SBIH

Post Reply
Kolt12
Posts: 619
Joined: 09/11/2012 08:03

#51 Re: SBIH

Post by Kolt12 »

Platformas wrote:Od obaranja Aprilskog paketa ova zemlja teži nuli, znamo ko ga je oborio.
Eh da je oborio Dayton kao i Aprilski paket, koji nije bio nista bolji od Tihicevog izdajnickog izleta zvanog Prud.

Nego mene nesto zanima. Hare je bio predsjednik SBIH, stranke koja se kao i SDP, izdaje za multietnicku, u njoj je bilo i ima multietnickih clanova, kao u ostalom i u SDP-u, ako su negdje vladali, postavljali su te multietnicke kandidate da vladaju Bosnjacima, kao i SDP, e sad kad citam kritike o Haretu i SBIH, najvece udare oni upravo dobivaju od multietnicke ekipe SDP-a, pa me zanima odakle ta averzija kandidata "za covjeka" protiv kandidata "za 100% BIH" kad su njima politicki ciljevi maltene identicni, 100% BIH za covjeka, mislim barem deklarativno?

Zar oni ne bi trebali biti prirodni saveznici ili je rivalitet za funkcije toliko velik da je to proizvelo mrznju, posebno kod kandidata "za covjeka"?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#52 Re: SBIH

Post by ultima_palabra »

Čuj SBiH... nekrofili jedni, pustite mrtve da počivaju :D
Propast i katastrofa
Posts: 557
Joined: 23/10/2012 20:04

#53 Re: SBIH

Post by Propast i katastrofa »

ultima_palabra wrote:Čuj SBiH... nekrofili jedni, pustite mrtve da počivaju :D
Kad god Hare nadrndan svrati iz Turske razlete se okolo ko leptirovi :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#54 Re: SBIH

Post by Banksy »

It_is_a_Leclerc wrote:
S BiH je stranka koja je blokirala jedine pozitivne reforme u ovoj državi (zbog čega smo i danas na ledu međunarodne zajednice)
Misliš na Aprilski paket?
Jedino pozitivno što je ostalo iza njih, vrijeme je pokazalo ...
Ruke im se pozlatile.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55 Re: SBIH

Post by Banksy »

ultima_palabra wrote:
pustite mrtve da počivaju
To ... Oni su odsvirali svoje.
miop
Posts: 1130
Joined: 13/10/2005 12:50

#56 Re: SBIH

Post by miop »

Platformas wrote:Od obaranja Aprilskog paketa ova zemlja teži nuli, znamo ko ga je oborio.
Banksy wrote: Misliš na Aprilski paket?
Jedino pozitivno što je ostalo iza njih, vrijeme je pokazalo ...
Ruke im se pozlatile.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#57 Re: SBIH

Post by SA 071 »

tvsabina wrote:
SA 071 wrote: I na kraju čovjek osvojio sam više glasova od svih ostalih zajedno. Predlažem ti da se držiš tema o kuhanju, to se možda i može naučiti. Politika je nešto drugo, u to ili se razumiješ ili ne :-D
Ha,ha,ha. Stereotipni stavovi o ženi u "kuhinji" valjda i ostale forumaše tjera na smjeh do suza ! Haha.
Koja enigma.
Nemoj ti meni predlagati ništa. Ne uzimaj sebi toliku slobodu. Ništa nisam ni ja tebi predložila pa nemoj ni ti meni. Još mi manje predlaži bilo šta u vidu stereotipnih "pozicija" žene danas. Na to sam alergična.
Koliko se "razumijem" u politiku srećom - ne ocjenjuješ. Srećom pa se ti u to "razumiješ".

PS Još nisam sigurna da si siguran da nisam Ćudić Sabina
A za to se zbilja moraš razumjeti u politiku.
Ma nemam ja takvih stereotipa o ženi u kuhinji, ima strašno pametnih žena, samo što na žalost ti nisi jedna od tih. Nisam znao šta bih ti "predložio", čega da se prihvatiš a da možeš naučiti. Ekonomija-ne ide, pravo-ne ide, politika-očito si zalutala, kontam pletenje ili kuhanje- to je to.

