Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58226 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Svi problemi u konacnici leze u nama samima. Svi, ukljucujuci mene, idemo linijom manjeg otpora. Lakse nam potraziti hljeb u Sarajevu ili kupovat kurs za pranje guzica u Svabiji, nego nesto pokusati promijeniti.

A da neko mrzi svoj grad kao sto ga mrzimo mi, da pise stvari koje su se ovdje pisale, to nisam vidio. Raja iz raspalih kasaba ne daju reci nista protiv njih, a mi hrak pljuc po sopstvenom gradu.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#58227 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Bobi wrote: 26/07/2022 19:31
DebelinJoe wrote: 26/07/2022 09:20 Otkud ova razlika između broja priijvljenih i upisanih? To su mladi ljudi koji se prvo predali papire na fakultete, a onda otišli negdje u pravcu Zapada...
Pa ne polože prjemni ili ne bude vise slobodnih mjesta, imas negdje vise zainteresovanih od broja koliko se prima.Na primjer pravo prima 100 a prijavilo se 300..razlika ti je 200 :D.
Prica mi poznanik koj ide na IPF, na socijalnoj pedagogiji im otvoreno profesori kazu da u Bosni i Hercegovini NECE imati posla sa tom diplomom.

I ko ce normalan to upisati?

Vidim evo pravni samo 42 upisanih, i to je previse, hvala Bogu da mladi neupisuju ove struke i neunistavaju svoju sudbinu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58228 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

I to 42 je previse.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#58229 Re: Zeničani

Post by belfy »

EFD22 wrote: 26/07/2022 02:19
belfy wrote: 26/07/2022 00:19

tvoj vidokrug je je, ocigledno, dobrano ogranicen. prvo, ABB je svoje najvece ucesce imao kao izvodjac u Phoenix projektu i par nadogradnji. sve ovo ostalo je ista prica koja nema veze s vezom, niti istinom. Sydnor ti je lijepo odgovorio. cak nije naveo firme kao sto su Dust company, Termomatik, Toplotehnika i slicne, a sve su iz Zenice. i prica, barem povodom Mittala niikada nije bila napuhana. ali, kako bi ti znao, jel tako...?

ima jedna lijepa prica, koju sam vec prije postavljao o jednom kolegi koji zivi u Klopcu iznad divlje deponije... koji je tada rekao (mozda 2006) da od kako je Mittal poceo raditi i onaj lavor sto je na grani na toj divljoj deponiji nestao. tako da svim ostalim fimrama pridruzi i Tolu i Dilavera i sve one koji im dovoze metal, a cime ciste i sam grad. mada, negativna strana jeste bila sto ga ciste i od poklopaca za odvod vode i kanalizacije... ali to je vec sasvim druga prica...

elem, neznanje je lijepa odskocna daska prema gluposti. isto kao Debelin sto se pita sto se 10 km2 teske industrije ne bi premjestilo...

samo da bi se jedna takva industrija promijenila na bolje po pitanju zagadjenja treba doci na nivo razvijenih zemalja. sto je minimalno 20 godina. a da bi se ista zamijenila... pa nisu ih zamijenile ni te zemlje u potpunosti, a mi bi da ih preteknemo... tesko i nikada. ako nam ista ostane, sve i kada bi se pridruzili EU koliko sutra, onda ce to definitivno biti poslovi kicmarenja, a ne programiranja ili instituta za proucavanje tamne materije...
Pošteno.

Samo činjenica je, da svaka firma koja ovisi o samo jednom klijentu, ne da treba, nego zaslužuje da propadne zajedno s odlaskom tog klijenta.
Pa je l’ iko čuo za diverzifikaciju i širenje tržišta?

Ispade samo Mittal kupac.

Al’ ne može me ništa iznenaditi, pogotovo ne u državi gdje kad se jedan u selu počne baviti malinama ili smiljem, bukvalno komplet selo spali sve drugo što je imalo i počne se baviti istim. A onda kad zbog zasićenja tržišta cijena njihovog glavnog proizvoda postane mizerna (čitaj neisplativa), onda sjedne i kuka, kriva mu država i otkupljivači.

To je ta BiH logika.

