KINA

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#776 Re: KINA

Post by Truba »

https://www.rama-prozor.info/clanak/pru ... sati/41525

prugu-dugacku-38-kilometara-napravili-za-pet-i-po-sati/41525

e jbg
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#777 Re: KINA

Post by Sanjarko »

Pa imaju para, imaju masine, imaju i ljudstva. Mi nemamo nista od toga skoro ili veoma tanko. Sa Amerikom su jedne godine imali 200 milijardi dolara suficita. Mos zamisliti koliko imaju sa drugima.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#778 Re: KINA

Post by славянин »

Vizionar 1985 wrote:Pa imaju para, imaju masine, imaju i ljudstva. Mi nemamo nista od toga skoro ili veoma tanko. Sa Amerikom su jedne godine imali 200 milijardi dolara suficita. Mos zamisliti koliko imaju sa drugima.
Sta mislis odakle te pare i masine ? Sa neba sumnjam da su pale - prosperitetan mentalitet ljudi i dobra uprava.
sangajka
Posts: 44
Joined: 17/05/2014 21:55

#779 Re: KINA

Post by sangajka »

Shanghai - Beijing 1300 kilometara, 4 sata i 10 minuta.

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#780 Re: KINA

Post by Sanjarko »

славянин wrote:
Vizionar 1985 wrote:Pa imaju para, imaju masine, imaju i ljudstva. Mi nemamo nista od toga skoro ili veoma tanko. Sa Amerikom su jedne godine imali 200 milijardi dolara suficita. Mos zamisliti koliko imaju sa drugima.
Sta mislis odakle te pare i masine ? Sa neba sumnjam da su pale - prosperitetan mentalitet ljudi i dobra uprava.
Pa ko je sta o tome spomenuo. Kazem samo cinjenice a to su da imaju para, imaju mehanizaciju i imaju ljudstvo. Jb-g mi nemamo skoro nista od toga ili veoma tanko. Nas je rat desetkovao i unazadio pravo i ovi kleptomani koji su na vlasti od tada dosad.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#781 Re: KINA

Post by Sanjarko »

sangajka wrote:Shanghai - Beijing 1300 kilometara, 4 sata i 10 minuta.

https://i.imgur.com/xXvrfb8.jpg
Pici voz ko neki stariji avion. 300 km/h.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#782 Re: KINA

Post by AleksoMKD »

China Uighurs: Xinjiang legalises 'reeducation' camps

By giving these camps a legal footing, China appears to have confirmed what many have been saying for months: that it is running a string of re-education camps for Uighur Muslims in Xinjiang in the name of combating extremism.

In newly published regulations detailing the camps, China has given them a vague-sounding name. It calls them "vocational skills and educational training centres".

But it is clear their purpose is not just about giving people the ability to get a better job.

The regulations say they are for people "influenced by extremism". The point is to correct bad behaviour, and ensure those inside them undergo psychological counselling and ideological education.

https://www.bbc.com/news/world-asia-45812419
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#783 Re: KINA

Post by fakat »

Vizionar 1985 wrote:Ne znam. Znam da im se krse prava, da naseljavaju Han Kineze itd., ali i da se Ujguri zele odcijepiti. Neko nekada mozda ih i podrzi u tome pa ce tu biti proksi rat sa Kinom.
Bolje da ih niko ne podrzi jer se bojim da bi Kinezi to poravnali samo tako, daleko od ociju zapadnih medija. Ni Tibetu nije uspjelo.
Kikibombona wrote:Ima li istine u ovome, zvuci strasno!??

Kineski muslimani žive u strahu: U masovnim logorima zadržano milion Ujgura

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/kine ... /180909012

Majk Pompeo, sekretar Amerike, danas optuzio Iran za licemjerstvo
Secretary Pompeo
‏Verified account @SecPompeo
21h21 hours ago

.@khamenei_ir fancies himself the leader of the Islamic world, but his regime has been totally silent as China—the top buyer of #Iran’s oil—has persecuted and detained hundreds of thousands of its Muslim citizens. رژیم_ریاکار#
Svi mi trebamo moliti boga da Amerika sto duze ostane No.1, Kinezi, Rusi i ekipa su izgleda sto puta gori. :-)
Yup, to za No.1.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#784 Re: KINA

Post by Sanjarko »