A Čudićku sam slušao. Nije ona glupa, ali se razumije u ingerencije i posao opštine i samu upravu, baš koliko i ti. I tu sva sličnost između vas prestaje...

P.S. Ovo o Silajdzicu nemam potrebe komentarisati, ali zbog takvih kao ti danas imamo Fahru za ministra sigurnosti, Damira Hadžića za ministra prometa i komunikacija, a ministra vanjskih poslova petokolonaša koji je prvu stvar koju je uradio zakuhao sa dobronamjernom Hrvatskom i Milanovićem, a otišao na noge Miletu u BL i četama u Beograd. Dovoljno je biti samo "mrvu" realan i priznati da je ovo danas MNOGO manje od onoga što smo imali juče...
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#58 Re: SBIH

Post by beeri »

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Bosniaqus
Posts: 8
Joined: 05/12/2012 21:57
Location: Sarajevo

#59 Re: SBIH

Post by Bosniaqus »

Zalosno je to sta se desilo sa SBiH. Bio sam 11 godina njen clan, konkretno u Vogosci, i kad smo nakon nekoliko godina upucivanja dopisa centrali (naravno bez odgovora) skoro svi izasli iz nje, zajedno sa tri od cetiri vijecnika, bili smo okarakterisani kao "Halilovicevi". A stvar je u tome da niko od nas nije Halilovica ocima vidio i jedini oportunista koji je vagao izmedju njega i Hareta je taj isti predsjednik na kojeg smo se godinama zalili zbog protivstaturarnog djelovanja.
Licemjerstvo se najbolje i moze vidjeti u Jerlagicevoj izjavi vezano za Mehmedica i Pindzu, gdje kaze kako se Pindzo veze za "aferu sa junicama" prije nekoliko godina, itd. Valjda covjek tek sad saznao :/
User avatar
FOČANSKI PROPISI
Posts: 2510
Joined: 11/04/2012 09:37
Location: JELEČ-BEČ

#60 Re: SBIH

Post by FOČANSKI PROPISI »

Bosniaqus wrote:Zalosno je to sta se desilo sa SBiH. Bio sam 11 godina njen clan, konkretno u Vogosci, i kad smo nakon nekoliko godina upucivanja dopisa centrali (naravno bez odgovora) skoro svi izasli iz nje, zajedno sa tri od cetiri vijecnika, bili smo okarakterisani kao "Halilovicevi". A stvar je u tome da niko od nas nije Halilovica ocima vidio i jedini oportunista koji je vagao izmedju njega i Hareta je taj isti predsjednik na kojeg smo se godinama zalili zbog protivstaturarnog djelovanja.
Licemjerstvo se najbolje i moze vidjeti u Jerlagicevoj izjavi vezano za Mehmedica i Pindzu, gdje kaze kako se Pindzo veze za "aferu sa junicama" prije nekoliko godina, itd. Valjda covjek tek sad saznao :/
Na žalost,niste se umrežili.Samo Belkić i par njih.Nedevoljno!
bosančica-sunčica
Posts: 157
Joined: 31/10/2012 15:23

#61 Re: SBIH

Post by bosančica-sunčica »

Haris Silajdžić je još uvijek moj najomiljeniji političar. Bošnjaci nisu iznjedrili većeg političkog autoriteta.
Svjetski, a naš. :)

A niko nije savršen. :D
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#62 Re: SBIH

Post by Paranoid »

bosančica-sunčica wrote:Haris Silajdžić je još uvijek moj najomiljeniji političar. Bošnjaci nisu iznjedrili većeg političkog autoriteta.
Svjetski, a naš. :)

A niko nije savršen. :D
Prazne posude najjače se čuju...
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#63 Re: SBIH

Post by addem »

Paranoid wrote:
bosančica-sunčica wrote:Haris Silajdžić je još uvijek moj najomiljeniji političar. Bošnjaci nisu iznjedrili većeg političkog autoriteta.
Svjetski, a naš. :)

A niko nije savršen. :D
Prazne posude najjače se čuju...
Zar postoji jos ta stranka?
User avatar
luckylaka
Posts: 22468
Joined: 15/01/2010 06:28

#64 Re: SBIH

Post by luckylaka »

bosančica-sunčica wrote:Haris Silajdžić je još uvijek moj najomiljeniji političar. Bošnjaci nisu iznjedrili većeg političkog autoriteta.
Svjetski, a naš. :)

