Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#54301 Re: Zeničani

Post by dacha bosanac »

Casual's wrote: 15/09/2021 18:30 Amir je jako blizak Šapi i Dogs trustu. Njima je samo konj mogao dati azil na upravljanje.
Dog trust se povukao zbog Šape (tako mi veterinar reče).
User avatar
Zaitsev
Posts: 1936
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#54302 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

withpeace wrote: 09/09/2021 10:29
Zaitsev wrote: 09/09/2021 10:14

Pa zašto ti onda kao Zeničanin i neko koga je stari vodao po tekmama i ko je svršavao na Amera kažeš ONI? Zato što si tako pročitao? Ili je nešto drugo u pitanju?
Mene boli k**** nek mu jeb* sve ali stvorise ruznu sliku o gradu. Svakako nisam toliko mentalno obolio da ovo nekome kazem i da mi ovo bude tema konverzacije sa nekim posto je ovo banalna tema ali vidim da ste se uvrijedili kao da su vama vrijedjani najblizi. Jel napisano u tekstu “simpatizeri FK Celik” ili “simpatizer FK Celik”. Da je napisano simpatizer bio bi ON ali ovako je ONI ;)
Poserem ti se na logiku. ;)
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54303 Re: Zeničani

Post by Casual's »

dacha bosanac wrote: 15/09/2021 18:31
Casual's wrote: 15/09/2021 18:30 Amir je jako blizak Šapi i Dogs trustu. Njima je samo konj mogao dati azil na upravljanje.
Dog trust se povukao zbog Šape (tako mi veterinar reče).
Oni su se povukli nakon što je PU započela akciju provjere neprijavljenih prihoda. Šapa je imala cca 900.000 KM uplata putem PayPal-a. Ovaj "Happy dogs" je "Šapa 2", samo što ovaj put prijavljuju prihode koje matore švabice uplate.
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#54304 Re: Zeničani

Post by dacha bosanac »

Casual's wrote: 15/09/2021 18:36
dacha bosanac wrote: 15/09/2021 18:31
Dog trust se povukao zbog Šape (tako mi veterinar reče).
Oni su se povukli nakon što je PU započela akciju provjere neprijavljenih prihoda. Šapa je imala cca 900.000 KM uplata putem PayPal-a. Ovaj "Happy dogs" je "Šapa 2", samo što ovaj put prijavljuju prihode koje matore švabice uplate.
Moguće. Ja znam da oni sarađuju sa veterinarskom stanicom u Nemili i ja te ljude tamo (mislim da su 2 brata) moram pohvaliti za rad (zaista me nije briga jel u pitanju Dog trust ili ne). Za ovo oko uplata znam.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#54305 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

dacha bosanac wrote: 15/09/2021 18:39
Casual's wrote: 15/09/2021 18:36

Oni su se povukli nakon što je PU započela akciju provjere neprijavljenih prihoda. Šapa je imala cca 900.000 KM uplata putem PayPal-a. Ovaj "Happy dogs" je "Šapa 2", samo što ovaj put prijavljuju prihode koje matore švabice uplate.
Moguće. Ja znam da oni sarađuju sa veterinarskom stanicom u Nemili i ja te ljude tamo (mislim da su 2 brata) moram pohvaliti za rad (zaista me nije briga jel u pitanju Dog trust ili ne). Za ovo oko uplata znam.
Meni su uvijek fascinantni ljudi koji samouvjereno iznose tvrdnje koje su daleko od cinjenicnih. Pa cu ovako par stvari da napisem. Znam osobu koja upravlja azilom. Znam mu citavu familiju. Covjek je bio u Americi i vratio se prije par godina. Ima dugogodisnje iskustvo sa psima od vojske tokom rata pa do Amerike. Vjerujem da je i svoja sredstva ulozio u azil i jedna stvar koja je cinjenicna jeste da nemaju nista sa Sapom, niti su "Sapa 2".

Ovo je mozda i jedini ugovor koji je Fudo dao bez "stela" i "veza" jer ih tip nije imao niti je istog poznavao.

