Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: ExNihilo, _BataZiv_0809, anex

Kikibombona

#45526 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Da prenesem ovdje. Malo SDA humora. Da im se zahvalimo na svemu.
oaza85 wrote: 11/09/2020 13:19
Kikibombona wrote: 11/09/2020 13:12
oaza85 wrote: 11/09/2020 12:57Ne moze ekonomski mrtav grad biti onako cist, i svaka zabit imati asfaltiran put, internet, kanalizaciju, a do jucer nista od toga nije imao i plivalo je u fekalijama.
Ne pada to s nebesa.
Sta je bolan cisto, jesi ti iz Zenice?

Rijeka Bosna, po kojoj se drzava zove, je kanalizacija. Dijeli grad na pola, prolazi kroz njegovo srce, a nesnosno zaudara. Kao ukrase, ako prosetas Kamberovic poljem, mozes vidjeti gomilu automobilskih guma. Kada se poveca vodostaj, zelenilo uz rijeku bude okiceno smecem.

Ja dosta vozim biciklo i poznajem skoro svako zenicki izletiste i planinu. Smetovi su redovno zatrpani smecem. Kada krenes uz Babinu rijeku, koja bi trebala biti biser grada, vidis da se radi o kanalizaciji punoj smeca.

Ja ne znam gdje si ti vidio cistocu. Nedavno sam bio u Sloveniji, izgleda kao raj u odnosu na Zenicu, nemoguće vidjeti opusak na cesti.

...

Kreni prema Janjicima, preko Raspotocja, izuzetno lijepa naselja, nadomak centra grada, koja nepodnošljivo smrde jer nema kanalizacije. I daleko od toga da su sva sela asfaltirana, ko ti je to slagao? Nemoj da o tome pocinjem bgt.

...

Potrosene su stotine miliona maraka, milijarde, a sta se napravilo? Sitnice. Ako je to vama u SDA zadovoljavajuće, onda tesko nama sa vama. Mogu i ja uzeti milion maraka kredit i kupiti Bentlija. Hocu li biti uspješan? Koju je firmu SDA dovela u Zenicu za proteklih 20 godina???? Ne trebaju nam cetnici pored SDA sekte, svi cemo na kraju biti protjerani u Njemacku.
U poredjenju sa onim na sta je licila prije rata, danas je to Minhen.
NecuVise

#45527 Re: Zeničani

Post by NecuVise »

clio_dci120 wrote: 11/09/2020 13:05 A vidis dvojica mojih kolega iz Sa uzimali parket u Zenici, u Radakovu u Maji. Ne znam je li to jos uvijek ona Maja sto je boje i lakove prodavala u ul. Cire Truhelke u Radakovu.
Kazu najbolji omjer cijene i kvaliteta.
Maja je odlična ali nije to taj tip radnje. Oni su prvenstveno fokusirani na fasade i usput imaju još po nešto. Svakako je moguće da nešto bude povoljnije nego na drugim mjestima, ali cjelokupno smo skuplji. TrgoTen je pristojna radnja i svratim i do njih po potrebi.
Nivelacija

#45528 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

Poraz grada kao nikada do sada. Grada u kojem metar asfalta nije zamijenjen za 4 godine.
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#45529 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nivelooooocija hos glasat onda za Federooooociju
Nivelacija

#45530 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nisam odlucio, sacekati cu malo da vidim programe svih kandidata i koliko su realistični i izvodljivi. Za sada je samo Britvar neki program ponudio ali mislim da nije realistican pa cu sacekati da vidim za sto ce se ostali zalagati iduce 4 godine i kakvi su im planovi. Je li puki populizam ili nesto opipljivo. Za Fuada necu sigurno. Sve sto je obecao slagao. Preko lazi o kladionicama, bazenima, zicarama, trgovima, investitorima i hiljada slicnih stvari ne mogu preci iako sam svjestan da je gotovo izvjesno da ce on ponovo nazalost pobijediti.
Jimmy McNulty
Čiča Gliša

#45531 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Kunem se Bogom da Hitler izađe iz groba u kojeg su ga Rusi ili ko već zatrpali i da zatim dođe do fuzije sa Staljinom, Idi Aminom i Mladićem i da se ta osoba kandiduje za gradonačelnika Zenice, prije bih za nju glasao nego za SDA i čovjeka koji govori kroooljicaaa dokoooza.
ExNihilo
Nindža revizor

