Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#47151 Re: Zeničani

Post by Tempo »

skoronikako wrote: 18/10/2020 22:58 Ja sam ipak cuo da je ovaj jedan od rijetkih na tom odjelu koji ne uzima pare i koji je normalan, kao i to da su zene koje su se poradjale govorile pozitivno o njemu.
cuo ti
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#47152 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Casual's wrote: 18/10/2020 23:17 Mislim da svi na porodjajnom imaju bar po jedan slican slucaj. Ovog je politika sjebala
ti mislis
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#47153 Re: Zeničani

Post by Tempo »

anex wrote: 18/10/2020 23:37
_BataZiv_0809 wrote: 18/10/2020 12:57 U Misurati?
Tripoli, Misurata, Garabuli, Sirt, Bengazi, Homs, Ađudabi....
Sve obišao a smješten bio u Garabuli kampu.

otkud tamo?
User avatar
Casual's
Posts: 5735
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#47154 Re: Zeničani

Post by Casual's »

ExNihilo wrote: 18/10/2020 23:32
Casual's wrote: 18/10/2020 23:17 Mislim da svi na porodjajnom imaju bar po jedan slican slucaj. Ovog je politika sjebala
U kojem smislu sjebala?
U smislu da ce on odgovarati zbog stvari za koju njegove kolege nisu.
Last edited by Casual's on 19/10/2020 00:15, edited 1 time in total.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3616
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#47155 Re: Zeničani

Post by anex »

Tempo wrote: 18/10/2020 23:41
anex wrote: 18/10/2020 23:37
_BataZiv_0809 wrote: 18/10/2020 12:57 U Misurati?
Tripoli, Misurata, Garabuli, Sirt, Bengazi, Homs, Ađudabi....
Sve obišao a smješten bio u Garabuli kampu.

otkud tamo?
https://www.klix.ba/vijesti/bih/djeca-i ... /081114075
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#47156 Re: Zeničani

Post by Tempo »

anex wrote: 19/10/2020 00:12
Tempo wrote: 18/10/2020 23:41
anex wrote: 18/10/2020 23:37

Tripoli, Misurata, Garabuli, Sirt, Bengazi, Homs, Ađudabi....
Sve obišao a smješten bio u Garabuli kampu.

otkud tamo?
https://www.klix.ba/vijesti/bih/djeca-i ... /081114075

Sjecam se.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#47157 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Sjecam se tih odlazaka ko da su jucer bili. Ispred stadiona se autobusi pratili. Kod mene su rodjak i dvije rodice bili tamo.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#47158 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

ExNihilo wrote: 18/10/2020 21:01
Pročitah optužnicu, a bolje da nisam. Horor.
Nevjerovatno! Ono sto kazu, covjek je ucen svom zanatu. Ne mogu da razumijem kojom se logikom vodio, kada je odlucivao koje korake da poduzima tokom procedure. Na zapadu je carski rez rutina koju doktori olahko implementiraju. Ono moze, ne moze, idemo na carski. Stomak mi se okrenuo citajuci ovo.
kunderam
Posts: 64
Joined: 17/09/2013 16:24

#47159 Re: Zeničani

Post by kunderam »

optuznica koja je ovako "javna", ocito je plasirana zbog politike koja mu se odbija od glavu. zamjerio se mnogima, a mislio je da su sitne ribe, a obicno sitne ribe dobro pamte i pronadju nacin da dozive trijumf.
ovo trepa da bude skola drugim ljekarima da ne vrijedi pisljive bobe biti clan stranke. valjas se u govnima sa raznoraznim hohstaplerima, probisvijetima, dundjerima i onima sto mogu isfolirati da poloze ispit na pravu ili ekonomiji, i nakon svrsenog kursa ne mora se posebno brinuti ako kao bankar oduzme nekome svu imovinu, jer klijent nije platio racune na vrijeme.
ono sto narod k'o narod mora da zna - ekonomija i pravo i raznorazne zaiebancije su obicni kursevi. medicina i njeni medicinski radnici, ljekari, sestre, tehnicari citav zivot moraju da uce.

