Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3574
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#50676 Re: Zeničani

Post by anex »

hajmo sad ponovo se FINO igrati...uz opomenu svim prethodnim "piscima" kojima su obrisani postovi.
Hvala na razumjevanju.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50677 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Casual's wrote: 16/04/2021 10:36 Krolj je to. Prvo napravi problem pa se onda predstavi kao da je spasioc. Produžit će grijanje danas, vjerovatno će biti i neki PRESS. Nije se odavno spominj'o. Zadnji put kad je fajzer primio.
SAZNAJEMO: Kasumović zatražio grijanje sve do Bajrama!

https://www.072info.com/saznajemo-kasum ... o-bajrama/

"Na ovaj način, zenički gradonačelnik još jednom je dokazao kako brine o svojim sugrađanima." :run:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#50678 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Razvlaci fukara narodu pamet.
User avatar
N.N.
Posts: 3010
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#50679 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Vizionar. Svrsavam mu na poteze.
19 dana grijanja haman nema...sto bi onaj ministar rekao, cega se lik dosjetio :mrgreen:

A struje ce mi doci x2 za ovaj mjesec.
Klosari.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50680 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Casual's wrote: 19/04/2021 13:29
Casual's wrote: 16/04/2021 10:36 Krolj je to. Prvo napravi problem pa se onda predstavi kao da je spasioc. Produžit će grijanje danas, vjerovatno će biti i neki PRESS. Nije se odavno spominj'o. Zadnji put kad je fajzer primio.
SAZNAJEMO: Kasumović zatražio grijanje sve do Bajrama!

https://www.072info.com/saznajemo-kasum ... o-bajrama/

"Na ovaj način, zenički gradonačelnik još jednom je dokazao kako brine o svojim sugrađanima." :run:
Eh, evo i PRESSA

Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50681 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Aspidejzi mucafuca jasko_ba i kikibombona na aparatima.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50682 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 19/04/2021 15:53 Aspidejzi mucafuca jasko_ba i kikibombona na aparatima.
Nisi odgovorio.

Koliko su ZDK i FBiH ulozili u grad Zenicu u protekle četiri godine?

Zasto je budzet KS skoro tri puta veci od ZDK, zasto KS razvija grad Sarajevo, a mi od ZDK imamo qrac?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50683 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kikibombona wrote: 19/04/2021 16:00
Nivelacija wrote: 19/04/2021 15:53 Aspidejzi mucafuca jasko_ba i kikibombona na aparatima.
Nisi odgovorio.

Koliko su ZDK i FBiH ulozili u grad Zenicu u protekle četiri godine?

Zasto je budzet KS skoro tri puta veci od ZDK, zasto KS razvija grad Sarajevo, a mi od ZDK imamo qrac?
Vise nego i u jedan grad na teritoriji cijele FBIH.

Zenička obilaznica, dva nova mosta preko Bosne uskoro...put od banloza do Blatuske petlje..gradi se..korito rijeke se uredjuje cijelom dužinom..

POLA MILIJARDE KM

Necemo ici ove sitne od milion investicije tipa Eko kuca smetovi, put Babino itd.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#50684 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Kikibombona wrote: 19/04/2021 16:00


Koliko su ZDK i FBiH ulozili u grad Zenicu u protekle četiri godine?

Zasto je budzet KS skoro tri puta veci od ZDK, zasto KS razvija grad Sarajevo, a mi od ZDK imamo qrac?
Ovo jeste problem.

Evo imamo i ovog Srđana Mandića kao načelnika Općine Centar.
Baš me zanima hoće li tražiti da se izjednače plaće u njegovoj Općini i Zenici? Mislim na plaće prosvjete, zdravstva, policije...
Imaju priliku, ako ništa, da barem ukažu na diskriminaciju. Znam da je to nadležnost kantona, ali bi trebali ispoštovati ovo ispod.

Image
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50685 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Petlja Blatuša komplet nova preko 5 miliona, full sve do ograde i led rasvjete moj Kiki moj..

Za mjesec kad zablista rasvjeta i petlja mislit ces da se svemirski brod spusta iznad grada..
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3256
Joined: 28/01/2012 11:38

#50686 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Izgrad'la se petlja ko Real Madrid.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50687 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 19/04/2021 16:20
Kikibombona wrote: 19/04/2021 16:00
Nivelacija wrote: 19/04/2021 15:53 Aspidejzi mucafuca jasko_ba i kikibombona na aparatima.
Nisi odgovorio.

Koliko su ZDK i FBiH ulozili u grad Zenicu u protekle četiri godine?

Zasto je budzet KS skoro tri puta veci od ZDK, zasto KS razvija grad Sarajevo, a mi od ZDK imamo qrac?
Vise nego i u jedan grad na teritoriji cijele FBIH.

Zenička obilaznica, dva nova mosta preko Bosne uskoro...put od banloza do Blatuske petlje..gradi se..korito rijeke se uredjuje cijelom dužinom..