#45532 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Jimmy McNulty wrote: 11/09/2020 16:04 Kunem se Bogom da Hitler izađe iz groba u kojeg su ga Rusi ili ko već zatrpali i da zatim dođe do fuzije sa Staljinom, Idi Aminom i Mladićem i da se ta osoba kandiduje za gradonačelnika Zenice, prije bih za nju glasao nego za SDA i čovjeka koji govori kroooljicaaa dokoooza.
Da se Karadžić himself kandiduje, za koga bi glasao? :D
Bolonjeze

#45533 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

Ne znam da li je ikada bilo govora o tome da se malo ušminka park kod muzičke škole (kako se usput on uopšte zove?) Prošao sam dosta gradova u BiH i odgovorno tvrdim da je ovo jedan od najljepših parkova ali mu fali malo šminke i održavanja. Na primjer da se postave lijepe ukrasne rasvjetne lampe od gvožđa koje su prisutne u skoro svakom gradu tj gradskom parku (ne daj bože kao one na turskom šetalištu) da se završi staza koja je iz nekog razloga prekinuta kod fontane (jezerce). Da se konačno stavi u funkciju to jezerce koje od rata ne radi jer to bi bila super atrakcija za sve građane. Da se ubaci nekoliko javnih toaleta i što je najvažnije da se dodijeli recimo Albi na održavanje gdje će Alba svaki dan da posjećuje i uređuje park i klupe. Mislim da za to ne treba puno sredstava a grad bi dobio još ljepše mjesto za odmor.
Nivelacija

#45534 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Svakako i pismenost je jedan dio koji mi je bitan jer ipak covjek na takvoj funkciji predstavlja cijeli grad.

Nepismenijeg covjeka od Kasumovica koji zavija kao vuk i koristi rijecnik koji se koristi jos samo medju narodom jako udaljenih sela ja jos nisam vidio. Doduše ako je tako kako pisete onda je sada dobio konkurenciju u Pivicu.
Sto nam govori da je ovo grad nepismenih :D
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#45535 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Park je u vise navrata sredjivan, a jezerce ima fabricku gresku i nikad nije proradilo :P
Tempo

#45536 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Nivelacija wrote: 11/09/2020 15:47 Nisam odlucio, sacekati cu malo da vidim programe svih kandidata i koliko su realistični i izvodljivi. Za sada je samo Britvar neki program ponudio ali mislim da nije realistican pa cu sacekati da vidim za sto ce se ostali zalagati iduce 4 godine i kakvi su im planovi. Je li puki populizam ili nesto opipljivo. Za Fuada necu sigurno. Sve sto je obecao slagao. Preko lazi o kladionicama, bazenima, zicarama, trgovima, investitorima i hiljada slicnih stvari ne mogu preci iako sam svjestan da je gotovo izvjesno da ce on ponovo nazalost pobijediti.
ti si stranacki bot. nemoj nas smarat sa tim. kurac nas boli za koga ces ti glasat. poserem ti se u sendvic za koji si se prodao.
ExNihilo
Nindža revizor

#45537 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Bolonjeze wrote: 11/09/2020 16:43 Ne znam da li je ikada bilo govora o tome da se malo ušminka park kod muzičke škole (kako se usput on uopšte zove?) Prošao sam dosta gradova u BiH i odgovorno tvrdim da je ovo jedan od najljepših parkova ali mu fali malo šminke i održavanja. Na primjer da se postave lijepe ukrasne rasvjetne lampe od gvožđa koje su prisutne u skoro svakom gradu tj gradskom parku (ne daj bože kao one na turskom šetalištu) da se završi staza koja je iz nekog razloga prekinuta kod fontane (jezerce). Da se konačno stavi u funkciju to jezerce koje od rata ne radi jer to bi bila super atrakcija za sve građane. Da se ubaci nekoliko javnih toaleta i što je najvažnije da se dodijeli recimo Albi na održavanje gdje će Alba svaki dan da posjećuje i uređuje park i klupe. Mislim da za to ne treba puno sredstava a grad bi dobio još ljepše mjesto za odmor.
Džennet.
avenija

#45538 Re: Zeničani

Post by avenija »

