SBIH

Post Reply
nokia e8
Posts: 36
Joined: 03/12/2012 11:06

#151 Re: SBIH

Post by nokia e8 »

antimobbing wrote:
nokia e8 wrote: to ni u bivšem sistemu nisu imali petlju
Naravno da nisu jer bi odmah po hitnom postupku završili na Golom otoku. Razmisli dobro zbog čega? Kolateralne posljedice ovog poteza po državu i narod ćemo tek osjetiti.
Ne kontaš, nikad nećeš ni skontat, izvini!!!
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#152 Re: SBIH

Post by beeri »

SBiH: Juriš na Federalnu televiziju

SARAJEVO - "U svojoj nesposobnosti i nemoći da rješava goruće ekonomske i socijalne probleme građana Federacije Bosne i Hercegovine, takozvana parlamentarna većina želi ponovo „osvojiti“ Federalnu televiziju.

SDP i njegovi trenutni partneri nikako da se oslobode potrebe da iz partijskih centrala upravljaju javnim emiterima, a da Federalnu televiziju pretvore u press službu SDP-a, čemu smo svjedočili prethodnih godina.

Stranka za Bosnu i Hercegovinu traži da se prestane sa demonstracijom političke sile, posebno nad medijima, a političke subjekte na vlasti poziva da se konačno suoče sa realnošću i krizom u kojoj se država Bosna i Hercegovina i njeni građani nalaze.

U zabludi se trenutni vlastodršci ako misle medijskim mrakom prikriti najtežu krizu u državi od Dejtona do danas, jer su je naši građani itekako svjesni", saopćeno je iz Stranke za Bosnu i Hercegovinu.



(Vijesti.ba)
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#153 Re: SBIH

Post by sabina1 »

SA 071 wrote: Ma nisi ti bezobrazna baraba, samo nemaš pojma ni o čemu vezanom za politiku a voliš upravo o tome polemisati....
Gorim od nestrpljivosti da me se uputi. Od ljudi koje respektiram i smatram znalcima. Na sve ostale je suvišno trošiti riječi.
SA 071 wrote: Na ovo gore markirano bih samo još dodao dvije stvari. Prvo što je Silajdžića koštalo je to što Silajdžić nije dozvolio i pristao da se Fahrinom drugu Lazareviću (Rudnap) prodaje jeftino struja što je Zlatko upravo uradio (Fahro je valjda to i očekivao kao protuuslugu za podršku SBiH na izborima 2006.), a onda su "udruženim zločinačkim poduhvatom" tri stara havera ljuta (Fahro, Tihić i Lagumdžija) svaki iz svojih ličnih razloga udarili po Silajdžiću. ....
Rudnap je izgleda pogriješio adresu. Trebao se javiti prvo u Fra Grge Matića. Zna se čija je struja. Vidjela žaba kako se konji potkivaju pa i ona digla nogu...ovaj stranku...
SA 071 wrote: Druga stvar, koja je Silajdžića koštala je što je bio dosljedan, principijelan i nepopustljiv, čak i prema strancima kojima su opet bili draži oni koji pristaju raditi po direktivi. Pederčina Meklheni mu je nanio znatne štete na ugled u američkim diplomatskim krugovima, kao odmazdu za štetu koju je on doživio propašću poluprivatnog Meklhenijevog projekta zvani aprilski paket. Reformu policije je Dodik demontirao.....
TAKO JE. Kao predsjednik države je zanemario 66,66 % većine. Zanemario je želje vlastitih podanika koji su željeli da se konačno prestane pričati o glupostima , da ova zemlja krene naprijed. Nije ga bilo briga ni za šta a kao alternativu je ponudio 100 % BiH koju sigurna sam ne zna ni sanjati. Zašto. Pa zato što njegova partija od osnivanja nije imala političku viziju. To je partija koja je nastala iz SDA kao i SBB. Bez vizije, bez ičega. To je kratkoročna partija. I nju , partiju je trebalo spasiti do 201o a sa njom sve ljude i silne aranžmane...
To je bio ključ odbijanja Aprila. Jer s aprilom ta partija postaje besmislena. Šta nudi ? Ništa. 100 % BiH a April usvojen , pa u to ni pijanac ne bi povjerovao...
Malo su ga za*ali oko izbornog programa a on sve nas oko budućnosti....
Principijelan i nepopustoljiv ? I gdje je sad ? Zašto ga nema ? Zašto mi ne obezbijedi 100 % BiH jer evo jedva preživljavam na ovih 30 %....sramota
SA 071 wrote: P.S. Imaš na wikileaks-u preko 300 dokumenata baš iz tog perioda. Pročitaj ih ako ti se da, bar one koji spominju Silajdžiča, Tihića, Lagumdžiju, Fahru i Dodika. Primjetićeš da u izvještajima koje šalje Meklheni imaš niz neistina i dezinformacija poslanih Vašingtonu, a glavni negativac je Silajdžić kojeg čak prikazuje kao islamistički nastrojenog. Kada Meklheni odlazi i dolazi English Silajdžić doživljava preporod u izvještajima jer od svih "epiteta" mu je ostao samo da je "tvrd" dok je ulogu glavnog negativca zasluženo konačno dobio Dodik. Zanimljivo je i kada Meklheni izvještava o Tihiću kojeg pritišće da "napusti" Silajdžića i da sa Lagumdžijom sarađuje-to je onaj period kada je na "60 minuta" Tihić bio glavna zvijezda, reformator stranke, progresivna struja i sl. Treba samo čitati i istraživati, i argumentovati svoje tvrdnje, baš kao što to ja radim. E moja Sabina.....
Sarajevo se odavno prešaltalo na 033
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#154 Re: SBIH