Ma nijedni nisu dobri. Ko u seriji evo sto gledam jednoj. I jedna i druga strana opasna.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#785 Re: KINA

Post by spreca »

U Kini imas jos uvijek predjele gdje vazi pavilo saka rizhe dnevno.....u jednom djelu Kine je usao zapadni kapital i stanje se je malo popravilo....u kini je jos uvijek problem kako prehraniti narod
veliki_vezir
Posts: 90
Joined: 19/06/2010 00:52

#786 Re: KINA

Post by veliki_vezir »

U Kini imas jos uvijek predjele gdje vazi pavilo saka rizhe dnevno.....u jednom djelu Kine je usao zapadni kapital i stanje se je malo popravilo....u kini je jos uvijek problem kako prehraniti narod
Mozel bez gluposti i zapadnjackih lazi s cinjenicama iz gradica srednje amerike i slavonije....

P.S. Malo se je van Kine i pogorsalo.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#787 Re: KINA

Post by славянин »

spreca wrote:U Kini imas jos uvijek predjele gdje vazi pavilo saka rizhe dnevno.....u jednom djelu Kine je usao zapadni kapital i stanje se je malo popravilo....u kini je jos uvijek problem kako prehraniti narod
Kakva glupost...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#788 Re: KINA

Post by spreca »

славянин wrote:
spreca wrote:U Kini imas jos uvijek predjele gdje vazi pavilo saka rizhe dnevno.....u jednom djelu Kine je usao zapadni kapital i stanje se je malo popravilo....u kini je jos uvijek problem kako prehraniti narod
Kakva glupost...
Niko te ne tjera da vjerujes....ali tako je to.....imali logike za desetak godina iz prilicno gladne sredine od milijardu i po stanovnika dostici opste blagodati....treba nahraniti tu masu,,,,u rusiji imas koliko ono milijardera?.....i sad iz tog podatka recimo izvlacis kako zive rusi?....sve je to statistika
veliki_vezir
Posts: 90
Joined: 19/06/2010 00:52

#789 Re: KINA

Post by veliki_vezir »

Spreča sine,ajd malo obidji štalu,ovce,otidji djamiju pometi,nije sine tebi bog pamet dao da ti o Kini raspravljaš i lažeš. Najbolje bi pak bilo da svoju brigu o gladnim kontejnerašima izneseš na svom općinskom vijeću ili pak da od svoje nezarađene plate doniraš nešto lokalnoj narodnoj kuhinji.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#790 Re: KINA

Post by japin_mutapi »

evo jos jednog delegata kojem smeta dzamija
veliki_vezir
Posts: 90
Joined: 19/06/2010 00:52

#791 Re: KINA

Post by veliki_vezir »

Strasno mi smeta. Smetal tebi sto se ne moze prehranit gladni bosnjacki narod kojim vlada dzamijska mafija i sto bi ti u Kini u radnoj grupi pravio autoputeve dozivotno?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#792 Re: KINA

Post by Sanjarko »

Nije isto biti siromasan svuda. Evo ja sam siromasan i imam sta pojest, popit, imam neke uredzaje sto sam kao poklone dobio ali sam za neki Bosanski standard pravo siromasan ali za neke druge ljude i nisam. Kako ljudi gladuju itd., po svijetu meni je jos i dobro naspram njih. Ali da mi je u Bosni dobro, nije. Jer sam zesca sirotinja i socijalni slucaj.

Edit: Ostalo nemam. Pod ostalo mislim na sve sto nije pojest, popit.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#793 Re: KINA

Post by sadie_forever »

U Kini ima oko 10-ak manjinskih muslimanski naroda,ujguri su poznato odavno na udaru u Kini.Hui muslimana ima oko 10 miliona i tradicionalno su uz Kinu,i Kina ih je do sad cijenila ..izgledom se ne razlikuju od Han kineza

eh sad su i oni na udaru:

https://nationalpost.com/news/world/rel ... ue-protest

lijepo nam u Kuranu pise ,nece biti zadovoljni tobom dok i vjeru njihovu ne prihvatis
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#794 Re: KINA

