Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

addiction
Posts: 148
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#57726 Re: Zeničani

Post by addiction »

kuglanje_ze wrote: 22/06/2022 22:48 Šta čovjek napisa i osta živ. Ovaj post treba uokviriti za buduće generacije da vide kako pišu ljudi koji su totalno neupućeni u stanje u klubu.
Dovoljno je pročitati da "onakav fudbal ne vrijedi pišljiva boba" i bude vam jasno s kakvom osobom imate posla. Za ekipu sastavljenu od djece koja imaju od 17 do 20 godina koja ostvari 17 pobjeda u nizu i na kraju pobjedi osvajača državnog kupa i učesnika Konferencijske lige, napisati da im fudbal ne vrijedi može samo veoma zla i pakosna osoba.
Strašno je šta sve hoda Zenicom, ali opet lijepo je da ljudi u upravi vide šta "prosječan čaršijaner" misli o klubu.

Za sve ostale koji pljujete po klubu zbog "nekvaliteta" pitanje zašto niste podržali OKK ČELIK, tamo ste imali vrhunsku kvalitetu, ekipu koja je pucala da bude učesnik regionalne lige, a opet u dvorani 100 ljudi? Gdje ste bili?

Grad pun mudrosera koji kupovinom karte ne bi podržali ni jedan sportski kolektiv, ali su zato spremni popljuvati svakog ko nešto pokuša uraditi.
Kol’ko ste ih molili ili cak kesirali da vas ne natrpaju na rodjendan 😂😂😂
zona072
Posts: 125
Joined: 01/12/2018 01:21

#57727 Re: Zeničani

Post by zona072 »

kuglanje_ze wrote: 22/06/2022 23:18
zona072 wrote: 22/06/2022 23:16

Hajde konačno normalan post nekoga ko je za Čelik, a kunem ti se da nisam ni ja ništa manje ili više od tebe za Čelik. Apsolutno sam upoznat sa svim detaljima oko Čelika, šta više prisutan sam koliko može neki obični navijač, ali također ne vjerujem da ima bilo ko u gradu želi da se Čelik ugasi, ode u stečaj ili slično i ako dođe do takvog nemilog događaja svima će proraditi emocije. Ali vjerovatno ništa više od toga.
Moje mišljenje da raja ne može spasiti Čelik, što znači da ovakav klub nema taj kapacitet u prevodu taj se klub ne volim onoliko koliko ljudi pričaju. Sve i da ga ovi momci iz uprave dovedu na nulu, ko će naći pare za dalje ?
Znači, jak čovjek s parama?
Imaš nekog biznismena iz Turske da ponudiš klubu?
O ovome ja pričam, čovječe ja želim tom klubu isto kao i ti, ali ti mene nazivaš zlim i pakosnim, prosječnim čaršijanerom i ja taj neko koji se treba pronaći u tvojoj rečenici "Ko sve hoda gradom" ? Na kraju ponovo aludiraš na to da sam ja neki Fudin pristalica i odobravam "biznismena iz Turske". Onda me pozivaš na druženje sa igračima i upravom, da dam neki prijedlog da kupim kartu i učestvujem u navijačkoj akciji ?

Aha malo sutra....
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#57728 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

addiction wrote: 22/06/2022 23:22
Zaitsev wrote: 22/06/2022 15:26

Veće od Real Madrida i pregaziće mašina Evropu cijelu! To da je vraćeno 0,05 milijardi KM je činjenica. Sitne duše će vazda biti sitne sakrivajući se iza nekakve tobože objektivnosti. Neka je meni crkla krava, al’ nek crkne i komšiji.

