Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: ExNihilo, _BataZiv_0809, anex

clio_dci120

#44776 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Tempo wrote: 20/08/2020 00:09
Zaitsev wrote: 20/08/2020 00:03
clio_dci120 wrote: 19/08/2020 12:24
Trebas ici na utakmicu sa Novim Seherom i trebas navijati iz sveg grla, jer u Zenici je u ratu vladala velika glad, a bila bi jos veca, da nije bilo seherana koji su odrzavali putnu komunikaciju Crni Vrh, preko kojeg su tesnjaci slali humatniranu pomoc u Zenicu. Sram da vas bude, trebali bi Hifi i Hrvicu ljubiti stope. Tesanj je u ratu spasio Zenicu, pitaj svoje roditelje balavac jedan. :bih:

P.S. Previse pametujes za nekog ko zivi u gradu u kojem od 95 godine Starina odreduje sve tokove drustvenog zivota i ekonomije.
Jebote rat i putna komunikacija Crni Vrh. Previše ti pametuješ za nekoga ko se poziva na nešto od prije 25 godina. Zato nam i jest ovako. Otjerali ste boga oca sa tom mazohističkom pričom o ratu, ustašama, četnicima i balijama.
Poserem se i na Hifu i na Hrvica. Nek je i 600 KM, samo nek se ne puca. Jebo vas rat i sve vezano za isti. Odjebite vise.

tako je, poserem se i ja.

inace, radi tacnog informisanja javnosti nikakva pomoc iz tesnja nije dolazila u zenicu. zenicani su ratovali tamo i jedna jedinica je nekoliko mjeseci bila u okruzenju.

cuj tesanj slao zenici humanitarnu pomoc?!
nemoj da te to ko cuje na ulici, mogo bi dobit šolju humanitarnog vruceg šamara.

Ne zaboravi i Kantica koji je prevozio humanitarnu pomoc. Koliko je samo gladne zenicke djece nahranio Ahmetlic, Kantic i Hrvic. Citave cisterns goriva su poslane u Zenicu kao pomoc u odbrani, a koliko je Hrvic hrane poslao, to necu ni spominjati. Budu posten, pa se sjeti kad si gladan jeo tesanjski kruh. Hvala dragom Bogu na takvim ljudinama, a ti se stidi nezahvalnice jedan.
kakavdanakneiskustvu

#44777 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

anex wrote: 20/08/2020 10:31 Jaro ti samo jedeš u Zenici? :D

Jesi li jeo pizzu u McMilano?
:lol: :thumbup:
Nivelacija

#44779 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Zna li neko kad pocinje serijal selu u pohode Sinana Glupica.
Reventor

#44780 Re: Zeničani

Post by Reventor »

clio_dci120 wrote: 20/08/2020 10:40 Ne zaboravi i Kantica koji je prevozio humanitarnu pomoc. Koliko je samo gladne zenicke djece nahranio Ahmetlic, Kantic i Hrvic. Citave cisterns goriva su poslane u Zenicu kao pomoc u odbrani, a koliko je Hrvic hrane poslao, to necu ni spominjati. Budu posten, pa se sjeti kad si gladan jeo tesanjski kruh. Hvala dragom Bogu na takvim ljudinama, a ti se stidi nezahvalnice jedan.
WTF? Jel ovo zajeb..., sarkazam?

WTF!!!
Jimmy McNulty
Čiča Gliša

#44781 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

clio_dci120 wrote: 19/08/2020 21:06 I Jimi ce zbrisati, cim je napisao da uci za masinovodju. A to je gore bas trazeno.
Držim tu opciju otvorenom, ali nije plan. Ako ne bih uspio na ŽFBH dobiti željeni posao ili makar u AMZ da vozim manevru, onda se hvatam noge i ja. :run:
DeutscheBahn ili austrijski ÖBB plaču za mašinovođama kao i Eisenbahn koji posluje u Austriji, Njemačkoj i Švici.

Jeo sam pizzu u Corneru, meni bolja nego i u Caballu i u Fratelliju.
Zaitsev

#44782 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

clio_dci120 wrote: 20/08/2020 10:40
Jebote rat i putna komunikacija Crni Vrh. Previše ti pametuješ za nekoga ko se poziva na nešto od prije 25 godina. Zato nam i jest ovako. Otjerali ste boga oca sa tom mazohističkom pričom o ratu, ustašama, četnicima i balijama.
Poserem se i na Hifu i na Hrvica. Nek je i 600 KM, samo nek se ne puca. Jebo vas rat i sve vezano za isti. Odjebite vise.

inace, radi tacnog informisanja javnosti nikakva pomoc iz tesnja nije dolazila u zenicu. zenicani su ratovali tamo i jedna jedinica je nekoliko mjeseci bila u okruzenju.

nemoj da te to ko cuje na ulici, mogo bi dobit šolju humanitarnog vruceg šamara.

