Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50526 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

avenija wrote: 09/04/2021 22:28 Kiki da se bacis sa lamele veceras i da jos 10000000000000 stranica o mrznji prema SDA pises samo mozes ustati kada spomenes Huso.

Ali to je bilo proslo, daj malo kritikuj rezim koji vlada, pusti se opozicije u Zenici.
Tim SDA primitivcima neka ustaje ko je navikao, Kiki ih zaobilazi u sirokom luku.

Nista Huso nije uradio, a imao je vlast od vrha do dna preko svoje stranke. Stavise, to su godine propadanja Zenicana i podstrek za masovni egzodus iz grada.

Moja ocekivanja su mnogo veca od asfalta, fasade i jos poneke sitnice.

...

I sada je na vlasti SDA rezim na visim nivoima. Kasumovic je nebitan, on raspolaže sa par miliona raspolozivog novca za ulaganja. Sa tim se ne moze napraviti nista posebno.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50527 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Casual's wrote: 09/04/2021 22:30
Kikibombona wrote: 09/04/2021 22:25

Jos vracamo Husine kredite sto su ga preveslali sefovi iz Kaknja, Tesnja i Sarajeva.
Tek vidim ovaj dio. Pa trenutni selonacelnik je zasluzan za kredit od arapa.
A Huso nije bio selonacelnik, urban tip!?? Organizovao u Zenici rock koncerte, filmske festivale i druge kulturno-umjetnicke sadržaje karakteristicne za urbane sredine!? :D :D

Cijelo vrijeme govorim da su po radu Huso i Fudo u pet deka.

...

Prednost Huse je bila sto je njegova stranka kontrolisala sve nivoe i opet osim sminke tu i tamo nista sustinski nije uradio za privredu grada.

...

I sto je najgore, radi Huse su mnogi nasi sugradjana glasali za SDA na visim nivoima, pa su ti glasovi za Husu bili iskoristeni da se pokradu milijarde nasih para.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50528 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kakav bot nevjerovatno.

I jesi za Fude
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50529 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Govoris protiv Huse, i onda kazes da su zbog njega ljudi glasali za SDA na visim nivoima. Jao.

Red Bull Soundclash, jedan od najboljih koncerata u BiH.
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#50530 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Ti Kiki bas lupas.

Imas velika ocekivanja, a nisi svjestan da je veliko napravljeno od mnogo malih stvari. A nasa lokalna vlast konstatno grijesi u malim stvarima.

Pricas o nekom privlacenju velikih investitora, a ovamo kruzni tok na kojem testiras ovjes automobila. Proces registracije kompanije otezan do maksimuma. Grad vapi za parking mjestima (citaj nije dobar za zivot jer ne mozes koristiti trotoare). Zimsko odrzavanje jadno i smijesno. Naravno, neke od stvari se vuku i od proslih celnika grada, ali je cinjenica da u ovih pet godina nije nista konkretno uradio u gradu.

Poslozimo ove male stvari i bicemo spremni za vece. Sve dok grad nije u stanju odvojiti otpadnu vodu, nema smisla pricati o nekim mega-giga kompanijama.

Btw, pricas kako budzet ide na plate, sto je ekonomski mag povecao broj zaposlenika u JP i time smanjio budzet za investicije?
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#50531 Re: Zeničani

Post by doff »

Casual's wrote: 09/04/2021 22:49
notsure wrote: 09/04/2021 22:44
Casual's wrote: 09/04/2021 22:26 Mislim da govorimo o periodu Huso - Fudo. Onaj lik iz SDP sto je bio prije Huse je zapustio grad ko sto sada ovaj konj to radi.
Šta izvali i osta živ.
Zakir oteo od željezare poslovnu zonu u kojoj sad radi skoro 1500 ljudi.
Zakir raspisao tender za Kamberoviće, Huso naštimao Bananoviću i pokupio kajmak
Šta ti izvali ljudino. Huso je napravio poslovnu zonu.
Fudo je raspisao 7 međunarodnih tendera, i da li je to neki rezultat?
Poslovnu zonu zenica nije Huso napravio, nego je nastavio sa ulaganjem, ista je formirana 2001 godine, dok Huse nije ni bilo.

