Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3564
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#54876 Re: Zeničani

Post by anex »

Na sljedecim izborima nas može spasiti samo neko tipa Gadafi.
RandomAndCasual
Posts: 361
Joined: 02/06/2020 22:39

#54877 Re: Zeničani

Post by RandomAndCasual »

doff wrote: 13/10/2021 11:33
RandomAndCasual wrote: 13/10/2021 11:31

Pa kad se prihvatish rjeshavanja nekog problema i naidjesh na probleme i poteshkoce, i u toku tih poteshkocha vidish da su ti najveci kriticari oni koji su davno trebali rjeshiti taj problem, a nisu, zar nije rrealno reci "nemoj ti molim te nista pricat"
Jesul li onda ovi isti kao oni prethodni (nesposobni)?
Pa logikom ako idesh nisu, jer pokusavaju rjeshiti problem koji su ovi stari trebali rjeshiti davno, a nisu rjeshili.

Sposobnost je tesko uporediti, jer stari nisu ni pokusali rjeshiti problem, pa nismo imali priliku vidjeti njihovu sposobnost ili nesposobnost.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5613
Joined: 04/08/2020 19:22

#54878 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Bobi wrote: 13/10/2021 11:34 Znaci..nema džabne struje više :D, ko ce koga sad ovdje prejebat :D ? Mi sto se smrzavamo smo vec jebani :D.
Pa nije valjda Bobi da nisi sebi klimu ubacio? :D
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#54879 Re: Zeničani

Post by Satori »

RandomAndCasual wrote: 13/10/2021 12:29
doff wrote: 13/10/2021 11:33

Jesul li onda ovi isti kao oni prethodni (nesposobni)?
Pa logikom ako idesh nisu, jer pokusavaju rjeshiti problem koji su ovi stari trebali rjeshiti davno, a nisu rjeshili.

Sposobnost je tesko uporediti, jer stari nisu ni pokusali rjeshiti problem, pa nismo imali priliku vidjeti njihovu sposobnost ili nesposobnost.
Nesposobni i jedni i drugi, ali ovi drugi ipak vise. Jer ne znaju ni koja je njihova odgovornost, a kamoli da je znaju prebaciti na druge
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#54880 Re: Zeničani

Post by Logovan »

Danas bio malo u Zenici, svratio do Gradske kafane, dobra kafa vala. :D :thumbup:
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#54881 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

RandomAndCasual wrote: 13/10/2021 12:29
Pa logikom ako idesh nisu, jer pokusavaju rjeshiti problem koji su ovi stari trebali rjeshiti davno, a nisu rjeshili.

Sposobnost je tesko uporediti, jer stari nisu ni pokusali rjeshiti problem, pa nismo imali priliku vidjeti njihovu sposobnost ili nesposobnost.
Nisi u pravu. Problem grijanja je trebalo rijesiti, ali kako? Nije Fuad nesto bio previse pametan kada mu je AMZ ponudio trenutno rjesenje.

Ovo danas je cisto greska JP Grijanje na celu sa Drinom Vahdetom, tj. Fuadovim igracem. Dobili upozorenje u februaru da moraju uraditi nesto po pitanju snabdijevanja elektricnom energijom glavne podstanice za grijanje grada i nista nisu uradili. Pazi, danas su radijatori hladni jer JP Grijanje nije OBEZBIJEDILO napajanje te podstanice. Kotlovi kakvi god su mogu proizvoditi paru i raditi do nekih minusa, ALI trenutno to sve pada u vodu jer nema struje u glavnoj podstanici. Zamisli da su novi kotlovi tu, situacija bi opet bila ista i opet ne bi bilo grijanja, cisto greskom JP Grijanje.