Krepaće vam bolan i Fudo, treba poslije toga hodati gradom po kojem pišate godinama…
Meni nece krepati, ja mu glas nisam nikada dao. A vi kvazi gradjani sto ste i prvi i drugi put poletili pa njemu dali glas slobodno sad pisite o njemu do sutra. On je za mene kao rahmetli Husein ako shvatimo to kao bukvalnu krajnost.
Ma ja, ma ja. I oni što su Vračeta namarali isto tako normala konkurisali za posao u GU i prošli. Allahom se kunu da mu nikad glas nisu dali. De bolan, svima vam je modus operandi isti, a znam vas podosta. Ista priča, isti način, isto hinjstvo, ista “objektivna priča”, isto “rezonovanje”…
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3256
Joined: 28/01/2012 11:38

#57729 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

zona072 wrote: 22/06/2022 23:16
kamberovica polje wrote: 22/06/2022 20:16
Rukovodstvo kluba je od početka ove priče bilo otvoreno za prijedloge, savjete i sugestije i to se nije promijenilo. Uz ovakav odnos grada prema klubu i uz katastrofalno financijsko stanje koje se zatečeno preuzimanjem kluba, smatram da drugog izlaza nema.
Ukoliko znaš neki drugi put, podijeli ga ovdje s nama ili još bolje napiši mail na adresu kluba, siguran sam da će ga uvažiti.


"Igra" kakva god da je, je najmanju ruku prikladna rangu u kojem klub igra, a vjeruj mi da je i dostojna gornjeg dijela tabele u 2. ligi federacije, u koju klub namjerava ući iduće godine. Gorih utakmica i goreg fudbala znao viđati kad je klub igrao u Premijer ligi.

Ovo što si napisao nema veze s vezom. Koliko god volim Bilino Polje, nije Camp Nou da ljudi zbog stadiona dolaze na utakmice. Prosjek posjete u dosadašnjim utakmicama 4. i 3. lige nije nikada prešao 500 gledalaca. Taj prosjek bez problema "proguta" i tribina stadiona na Kamberoviću.

Osim onog gigantskog minusa i dugova koje su ostavile prethodne SDA uprave, zajedno s Fuadovim "investitorom". Upravo se iz tog razloga rukovostvo kluba odlučilo za ispadanje u 4. rang takmičenja kako bi se mogli vraćati dugovi, jer bez rješavanja tih dugova nema normalnog poslovanja, niti igranja u Premijer ligi.

Uzevši u obzir sve gorenavedene činjenice klub daje trenutni maksimum , a "traži" onoliko koliko navijači i simpatizeri mogu dati. Bila to karta za utakmicu, članstvo ili 12ti igrač, nebitno je.
Hajde konačno normalan post nekoga ko je za Čelik, a kunem ti se da nisam ni ja ništa manje ili više od tebe za Čelik. Apsolutno sam upoznat sa svim detaljima oko Čelika, šta više prisutan sam koliko može neki obični navijač, ali također ne vjerujem da ima bilo ko u gradu želi da se Čelik ugasi, ode u stečaj ili slično i ako dođe do takvog nemilog događaja svima će proraditi emocije. Ali vjerovatno ništa više od toga.
Moje mišljenje da raja ne može spasiti Čelik, što znači da ovakav klub nema taj kapacitet u prevodu taj se klub ne volim onoliko koliko ljudi pričaju. Sve i da ga ovi momci iz uprave dovedu na nulu, ko će naći pare za dalje ?
Ja odgovor na to pitanje nemam, ali nek guraju dokle mogu i koliko znaju, bar će se na kraju reći da je pružen junački otpor gašenju.
Što se tiče igranja u BiH PL, iskreno ne vidim kluba kojem zavidim na moći i organizaciji. Svi su mahom produžeci stranačkih i nacionalnih politika, ili tajkunske igračke, i kao takvi su tempirane bombe. Jedno je svima zajedničko, masno su podrzani od strane svojih gradskih uprava. Bez toga je nemoguće igrati u PL.
zona072
Posts: 125
Joined: 01/12/2018 01:21