Britvar je na njoj radio, dok je Pašalić bio načelnik
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50532 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 09/04/2021 23:17 Kakav bot nevjerovatno.

I jesi za Fude
Simpatizeri Fude i Huse su ljudi istog mentalnog sklopa. Dok je Huso bio gradonacelnik Fudo je bio istaknuti funkcioner SDA. O cemu pricamo?

U cijeloj BiH gradonacelnik se tretira kao Bog. Husu na vrhuncu moci ne bi mogao pobijediti Bil Klinton kao ni Fudu. Isto je sa Jasminom Imamovicem i skoro svakim drugim gradonacelnikom. Moras bas biti konj da te sa pozicije gradonacelnicka narod ne uzgidne na pijadestal bozanstva. A rezultati u svakom gradu manje-više goli qrac. Sve zabit do zabiti.

Uzrok svega je nepismenost i provincijski mentalitet naroda.

90% Zenicana nema blage veze koliki je nas budzet i na sto se trosi. 90% Zenicana ne moze percipirati 10 miliona i sta se sa toliko novca otprilike moze uraditi.

Ljudi ovdje klicu na 1000 metara puta, 100 metara polocica u gradu, rasvjetu na mostu i tako poneku sitnicu.

Ovdje se dize Huso koji u SIROMASAN grad za 10 godina nije doveo nijednog respektabilnog stranog investitora koji bi zaposli 500 ili 1000 ljudi. A imao je sve nivoe vlasti na raspolaganju preko SDA. Za privredu nije uradio NISTA.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50533 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nastavit ce Malik tamo gdje je Huso stao ne brini.

Red je da i Zenica nakon Banja Luke i Sarajeva dobije gradonacelnika poslijeratne generacije.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50534 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

skoronikako wrote: 09/04/2021 23:26 Ti Kiki bas lupas.

Imas velika ocekivanja, a nisi svjestan da je veliko napravljeno od mnogo malih stvari. A nasa lokalna vlast konstatno grijesi u malim stvarima.

Pricas o nekom privlacenju velikih investitora, a ovamo kruzni tok na kojem testiras ovjes automobila. Proces registracije kompanije otezan do maksimuma. Grad vapi za parking mjestima (citaj nije dobar za zivot jer ne mozes koristiti trotoare). Zimsko odrzavanje jadno i smijesno. Naravno, neke od stvari se vuku i od proslih celnika grada, ali je cinjenica da u ovih pet godina nije nista konkretno uradio u gradu.

Poslozimo ove male stvari i bicemo spremni za vece. Sve dok grad nije u stanju odvojiti otpadnu vodu, nema smisla pricati o nekim mega-giga kompanijama.

Btw, pricas kako budzet ide na plate, sto je ekonomski mag povecao broj zaposlenika u JP i time smanjio budzet za investicije?
Imali smo 4 godine blokade od strane SDA monstruma.

Fudo je navodno uradio puteve za sva zenicka sela koja nisu imala asfalt. To je recimo pozitivno, iako me ovdje kolega optuzi da sam protiv toga. Uradile su se po selima ambulante, domovi kulture i sl., sto je sve u konacnici pomoglo da selo masovno glasa za Fudu. Grad je sudjelovao u projektu Toplana koji je od ogromne vaznosti. Nastavlja se raditi Plava voda sto je takodje vazno. Pruzaju se cijevi za gas sto je isto vazno. Prave se kolektori za otpadne vode. Ove godine ide gradnja podzemnih garaža itd.

...

Da li je dovoljno? Apsolutno nije. Da li je Fudo pozitivan lik? Apsolutno je negativan i odvratan. Napisao sam 100 komentara o Fudi i u svakom napisao da je smrad. Dakle...

...