Ne zaboravi i Kantica koji je prevozio humanitarnu pomoc. Koliko je samo gladne zenicke djece nahranio Ahmetlic, Kantic i Hrvic. Citave cisterns goriva su poslane u Zenicu kao pomoc u odbrani, a koliko je Hrvic hrane poslao, to necu ni spominjati. Budu posten, pa se sjeti kad si gladan jeo tesanjski kruh. Hvala dragom Bogu na takvim ljudinama, a ti se stidi nezahvalnice jedan.
Zato kila “tesanjskog” brašna i jest bila 25-30 KM, jedno “tesanjsko” jaje bilo 10 KM, da ne pričamo o crnovrskim cigarama ili tesanjskom gorivu...
Tempo

#44783 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Alo, migrante, tesanj je bio u okruzenju. Odakle njima hrana koju bi slali u zenicu.?
Tempo

#44784 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Zaitsev wrote: 20/08/2020 12:29

Zato kila “tesanjskog” brašna i jest bila 25-30 KM, jedno “tesanjsko” jaje bilo 10 KM, da ne pričamo o crnovrskim cigarama ili tesanjskom gorivu...

Zenica je kupovala hranu od srba preko gluhe bukovice.
anex
Nindža revizor

#44785 Re: Zeničani

Post by anex »

E moram se složiti s tempom u oba njegova posta...
-Chesterfield-

#44786 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Tempo wrote: 20/08/2020 12:41

Alo, migrante, tesanj je bio u okruzenju. Odakle njima hrana koju bi slali u zenicu.?
Bacali im iz zraka ✈
Ako bi pilot slučajno ofulao Tešanj, paket završi u Zenici, Žepču, Maglaju, Kaknju...
Tempo

#44787 Re: Zeničani

Post by Tempo »

-Chesterfield- wrote: 20/08/2020 12:48
Tempo wrote: 20/08/2020 12:41

Bacali im iz zraka ✈
Ako bi pilot slučajno ofulao Tešanj, paket završi u Zenici, Žepču, Maglaju, Kaknju...

Ma jok.iz zraka su bacali enklavama u istocnoj bosni. Jos jednom, sva roba je dolazila iz gluhe bukovice. I humanitarne organizacije su nesto donosili i dijelili, icrc, premier urgance, ekvilibri..
Nafta se krala i prodavala iz njihovih kamiona, mada nije bilo civilnog saobracaja. Missim, bilo je, ali zanemarivo. Nafta je bila trazena kao gorivo za agregate.
sale07

#44788 Re: Zeničani

Post by sale07 »

Naša stranka Zenica: Grad je odgovoran za propadanje Čelika, mora snositi odgovornost i za njegov oporavak