#57730 Re: Zeničani

Post by zona072 »

kamberovica polje wrote: 22/06/2022 23:33
zona072 wrote: 22/06/2022 23:16

Hajde konačno normalan post nekoga ko je za Čelik, a kunem ti se da nisam ni ja ništa manje ili više od tebe za Čelik. Apsolutno sam upoznat sa svim detaljima oko Čelika, šta više prisutan sam koliko može neki obični navijač, ali također ne vjerujem da ima bilo ko u gradu želi da se Čelik ugasi, ode u stečaj ili slično i ako dođe do takvog nemilog događaja svima će proraditi emocije. Ali vjerovatno ništa više od toga.
Moje mišljenje da raja ne može spasiti Čelik, što znači da ovakav klub nema taj kapacitet u prevodu taj se klub ne volim onoliko koliko ljudi pričaju. Sve i da ga ovi momci iz uprave dovedu na nulu, ko će naći pare za dalje ?
Ja odgovor na to pitanje nemam, ali nek guraju dokle mogu i koliko znaju, bar će se na kraju reći da je pružen junački otpor gašenju.
Što se tiče igranja u BiH PL, iskreno ne vidim kluba kojem zavidim na moći i organizaciji. Svi su mahom produžeci stranačkih i nacionalnih politika, ili tajkunske igračke, i kao takvi su tempirane bombe. Jedno je svima zajedničko, masno su podrzani od strane svojih gradskih uprava. Bez toga je nemoguće igrati u PL.
Ma dao si drugar odgovor, odgovor se nalazi u ovom tvom postu, nažalost :)
addiction
Posts: 148
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#57731 Re: Zeničani

Post by addiction »

Zaitsev wrote: 22/06/2022 23:33
addiction wrote: 22/06/2022 23:22

Meni nece krepati, ja mu glas nisam nikada dao. A vi kvazi gradjani sto ste i prvi i drugi put poletili pa njemu dali glas slobodno sad pisite o njemu do sutra. On je za mene kao rahmetli Husein ako shvatimo to kao bukvalnu krajnost.
Ma ja, ma ja. I oni što su Vračeta namarali isto tako normala konkurisali za posao u GU i prošli. Allahom se kunu da mu nikad glas nisu dali. De bolan, svima vam je modus operandi isti, a znam vas podosta. Ista priča, isti način, isto hinjstvo, ista “objektivna priča”, isto “rezonovanje”…
Da ti znas kolike pare meni Fuad daje za ovo sto pisem prodo bi Celik :P

I da ne znas mene zasigurno, nisam ja upoznat uzivo sa tim malogradjanstvom i nesto se ne uplicem u mahalske teme. Vecinu toga procitam ovdje na forumu koji je relativno oskudan izvor informacija tog tipa. Veoma trula prica, bit ce da je ta vasa lokomotiva skrenula na neki drugi kolosjek. Prezivljavate od stare slave.
Last edited by addiction on 22/06/2022 23:54, edited 1 time in total.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#57732 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

zona072 wrote: 22/06/2022 23:30
kuglanje_ze wrote: 22/06/2022 23:18

Znači, jak čovjek s parama?
Imaš nekog biznismena iz Turske da ponudiš klubu?
O ovome ja pričam, čovječe ja želim tom klubu isto kao i ti, ali ti mene nazivaš zlim i pakosnim, prosječnim čaršijanerom i ja taj neko koji se treba pronaći u tvojoj rečenici "Ko sve hoda gradom" ? Na kraju ponovo aludiraš na to da sam ja neki Fudin pristalica i odobravam "biznismena iz Turske". Onda me pozivaš na druženje sa igračima i upravom, da dam neki prijedlog da kupim kartu i učestvujem u navijačkoj akciji ?

Aha malo sutra....
Pa kako želiš dobro klubu ako pljuješ i pišaš na sve što se radi i što se uradilo? Valjalo je dok si mogao namignuti redaru pa ući i željeti avom klubu dobro? Valjalo je dok je Čeliku dolazilo Sarajevo ili Zrinjski, pa se mogla jebavat mater pitarska i ustaška? Valjalo je dok je je svita oko Hamke i Zaima ostavljala igrače gladnima? Valjalo je dok se dug gomilao jer koga kurac boli, idemo se subotom ispuhati i voliti Čelik svim srcem…