Eh sad problem pasa. Najveci problem je kako sam ranije pisao zakon koji je na snazi. Alba je NEZAKONITO ubijala pse, radila je nesto za sto se kriminalno moze odgovarati i zbog cega se moze u prdekani zavrsiti. Tako da je prividno smanjenje pasa na ulicama u doba Albe bilo direktno vezano za krsenje zakona. Naravno trenutni upravitelji ne zele da zavrsavaju u prdekani zbog toga sto ih neko prisiljava da rade nelegalne stvari. Psi se ne mogu pausalno ubijati, a oni koji se eutaniziraju mora postojati DOBAR razlog za to, koji je dokumentovan, sto je opet prica za sebe i veoma tesko za implementirati.

Znaci ZAKON se mora mijenjati kako bi se postavila osnova za istinsku promjenu na terenu.

Drugi problem je NAMJERNO dovodjenje pasa u Zenicu. Psi se dovode ne samo sa ruralnih podrucja nase opstine vec i iz susjednih opstina pa i iz Hercegovine. Neki od ovih slucajeva su dokumentovani i objavljeni. Mora se efektivnije stati u kraj onim koji dovode pse i pustaju ih u gradu. Zestoke kazne, ukljucujuci i zatvore su minimum minimuma da bi se rijesio ovaj drugi problem.

Treci problem je nedostatak kapaciteta. Zakonski je propisano koliko prostora svaki pas mora da ima. Azil nema kapacitet da primi sve pse sa ulice. Tako da i kada bi se svi i pohvatali nebi ih imali gdje da stave jer ih ne mogu tek tako samo nagruhat gore u azil i reci evo problem rijesen. Kapacitet se mora povecavati ukoliko postoji zelja da se udomi veci broj pasa. A za to su potrebna dodatna sredstva, ne samo za gradnju vec i za funkcionisanje tog azila.

To su po meni neka tri goruca problema koja ukoliko se rijese moze doci do pomaka bez rijesavanja prvog problema nema teoretske sanse da se rijesi broj pasa na ulicama.
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#54306 Re: Zeničani

Post by dacha bosanac »

Ja_Ja wrote: 15/09/2021 19:42
dacha bosanac wrote: 15/09/2021 18:39
Moguće. Ja znam da oni sarađuju sa veterinarskom stanicom u Nemili i ja te ljude tamo (mislim da su 2 brata) moram pohvaliti za rad (zaista me nije briga jel u pitanju Dog trust ili ne). Za ovo oko uplata znam.
Meni su uvijek fascinantni ljudi koji samouvjereno iznose tvrdnje koje su daleko od cinjenicnih. Pa cu ovako par stvari da napisem. Znam osobu koja upravlja azilom. Znam mu citavu familiju. Covjek je bio u Americi i vratio se prije par godina. Ima dugogodisnje iskustvo sa psima od vojske tokom rata pa do Amerike. Vjerujem da je i svoja sredstva ulozio u azil i jedna stvar koja je cinjenicna jeste da nemaju nista sa Sapom, niti su "Sapa 2".

Ovo je mozda i jedini ugovor koji je Fudo dao bez "stela" i "veza" jer ih tip nije imao niti je istog poznavao.

Eh sad problem pasa. Najveci problem je kako sam ranije pisao zakon koji je na snazi. Alba je NEZAKONITO ubijala pse, radila je nesto za sto se kriminalno moze odgovarati i zbog cega se moze u prdekani zavrsiti. Tako da je prividno smanjenje pasa na ulicama u doba Albe bilo direktno vezano za krsenje zakona. Naravno trenutni upravitelji ne zele da zavrsavaju u prdekani zbog toga sto ih neko prisiljava da rade nelegalne stvari. Psi se ne mogu pausalno ubijati, a oni koji se eutaniziraju mora postojati DOBAR razlog za to, koji je dokumentovan, sto je opet prica za sebe i veoma tesko za implementirati.

Znaci ZAKON se mora mijenjati kako bi se postavila osnova za istinsku promjenu na terenu.

Drugi problem je NAMJERNO dovodjenje pasa u Zenicu. Psi se dovode ne samo sa ruralnih podrucja nase opstine vec i iz susjednih opstina pa i iz Hercegovine. Neki od ovih slucajeva su dokumentovani i objavljeni. Mora se efektivnije stati u kraj onim koji dovode pse i pustaju ih u gradu. Zestoke kazne, ukljucujuci i zatvore su minimum minimuma da bi se rijesio ovaj drugi problem.