Post by sabina1 »

SA 071 wrote: I ponovo nemaš pojma ni o čemu.
Kako sam glupa :roll: ?
SA 071 wrote: Prvo tvrdiš da znaš o privatizaciji, a onda da ćeš zvati nekoga da ti dokumentira i podastre dokaze o tome. Znači, neko ti pričao priču, tebi se ista svidjela jer osjećaš ogroman animozitet prema glavnom junaku priče, i bez provjere je prihvatila kao svoje saznanje. .
Forum garantira anonimnost podataka.
No . Imala sam sreću upoznati i kratkoročno sarađivati sa jednim penzionisanim kolegom - diplomiranim ekonomistom koji cijeli rat proveo u prvim borbenim jedinicama kao dobrovoljac te je nakon rata konsultiran upravo oko priče koju sam pomenula. Ne želim u detalje dok ne dobijem jasna DOKUMENTA,detalje.Priče su nadrealne ali istinite. Naravno da želim da sačuvam anonimnost uvaženog i cijenjenog kolege a svoju riječ uvijek održim. Bez dokaza nikada ne tvrdim ništa. To me naučio život.A to nisu priče" nego događaji (nasreću ili nažalost nisu i doživljaji) i potpuna mi je besmislica polemizirati o upitnosti istih. Totalna.
Živi bili....

Animozitet ? :-D :-D :D :D :D
SA 071 wrote:E moja priprosta Sabina..
Ovu "analizu" mog identiteta molim te ostavi za kafane.
Hvala
SA 071 wrote: Zatim pričaš o aprilskom paketu, a nisi ga ni pročitala. April nije tretirao reformu policije, ona je već bila mrtva kada je došlo do aprilskog paketa i nju je ubio Dodik. Reforma je bila pitanje vremena, sve je bilo dogovoreno, a onda su povukli Pedija i došao je Švarcšiling. SDS se "povukao" s vlasti i pustio Dodika da uzjaše (jebi ga tako je ispalo) a ovaj sve što je bilo već dogovoreno odbacio. Valjda čete iz SDS-a skontali da su previše pustili i da ih Čavić gura u BiH pa birali za njih manje zlo Dodika (sada vjerovatno ne misle da im je on bio manje zlo). Iz ovog je očito da nije on stvorio Dodika, već Dodik njega, jer se tek tada Silajdžić ponovo vratio u politiku..
Ma nije tačno. April je predviđao zajedničku saobraćajnu policiju te određene organe u ostalim oblastima. Nije istina. Sad su i Ešdaun , i SDS i Švarc-Šiling i Suljo i Mujoo i Nazif Gljiva krivi za Dodika. Jebi ga - nije tako ispalo.
Nije tačno. Uspon Dodik Milorada počinje upravo tada i taj isti Dodik je pristao gotovo ćutke na April. Tada su protiv Aprila bili Ivanić i Čavić odnosno nisu bili eksplicitno protiv ali su gunđali. Dodik je šutio. I šta se desi ?
Zarad svoje partije pojavi se osnivač (nova titula za neupućene) pljune nam u lice i kaže Dodo evo ruka !!!
SA 071 wrote:
Na kraju jebo kolektivnu memoriju, šta je sa tvojom internom?
Volim svoju zemlju i svoj narod. Ne volim što se mnogo nizašta hvalimo ali nema veze. Plemeniti smo kolektivno i to nas drži. Onog trena kad mediji ove zemlje budu slobodni , amnezije neće biti pa ni ovakvih tema - besmislenih.
Narod kojem pripadam to zaslužuje...
SA 071 wrote:Pregorila?
I ovo Boga ti , ostavi za kafane...
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#155 Re: SBIH