Logika da treba da nas pomre pola od raka pluća jer postoje firme koje ovise o prokletom Indijcu…


Uostalom, i uprkos zagađenju posljednjih dana, Mittal je obustavio dosta narudžbi, i čak i plaćanja. (Znam jer imaju i meni dužni van valute pofino). A zašto, boga pitaj.
ni jedna firma ne zeli da ovisi o jednom kupcu, ali kome ces prodati staro zeljezo? kojoj jos firmi treba vatrostalna obloga? kojoj jos firmi trebaju toliki kuhari/ce da bi obezbijedili hranu u tri smjene? kojoj to jos firmi trebaju toliko zeljeznice? kojoj to firmi treba toliko bravara i elektricara i, na kraju krajeva - svih metalurga, sto inzinjera sto radnika? kojoj firmi treba treba periodicni sistematski pregled svake godine za vecinu radnika? kojoj firmi treba radioaktivna analiza? i da se zaustavim ovdje, jer se sjetim onog prigodnog videa od Monthy Pythona "sta su to nama Rimljani dali?".

no, sve i jedna firma ima svog glavnog dobavljaca, kao i glavnog kupca. tako se posluje oduvijek i tako ce se poslovati i nadalje iz prostog razloga sto time firmi omogucavas bolje/pogodnije i stabilnije uslove poslovanja.

i, to nije nikakva BH logika. pogledas jedan VW i Prevent i kako je to isto, pa jos preko kamare drugih primjera dodjes i do drzava, kao sto je najrazvijenija u EU dozvolila sebi, bas iz tih istih razloga, da bude ovisna o plinu, a nesto manje o nafti iz druge drzave.

sve to isto mozes svesti i na pojedinca. ako proizvodis mlijeko, jaja, voce ili povrce i sam ces se vise fokusirati na stalne musterije. bas kao sto ce se i oni vise fokusirati, dok ces povremenim kupcima pridavati manje paznje i znacaja. i to je sasvim normalno.

krenuh da pisem ovo oko raka pluca, ali pobrisah...

a sto se tice Mittala i placanja... ako nisi do sada navikao da razvlace dokle god mogu (pogotovo kada im se neki bitni indijac rotira na bitnom mjestu) onda i nisi radio dugo sa njima...
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#58230 Re: Zeničani

Post by belfy »

DebelinJoe wrote: 26/07/2022 11:33
Rothmans wrote: 26/07/2022 11:12

Sve ti znas... prije 2 mjeseca nisi znao kiflu postenu kupit, danas strucnjak za zenicu
Znam bolje od tebe. Je li ti krivo? Moja majka je porijeklom Zeničanka. Moji rođaci u neka bolja vremana bili su doktori u KBZ i u izvršni direktori Željezari. Već 22 godine sam poslom vezan za Zenicu. Jedino ovdje nisam živio.

A vrhunske kifle sam našao. Pekara u Blatušu. Imaju i najbolje lisnato sa višnjom koje sam u životu probao. Probaj i ti, bolje jesti kifle nego pričati gluposti.
vjerujem da si preskocio moje pitanje, a cijenio bih da cujem i tvoje misljenje.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5639
Joined: 04/08/2020 19:22

#58231 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Ovo bi moglo biti zanimljivo.

Image
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#58232 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Općine Travnik sa 100%, te Busovača sa 80 i Novi Travnik sa 98% urađenog posla u prvom dijelu eksproprijacije potvrđuju maksimalnu posvećenost projektu. Međutim Grad Zenica uradio je tek 35% posla u prvom dijelu eksproprijacije. Koji je razlog za, evidentno je, nejednak pristup projektu „Plava voda“, kao i to zbog čega su obustavljene uplate prema JP koje upravlja navedenim projektom nismo uspjeli saznati jer na naš zvaničan upit nismo dobili odgovor iz Gradske uprave Zenica. Ukoliko Grad Zenica, kao najveći korisnik budućeg vodovoda, iz nekog razloga odustane, nije realno očekivati da će projekat „Plava voda“ biti nastavljen.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#58233 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Casual's wrote: 27/07/2022 19:21 Općine Travnik sa 100%, te Busovača sa 80 i Novi Travnik sa 98% urađenog posla u prvom dijelu eksproprijacije potvrđuju maksimalnu posvećenost projektu. Međutim Grad Zenica uradio je tek 35% posla u prvom dijelu eksproprijacije. Koji je razlog za, evidentno je, nejednak pristup projektu „Plava voda“, kao i to zbog čega su obustavljene uplate prema JP koje upravlja navedenim projektom nismo uspjeli saznati jer na naš zvaničan upit nismo dobili odgovor iz Gradske uprave Zenica. Ukoliko Grad Zenica, kao najveći korisnik budućeg vodovoda, iz nekog razloga odustane, nije realno očekivati da će projekat „Plava voda“ biti nastavljen.
budale, bit ce manje vode u buducnosti izgleda, vec smo u susnom periodu
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#58234 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Ocigledno se ne poznaje stav radnika Mittala prema Mittalu.