A niko nije savršen. :D
:thumbup: Ali jok ovim masama odgovara Zlaja,Tihi,Scepo,Dodo.,,trazili ste eto vam ga,, :D
jahorina13
Posts: 53
Joined: 23/01/2010 17:32

#65 Re: SBIH

Post by jahorina13 »

luckylaka wrote:
bosančica-sunčica wrote:Haris Silajdžić je još uvijek moj najomiljeniji političar. Bošnjaci nisu iznjedrili većeg političkog autoriteta.
Svjetski, a naš. :)

A niko nije savršen. :D
:thumbup: Ali jok ovim masama odgovara Zlaja,Tihi,Scepo,Dodo.,,trazili ste eto vam ga,, :D
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#66 Re: SBIH

Post by beeri »

addem wrote:
Paranoid wrote:
bosančica-sunčica wrote:Haris Silajdžić je još uvijek moj najomiljeniji političar. Bošnjaci nisu iznjedrili većeg političkog autoriteta.
Svjetski, a naš. :)

A niko nije savršen. :D
Prazne posude najjače se čuju...
Zar postoji jos ta stranka?
Joj sto ne mogu ove price...Poslije prvih preliminarnih rezultata,na avaz.ba naslov "SBiH nestala sa politicke scene",a njihov SBB osvojio svega 20-tak vijecnika vise :-)
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#67 Re: SBIH

Post by antimobbing »

Narod je ove 2012 godine tri puta političarima ostavljao prazne tabute i mrtvačke kovčege ispred vrata.

Prvi put ...
Image

Drugi put ...
Image

Treći put ...
Image

Image

Da imalo imaju pameti kao što nemaju ozbiljno bi se zabrinuli na ove išarete/znakove od naroda.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#68 Re: SBIH

Post by Paranoid »

addem wrote:
Paranoid wrote:
bosančica-sunčica wrote:Haris Silajdžić je još uvijek moj najomiljeniji političar. Bošnjaci nisu iznjedrili većeg političkog autoriteta.
Svjetski, a naš. :)

A niko nije savršen. :D
Prazne posude najjače se čuju...
Zar postoji jos ta stranka?
SBIH pogodjen nije, ni umro ni pao, samo je morao skociti dole (do Turske)... nastaviću tacno tamo gdje sam stao..

Izroniće opet 2014 za one što ga vole... :!:
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#69 Re: SBIH

Post by novi.dan.nova.nafaka »

beeri wrote:Kolika je razlika u glasovima(na posljednjim izborima) izmedju SBiH i SBB-a,dali znas?
Kolika bješe razlika ?
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#70 Re: SBIH

Post by udrch »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
beeri wrote:Kolika je razlika u glasovima(na posljednjim izborima) izmedju SBiH i SBB-a,dali znas?
Kolika bješe razlika ?
oko 15 hiljada..
SBB oko 90, a SBiH oko 75 tisuća..

ja mislim d aće se SBiH vratiti na scenu 2014..neće to biti puno, ali oko 100 hiljada će dobiti..
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#71 Re: SBIH

Post by ultima_palabra »

Čuj 75 hiljada... nešto mi to puno, odakle su ti glasovi?
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#72 Re: SBIH

Post by udrch »

ultima_palabra wrote:Čuj 75 hiljada... nešto mi to puno, odakle su ti glasovi?
sa lokalnih..
2010 su dobili 86669 glasova u oba entiteta..a svi smo rekli da su grohnuli skroz, tako da ne znam što te ova cifra čudi..
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#73 Re: SBIH

