Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: ExNihilo, _BataZiv_0809, anex

Kikibombona

#44926 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 22/08/2020 11:35Cekaj samo malo. Ti kazes da je NS trebao podrzati ili SDA kandidata ili SDA kandidata koji kaze da nije SDA kandidat? Budimo realni Kasumović je desničar, neparlamentarna osoba, sklona uvredama političkih oponenata. O SDA kandidatu ne bih trosio rijeci, dovoljno je SDA.
Podrzati nekog od njih je protiv svih principa Nase Stranke, u dubokoj koliziji sa svime onim za sto se zalazemo. E to bi bio autogol koji bi zvonio narednih 20 godina.
Nasa Stranka ima svoj pravac, ima svoje principe, politike i obrasce ponasanja i striktno ih se drzimo. Mozda nekome to nije jasno, ali to je tako.

Druze, ne znam da li se licno znamo. Ono sto sam u proslosti ovdje citao od tebe su bili mozda i najbolji postovi koji su objavljivani (da ne zamjere ostali forumasi), ali unazad 10-ak dana me iznenadjujes. Cak sam pomislio da ti je neko hakirao profil.
Druze, sve vrijeme glasam za NS, jedina stranka za koju sam ikada glasao. Tako ce biti i ovaj put, ne zato sto je NS narocito kvalitetna vec zato sto na ponudi nema bolje. Sanja i Meliha se zaista trude. Ako je njihov odnos prema gradjanima onakav kakav je bio prema meni, onda svaka čast. To je posao predstavnika gradjana. Misljenja sam da ljudi iz NS, mahom gradske face, imaju puno vise senzibiliteta za goruca gradska pitanja od seoskih konzervstivaca iz SDA, ASDA, SBB itd.

...

Jedno pitanje za tebe:

Sta cete uraditi da se Zenica konacno ocisti od smeca, da se sankcionisu ljudi koji bacaju otpatke u prirodu ili na ulicu? Pocesto vozim biciklo, obilalizim zenicka izletišta, sve je zatrpano smecem. Imate li ideju kako onemogućiti stanovnistvo babinskog sliva da bacaju smece u rijeku? Umjesto da rijeka bude biser Zenice, cisto izletište, smece je posvuda. Kako onemogućiti gradjane Zenice da bacaju opuske na cestu?

...

Sto se tice Sanjine kandidature, mislim da nije dobra odluka, OSIM ako nije pokrenuta iz strateskih razloga. 80% Zenicana je desno ili konzervativno nastrojeno. To je realnost koja se nece uskoro promijeniti. Ako NS bude cvrsto zastupala princip nekoaliranja sa desnim opcijama nece nikada doci u priliku da nesto odlucuje. To je tako svidjalo se nama ili ne. Misljenja sam da NS treba traziti zdravo tkivo na desnoj strani, da se trebaju ujediniti nekorumpirane opcije bez obzira na ideološki pozadinu. Neka uzor bude Kanton Sarajevo.

...

Da sam umjesto Sanje, kandidaturu bih koristio kao pregovaracku opciju sa Fuadom. Trazio bih od njega nesto sto je vazno gradjanima Zenice u zamjenu za povlacenje kandidature. Jer to je prijatelju politika - umijeće moguceg, pragmatizam, pregovaranje, izvlacenje maksimuma iz svake situacije. Sanja ne moze pobijediti, to nam je svima jasno. Volio bih da je drugačije ali nije. Mislim da svoju kandidaturu moze pametnije iskoristiti. Bilo bi pogubno ako bi recimo SDA-ovski kmet Nezir Pivic dobio izbore sa 1 000 glasova razlike, a recimo Sanja zavrsila izbore sa 2 000. Meni je Kasumovic odvratan, ali od SDA veceg zla nema. Ni blizu.
Kikibombona

#44927 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Ci-Nick wrote: 22/08/2020 16:25 Smetovi danas,.. smeće, livade pune automobila, glasni narodnjaci, brza vožnja stazom za pješake i nekultura.
Image
Image
Image
Niko nista ne poduzima da se ovom cobanluku stane u kraj. Majku im jebem. Ne znam kako moze sjediti a oko njega smeca. Pogan najgore vrste.

Nikad u životu nisam bacio smece u kantu na Smetovima ili bilo kojem izletistu, uvijek vratim sa sobom, nebitno da li idem biciklom, pjeske ili sa autom. Ove kante nemaju svrhu i treba ih ukinuti.

