Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#60776 Re: Zeničani

Post by anex »

Patke su duge lepine...ramazanije.
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#60777 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Prekjucer uzeo kod Seje, razocarao se :mrgreen:
Nisu mi bile ono 'spuzvaste' kao prije.

Kontam da nije kakav novi pekar dosao :mrgreen:
kuglanje_ze
Posts: 628
Joined: 17/02/2020 11:29

#60778 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

skoronikako wrote: 24/03/2023 20:27
EFD22 wrote: 24/03/2023 17:34 Jebiga.

Svi su mirno sjedili i gledali kako se dva puna desetljeća uništava Čelik kao simbol Zenice. Niko prstom da mrdne.
Sad se kao eto bore da ga izvuku iz blata. A realno Čelik je jedna rupa skoro bez dna, čuj 2 miliona duga ViKu samo, mati mila.

Drago mi je što se ide u sanaciju i valjda ćemo za 5-10 godina imati klub dostojan svojih pratilaca.



A isto tako svi mirno šute dok nas Mittal lagano ubija, dok nam otpadaju lafete na rupama na prilično mladim cestama. Svi mirno šute dok je gradska rasvjeta na nivou od prije 70 godina. Svi mirno šute dok se vozaju po kvartu po pola sata tražeći parking kad dođu s posla. I tako iz dana u dan.

Valjda treba svima da nam rak metastazira, da nam napišu stotine kazni za parking, pa da dignemo dupe da nešto uradimo.


Jer i za Čelik smo reagovali tek kad je stvarno dotakao dno, ono rock bottom.


I niko od svih tih “boraca” za bolje sutra u gradu i za novi Čelik nije prstom mrdnuo da se makar pokrene istraga ko je uopće doveo do takvog stanja u Čeliku. Niko da kaže ko je kriv, makar da upita ako već ne zna…
Nije tacno. Borba za Celik je pocela prije nekih 10 godina. Tad se iskristalizirala grupa NGG, a do tad smo bojkotima pokusavlai, ali nije moglo. Nismo cekali dno, ali smo tek na dnu dobili mogucnost da uradimo nesto. Za to se moralo puno stvari uraditi, izmedju ostalog, i rijesiti se onih unutar Robijasa koji su radili protiv interesa kluba. Nije to bas s neba palo.

Dug prema VIKu nije samo Celikov, to je dug stadiona i prostora u stadionu, ali se samo vodi Celiku.

Tacno je da se ne borimo za 99% stvari u gradu, ali nemojte pljuvati po jednoj stvari za koju se borimo. Nisu Robijasi krivi sto smo pasivni po pitanju ostalih stvari. Zasluzuju pohvale zato sto su se oduprijeli ovom mentalitetu i sto nisu dopustili da se Celik ugasi.
Mora li se uvijek vratiti priča na početak. Dođe još jedan kojem treba crtati ko je i kako uništio Čelik i da su pokrenuti sudski procesi. Dođe još jedan koji priča o dugu VIK-u, a nema blage kako je i zašto dug nastao... Svako malo neki padobranac koji cijeni borbu, ali da on to malo prorešeta... 🤮🤮

Čim ono počne rečenicu sa "Svi su..." jasno ti je.
SVI SMO MIRNO SJEDILI...
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#60779 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Lepina, somun i ramazani su vrste kruha koje su česte u raznim dijelovima svijeta, posebno u mediteranskim i bliskoistočnim zemljama. Međutim, svaka od ovih vrsta kruha ima svoje karakteristike.

Lepina je vrsta kruha koja se tradicionalno koristi u kuhinjama Bliskog istoka, središnje Azije i sjeverne Afrike. Ovaj kruh ima okrugli oblik i debeli rub, s tankim središnjim dijelom. Nekad se pripremao na otvorenom plamenu, a danas se obično peče u pećnici ili na tavi. Lepina je obično mekana i pahuljasta, a koristi se za pripremu različitih jela kao što su falafel, kebab i shawarma.

