CRNA HRONIKA

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: CRNA HRONIKA

Post by Mikado »

Image
Last edited by Mikado on 19/03/2012 12:10, edited 2 times in total.
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#3 Re: CRNA HRONIKA

Post by Mikado »

Image
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#4 Re: CRNA HRONIKA

Post by poznanik »

Prepoznajte kriminalca !

Zenicablog je u posjedu video zapisa nadzornih kamera u Školskoj ulici u Zenici, koje su zabilježile drsku krađu skupocjenog zlatnog lančića sa vrata starije Zeničanke. Kamere agencije AE Sigurnost zabilježile su napad mlađeg muškarca "maskiranog" tamnim naočalima. Prema našim saznanjima, policija još nije identifikovala kradljivca. Možete i vi pomoći, ako ga prepoznate na našem ovom zapisu - odmah pozovite 122 i obavjestite policiju o kome se radi. JER SE TO SUTRA MOŽE DOGODITI NEKOM VAŠEM.

Pogledajte video i fotografiju i ako imate pouzdane informacije, pomotie u hvatanju drskog kradljivca.
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#5 Re: CRNA HRONIKA

Post by Mikado »

:x Dečka treba na koju godinu smjestiti malo u čuveni zenički objekat.
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#6 Re: CRNA HRONIKA

Post by sorted »

kakavdanakneiskustvu wrote:http://www.*** SPAM ***.ba/novost/117531/Uhapseno-pet-osoba-zbog-napada-na-policajca


Uhapšeno pet osoba zbog napada na policajca

Objavljeno 20.03.2012 u 10:53

Ministarstvo unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona saopćilo je da je na podurčju ovog kantona javni red i mir u ponedjeljak narušen u deset slučajeva, kojom prilikom je šest osoba zadobilo lakše tjelesne povrede.

Pet osoba lišeno je slobode zbog nanošenja lakših tjelesnih povreda Z.K., policijskom službeniku Policijske stanice Crkvice - Zenica, koji u trenutku napada nije bio na službi.

Incident se dogodio u ulici Ćurukovića put, nakon saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovali navedeni Z.K. koji je upravljao vozilom opel (976-K-513) i vozilo peugeot (E09-T-564), kojim je upravljao V.N. iz Zenice.

Nakon saobraćajne nezgode, iz vozila peugeot su izašli vozač V.N. i saputnici: B.S., Ž.A., H.M. i M.S., svi iz Zenice, te fizički napali Z.K., koji je tom prilikom zadobio povrede neutvrđenog stepena.

Nakon izvršenog napada napadači su se udaljili s lica mjesta, a lišeni su brzom intervencijom policijskih službenika.
Cega su liseni, ziv bio?? :shock: Ovo je garant sa zebloga, od onog nepismenog Havazovog nazovi novinara. :roll:
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#7 Re: CRNA HRONIKA

Post by prilagodjena »

jesu to oni momci iz gračanice?
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#8 Re: CRNA HRONIKA

Post by prilagodjena »

da,to su ti...one 4 mlade djevojke pokupio kod almija :-)
znam ovog starijeg i oca im....samo mogu reći-daleko im kuća od moje
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#9 Re: CRNA HRONIKA

Post by dezurni_ucenik »

Sta je sa onim majmunom sto je 97.godine pobio cijelu familiju? ,(mamu,oca,sestru.)Tamo na Jaliji je to bilo,koliko se sjecam.Jel jos u zatvoru
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#10 Re: CRNA HRONIKA

Post by samo_ti »

CVIKERASH wrote:Sta je sa onim majmunom sto je 97.godine pobio cijelu familiju? ,(mamu,oca,sestru.)Tamo na Jaliji je to bilo,koliko se sjecam.Jel jos u zatvoru
Izasao je taj lik iz zatvora, kada je ubio bio je maloljetan :) ...vise ne stanuje u Zenici ...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#11 Re: CRNA HRONIKA

Post by dezurni_ucenik »

samo_ti wrote:
CVIKERASH wrote:Sta je sa onim majmunom sto je 97.godine pobio cijelu familiju? ,(mamu,oca,sestru.)Tamo na Jaliji je to bilo,koliko se sjecam.Jel jos u zatvoru
Izasao je taj lik iz zatvora, kada je ubio bio je maloljetan :) ...vise ne stanuje u Zenici ...