Hajd nek se neko odrekne svojih 1200-1300 KM svaki mjesec pa nek onda pametuje kako je jedan zivot bitniji od egzistencije (sto je samo po sebi suludo jer bez egzistencije nema zivota).

Ovdje uvijek neke nerealne i velike price. Hajmo poraditi na manjim stvarima pa cemo sanjati o elektranama, ITju i zelenoj Zenici.

U medjuvremenu, podrzite pricu oko Celika. Ne moze urbanije i bolje.
Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#58235 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pola tih radnika Mittala zivi u iluziji. Rade za 1200KM a uslovi na poslu uzas i govore kako im je super. 1200KM mozes zaradit u Zenici ako bilo sta znas radit, sa manje opasnosti i u boljim uslovima rada. Doduse, ne moze se u drugim firmama spavat u nocnoj 2-3 sata, sto jest jest
Mittal je bio pozeljan poslodavac dok su ostalima plate bile 600KM a kod njih 1000. Sad se to izjednacilo, cak dosta firmi daje bolje uslove.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#58236 Re: Zeničani

Post by NecuVise »

Zenica prvo treba riješiti šalter salu i uposlenike u istoj. Usput upaliti klimu. Kome nije jasno neka ode ovjeriti neki dokument.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#58237 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Throttle wrote: 28/07/2022 13:34 Pola tih radnika Mittala zivi u iluziji. Rade za 1200KM a uslovi na poslu uzas i govore kako im je super. 1200KM mozes zaradit u Zenici ako bilo sta znas radit, sa manje opasnosti i u boljim uslovima rada. Doduse, ne moze se u drugim firmama spavat u nocnoj 2-3 sata, sto jest jest
Mittal je bio pozeljan poslodavac dok su ostalima plate bile 600KM a kod njih 1000. Sad se to izjednacilo, cak dosta firmi daje bolje uslove.
Nađi mi firmu koja će mi dat platu od 1500 za SSS, 180 radnih sati mjesečno, regres svake godine, 30 dana godišnjeg, obrok svaki radni dan i ugovor na neodređeno i odmah sutra dajem otkaz i počinjem tu radit.

Je li pošteno?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#58238 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

NecuVise wrote: 28/07/2022 14:30 Zenica prvo treba riješiti šalter salu i uposlenike u istoj. Usput upaliti klimu. Kome nije jasno neka ode ovjeriti neki dokument.
:thumbup: :thumbup:
Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#58239 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Jimmy McNulty wrote: 28/07/2022 15:32
Throttle wrote: 28/07/2022 13:34 Pola tih radnika Mittala zivi u iluziji. Rade za 1200KM a uslovi na poslu uzas i govore kako im je super. 1200KM mozes zaradit u Zenici ako bilo sta znas radit, sa manje opasnosti i u boljim uslovima rada. Doduse, ne moze se u drugim firmama spavat u nocnoj 2-3 sata, sto jest jest
Mittal je bio pozeljan poslodavac dok su ostalima plate bile 600KM a kod njih 1000. Sad se to izjednacilo, cak dosta firmi daje bolje uslove.
Nađi mi firmu koja će mi dat platu od 1500 za SSS, 180 radnih sati mjesečno, regres svake godine, 30 dana godišnjeg, obrok svaki radni dan i ugovor na neodređeno i odmah sutra dajem otkaz i počinjem tu radit.