Imam nekretninu u gradu ispred koje je odvratna blatna kaljuza koja predstavlja problem meni i jos nekolicini gradjana. Sa rahmetli Melihom sam razgovarao i ona se zauzela da se to rijesi, dobila obecanje od Fuketa. Sa njenim odlaskom to je palo u vodu i cekat ce druga vremena. Al' mene to ne frustrira, vidim kao sitnicu koja nervira kada padne kisa. Fudi se ni mrtav ne bi obratio kao ni njegovim poltronima. Eto sta mislim o njemu i njegovim kmetovima.

...

Moj problem je DRZAVA i ENTITET, tu je novac i tu je moc. Problem je pravosudje. Problem je zarobljen sistem od strane SDA kriminalne mreze. Mene zanima kako cemo se ove bolesti otarasiti. Budzet Zenice je kikiriki, ne moze popraviti novcanik i perspektivu Zenicana. Moramo osloboditi drzavu, pravosudje i kompletan sistem koji je zarobljen od strane mafije.

Zato ne zelim da gubimo previse energije na Fuada koji je marginalan lik sa ogranicenim rokom trajanja, vec zelim da akumuliramo nezadovoljstvo i skinemo SDA sektu sa vlasti 2022.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#50535 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Kiki sve si ti upravu, samo sto i Fuke koristi tu mantru da je problem negdje drugo a ne u njemu. Prvo je guslo da mu gradska SDA ne da maket pa nije mogao vise da uradi, da bi sada kada ima komotnu vecinu poceo guslati da mu kanton nesto ne da.

Tip ima apaolutnu kontrolu nad gradom i gradskim budzetom sada pa da vidimo sta ce napraviti. Do sada je to jedna velika nula.

Nemamo mi puno nesto o cemu pisati kada dodje do Fude i SDA. To su ti rukavice od istog stofa. Znalo se od pocetka sta se moze ocekivati od jednih i od drugih. Ovdje na forumu smo naglabali oko toga zadnja dva izborna ciklusa. I jedni i drugi guse ovaj grad.

Za trenutno stanje u ZE po meni je iskljucivo kriva FGR. Vrace i komapnija su relativno uspjesno prodavali tu retoriku prije pet godina i imali su zavidan uspjeh. Da nisu ispali and no sto su ispali (govna koja je zbog sitnog sicara prodala i obraz i grad) mi bi danas vjerovato imali drugu sliku u gradu.
L
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3211
Joined: 28/01/2012 11:38

#50536 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Koja FGR u Zenici?
Daj čovječe budi ozbiljan.
ChMar
Posts: 71
Joined: 22/08/2013 14:53

#50537 Re: Zeničani

Post by ChMar »

Kikibombona wrote: 09/04/2021 18:56
ChMar wrote: 09/04/2021 10:56U svojih 30+ godina sam zapamtio vladavine Spahica, Pasalica, Alica i Smajlovica. Svi su imali svojih prstiju u pravljenju Zenice onakvom kakva je danas, jadna. Ali ni jedan od njih grad i gradske institucije nije sveo na nize grane od aktuelnog gradonacelnika.
Ovo je druze blasfemija. Fudo jeste ljaks, tipicni izdanak SDA. Iako ne mislim o njemu nista dobro, opet bih glasao za njega ako je na drugoj strani SDA mafijaska organizacija. Fudo je jedno govno a SDA je sleper govana.

Ne znam je li tvoj komentar SDA spin, ali bi trebao ubuduće svaki put istaci da je SDA ultimativno zlo i da od njihA gore nema i ne moze biti. Sve nakon SDA je manje zlo. SDA je unistila drzavu, narod, sve zivo. Ubili su nas ta narednih 50 godina.