Na sjednici Gradskog vijeća Zenica, koja će biti održana danas, a čija je tema stanje u NK Čelik, Naša stranka će predložiti sljedeće zaključke:
– Hitnu uplatu interventnih sredstava u iznosu 500.000 KM, što će omogućiti NK Čelik odigravanje prvog dijela sezone u Kantonalnoj ligi ZDK;
– Upravljanje poslovnim prostorima u sklopu stadiona vratiti Čeliku, bez naknade, uz strogu kontrolu i obavezu redovnog izvještavanja Gradskog vijeća i Gradske uprave o utrošku sredstava naplaćenih na ime zakupa;
– Pružiti punu podršku organima Kluba u skladu sa Statutom NK Čelik, te da se u njegov rad uključe po jedan ili dva člana Gradske uprave zaduženi za kontrolu transparentnog i zakonotiog rada UO i NO, te kontrolu utroška svih sredstava koja Klub dobija od Grada, kao i kontrolu sredstava od izdavanja prostora u sklopu stadiona;
– Izvršiti analizu komunalnih usluga koje se fakturišu NK Čelik, te instalirati vodomjere i satove za struju za svaki poslovni prostor u sklopu stadiona čime bi se ti troškovi prenijeli na zakupce poslovnih prostora.
Zaključci su napravljeni na osnovu razgovora s predstavnicima Kluba i navijača.
Meliha Salčinović, zastupnica NS u Gradskom vijeću, smatra da Grad snosi veliku odgovornost za stanje u ovom Klubu te da u skladu s tim treba poduzeti sve da Čelik nastavi s radom. Kao dokaz odgovornosti Grada navodi sljedeće činjenice:
– Unazad 25 godina općinska, a potom gradska uprava je postavljala upravne i nadzorne odbore u NK Čelik kroz striktnu kontrolu Skupštine Kluba. Upravni odbori koji su postavljani na takav način su direktno odgovorni za nagomilane obaveze po svim osnovama unutar NK Čelik. Na tužilastvu i sudskim organima je da pronađu da li je takvim djelovanjem prekršen zakon i da se odgovorna lica privedu pravdi i procesuiraju za nesavjesno djelovanje.
– Gradska uprava je upošljavala radnike u radnu zajednicu NK Čelik posmatrajući Klub kao javnu ustanovu, a ne kao udruženje građana, pri čemu su svi uposlenici stadiona zaduženi za njegovo održavanje bili uposlenici NK Čelik iako je stadion u vlasništvu Grada. Time je Klub pored redovnih obaveza za igrače i stručni štab opterećivan i za plaće uposlenika koji nisu direktno bili povezani s Klubom.
– Direktor stadiona, koji je u vlasništvu Grada, također je sve vrijeme bio uposlenik NK Čelik.
– Troškovi vode i komunalija za poslovne prostore u sklopu stadiona su fakturisani NK Čelik usljed čega Klub ima ogromne obaveze prema javnim preduzećima u vlasništvu Grada
– Gradska uprava je oduzela stadion Klubu, čime su uskraćeni za prihode na ime zakupnina od poslovnih prostora, a obaveze za radnike na održavanju stadiona su ostale na NK Čelik. Sredstva zakupnina su trebala biti iskorištena za reprogram poreskog duga NK Čelik, međutim sa uplatama prema poreskoj upravi se prestalo u aprilu 2019. godine.
– Gradska uprava je nametnula Skupštini Kluba investitora iz Turske kao jedino rješenje za njegov opstanak, međutim nakon tri godine investitor se povukao i iza sebe ostavio 1,4 milion obaveza samo po osnovu plaća.
„Sve navedeno prikazuje koliko je Grad doprinio propadanju Čelika. Ono što tražimo za oporavak, još uvijek nije ni blizu toga koliko je Čelik pretrpio štete zahvaljujući neodgovornom odnosu prema ovom simbolu Zenice“, rekla je Salčinović.
Nivelacija

#44789 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kiki je hvalio ovu Melihu, hmmm odlicno redanje stvari.
Da jos samo prestanu podrzavati gej paradu krizao bi ih zajedno za Kikijem na svakim izborima. Ne mogu preci preko toga, to je meni klasicno guranje prstiju u oci zapada preko NS u mjestu gdje muslimani cine 90% stanovnistva.
_BataZiv_0809
Nindža revizor

#44790 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sto li muslimani onda toliko zele da se dokopaju drzava gdje su gay parade redovna i normalna stvar 🤔🤔🤔
Nivelacija

#44791 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Grad naplaćuje prihode od poslovnih prostore, a Čelik placa radnike koje odrzavaju gradsku imovinu i placa komunalije. :run:

Ovo je genocid nad Čelikom od strane grada.
clio_dci120

#44792 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Hahaha, koji je kreten ovaj Tempo. :D :lol: :lol:
Ja sve konto da su to postar iz SDP-a ili Blabajic, a ono mozda je i Paprle, ajd znaj. :lol:
channel10

#44793 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Reventor wrote: 20/08/2020 11:37
clio_dci120 wrote: 20/08/2020 10:40 Ne zaboravi i Kantica koji je prevozio humanitarnu pomoc. Koliko je samo gladne zenicke djece nahranio Ahmetlic, Kantic i Hrvic. Citave cisterns goriva su poslane u Zenicu kao pomoc u odbrani, a koliko je Hrvic hrane poslao, to necu ni spominjati. Budu posten, pa se sjeti kad si gladan jeo tesanjski kruh. Hvala dragom Bogu na takvim ljudinama, a ti se stidi nezahvalnice jedan.
WTF? Jel ovo zajeb..., sarkazam?

WTF!!!
Sto je najgore, nije. Vidis dokle nas je doveo ovaj obrazovni sistem gdje totalni idioti dobijaju diplome.
Kikibombona

#44794 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Moja iskustva sa Sanjom i Melihom su odlicna. Obratio sam se jednoj i drugoj za konkretne probleme, oba su veoma brzo rijesena.