Je li pošteno?
Malo si uljepsao. Osim sto imas 1500 a vecina ima 1200 do 1300, sto radis nocne smjene, osim sto je vecina konstantno izlozena opasnosti i temperaturi, sto rade tamo gdje vecina ne bi htjela sat vremena boraviti, sto udises smece vise nego mi ostali, sto si u pola ljeta u htz opremi, sto si 8 sati kao u zatvoru...itd...
Nekome je san da se tamo uvali, ja sam tamo bio poslom koji je nevezan za metalnu industriju a i radio sam neke projekte za Mittal par godina. Otac mi je tamo penziju zaradio na visokoj poziciji, nekad davno sam predao aplikaciju, zvali me dva puta na intervju, kad sam vidio unutrasnjost pogona i gdje bih trebao radit, nisam ni otisao. A aplicirao sam za elektricara sto je jedan od kulturnijih poslova. Tada je smjenski posao u Mittalu bio placeniji nego onaj gdje sam radio-mislim na osnovnu platu i imao je dosta bolje uslove. I opet nisam htio. Sad ne bih pogotovo. Ko tamo radi skidam mu kapu al ne treba pricat da je Pariz, kad nije.
Pogotovo sad. Realno je da u Mittalu budu bar jos 20-30% vece plate i tek bi onda, po mom misljenju, ljudi bili adekvatno placeni za posao koji rade
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#58240 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Throttle wrote: 28/07/2022 18:45 Malo si uljepsao. Osim sto imas 1500 a vecina ima 1200 do 1300, sto radis nocne smjene, osim sto je vecina konstantno izlozena opasnosti i temperaturi, sto rade tamo gdje vecina ne bi htjela sat vremena boraviti, sto udises smece vise nego mi ostali, sto si u pola ljeta u htz opremi, sto si 8 sati kao u zatvoru...itd...
Nekome je san da se tamo uvali, ja sam tamo bio poslom koji je nevezan za metalnu industriju a i radio sam neke projekte za Mittal par godina. Otac mi je tamo penziju zaradio na visokoj poziciji, nekad davno sam predao aplikaciju, zvali me dva puta na intervju, kad sam vidio unutrasnjost pogona i gdje bih trebao radit, nisam ni otisao. A aplicirao sam za elektricara sto je jedan od kulturnijih poslova. Tada je smjenski posao u Mittalu bio placeniji nego onaj gdje sam radio-mislim na osnovnu platu i imao je dosta bolje uslove. I opet nisam htio. Sad ne bih pogotovo. Ko tamo radi skidam mu kapu al ne treba pricat da je Pariz, kad nije.
Pogotovo sad. Realno je da u Mittalu budu bar jos 20-30% vece plate i tek bi onda, po mom misljenju, ljudi bili adekvatno placeni za posao koji rade
Ne znam tačno šta sam uljepšao: napisao sam samo koje uslove nosi moje radno mjesto za koje je potrebna SSS. Ja sam u toj istoj firmi 3 godine radio za 800, a sad sam na obuci za radno mjesto koje nosi 1500. Imam sve uslove osim plate koju ću imati kada za 3-4 mjeseca položim za radno mjesto i počnem samostalno radit.

Željezara i pogoni su prljavi, istina. Međutim ko je tu očekivao neku čistoću definitivno je pogriješio firmu. I ja bih volio sjediti u Zavodu kod Škalje i uzimat 1800 ali...

Protiv HTZ opreme ne znam šta bih ti rekao, dobijem 2 zimska i 2 ljetna odijela, uvijek mogu nositi čisto i uvijek mi je jedno na pranju.

Za plate se slažem, definitivno trebaju biti veće no treba uzeti sve faktore u obzir, rijetko ko od 8h radi svih 8, imaš vremena sjest i zapalit, popit kafu, doručkovat. Na neki način i tako čuvaš zdravlje. Mogao sam otići kod druga radit u firmi za 2000 ali to je posao koji bi me slomio za 3 godine.

Evo, ko je 3 platni razred, radi smjenski i ima 20 god staža, raj će svaki mjesec uzeti preko 1300.

Kod mene je došao momčić tek iz srednje, 3 pl. razred koji je najniži u Mittalu da se razumijemo, prvi čitav mjesec u brigadi izašao na 1250.