Somun je vrsta kruha koja se koristi u jugoistočnoj Europi, posebno u Bosni i Hercegovini. Ovaj kruh ima nepravilan oblik, hrskavu koru i mekanu unutrašnjost. Somun se tradicionalno peče u peći na drva ili u peći na otvorenom plamenu. Koristi se za pripremu različitih jela kao što su cevapi, burek i pita.

Ramazani, također poznati kao pogača, vrsta su kruha koja se koristi u Turskoj i dijelovima Balkana. Ovaj kruh ima oblik plosnatog diska i obično se peče u pećnici. Ramazani su obično mekani i elastični, a koriste se za pripremu različitih jela kao što su döner kebab, kofta i sarma.

Ukratko, razlika između lepine, somuna i ramazanija je u obliku, teksturi, načinu pripreme i području na kojem se tradicionalno koriste.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#60780 Re: Zeničani

Post by anex »

Image

To je patka...zašto se tako zove, ne znam...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#60781 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Meni to sve isto. Lepina sa curokotom ha ya.
DebelinJoe
Posts: 1574
Joined: 03/03/2021 20:06

#60782 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

_BataZiv_0809 wrote: 25/03/2023 11:53 Meni to sve isto. Lepina sa curokotom ha ya.

Pa gdje ih ima da valjaju?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#60783 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

DebelinJoe wrote: 25/03/2023 14:55
_BataZiv_0809 wrote: 25/03/2023 11:53 Meni to sve isto. Lepina sa curokotom ha ya.

Pa gdje ih ima da valjaju?
Ja sam uzimao u Celiku u Crkvicama
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#60784 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

kuglanje_ze wrote: 25/03/2023 09:05
Mora li se uvijek vratiti priča na početak. Dođe još jedan kojem treba crtati ko je i kako uništio Čelik i da su pokrenuti sudski procesi. Dođe još jedan koji priča o dugu VIK-u, a nema blage kako je i zašto dug nastao... Svako malo neki padobranac koji cijeni borbu, ali da on to malo prorešeta... 🤮🤮

Čim ono počne rečenicu sa "Svi su..." jasno ti je.
SVI SMO MIRNO SJEDILI...
Ja opet namjerno odgovaram, nemam pametnijeg posla pa mogu. A iskren da budem ne zelim da pustim da se kreira narativ da je nesto sto nije tacno ili sto nije normalno, odjednom prihvatljivo, cinjenicno i normalno. Znam da sam dosadan mnogima, pa mozda neke i odbijam od foruma svojim postovima ali boze moj. Gradom ordiniraju krezubi papci koji na silu guraju gradonacelnikovu pricu praveci budalama sve one koje mogu pricom o nekom prividnom prosperitetu u gradu koji je pa gotovo u svakom svom aspektu nazadovao zadnjih 6-7 godina. Neka padobranaca, ja sam namjerno dodao ovo o ViKu jer je i to prica koja treba da se potencira jer ce ponovo doci na red kad tad. A i to je jedan od nacina kako je klub pokraden, tj. kako su mu se dugovi drugih prisili. Toliko o tome za sada :).

Ja ne znam da su se Ramazanije ikada u Zenici zvale soumina ili patkama. I jedno i drugo mi je nesto novo. Nisam neki ekspert za njih tako da su meni dobre gdje god ih kupim.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#60785 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Prošle godine kad sam cekao u redu kod Pruščanovića pratio sam šta narod traži :D. Vecina trazi ramazanije pa lepine i rijetko ko traži somune :D.Svi isto dobiju :D.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#60786 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Ja_Ja wrote: 25/03/2023 16:16
kuglanje_ze wrote: 25/03/2023 09:05
Mora li se uvijek vratiti priča na početak. Dođe još jedan kojem treba crtati ko je i kako uništio Čelik i da su pokrenuti sudski procesi. Dođe još jedan koji priča o dugu VIK-u, a nema blage kako je i zašto dug nastao... Svako malo neki padobranac koji cijeni borbu, ali da on to malo prorešeta... 🤮🤮