I mani priče da svi koji “drukčije” misle su neprijatelji ovo-ono. Samo eto zadrži za sebe. Igraće Čelik opet PL, dolaziće i Sarajevo i Željo, opet ćete se moći svi busati Čelikom u prsa, ali razlog toga nećete biti vi, koji svi nešto mislite isto kao i momci oko Čelika, ali ste njake žrtve, šatro vas neko tjera na nešto i sl.
Ništa ne morate. Strpite se još malo samo i imaćete taj Čelik koji ste nekad obožavali, ali sad trenutno ne valja ni pišljiva boba.
User avatar
billy organ
Posts: 1439
Joined: 04/07/2021 19:19

#57733 Re: Zeničani

Post by billy organ »

Vama u Zenici bas extra. Fudbal vam najveci problem.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3256
Joined: 28/01/2012 11:38

#57734 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

billy organ wrote: 22/06/2022 23:47 Vama u Zenici bas extra. Fudbal vam najveci problem.
Nije, al je fudbal tj. Čelik dobar pokazatelj stanja u gradu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65976
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#57735 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

billy organ wrote: 22/06/2022 23:47 Vama u Zenici bas extra. Fudbal vam najveci problem.
Naposletku, mi smo uvijek znali poredat prioritete :D
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#57736 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

_BataZiv_0809 wrote: 22/06/2022 23:55
billy organ wrote: 22/06/2022 23:47 Vama u Zenici bas extra. Fudbal vam najveci problem.
Naposletku, mi smo uvijek znali poredat prioritete :D
Ko sad vi? Mi, vi, oni… Mozak me zaboli više :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65976
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#57737 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Zaitsev wrote: 23/06/2022 00:14

Ko sad vi? Mi, vi, oni… Mozak me zaboli više :lol:
Mi Zenicani :P
kuglanje_ze
Posts: 642
Joined: 17/02/2020 11:29

#57738 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

zona072 wrote: 22/06/2022 23:30
kuglanje_ze wrote: 22/06/2022 23:18

Znači, jak čovjek s parama?
Imaš nekog biznismena iz Turske da ponudiš klubu?
O ovome ja pričam, čovječe ja želim tom klubu isto kao i ti, ali ti mene nazivaš zlim i pakosnim, prosječnim čaršijanerom i ja taj neko koji se treba pronaći u tvojoj rečenici "Ko sve hoda gradom" ? Na kraju ponovo aludiraš na to da sam ja neki Fudin pristalica i odobravam "biznismena iz Turske". Onda me pozivaš na druženje sa igračima i upravom, da dam neki prijedlog da kupim kartu i učestvujem u navijačkoj akciji ?

Aha malo sutra....
Ne pozivam te nigdje čovječe, čak takve i ne želim blizu kluba. Šta ste se svi nafurali da vas neko, nešto trza za rukav. Ako hoćeš uključi se, ako nećeš nemoj ni pljuvati one koji nešto rade. Bavi se svojim životom i ne komentariši nešto u što nisi upućen.
kuglanje_ze
Posts: 642
Joined: 17/02/2020 11:29

#57739 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

addiction wrote: 22/06/2022 23:28
kuglanje_ze wrote: 22/06/2022 22:48 Šta čovjek napisa i osta živ. Ovaj post treba uokviriti za buduće generacije da vide kako pišu ljudi koji su totalno neupućeni u stanje u klubu.
Dovoljno je pročitati da "onakav fudbal ne vrijedi pišljiva boba" i bude vam jasno s kakvom osobom imate posla. Za ekipu sastavljenu od djece koja imaju od 17 do 20 godina koja ostvari 17 pobjeda u nizu i na kraju pobjedi osvajača državnog kupa i učesnika Konferencijske lige, napisati da im fudbal ne vrijedi može samo veoma zla i pakosna osoba.
Strašno je šta sve hoda Zenicom, ali opet lijepo je da ljudi u upravi vide šta "prosječan čaršijaner" misli o klubu.

