Da vidimo...

sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#1 Da vidimo...

Post by sammo »

Vjerujem da necete imati prilike bilo sto komentirati ( komentarisati ) , jer cu dobiti zabranu...no limit sa strane administratora. Vecina tema ovdje je obojena nacionalno ili religijski, sto je pa skoro isto. Te teme se vrte na bezbroj stranica i imaju najvise komentara, replika, protiargumenata iz raznih razloga. Slucajno znam da ovaj portal najvise prate Sarajlije...nekadasnji sarajevo-x, pa je vise manje ova tema najvise namjenjena njima. Ima i ostalih ovdje na portalu, ali oni vise komentiraju ( komentarisu ) ili se svađaju na forumu. Zadnje 3 godine zivim u Sarajevu, ali vjerujem da je ovakva klima u ovom gradu od rata dalje. Svi vi volite nacionalno prepucavanje, zbog toga ste i ratovali, ali sad vise manje zavrsavate na net bojnim poljima, jer se plasite tako nesto izjaviti u javnosti, jer ce ovi kojima bi bilo namjenjeno bolje proci...kao nacionalno ugrozeni, narocito ako su manjina u vasoj okolini. Eto ja sam manjina bilo gdje u BiH...mada ne znam po kojem ustavu...onome prijasnjem ili Daytonu...Slovenac. Ma prije rata je ionako vazio ustav SFRJ...zakoni tadasnje drzave...znaci Slovenci - narod, ali nema veze. Novo uređenje - nov sistem, nova pravila..ne smeta mi to. Ono nekadasnje multi-kulti Sarajevo se izgubilo tokom rata, to nije nikakva tajna, jedino mozda jos kojem nostalgicnom politicaru tu i tamo to padne na pamet. Ali takve Sarajlije vole, jer nisu kao velika vecina u gradu...Bosnjaci, pa time pokazuju kako oni pruzaju svakome sansu, ali sve su to unaprijed dogovorene igre politickih stranaka ( partija ). Necu ih nabrajati, jer su mozda i njihovi ocevi ili cace imali neku karijeru u bivsem sistemu. Mozda su stvarno neki branili Sarajevo, ali Bosne bas i ne. Hercegovina je sasvim druga prica, ali o tome mozda kasnije. Kako god Slovenci su manjina u cijeloj ( čitavoj ) BiH, pa tako i u Sarajevu. Na novo su manjina cak Palestinci u BiH...mozda u Sarajevu, drugdje sigurno ne. Cak i to...ko ce biti manjina izgleda da je odlucivala politika. Bilo kako bilo...mi kao manjina najgore prolazimo u toj igri...niko te nece zaposliti, mada imamo obrazovanje vise od bilo koga koji konkurira ( konkurise ), nama niko nece pomoci, jer nismo konstutivni. Ti su glavni, svi ostali...i Cigani ...su ostali...ostalo smece...po ustavu. Iz malog gradica iz kojeg dolazim ...iz Slovenije..znam minimalno 200 Bosanaca i Hercegovaca, koji zive tamo 20 godina i vise...vecinoma imaju SLO drzavljanstvo...usput imam i ja BIH drzavljanstvo...pa im na pameti nisu nikakva nacionalna prepucavanje, mada su razlicitih nacionalnosti...toliko o demokraciji ( demokratiji ). Bit svega je da nece postici u BIH manjine nista...ne zbog situacije Sejdic - Finci...nego zbog toga sto je stalno neko od konstitutivnih negdje manjina naspram konstutavne vecine u BiH ( fora u smislu 2 skole pod istim krovom ). Bas me zanima ( interesuje ) ko je zadnji popravljao krov na toj skoli!!?? Cim se u Sarajevu spomene da manjine nemaju posla isl. odmah kazu...pa kriza je svugdje...nemaju nasi sto jesti...nemaju posla isl...manjine nisu bitne. I demo dalje...ako SDP glumi građansku politiku...sto nesto ne ucini za manjine???? Do sad nije nista... I da pricu privedem kraju...Slovenci su u 90% katolici.. prema tome smo u Sarajevu ustase...ne samo Slovenci...istu sudbin djelimo i sa Cesima i Madzarima...ima ih jos. Ali jbg..mozda nismo vrijedni rasprave...ipak smo mi "ostali"...ostalo smece...bog pozivi konstitutivne...( one rijeci u zagradi bi trebale biti bosanske ).
Lijep pozdrav svima na forumu!
Last edited by Anonymous on 23/06/2012 00:22, edited 1 time in total.
Reason: bezlimitni ban
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#2 Re: Da vidimo...

