Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Rob_Atl
Posts: 5329
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#60251 Re: Zeničani

Post by Rob_Atl »

Ako ima starih basketaša ovdje, nasao sam kasetu staru 20 godina, Streetball u Zenici 2002, ne znam je li to bio prvi nakon rata ili se igralo i ranije. Uglavnom postavio sam finale samo za sad, onako amaterski snimano, a imam cijeli turnir snimljen, pa cu to kroz narednih par dana postaviti.

https://youtu.be/zc6btGR8PLE
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#60252 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Kosarka kriminalna :D .

Vidim u jednoj ekipi Bojan, Opacak i nw znam treceg.

U drugoj cini mi se Raonic, Balavac i opet ne znam treceg.
Valjalo bi da se snimila i raja okolo jer mnogih vise nema u gradu.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#60253 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

E jebote, kakav povratak kroz vrijeme…
User avatar
N.N.
Posts: 3014
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#60254 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Gledaj Ene Jusic ljepotice tog vremena :D
Rob_Atl
Posts: 5329
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#60255 Re: Zeničani

Post by Rob_Atl »

Vecinom sam snimao ovu ekipu gdje je Bojan igrao jer mi je komsija igrao za njih. Ali ima snimaka po danu isto i izbliza pa se moze raja okolo prepoznati. A kosarka je kriminalna bila sto jes jes :D .
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#60256 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

:mrgreen: Joj al’ me sjeba nostalgijom čovječe…

Kako je Zenica tada živjela…
Povazdan vani, malo BMX, malo fudbala, malo basketa, i onda kući kasno nekad još malo GTA III ili GranTurisma ko je znao, i sutra sve ponovo.

Puno narkića al’ si znao svakog i niko te nije dirao. Čaršija se znala i čuvala.

Jbt, kad se sjetim mi na Jaliji, greda, paleta i obruč, i eto koša. Svi su učestvovali, od najmlađih to najstarijih. Danas nigdje koša, sve je parking… Naselilo se svakakve bagre, na svakoj fasadi znak zabranjeno igranje loptom. U moja doba nezamislivo…

Sad nema ni Z od te Zenice, al’ svakako su vremena drukčija, nije ni moglo biti…


E jah…
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#60257 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

N.N. wrote: 30/01/2023 18:11 Gledaj Ene Jusic ljepotice tog vremena :D
Od Saida pjevaca kcer? Jest fkt bila ljepotica te generacije :thumbup: ona i od doktora Strike kcerka sto su bile ljepotice, ali bas ljepotice bez vulgarnosti, to Zenica ne pamti :kiss:
Rob_Atl wrote: 30/01/2023 17:37 Ako ima starih basketaša ovdje, nasao sam kasetu staru 20 godina, Streetball u Zenici 2002, ne znam je li to bio prvi nakon rata ili se igralo i ranije. Uglavnom postavio sam finale samo za sad, onako amaterski snimano, a imam cijeli turnir snimljen, pa cu to kroz narednih par dana postaviti.

https://youtu.be/zc6btGR8PLE
Eno me na 4:26 :kiss:

Koji flashback jebote led, postavi sve sto mozes :thumbup:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#60258 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Joooj i onda Jasnu safata niko drugi nego Špico. A svi se ložili na nju :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#60259 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Fakat su sve ljepotice naseg vremena zavrsile sa teskim bidonima :run:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#60260 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Al’ baš
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#60261 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

DebelinJoe
Posts: 1615
Joined: 03/03/2021 20:06

#60262 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

EFD22 wrote: 30/01/2023 18:22 :mrgreen: Joj al’ me sjeba nostalgijom čovječe…

Kako je Zenica tada živjela…
Povazdan vani, malo BMX, malo fudbala, malo basketa, i onda kući kasno nekad još malo GTA III ili GranTurisma ko je znao, i sutra sve ponovo.

Puno narkića al’ si znao svakog i niko te nije dirao. Čaršija se znala i čuvala.