Hljebe dragi i takav idiot sad negdje hoda normalno.... :sad:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#13 Re: CRNA HRONIKA

Post by Kralj Tvrtko I. »

CVIKERASH wrote:
samo_ti wrote:
CVIKERASH wrote:Sta je sa onim majmunom sto je 97.godine pobio cijelu familiju? ,(mamu,oca,sestru.)Tamo na Jaliji je to bilo,koliko se sjecam.Jel jos u zatvoru
Izasao je taj lik iz zatvora, kada je ubio bio je maloljetan :) ...vise ne stanuje u Zenici ...


Hljebe dragi i takav idiot sad negdje hoda normalno.... :sad:
al cudno je to sto je lik miran kao osoba...poznavao sam ga, imao sam priliku sa njim provesti godinu i po dana...taj covjek i ovaj dogadjaj nebi nikad povezao...
Jameka
Posts: 859
Joined: 25/04/2008 15:19

#14 Re: CRNA HRONIKA

Post by Jameka »

Posto su zabranili komentare na clanak, moram ovdje da izrazim protest. :x
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /120502099

Preminula zena je imala 60 godina i oni su nju nazvali staricom. Cuj starica. Ljudi sa 60 godina jos uvijek idu na posao (ako imaju posao) i nikako ne mogu biti starci. I ovako stalno. Bas me nerviraju ovakve kvalifikacije.

Dok je danas bio jos jedan clanak, ne mogu se sad sjetit ko je bio u pitanju, kazu preminuo je sa samo 58 godina.

Bar se odlucite. :roll:
belfy
Posts: 7689
Joined: 06/08/2007 09:00

#15 Re: CRNA HRONIKA

Post by belfy »

djetetu od 5 godina je neko sa 20 star. nekome od 35 taj isti od 20 mlad. valjda sve zavisi ko pise vijest. meni, recimo, nije bitno da li neko radi ili ne da bi bio star ili mlad. taj sud je licni i ne mislim da je objektivno primjenjiv.
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#16 Re: CRNA HRONIKA

Post by drndalo »

Samo da pohvalim Policiju u Jajcu, povodom ovog zadnjeg slucaja (pokusaja) pljacke zlatare/zlatara u Jajcu... :thumbup:

Gdje su prema vijestima, na otvaranje vatre od strane pljackasa odgovorili vatrom... To sto je jedan od pljackasa podlegao u toj pucnjavi, nije mi bas drago, ali nije mi ni narocito zao zbog toga...
Jameka
Posts: 859
Joined: 25/04/2008 15:19

#17 Re: CRNA HRONIKA

Post by Jameka »

belfy wrote:djetetu od 5 godina je neko sa 20 star. nekome od 35 taj isti od 20 mlad. valjda sve zavisi ko pise vijest. meni, recimo, nije bitno da li neko radi ili ne da bi bio star ili mlad. taj sud je licni i ne mislim da je objektivno primjenjiv.
Ne star ili stara, vec starac ili starica. A ta kvalifikacija vec ne zavisi od perspektive novinara (ili prepisivaca).
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#18 Re: CRNA HRONIKA

Post by dinozzoM6 »

Najgore od svega što će se SVE pripisati brzoj i neprilagođenoj vožnji, a ne preslabo/NIKAKO označenim radovima na putu jebenom...
:(
stave dva komada betonskih cijevi, nit reflektujuće boje, nit onih strobe-ova, ničega...
po noći bi se svako tu zaletio, jer ne očekuje ništa...
ja prvi...

draga moja država i njeni zakoni...

Dino prijatelju, želim ti vječni rahmet... :sad:
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#19 Re: CRNA HRONIKA

Post by dinozzoM6 »

nisam rekao da nije, samo sam rekao da će se sve pripisano tome...

btw.
Religious Fantastic wrote: Sudeći po slikama onoga što je ostalo od BMW-a, tvoj prijatelj Dino je vozio barem 170...možda i više.
A za strobe lampe...pa u Bosni smo...

edit: yebi ga, neki kada kupe BMW-a misle da su uz njega kupili i licence to kill...
očigledno nisi upoznat sa procedurom izvlačenja unesrećenih, kada se ako treba, čitavo auto izreže (A, B i C nosači krova), tako da ovo oštećenje nije svo nastalo udarom...
ne želim da se pravim pametan, ali pri toj brzini ona betonska cijev ih sigurno ne bi zaustavila ovako...

i još nešto, od mog prijatelja otac je bio prisutan na uviđaju i zaključeno je da je Dino podlegao zbog obilnih unutrašnjih krvarenja jer je nakon udara pokušao izvući ostale iz auta...

nemojmo više o ovome...
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#20 Re: CRNA HRONIKA

Post by motorola01 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
dinozzoM6 wrote:Najgore od svega što će se SVE pripisati brzoj i neprilagođenoj vožnji, a ne preslabo/NIKAKO označenim radovima na putu jebenom...
:(
stave dva komada betonskih cijevi, nit reflektujuće boje, nit onih strobe-ova, ničega...
po noći bi se svako tu zaletio, jer ne očekuje ništa...
ja prvi...

draga moja država i njeni zakoni...