ljekarske greske se desavaju, i ovo je razlog zbog cega bi posao ljekara trebalo da bude dobro placen. ljekar ne moze imati 'stresan' dan, jer zbog njega/nje ovise zivoti.
uopste sistem nije blagonaklon prema ljekarima, a drustvo jednostvano ima neku zlocu prema njima. vjerovatno zbog toga sto kao pacijenti sa ljekarom imaju direktni kontakt.
sa direktorom banke koji ima jednu od najvecih plata u BiH, obican covjek ne moze da ima kontakt. stovise, vjerovatno ce ga uvazavati ili ako bude postojala prilika da upozna takvog 'menadzera' covjek ce biti ponizan prema njemu. cak ce mu i darove donositi, jer je, eto, uvazen i uspjesan.
istina je da banka tog 'menadzera' lihvari pojedinca i drustvo. nemilosrdno naplacuje procente, i bez trunke zaljenja ce covjeku oduzeti svu imovinu ako ne uradi isplatu na vrijeme.

zbog toga je zabrinjavajuce sto drustvo ima taj bijes i otpor prema ljekaru. to se svakako desava i u Americi, ali ljekar je barem dobro placen. u vecini bolnica i klinika.

doktor zbog kojeg je dignuta optuznica, nadam se da ce imati pravedno sudjenje i da nece biti ispolitizirano. dogodila se tragedija za roditelje, ali sigurno ovaj ljekar nije to uradio namjerno. sa porodima ljekar postaje izverziran, i vjerovatno je htio osloboditi majku carskog reza, ili sto god da je - ali vjerujem da ovo nije ucinio namjerno. takodjer nije od onih koji uzima mito, jer sam radi na tome da se suzbije korupcija.
ne poznajem ovog ljekara, ali evidentno je da je ovo samo jedna hajka na njega kao 'doktora', i da dusebriznost prema majci ovdje uopste nije vazna.
licemjeri su oni sto se sablaznjavaju ovdje i na facebooku. ovo je samo njihov nagonski ventil da otcepe i kazu nesto protiv ljekara.
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#47160 Re: Zeničani

Post by Satori »

Nije me dr. HOdzic porodio, ali za razliku od doktora koji jeste, ovaj je bio normalan prema svima, a ne samo svojim pacijenticama. Isto kao i dr. Hana Stimjanin i dr. Sestic.
Ljudski odnos prema pacijentu je rijetkost na porodjajnom odjelu, zato se takvi doktori pamte.

Svaka greska se placa, i on ce platiti svoju, meni je samo zao sto se vise pacijentica ne odlucuje tuziti doktore zbog stete koja im je ucinjena. Price iz zenickog porodilista su strava i uzas.

A ako je istina da je ovo izaslo u javnost samo zato sto nije bio poslusan, e onda smo kao drustvo dostigli ne dno nego se jos ukopali.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#47161 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Sve optuznice su javne. Tako i ova.


Www.kt-zenica.pravosudje.ba
kunderam
Posts: 64
Joined: 17/09/2013 16:24

#47162 Re: Zeničani

Post by kunderam »

Tempo wrote: 19/10/2020 11:41 Sve optuznice su javne. Tako i ova.


Www.kt-zenica.pravosudje.ba
to je samo 'obavjestenje'. novinski clanak je previse precizan. tacno docarava svaku pogresku, kako bi citatelj vizuelizirao citav 'horor'.
ovo vise nema veze sa roditeljima, ovo je citava hajka na ljekara.
da smo kao drustvo zabavljeni drugim stvarima i obavezama, ova prica uopste ne bi bila zanimljiva. posto nemam posla, nemamo hobija,
imamo kafe i kafane, onda tu razvijamo onaj nas zivotinjski osjecaj da budemo zlocesti i prepredeni. samo bi da prodiremo u zivote drugih.
idealan primjer tome je clio. trebalo bi psihijatrijski sindrom ovisnosti - kad pacijent ogovara, insinuira kakav ko seksualni zivot ima - zove klijovim imenom i prezimenom.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#47163 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Uvijek mi je fascinantno kad raznorazni doktorčići porede plate u privatnom sektoru, gdje zarađuješ novac na tržištu, sa njihovim platama koje su finansirane upravo onim što ljudi zarade u tom privatnom sektoru. I još kaže mala plata, a plata mu minimalno 2x onoga što prosječno zaradi radnik iz čije plate se doktor i finansira.