Treci problem je nedostatak kapaciteta. Zakonski je propisano koliko prostora svaki pas mora da ima. Azil nema kapacitet da primi sve pse sa ulice. Tako da i kada bi se svi i pohvatali nebi ih imali gdje da stave jer ih ne mogu tek tako samo nagruhat gore u azil i reci evo problem rijesen. Kapacitet se mora povecavati ukoliko postoji zelja da se udomi veci broj pasa. A za to su potrebna dodatna sredstva, ne samo za gradnju vec i za funkcionisanje tog azila.

To su po meni neka tri goruca problema koja ukoliko se rijese moze doci do pomaka bez rijesavanja prvog problema nema teoretske sanse da se rijesi broj pasa na ulicama.
:thumbup:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54307 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Sve suplja nista ne treba mijenjati osim da migrant ode pred direkciju Albe i klekne i moli da se vrate u azil a šapama zabraniti prilazak 5 km.

Alba je to sve bila pod konac dotegla, čopor 2 godine nisam vidio.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#54308 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Nivelacija wrote: 15/09/2021 20:17 Sve suplja nista ne treba mijenjati osim da migrant ode pred direkciju Albe i klekne i moli da se vrate u azil a šapama zabraniti prilazak 5 km.

Alba je to sve bila pod konac dotegla, čopor 2 godine nisam vidio.
I to je sigurno opcija, ali onda nemamo sta da se zalimo ni na divlje dijeljenje tendera, korupciju, nepotizam, itd. Ne znam gdje ti zivis ali ja nisam nikada prestao da vidjam pse na ulicama. Da, bili su u puno manjem broju ali je copora bilo, od Kanala do Crkvica.
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54309 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ma pusti šuplje, ti ga znaš i sad je to kao sve pošteno.

Njihovu vezu sa Šapom može svak provjeriti putem njihove stranice. Druga stvar je to što su se nedavno "zakačili". Vezano za ugovor, dovoljno je provjeriti datum registracije firme (16.02.) i datum od kada ugovor sa njima ide (31.03.). Mislim, niđe veze. :lol:

Elem, nebitno to. Šapa je svakako ugašena, jedino je ostalo par ovih lgbt koje plaču za "šapicama". Dogs trust se još drži, ali im je korona malo ujebala biznis sa prebacivanjem "šapica". :mrgreen:

Alba je imala otvorena vrata azila, Šapa je u to vrijeme bila u jeku svog djelovanja. Bilo kako bilo, rješavali su jedan veliki problem u gradu.

Ovima se u roku od 20 dana vratili čopori na skoro ista mjesta gdje su godinama bili, za to mora biti dobar razlog. Neko ih je doveo, a sumnja naravno ide prema azilu.
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#54310 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Koga boli racku za prava kerova ako isti ugrozavaju moju sigurnost!?

Sa gospodinom iz Amerike ljubazno i kulturno raskinuti ugovor zbog krsenja istog, vratiti kerove Albasima i mirna Zenica.
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#54311 Re: Zeničani

Post by dacha bosanac »

Sve ok, a kako da onda rješimo problem ljudi koji ugrožavaju prava drugih ljudi? Neka vrsta Albe za ljude ili da rješavamo po kratkom postupku?
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#54312 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

dacha bosanac wrote: 15/09/2021 23:07 Sve ok, a kako da onda rješimo problem ljudi koji ugrožavaju prava drugih ljudi? Neka vrsta Albe za ljude ili da rješavamo po kratkom postupku?
Ljude u azil , a škevrijama predati grad. Jel posteno ?
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#54313 Re: Zeničani

Post by dacha bosanac »

Rothmans wrote: 15/09/2021 23:10
dacha bosanac wrote: 15/09/2021 23:07 Sve ok, a kako da onda rješimo problem ljudi koji ugrožavaju prava drugih ljudi? Neka vrsta Albe za ljude ili da rješavamo po kratkom postupku?
Ljude u azil , a škevrijama predati grad. Jel posteno ?
Ja to ne rekoh, nego pitam...ako imamo takav stav oko rješavanja problema, kako onda da rješavamo i druge probleme? Koliko znam nisu nam samo psi i mačke problemi, zar ne? Pas zalaje, čovjek te psuje. Pas te ujede, čovjek te udari. Hoćemo li po istom principu sve rješavati?
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#54314 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

