Počelo je?!

Post Reply
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#951 Re: Počelo je?!

Post by Edin 24,5 »

snaga_znanja wrote:Dok ljudi koji su spakovali optužnicu Dijani vedre i oblače u našem pravosuđu neće nikada biti ozbiljne borbe protiv korupcije!

Tužno je što smo svi gledali šta se desilo jednoj poštenoj tužiteljici i niko nije reagovao!

Iz mog ugla, govoriti o hapšenju Budimira kao početku borbe protiv korupcije, je isto kao reći da je podizanje optužnice protiv Dijane Milić bilo izraz odlučnosti u borbi protiv seksualnog zlostavljanja žena.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#952 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

Katamaran_Sa wrote:
snaga_znanja wrote:Hidajet Halilović - pomoćnik federalnog ministra pravde je uhapšen

Image

Ovo je taj
Lik je bivsi sda-ovac, i pozicija mu je nestranacka i veze sdp-om nema
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#953 Re: Počelo je?!

Post by Katamaran_Sa »

kamen spoticanja wrote:
Katamaran_Sa wrote:
snaga_znanja wrote:Hidajet Halilović - pomoćnik federalnog ministra pravde je uhapšen

Image

Ovo je taj
Lik je bivsi sda-ovac, i pozicija mu je nestranacka i veze sdp-om nema
Jel to ovaj lik uopste
Last edited by Katamaran_Sa on 28/04/2013 16:12, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#954 Re: Počelo je?!

Post by JThomas »

to na slici je ministar zoran mikulić, SDPov.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#955 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

A ko je na slici
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#956 Re: Počelo je?!

Post by snaga_znanja »

Ja sam pogrjesio. To na slici nije Hidajet Halilovic, vec je ministar... do mene...
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#957 Re: Počelo je?!

Post by Katamaran_Sa »

kamen spoticanja wrote:A ko je na slici
Ministar, ja sam citirao post sa predhodnih stranica na kojima je pisalo ime tog covjeka...sorry
Ovo je ministar pravde FBih
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#958 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

Znaci nema uhapsenih sdp-ovaca
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#959 Re: Počelo je?!

Post by mO k3 »

U sustini , ma kako ovo hapsenje bilo nastrojeno ,ovim činom je dokazano da niko nije siguran ,danas,sutra,prekosutra nace se neko ko ce zlagmdziju,dodika,covvica i slične lopova da pohapsi



Pandorina kutija je otvorena .......
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#960 Re: Počelo je?!

Post by Canton »

Edin 24,5 wrote:
snaga_znanja wrote:Dok ljudi koji su spakovali optužnicu Dijani vedre i oblače u našem pravosuđu neće nikada biti ozbiljne borbe protiv korupcije!

Tužno je što smo svi gledali šta se desilo jednoj poštenoj tužiteljici i niko nije reagovao!

Iz mog ugla, govoriti o hapšenju Budimira kao početku borbe protiv korupcije, je isto kao reći da je podizanje optužnice protiv Dijane Milić bilo izraz odlučnosti u borbi protiv seksualnog zlostavljanja žena.
Ta dva slučaja može porediti samo zlonameran ili neupućen čovjek. Pustimo neka institucije rade svoj posao.
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#961 Re: Počelo je?!

Post by Canton »

mO k3 wrote:U sustini , ma kako ovo hapsenje bilo nastrojeno ,ovim činom je dokazano da niko nije siguran ,danas,sutra,prekosutra nace se neko ko ce zlagmdziju,dodika,covvica i slične lopova da pohapsi



Pandorina kutija je otvorena .......
:thumbup:
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#962 Re: Počelo je?!

Post by Canton »

kamen spoticanja wrote:Znaci nema uhapsenih sdp-ovaca
Naravno da nema. A trebalo bi biti?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#963 Re: Počelo je?!

Post by Chmoljo »

neko očekuje da će institucije same početi raditi svoj posao? :D :lol:

bolje da držite fige da padne i koja presuda, da bi u narednoj turi ovi mogli vratiti ovim drugima.

dok se oni slažu, mi ćemo da budemo donji. kada se krve... :)
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#964 Re: Počelo je?!