Post by Kolt12 »

tvsabina wrote: Kako sam glupa
Ako se sjecam dobro, ti si meni obecala danas te dokumente?

tvsabina wrote:Zašto mi ne obezbijedi 100 % BiH jer evo jedva preživljavam na ovih 30 %....sramota
Nije to duso sramota, to su ti osnove ekonomije, 2 i nesto miliona BIH populacije ne moze zivjeti dobro na ovih 20%+ BiH teritorije, to je osnovni razlog zasto i prezivljavas. Prezivljavaj kad si tako galantna davati nekim drugima 70%+ BiH teritorije, koja je u ostalom i tvoja.
Last edited by Kolt12 on 12/12/2012 21:46, edited 1 time in total.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#156 Re: SBIH

Post by sabina1 »

edit
Last edited by sabina1 on 12/12/2012 21:55, edited 1 time in total.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#157 Re: SBIH

Post by sabina1 »

Kolt12 wrote:
tvsabina wrote: Kako sam glupa
Ako se sjecam dobro, ti si meni obecala danas te dokumente?
S obzirom da imaš 15 odlično se sjećaš.
Čitaj


Kolt12 wrote: Nije to duso sramota,.
14 ?
Kolt12 wrote: to su ti osnove ekonomije, 2 i nesto miliona BIH populacije ne moze zivjeti dobro na ovih 20%+ BiH teritorije, to je osnovni razlog zasto i prezivljavas. Prezivljavaj kad si tako galantna davati nekim drugima 70%+ BiH teritorije, koja je u ostalom i tvoja.
Znam. Oni su krivi što preživljavam. Nisu krivi oni koji mi dovode investicije , koji mi određuju poreze , koji upošljavaju preglomaznu javnu upravu , koji posluju sa javnim preduzećima bez konkurencije sa debelim minusima jer treba uhljebiti silne dajidže i amidže. Ne , nisu krivi ti (tj.mi) nego oni.
13 ?
bosančica-sunčica
Posts: 157
Joined: 31/10/2012 15:23

#158 Re: SBIH

Post by bosančica-sunčica »

Svi su krivi, samo mi ne ! :-D
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#159 Re: SBIH

Post by Kolt12 »

tvsabina wrote: S obzirom da imaš 15 odlično se sjećaš.
Čitaj14 ?
Sto si ti opsjednuta brojkama? Ne, nemam ni 12, ni 14, ni 15, nego vise.
tvsabina wrote: Znam. Oni su krivi što preživljavam. Nisu krivi oni koji mi dovode investicije , koji mi određuju poreze , koji upošljavaju preglomaznu javnu upravu , koji posluju sa javnim preduzećima bez konkurencije sa debelim minusima jer treba uhljebiti silne dajidže i amidže. Ne , nisu krivi ti (tj.mi) nego oni.
13 ?
Jesu i ti krivi i jesi i ti kriva, medjutim vecinom su ti to posljedice onih 20%+. Pored toga, kako da ocekujes da neko ulozi milione, kad Dodik svaki dan prica o raspadu? Pa zar mislis da ce neko uloziti milione i otvoriti hiljade radnih mjesta, a politicar na sve nacine radi protiv drzave gdje bi on to trebao ulagati? Isto tako, ocekujes uredjenu drzavu, u kojoj ce vladati pravo, jednakost, u kojoj ce se voditi ljubav, a ne rat, a drzava puna ratnih zlocinaca koji slobodno setaju, izvrsena otimacina teritorija ni po kojoj osnovi i u krvi, sam sistem u drzavi napravljen iskljucivo na fasistickoj bazi?