Ovdje samo pomazu drakonske kazne, samo to moze iskontrolisati poganu cobansku glavu.
Ci-Nick

#44928 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Kikibombona wrote: 22/08/2020 17:24

Sta cete uraditi da se Zenica konacno ocisti od smeca, da se sankcionisu ljudi koji bacaju otpatke u prirodu ili na ulicu? Pocesto vozim biciklo, obilalizim zenicka izletišta, sve je zatrpano smecem. Imate li ideju kako onemogućiti stanovnistvo babinskog sliva da bacaju smece u rijeku? Umjesto da rijeka bude biser Zenice, cisto izletište, smece je posvuda. Kako onemogućiti gradjane Zenice da bacaju opuske na cestu?

Prvo mora se usvojiti zakon na federalnom ili kantonalnom nivou da svaki vlasnik nekretnine mora imati ugovor o odvozu smeća,.
Ne može Nijemac reći da mu kanta ne treba,..
U Radakovu ujutro u pola sata na kontejnere "svrati" i po dvadesetak automobila.
Izbacuje se smeće u velikim količinama i to ne samo iz krš automobila nego i iz novih automobila čiji vlasnici bez problema mogu platiti 10 KM mjesečno za odvoz smeća.
Nisam im nikad prigovorio jer bolje i u kontejner koji ja plaćam nego u potok.
Ako bi svako domaćinstvo plaćalo odvoz i imalo kantu to bi već 80% problema riješilo.
Kikibombona

#44929 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Ci-Nick wrote: 22/08/2020 17:47Prvo mora se usvojiti zakon na federalnom ili kantonalnom nivou da svaki vlasnik nekretnine mora imati ugovor o odvozu smeća,.
Ne može Nijemac reći da mu kanta ne treba,..
U Radakovu ujutro u pola sata na kontejnere "svrati" i po dvadesetak automobila.
Izbacuje se smeće u velikim količinama i to ne samo iz krš automobila nego i iz novih automobila čiji vlasnici bez problema mogu platiti 10 KM mjesečno za odvoz smeća.
Nisam im nikad prigovorio jer bolje i u kontejner koji ja plaćam nego u potok.
Ako bi svako domaćinstvo plaćalo odvoz i imalo kantu to bi već 80% problema riješilo.
Apsolutno, svi moraju imati kantu.

Najveci problem je nas pogan mentalitet. Tu pomazu jedino drakonske kazne. Ja bih forenzički ispitivao smece, skidao otiske i DNK, lupao astronomske kazne. Nema drugog nacina da se stoka vaspita.

A uvjeren sam da je neurednost direktno povezana sa lijenoscu, aljakvoscu, neorganizovanoscu itd. To možete vidjeti na licnom primjeru. Kada je nered u kuci, sve razbacano, nemas volju bilo sta raditi. I ako zapocnes fuserenje je neminovno. Ili majstor kome je alat razbacan, odmah znas da radi fuseraj.

Kada bi se organizovali, disciplinovali, postali cist narod, uvjeren sam da bi posljedicno napredovala ekonomija i sve druge oblasti od sustinskog znacaja.
phillie

#44930 Re: Zeničani

Post by phillie »

Celik je prvenstvo startao pobjedom. 2:0 protiv Novog Sehera.
Ja_Ja

#44931 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ja sam rekao na Smetove ne idem do daljnjeg. Ne samo zbog smeca vec da i sebe malo sacuvam i svoj mir. Zadnji put kad sam bio je bilo prosle godine u ovo doba. Protracio svoj izlet na kupljenju tudjih govana. Nista se od tada do danas nije promjenulo. Ljudski cobanluk na stranu, misljenja sam da se to moze jedino rijesiti zestokim kaznjavanjem, jer mi ne ide u glavu da ljudska ovca moze doci na izlet i ne ponijeti vrecicu sa sobom da pokupi smece i odveze ga do prvog kontenjera. Kad bi 100 zivota zivio ne razumijem taj mentalni sklop.

