Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50501 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

ChMar wrote: 09/04/2021 10:56U svojih 30+ godina sam zapamtio vladavine Spahica, Pasalica, Alica i Smajlovica. Svi su imali svojih prstiju u pravljenju Zenice onakvom kakva je danas, jadna. Ali ni jedan od njih grad i gradske institucije nije sveo na nize grane od aktuelnog gradonacelnika.
Ovo je druze blasfemija. Fudo jeste ljaks, tipicni izdanak SDA. Iako ne mislim o njemu nista dobro, opet bih glasao za njega ako je na drugoj strani SDA mafijaska organizacija. Fudo je jedno govno a SDA je sleper govana.

Ne znam je li tvoj komentar SDA spin, ali bi trebao ubuduće svaki put istaci da je SDA ultimativno zlo i da od njihA gore nema i ne moze biti. Sve nakon SDA je manje zlo. SDA je unistila drzavu, narod, sve zivo. Ubili su nas ta narednih 50 godina.

Fudu mozemo rusiti jedino gradskom, urbanom opcijom, koje trenutno nema. 80% gradjana je ruralnog mentaliteta sto najbolje pokazuje nase Vijece.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50502 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

notsure wrote: 09/04/2021 18:49 https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ici-646511

SDA jedino što zna je glumatati žrtvu.
Oni se kao jako sekiraju i njeguju uspomene na žrtve a u stvari tako ih pokvareno zloupotrebljavaju da je to odvratno.
Podsjećaju me na ceribaše koje zloupotrebljavaju djecu, starce i invalide da za njih prose a onda naprošeno troše na Audije i kućerine.
Ta pogan nema nikakve granice. Pokvareni do kosti.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50503 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kiki SDA je na 5-6 vijecnika spala. Nebitna stranka trenutno u vijecu.Varalica ima 23 vijecnika u vecini.

Više me zanima pogadja li te kad Fudo kaze ne znam sta ovi klošari iz Čelika hoce iza mene stoji 30 000 glasova.

A ti si jedan od tih sto si mu dao legitimitet a eseje o Čeliku pisao.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50504 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

ChMar wrote: 09/04/2021 16:09
_BataZiv_0809 wrote: 09/04/2021 13:48 A odakle vama informacije gdje sta ko kupuje od nekretnina boga vam :D
Ako zanemarimo ko zna koga od vlasnika, kupaca, prodavaca itd. Uzmimo u obzir katastar i grunt, svako od nas zna nekog ko radi na mjestima gdje se vrsi prevod nekretnina. Svi ti ljudi pricaju, kao sto i notari pricaju po kafama...a sto kaze kolega prije, mala je ovo carsija.
Pa ovo ti je druze odgovor za sve. Seljacka mahala, ljigava, hinjav, tracaroska, po kafanama jedni druge olajavaju. I sta ocekivati od ljudi takvog mentaliteta? Sve je to u 5 deka.

Ja sam ovdje cuo za tog Percu, niti znam niti me zanimaju ti seljakluci i mahalanja, koji seljak sta ima od imovine. Sve je to SDA ruralni mentalitet koji je od grada napravio kasabu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50505 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 09/04/2021 19:15 Kiki SDA je na 5-6 vijecnika spala. Nebitna stranka trenutno u vijecu.Varalica ima 23 vijecnika u vecini.

Više me zanima pogadja li te kad Fudo kaze ne znam sta ovi klošari iz Čelika hoce iza mene stoji 30 000 glasova.

A ti si jedan od tih sto si mu dao legitimitet a eseje o Čeliku pisao.
Meni je druze najvaznija drzava, zatim entitet, pa kanton, pa grad, pa onda Celik i ostalo. Tako su poredani prioriteti od vrha do dna.

Vise bih volio da se otvori jedna fabrika za 1000 ljudi nego sve ovo sto su SDA i Fudo 'usminkali' od rata naovamo. Ljudi ne mogu jesti ni asfalt ni arenu.

Zenica je bila bolji grad prije 20 godina nego je danas. Bilo je vise urbanog svijeta. SDA je otjerala hiljade nasih sugradjana i to je steta koja se ne moze parama odrediti, teska milijarde eura...

Ove drzave i ovog naroda nece biti dok se ne resetuje SDA sistem. Nece biti normalnosti, nece biti perspektive, nece biti novih firmi.

Kasumovic je u svemu tome mali igrac. Vazno je srusiti SDA sa najvisih nivoa, istjerati ih iz pravosudja, policije, obavjestajnim sektora itd. Da bi to uradili moramo ih UGAZITI u lokalnim sredinama iz kojih crpe moc i prenose po dubini sistema.
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#50506 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Vazno je umjesto njih dovesti ljude koji ce nastaviti krasti i stimati tendere i pozicije "sposobnim, a ne podobnim."