Ima ona narodna koja vrijedi u mnogocemu, "kad kuca nije tijesna, ni celjad nije bijesna".
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#160 Re: SBIH

Post by SA 071 »

VjecitiStudent wrote:
SA 071 wrote: Kakve veze ima EPBiH sa Gornjim horizontom ili Gornjom Neretvom? Otkada EFT pravi te hidroelektrane? Ako je nešto nezakonito što im ne obustave gradnju? Dužan si ovdje niz odgovora, činjenica i detalja. Kod Rudnapa je očita malverzacija sa cijenama, a sa EFT-om toga nije bilo, bar ne očito i u ovoj mjeri.

Meklheni je povučen kao ambasador iz BiH i gdje je završio? Nije se dobro plasirao poslije, ha? Meklheni je ugrađujući svoje interese u sve to i šaljući dezinformacije Vašingtonu potrošio i Američki obraz ovdje. S druge strane je napravio štete i samom Silajdžiću svojim lažima. Podsjećam te da se potpredsjednik USA Biden u našem parlamentu zagrlio i izljubio sa Silajdžićem, a sa ostalim samo kurtoazno pozdravio. Ali je za govornicom podržao Tihića (kao nekog ko sluša i provodi naloge). E to je ta šteta koju je Meklheni napravio. I treba podsjetiti da je Meklheni recidiv Bušove administracije koju BiH nije interesovala, a Silajdžić je imao dobre veze sa demokratima. Ipak, i pored svega, Silajdžić i dan danas ima više kredita u USA od bilo kojeg našeg političara.
EP je u vlasnistvu FBiH, iste one FBiH koja ce pretrpiti strasnu stetu od projekata EFT-a.
Kojeg onda jos nagradjuje nasom jeftinom strujom.
Naravno, sve je "po zakonu".

McElhaney je, nakon odsluzene tri godine, otisao iz BiH, isto kao i ambasador prije njega i kao ambasador poslije njega.
Demokrati su se vratili 2008., koga je Silajdzic posjetio u USA nakon toga zahvaljujuci tim "dobrim vezama"?
Epizoda sa grljenjem Silajdzic, ali pohvalom Tihica je jos jedan odlican primjer kako je Silajdzic kod US administracije bio prekrizen nakon rusenja aprilskog paketa.
EFT nije nagrađen jeftinom strujom, Rudnap je nagrađen, a EFT je plaćao tržišnu cijenu. Ali sama činjenica da je dobio posao prodaje viškova je "nagrada". Kada ga još daš po nižoj cijeni (Rudnap), e to je kriminal.

Meklheni je otišao nakon ovoga u zaborav. Rafi je otišao odavde na novu poziciju. A to sa Biden je upravo ta šteta o kojoj sam i govorio i koju mu je nanio homić Meklheni.

Nakon ovih tvojih praznih misli jasno mi je što ti je nick vječiti student. Nek ti Bog da zdravlja, za pamet je kasno...
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#161 Re: SBIH

Post by SA 071 »

tvsabina wrote: Forum garantira anonimnost podataka.
No . Imala sam sreću upoznati i kratkoročno sarađivati sa jednim penzionisanim kolegom - diplomiranim ekonomistom koji cijeli rat proveo u prvim borbenim jedinicama kao dobrovoljac te je nakon rata konsultiran upravo oko priče koju sam pomenula. Ne želim u detalje dok ne dobijem jasna DOKUMENTA,detalje.Priče su nadrealne ali istinite. Naravno da želim da sačuvam anonimnost uvaženog i cijenjenog kolege a svoju riječ uvijek održim. Bez dokaza nikada ne tvrdim ništa. To me naučio život.A to nisu priče" nego događaji (nasreću ili nažalost nisu i doživljaji) i potpuna mi je besmislica polemizirati o upitnosti istih. Totalna.
Živi bili....