Fudu mozemo rusiti jedino gradskom, urbanom opcijom, koje trenutno nema. 80% gradjana je ruralnog mentaliteta sto najbolje pokazuje nase Vijece.
Opet ponavljam, ponizenje mi je da me neko dovede, makar i na forumu, u bilo kakvu vezu sa ZLOCINACKOM ORGANIZACIJOM SDA. Ali, kad spominjem SDA, zelim da naglasim da smo mi vec 25 godina neprekidno pod vlascu SDA. Jer dok su vladali ranije, Fudo je bio njihov clan, i to istaknuti clan, neko ko je simbol te politike. Sad kad je pobijedio samostalno, i nastavio istu politiku, cak i goru u pojedinim segmentima, dokazao nam je svima da ovdje jednostavno nema nade. Neki ljudi koje sam smatrao svjetlom na kraju tunela, prodali su se njemu za sitne interese, kao sto su se neki drugi prodali SDA. Ja bih do prije 5-6 godina za jednog Babajica dao svoje obje ruke, to je i sad moj jaran, ali realno to je sad Fudin obicni potrcko. Bilo je u tim mladim snagama SDP-a finih momaka, ali jednom kad im ponudis uhljebljenje, svi se promijene.

Mi trenutno nemamo opoziciju u Zenici, nemamo je ni na drzavnom nivou. Evo pogledaj u KS, okupili se bivsi SDA uhljebi + ortodoksni komunisticki neradnici (TZV FGR), i jedina zajednicka tacka u ideologiji im je svrgavanje Bokira i Fodila. A da ponude nesto konkretno, nesto novo gradjanima, niti mogu niti znaju. I za koga normalan insan da glasa na iducim izborima? Za Hadzikadunica mozda? Pa i on ce se sutra prodati ko i Komsic, cim primirise vlast.

Izgleda da nije vise problem ni u vlasti, ni u politicarima. Problem je u nama kao narodu, ja vise ne mogu garantovati ni za sebe samog da dodjem na vlast, da necu biti korumpiran, a kamo li za nekog drugog. Vlast i novac su opaka droga, malo ko im je uspio odoliti.
ChMar
Posts: 71
Joined: 22/08/2013 14:53

#50538 Re: Zeničani

Post by ChMar »

Ja_Ja wrote: 10/04/2021 01:34 Kiki sve si ti upravu, samo sto i Fuke koristi tu mantru da je problem negdje drugo a ne u njemu. Prvo je guslo da mu gradska SDA ne da maket pa nije mogao vise da uradi, da bi sada kada ima komotnu vecinu poceo guslati da mu kanton nesto ne da.

Tip ima apaolutnu kontrolu nad gradom i gradskim budzetom sada pa da vidimo sta ce napraviti. Do sada je to jedna velika nula.

Nemamo mi puno nesto o cemu pisati kada dodje do Fude i SDA. To su ti rukavice od istog stofa. Znalo se od pocetka sta se moze ocekivati od jednih i od drugih. Ovdje na forumu smo naglabali oko toga zadnja dva izborna ciklusa. I jedni i drugi guse ovaj grad.

Za trenutno stanje u ZE po meni je iskljucivo kriva FGR. Vrace i komapnija su relativno uspjesno prodavali tu retoriku prije pet godina i imali su zavidan uspjeh. Da nisu ispali and no sto su ispali (govna koja je zbog sitnog sicara prodala i obraz i grad) mi bi danas vjerovato imali drugu sliku u gradu.
L
S tobom se slazem u svemu osim u ovom FGR. Vrace se ne moze nazvati FGR-om, to je postratni konobar iz Hercegovine.

Njega je prvo Fudo kupio ucjenivsi ga rusenjem ljetne baste Carpe Diema, tad je za njega poceo dizati ruku, a bili su u otvorenom ratu. Pa onda nakon toga, ekspresno mijenja dresove i pruza ruku SDA zarad dobijanja posla s osiguravanjem Elektroprivrede. Ko ranije nije znao da je Vrace nula od covjeka, taj se ne moze nazvati Zenicaninom.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50539 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Izgori papirna u pm, dosta ljudi stanuje tu.

Nadam se da nije steta ogromna.

