LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post Reply
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#1551 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by bogumila »

haj shuti sviju ti
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1552 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by poznanik »

Najvjerovatnije je da će u Kantonu Sarajevo izmjene načelnika doživjeti samo građani Općine Novi Grad, i to tijesnom pobjedom Efendića.

Međutim, napominjao sam i prije, mnogo važnija je prednost i sastav Općinskih vijeća. Bez njihove podrške nijedan načelnik nema šansi za duži opstanak na svojim pozicijama.
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#1553 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by bogumila »

ne bi bas tijesno u novom gradu :D
cestitam svim novim izuzev hadzibajricu. on ce se malo provrtiti pa otici da bude nacelnik u (kp) zenici :lol:
User avatar
King Kenny
Posts: 314
Joined: 05/10/2011 16:01

#1554 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by King Kenny »

Čestitke svim biračima koji su glasali za jedinu pravu stranku koja predstavlja Bosance i Hercegovce. Samo smo dvije općine prepustili.
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#1555 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by brzica »

brzica wrote:Stari Grad - načelnik Hadžibajrić, stranka SDA
Centar - načelnik Bećirević, stranka SDP
Novo Sarajevo - načelnik Koldžo, stranka SDP
Novi Grad - nacelnik Šuman, stranka SDP/SDA
Ilidža - načelnik Memić, stranka SDA
Hadžići - načelnik i stranka SDA
Vogošča - načelnik i stranka SDA
Trnovo - načelnik i stranka SDP
Ilijaš - nemam pojma
Mogao sam sve pogoditi načelnike da ovaj
što ga je i Zlaja označio krivcem nije izgubio :D
Kako OV stoje :?:
majstor ahmo
Posts: 2
Joined: 08/10/2012 13:16

#1556 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by majstor ahmo »

Nije Koldžo SDP nego SDA.
Crveni talibani pregaženi kao plitak potok.
User avatar
Bisogna Vincere
Posts: 246
Joined: 26/09/2012 15:47

#1557 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by Bisogna Vincere »

majstor ahmo wrote:Nije Koldžo SDP nego SDA.
:run:
hurmaš
Posts: 5
Joined: 01/10/2012 21:56

#1558 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by hurmaš »

Trebam te wrote:
ultima_palabra wrote:A šta je Berilo danas ručao? Danas nismo dobili redovni izvještaj dopisnika iz Trnova :(

Zar ti nije vec sapnuo :D Berilu je veceras prisjela vecera!!!

:bih:
Al' je Pindži sinoc sve prisjelo :D
User avatar
mirnisan
Posts: 363
Joined: 11/12/2008 21:11
Location: zadnja mahala bb

#1559 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by mirnisan »

sda,sds,hdz
malo mi pricajte o gradjanskoj drzavi? dobro smo se zakopali u nacionalne torove. :-) jos samo da ameri granicu povuku. :D
User avatar
Bisogna Vincere
Posts: 246
Joined: 26/09/2012 15:47

#1560 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by Bisogna Vincere »

Vogošća

Image
User avatar
Bisogna Vincere
Posts: 246
Joined: 26/09/2012 15:47

#1561 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by Bisogna Vincere »

Potonu Europsko Sarajevo :mrgreen:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1562 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by JoseMujica »

Bisogna Vincere wrote:Potonu Europsko Sarajevo :mrgreen:
ja ba šta je s Eskom bilo?
User avatar
Bisogna Vincere
Posts: 246
Joined: 26/09/2012 15:47

#1563 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by Bisogna Vincere »

JoseMujica wrote:
Bisogna Vincere wrote:Potonu Europsko Sarajevo :mrgreen:
ja ba šta je s Eskom bilo?
Nijedan mandat :dance:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1564 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by JoseMujica »

auuuuuuuuu mislim da je Esko možda i najviše love skršio,,,,valjalo je platiti dva glumca na mjesec dana + onolike plakate :-)

e moj Esko bolje da si meni vikendicu napravio neđe u šumi
evo mene
Posts: 281
Joined: 11/09/2009 14:16

#1565 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by evo mene »

Islamska zajednica je odradila je svoje. Na hutbama je bilo ne glasajte za nemuslimane i one koji su protiv Izetbegovića (Vikić&SBB), za one koje ne daju građevinske dozvole za džamije i orgijaju uoči 27. noći (SDP). Ali najžalosnije je u svemu tome što su podržali trgovce alkoholom, lažove, petljance, švalere... (Koldžo. Memić...)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#1566 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by ultima_palabra »

Fahrovci najjači u SG... iznenađenje, mislio sam da će samo dobiti načelnika. Inače su ostvarili dobar rezultat u KS, u ostatku Federacije su krahirali.