Podjednako razocaravajuci je i odnos vlasti. Zapremina, izgled, funkcionalnost ovih jadnih korpica koje se gore nalaze je mizerija. Odrzavanje je jadno. Sve u svemu kakav narod, takva vlast, a bogami i ekologija, kultura, sport, i sve ostalo.
lissaly_manny

#44932 Re: Zeničani

Post by lissaly_manny »

phillie wrote: 22/08/2020 19:40 Celik je prvenstvo startao pobjedom. 2:0 protiv Novog Sehera.

sjajno :lol:
lissaly_manny

#44933 Re: Zeničani

Post by lissaly_manny »

Ci-Nick wrote: 22/08/2020 16:25 Smetovi danas,.. smeće, livade pune automobila, glasni narodnjaci, brza vožnja stazom za pješake i nekultura.
Image
Image
Image

zenica moj "gr0d" :lol:
Nivelacija

#44934 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Potpisan 20- godisnji ugovor sa Albom nema Smetova.
Epic Fail. O Smetovima se niko ne brine niti ko prazni korpe.

Alba na kojem je nivou bila prije 15 godina i danas je. Nema milimetar napretka.
Bobi
Forum administrator

#44935 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Kako nema, nas najljepši ministar nam obezbjedio super moderne kontejnere :D, kad prodje one kamion sto u njega istresaju pola grada zasmrdi :D.
Nekako s proljeća

#44936 Re: Zeničani

Post by Nekako s proljeća »

Image
Image
Image
Koji bi ti meni bio kralj da si, objavio još jednu fotografiju, na kojoj je smeće pokupljeno, pored ''korpe'' za smeće. Smetovi bi mi u očima ostali u lijepom sjećanju, ne bih uopće dumao je li neki papak ili više njih bio nekulturan, jesu li životinje kopale po otpadu u potrazi za hranom, skupljače sekundarnih sirovina isključujem. Korpa je mala za jedno izletište a ako ga komunalno neredovno prazni, to bi mogao biti i uzrok, jer koliko se da vidjeti , osim oko same korpe , smeća nema okolo.
A mog'o si vala objaviti još onu jednu ''neobjavljenu'' , bio bi mi kralj. Ne zamjeri, previše je tu ljepote koja vrijedi da se malo truda uloži.
kamberovica polje

#44937 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Ja_Ja wrote: 22/08/2020 20:04 Ja sam rekao na Smetove ne idem do daljnjeg. Ne samo zbog smeca vec da i sebe malo sacuvam i svoj mir. Zadnji put kad sam bio je bilo prosle godine u ovo doba. Protracio svoj izlet na kupljenju tudjih govana. Nista se od tada do danas nije promjenulo. Ljudski cobanluk na stranu, misljenja sam da se to moze jedino rijesiti zestokim kaznjavanjem, jer mi ne ide u glavu da ljudska ovca moze doci na izlet i ne ponijeti vrecicu sa sobom da pokupi smece i odveze ga do prvog kontenjera. Kad bi 100 zivota zivio ne razumijem taj mentalni sklop.

Podjednako razocaravajuci je i odnos vlasti. Zapremina, izgled, funkcionalnost ovih jadnih korpica koje se gore nalaze je mizerija. Odrzavanje je jadno. Sve u svemu kakav narod, takva vlast, a bogami i ekologija, kultura, sport, i sve ostalo.
Pilećem, kladioničarsko-nargilaškom, malograđansko-seljačkom mozgu je glupo ponijeti smeće sa sobom. Njemu je ispod časti ostaviti nešto čistim, jer će ga jarani podjebavat da je papak jer skuplja smeće.
Nažalost, živimo okruženi najbjednijim primjercima ljudske rase, beskičenim miševima, stranačkim beskarakternim dupeuvlakačiam, i oskololjenim siledžijama jer je to svakoj vlasti od 92. do danas odgovaralo tako.
Isto kao što je "mrskim komunjarama" odgovaralo da od seljaka naprave gradsku gospodu, tako i ovima odgovara da ovo malo građana istisnu i zamijene ih primitivnim čobanima.
Ci-Nick

#44938 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Nekako s proljeća wrote: 22/08/2020 21:45
Image
Image
Image
Koji bi ti meni bio kralj da si, objavio još jednu fotografiju, na kojoj je smeće pokupljeno, pored ''korpe'' za smeće. Smetovi bi mi u očima ostali u lijepom sjećanju, ne bih uopće dumao je li neki papak ili više njih bio nekulturan, jesu li životinje kopale po otpadu u potrazi za hranom, skupljače sekundarnih sirovina isključujem. Korpa je mala za jedno izletište a ako ga komunalno neredovno prazni, to bi mogao biti i uzrok, jer koliko se da vidjeti , osim oko same korpe , smeća nema okolo.
A mog'o si vala objaviti još onu jednu ''neobjavljenu'' , bio bi mi kralj. Ne zamjeri, previše je tu ljepote koja vrijedi da se malo truda uloži.
Žao mi je, što ti nisam kralj..
Smeća ima posvuda, oko spomenika je puno.
Halali mi,.. nisam planirao da ga kupim i čistim a nisam imao ni rukavice ni vrećice u što bi pokupio. Bez rukavica ne bi jer ima tu i infektivnog otpada.
Ti vjerovatno kad ideš na izlet nosiš svu opremu za čišćenje tuđih govana.
clio_dci120