dacha bosanac wrote: 15/09/2021 23:13
Rothmans wrote: 15/09/2021 23:10

Ljude u azil , a škevrijama predati grad. Jel posteno ?
Ja to ne rekoh, nego pitam...ako imamo takav stav oko rješavanja problema, kako onda da rješavamo i druge probleme? Koliko znam nisu nam samo psi i mačke problemi, zar ne? Pas zalaje, čovjek te psuje. Pas te ujede, čovjek te udari. Hoćemo li po istom principu sve rješavati?
:thumbup:
Sve po istom principu jer covjek i skevrija se ni po cem ne razlikuju i zasluzuju isti tretman.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#54315 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Casual's wrote: 15/09/2021 22:09 Ma pusti šuplje, ti ga znaš i sad je to kao sve pošteno.

Njihovu vezu sa Šapom može svak provjeriti putem njihove stranice. Druga stvar je to što su se nedavno "zakačili". Vezano za ugovor, dovoljno je provjeriti datum registracije firme (16.02.) i datum od kada ugovor sa njima ide (31.03.). Mislim, niđe veze. :lol:

Elem, nebitno to. Šapa je svakako ugašena, jedino je ostalo par ovih lgbt koje plaču za "šapicama". Dogs trust se još drži, ali im je korona malo ujebala biznis sa prebacivanjem "šapica". :mrgreen:

Alba je imala otvorena vrata azila, Šapa je u to vrijeme bila u jeku svog djelovanja. Bilo kako bilo, rješavali su jedan veliki problem u gradu.

Ovima se u roku od 20 dana vratili čopori na skoro ista mjesta gdje su godinama bili, za to mora biti dobar razlog. Neko ih je doveo, a sumnja naravno ide prema azilu.
Ti ignorises jednu cinjenicu, a to je da je ono sto je Alba radila bilo NELEGALNO po zakonu ove drzave. Odgovornost prebacujes tamo gdje joj nije mjesto. Ja nemam nikakve zivotinje niti sam emotivno vezan za zivotinje, ali sam zagovornik humanog ponasanja prema njima. Ako zakon kaze da ne smijes ubijati/eutanizirati te zivotinje osim u specificnim situacijama i ti i pored toga prekrsis zakon i pobijes (nehumano) hrpu zivotinja onda to nije uredu. Neka gospoda amandmanima ureduju zakon, neka opstina nabavi sredstva za autanaziju nakon zakonskog rijesenja i neka ih onda uspavljuju. Navijati barbarski da se tamane je van pameti.

Drugo, mijenjas teze, ja sam samo usputno rekao da znam covjeka i to nema nikakve veze sa postenjem ili kojim drugim klincem palcem, osim da znam da voli zivotinje, da je kvalifikovaniji za taj posao od bilo koga iz Albe i da je obicna glupost da on nesto ima sa Sapom. A ti datumi koje navodis nista ne znace, osim da je firma registrovana nakon sto se proculo da nema interesanata za upravljanjem azilom i covjek je odlucio da registruje firmu i da se prijavi. Znaci i to je obicna glupost.

Povlaciti paralelu sa fb stranicom i time ko upravlja azilom je smijesno. Znaci sto neko lajka ili dolazi u azil automatski znaci da ga drzi za jaja?! Ti i ja volimo Celik. Eno danas je ona ojebina od insana Jasmin Duvnjak bacio komentar na objavu o donaciji kantona Celiku. Da li to znaci da JD drzi nekog u klubu ili klub za damu? Mislim da i jedan i drugi znamo sta je tacno i koji je tu odgovor bez obzira sto neko moze pogledom na tu objavu da "slobodno" zakljuci da im Jasmin kolo vodi.

Te teorije zavijere i gluposti o tome da ih iz azila dovoze i pustaju u grad necu ni da komentarisem.

Hele nejse. Ja sam samo htio svojim postom da iznesem ono sto mislim da je istinski problem i nacin za koji ja smatram da se to moze ispraviti. Bez zakonske regulative (bez obzira na krOljeva obecanja) niko ne moze ukloniti pse sa ulice. Oni ce uvijek tu biti da ne znam koliki azil izgradimo, jer nakon uklanjanja nemaju gdje s njima. Sad mozemo krvolocno navijati da ih sve potamanimo nelegalno, ili traziti neku drugu opciju.
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54316 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Po zakonu ove države NELEGALNO je prodavati cuke putem PayPal-a. Isto to radi ovaj azil. Meni su te dvije stvari iste.
Dalje, Albi još uvijek niko nije zvanično "prišio" ubijanje. Bilo je onih fotki, ali optužnica nikada nije podignuta. Ljudi su iz posla izašli zbog Šape i što su te ženturače gore dane provodile.