Animozitet ? :-D :-D :D :D :D
Smiješna si, trebamo tebi vjerovati na riječ? Ono majke mi, časna pionirska? I mi svi povjerujemo i kažemo: "e istina je Sabina se zaklela majkom"?! :run: :-) :lol: :lol: :lol:

Ovo za aprilski paket, evo hoću da ga još jednom pogledam da vidim da mi nije šta promaklo ili možda ima nešto što te zbunilo i što si pogrešno protumačila. Kada provjerim javim ti...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#162 Re: SBIH

Post by JoseMujica »

jel ovo doktor na liniji :shock: direktno iz Antalije?

doktore jel može jeno pitanjce...da mi malo pojasnite vašu ulogu u pretvorbi javnog vlasništva u državno i čija je to bila vizonarska ideja?
brucos7
Posts: 413
Joined: 01/06/2008 19:40

#163 Re: SBIH

Post by brucos7 »

bosančica-sunčica wrote:Uz sve "prepoznate, iskonstruisane i nedokazane mane i propuste, istine i laži, " g-dina Silajdžića " ja bih njega ponovo" ! :bih:
Čovjek je imao kulturu i snagu svjetskog političara. Bio je predivan reprezent BiH u svijetu , što je osobito bilo značajno za vrijeme rata kada su svjetskim TV stanicama kružile slike nesrećnih izbjeglica koji i nisu mogle biti prikazani drugačije jer su bježali ili bili protjerani sa svežnjem u ruci ... isprepadani, zgranuti, očajni....Lijepo se bilo tada zvati " Haris" i sl.
Ja nisam neki politički ,niti ekonomski ekspert, ali sam naučila da vjerujem svom unutrašnjem senzibilitetu ,po kojem sam g-dinu Harisu vjerovala. I kako onda u osudnim danima, tako i dan danas ga doživljavam kao istinskog prijatelja BiH i svih njenih ljudi dobre volje. A za one druge tzv. neprijatelje BiH znao je biti prilično oštar, neprijatan ...
Šteta što je i njega Avaz svaki dan " svojom istinom" uništavao i degradirao. I umjesto da cijenimo njegov rad i trud, osobito u osudnim trenucima BiH, kada je dokazao svoju sposobnost i patriotizam, a i kasnije kao političara pred kojim je čak i Dodik ostajao "bez glasa" mi smo pomogli Radončiću da i takve ljude sruši. I naravno...Hare je otišao...
( mislim, ne bez suze u oku) , a Radončić je visoko dogurao, zahvaljujući našim "biserima" koje smo razasuli na njegovom "spektakularnom" pohodu na BiH .
:thumbup: :bih:
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#164 Re: SBIH

Post by SA 071 »

tvsabina wrote: Ma nije tačno. April je predviđao zajedničku saobraćajnu policiju te određene organe u ostalim oblastima. Nije istina. Sad su i Ešdaun , i SDS i Švarc-Šiling i Suljo i Mujoo i Nazif Gljiva krivi za Dodika. Jebi ga - nije tako ispalo.
Nije tačno. Uspon Dodik Milorada počinje upravo tada i taj isti Dodik je pristao gotovo ćutke na April. Tada su protiv Aprila bili Ivanić i Čavić odnosno nisu bili eksplicitno protiv ali su gunđali. Dodik je šutio. I šta se desi ?
Zarad svoje partije pojavi se osnivač (nova titula za neupućene) pljune nam u lice i kaže Dodo evo ruka !!!
Na tvoju žalost, ne nađoh u amandmanima da se igdje spominje policija, a kamoli saobraćajna. Mora da si žrtva istraživačkog novinarstva tipa Hadžiomerović ili Radončić.