Hoćeš platu k'o direktor banke? Otvoriš privatnu ordinaciju i zaradiš milione, a ne par hiljada kao direktor banke, jer vrijediš i spreman si to dokazati na slobodnom tržištu. Al' jok. Ljepše sjediti na državnoj sisi i pričati da zaslužuješ platu k'o direktor banke jer, pobogu, ti si doktor.

I šta uopće znači ovo "nije namjerno". Niko ga i ne tereti za ubistvo s predumišljajem. Tereti se za nesavjestan rad. Koncept koji je našim doktorima očito nepoznat.
kunderam
Posts: 64
Joined: 17/09/2013 16:24

#47164 Re: Zeničani

Post by kunderam »

ExNihilo wrote: 19/10/2020 11:49 Uvijek mi je fascinantno kad raznorazni doktorčići porede plate u privatnom sektoru, gdje zarađuješ novac na tržištu, sa njihovim platama koje su finansirane upravo onim što ljudi zarade u tom privatnom sektoru. I još kaže mala plata, a plata mu minimalno 2x onoga što prosječno zaradi radnik iz čije plate se doktor i finansira.

Hoćeš platu k'o direktor banke? Otvoriš privatnu ordinaciju i zaradiš milione, a ne par hiljada kao direktor banke, jer vrijediš i spreman si to dokazati na slobodnom tržištu. Al' jok. Ljepše sjediti na državnoj sisi i pričati da zaslužuješ platu k'o direktor banke jer, pobogu, ti si doktor.

I šta uopće znači ovo "nije namjerno". Niko ga i ne tereti za ubistvo s predumišljajem. Tereti se za nesavjestan rad. Koncept koji je našim doktorima očito nepoznat.

vidi se da nemas ljekara ili medicinsku sestru u uzem krugu porodice. sa nekim s kim si stvarno blizak, i da osjecas kako odlazi u dezure, kako svi clanovi porodice budu u stresu i cekaju da pacijentu bude bolje. nemas pojma nista o tom osjecaju i odgovornosti.
zato i govoris o doktorcicima.
to samo moze neko cija je sva porodica zavrsila pravo. :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#47165 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

kunderam wrote: 19/10/2020 12:01
ExNihilo wrote: 19/10/2020 11:49 Uvijek mi je fascinantno kad raznorazni doktorčići porede plate u privatnom sektoru, gdje zarađuješ novac na tržištu, sa njihovim platama koje su finansirane upravo onim što ljudi zarade u tom privatnom sektoru. I još kaže mala plata, a plata mu minimalno 2x onoga što prosječno zaradi radnik iz čije plate se doktor i finansira.

Hoćeš platu k'o direktor banke? Otvoriš privatnu ordinaciju i zaradiš milione, a ne par hiljada kao direktor banke, jer vrijediš i spreman si to dokazati na slobodnom tržištu. Al' jok. Ljepše sjediti na državnoj sisi i pričati da zaslužuješ platu k'o direktor banke jer, pobogu, ti si doktor.

I šta uopće znači ovo "nije namjerno". Niko ga i ne tereti za ubistvo s predumišljajem. Tereti se za nesavjestan rad. Koncept koji je našim doktorima očito nepoznat.

vidi se da nemas ljekara ili medicinsku sestru u uzem krugu porodice. sa nekim s kim si stvarno blizak, i da osjecas kako odlazi u dezure, kako svi clanovi porodice budu u stresu i cekaju da pacijentu bude bolje. nemas pojma nista o tom osjecaju i odgovornosti.
zato i govoris o doktorcicima.
to samo moze neko cija je sva porodica zavrsila pravo. :)
Zapravo dolazim iz porodice gdje imaju dva medicinska radnika. Jedan pobjegao u privatni sektor, a drugi cijelu karijeru mobingovan od strane doktora u KBZ.