Ja iskreno ne vidim potrebu da se toliko poteze SDA. To mi nikako nije jasno ako znamo da ce na kraju Fuadovog mandata biti 6 godina opozicija u Zenici.

Ocigledno da jos nismo spremni preuzeti krivicu za svoj rad, ili nedostatak istog. Lakse reci "ali ovi drugi su gori zbog ..." Kada budemo, onda cemo moci i napredovati. Nije to doduse ni samo lokalno. Vidim po forumu da se svaka kritika Cetvorci ili Trojci oznacava kao "SDA bot". To definitivno nije pravi nacin za naprijed.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#50507 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Kikibombona wrote: 09/04/2021 18:56
ChMar wrote: 09/04/2021 10:56U svojih 30+ godina sam zapamtio vladavine Spahica, Pasalica, Alica i Smajlovica. Svi su imali svojih prstiju u pravljenju Zenice onakvom kakva je danas, jadna. Ali ni jedan od njih grad i gradske institucije nije sveo na nize grane od aktuelnog gradonacelnika.
Ovo je druze blasfemija. Fudo jeste ljaks, tipicni izdanak SDA. Iako ne mislim o njemu nista dobro, opet bih glasao za njega ako je na drugoj strani SDA mafijaska organizacija. Fudo je jedno govno a SDA je sleper govana.

Ne znam je li tvoj komentar SDA spin, ali bi trebao ubuduće svaki put istaci da je SDA ultimativno zlo i da od njihA gore nema i ne moze biti. Sve nakon SDA je manje zlo. SDA je unistila drzavu, narod, sve zivo. Ubili su nas ta narednih 50 godina.

Fudu mozemo rusiti jedino gradskom, urbanom opcijom, koje trenutno nema. 80% gradjana je ruralnog mentaliteta sto najbolje pokazuje nase Vijece.
ChMar 2013 se registrovao, i zadao postati u zadnja dva dana, nesto ga spucalo :D

Autentican je ko Elvis prisli sto sam ga gledao na tefericu kad sam bio djete.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50508 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

skoronikako wrote: 09/04/2021 20:21 Vazno je umjesto njih dovesti ljude koji ce nastaviti krasti i stimati tendere i pozicije "sposobnim, a ne podobnim."

Ja iskreno ne vidim potrebu da se toliko poteze SDA. To mi nikako nije jasno ako znamo da ce na kraju Fuadovog mandata biti 6 godina opozicija u Zenici.

Ocigledno da jos nismo spremni preuzeti krivicu za svoj rad, ili nedostatak istog. Lakse reci "ali ovi drugi su gori zbog ..." Kada budemo, onda cemo moci i napredovati. Nije to doduse ni samo lokalno. Vidim po forumu da se svaka kritika Cetvorci ili Trojci oznacava kao "SDA bot". To definitivno nije pravi nacin za naprijed.
Zenica ima budzet 60 miliona, od cega 40-50 miliona otpada na plate, kredite i redovne troskove.

Mozda je 15 miliona za investicije. To su smijesne pare koje nista znacajno u nasim zivotima ne mogu promijeniti.

Problem je drzava i entitet, problem je sistem koji cvrsto kontrolise SDA po dubini i sirini. Dok to ne oslobodimo nema nam ni milimetar naprijed. Boli me qrac za komad asfalta. I ja imam objekat ispred kojeg je blato, pa me to ne tangira koliko zarobljena drzava i institucije. Svi moji drugovi su otisli radi katastrofalne drzavne/entitetska politike a ne radi metra asfalta tamo ili vamo. Od drveta ne vidimo sumu.

Jebeni Vucic svako malo dovede veliku njemacku, japansku ili francusku firmu u Srbiju, koja zaposljava u prosjeku 1000 radnika sa visokim platama za srpske prilike. Ko je kod nas dosao? Ne moze grad Zenica dati subvencije od 50 miliona, to mora uraditi entitet koji ne radi nista na otvaranju novih radnih mjesta. A to je sustina, kada bude ekonomije bice asfalta i rasvjetnih stubova. Ovo sada je mrcvarenje.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50509 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Moze moze, Huso je za 10 godina preporodio Zenicu i od prljave kasabe napravio cisti grad.
User avatar
N.N.
Posts: 3007
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#50510 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Najbolja matrica koju su podvalili ljudima je ova da ako kritikujes bilo koga, odmah si na strani SDA.
Vrlo dobro im to prolazi. Ne smijes pisnut', ka'e evo ga njihov.
:mrgreen:

Ti sada kada za Fudu kazes da je prefirdni seljak koji je jedan od najjacih i najjebenijih ikad' SDA likova koje su iznjedrili, oni se zabezeknu...
Glupanu Baketu je bolje bilo da je Fudi onomad dao jos koji milion pride i da ga je kandidovao u Ze, nego sto je nesposobne Pivice gurao i Zenicu zijanio.