Grijanje je jedna kompleksna tema, ali je problem sto danas nema grijanja jednostavan. JP Grijanje nije obezbijedilo prikljucak na elektroenergetsku mrezu i ne moze koristiti pumpe u toj podstanici. Za to su imali proljece i ljeto da urade, nisu nista uradili.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54882 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kamo sreće da nestane i vode i struje da vidimo stvarno do koliko duboko Zeničani mogu trpiti bez da smiju A reći. Samo deri. A kako je krenulo od javnog prevoza ostali do grijanja itd nije iskljuceno da dodje voda i struja na red.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32126
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#54883 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Satori wrote: 13/10/2021 13:16
RandomAndCasual wrote: 13/10/2021 12:29

Pa logikom ako idesh nisu, jer pokusavaju rjeshiti problem koji su ovi stari trebali rjeshiti davno, a nisu rjeshili.

Sposobnost je tesko uporediti, jer stari nisu ni pokusali rjeshiti problem, pa nismo imali priliku vidjeti njihovu sposobnost ili nesposobnost.
Nesposobni i jedni i drugi, ali ovi drugi ipak vise. Jer ne znaju ni koja je njihova odgovornost, a kamoli da je znaju prebaciti na druge
Ma sposobni su oni za sebe :D, fora s tom strujom da su kontali da ce AM popustiti ili da ce EP promjeniti odluku ali... :D.Na kraju ce biti fol kao ko ce to platiti kao oni ne mogu to samostalno treba vijece donijeti odluku :D ili upravno vijece, nisu oni krivi :D.
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#54884 Re: Zeničani

Post by doff »

RandomAndCasual wrote: 13/10/2021 12:29

Pa logikom ako idesh nisu, jer pokusavaju rjeshiti problem koji su ovi stari trebali rjeshiti davno, a nisu rjeshili.

Sposobnost je tesko uporediti, jer stari nisu ni pokusali rjeshiti problem, pa nismo imali priliku vidjeti njihovu sposobnost ili nesposobnost.
Pokušavaju riješiti al im nešto ne ide od ruke, zato što su nesposobni. Pored svega toga, ko djeca se prepiru i prebacuju odgovornost.

Ja očekujem jedno oglašavanje od KF, kako kantonalna i federalna inspekcija kažnjavaju gradjane Zenice i ne daju im grijanje, kako je sve ovo moglo dok je SDA bila na vlasti, a sad kao ne može...
Ponov će se skretati sa teme, o odgovornosti GU i JP
Naročito famozno nepoštivanje zaključka GV o početku grijne sezone, vade se na važeću odluku o zagrijavanju, a niko u vijeću nije postavio pitanje zašto im JP i Služba za ekologiju...nisu dostavili nacrt odluke o zagrijavanju, pa da je vijeće izglasa, a to im je bila obaveza. Čak šta više, i u važećoj odluci, na koju se gospoda poziva, piše da sezona može početi 15 dana prije redovnog početka i može se produžiti za 15 dana poslije redovnog završetka. Ali ni ovo im niko nije spomenuo, da im začepi usta lažljiva.
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#54885 Re: Zeničani

Post by Satori »

https://zenicainfo.ba/2021/10/13/predst ... oj-sezoni/

"Nadam se da će sve biti kako treba, izuzev mogućih tehnčkih kvarova na postrojenjima, tako da građani ne trebaju biti zabrinuti”, ističe Drino.


Pa ovo je nevjerojatno.
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#54886 Re: Zeničani

Post by notsure »

Zašto JP grijanje ne potpisuje ugovor o isporuci toplote s Toplanom umjesto s Mitalom?
To su dvije posebne firme.

https://bizreg.pravosudje.ba/pls/apex/f ... %C4%87u%5C

https://bizreg.pravosudje.ba/pls/apex/f ... %C4%87u%5C
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54887 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Satori wrote: 13/10/2021 15:35 https://zenicainfo.ba/2021/10/13/predst ... oj-sezoni/

"Nadam se da će sve biti kako treba, izuzev mogućih tehnčkih kvarova na postrojenjima, tako da građani ne trebaju biti zabrinuti”, ističe Drino.