POLA MILIJARDE KM

Necemo ici ove sitne od milion investicije tipa Eko kuca smetovi, put Babino itd.
Zenicka zaobilaznica je dio autoputa i od koristi svima u BiH. To je trebalo biti davno zavrseno da nije SDA gamadi. Kada cemo iz Zenice moci do mora i Save, Bog dragi zna.

Za mostve ok, mada se i on sto godina pravi. To su jedini projekti za koje se moze reci da su potrebni Zenici i da vrijede pohvale.

Put za Lokvine i Babino je ogledalo SDA i satelita. Napravili su dva komada asfalta umjesto da sve urade kako treba. Jad.

...

I ova dva mosta, koja jos nisu zavrsena, su skoro pa jedina dva projekta u Zenici od rata naovamo koja ce koristiti gradjanima. A spiskane su milijarde, zaduzili nas do guse.

...

Zaboravio si odgovoriti zasto KS ima skoro troduplo veci budzet od ZDK. Cak je i Bakir I. rekao da je to nepravda, ali tako ostaje.

...

Zenica od entiteta i kantona nista znacajno nije dobila za sve ove godine. Nigdje investitora, privrede, ekonomije. Barataju sa milijardama a nama nikakve koristi od toga, iako junacki punimo budzet i trujemo organizam.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50688 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Zato sto je kanton Sarajevo dobio koeficijent 2 nakon rata da se kao najrazruseniji dio BIH obnovi kao glavni grad itd.

Sada su obicni paraziti na plecima ZDK TK USK..

Treba mijenjati raspodjelu a nikada se to Nece desiti jer su sve centrale stranaka u Sarajevu. Mislis da bi Kojovic uzeo Forti 15 tak miliona koje kradu godišnje od ZDK?

SDA govori nepravda godinama ali nikad nista nece poduzeti. Tako i svi ostali od NIPa do SDP.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50689 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 19/04/2021 18:38 Zato sto je kanton Sarajevo dobio koeficijent 2 nakon rata da se kao najrazruseniji dio BIH obnovi kao glavni grad itd.

Sada su obicni paraziti na plecima ZDK TK USK..

Treba mijenjati raspodjelu a nikada se to Nece desiti jer su sve centrale stranaka u Sarajevu. Mislis da bi Kojovic uzeo Forti 15 tak miliona koje kradu godišnje od ZDK?

SDA govori nepravda godinama ali nikad nista nece poduzeti. Tako i svi ostali od NIPa do SDP.
A sta je sa Mostarom?
Sa Srebrenicom?

Sve je to SDA skuhala, napravila bolesnu drzavu u kojoj vladaju kriminal, korupcija i nepotizam. A Zenica je grad koji je mozda najvise zapostavljen od SDA sekte.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#50690 Re: Zeničani

Post by avenija »

SDA se mora barem u Zenici ugasiti jer su oni stvorili ovog najveceg dzelata grada poslije Eugena Sevojskog.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50691 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

avenija wrote: 19/04/2021 19:13 SDA se mora barem u Zenici ugasiti jer su oni stvorili ovog najveceg dzelata grada poslije Eugena Sevojskog.
SDA se mora ugasiti na nivou drzave i entiteta.

Dok drzava i entitet ne prorade, inisticucije, a prije svega pravosudje, Zenica ce propadati. Odlazak svakog mladog covjeka iz Zenice je nenadoknadiv udarac u svakom pogledu.

Prica mi gazda piljare iz mahale, svaki odlazak u inostranstvo ja vidim manjak u kasi. Mala piljara u koju dolazi mali broj ljudi.

SDA je napravila stetu drzavi i narodu da se ne mozemo oporaviti za 50 godina. Svaki dan vise sa njima na vlasti je strasan gubitak za drzavu i narod.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3256
Joined: 28/01/2012 11:38

#50692 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Kikibombona wrote: 19/04/2021 19:20
avenija wrote: 19/04/2021 19:13 SDA se mora barem u Zenici ugasiti jer su oni stvorili ovog najveceg dzelata grada poslije Eugena Sevojskog.
SDA se mora ugasiti na nivou drzave i entiteta.

Dok drzava i entitet ne prorade, inisticucije, a prije svega pravosudje, Zenica ce propadati. Odlazak svakog mladog covjeka iz Zenice je nenadoknadiv udarac u svakom pogledu.

Prica mi gazda piljare iz mahale, svaki odlazak u inostranstvo ja vidim manjak u kasi. Mala piljara u koju dolazi mali broj ljudi.

SDA je napravila stetu drzavi i narodu da se ne mozemo oporaviti za 50 godina. Svaki dan vise sa njima na vlasti je strasan gubitak za drzavu i narod.
Malo si rekao.
Generacije su zatrovane, indoktrinirane i zapostavljene od strane tih zločinaca.
Duh ove države je sistematski uništavan, a to se ne da popravit preko noći.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50693 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Sve jasno za SDA. Samo ko ovog konja na čelu grada može smatrati alternativom?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50694 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kamberovica polje wrote: 19/04/2021 19:30Malo si rekao.
Generacije su zatrovane, indoktrinirane i zapostavljene od strane tih zločinaca.
Duh ove države je sistematski uništavan, a to se ne da popravit preko noći.
Razorili su mentslitet naroda, gotovo da vise nema postenog covjeka koji zivi u skladu sa zakonima.