Post by Dasi »

sammo wrote:Vjerujem da necete imati prilike bilo sto komentirati ( komentarisati ) , jer cu dobiti zabranu...no limit sa strane administratora. Vecina tema ovdje je obojena nacionalno ili religijski, sto je pa skoro isto. Te teme se vrte na bezbroj stranica i imaju najvise komentara, replika, protiargumenata iz raznih razloga. Slucajno znam da ovaj portal najvise prate Sarajlije...nekadasnji sarajevo-x, pa je vise manje ova tema najvise namjenjena njima. Ima i ostalih ovdje na portalu, ali oni vise komentiraju ( komentarisu ) ili se svađaju na forumu. Zadnje 3 godine zivim u Sarajevu, ali vjerujem da je ovakva klima u ovom gradu od rata dalje. Svi vi volite nacionalno prepucavanje, zbog toga ste i ratovali, ali sad vise manje zavrsavate na net bojnim poljima, jer se plasite tako nesto izjaviti u javnosti, jer ce ovi kojima bi bilo namjenjeno bolje proci...kao nacionalno ugrozeni, narocito ako su manjina u vasoj okolini. Eto ja sam manjina bilo gdje u BiH...mada ne znam po kojem ustavu...onome prijasnjem ili Daytonu...Slovenac. Ma prije rata je ionako vazio ustav SFRJ...zakoni tadasnje drzave...znaci Slovenci - narod, ali nema veze. Novo uređenje - nov sistem, nova pravila..ne smeta mi to. Ono nekadasnje multi-kulti Sarajevo se izgubilo tokom rata, to nije nikakva tajna, jedino mozda jos kojem nostalgicnom politicaru tu i tamo to padne na pamet. Ali takve Sarajlije vole, jer nisu kao velika vecina u gradu...Bosnjaci, pa time pokazuju kako oni pruzaju svakome sansu, ali sve su to unaprijed dogovorene igre politickih stranaka ( partija ). Necu ih nabrajati, jer su mozda i njihovi ocevi ili cace imali neku karijeru u bivsem sistemu. Mozda su stvarno neki branili Sarajevo, ali Bosne bas i ne. Hercegovina je sasvim druga prica, ali o tome mozda kasnije. Kako god Slovenci su manjina u cijeloj ( čitavoj ) BiH, pa tako i u Sarajevu. Na novo su manjina cak Palestinci u BiH...mozda u Sarajevu, drugdje sigurno ne. Cak i to...ko ce biti manjina izgleda da je odlucivala politika. Bilo kako bilo...mi kao manjina najgore prolazimo u toj igri...niko te nece zaposliti, mada imamo obrazovanje vise od bilo koga koji konkurira ( konkurise ), nama niko nece pomoci, jer nismo konstutivni. Ti su glavni, svi ostali...i Cigani ...su ostali...ostalo smece...po ustavu. Iz malog gradica iz kojeg dolazim ...iz Slovenije..znam minimalno 200 Bosanaca i Hercegovaca, koji zive tamo 20 godina i vise...vecinoma imaju SLO drzavljanstvo...usput imam i ja BIH drzavljanstvo...pa im na pameti nisu nikakva nacionalna prepucavanje, mada su razlicitih nacionalnosti...toliko o demokraciji ( demokratiji ). Bit svega je da nece postici u BIH manjine nista...ne zbog situacije Sejdic - Finci...nego zbog toga sto je stalno neko od konstitutivnih negdje manjina naspram konstutavne vecine u BiH ( fora u smislu 2 skole pod istim krovom ). Bas me zanima ( interesuje ) ko je zadnji popravljao krov na toj skoli!!?? Cim se u Sarajevu spomene da manjine nemaju posla isl. odmah kazu...pa kriza je svugdje...nemaju nasi sto jesti...nemaju posla isl...manjine nisu bitne. I demo dalje...ako SDP glumi građansku politiku...sto nesto ne ucini za manjine???? Do sad nije nista... I da pricu privedem kraju...Slovenci su u 90% katolici.. prema tome smo u Sarajevu ustase...ne samo Slovenci...istu sudbin djelimo i sa Cesima i Madzarima...ima ih jos. Ali jbg..mozda nismo vrijedni rasprave...ipak smo mi "ostali"...ostalo smece...bog pozivi konstitutivne...( one rijeci u zagradi bi trebale biti bosanske ).
Lijep pozdrav svima na forumu!
Paz sad vamo. Bosanci i Hercegovci su Ostali a samim tim i manjina. Ja se ponosim tim sto spadam u Ostale :) , probaj i ti. A to katolik=ustasa nadji dobrog macka pa mu okaci o rep.
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#3 Re: Da vidimo...