Jbt, kad se sjetim mi na Jaliji, greda, paleta i obruč, i eto koša. Svi su učestvovali, od najmlađih to najstarijih. Danas nigdje koša, sve je parking… Naselilo se svakakve bagre, na svakoj fasadi znak zabranjeno igranje loptom. U moja doba nezamislivo…

Sad nema ni Z od te Zenice, al’ svakako su vremena drukčija, nije ni moglo biti…


E jah…
Zasto u Zenici stoje table: Zabranjeno igranje lopte! To nigdje drugo nisam vidio.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#60263 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

DebelinJoe wrote: 30/01/2023 22:43
EFD22 wrote: 30/01/2023 18:22 :mrgreen: Joj al’ me sjeba nostalgijom čovječe…

Kako je Zenica tada živjela…
Povazdan vani, malo BMX, malo fudbala, malo basketa, i onda kući kasno nekad još malo GTA III ili GranTurisma ko je znao, i sutra sve ponovo.

Puno narkića al’ si znao svakog i niko te nije dirao. Čaršija se znala i čuvala.

Jbt, kad se sjetim mi na Jaliji, greda, paleta i obruč, i eto koša. Svi su učestvovali, od najmlađih to najstarijih. Danas nigdje koša, sve je parking… Naselilo se svakakve bagre, na svakoj fasadi znak zabranjeno igranje loptom. U moja doba nezamislivo…

Sad nema ni Z od te Zenice, al’ svakako su vremena drukčija, nije ni moglo biti…


E jah…
Zasto u Zenici stoje table: Zabranjeno igranje lopte! To nigdje drugo nisam vidio.
Zato što su se u zgrade doselili primitivci kojima sve smeta. Zenica se strašno proseljačila.

Da ti je bilo vidjeti tu graju i igru do prije petnaestak godina i ranije. Svaka mahala je imala golove za fudbal, koševe, ma sve smo imali. Porazbijali mali milion prozora, i nikom ništa. Sve se riješi i igra se nastavi. Pa komšije nam kupovale lopte jbt…

I onda lagano su počeli seljačine da kupuju stanove, i valjda nisu navikli na tu buku, počelo da im smeta. Jedan po jedan lagano branili svaku dječiju graju. Da bi danas dobio kvartove pune parkiranih auta, a nigdje žive duše. Mrtvi grad bez dječijeg smijeha i graje, bez vriske, bez lupanja lopte. Valjda je to bolje, šta znam… sranje…

Zenica je izgubila dušu, al’ za to su krivi Zeničani, jer su dozvolili ovima sa strane da im kroje grad po svom…
Seljačine primitivne, umjesto da se oni prilagode Zenici, oni prilagodiše Zenicu sebi.

Ko god je (do)živio Zenicu prije 2005., pa eto i do 2010., normalno da mu je ova danas i tužna i ružna…
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#60264 Re: Zeničani

Post by n+1 »

Romantiziraš, jer pričaš o svojoj mladosti. Nisu nikakve seljačine krive što danas nema graje, nego NEMA DJECE. Naša generacija je najbrojnija generacija u historiji ove države i ovog planeta, sudarali smo se guzicama po igralištima, školama, i fakultetima.

A i vrijeme je drugačije. Djeca danas zakupe termin na normalnom igralištu. Mi smo bili uboga sirotinja koja je loptu ganjala pred zgradom.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#60265 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Pa dobro sad, ovi sto su igrali basketa sa snimka su sada stariji 20tak godina i oni su ti koji stavljaju table "zabranjeno igranje loptom" kako bi mogli parkirati automobil na bivsem terenu.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#60266 Re: Zeničani

Post by channel10 »

apsidejzi wrote: 30/01/2023 23:03 Pa dobro sad, ovi sto su igrali basketa sa snimka su sada stariji 20tak godina i oni su ti koji stavljaju table "zabranjeno igranje loptom" kako bi mogli parkirati automobil na bivsem terenu.
Fula teza. Ovo su igraci Celika/Zenice. Bojan je trenutno trener.
User avatar
N.N.
Posts: 3014
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#60267 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Kada smo kod tih proslih vremena, ima li neko ovdje da je odrastao u soliterima na Odmutu u tom ratnom, post ratnom periodu !?
Da mi baci ime i prezime jedne osobe, Cole nadimak !?
Kasnije su otisli u Australiju haman. Cole i buraz mladji Mario.
Zaboravio mu ime i prezime upickumaterinu :mrgreen:
Druzba sa rahmetli Kruskom (momak koji je preselio jos u osnovnoj skoli, raja Edhem Mulabdic/Sead Skrgo skole).
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 806
Joined: 29/11/2022 19:46