Čim ono počne rečenicu sa "Svi su..." jasno ti je.
SVI SMO MIRNO SJEDILI...
Ja opet namjerno odgovaram, nemam pametnijeg posla pa mogu. A iskren da budem ne zelim da pustim da se kreira narativ da je nesto sto nije tacno ili sto nije normalno, odjednom prihvatljivo, cinjenicno i normalno. Znam da sam dosadan mnogima, pa mozda neke i odbijam od foruma svojim postovima ali boze moj. Gradom ordiniraju krezubi papci koji na silu guraju gradonacelnikovu pricu praveci budalama sve one koje mogu pricom o nekom prividnom prosperitetu u gradu koji je pa gotovo u svakom svom aspektu nazadovao zadnjih 6-7 godina. Neka padobranaca, ja sam namjerno dodao ovo o ViKu jer je i to prica koja treba da se potencira jer ce ponovo doci na red kad tad. A i to je jedan od nacina kako je klub pokraden, tj. kako su mu se dugovi drugih prisili. Toliko o tome za sada :).

Ja ne znam da su se Ramazanije ikada u Zenici zvale soumina ili patkama. I jedno i drugo mi je nesto novo. Nisam neki ekspert za njih tako da su meni dobre gdje god ih kupim.
n-k-celik-zenica-t49404.html?start=4500

Nisi dosadan, samo pišeš na pogrešnoj temi.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1936
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#60787 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

kuglanje_ze wrote: 25/03/2023 09:05
skoronikako wrote: 24/03/2023 20:27
Nije tacno. Borba za Celik je pocela prije nekih 10 godina. Tad se iskristalizirala grupa NGG, a do tad smo bojkotima pokusavlai, ali nije moglo. Nismo cekali dno, ali smo tek na dnu dobili mogucnost da uradimo nesto. Za to se moralo puno stvari uraditi, izmedju ostalog, i rijesiti se onih unutar Robijasa koji su radili protiv interesa kluba. Nije to bas s neba palo.

Dug prema VIKu nije samo Celikov, to je dug stadiona i prostora u stadionu, ali se samo vodi Celiku.

Tacno je da se ne borimo za 99% stvari u gradu, ali nemojte pljuvati po jednoj stvari za koju se borimo. Nisu Robijasi krivi sto smo pasivni po pitanju ostalih stvari. Zasluzuju pohvale zato sto su se oduprijeli ovom mentalitetu i sto nisu dopustili da se Celik ugasi.
Mora li se uvijek vratiti priča na početak. Dođe još jedan kojem treba crtati ko je i kako uništio Čelik i da su pokrenuti sudski procesi. Dođe još jedan koji priča o dugu VIK-u, a nema blage kako je i zašto dug nastao... Svako malo neki padobranac koji cijeni borbu, ali da on to malo prorešeta... 🤮🤮

Čim ono počne rečenicu sa "Svi su..." jasno ti je.
SVI SMO MIRNO SJEDILI...
Zamalo te ne napadoh. :lol:

Kontam vidi kuglaša, sad neće ni kako on hoće. I vratih se, vidim da se post odnosi na ovog Fujdinog bota, a ne na @skoronikako . :D
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 760
Joined: 29/11/2022 19:46

#60788 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Je li sami mijenjati sijalice na svom autu ili? :-)
Nabavio neko novo, nemam pojma ni koja su svjetla ni koje sijalice nit isto znam skinut. :lol:

E jesam i bio rahat sa onom krntijom što sam je imao.
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#60789 Re: Zeničani

Post by phillie »

Naruci se u Strongu, oni to najbolje odrade :D
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 760
Joined: 29/11/2022 19:46

#60790 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

phillie wrote: 26/03/2023 14:32 Naruci se u Strongu, oni to najbolje odrade :D
Stvarno? :)
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#60791 Re: Zeničani