Ali za podsjetnika-
U drugom amandmanu u tački 7. se kaže da:
"Predstavnički dom vi. učestvuje u izboru Predsjedništva BiH, u skladu s ovim ustavom", a u trećem amandmanu je predviđeno da ima predsjednik i dva potpredsjednika koji moraju biti iz različita tri naroda i iz svakog entiteta najmanje jedan, a parlamentarna skupština može usvijti izbor predsjednika rotacijom. Danas imamo tri člana predjedništva, predsjedavajućeg sa rotacijom i iz tri naroda po jednog, iz RS 1 iz FBiH 2. U čemu je razlika. U kvalitetu kozmetike? :-) Razlika je samo u indirektnom načinu izbora "predsjedništva", a sada se biraju direktno. Sve ostalo je isto. Ali je upravo to zamka, ako se ne mogu dogovoriti nema predsjednika i dva potpredsjednika.

Dalje, u drugom amandmanu u tački 9. zatim stoji:
"d) Sve odluke u Predstavničkom domu donose se većinom glasova onih koji su prisutni i glasaju.
e) U Predstavničkom domu članovi će ulagati najveće napore kako bi većina uključivala najmanje jednu trećinu glasova članova s teritorije svakog entiteta. Ako većina ne uključuje jednu trećinu glasova članova s teritorije svakog entiteta, predsjednik Doma i njegovi zamjenici će, radeći kao komisija, nastojati da, u roku od tri dana od dana glasanja, postignu saglasnost. Ako ta nastojanja ne uspiju, odluke će biti donesene većinom onih koji su prisutni i glasaju, pod uslovom da glasovi protiv ne uključuju dvije trećine, ili više, članova izabranih iz svakog entiteta."

Ono što je ovdje ključno je da u drugom amandmanu na kraju tačke 10. stoji: "Parlamentarna skupština BiH raspušta se u slučaju kada Predstavnički dom ne uspije izabrati predsjednika Vijeća ministara / premijera ni nakon trećeg kruga glasanja."

Znači, ovdje ostaje etnički/entitetski princip glasanja (Zlatko koji je bio punih usta priče protiv nacionalnih torova prihvatio potvrđivanje nacionalnih torova, a Denis Gratz koji sada čini nekakvu građansku alternativu žali za ovim istim torovima što nisu i "našom voljom" potvrđeni čim brani ovakav paket).

Prema amandmanima, ako ovi iz RS-a hoće da te blokiraju samo svi glasaju protiv, nemaš potrebne trećine i ne možeš imenovati niti predsjednika i potpredsjednike niti vijeće ministara. Ovdje ostaje etnički/entitetski princip glasanja, suštinski se ništa nije mijenjalo na bolje. Ali, jeste na gore.

Eh sada da to preslikamo na današnju situaciju-
Vlast u RS-u nakon izbora 2010. je u zakonskom roku formirana i postala funkcionalna.
U Federaciji se vlast nije mogla uspostaviti zakonskim putem zbog ucjena HDZ-a i nepopustljivosti SDP-a, niti je to učinjeno u razumnom roku pa je OHR pokazao mišiće i uspostavio vlast kojoj su osporavali legitimitet i upitna joj je funkcionalnost mna čitavom teritoriju FBiH.
Na državnom nivou SNSD je ucjenjivao da mora biti kako oni kažu i tako je i bilo. Ono što su popustili Lagumdžiji, mi svi smo skupo platili.
Samo je još predsjedništvo izabrano i funkcionalno kao krovna državna institucija zbog direktnog načina izbora.

Prema amndmanima da su prošli bilo bi ovako-
Vlast u RS-u uspostavljena i funkcionalna.
FBiH nema vlasti (Ćovič bi blokirao u dogovoru sa Dodikom sve što bi mogao blokirati) i ne bi moglo doći do uspostavljanja vlasti osim ako se OHR ne bi umiješao, kao što je učinio.
Državni nivo se ne može uspostaviti jer u parlamentu se vrši blokada izbora vijeća ministara i predsjednika i parlament se raspušta. Država nema parlamenta, a nema ni mehanizma da spriječi ovakvu situaciju.
Predsjednik i potpredsjednici ne postoje, nisu izabrani iz istog razloga kao i vijeće ministara.