#60268 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Ta divna Zenica tih godina kada su mi uz prijetnju čakijom dvaput oteli mobitel, a jednom me jedna grupica odrala od batina jer im je bilo dosadno. :D

Hvala, ne ponovilo se.
User avatar
N.N.
Posts: 3014
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#60269 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Zenica je bila sabirni centar do kraja devedesetih.
Srebrenica, Zepa, izbjeglice su najvise u Ze bile u tom nekom periodu.
Svega se tu bilo skupilo, svakakvih sudbina, dobro je to sve na kraju i ispalo.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#60270 Re: Zeničani

Post by n+1 »

Vjerovatno nije bilo grada u državi sa više klošara, narkomana, djece iz domova, vršnjačkog nasilja, i sitnog kriminala. Fakat nema potrebe romantizirati taj period, i ne ponovilo se.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#60271 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

A dobro, ima i toga. Al’ barem mi na Jaliji se nismo dali, vazda smo bili svi za jednog, jedan za sve.

A ShnjaZZZ, a i mene su par puta istukli, jednom zijanio mobitel, al’ tukao sam i ja, a i raja iz mahale našla mi mobitel :mrgreen:

Sve je to dio odrastanja bio na Jaliji hahaha.

A dobro, priznajem da romantiziram. Al’ da je bilo lijepo, jest. Da je moglo bolje, milion puta jest. A da je sad bolje, nije nimalo, naprotiv, gore je. Al’ to nije samo sudbina Zenice.

Možda je sigurnosna situacija u nekim sferama bolja, ali je i u nekim lošija. Sad balavurdija na speedu sa BMWovima divlja i tuče momke samo zato što ih mrko pogledaju. Pa su tako nabasali na mog kolegu specijalca. Pa imadoše poslije poseban tretman.

Misliš da su se smirili poslije toga, jesu vraga.


Zenica ima problem, ali i čitav svijet, što su omladini uzor Špico, Jašar, i takvi klošari, ili eto malo uspješniji dileri tipa Dašo.
User avatar
Rothmans
Posts: 2861
Joined: 21/11/2019 21:32

#60272 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Joj one male s madezom, uhh. Prvi put joj cujem ime. Fala na video :)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#60273 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

n+1 wrote: 30/01/2023 23:30 Vjerovatno nije bilo grada u državi sa više klošara, narkomana, djece iz domova, vršnjačkog nasilja, i sitnog kriminala. Fakat nema potrebe romantizirati taj period, i ne ponovilo se.
Samo nam je falila luka da budemo a la Split, Rotterdam, Hamburg il’ Manchester :mrgreen:
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 806
Joined: 29/11/2022 19:46

#60274 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Svašta nešto je lijepo iz vremena kad smo bili djeca. Evo banalan primjer, sjećam se koliko smo devedesetih sestra i ja voljeli Haše...neki dan reko odo nam kupit pa da se naumačemo ko nekad, kad se nisam ispovraćo :D

Zenica je prije imala dosta urbaniju jezgru nego danas ali je imala i daleko manje prilika i daleko više sitnog kriminala.

Danas žiivmo bolje nego onda samo nismo više djeca nego odrasli ljudi sa 1000 obaveza pa vjerovatno sa nostalgijom se prisjećamo perioda kad su drugi brinuli za nas.

I ja bih danas fudbala povazdan, pa onda otrčat kući pojest krišku pavlake i paradajz pa bježi navečer igraj žmire ili čega dok se boje ne rastope...

Ali ipak... Da li stvarno želimo u ovim godinama vratiti se u taj period? Ja apsolutno ne :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#60275 Re: Zeničani

Post by n+1 »

EFD22 wrote: 30/01/2023 23:42
n+1 wrote: 30/01/2023 23:30 Vjerovatno nije bilo grada u državi sa više klošara, narkomana, djece iz domova, vršnjačkog nasilja, i sitnog kriminala. Fakat nema potrebe romantizirati taj period, i ne ponovilo se.
Samo nam je falila luka da budemo a la Split, Rotterdam, Hamburg il’ Manchester :mrgreen:
Bila je na temi priča o dogodovštinama tog perioda, prije možda dvije godine, dok je Kiki još bio aktivan. I on je volio romantizirati tučnjave ispred haustora. :D :run:
Post Reply