Post by novi.dan.nova.nafaka »

udrch wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote:
beeri wrote:Kolika je razlika u glasovima(na posljednjim izborima) izmedju SBiH i SBB-a,dali znas?
Kolika bješe razlika ?
oko 15 hiljada..
SBB oko 90, a SBiH oko 75 tisuća..
ja mislim d aće se SBiH vratiti na scenu 2014..neće to biti puno, ali oko 100 hiljada će dobiti..
Što znači da aBd Crveni kmeri sa Velikim Vođom 2014 idu u zaborav, jer će SDA-SBiH imati zajedno glasova više od SDP-SBB bloka (2012 su imali mnogo više, čini mi se oko 75 tisuća zajedno, a plus dodajmo tome sigurno opadanja i SDP-a i SBB-a). Iskreno se nadam, da će novo rukovodstvo SDA koje će biti izabrano 2013 na Kongresu, smoći snage da sudski procesuira sve nezakonite tendere, zapošljavanja preko noći i druge kriminalne radnje SDP-ovaca...
Last edited by novi.dan.nova.nafaka on 11/12/2012 09:51, edited 1 time in total.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#74 Re: SBIH

Post by antimobbing »

Paranoid wrote:
SBIH pogodjen nije, ni umro ni pao, samo je morao skociti dole (do Turske)... nastaviću tacno tamo gdje sam stao..

Izroniće opet 2014 za one što ga vole... :!:
I tako dok ove zime multi-milioner Haris Silajdžić trenutno uživa u ljepotama Turske rivijere u svojim haram nekretninama vlasništvo 1/1 koje je kupljenim haram milionima, a ukradenim od naših građana ''sve po zakonu'' uz pomoć isto tako multi-milionera Heće i Jerlagića kojima SrankazagraBiH služi samo da ne odu u zatvor …

Image

Do tada MI građani ćemo u Sarajevu zbog nedostatka NAŠEG novca koji su ONI investirali u Turskoj i ove zime da se patimo i lagano umiremo!

Image
http://www.klix.ba/vijesti/bih/gras-ne- ... /121211022

Otežani uslovi na cestamaGRAS ne vozi u padinskim dijelovima grada, skraćene još tri linije

Vozila GRAS-a od jutros ne voze u padinskim dijelovima Sarajeva u općini Stari Grad, a skraćene su još tri linije, prema Vukovićima, Kobiljači i Ahatovićima, potvrđeno je za Klix.ba u preduzeću GRAS.

Piše: N. J.

Samira Kadić iz press službe GRAS-a nam je kazala kako je jutros jedan njihov autobus stao na Kobiljoj Glavi, jer nešto nije bilo uredu sa vozilom te je vozač sklonio autobus ustranu. "Naše servisne ekipe već su izašle na teren kako bi taj problem bio riješen. Međutim, saobraćaj na relaciji prema Vogošći i Ilijašu se odvija normalno", kazala je Kadić.

Dodala je kako su skraćene tri linije, prema Vukovićima vozila idu do Raštelice, na liniji prema Kobiljači idu do Rakovice, a prema Ahatovićima se zaustavljaju kod osnovne škole, jer dalje cesta nije prohodna.

U padinskim dijelovima u općini Stari Grad GRAS ne saobraća jer su ceste također neprohodne. "Tu preduzeće Rad ima problema sa čišćenjem zbog parkiranih automobila, tako da na tim linijama ne možemo voziti", istakla je Kadić.
Legalno i legitimno pravo naroda jeste da se na ulici izbori protiv ove pravne anarhije koju nam je nametnuo Dayton u kojem nas već 20 godina drže u tri koncentraciona logora, ukoliko narod svoje pravo na normalan život ne može ostvariti preko legalnih institucija koje su duboko korumpirane, kao što danas imamo situaciju.
Last edited by antimobbing on 11/12/2012 09:57, edited 1 time in total.
brucos7
Posts: 413
Joined: 01/06/2008 19:40

#75 Re: SBIH

Post by brucos7 »

antimobbing wrote:
Paranoid wrote:
SBIH pogodjen nije, ni umro ni pao, samo je morao skociti dole (do Turske)... nastaviću tacno tamo gdje sam stao..

Izroniće opet 2014 za one što ga vole... :!:
I tako dok multi-milioner Haris Silajdžić trenutno uživa u ljepotama Turske rivijere u svojim nekretninama vlasništvo 1/1 koje je kupljenim haram milionima, a ukradenim od naših građana ''sve po zakonu'' uz pomoć isto tako multi-milionera Heće i Jerlagića kojima StrnkazagraBiH služi samo da ne odu u zatvor …

Image



Jesi li ovo kopirao iz Avaza posto me lici na njihov rjecnik i njihove ilustracije? :skoljka: :run:
Post Reply