Na kraju krajeva sve i da se neko ne vidi tu, odlično okruženje da skupiš kakvo-takvo iskustvo pa pališ dalje.

I na kraju, ogroman je plus kad imaš kvalitetan obrok i ne moraš svaki dan mislit šta ćeš jest.

Ja sad imam priliku da se možda i zaposlim u državnu firmu, a vjeruješ mi da Boga molim da me ne prime. Ako me prime moram ići jer sam tu ganjao od 2015. posao...a sad uslovi u Mittalu daleko bolji nego u toj firmi.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#58241 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Jimmy McNulty wrote: 28/07/2022 19:50
Throttle wrote: 28/07/2022 18:45 Malo si uljepsao. Osim sto imas 1500 a vecina ima 1200 do 1300, sto radis nocne smjene, osim sto je vecina konstantno izlozena opasnosti i temperaturi, sto rade tamo gdje vecina ne bi htjela sat vremena boraviti, sto udises smece vise nego mi ostali, sto si u pola ljeta u htz opremi, sto si 8 sati kao u zatvoru...itd...
Nekome je san da se tamo uvali, ja sam tamo bio poslom koji je nevezan za metalnu industriju a i radio sam neke projekte za Mittal par godina. Otac mi je tamo penziju zaradio na visokoj poziciji, nekad davno sam predao aplikaciju, zvali me dva puta na intervju, kad sam vidio unutrasnjost pogona i gdje bih trebao radit, nisam ni otisao. A aplicirao sam za elektricara sto je jedan od kulturnijih poslova. Tada je smjenski posao u Mittalu bio placeniji nego onaj gdje sam radio-mislim na osnovnu platu i imao je dosta bolje uslove. I opet nisam htio. Sad ne bih pogotovo. Ko tamo radi skidam mu kapu al ne treba pricat da je Pariz, kad nije.
Pogotovo sad. Realno je da u Mittalu budu bar jos 20-30% vece plate i tek bi onda, po mom misljenju, ljudi bili adekvatno placeni za posao koji rade
Ne znam tačno šta sam uljepšao: napisao sam samo koje uslove nosi moje radno mjesto za koje je potrebna SSS. Ja sam u toj istoj firmi 3 godine radio za 800, a sad sam na obuci za radno mjesto koje nosi 1500. Imam sve uslove osim plate koju ću imati kada za 3-4 mjeseca položim za radno mjesto i počnem samostalno radit.

Željezara i pogoni su prljavi, istina. Međutim ko je tu očekivao neku čistoću definitivno je pogriješio firmu. I ja bih volio sjediti u Zavodu kod Škalje i uzimat 1800 ali...

Protiv HTZ opreme ne znam šta bih ti rekao, dobijem 2 zimska i 2 ljetna odijela, uvijek mogu nositi čisto i uvijek mi je jedno na pranju.

Za plate se slažem, definitivno trebaju biti veće no treba uzeti sve faktore u obzir, rijetko ko od 8h radi svih 8, imaš vremena sjest i zapalit, popit kafu, doručkovat. Na neki način i tako čuvaš zdravlje. Mogao sam otići kod druga radit u firmi za 2000 ali to je posao koji bi me slomio za 3 godine.

Evo, ko je 3 platni razred, radi smjenski i ima 20 god staža, raj će svaki mjesec uzeti preko 1300.

Kod mene je došao momčić tek iz srednje, 3 pl. razred koji je najniži u Mittalu da se razumijemo, prvi čitav mjesec u brigadi izašao na 1250.

Na kraju krajeva sve i da se neko ne vidi tu, odlično okruženje da skupiš kakvo-takvo iskustvo pa pališ dalje.

I na kraju, ogroman je plus kad imaš kvalitetan obrok i ne moraš svaki dan mislit šta ćeš jest.