I da ce je konacno obnoviti, sad ili nikad.
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#50540 Re: Zeničani

Post by Oi »

Celik rutinski :D
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#50541 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Oi wrote: 10/04/2021 19:13 Celik rutinski :D
Izgubio ?
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#50542 Re: Zeničani

Post by Oi »

Rothmans wrote: 10/04/2021 19:58
Oi wrote: 10/04/2021 19:13 Celik rutinski :D
Izgubio ?
Pussa 8-)
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#50543 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

kamberovica polje wrote: 10/04/2021 04:12 Koja FGR u Zenici?
Daj čovječe budi ozbiljan.
FGR je koncept koji je Vrace prodavao biracima i na osnovu kojeg je dobio solidnu podrsku na izborima. Nisam ja tvrdio da je on FGR. Samo kazem da je FGR svojim ne izlaskom na izbore i konstantnim pametovanjem po forumima dovela do toga da je pola Babinskog sliva u vijecu.
User avatar
Reventor
Posts: 110
Joined: 11/10/2013 22:43
Location: Gdje se najmanje nadam

#50544 Re: Zeničani

Post by Reventor »

[/quote]
Izgleda da nije vise problem ni u vlasti, ni u politicarima. Problem je u nama kao narodu, ja vise ne mogu garantovati ni za sebe samog da dodjem na vlast, da necu biti korumpiran, a kamo li za nekog drugog. Vlast i novac su opaka droga, malo ko im je uspio odoliti.
[/quote]

:thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50545 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

ChMar wrote: 10/04/2021 09:18Opet ponavljam, ponizenje mi je da me neko dovede, makar i na forumu, u bilo kakvu vezu sa ZLOCINACKOM ORGANIZACIJOM SDA. Ali, kad spominjem SDA, zelim da naglasim da smo mi vec 25 godina neprekidno pod vlascu SDA. Jer dok su vladali ranije, Fudo je bio njihov clan, i to istaknuti clan, neko ko je simbol te politike. Sad kad je pobijedio samostalno, i nastavio istu politiku, cak i goru u pojedinim segmentima, dokazao nam je svima da ovdje jednostavno nema nade. Neki ljudi koje sam smatrao svjetlom na kraju tunela, prodali su se njemu za sitne interese, kao sto su se neki drugi prodali SDA. Ja bih do prije 5-6 godina za jednog Babajica dao svoje obje ruke, to je i sad moj jaran, ali realno to je sad Fudin obicni potrcko. Bilo je u tim mladim snagama SDP-a finih momaka, ali jednom kad im ponudis uhljebljenje, svi se promijene.

Mi trenutno nemamo opoziciju u Zenici, nemamo je ni na drzavnom nivou. Evo pogledaj u KS, okupili se bivsi SDA uhljebi + ortodoksni komunisticki neradnici (TZV FGR), i jedina zajednicka tacka u ideologiji im je svrgavanje Bokira i Fodila. A da ponude nesto konkretno, nesto novo gradjanima, niti mogu niti znaju. I za koga normalan insan da glasa na iducim izborima? Za Hadzikadunica mozda? Pa i on ce se sutra prodati ko i Komsic, cim primirise vlast.

Izgleda da nije vise problem ni u vlasti, ni u politicarima. Problem je u nama kao narodu, ja vise ne mogu garantovati ni za sebe samog da dodjem na vlast, da necu biti korumpiran, a kamo li za nekog drugog. Vlast i novac su opaka droga, malo ko im je uspio odoliti.
Kao da slusam prijatelje i članove porodice kada objasnjavaju zasto nece izaci na izbore. Skoro identicna prica.

Razlika izmedju njih i tebe je sto su se oni skroz distancirali od politike, uvjereni da su promjene nemoguce. Ne komentarisu politiku, ne prate politicke emisije, zive zivot operisani od politickih desavanja. Ni mene, recimo, ne zanimaju zenicka seljacka mahalanja. Ovdje sam cuo za famoznog Percu, ne znam kako covjek izgleda. Dakle, ako smatras da nam pomoci nema, sto je legitimno, preporucujem da ne trosis energiju na politicka desavanja. Jer kakav je smisao da se nerviras oko Fude kada su promjene nemoguce? Kada bih smatrao da su promjene nemoguce ne bih bio budala pa se bavio necim sto nema nikakvog efekta.

...

Za razliku od tebe smatram da su promjene moguce i da se promjene desavaju.