Dino prijatelju, želim ti vječni rahmet... :sad:

a možda je i do prebrze,neprilagođene vožnje i do slabe signalizacije
Ima svega,ali je najveci razlog slaba signalizacija.Oni moraju signalizaciju postavili prije onog mosta na 200 metara i osvjetliti taj dio,a ne ono sto su oni uradili.Ne dao Bog da sam na mjestu njihovih roditelja,da se desilo to sto se desilo,tuzio bih sve redom...Oni bi morali postaviti veliki reflektor kod iskljucenja za onaj most za Perin han i postaviti ogromnu tablu na kojoj treba da pise strogo smanjenje brzine na nekih 50-60km/h,ne zbog zenicana vec zbog ljudi koji nisu iz okolice Zenice i ove drzave da ne bi zavrsili kao sto su ovi zavrsili.Mene cudi da nije bila jos koja nesreca u ovih par dana jer se zna da se na onom dijelu "przi" dobro jer je pravac.MAloprije je mene jedan sa audijem mogao pokupiti odozada jer se zaletio,a zaboravio je ili nije znao da ima ona okuka na onom mjestu.Jedva je zakocio,a ja sma morao po gasu da me ne opali :run:
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#21 Re: CRNA HRONIKA

Post by doff »

"Ima svega,ali je najveci razlog slaba signalizacija"

Ja bih ipak rekao da je glavni razlog prebrza voznja. Juce sam tim putem prosao, postoji znak ogranicenja brzine 60km/h, postoje znakovi radovi na putu, ali ipak se desi, nazalost. Da se drzao ogranicenja brzine, sigurno mu iz vida ne bi promakla oba betonska stuba! Ali na zalost, nije se drzao parole "ne brze od zivota", a po navrh svega, iz Zenice su i znali su da se na tom dijelu izvode radovi.

Vjecni rahmet, a porodici iskreno saucesce. Velika tragedija!
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#22 Re: CRNA HRONIKA

Post by motorola01 »

doff wrote:"Ima svega,ali je najveci razlog slaba signalizacija"

Ja bih ipak rekao da je glavni razlog prebrza voznja. Juce sam tim putem prosao, postoji znak ogranicenja brzine 60km/h, postoje znakovi radovi na putu, ali ipak se desi, nazalost. Da se drzao ogranicenja brzine, sigurno mu iz vida ne bi promakla oba betonska stuba! Ali na zalost, nije se drzao parole "ne brze od zivota", a po navrh svega, iz Zenice su i znali su da se na tom dijelu izvode radovi.

Vjecni rahmet, a porodici iskreno saucesce. Velika tragedija!
POstoje ogranicenja ima i godina dana,ali se niko ne pridrzava.A da ima prave signalizacije sa velikim reflektorom,budi siguran da ne bi ni oni niti iko tako brzo vozio i ne bi se desilo to sto se desilo..
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#23 Re: CRNA HRONIKA

Post by doff »

motorola01 wrote:POstoje ogranicenja ima i godina dana,ali se niko ne pridrzava.A da ima prave signalizacije sa velikim reflektorom,budi siguran da ne bi ni oni niti iko tako brzo vozio i ne bi se desilo to sto se desilo..
Sta ovo treba da znaci?! Bosanska realnost, navika vozaca (ne)postivati pravila, i kad se desi tragedija svi su drugi krivi samo nisi ti. Nema dalje, zalosno al bas. Nesto ste navalili na reflektore, ja koliko znam znak je taj s kojeg ocitavas ogranicenje brzine a ne reflektor, tako da ta tvoja teorija pada u vodu. Pored toga znak je fluorescentan i lako "upadaju za oko". Svakom vozacu je i "par" znakova dovoljno da bude na oprezu, jer se njega tice.
I jos nesto, da nema dovoljno znakova, i da je zaista ugrozena bezbjednost ucesnika, sigurno bi bilo puno vise nesreca. Ako si se ikada vozio vikendom, ranim jutarnjim ili kasnim nocnim satima, mogao si primjetiti "divljanje" pojedinaca.