Ja sad imam priliku da se možda i zaposlim u državnu firmu, a vjeruješ mi da Boga molim da me ne prime. Ako me prime moram ići jer sam tu ganjao od 2015. posao...a sad uslovi u Mittalu daleko bolji nego u toj firmi.
Ko nas jebe pa ne znamo pušiti kitu i vrtiti guzovima. Pričam ti za jednu našu školsku gdje se sad uvalila… Tuga pa hajd…
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#58242 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Zaitsev wrote: 29/07/2022 00:43 Ko nas jebe pa ne znamo pušiti kitu i vrtiti guzovima. Pričam ti za jednu našu školsku gdje se sad uvalila… Tuga pa hajd…
Koja i gdje? :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58243 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

I mene zanima.

Akademski razlozi naravno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#58244 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

_BataZiv_0809 wrote: 29/07/2022 11:08 I mene zanima.

Akademski razlozi naravno.
:-D
Daft Haruki
Posts: 270
Joined: 05/04/2019 14:18

#58245 Re: Zeničani

Post by Daft Haruki »

Rothmans wrote: 26/07/2022 19:24 Pateticno! Zenica je za BIH prilike sasvim normalno i privlacno mjesto za zivot
Haahahahaha.Prosetaj malo na odjel za onkologiju.
Dok neko vas ne oboli e onda cete ovde pisati hajmo je rusit.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#58246 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

kakavdanakneiskustvu wrote: 28/07/2022 15:46
NecuVise wrote: 28/07/2022 14:30 Zenica prvo treba riješiti šalter salu i uposlenike u istoj. Usput upaliti klimu. Kome nije jasno neka ode ovjeriti neki dokument.
:thumbup: :thumbup:
Mislio sam da sam napisao odgovor na ovo, ali ne vidim ga nigdje. U najmanju ruku je katastrofalno stanje. Iskren da budem i ja da radim u onakvim uslovima bio bih nadrkan bar 2/3 radnog vremena. Neki dan odem do katastra i kad se ne ugusih u onih 5 minuta koje sam proveo gore. Divim se onim zenama koje su u stanju da funkcionisu uopste u onakvim uslovima.

Generalno sve dok je javna uprava u sluzbi uhljebljavanja a ne servisna usluga gradjana mi cemo imati haos. Brat, bratu usluga i procesi se mogu poboljsati za 60% u roku od mjesec dana samo da ima malo volje i zelje. Vizija im ni ne treba, sve sto treba da urade je da prepisu od drugih.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#58247 Re: Zeničani

Post by NecuVise »

Kakanj i Zavidovići a vjerojatno i ostala mjesta su ispred nas po tom pitanju i to debelo ispred. Ljudi iz Zenice idu u Kakanj i Sarajevo da ovjere. Nikad stanje nije bilo zadovoljavajuće ali ove godine je za revolta, samo smo ubijeni u pojam pa će ljudi radije otići u Sarajevo da ovjere nego neke proteste pokrenuti.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#58248 Re: Zeničani

Post by belfy »

belfy wrote: 26/07/2022 22:31
DebelinJoe wrote: 26/07/2022 11:33

Znam bolje od tebe. Je li ti krivo? Moja majka je porijeklom Zeničanka. Moji rođaci u neka bolja vremana bili su doktori u KBZ i u izvršni direktori Željezari. Već 22 godine sam poslom vezan za Zenicu. Jedino ovdje nisam živio.

A vrhunske kifle sam našao. Pekara u Blatušu. Imaju i najbolje lisnato sa višnjom koje sam u životu probao. Probaj i ti, bolje jesti kifle nego pričati gluposti.
vjerujem da si preskocio moje pitanje, a cijenio bih da cujem i tvoje misljenje.
al', ka'e - valja odgovorit', jelte...? ali odgovora nema...
User avatar
Rothmans
Posts: 2865
Joined: 21/11/2019 21:32

#58249 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Daft Haruki wrote: 29/07/2022 14:04
Rothmans wrote: 26/07/2022 19:24 Pateticno! Zenica je za BIH prilike sasvim normalno i privlacno mjesto za zivot
Haahahahaha.Prosetaj malo na odjel za onkologiju.
Dok neko vas ne oboli e onda cete ovde pisati hajmo je rusit.
Sad setao gradom. Krcato ! Plus, imamo najljepse zene u BiH, odgovorno tvrdim. Nez kakva je fora ovako lijep grad porediti sa Pripyatom maltene
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58250 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Top grad za zivot u svakom smislu ali fali para i izbora posla.
Post Reply