Post by Dasi »

.
Last edited by Dasi on 16/12/2013 00:39, edited 1 time in total.
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#965 Re: Počelo je?!

Post by Edin 24,5 »

Canton wrote:
Edin 24,5 wrote:
snaga_znanja wrote:Dok ljudi koji su spakovali optužnicu Dijani vedre i oblače u našem pravosuđu neće nikada biti ozbiljne borbe protiv korupcije!

Tužno je što smo svi gledali šta se desilo jednoj poštenoj tužiteljici i niko nije reagovao!

Iz mog ugla, govoriti o hapšenju Budimira kao početku borbe protiv korupcije, je isto kao reći da je podizanje optužnice protiv Dijane Milić bilo izraz odlučnosti u borbi protiv seksualnog zlostavljanja žena.
Ta dva slučaja može porediti samo zlonameran ili neupućen čovjek. Pustimo neka institucije rade svoj posao.
Pa vidim da imaš veliko povjerenje u naše institucije, prvenstveno pravosudne. Na moj komentar kako to da SDP-ovog ministra koji je potpisivao prijedloge za pomilovanja niko nije zvao čak ni radi informativnog razgovora, odgovorio si kako će ga zvati kad "za to dođe vrijeme".

Pošto si u službi advokata Tužilaštva i Suda BiH na ovom forumu, ne bi bilo zgoreg da nam izneseš svoj stav o slučaju Dijane Milić. Govorimo valjda o istom pravosuđu. Baš bi me zanimalo je li po tebi "Dijana Milić" bila montiran slučaj, i kako to da ovo nije montiran slučaj?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#966 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

Canton wrote:
kamen spoticanja wrote:Znaci nema uhapsenih sdp-ovaca
Naravno da nema. A trebalo bi biti?
Naravno..
Sestra lidije korach recimo
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#967 Re: Počelo je?!

Post by Corto Maltese »

Image[/quote]
Način na koji je Zoran Mikulić, čiji potpis nosi svaki prijedlog o pomilovanju koji je upućen Predsjedniku FBiH, izbačen iz ove jednačine je čaroban.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#968 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

Chmoljo wrote:neko očekuje da će institucije same početi raditi svoj posao? :D :lol:

bolje da držite fige da padne i koja presuda, da bi u narednoj turi ovi mogli vratiti ovim drugima.

dok se oni slažu, mi ćemo da budemo donji. kada se krve... :)
Tesko...dragan covic je naljepsi pokazatelj da se oni kontrolisano krve...uglavnog oko kontrole telekoma...tako da se mocne ribe ne barchu
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#969 Re: Počelo je?!

Post by snaga_znanja »

Canton wrote:
Ta dva slučaja može porediti samo zlonameran ili neupućen čovjek. Pustimo neka institucije rade svoj posao.
Zlonamjerno je u ovoj državi tražiti da se procesuiraju oni koji su smjestili tužiteljici koja je insistirala na tome da se procesuiraju najveći zlotvori u akademskoj zajednici?

I toj istoj tužiteljici su smjestile njene kolege tužitelji.

Zlonamjerno je misliti da je slučaj Budimir početak borbe protiv sistemske korupcije u ovoj državi. Dok se ozbiljne figure šepure iz stranačkih centrala.

Pozdravljam ovo hapšenje ali ono neće po pitanju života u ovoj državi donjeti ništa novo. Osim naravno prekida prakse amnestije kriminalaca..
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#970 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

Corto Maltese wrote:Image
Način na koji je Zoran Mikulić, čiji potpis nosi svaki prijedlog o pomilovanju koji je upućen Predsjedniku FBiH, izbačen iz ove jednačine je čaroban.[/quote]
Pa covjek fino rekao "nisam tita mi nista kriv" i sipa produzila dalje
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#971 Re: Počelo je?!

Post by snaga_znanja »

Kad smo i kod ministra.