Post by славянин »

sadie_forever wrote:U Kini ima oko 10-ak manjinskih muslimanski naroda,ujguri su poznato odavno na udaru u Kini.Hui muslimana ima oko 10 miliona i tradicionalno su uz Kinu,i Kina ih je do sad cijenila ..izgledom se ne razlikuju od Han kineza

eh sad su i oni na udaru:

https://nationalpost.com/news/world/rel ... ue-protest

lijepo nam u Kuranu pise ,nece biti zadovoljni tobom dok i vjeru njihovu ne prihvatis
Sta ti onda radis u Austriji , jesu li te zvali oni - sto nisi sa bracom u Turskoj ? Licemjeri sve ...
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#795 Re: KINA

Post by sadie_forever »

славянин wrote:
sadie_forever wrote:U Kini ima oko 10-ak manjinskih muslimanski naroda,ujguri su poznato odavno na udaru u Kini.Hui muslimana ima oko 10 miliona i tradicionalno su uz Kinu,i Kina ih je do sad cijenila ..izgledom se ne razlikuju od Han kineza

eh sad su i oni na udaru:

https://nationalpost.com/news/world/rel ... ue-protest

lijepo nam u Kuranu pise ,nece biti zadovoljni tobom dok i vjeru njihovu ne prihvatis
Sta ti onda radis u Austriji , jesu li te zvali oni - sto nisi sa bracom u Turskoj ? Licemjeri sve ...
zato sto su nam zapadnjaci sjebali sve drzave,prva ta austrija izmuzla je Bosnu ko kakvu kravu
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#796 Re: KINA

Post by Grean »

славянин wrote:
spreca wrote:U Kini imas jos uvijek predjele gdje vazi pavilo saka rizhe dnevno.....u jednom djelu Kine je usao zapadni kapital i stanje se je malo popravilo....u kini je jos uvijek problem kako prehraniti narod
Kakva glupost...
Hajde ti za promjenu kakvu pametnu nadobudni. Imas li i jedan post bez ovakvih malicioznih komentara.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#797 Re: KINA

Post by славянин »

Grean wrote:
славянин wrote:
spreca wrote:U Kini imas jos uvijek predjele gdje vazi pavilo saka rizhe dnevno.....u jednom djelu Kine je usao zapadni kapital i stanje se je malo popravilo....u kini je jos uvijek problem kako prehraniti narod
Kakva glupost...
Hajde ti za promjenu kakvu pametnu nadobudni. Imas li i jedan post bez ovakvih malicioznih komentara.
Pa evo da pokusam pametnije, sve iznad sto sam quotao je glupost.Saka rize - zapadni kapital - jednom dijelu - malo popravilo - prehraniti narod / sve ovo = kompletna glupost koja nema veze sa realnostcu.. jeli bolje ?
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#798 Re: KINA

Post by cyprus »

sadie_forever wrote: https://nationalpost.com/news/world/rel ... ue-protest

lijepo nam u Kuranu pise ,nece biti zadovoljni tobom dok i vjeru njihovu ne prihvatis
Pa jest, zajebana je ta vjera kineskih komunista :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#799 Re: KINA

Post by Edin H. »

towards the end of 2016, China still had 43.35 million people under the poverty line of 2,300 yuan (about $334) in annual income
Around 500 million people, or 40 percent of the population within China, survive on $5.50 per day or less.
7.With so many loans taken out for poverty assistance, Chinese debt in 2000 to 2014 rose from $2.1 trillion to $28.2 trillion. This amount is projected to increase by around 300 percent of GDP by the year 2022
Ovi sto napadose Sprecu neka se samobanuju :oops:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#800 Re: KINA

Post by славянин »

Edin H. wrote:towards the end of 2016, China still had 43.35 million people under the poverty line of 2,300 yuan (about $334) in annual income
Around 500 million people, or 40 percent of the population within China, survive on $5.50 per day or less.
7.With so many loans taken out for poverty assistance, Chinese debt in 2000 to 2014 rose from $2.1 trillion to $28.2 trillion. This amount is projected to increase by around 300 percent of GDP by the year 2022
Ovi sto napadose Sprecu neka se samobanuju :oops:
Purchasing power parity
Argentina 18933.91 Dec/17
Mexico 17336.47 Dec/17
China 15308.71 Dec/17
Brazil 14103.45 Dec/17
South Africa 12294.88 Dec/17
Indonesia 11188.74 Dec/17

A neka se samobanuju oni sto nisu vidili Kine osim na TVj a bubaju ;)
Post Reply