Jedan moj komsija, koji vazi za ljubaznog covjeka, postenog, pita da li znam ikoga u Elektroprivredi, treba struju priključiti u kuci koju je nedavno naslijedio. Rekoh, zasto ne podnoses zahtjev...!?? Kaze, oduzit ce se u nedogled, platio bih da se pogura...

To je nacin razmisljanja, za sve se trazi stela. Niko ziv ne vjeruje u sistem.

I sto je najgore, ljudi su ovakvo stanje prihvatili kao normalnost. I ovdje na temi imamo ljude, koji su evidentno pismeni i inteligentni, koji agituju za SDA. Moj um to nikako ne moze svariti i jos teze prihvatiti.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3256
Joined: 28/01/2012 11:38

#50695 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Casual's wrote: 19/04/2021 19:36 Sve jasno za SDA. Samo ko ovog konja na čelu grada može smatrati alternativom?
Nit je on alternativa SDA, nit je neki umiveni SDAovac alternativa njemu. Nažalost smo u sendviču između govana i to je naša realnost.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50696 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Casual's wrote: 19/04/2021 19:36 Sve jasno za SDA. Samo ko ovog konja na čelu grada može smatrati alternativom?
Makar 50% ljudi je glasalo za Kasumovica jer mrzi SDA. Kasumovic je smece od covjeka, to kazem svima u zivom kontaktu. Svaki moj prijatelj zna da o njemu ne mislis nista dobro.

On je neko prelazno rjesenje jer druge alternative nije bilo. Ovaj grad nije spreman za ljude svjetonazora Samira Lemes i slicno.

...

Zato je moja nada da ljudi poput mlade Benjamine Karic zadobiju povjerenje naroda, da skroz oborimo SDA i krenemo naprijed.

Sa SDA vise ne mozemo ni milimetar naprijed. Ta stranka je RAK, leukemija ovog drustva.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#50697 Re: Zeničani

Post by avenija »

Kikibombona wrote: 19/04/2021 19:48
Casual's wrote: 19/04/2021 19:36 Sve jasno za SDA. Samo ko ovog konja na čelu grada može smatrati alternativom?
Makar 50% ljudi je glasalo za Kasumovica jer mrzi SDA. Kasumovic je smece od covjeka, to kazem svima u zivom kontaktu. Svaki moj prijatelj zna da o njemu ne mislis nista dobro.

On je neko prelazno rjesenje jer druge alternative nije bilo. Ovaj grad nije spreman za ljude svjetonazora Samira Lemes i slicno.

...

Zato je moja nada da ljudi poput mlade Benjamine Karic zadobiju povjerenje naroda, da skroz oborimo SDA i krenemo naprijed.

Sa SDA vise ne mozemo ni milimetar naprijed. Ta stranka je RAK, leukemija ovog drustva.
Benjamina je stojadin za Malika BMW-a

birati nekoga samo sto je druga stranka bez obzira na kvalitet, hvala ne !

imamo priliku vidjeti na fudi da je bolje da je ostala sda.

zar ima naprimjer neki bolesnik koji bi prije izabrao muzura nip nego efendica sda? nema ga
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#50698 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Prije bih izabrao Adolfa Hitlera nego bilo koga iz SDA.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#50699 Re: Zeničani

Post by avenija »

zato nam grad i izgleda ko dresden 1945 hhhhhhhhhhhh
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50700 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

avenija wrote: 19/04/2021 20:21Benjamina je stojadin za Malika BMW-a

birati nekoga samo sto je druga stranka bez obzira na kvalitet, hvala ne !

imamo priliku vidjeti na fudi da je bolje da je ostala sda.

zar ima naprimjer neki bolesnik koji bi prije izabrao muzura nip nego efendica sda? nema ga
Prvo, taj Malik izgleda kao neko koga su sikanirala djeca u skoli i mahali. Nema nikakvu karizmu. Radi toga nema nikakve sanse da bude izabran, jer da bi kod nas vladao, moras emitovati odredjen sarm ili karizmu, biti zanimljiv govornik pretežno seoskoj populaciji. Ovo nisu moji kriteriji, da me ne razumijes pogresno, samo iznosim percepcije ljudi, onako kako ja vidim.

...

A sto se tice kvaliteta, siguran sam da u Cosa Nostri i Sinaloi ima izrazito inteligentnih ljudi, ali im nista ne bih povjerio.

Vec sam ranije objasnio da su u SDA najgori oni koje gradjani percipiraju kao kvalitetne i postene. To su ubjedljivo najgori. Oni su kao zlikovac sa slatkišima koji mami djecu. Oni su ti koji prevare gradjane da bi mafija preuzela vlast. Likovi poput Malika su mamac.

Da se ispred SDA kandiduje moja mater ne bi dobila glas. Dalje ne trebam.
Post Reply