Pa kako si ti usputno rekao da znaš, tako sam i ja usputno da je to Šapa 2. Kada kažem FB stranica, ne mislim na komentare ili šta ti znam. Ko god je pratio te priče (Šapa, Dogs trust, Stop ugrizu..itd) znaju da se iste osobe vrte i sada oko tog Happy Dogs.

Dalje, za d.o.o. su nevjerovatno spori oko izdavanja rješenja, i isto nije mogao u mjesec dana dobiti. Dakle, mnogo ranije se morala pokrenuti procedura oko osnivanja. Mjesec dana nakon rješenja dobiješ ugovor sa gradom. To ni Špic beton ne može. Jedna stvar im je ista, i Špic beton tvrdi da je sve pošteno i po zakonu.

Kad si već spomenuo tu podguznu muhu koja fax završava 9 godina, da se izjasnim...Jasmine turčine.

Da se krolj ne osjeti zapostavljenim... Fudo turčine. :mrgreen:
skoronikako
Posts: 1022
Joined: 08/10/2018 12:09

#54317 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Cinjenica je da je Fuad Kasumovic obecao da nece biti lutalica u 2 mjeseca nakon sto dodje na vlast. 5 godina kasnije njih je vise neko ikad. Mozda mu se to obecanje odnosilo samo na prve 4 godine, pa sad ne vrijedi vise.

Ovo je jedan ozbiljan problem i mislim da se mora konacno rijesiti. Kasno ce biti kada neko strada.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54318 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kako su se gnjidice iz SDP ušutile u vezi 5 miliona našeg novca i nove Toplane koja je vec ostarila a ne radi.
I dodje jedan pametnjaković ovdje kaze ima alternativu hajmo za SDP, podguzne muhe ugašene u Zenici koje ne smiju preci ulicu mimo pješačkog ako im migrant iz Vakufa ne dopusti.
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#54319 Re: Zeničani

Post by doff »

Opet konkurs za dodjelu autobuske stanice na upravljanje. Prevoz odustao?
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54320 Re: Zeničani

Post by Casual's »

doff wrote: 16/09/2021 10:15 Opet konkurs za dodjelu autobuske stanice na upravljanje. Prevoz odustao?
Možda su zbog SIPA-e odustali. :mrgreen:
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54321 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Saznajemo: Rusmir Šišić imenovan za policijskog komesara ZDK


...
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54322 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

doff wrote: 16/09/2021 10:15 Opet konkurs za dodjelu autobuske stanice na upravljanje. Prevoz odustao?
Pa nije ni Almy lud da bude vezan na bilo koji način za takav posao i stanicu kada se svaki dan ocekuje hapšenje zbog stanice. :bih:
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54323 Re: Zeničani

Post by Casual's »

"Jednoglasnom odlukom Skupštine ZDK, na prijedlog Nezavisnog odbora, dugogodišnji uposlenik MUP-a ZDK Rusmir Šišić imenovan je za novog policijskog komesara."


...šta je sa Fudinim rukava ovo bilo? :lol:

Dragi Rusmire, od sveg srca želim da ti prvi uhapšeni bude gradonačelnik grada Zenice, konj Fuad Kasumović.
Last edited by Casual's on 16/09/2021 11:20, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54324 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Je li taj Šišić Ramin?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54325 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Casual's wrote: 16/09/2021 11:17 "Jednoglasnom odlukom Skupštine ZDK, na prijedlog Nezavisnog odbora, dugogodišnji uposlenik MUP-a ZDK Rusmir Šišić imenovan je za novog policijskog komesara."


...šta je sa Fudinim rukava ovo bilo? :lol:

Dragi Rusmire, od sveg srca želim da ti prvi uhapšeni bude gradonačelnik grada Zenice, konj Fuad Kasumović.
Drug ovo je greška, vlada jednoglasno usvojila a ne skupština..

Sad vise nema ko da stiti migranta.
Post Reply