Post by Rottweiler »

Ja nisam skonto poentu teme. Pa neznam kako da ti odgovorim.
Je li poenta da je Sarajevo Teheran
Je li poenta da ti je SDP kriv jer te ne stiti kao "manjinu"
Je li poenta da su ti Bosnjaci krivi jer si ugrozen
Sta je pjesnik htio reci.
Ja zivim kao "manjina" u jednom gradu. I dok sam mislio da sam manjina i sam se na sebe sazaljavao, i bio sam u pravom smislu te rijeci manjina. No davno sam se izljecio od tog manjinskog sindroma i piceo da zivim kao covjek. To bih i tebi preporucio. Rijesi se tog kompleksa i bice ti puno bolje.
I ne zabiravi jedno
U BiH ni rahat-lokum vise nije rahat.
Dalje nema svrhe da ti pisem, jer rahat-lokum ti je sve objasnio ;)

lp
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4 Re: Da vidimo...

Post by insomnia78 »

Ma vi slovenci ste najgori

Sent sa mog sokocala using tapatalk
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#5 Re: Da vidimo...

Post by sammo »

Ono zadnje tvoje...okaci o rep....ti sigurno ne slusas zvona 3x dnevo, a ja ono sa dzamije moram htio ili ne htio...nema tolerancije...znaci li to da moram preseliti?
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#6 Re: Da vidimo...

Post by therrarrius »

sammo wrote:Ono zadnje tvoje...okaci o rep....ti sigurno ne slusas zvona 3x dnevo, a ja ono sa dzamije moram htio ili ne htio...nema tolerancije...znaci li to da moram preseliti?
Jaoooo sunce upeklo a? :lol: :lol: :sax:
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#7 Re: Da vidimo...

Post by sammo »

ma ocekivao sam ovakve komentare...zakacili se na nebitno...
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#8 Re: Da vidimo...

Post by therrarrius »

sammo wrote:ma ocekivao sam ovakve komentare...zakacili se na nebitno...
Rottweiler wrote:Ja nisam skonto poentu teme. Pa neznam kako da ti odgovorim.
Je li poenta da je Sarajevo Teheran
Je li poenta da ti je SDP kriv jer te ne stiti kao "manjinu"
Je li poenta da su ti Bosnjaci krivi jer si ugrozen
Sta je pjesnik htio reci.
Ja zivim kao "manjina" u jednom gradu. I dok sam mislio da sam manjina i sam se na sebe sazaljavao, i bio sam u pravom smislu te rijeci manjina. No davno sam se izljecio od tog manjinskog sindroma i piceo da zivim kao covjek. To bih i tebi preporucio. Rijesi se tog kompleksa i bice ti puno bolje.
I ne zabiravi jedno
U BiH ni rahat-lokum vise nije rahat.
Dalje nema svrhe da ti pisem, jer rahat-lokum ti je sve objasnio ;)

lp
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: Da vidimo...