Za sve ostale koji pljujete po klubu zbog "nekvaliteta" pitanje zašto niste podržali OKK ČELIK, tamo ste imali vrhunsku kvalitetu, ekipu koja je pucala da bude učesnik regionalne lige, a opet u dvorani 100 ljudi? Gdje ste bili?

Grad pun mudrosera koji kupovinom karte ne bi podržali ni jedan sportski kolektiv, ali su zato spremni popljuvati svakog ko nešto pokuša uraditi.
Kol’ko ste ih molili ili cak kesirali da vas ne natrpaju na rodjendan 😂😂😂
Jadan ti... Tužan i bijedan.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65976
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#57740 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kuglanje_ze wrote: 23/06/2022 06:30
Ne pozivam te nigdje čovječe, čak takve i ne želim blizu kluba. Šta ste se svi nafurali da vas neko, nešto trza za rukav. Ako hoćeš uključi se, ako nećeš nemoj ni pljuvati one koji nešto rade. Bavi se svojim životom i ne komentariši nešto u što nisi upućen.
A sta je konkretno "pljuvanje" u njegovom pisanju?
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#57741 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

zona072 wrote: 22/06/2022 23:30 O ovome ja pričam, čovječe ja želim tom klubu isto kao i ti, ali ti mene nazivaš zlim i pakosnim, prosječnim čaršijanerom i ja taj neko koji se treba pronaći u tvojoj rečenici "Ko sve hoda gradom" ? Na kraju ponovo aludiraš na to da sam ja neki Fudin pristalica i odobravam "biznismena iz Turske". Onda me pozivaš na druženje sa igračima i upravom, da dam neki prijedlog da kupim kartu i učestvujem u navijačkoj akciji ?

Aha malo sutra....
U tom grmu lezi zec. Ti mislis da si natprosjecni carsijaner i da si pokupio svu pamet svijeta i da je jednostavno sramota sto tvoje misljenje niko ne uvazava. Jasno. Ego.

Puna Bosna, a i Hercegovina, ovih sto pricaju kako to jednostavno ne moze tako. Moze samo onako kako su zamislili, a zamislili su da tu dodje neki Mamic, neki covjek s parama, jak covjek. Jedino tako sve funkcionise. I kad kazes da ne zelis "jakog" covjeka, e onda je u klubu jednoumlje. Da imamo jednog "jakog" covjeka, svi prijedlozi Zone i slicnih zona bi bili odmah usvojeni, ne bismo onda vise imali jednoumlje.

Mislim stvarno ne kontam logiku ovakvog pisanja. Problem "jednoumlje" u klubu, ali nikakav problem ne bi bio da dodje neki Musija i da nemas nikakvih informacija u klubu. I onda kaze "ja volim Celik".
User avatar
apsidejzi
Posts: 8223
Joined: 25/05/2013 23:49

#57742 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Ovi momci i djevojke koji se bore za Celik su nesto najljepse sto je Zenica rodila. Ja im se mogu samo zahvaliti i podrzati koliko sam u mogucnosti. Mogu ih isto tako zamoliti da ne uzimaju srcu ove "komentatore" jer izbori su blizu, hijene i lesinari kruze okolo. Mozda jos jedan podsjetnik da se gard ne smije spustiti jer ce hijene navaliti cim im se pruzi prilika. Mora se napraviti sistem u kojem stara garnitura ljudi nece imati mogucnost uticaja. Ovih 17 pobjeda zaredom kao i pobjeda nad Velezom su privukli paznju. Celik definitivno nije u rangu lige u kojoj igra. Neki vide mogucnost zarade jer igraci imaju svoju cijenu a ako igraju u nizoj ligi a kapacitet su za vecu ligu onda imamo prostor za profit. Ako uspijes "demoralisat" igraca na nacin da igra za mali klub, i da ce tu zivot i karijeru ostaviti, igra u trecoj ligi a on je kapacitet za premijer ligu...