Nisam nikakav vjestak, ali ovo je ocito da je u pitanju prebrza vozna, nista drugo!

Oprez, oprez i samo oprez
Last edited by doff on 13/05/2012 01:07, edited 2 times in total.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#24 Re: CRNA HRONIKA

Post by motorola01 »

doff wrote:
motorola01 wrote:POstoje ogranicenja ima i godina dana,ali se niko ne pridrzava.A da ima prave signalizacije sa velikim reflektorom,budi siguran da ne bi ni oni niti iko tako brzo vozio i ne bi se desilo to sto se desilo..
Sta ovo treba da znaci?! Bosanska realnost, navika vozaca ne postovati pravila, i kad se desi tragedija svi su drugi krivi samo nisi ti. Zalosno al bas. Nesto ste navalili na reflektore a ja ti garantujem da nema potrebe, jer su svi znakovi fluorescentni i vrlo lako "upadaju u oko". Svakom vozacu je i "par" znakova dovoljno da bude na oprezu, jer se njega tice.
I jos nesto, da nema dovoljno znakova, i da je zaista ugrozena bezbjednost ucesnika, sigurno bi bilo puno vise nesreca. Ako si se ikada vozio vikendom, ranim jutarnjim ili kasnim nocnim satima, mogao si primjetiti "divljanje" pojedinaca.

Nisam nikakav vjestak, ali ovo je ocito da je u pitanju prebrza vozna, nista drugo!

Oprez, oprez i samo oprez
Bosanska realnost i nista vise,ali se moze i protiv toga sigurno,samo da se hoce.Opet tvrdim i uvijek cu ovako tvrditi.Ono sto oni "signaliziraju" je smijesno.Postavili su one lafo svjetlece letve(da ih tako nazovem) sa vrhom koji svjetli tek negdje na pola mosta,a od mosta do skretanja i okuke ima nekih 50-ak metara.Smijesno.Svaka im cast na hrabrosti.Ko god da vozi nekih 70-80km/h onim putem,nema sanse da uspije zakociti na vrijeme.Pogotovo navecer po onom mraku i kad je slabiji promet,pa se malo brze vozi nego inace.
Ponavljam da bi opet puno bolje bilo da se postavi jedan reflektor na nekih 200 metara od okuke da se narod upozori.Tacnije,posto se rade radovi na putu gdje je dozvoljena brzina od 90km/h,citav taj rejon bi se trebao osvjetliti da se vide radovi i sa 500 metara jer je ondje pravac i onda se uvijek brze vozi,a direktori su na pravcu napravili veliku okuku sa ogromnom rupom.Znaci postaviti vise bandera/reflektora da se to sve vidi iz aviona inace daj Boze da se ne desi jos koja slicna nesreca dok gospoda ne zavrsi radove..

A sto se tice ovih momaka sto su nastradili;oni su vjerovatno(tacnije vozac) zaboravili na ovu okuku i da se rade radovi(umor jer je jutro bilo,a i radovi se rade tek 2-3 dana) i desilo se to sto se desilo...
User avatar
bregano
Posts: 184
Joined: 22/09/2011 18:32

#25 Re: CRNA HRONIKA

Post by bregano »

Sezona pocinje prolaze poljaci,cesi,slovaci,sjever hrvatske- sve ka jadranu.Ovakva siganlizacija je...nemam rijeci kojim bih objasnio kretenizam i neodgovornost onih sto uredjuju signalizaciju.Ovi nesretni mladici bi imali vise sansi kada bi neko iz zaduzenih za signalizaciju imao uma da misli i o tudjim zivotima.Pijesak...i ispred njega signalizacija a ne betonski stub jer radovi su tek poceli-vecina vozaca nije upoznata a signalizacija je losa.Da stvar bude jos gora tu su pravci lili blage krivine,nedavno je bila nesreca kada je crni audi probio drvenu blokadu pored semafora na lasvanskoj petlji i zabio se u "most"... ne znam sudbu vozaca jer su ga vec odvezli vozilom hitne pomoci.Raznih tipova vozaca po cesti ima,spavaci..neiskusni,nervozni,iscrpljeni...pod uticajem raznih supstanci-lijekova....pa alkohol-droge, razlicita psiho- fizicka stanja...svega po cesti ima.

Jako losa signalizacija-je jedan od faktora nesrece a u tragedije roditelja ne ulazim.Imam i ja djecu...
Post Reply