Post by insomnia78 »

sammo wrote:Ono zadnje tvoje...okaci o rep....ti sigurno ne slusas zvona 3x dnevo, a ja ono sa dzamije moram htio ili ne htio...nema tolerancije...znaci li to da moram preseliti?
Opa, mislio sam da ce ti duze trebati da se izofiras, mada dalo se to naslutiti i u prvom postu.
Uvijek se mozes preseliti u "istocno" Sarajevo il na Pale, tamo ne "dere" s' dzamije, pa sa njima budi konstitutivan.
Odakle samo izlazite
Sent sa mog sokocala using tapatalk
Rottweiler
Posts: 578
Joined: 27/01/2007 08:37

#10 Re: Da vidimo...

Post by Rottweiler »

Ezani ti smetaju predsednice
Sva sreca u Ljubljani ih nema kad odes doma na odmor
Zemljo otvori se
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#11 Re: Da vidimo...

Post by sammo »

hajmo drugim putem....ja u nedelju na misu...ti u petak na dzumu...ja u svoje slobodno vrijeme...ti za radno vrijeme..koliko ti odbiju od place?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12 Re: Da vidimo...

Post by insomnia78 »

Ma cetnika/ustasu samo treba ignorisati.
Pisaj ga tamo, doso gospodin da provocira.
Kakvo odbijanje od plate i kakva misa, ovdje smo svi vehabije.


Sent sa mog sokocala using tapatalk
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#13 Re: Da vidimo...

Post by sammo »

Na ovo zadnje moje pitanje ni nema niko odgovor...jer im se nista ne odbija ...ih sto sam profitirao sto sam katolik...
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#14 Re: Da vidimo...

Post by sammo »

Ono nije bio moj rat...niti sam cetnik...niti ustasa...
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#15 Re: Da vidimo...

Post by sammo »

Znate i sami da ne provociram...otvorio sam temu...malo drugaciju...niste vi u prvom redu...i sad me hocete strpati bilo gdje...te cetnik...te ustasa...zalostno...a znate dobro sto sam mislio
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#16 Re: Da vidimo...

Post by sammo »

Da odgovorim...nije mi SDP kriv...niti sam glasao...mozda i bi, ali ne za njih...
Teheran...ja se vise od vas domacih trudim da ne bude...pa ti sad vidi.......
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#17 Re: Da vidimo...

Post by therrarrius »

sammo wrote:Na ovo zadnje moje pitanje ni nema niko odgovor...jer im se nista ne odbija ...ih sto sam profitirao sto sam katolik...
Promjeni posao na kom ce ti nedjelja biti neradni dan :D
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#18 Re: Da vidimo...

Post by Dasi »

sammo wrote:hajmo drugim putem....ja u nedelju na misu...ti u petak na dzumu...ja u svoje slobodno vrijeme...ti za radno vrijeme..koliko ti odbiju od place?
I sta sad? Zli muslimani odredili katolicima da im misa bude nedjeljom u slobodno vrijeme??? To hoces da kazes????
Ili mozda ocekujes od bosnjaka da se solidarisu sa katolicima pa izmisle vremeplov i zamole poslanika da dzumu uglavi u nedjelju??? Vidjelo se po onom katolik=ustasa da nisi dobronamjeran. Zamisli kako je meni niti petkom idem na dzumu a nedjeljom ne mogu na misu jer nisam katolik.

kolega @therrarrius je htio reci da ti nedjelja bude radni dan. Mozda je to i najjednostavnije rjesenje.
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#19 Re: Da vidimo...

Post by sammo »

therrarrius wrote:
sammo wrote:Na ovo zadnje moje pitanje ni nema niko odgovor...jer im se nista ne odbija ...ih sto sam profitirao sto sam katolik...
Promjeni posao na kom ce ti nedjelja biti neradni dan :D
u svakom slucaju mi je neradni dan..
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#20 Re: Da vidimo...