Celik se ne bori samo sa finansijskim problemima nego imas i ove hijene koje stalno kruze i vrebaju priliku. FInansijski problemi su definitivno pod kontrolom. Imamo konstantan priliv novca koji moze pokriti trenutne troskove i da jos ostane viska da se dugovi vrate. Ovo sto gradska uprava koci, na celu sa KraljOm, nije toliko materijalni udar koliko je nematerijalni udar. Produzuje vrijeme za povratak u Premijer ligu i time utice na moral igraca i uprave. Otvara prostor hijenama da vrbuju igrace. Umjesto da uplatimo tih 300k za dugove, mi moramo cekati jos jednu sezonu u ovom rangu takmicenja jer odlazak u visi rang znaci veci troskovi. To ti je isto kao kada skupljas pare od plate za kupovinu kuce ili automobila. Ti mozes odvojiti par stoja mjesecno mozda a istovremeno imas nekog ko ti je duzan par hiljada. Skupices ti tih par hiljada ali ces nepotrebno cekati par godina uz rizik da ti skupljeni novci zatrebaju za nesto drugo u medjuvremenu. Tesko se motivisati da skupljas iz mjeseca u mjesec kad znas da bi dobar dio posla rijesio samo da ti ta osoba vrati pare.

Zato sam ovaj post i poceo sa recenicom da su ovi momci i djevojke nesto najljepse sto je Zenica rodila. Ta istrajnost i strpljivost da jos jednu sezonu guras uprkos svemu je odraz ljubavi prema klubu. Ja sam u pocetku bio skeptican, onda sam se ukljucio malo i uvidio da je ovo veoma lijepa zenicka prica. Moja skepsa je nestala. Ostala je samo podrska i duboka zahvalnost za posao koji se radi! Nazalost, covjek se navikne na njihov rad i zaboravi iskazati svoju podrsku.
User avatar
Bosanski_pastuh
Posts: 58
Joined: 21/02/2022 14:40

#57743 Re: Zeničani

Post by Bosanski_pastuh »

_BataZiv_0809 wrote: 22/06/2022 23:00
veliki_ah wrote: 22/06/2022 21:53 Na koncertu koji on spominje garant nisi bio.. to je kultni koncert u industrijskoj '97.godine.

Glede Celika, koja je to retorika koja bi tebe i slicne priblizila klubu? Bas me zanima u par recenica sta je klub ili neko iz kluba trebao uraditi da ostanete pri klubu, a ne da idete kontra?

Ja duboko sve pratim pa mi sve ima smisla, i razumijem sta kuglas govori, ali me zanima kako to vidi i zeli da vidi neko ko nije tako blizu. Vjerujem da bi zanimalo i ljude u klubu.
Nisam, govorim sve vrijeme o koncertu na Bilimistu koji se odrzao otprilike kad je izasao album Bog vozi Mercedes (2002.)

Retorika sama po sebi me ne moze privuci ako je ne prati akcija, ali me itekako moze odbiti. Dakle suzdrzat se od stvari poput "razvalit cemo ih na sudu", "hodat ces pognute glave gradom", "jedan covjek je jedina prepreka" ili ovo frisko sto i je sinoc povuklo zivac-"ex yu firme su šaptom pale, a Čelik nije jer se za njega ima ko boriti", to kad kazes nekome ko prolazi privatnu golgotu i visegodisnju borbu za stecena prava u ex yu firmi, to je kao da mi zivu ranu solis...kojim bolan saptom....

Borbu dakle vodit na sudu, a politiku "taman pritiskat", kao sto rece @apsidejzi . Ne moze Futko biti za sve kriv jer nije, treba ga pritiskat da ispuni sto je obecao, a pohvaliti za ono sto je ispunio. Sipanjem optuzbi i ogorcenja samo na njegov racun se nece nista postici. Kao ni ovim atacima na sve neistomisljenike.