Post by anex »

ShnjaZZZ wrote: 26/03/2023 14:51
phillie wrote: 26/03/2023 14:32 Naruci se u Strongu, oni to najbolje odrade :D
Stvarno? :)
Koje auto?
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#60792 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

ShnjaZZZ wrote: 26/03/2023 13:35 Je li sami mijenjati sijalice na svom autu ili? :-)
Nabavio neko novo, nemam pojma ni koja su svjetla ni koje sijalice nit isto znam skinut. :lol:

E jesam i bio rahat sa onom krntijom što sam je imao.
Zavisi od auta
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#60793 Re: Zeničani

Post by Bobi »

ShnjaZZZ wrote: 26/03/2023 13:35 Je li sami mijenjati sijalice na svom autu ili? :-)
Nabavio neko novo, nemam pojma ni koja su svjetla ni koje sijalice nit isto znam skinut. :lol:

E jesam i bio rahat sa onom krntijom što sam je imao.
https://www.youtube.com/results?search_ ... +headlight

dodaš još na kraju "+modelvozila" :D
User avatar
xPaco1337
Posts: 1030
Joined: 30/09/2020 14:34

#60794 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

ShnjaZZZ wrote: 26/03/2023 13:35 Je li sami mijenjati sijalice na svom autu ili? :-)
Nabavio neko novo, nemam pojma ni koja su svjetla ni koje sijalice nit isto znam skinut. :lol:

E jesam i bio rahat sa onom krntijom što sam je imao.
Pa ja sam prije godinu dana prvi put kupio auto i sljedeci dan zamjenio sijalice sam sebi i poziciju i dnevna i nedavno i zmigavce. Na youtube pogledas klip-dva i skontas nemas tu puno zajebat npr kod mene je na vozacevoj strani zbog kutije za osigurace mnogo teze nema prostora pa malo duze treba.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 760
Joined: 29/11/2022 19:46

#60795 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Ma nisu tvornička, to me da izvinete jebe. :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58434
Joined: 03/08/2010 19:04

#60796 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Zna li ko kakav kontakt telefon košarkaškog kluba abeceda,sin bi da u tom klubu trenira ali ne vidim na netu nikakav podatak osim starog Fb profila
Bobi
Forum administrator
Posts: 31989
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#60797 Re: Zeničani

Post by Bobi »

kakavdanakneiskustvu wrote: 27/03/2023 10:11 Zna li ko kakav kontakt telefon košarkaškog kluba abeceda,sin bi da u tom klubu trenira ali ne vidim na netu nikakav podatak osim starog Fb profila
Interesantno, jednostavnim pretragama kao da ih nema ali igraju utakmice :D.Pokušaj kontaktirat KS ZEDO kantona mozda imaju kakve kontakte.
Tel./Fax: + 387 32 83 08 73
www.kszenica.com
[email protected]
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58434
Joined: 03/08/2010 19:04

#60798 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bobi wrote: 27/03/2023 15:19
kakavdanakneiskustvu wrote: 27/03/2023 10:11 Zna li ko kakav kontakt telefon košarkaškog kluba abeceda,sin bi da u tom klubu trenira ali ne vidim na netu nikakav podatak osim starog Fb profila
Interesantno, jednostavnim pretragama kao da ih nema ali igraju utakmice :D.Pokušaj kontaktirat KS ZEDO kantona mozda imaju kakve kontakte.
Tel./Fax: + 387 32 83 08 73
www.kszenica.com
[email protected]
hvala
achqes
Posts: 73
Joined: 29/10/2021 17:55

#60799 Re: Zeničani

Post by achqes »

jel istina da Zara dolazi u Zenicu?
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#60800 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Je li ovo Bešlić ukinuo one kupone što je imao?
Ja skupio 10 KM i rekoh da odem smazati to - kad na aplikaciji nema ništa.
:lol:
Post Reply