#44939 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Bobi wrote: 22/08/2020 21:27 Kako nema, nas najljepši ministar nam obezbjedio super moderne kontejnere :D, kad prodje one kamion sto u njega istresaju pola grada zasmrdi :D.
Pa nije nabavka komunalnih kamiona u nadleznosti ministra, nego Fude koji je zakljucio novi ugovor sa Albom.
Nivelacija

#44940 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Srediti ce to Arnel ako Bog da Inshallah samo da se Fude rijesimo.
Casual's

#44941 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Koji od Isaka vozi jaguara?
Bolonjeze

#44942 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

Prije svega na mjestu rampe postaviti gvozdenu kapiju da ne može ni motor proći prema spomeniku. Auta na parking i opletite, šetajte. Nikada nisam kontao poentu dolaska na Smetove i gore se ustoličiti sa autom. Najgore mi je kad neki kreten stane kod spomenika i krene puštati (sad ovo me stid i nazvati muzikom) ali muziku modernu, jala, buba i ini i to na maximalnom ozvučenju tako da u krugu od 800 metara ne možeš svoje misli čuti. Mjesto od rampe prema spomeniku mora biti zona bez auta, motora i ostalih prevoznih sredstava.
Sanjarko

#44943 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Korpe male, neprakticne. @Bolonjeze rece za parking, neko spomenu Albu, kako nije obavezna da cisti itd.
Kikibombona

#44944 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Nekako s proljeća wrote: 22/08/2020 21:45
Image
Image
Image
Ima smeca posvuda. Bilo bi u gomilama da ljudi ne kupe. Gdje god dodjes na Smetove moras oko sebe pokupiti ako ne zelis da ti smece kvari ugodjaj. Svaki put pokupim smece i svaki put zateknem novu turu.

Sa stokom samo represija daje rezultate. Lupati kazne od par hiljada maraka. Ako nema platiti, neka ocisti korito rijeke, divlju deponiju i sl.
clio_dci120

#44945 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Casual's wrote: 23/08/2020 00:28 Koji od Isaka vozi jaguara?
Ajd da je Tempo pitao razumio bi, ali ti? Eto te kao onda oNa Not my idea, kada se raspitivala ko vozi Range Rovera :lol:
Casual's

#44946 Re: Zeničani

Post by Casual's »

clio_dci120 wrote: 23/08/2020 09:18
Casual's wrote: 23/08/2020 00:28 Koji od Isaka vozi jaguara?
Ajd da je Tempo pitao razumio bi, ali ti? Eto te kao onda oNa Not my idea, kada se raspitivala ko vozi Range Rovera :lol:
Zato što kreten sinoć od lamele do kružnog Crkvice sve prestiže, nešto blica, ulazi u makazice, nije bahata, nego bezobrazna i maloumna vožnja. Ako je to onaj što je lijep, onda neka mu stave epitet i kreten.
clio_dci120

#44947 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Nije Arnel sigurno. Ne vozi on.
A mozda je i neki drugi, mozda nije Jaguar od Isaka. I
Zaitsev

#44948 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

clio_dci120 wrote: 23/08/2020 14:54 Nije Arnel sigurno. Ne vozi on.
Vozni park 3 Isaka čine: SUV Jaguar, SUV Maserati i nekakav pravo bijesan BMW.
clio_dci120

#44949 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Vidi forumasa svi smekaju sta vozaju Isaci.

Svi smo mi Not my Idea :mrgreen:
clio_dci120

#44950 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Zaitsev wrote: 23/08/2020 17:08
clio_dci120 wrote: 23/08/2020 14:54 Nije Arnel sigurno. Ne vozi on.
Vozni park 3 Isaka čine: SUV Jaguar, SUV Maserati i nekakav pravo bijesan BMW.
Zaboravio si na 4 ministra :) cini mi se da njegov Merc bude parkiran na taxi standu.
Post Reply