Međutim, ta arogancija kojom ti podcjenjuješ i omalovažavaš druge profesije je baš primjer bahatosti zbog kojeg vas ljudi i gledaju kao govna.
kunderam
Posts: 64
Joined: 17/09/2013 16:24

#47166 Re: Zeničani

Post by kunderam »

ExNihilo wrote: 19/10/2020 12:06
kunderam wrote: 19/10/2020 12:01
ExNihilo wrote: 19/10/2020 11:49 Uvijek mi je fascinantno kad raznorazni doktorčići porede plate u privatnom sektoru, gdje zarađuješ novac na tržištu, sa njihovim platama koje su finansirane upravo onim što ljudi zarade u tom privatnom sektoru. I još kaže mala plata, a plata mu minimalno 2x onoga što prosječno zaradi radnik iz čije plate se doktor i finansira.

Hoćeš platu k'o direktor banke? Otvoriš privatnu ordinaciju i zaradiš milione, a ne par hiljada kao direktor banke, jer vrijediš i spreman si to dokazati na slobodnom tržištu. Al' jok. Ljepše sjediti na državnoj sisi i pričati da zaslužuješ platu k'o direktor banke jer, pobogu, ti si doktor.

I šta uopće znači ovo "nije namjerno". Niko ga i ne tereti za ubistvo s predumišljajem. Tereti se za nesavjestan rad. Koncept koji je našim doktorima očito nepoznat.

vidi se da nemas ljekara ili medicinsku sestru u uzem krugu porodice. sa nekim s kim si stvarno blizak, i da osjecas kako odlazi u dezure, kako svi clanovi porodice budu u stresu i cekaju da pacijentu bude bolje. nemas pojma nista o tom osjecaju i odgovornosti.
zato i govoris o doktorcicima.
to samo moze neko cija je sva porodica zavrsila pravo. :)
Zapravo dolazim iz porodice gdje imaju dva medicinska radnika. Jedan pobjegao u privatni sektor, a drugi cijelu karijeru mobingovan od strane doktora u KBZ.

Međutim, ta arogancija kojom ti podcjenjuješ i omalovažavaš druge profesije je baš primjer bahatosti zbog kojeg vas ljudi i gledaju kao govna.
ne. nije ovo bahatost. u stvarnosti uvazavam poslove drugih, ali na ovom forumu namjerno provociram pravom i ekonomijom da bi se dobio osjecaj nipodastavanja medicinskih radnika. jednako ih tako nipodastavaju svi oni koji se toboze brinu za roditelje i bebu, a jasno je da uopste ne misle na njih kada se radi o ovom slucaju. cak neki ne misle ni izravno na dr Hodzica, koliko na sve doktore.

kolicina tog ofanzivnog stava koja dolazi od strane pacijenata kad ceka u cekaonici je nevjerovatna. jednostavno svi se putem ovih medija shopaju nekim suludim slikama o ljekarima, da mnogi pacijenti dodju nabrijani da brane 'svoja prava', a ne vide da im uopste niko nista nazao ne cini.
zbog toga i dolazi do raspada sistema i nepovjerenja pacijenata prema ljekarima, ali i ljekari se snebivaju od reakcija pacijenata. najvise onih kojima nista nije.

najbolji pacijenti su oni, koji dodju u ordinaciju i kazu: sta je? moja sva porodica je iz ZENICE!
kafanski primjer budale koja se dici pedigreom da je iz Zenice. :)


okej, na ovaj subforum se javljam iskljucivo kao reakcija na optuznicu, za ljekara kojeg ne znam dobro niti ga mirisem niti ga ne mirisem.
bila je samo reakcija na sve one ljekare sto si bezglavo usli u politiku, i dopustili su da sve svoje godine studiranja i specijalizacije potrate na ispijanje kafa sa dundjerima s kravatama i odijelima i cipelama na spic.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#47167 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

kunderam wrote: 19/10/2020 10:55
ono sto narod k'o narod mora da zna - ekonomija i pravo i raznorazne zaiebancije su obicni kursevi. medicina i njeni medicinski radnici, ljekari, sestre, tehnicari citav zivot moraju da uce.
I ekonomista i pravni takoder, citav zivot moraju da uce ako zele da budu uspjesni u privatnom sektoru. Nema pottrebe da nesto pretjerano uce ako su na drzavnoj sisi ofc. ali u privatnom je konstantno unapredivanje neophodno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#47168 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Dok sud ne kaze da je uradio ovo sto je tuzilac napisao da jeste, on nije kriv.