Suma sumarum-nema predsjednika (predsjedništva), nema vijeća ministara, nema državnog parlamenta. Nijedna institucija države ne funkcioniše. U FBiH možda dođe do uspostave vlasti pomoču OHR-a, a možda u toj situaciji OHR ne bi ni reagovao? Ko jedini besprijekorno funkcioniše? RS. Šta traže? Disoluciju, "razdruživanje" jer država ih guši ne da im da žive jer institucije ne funkcionišu itd.

Ovo je za tebe bio dobar prijedlog, a omogućavao je ovakav scenario. I onda kažeš da voliš BiH. Postoje dva objašnjenja za tvoj stav-ili ne voliš BiH i nisi baš toliki patriota za kog se predstavljaš ili je voliš pravo ali si onda brate "plitka" pravo. Uzdravlje...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#165 Re: SBIH

Post by ultima_palabra »

Jesu se ovo svi članovi SBiH skupili na temi? :-D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#166 Re: SBIH

Post by JoseMujica »

ultima_palabra wrote:Jesu se ovo svi članovi SBiH skupili na temi? :-D
haman...pored tebe, mene još sabina zalutala

ja konto doktora upitat nešto al me pomnoži s nulom ko Fatmir
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#167 Re: SBIH

Post by beeri »

JoseMujica wrote:jel ovo doktor na liniji :shock: direktno iz Antalije?

doktore jel može jeno pitanjce...da mi malo pojasnite vašu ulogu u pretvorbi javnog vlasništva u državno i čija je to bila vizonarska ideja?
Doktor 80% vermena provodi u Sarajevu,na tvoju zalost :)
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#168 Re: SBIH

Post by beeri »

ultima_palabra wrote:Jesu se ovo svi članovi SBiH skupili na temi? :-D
Rekao sam ja tebi da SBiH nije mrtva,samo lagano :-D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#169 Re: SBIH

Post by JoseMujica »

beeri wrote:
JoseMujica wrote:jel ovo doktor na liniji :shock: direktno iz Antalije?

doktore jel može jeno pitanjce...da mi malo pojasnite vašu ulogu u pretvorbi javnog vlasništva u državno i čija je to bila vizonarska ideja?
Doktor 80% vermena provodi u Sarajevu,na tvoju zalost :)
ajme jadan...pati se u onih 40 kvadrata :shock: nepravda prema istinskom patrioti ...samo je Bakiru gore on svoje i nema nego sa ženom dijeli

a šta je sa pretvorbom?
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#170 Re: SBIH

Post by beeri »

JoseMujica wrote:
beeri wrote:
JoseMujica wrote:jel ovo doktor na liniji :shock: direktno iz Antalije?

doktore jel može jeno pitanjce...da mi malo pojasnite vašu ulogu u pretvorbi javnog vlasništva u državno i čija je to bila vizonarska ideja?
Doktor 80% vermena provodi u Sarajevu,na tvoju zalost :)
ajme jadan...pati se u onih 40 kvadrata :shock: nepravda prema istinskom patrioti ...samo je Bakiru gore on svoje i nema nego sa ženom dijeli

a šta je sa pretvorbom?
Za razliku od slucajnog prolaznika,maticara i onog sa kesom u ruci,ovaj se dokazao kao istinski patriota. :)
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#171 Re: SBIH

Post by SA 071 »

JoseMujica wrote: a šta je sa pretvorbom?
Pretvorilo se :-)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#172 Re: SBIH

Post by JoseMujica »

eki to..još kad bi odgonetnuli šta je bilo pitanje :roll:
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#173 Re: SBIH

Post by ragib »

Haris Silajdžić pronašao vremena da odmori !

Kako je to u BiH općepoznato da političari konstantno nešto rade pa ih baš nemamo priliku vidjeti u nekim sasvim običnim situacijama. No, unatoč tome naš paparazzo je blagovremeno bio na licu mjesta i ulovio Silajdžićev trenutak odmora. Poznati političar, Haris Silajdžić odmarao je ispijajući kahvu u Sarajevu.

Image

http://ekskluziva.ba/clanak46546512.php ... ika=149183
Last edited by ragib on 13/12/2012 00:17, edited 2 times in total.
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#174 Re: SBIH

Post by beeri »

Neko rece da je u Antaliji :D
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#175 Re: SBIH

Post by ragib »

pusti zlonamjerne ljude
Post Reply