Dobar rezultat SDU, bare-bare sa Našom Strankom.
User avatar
sarajlija_ba
Posts: 8802
Joined: 27/05/2008 22:04
Location: rodom iz Čuništa a živim u Gaćicama

#1567 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by sarajlija_ba »

evo mene wrote:Islamska zajednica je odradila je svoje. Na hutbama je bilo ne glasajte za nemuslimane i one koji su protiv Izetbegovića (Vikić&SBB), za one koje ne daju građevinske dozvole za džamije i orgijaju uoči 27. noći (SDP). Ali najžalosnije je u svemu tome što su podržali trgovce alkoholom, lažove, petljance, švalere... (Koldžo. Memić...)
Ovo je istina...
Doduše, kod mene je hodža rekao "ne glasajte za one koji su ukidali vjeronauku i za one koji Vam nude razvoj i pravdu".
Bilo mi je došlo da prekinem hutbu i da mu kažem da otvoreno rekne da glasamo za SDA..da ne uvija bespotrebno.

S druge strane, mislim da SDA ništa posebno nije uradila i da ovakvo glasanje u suštini predstavlja više revolt raje prema SDP-u, prije svega a i prema SBB-u.

Ostaje nam da trpimo još 4 godine vladavinu SDA.
Doveli su nas u stadij najkorumpiranije i najnerazvijenije zemlje u Evropi.
Za njihove vladavine došli smo na cifru od 50% stanovništva koje živi na ivici siromaštva, 500 hiljada nezaposlenih i 73% mladih koji traže način da napuste BiH.
Do kraja njihovog mandata ove će se cifre povećati...a njihovi bankovni računi udebljati.

Aferim Bošnjaci za koga ste glasali pa taman bilo i iz revolta.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1568 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by johntra »

pa ti jesi izbjegao najgore...opasnost da ne budeš ograničen kao lavor ili balkon...ti izaberi koji ti je geometrijski oblik draži...
User avatar
sarajlija_ba
Posts: 8802
Joined: 27/05/2008 22:04
Location: rodom iz Čuništa a živim u Gaćicama

#1569 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by sarajlija_ba »

cetmi wrote: Nisi se žalio pred izbore 2010.te?

Krivce za poraz SBB-a možeš naći i u svojim postovima. Predviđam vam skorašnje urušavanje, puno veće nego je to slučaj sa kako vam šef kaže propalom SzBiH.

Bosni i njenom narodu će biti dobro, ne morate vi da nas žalite. Najgore smo izbjegli i ovaj put.
Znam da bi ti volio da se mi urušimo kao što se urušio vaš koalicioni partner ali ništa od toga nećeš gledati.
Ovo su naši prvi lokalni izbori a prvi se mačići u vodu bacaju mada ni sad nismo loše prošli. U svim smo vijećima i imamo 2 načelnika.

Koliko je dobro Bosni i njenom narodu svi vidimo. Siromaštvo, korupcija, nezaposlenost...šta god ste dotakli sjebali ste.
Doduše, narod hoće tako pa kad su tražili neka gledaju. Tačno je to u skladu sa onim hadisom "Kada Allah hoće da kazni jedan narod On im postavi nepravednog vladara".
Između pravne države i pravde je kao između neba i zemlje a mi još nismo ni pravna država osim ako ne računamo Muhameda Čengića i njegovu prijeratnu izjavu da "pravna država počinje u ponedjeljak u 8".
Kazna ste vi za ovaj narod...to govorim ima već 10 godina.
Svezali ste zastave sa SBiH-om koji su propali k'o kauč a poslije i sa SNSD-om ( da skinete Lagumdžiju).
Sad ćete i sa SDS-om a sa HDZ-om ste odavno (šta ima Mostar - stolni grad) 8-)

Ne čudi me to kad imate na čelu čovjeka sa malim mozgom i velikim ušima koji je bio kuc-majstor Abdiću, pobjegulja (rat proveo u Njemačkoj) i sad je profiter (4 stana u Sarajevu).