Bolonjeze wrote: 11/09/2020 16:43 Ne znam da li je ikada bilo govora o tome da se malo ušminka park kod muzičke škole (kako se usput on uopšte zove?) Prošao sam dosta gradova u BiH i odgovorno tvrdim da je ovo jedan od najljepših parkova ali mu fali malo šminke i održavanja. Na primjer da se postave lijepe ukrasne rasvjetne lampe od gvožđa koje su prisutne u skoro svakom gradu tj gradskom parku (ne daj bože kao one na turskom šetalištu) da se završi staza koja je iz nekog razloga prekinuta kod fontane (jezerce). Da se konačno stavi u funkciju to jezerce koje od rata ne radi jer to bi bila super atrakcija za sve građane. Da se ubaci nekoliko javnih toaleta i što je najvažnije da se dodijeli recimo Albi na održavanje gdje će Alba svaki dan da posjećuje i uređuje park i klupe. Mislim da za to ne treba puno sredstava a grad bi dobio još ljepše mjesto za odmor.
Image

Image

:?

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#45539 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Tempo wrote: 11/09/2020 16:56
ti si stranacki bot. nemoj nas smarat sa tim. kurac nas boli za koga ces ti glasat. poserem ti se u sendvic za koji si se prodao.
De popusti malo covjeka :P ja sam ga pitao za koga ce glasat mada odgovor znam :D

Nivelacija je ko Zeljko Komsic, znas ono niko ne valja, ali Fudo je najgori, pa mora sa SDA.

Avenija je ko Sefik Dzaferovic ne sakriva ko je i sta je. Njemu su Fudo i Eugen Savojski isto :D
channel10

#45540 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Zar ne znate da je.u planu izgradnja zgrada u tom istom parku?
sale07

#45541 Re: Zeničani

Post by sale07 »

avenija wrote: 11/09/2020 17:04
Image

Image

:?

Na mjestu sadasnje fontane, treba napraviti veliko djecije igraliste uz uslov da kroz parko konstantno patrolira policija.
U slucaju ako ce fontana i narednih 20 godina da stoji onako neuredjena, treba otvorit kafanu.
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#45542 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ne znamo. Daj malo detalja kojim ces potvrditi tu poprilicno bombasticnu tvrdnju.
Rothmans

#45543 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Nivelacija wrote: 11/09/2020 15:47 Nisam odlucio, sacekati cu malo da vidim programe svih kandidata i koliko su realistični i izvodljivi. Za sada je samo Britvar neki program ponudio ali mislim da nije realistican pa cu sacekati da vidim za sto ce se ostali zalagati iduce 4 godine i kakvi su im planovi. Je li puki populizam ili nesto opipljivo. Za Fuada necu sigurno. Sve sto je obecao slagao. Preko lazi o kladionicama, bazenima, zicarama, trgovima, investitorima i hiljada slicnih stvari ne mogu preci iako sam svjestan da je gotovo izvjesno da ce on ponovo nazalost pobijediti.
Image

:lol:
channel10

#45544 Re: Zeničani

Post by channel10 »

_BataZiv_0809 wrote: 11/09/2020 17:24 Ne znamo. Daj malo detalja kojim ces potvrditi tu poprilicno bombasticnu tvrdnju.
Pa zar nije izmjenom regulacionog plana na trgu rudara planirana izgradnja stambenih objekata preko puta shena. Cini mi se dvije zgrade...

Pomalo je i opasno dati komotno vecinu Fudi u gradskom vijecu jer ce sjebati zelene povrsine u cijelom gradu. Od parka, trga rudara, jalije itd...
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#45545 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Aha i ti si ono latentna ezdea, hvala.
Nivelacija

#45546 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Naserem ti se usta i naguram nogama da moze jos stat
Tempo

#45547 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Nivelacija wrote: 11/09/2020 17:42
sta, jel ti u centrali stave manje kecapa u sendvic kad te ja ovdje ispišam?
Rothmans

#45548 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Nivelacija wrote: 11/09/2020 17:42
Tempo wrote: 11/09/2020 16:56 ti si stranacki bot. nemoj nas smarat sa tim. kurac nas boli za koga ces ti glasat. poserem ti se u sendvic za koji si se prodao.
:lol:

Raja, imal ista za kino ?
Bobi
Forum administrator

#45549 Re: Zeničani

Post by Bobi »

E ja ljudi :D, sad ce neko pametan još prijaviti postove :D..ono obrazloženje "vrijadjanje", "psovane"...pa vidimo svi šta nam ima ko govoriti :D.
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#45550 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

A tebe i dalje hladno boli rackaš :lol:
Locked