Najgora je ustajalost sistema, kada se procesi zaustave i ne desavaju nikakve promjene. 30 godina SDA kontrolise pravosudje i kompletan sistem. Kao sto kaze jedan politicar, nuzno je pokrenuti demokratski tocak. SDA 30 godina drzi zarobljenim institucije, prvi korak koji moramo uraditi je eliminacija SDA iz sistema odlucivanja. Mora se obrnuti nekoliko garnitura da bi promjene bile jasno vidljive.

...

Vjerujem da se slazes da ne postoje dvije identicne stvari, dva identicna covjeka, te narocito dvije identicne skupine ljudi. SDA i SDP ne mogu biti isto. Neko mora biti gori, makar za 0.1%. E, recimo, ako su SDP i NS bolji za 2% od SDA to je napredak. I plate/penzije se nikad i nigdje nisu uvecavale za 50 ili 80%, vec rastu nekoliko procenata godisnje, kao sto raste i GDP, recimo. Ako bi SDP i NS, Konakovic i Kasumovic, neko peti ili deseti, bili bolji za 10% u odnosu na SDA, to bi vec bio ozbiljan napredak.

Vazno je krenuti, praviti konstantne promjene dok ne ovladamo demokratijom i kapitalizmom. Treba imati na umu da smo implementirali novi drustveno-politicko-ekonomski sistem tek prije 30 godina. Demokratsko novorodjence. Nuzno je mijenjati vlast a ne nakon vladavine Komunista od pola vijeka zivjeti narednih pola pod SDA. Na vlasti su 30 godina sto je preko svake mjere. Da smo bili zreli eliminisali bi ih prije 20 godina. Al' sta da se radi, vrijeme se ne moze vratiti, nekada ih moramo srusiti i osloboditi sistem.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50546 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Ja_Ja wrote: 10/04/2021 01:34 Kiki sve si ti upravu, samo sto i Fuke koristi tu mantru da je problem negdje drugo a ne u njemu. Prvo je guslo da mu gradska SDA ne da maket pa nije mogao vise da uradi, da bi sada kada ima komotnu vecinu poceo guslati da mu kanton nesto ne da.

Tip ima apaolutnu kontrolu nad gradom i gradskim budzetom sada pa da vidimo sta ce napraviti. Do sada je to jedna velika nula.

Nemamo mi puno nesto o cemu pisati kada dodje do Fude i SDA. To su ti rukavice od istog stofa. Znalo se od pocetka sta se moze ocekivati od jednih i od drugih. Ovdje na forumu smo naglabali oko toga zadnja dva izborna ciklusa. I jedni i drugi guse ovaj grad.

Za trenutno stanje u ZE po meni je iskljucivo kriva FGR. Vrace i komapnija su relativno uspjesno prodavali tu retoriku prije pet godina i imali su zavidan uspjeh. Da nisu ispali and no sto su ispali (govna koja je zbog sitnog sicara prodala i obraz i grad) mi bi danas vjerovato imali drugu sliku u gradu.
L
Imamo to sto imamo. Besmisleno je vise o tome govoriti. Ponavljamo istu priču vec 20 godina.

SDA je upropastila kompletan narod, inficirala kriminalom, korupcijom, nepotizmom itd. Na sve to narod je nepismen i siromasan, podložan manipulacijama. Ne moze iz takvog naroda izrasti Angela Merkel.

Vecina normalnih ljudi se ne zeli baviti politikom. Zasto bi neko, ko moze mjesecno privatnim biznisom zaraditi 10k, ulazio u politiku za 2k, da mu prijete likovi poput Isaka Rame? I da ga jos svjetina pljuje!? Nema od toga nista.

Imamo to sto imamo i sa tim trebamo napraviti najbolje sto mozemo. Misljenja sam da svu snagu trebamo usmjeriti na rusenje SDA i da je ta mafijaska organizacija nas najveci problem.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50547 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ti se samo boris na forumima, nista od toga..vidis i NS se ugasila u Zenici iako si agitovao za njih ovdje. Znaci sta ovdje pises i slicno takvu borbu zaboravi.