Snaga ste vi Bosne 8-)

Vama čestitam na uspjehu a žalim ovaj naivni narod !
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#1570 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by Doktor29 »

sarajlija_ba wrote:
cetmi wrote: Nisi se žalio pred izbore 2010.te?

Krivce za poraz SBB-a možeš naći i u svojim postovima. Predviđam vam skorašnje urušavanje, puno veće nego je to slučaj sa kako vam šef kaže propalom SzBiH.

Bosni i njenom narodu će biti dobro, ne morate vi da nas žalite. Najgore smo izbjegli i ovaj put.
Znam da bi ti volio da se mi urušimo kao što se urušio vaš koalicioni partner ali ništa od toga nećeš gledati.
Ovo su naši prvi lokalni izbori a prvi se mačići u vodu bacaju mada ni sad nismo loše prošli. U svim smo vijećima i imamo 2 načelnika.

Koliko je dobro Bosni i njenom narodu svi vidimo. Siromaštvo, korupcija, nezaposlenost...šta god ste dotakli sjebali ste.
Doduše, narod hoće tako pa kad su tražili neka gledaju. Tačno je to u skladu sa onim hadisom "Kada Allah hoće da kazni jedan narod On im postavi nepravednog vladara".
Između pravne države i pravde je kao između neba i zemlje a mi još nismo ni pravna država osim ako ne računamo Muhameda Čengića i njegovu prijeratnu izjavu da "pravna država počinje u ponedjeljak u 8".
Kazna ste vi za ovaj narod...to govorim ima već 10 godina.
Svezali ste zastave sa SBiH-om koji su propali k'o kauč a poslije i sa SNSD-om ( da skinete Lagumdžiju).
Sad ćete i sa SDS-om a sa HDZ-om ste odavno (šta ima Mostar - stolni grad) 8-)

Ne čudi me to kad imate na čelu čovjeka sa malim mozgom i velikim ušima koji je bio kuc-majstor Abdiću, pobjegulja (rat proveo u Njemačkoj) i sad je profiter (4 stana u Sarajevu).

Snaga ste vi Bosne 8-)

Vama čestitam na uspjehu a žalim ovaj naivni narod !
Sta je sa onom punom Zetrom, 15.000 SBB glasaca u Zetri govori da su svi bili, malo vise je SBB dobio u kantonu Sarajevo :bih:
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#1571 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by Admir_1984 »

hoce li se moci i kada otprilike na izbori.ba pogledati rezultati i kandidata za vijece iz svih stranaka, ono koliko je ko dobio glasova?, ili te podatke možeš dobiti samo u stranci
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1572 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by johntra »

cetmi wrote:Ne razumijem da je baš toliko teško prihvatiti poraz.
kad mi kažeš koji poraz, onda bi ga možda i prihvatio...ali pošto se držite samo NG-a i Bihaća, onda me to toliko i ne tangira...ups, zaboravio sam Vareš i Kakanj...
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#1573 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by and »

sarajlija_ba wrote:
cetmi wrote: Nisi se žalio pred izbore 2010.te?

Krivce za poraz SBB-a možeš naći i u svojim postovima. Predviđam vam skorašnje urušavanje, puno veće nego je to slučaj sa kako vam šef kaže propalom SzBiH.

Bosni i njenom narodu će biti dobro, ne morate vi da nas žalite. Najgore smo izbjegli i ovaj put.
Znam da bi ti volio da se mi urušimo kao što se urušio vaš koalicioni partner ali ništa od toga nećeš gledati.
Ovo su naši prvi lokalni izbori a prvi se mačići u vodu bacaju mada ni sad nismo loše prošli. U svim smo vijećima i imamo 2 načelnika.