Pa ovo je nevjerojatno.
on ne zna ni sta je izjavio :mrgreen:
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#54888 Re: Zeničani

Post by doff »

channel10 wrote: 13/10/2021 15:58 A sto je najzalosnije, vjerovatno je i istina :run:
Ako ćemo realno, moglo je i za vrijeme njegovog mandata. Treba početi uvoditi red, al je problem kad se krene tim putem, onda se krene politizirati.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2630
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#54889 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

RandomAndCasual wrote: 13/10/2021 12:29
Pa logikom ako idesh nisu, jer pokusavaju rjeshiti problem koji su ovi stari trebali rjeshiti davno, a nisu rjeshili.

Sposobnost je tesko uporediti, jer stari nisu ni pokusali rjeshiti problem, pa nismo imali priliku vidjeti njihovu sposobnost ili nesposobnost.
Ovo je toliko daleko od istine da glava zuji od bolova nakon citanja.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2630
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#54890 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

channel10 wrote: 13/10/2021 15:58 A sto je najzalosnije, vjerovatno je i istina :run:
Ja sam 100% iznenadjen da do sada nisu povukli tu kartu. Nakon Mittalovog saopstenja jucer ne vjerujem ni da ce ici na tu kartu. Bilo bi preglupo i za njih. Jednostavno JP Grijanje je nesposobno da za gotovo 5 mjeseci rijesi jedan problem koji nije ni toliko komplikovan da se nije mogao rijesiti. Isto tako gradska uprava je bila nesposobna da rijesi imovinsko pravni slucaj u kojem je covjek bio spreman da se dogovara, al' jok krkan hoce na misice da izgura...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54891 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Vrijeme ce pokazati ko je kriv, ali ko god je kriv, svi mi na kraju ispastamo dok se oni zajebavaju.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54892 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ja_Ja wrote: 13/10/2021 16:23
channel10 wrote: 13/10/2021 15:58 A sto je najzalosnije, vjerovatno je i istina :run:
Ja sam 100% iznenadjen da do sada nisu povukli tu kartu. Nakon Mittalovog saopstenja jucer ne vjerujem ni da ce ici na tu kartu. Bilo bi preglupo i za njih. Jednostavno JP Grijanje je nesposobno da za gotovo 5 mjeseci rijesi jedan problem koji nije ni toliko komplikovan da se nije mogao rijesiti. Isto tako gradska uprava je bila nesposobna da rijesi imovinsko pravni slucaj u kojem je covjek bio spreman da se dogovara, al' jok krkan hoce na misice da izgura...
Vahdet Drino je od Kasumovića nagradjen direktorskim mjestom u Grijanju nakon sto je ugasio javni prevoz u Zenici kao direktor Zenicatransa.

Isti čovjek je ugasio to preduzece tako sto je izgubio Mittal, Rudnik, Prevent iz svojih usluga sto je minus 1.5 miliona KM.

Zasto je izgubio, tako sto je otisao Mittalu i rekao vi zagadjujete morate biti drustveno odgovorni i digao cijenu za 50 %, sutradan dobio kurac u čelo od direktora koji je odmah Almy angazovao. Vjerovatno je to htio na mišiće po nagovoru gradonačelnika. Tu je kraj javnog prevoza u Zenici.

Sada taj isti čovjek odlucuje o sudbini grijanja uz istog vrhovnog komandanta koji ga tu instalira.

Šta ocekujes? Grijanje? Hahah, kupi drva, čumur, klimu, konvektore i šuti i trpi kao svi Zeničani.
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#54893 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

channel10 wrote: 13/10/2021 17:04 Vrijeme ce pokazati ko je kriv, ali ko god je kriv, svi mi na kraju ispastamo dok se oni zajebavaju.
Odluke inspektora postoje. Imaju i dokazi. AMZ ne smije davati struju Grijanju jer je to drugo pravno lice.

Drugo, Zeljezara je prodala zemljiste gdje se nalazi podstanica u vlasnistvu JP Grijanje i niko nije trepnuo. Ovaj problem postoji vec godinu cak mozda i duze. Nekad 2018. je AMZ predao podstanicu na koristenje, upravljanje i odrzavanje Grijanju.