Elem, jebet im mater. Njima i njihovim je dobro.

Ja se brinem za svoje celjade i kud ce, sta ce, u ovom depresivnom i bagavom gradu...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50511 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 09/04/2021 20:48Moze moze, Huso je za 10 godina preporodio Zenicu i od prljave kasabe napravio cisti grad.
Ma nije on nista napravio. I ti bi nesto napravio da dobijes 10 miliona i da mozes uzeti kredit. Znam i ja kupiti dobro auto i napraviti dobru kucu ako mi das 300 000 maraka.

Sta su Huso i njegova SDA uradili za ekonomiju Zenice?
Jad i bijeda.
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#50512 Re: Zeničani

Post by notsure »

Nivelacija wrote: 09/04/2021 20:48 Moze moze, Huso je za 10 godina preporodio Zenicu i od prljave kasabe napravio cisti grad.
Napravio bi to i Titolajko da je bio na poziciji kad je uveden PDV i kad nisu znali šta će s viškom para koje su se iznebuha slile u sve budžete. Dodaj na to 50 miliona kredita, i da je bilo manje lopova Zenica je mogla biti... Real Madrid ;)
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5613
Joined: 04/08/2020 19:22

#50513 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Kiki tebi je trn u oku asfaltiranje puteva do nekih sela. To je trebalo davno uraditi, pa bi sada imao manje seljaka koji žive u gradu.
Moraš shvatiti da dosta ljudi sa sela rade u gradu neke poslove koje FGR ne želi raditi. Kako da ti ljudi putuju do svojih kuća?
Lakše im je prodati kuću i kupiti stan, nego mijenjati auto svake godine. Da se ovaj problem - loše putne infrastrukture riješio prije rata, daleko manje bi imao seljaka u gradu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50514 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

-Chesterfield- wrote: 09/04/2021 21:18 Kiki tebi je trn u oku asfaltiranje puteva do nekih sela. To je trebalo davno uraditi, pa bi sada imao manje seljaka koji žive u gradu.
Moraš shvatiti da dosta ljudi sa sela rade u gradu neke poslove koje FGR ne želi raditi. Kako da ti ljudi putuju do svojih kuća?
Lakše im je prodati kuću i kupiti stan, nego mijenjati auto svake godine. Da se ovaj problem - loše putne infrastrukture riješio prije rata, daleko manje bi imao seljaka u gradu.
Pogrosno si shvatio. Put za sela je apsolutni infrastrukturni prioritet. Samo bolestan covjek moze biti protiv da ljudi u 21. vijeku dobiju normalan put do kuce.

Ja sam protiv toga da se asfalt velica kao nekakav podvig. Fudo se hvalio asfaltom kao da je nuklearna elektrana.

Za mene je jedino mjerilo ekonomija koja u Zenici ne postoji.

Kada je dosao zadnji strani investitor?
Koga su u Zenicu doveli Huso i SDA?

Mene ne impresionira asfalt, rasvjetni stub, pametna klupa, fasada i sl. To svaka budala moze napraviti ako ima keš na raspolaganju.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50515 Re: Zeničani

Post by Casual's »

notsure wrote: 09/04/2021 21:14 Napravio bi to i Titolajko da je bio na poziciji kad je uveden PDV i kad nisu znali šta će s viškom para koje su se iznebuha slile u sve budžete. Dodaj na to 50 miliona kredita, i da je bilo manje lopova Zenica je mogla biti... Real Madrid ;)
Ovo sa PDVom je najveca glupost koja se Husi prisiva. Covjek je par puta bio gradonacelnik godine, tih godina su svi govorili o tome da se Zenica gradi. Zbog cega se ostali gradovi nisu " izgradili" u tom periodu?

Ali Celik se ne halali...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#50516 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Casual's wrote: 09/04/2021 22:08
notsure wrote: 09/04/2021 21:14 Napravio bi to i Titolajko da je bio na poziciji kad je uveden PDV i kad nisu znali šta će s viškom para koje su se iznebuha slile u sve budžete. Dodaj na to 50 miliona kredita, i da je bilo manje lopova Zenica je mogla biti... Real Madrid ;)
Ovo sa PDVom je najveca glupost koja se Husi prisiva. Covjek je par puta bio gradonacelnik godine, tih godina su svi govorili o tome da se Zenica gradi. Zbog cega se ostali gradovi nisu " izgradili" u tom periodu?