Da sam na mjestu ministra i da mi donese moja komisija papir da potpišem kojim tražim pomilovanje za ubicu ili dokazanog kriminalca podnjeo bi ostavku ako tu bagru ne mogu da smijenim.

Moj potpis bi mogao doći na taj papir samo ako bi mi metak u glavu stavili i mrtvom rukom potpisali..

Ministar očigledno nije krivično odgovoran, ali je moralno najodgovorniji jer je on taj hamelj skupio na jedno mjesto i dao im ovlasti da predlažu.

Zanimljiv je i broj predloženih pomilovanja. Ministar je morao potpisati po jedno skoro svaki dan, a ništa mu čudno nije bilo.

Btw. U ozbiljnim državama bi se ovaj moralni odron sam nabio nogom iz politike...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#972 Re: Počelo je?!

Post by It_is_a_Leclerc »

Chmoljo wrote:neko očekuje da će institucije same početi raditi svoj posao? :D :lol:

bolje da držite fige da padne i koja presuda, da bi u narednoj turi ovi mogli vratiti ovim drugima.

dok se oni slažu, mi ćemo da budemo donji. kada se krve... :)
Formulacija kojom se koriste ljubitelji lika i nedjela krimogenog Budimria ovdje je da niko nikad ne bi trebao završiti u zatvoru jer "treba početi od velikih riba". Pa kad čovjek sutra ukrade čarape na pijaci, da kaže - "Što mene hapsite, a niste uhapsili Radončića", i ovi zaključe da je to uredu i onda ga puste... Presmiješno. :D

I ministar pravde BiH, Bariša Čolak, i ministar pravde RS-a, potpišu na stotine zahtjeva za pomilovanje, al' aj pogađajte koliko ih usvoji predsjedništvo ili Dodik..
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#973 Re: Počelo je?!

Post by Edin 24,5 »

A pored potpisa ministra pravde, mišljenje o pomilovanju daju Kazneno-popravni zavod i sud koji je izrekao kaznu.

Ovdje se išlom jeftinim medijskim trikom "Puštao ubice na slobodu!!", a zapravo je riječ o ovlaštenju šefa države, zapravo entiteta, i to po strogo definisanoj proceduri (čitav jedan zakon je posvećen pomilovanju).

Narod se upecao na ovaj medijski trik i sad svi misle kako je ovaj radio bog zna šta, a to rade šefovi država svugdje u svijetu. Uzmite za primjer Stjepana Mesića i kakva je on sve pomilovanja davao.

Ako je i bilo šta nezakonito, nemoguće je bilo izvesti onakvu akciju i pritom poštedjeti ključnu sponu u lancu, a to je ministar pravde.
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#974 Re: Počelo je?!

Post by Canton »

snaga_znanja wrote:
Zlonamjerno je u ovoj državi tražiti da se procesuiraju oni koji su smjestili tužiteljici koja je insistirala na tome da se procesuiraju najveći zlotvori u akademskoj zajednici?

I toj istoj tužiteljici su smjestile njene kolege tužitelji.

Zlonamjerno je misliti da je slučaj Budimir početak borbe protiv sistemske korupcije u ovoj državi. Dok se ozbiljne figure šepure iz stranačkih centrala.

Pozdravljam ovo hapšenje ali ono neće po pitanju života u ovoj državi donjeti ništa novo. Osim naravno prekida prakse amnestije kriminalaca..
Ja ne mogu i ne želim suditi nikoga na osnovu medijskih članaka i priloga naročito oko ve tužiteljice Dijane. Da li je Budimir početak stvarne borbe protiv korupcije pokazat će vrijeme. Do sada sigurno najozbiljnija figura u ovoj državi kojoj se na teret stavlja korupcija.

Meni je u ovome najbolja stvar što više niko nije siguran, danas Budimir sutra neko drugi iz vrha političke garniture.
Opet... vrijeme će pokazati da li će se stati samo na ovome.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#975 Re: Počelo je?!

Post by JThomas »

međutim krajnja odluka je na predsjedniku bez obzira na ta mišljenja.
Post Reply