To ne znaci da se covjeku ne moze zavrnuti zeludac od pomisli na slomljenu lobanju novorodjenceta, bez obzira gdje to procitali.
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#47169 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Nepovjerenje pacijenata nije krivica pacijenata vec zbog doktora. Primjer kad te doktor nece pogledati dok mu ne urucis nesto para. Doktor Drljevic.

Povjerenje se mora zasluziti, kao i nepovjerenje. Valjda se vidi sta ste zasluzili i na vama je da to promjenite. Koliko znam KBZ je u rukama doktora, a ona sve gora i gora.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#47170 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

Smetaju li ovim politicarima ruševine karakteristične za gradove koje tek izlaze iz dugogodišnjih ratova?

Odlicno okruženje za promociju politike koja upravlja gradom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#47171 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Koji Drljevic? Harun ili Kenan? Ili mozda Ednan :D
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#47172 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Harun.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3616
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#47173 Re: Zeničani

Post by anex »

Nivelacija wrote: 19/10/2020 12:41

Smetaju li ovim politicarima ruševine karakteristične za gradove koje tek izlaze iz dugogodišnjih ratova?

Odlicno okruženje za promociju politike koja upravlja gradom.
Kakva je razlika te zgrade doma štampe sa prozorima koju sam gledao 20 godina tako napustenu u doba zelenih ili sada bez prozora godinu dana ili par mjeseci u doba plavih?
kunderam
Posts: 64
Joined: 17/09/2013 16:24

#47174 Re: Zeničani

Post by kunderam »

skoronikako wrote: 19/10/2020 12:40 Nepovjerenje pacijenata nije krivica pacijenata vec zbog doktora. Primjer kad te doktor nece pogledati dok mu ne urucis nesto para. Doktor Drljevic.

Povjerenje se mora zasluziti, kao i nepovjerenje. Valjda se vidi sta ste zasluzili i na vama je da to promjenite. Koliko znam KBZ je u rukama doktora, a ona sve gora i gora.

ne mozes zbog jednog Petra da mrzis sve Petre.
niko ne spori da postoji korupcija. no sto se ne govori o ljerkarima koji su predani poslu i ne uzimaju novac, iako im pacijenti stvarno guraju u ruke, da se ovi moraju hrvati da im vrate. sto sa njima? zbog jednog Petra, taj koji je predan poslu dobit ce po njusci jer neki pacijent dolazi sa ofanzivnim stavom.
hajde, ne mogu opisem situacije gdje su pacijenti razbijali inventar. takvih slucajeva imas more. samo jer je cuo neku pricu o Petru, i onda bi zelio da se koska sa svim Petrima na svijetu.
zato nam je nacionalizam i jaca strana. samo znamo da sortiramo ljude po vjeri i naciji, i oni koji ne igraju za nas tim - njih treba da se mlati.
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#47175 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Ja sam ti naveo jednog Petra sa kojim sam imao to iskustvo.

Slažem se sa dijelom gdje ima i krivice pacijenata za mito. Definitivno tačno.

I vidi, nije problem što su neki doktori korumpirani, neki nisu. Problem je što se ne radi ništa na odstranjivanju korumpiranih, čak dobijaju i unaprjeđenja. Ovi pošteni se ponekad nađu i u lošoj situaciji zbog toga što ne žele uzeti novac. Nemoj da i tu navodim primjer. Vi najbolje znate kakva je vaša kuća i šta se mora uraditi da se povrati povjerenje pacijenata. Dakle prestanite kriviti pacijente i počnite popravljati situaciju prvo u svojim odjelima pa onda u bolnici.
Post Reply