Druga stvar je pozitivna kampanja. Dakle hajmo rostilj za Celik na Kembridzu, hajmo trcat gradski maraton za Celik, hajmo saditi sadnice za Celik, druziti se sa igracima, trenirati sa njima, imati youtube podcast, streamovati na twich, hajmo imati masu tih nekih desavanja gdje ce se ljudi okupljati, placati kotizacije a lova ce ici Celiku. A gdje je narod tu su i politicari koji nanjuse sansu da uberu poene. Od Fučeta se moze izvuc lova sigurno na taj nacin. Fudo turcine napusi se kurcine nece sigurno donijet pare klubu.

I za kraj, ako je stvarno tolika masa ljudi kojima je stalo do Celika kao sto se tvrdi, eno prijedloga Bekima Dine Pasalica. 10 hiljada ljudi po 100 KM i eto cifre.
Fuad Kasumovic je uslovljavao NGG reprogramom i tako unistio sansu da Čelik igra i Premijer ligu i da se vracaju dugovi. Fuad Kasumovic je doveo Turcina u klub i tako dodatno zavalio klub u milionske dugove. Fuad Kasumovic sad opstruise projekat oporavka Čelika, jer ne ispunjava obaveze iz sporazuma. Fuad Kasumovic je zelio stecaj kluba sto znaci gasenje i nazivao Bilino Covid arenom. Rezultat svega toga je taj da je unazadio Čelik za vise od 10 godina, a nisam uzeo u obzir da je u sklopu SDA zaduzio Čelik najvise u toku samo jedne godine svog predsjednickog mandata u klubu. Preko 1 milion KM.

Pohvaliti ga za ono sto je ispunio? E pa onda aferim.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65976
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#57744 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bosanski_pastuh wrote: 23/06/2022 08:01

Pohvaliti ga za ono sto je ispunio? E pa onda aferim.
Placa li se poreski dug?
kuglanje_ze
Posts: 642
Joined: 17/02/2020 11:29

#57745 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 23/06/2022 08:07
Bosanski_pastuh wrote: 23/06/2022 08:01

Pohvaliti ga za ono sto je ispunio? E pa onda aferim.
Placa li se poreski dug?
Ko je napravio poreski dug?
User avatar
Bosanski_pastuh
Posts: 58
Joined: 21/02/2022 14:40

#57746 Re: Zeničani

Post by Bosanski_pastuh »

_BataZiv_0809 wrote: 23/06/2022 08:07
Bosanski_pastuh wrote: 23/06/2022 08:01

Pohvaliti ga za ono sto je ispunio? E pa onda aferim.
Placa li se poreski dug?
NGG i Robijasi su stvorili klimu borbom kroz par godina da reprogram poreskog duga mora ici. Fuad Kasumovic taj reprogram poreskog duga nije dao kad je trebao nego ga je dao svom Turcinu. Zamisli da nakon totalnog fijaska s Turcinom ne nastavi placati reprogram i da sva ulozena javna sredstva odu vjetar sta bi tek tad bilo. Tezak debakl kojeg je i on svjestan. I sad jedva ceka priliku da prekine reprogram u slucaju da klub ne ispunjava tekuce obaveze za porez. Trazi drugog krivca umjesto sebe, ali od kluba to ne dobija, jer klub uredno servisira svoje obaveze.

Fuad Kasumovic je dzelat kluba. Moze i sad ova sredstva iz sporazuma za klub uplatiti kad hoce, ali nece to da uradi, jer ne voli one koji su mu nepodobni. Garant ceka da pred izbore sebi ubode trenutak za neke mahalske poene. Sto bi se reklo tzv. predstavnik evropske Zenice!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65976
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#57747 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ako placa napisite tako.

Dakle Fuad ne postuje:

a)
b)
c)
d)
f)
g)
h)

Fuad postuje:

i).

I sve pet.
zona072
Posts: 125
Joined: 01/12/2018 01:21

#57748 Re: Zeničani

Post by zona072 »

kuglanje_ze wrote: 23/06/2022 06:30
zona072 wrote: 22/06/2022 23:30

O ovome ja pričam, čovječe ja želim tom klubu isto kao i ti, ali ti mene nazivaš zlim i pakosnim, prosječnim čaršijanerom i ja taj neko koji se treba pronaći u tvojoj rečenici "Ko sve hoda gradom" ? Na kraju ponovo aludiraš na to da sam ja neki Fudin pristalica i odobravam "biznismena iz Turske". Onda me pozivaš na druženje sa igračima i upravom, da dam neki prijedlog da kupim kartu i učestvujem u navijačkoj akciji ?