Jednostavno je gospoda iz Grijanja kontala ili da ce AMZ za njih krsiti zakon, ili da ce Elektroprivreda nesto uraditi ili da ce se inspekcija sazaliti i ukinuti odluku. Sve ovo je protivno zakonu. Imali su sasvim dovoljno vremena da rijese ovaj problem. I zamisli na kraju naprave samo zahtjev za mrezu 400V. Tacno bude samo za sijalica, dok pumpe stoje.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8217
Joined: 25/05/2013 23:49

#54894 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Nivelacija wrote: 13/10/2021 17:26 Šta ocekujes? Grijanje? Hahah, kupi drva, čumur, klimu, konvektore i šuti i trpi kao svi Zeničani.
Suti i trpi te polako razvijaj kancer pluca zbog necistog zraka od cumura i drva.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54895 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Polako i treba sacekati dok svi akteri izadju sa dokazima za ovo ili ono. Svi oni mute i niko od njih nije cist. Na kraju mi smo uvijek donji dok se oni zajebavaju. Ovdje treba podici tuzbe protiv svih jer su svi nesto zajebali.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#54896 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

opet se politika rasplela po temi

Ja mislio da je to prebaceno u onu drugu temu (?)
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54897 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

apsidejzi wrote: 13/10/2021 17:29
Nivelacija wrote: 13/10/2021 17:26 Šta ocekujes? Grijanje? Hahah, kupi drva, čumur, klimu, konvektore i šuti i trpi kao svi Zeničani.
Suti i trpi te polako razvijaj kancer pluca zbog necistog zraka od cumura i drva.


Naravno ovako to radi stanovnistvo po BiH, ne bude li grijanja protesti u ponedeljak.

Kod nas se smrzava 80x vise ucenika i svi sute i trpe.
Nema jadnijeg stanovnistva u BiH od Zeničana jadnih, to se nece pobuniti da mu hljeb iz usta uzmes, suti i trpi.

Zamisli 1 dan da nema grijanja u Sarajevu..OHR bi reagovao. Tako da boli koga qrac hoce li Zeničani razviti kancer od čumura. Ko nas yebe.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8217
Joined: 25/05/2013 23:49

#54898 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Najgore je sto i same zenicane kurac boli hoce li dobiti kancer na plucima. Valjda se ide logikom: ma nece valjda mene.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2630
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#54899 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

channel10 wrote: 13/10/2021 17:32 Polako i treba sacekati dok svi akteri izadju sa dokazima za ovo ili ono. Svi oni mute i niko od njih nije cist. Na kraju mi smo uvijek donji dok se oni zajebavaju. Ovdje treba podici tuzbe protiv svih jer su svi nesto zajebali.
Manje vise su izasli sa onim sto imaju, od grada, i grijanja, preko Mittala i inspekcija. Nije ovo problem koji se vuce od 1. oktobra, ovo je problem koji je tu oficijelno od februara ove godine. Niko krc nije mrdno da to rijesi u 8 mjeseci. Da ih poredas sve jedno iza drugog fina se tu slika slozi ko je za sta nadlezan i ko je sta treba da odradi da bi danas grijanje radilo. Zbog toga sam i rekao da su imali vise nego dovoljno vremena da rijese problem.

Ovo nije politicko pitanje. Ovo je pitanje funkcioniranja grada pa se takvim treba i smatrati. Libo mene ko je u gradu, grijanju ili Mittalu. Ono sto je bitno sada jeste da li mi se dijete mrzne po skoli bez obzira bilo to 30 ili 45 minuta. A mrzne se jer neko nije bio sposoban da uradi ono sto je trebao.

JP Grijanje nije ispravilo tehnicke nedostatke. Da je Mittal pogrijesio u svom saopstenju jucer ovi bi jedva docekali da jutros na sabahu na sva zvona udare po njima, ali sute. Sto li boze?
User avatar
Mamma Mia!
Posts: 65
Joined: 07/09/2008 00:57

#54900 Re: Zeničani

Post by Mamma Mia! »

Koja katastrofa za grijanje a nažalost niko neće odgovarati za ovo što rade i njihov nemar. :|

Da li je na Poreznoj i dalje samo do 12:00 rad sa strankama? Hvala!
Post Reply