Sjecas se kada se pojavio Hadzikadic i Platforma u Zenici, kada si po 8 sati dnevno pisao hvalospjeve o njemu na ovom forumu i kako si samo cekao da nas on spasi a onda te ja fino zamolio da mi pomogneš nakon tvoje internet fascinacije o njemu da mu organizujemo u Zenici nastup, promociju,stand, da polijepimo plakate i letke podijelimo jer nema covjek stranacku infrastrukturu, samo si me skino skurca, nemam vremena zauzet. Eto aktiviste za bolje sutra.

Eto kakva je tvoja borba, napisati na forumu da je SDA kriminalna organizacija i kontas oslobodio si Bosnu to je to.

Sutra da bude protest kakav protiv iste SDA ti se ne bi pojavio niti podrzao ali bi ovdje huskao.

I takva je cijela Zenica, prde o zagadjenu od 7 do 77 godina, kad su protesti Lemeš i nas 80 uvijek istih. :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50548 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 10/04/2021 21:55 Ti se samo boris na forumima, nista od toga..vidis i NS se ugasila u Zenici iako si agitovao za njih ovdje. Znaci sta ovdje pises i slicno takvu borbu zaboravi.

Sjecas se kada se pojavio Hadzikadic i Platforma u Zenici, kada si po 8 sati dnevno pisao hvalospjeve o njemu na ovom forumu i kako si samo cekao da nas on spasi a onda te ja fino zamolio da mi pomogneš nakon tvoje internet fascinacije o njemu da mu organizujemo u Zenici nastup, promociju,stand, da polijepimo plakate i letke podijelimo jer nema covjek stranacku infrastrukturu, samo si me skino skurca, nemam vremena zauzet. Eto aktiviste za bolje sutra.

Eto kakva je tvoja borba, napisati na forumu da je SDA kriminalna organizacija i kontas oslobodio si Bosnu to je to.

Sutra da bude protest kakav protiv iste SDA ti se ne bi pojavio niti podrzao ali bi ovdje huskao.

I takva je cijela Zenica, prde o zagadjenu od 7 do 77 godina, kad su protesti Lemeš i nas 80 uvijek istih. :mrgreen:
Ne pada mi na pamet da lijepim plakate i da se na bilo koji drugi način aktivno angazujem. U krugu prijatelja nemam nijednu osobu koja se bavi politikom, a o porodici da ne govorim. I to je posebna vrsta bolesti drustva, kada je veci dio populacije na neki nacin vezan za politiku, da li kao pripadnik stranke, aktivista, uhljeb i sl.

Moj doprinos je odlican. Da svi doprinose kao ja, mnogo lakse bi smijenili SDA vlast. Ja sam sad na izbore poveo dva covjeka koja inace ne bi glasala. Rodjenu mater nazalost nisam mogao nagovoriti, kaze da nikad nece glasati jer bolje nikad nece biti. Ne slazem se sa tim, al' jbg, svako ima svoj stav. Dakle, nagovorio sam dva prijatelja, sam glasao, od mene dovoljno.

...

S druge strane, ti si ovdje jedan od vodećih agitatora za SDA. Podvaljujes nam nekakvog Malika da bi glasom za njega nakalemili na budzet desetine, stotine ili hiljade SDA lopova. Razmisli malo o tome sto radis.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50549 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ja uvijek biram najbolje.

Tako da cu i Malika birati ako bude kandidat.

Ako ne bude glasat cu za nekoga drugog ko bude najkvalitetniji. Jel Babajic SDP ili neko drugi nebitno samo ko bude najbolje punudjeno rjesenje.

Nisam mazohista kao ti da iz mrznje prema jednom biram za sebe losiji izbor.

Ps. Tvoj doprinos je nula sto vidis na rezultatu NS.
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#50550 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Prvo i osnovno sto bi se trebalo uraditi je kruzni tok kod garnizona.
Radnim danom u vremenu od 15 do 17 h se mozes jebati tamo.
20 min nekada treba od Londze do KT kod Jabuke gore...havarija.
Post Reply