Koliko je dobro Bosni i njenom narodu svi vidimo. Siromaštvo, korupcija, nezaposlenost...šta god ste dotakli sjebali ste.
Doduše, narod hoće tako pa kad su tražili neka gledaju. Tačno je to u skladu sa onim hadisom "Kada Allah hoće da kazni jedan narod On im postavi nepravednog vladara".
Između pravne države i pravde je kao između neba i zemlje a mi još nismo ni pravna država osim ako ne računamo Muhameda Čengića i njegovu prijeratnu izjavu da "pravna država počinje u ponedjeljak u 8".
Kazna ste vi za ovaj narod...to govorim ima već 10 godina.
Svezali ste zastave sa SBiH-om koji su propali k'o kauč a poslije i sa SNSD-om ( da skinete Lagumdžiju).
Sad ćete i sa SDS-om a sa HDZ-om ste odavno (šta ima Mostar - stolni grad) 8-)

Ne čudi me to kad imate na čelu čovjeka sa malim mozgom i velikim ušima koji je bio kuc-majstor Abdiću, pobjegulja (rat proveo u Njemačkoj) i sad je profiter (4 stana u Sarajevu).

Snaga ste vi Bosne 8-)

Vama čestitam na uspjehu a žalim ovaj naivni narod !
ma prošli bi vi i bolje da ste uspjeli dobiti naklonost avaza :mrgreen:
User avatar
Bisogna Vincere
Posts: 246
Joined: 26/09/2012 15:47

#1574 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by Bisogna Vincere »

Stranka za europsko Sarajevo i Bosanska narodna stranka se izblamirali dovoljno da se ugase.
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#1575 Re: LOKALNI IZBORI 2012. KANTON SARAJEVO

Post by beeri »

sarajlija_ba wrote:
cetmi wrote: Nisi se žalio pred izbore 2010.te?

Krivce za poraz SBB-a možeš naći i u svojim postovima. Predviđam vam skorašnje urušavanje, puno veće nego je to slučaj sa kako vam šef kaže propalom SzBiH.

Bosni i njenom narodu će biti dobro, ne morate vi da nas žalite. Najgore smo izbjegli i ovaj put.
Znam da bi ti volio da se mi urušimo kao što se urušio vaš koalicioni partner ali ništa od toga nećeš gledati.
Ovo su naši prvi lokalni izbori a prvi se mačići u vodu bacaju mada ni sad nismo loše prošli. U svim smo vijećima i imamo 2 načelnika.

Koliko je dobro Bosni i njenom narodu svi vidimo. Siromaštvo, korupcija, nezaposlenost...šta god ste dotakli sjebali ste.
Doduše, narod hoće tako pa kad su tražili neka gledaju. Tačno je to u skladu sa onim hadisom "Kada Allah hoće da kazni jedan narod On im postavi nepravednog vladara".
Između pravne države i pravde je kao između neba i zemlje a mi još nismo ni pravna država osim ako ne računamo Muhameda Čengića i njegovu prijeratnu izjavu da "pravna država počinje u ponedjeljak u 8".
Kazna ste vi za ovaj narod...to govorim ima već 10 godina.
Svezali ste zastave sa SBiH-om koji su propali k'o kauč a poslije i sa SNSD-om ( da skinete Lagumdžiju).
Sad ćete i sa SDS-om a sa HDZ-om ste odavno (šta ima Mostar - stolni grad) 8-)

Ne čudi me to kad imate na čelu čovjeka sa malim mozgom i velikim ušima koji je bio kuc-majstor Abdiću, pobjegulja (rat proveo u Njemačkoj) i sad je profiter (4 stana u Sarajevu).

Snaga ste vi Bosne 8-)

Vama čestitam na uspjehu a žalim ovaj naivni narod !
Treba biti realan i reci da je SBB zgubio poverenje kod 40 hiljada glasaca,ako se ovaj trend nastavi,SBB bi na narednim izborima mogao da dozivi debakl.Iskreno,sigurans am da ce SBiH bolje proci 2014. nego SBB,ali eto,treba sacekati dvije godine. :)
Post Reply