Post by therrarrius »

sammo wrote:
therrarrius wrote:
sammo wrote:Na ovo zadnje moje pitanje ni nema niko odgovor...jer im se nista ne odbija ...ih sto sam profitirao sto sam katolik...
Promjeni posao na kom ce ti nedjelja biti neradni dan :D
u svakom slucaju mi je neradni dan..
pa sta se zalis?
Slusaj, jel tebe ko ponizavao sto nisi bosnjak pa se ponasas kao razmazeno deriste? Sta ti zelis, da svaki gradjanin sarajeva islamske vjeroispovjesti izadje van kuce i na sav glas vristi kako nam forumas ''sammo'' ne smeta i da ga volimo ko svoga najrodjenijeg?
Jel?
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#21 Re: Da vidimo...

Post by sammo »

Dasi wrote:
sammo wrote:hajmo drugim putem....ja u nedelju na misu...ti u petak na dzumu...ja u svoje slobodno vrijeme...ti za radno vrijeme..koliko ti odbiju od place?
I sta sad? Zli muslimani odredili katolicima da im misa bude nedjeljom u slobodno vrijeme??? To hoces da kazes????
Ili mozda ocekujes od bosnjaka da se solidarisu sa katolicima pa izmisle vremeplov i zamole poslanika da dzumu uglavi u nedjelju??? Vidjelo se po onom katolik=ustasa da nisi dobronamjeran. Zamisli kako je meni niti petkom idem na dzumu a nedjeljom ne mogu na misu jer nisam katolik.

kolega @therrarrius je htio reci da ti nedjelja bude radni dan. Mozda je to i najjednostavnije rjesenje.
ti mozda...ako si vjernik...prakticiras ( praktikujes ) u svoje slobodno vrijeme...ja svakako...
AkHolic
Posts: 710
Joined: 19/04/2012 23:57

#22 Re: Da vidimo...

Post by AkHolic »

sammo wrote: Cim se u Sarajevu spomene da manjine nemaju posla isl. odmah kazu...pa kriza je svugdje...

To i jeste tačno.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#23 Re: Da vidimo...

Post by Dasi »

sammo wrote:ti mozda...ako si vjernik...prakticiras ( praktikujes ) u svoje slobodno vrijeme...ja svakako...
Nisam vjernik i u slobodno vrijeme praktikujem prirodu i drustvo. Imam u porodici vjernika i zamisli ne smeta im zvonjava sa katedrale a meni, prirode mi, ni zvona ni ezani.
Suplja ti je prica. Cuj smetaju mu ezani cccc Ezani i zvona simbol Sarajeva a njemu smeta. Ne mogu se nacuditi.
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#24 Re: Da vidimo...

Post by sammo »

AkHolic wrote:
sammo wrote: Cim se u Sarajevu spomene da manjine nemaju posla isl. odmah kazu...pa kriza je svugdje...

To i jeste tačno.

To je prica kad obicni ljudi nasedaju...i to uvijek bude pred izbore...i na kraju kad je sve tesko...nek bude i nacionalno...nije vazno sto je lopov...glavno da je nas...i tako 20 godina...
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#25 Re: Da vidimo...

Post by sammo »

Dasi wrote:
sammo wrote:ti mozda...ako si vjernik...prakticiras ( praktikujes ) u svoje slobodno vrijeme...ja svakako...
Nisam vjernik i u slobodno vrijeme praktikujem prirodu i drustvo. Imam u porodici vjernika i zamisli ne smeta im zvonjava sa katedrale a meni, prirode mi, ni zvona ni ezani.
Suplja ti je prica. Cuj smetaju mu ezani cccc Ezani i zvona simbol Sarajeva a njemu smeta. Ne mogu se nacuditi.
Ako ti prica djeluje suplja, onda nisi procitao prvi post...
Locked