Ali Celik se ne halali...
Sta se izgradilo?

Od kojih para?

Jos vracamo Husine kredite sto su ga preveslali sefovi iz Kaknja, Tesnja i Sarajeva.

...

Ako je to Husino i SDA-ovsko neka velika gradnja, sta bi onda trebali reci za komunisticku gradnju u Zenici? Razlika kao Atalanta Kacuni i Atalanta Bergamo.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50517 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Mislim da govorimo o periodu Huso - Fudo. Onaj lik iz SDP sto je bio prije Huse je zapustio grad ko sto sada ovaj konj to radi.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#50518 Re: Zeničani

Post by avenija »

Kiki da se bacis sa lamele veceras i da jos 10000000000000 stranica o mrznji prema SDA pises samo mozes ustati kada spomenes Huso.

Ali to je bilo proslo, daj malo kritikuj rezim koji vlada, pusti se opozicije u Zenici.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50519 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kikibombona wrote: 09/04/2021 22:25

Jos vracamo Husine kredite sto su ga preveslali sefovi iz Kaknja, Tesnja i Sarajeva.
Tek vidim ovaj dio. Pa trenutni selonacelnik je zasluzan za kredit od arapa.
User avatar
notsure
Posts: 1129
Joined: 31/07/2008 19:57

#50520 Re: Zeničani

Post by notsure »

Casual's wrote: 09/04/2021 22:26 Mislim da govorimo o periodu Huso - Fudo. Onaj lik iz SDP sto je bio prije Huse je zapustio grad ko sto sada ovaj konj to radi.
Šta izvali i osta živ.
Zakir oteo od željezare poslovnu zonu u kojoj sad radi skoro 1500 ljudi.
Zakir raspisao tender za Kamberoviće, Huso naštimao Bananoviću i pokupio kajmak
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50521 Re: Zeničani

Post by Casual's »

notsure wrote: 09/04/2021 22:44
Casual's wrote: 09/04/2021 22:26 Mislim da govorimo o periodu Huso - Fudo. Onaj lik iz SDP sto je bio prije Huse je zapustio grad ko sto sada ovaj konj to radi.
Šta izvali i osta živ.
Zakir oteo od željezare poslovnu zonu u kojoj sad radi skoro 1500 ljudi.
Zakir raspisao tender za Kamberoviće, Huso naštimao Bananoviću i pokupio kajmak
Šta ti izvali ljudino. Huso je napravio poslovnu zonu.
Fudo je raspisao 7 međunarodnih tendera, i da li je to neki rezultat?
User avatar
N.N.
Posts: 3007
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#50522 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Sustinska razlika Huse i Fude je u tome sto je Huso dobio i razbio izbore na osnovu svoga rada. Kakav god taj rad bio, cinjenica je da je znao imati haman duplo vise glasova od stranke i u taj vakat.
Pa cemo reci da su to prepoznali i gradjani i seljaci tada, obojeni razlicitim stranackim bojama.

Dok smo u ovom sadasnjem trenutku Fudi dali glasove na osnovu SDA nerada, kriminala i raznoraznih smicalica.
Plus Fudin neosporan jak javni nastup. Prilagodjen sirokim Zenickim avangardnim narodnim masama :lol:
A rad mu je za sada Bgmi tanak...
RandomAndCasual
Posts: 361
Joined: 02/06/2020 22:39

#50523 Re: Zeničani

Post by RandomAndCasual »

Najbolji su ovi SDAovci kad Husu fale a Husu, covjeka iz svoje stranke, kocili i nogama i rukama, sa "svojima" covjek ratove vodio da se koji dinar potroshi u Zenici.

A sad im ko fol Huso zakletva.

Oj zivote
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#50524 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kad vidim Husu i Fudu u istoj rečenici hoce mi nesto biti.

Isto Bogicevica da staviš sa Skakom u istu rečenicu.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#50525 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Zanimljivo je da ova tema "živne" kada se spomene stranka koja se trenutno gasi u gradu. SDA Zenica se neće nikada oporaviti i oni su svoje završili.

Nego, zbog čega ne "živne" kada se piše o cestama recimo.

Masarykova je gora nego makadam u Poratju. Talica brdo, strasno, jos ona rupetina koju su kao sanirali. Kruzni tok Moke, alasalamet, valovi. Ulica od kruznog Lamela do Crkvica, Allahumesali. Ulica od Crkvica do Radakova, Bože sasuvaj. Ulica od kružnog Radakovo do ukljucena za Babino, Amentubilahi. Skolska, neuzubilah. Sve ulice oko kineskog, pomozi Boze..itd, itd.

Pa recimo, za bicikliste, sve se staze izlizale.
Post Reply