Aha malo sutra....
Ne pozivam te nigdje čovječe, čak takve i ne želim blizu kluba. Šta ste se svi nafurali da vas neko, nešto trza za rukav. Ako hoćeš uključi se, ako nećeš nemoj ni pljuvati one koji nešto rade. Bavi se svojim životom i ne komentariši nešto u što nisi upućen.
Nemoj onda kukat kako je grad posto kasaba i kako se ne podržava "najljepša sportska priča u državi" poyy :D
addiction
Posts: 148
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#57749 Re: Zeničani

Post by addiction »

zona072 wrote: 23/06/2022 10:07
kuglanje_ze wrote: 23/06/2022 06:30

Ne pozivam te nigdje čovječe, čak takve i ne želim blizu kluba. Šta ste se svi nafurali da vas neko, nešto trza za rukav. Ako hoćeš uključi se, ako nećeš nemoj ni pljuvati one koji nešto rade. Bavi se svojim životom i ne komentariši nešto u što nisi upućen.
Nemoj onda kukat kako je grad posto kasaba i kako se ne podržava "najljepša sportska priča u državi" poyy :D
Jucer je pisao kako ne moze razumjeti tako mal odaziv gradjana na najljepsi projekat u kantonu pa i sire :lol:
zona072
Posts: 125
Joined: 01/12/2018 01:21

#57750 Re: Zeničani

Post by zona072 »

skoronikako wrote: 23/06/2022 07:16
zona072 wrote: 22/06/2022 23:30 O ovome ja pričam, čovječe ja želim tom klubu isto kao i ti, ali ti mene nazivaš zlim i pakosnim, prosječnim čaršijanerom i ja taj neko koji se treba pronaći u tvojoj rečenici "Ko sve hoda gradom" ? Na kraju ponovo aludiraš na to da sam ja neki Fudin pristalica i odobravam "biznismena iz Turske". Onda me pozivaš na druženje sa igračima i upravom, da dam neki prijedlog da kupim kartu i učestvujem u navijačkoj akciji ?

Aha malo sutra....
U tom grmu lezi zec. Ti mislis da si natprosjecni carsijaner i da si pokupio svu pamet svijeta i da je jednostavno sramota sto tvoje misljenje niko ne uvazava. Jasno. Ego.

Puna Bosna, a i Hercegovina, ovih sto pricaju kako to jednostavno ne moze tako. Moze samo onako kako su zamislili, a zamislili su da tu dodje neki Mamic, neki covjek s parama, jak covjek. Jedino tako sve funkcionise. I kad kazes da ne zelis "jakog" covjeka, e onda je u klubu jednoumlje. Da imamo jednog "jakog" covjeka, svi prijedlozi Zone i slicnih zona bi bili odmah usvojeni, ne bismo onda vise imali jednoumlje.

Mislim stvarno ne kontam logiku ovakvog pisanja. Problem "jednoumlje" u klubu, ali nikakav problem ne bi bio da dodje neki Musija i da nemas nikakvih informacija u klubu. I onda kaze "ja volim Celik".
Ma kakav crni ego, zašto bi meni ego radio na Čelik ? Ovo je forum gdje ljudi javno iznose mišljenje o bilo kojoj temi u gradu pa tako i ja.
Ako ćeš mene pitati kao običnog navijača šta bih više volio, da je Čelik konkurentan u Premijer ligi i da nemam apsolutno nikakve informacije iz kluba ili da Čelik igra treću ligu a ja sam kao član informisan, ja bih uvijek izabrao prvu opciju. Nemoj se ljutit nisam neki radikalni navijački fanatik :)
Last edited by zona072 on 23/06/2022 10:51, edited 1 time in total.
Post Reply