Mi od NS i SDP, od Melihe i Almira, trenutno nemamo bolje u ovom gradu. Jedino te dvije stranke imaju gradske ljude na listama dok ostali u 99% slucajeva nude ljude sa sela koji su prvenstveno zainteresovani za rjesavsnje problema na selima. I nemam nista protiv, Vijece pripada gradskim i seoskim sredinama. Samo je omjer po nas u gradu katastrofalan, 90% Vijeca cine ljudi sa sela.

Meliha :thumbup:

Naša stranka Zenica: Grad je odgovoran za propadanje Čelika

http://ba.n1info.com/Sport-Klub/Nogomet ... elika.html

Ovo kao da je forumaš JA_JA sastavio :D
Meliha Salčinović, zastupnica NS u Gradskom vijeću, smatra da Grad snosi veliku odgovornost za stanje u ovom Klubu te da u skladu s tim treba poduzeti sve da Čelik nastavi s radom. Kao dokaz odgovornosti Grada navodi sljedeće činjenice:

- Unazad 25 godina općinska, a potom gradska uprava je postavljala upravne i nadzorne odbore u NK Čelik kroz striktnu kontrolu Skupštine Kluba. Upravni odbori koji su postavljani na takav način su direktno odgovorni za nagomilane obaveze po svim osnovama unutar NK Čelik. Na tužilastvu i sudskim organima je da pronađu da li je takvim djelovanjem prekršen zakon i da se odgovorna lica privedu pravdi i procesuiraju za nesavjesno djelovanje.

- Gradska uprava je upošljavala radnike u radnu zajednicu NK Čelik posmatrajući Klub kao javnu ustanovu, a ne kao udruženje građana, pri čemu su svi uposlenici stadiona zaduženi za njegovo održavanje bili uposlenici NK Čelik iako je stadion u vlasništvu Grada. Time je Klub pored redovnih obaveza za igrače i stručni štab opterećivan i za plaće uposlenika koji nisu direktno bili povezani s Klubom.

- Direktor stadiona, koji je u vlasništvu Grada, također je sve vrijeme bio uposlenik NK Čelik.

- Troškovi vode i komunalija za poslovne prostore u sklopu stadiona su fakturisani NK Čelik usljed čega Klub ima ogromne obaveze prema javnim preduzećima u vlasništvu Grada

- Gradska uprava je oduzela stadion Klubu, čime su uskraćeni za prihode na ime zakupnina od poslovnih prostora, a obaveze za radnike na održavanju stadiona su ostale na NK Čelik. Sredstva zakupnina su trebala biti iskorištena za reprogram poreskog duga NK Čelik, međutim sa uplatama prema poreskoj upravi se prestalo u aprilu 2019. godine.

- Gradska uprava je nametnula Skupštini Kluba investitora iz Turske kao jedino rješenje za njegov opstanak, međutim nakon tri godine investitor se povukao i iza sebe ostavio 1,4 milion obaveza samo po osnovu plaća.

„Sve navedeno prikazuje koliko je Grad doprinio propadanju Čelika. Ono što tražimo za oporavak, još uvijek nije ni blizu toga koliko je Čelik pretrpio štete zahvaljujući neodgovornom odnosu prema ovom simbolu Zenice“, rekla je Salčinović, saopćeno je iz Naše stranke Zenica.
Last edited by Kikibombona on 20/08/2020 13:53, edited 1 time in total.
Freamon Lester

#44795 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Nivelacija wrote: 20/08/2020 13:14 Kiki je hvalio ovu Melihu, hmmm odlicno redanje stvari.
Da jos samo prestanu podrzavati gej paradu krizao bi ih zajedno za Kikijem na svakim izborima. Ne mogu preci preko toga, to je meni klasicno guranje prstiju u oci zapada preko NS u mjestu gdje muslimani cine 90% stanovnistva.
Nema druge nego vladavinu Serijeta na lokalnom nivou uvesti...
Sanjarko

#44796 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Jimmy McNulty wrote: 20/08/2020 12:05
clio_dci120 wrote: 19/08/2020 21:06 I Jimi ce zbrisati, cim je napisao da uci za masinovodju. A to je gore bas trazeno.
Držim tu opciju otvorenom, ali nije plan. Ako ne bih uspio na ŽFBH dobiti željeni posao ili makar u AMZ da vozim manevru, onda se hvatam noge i ja. :run:
DeutscheBahn ili austrijski ÖBB plaču za mašinovođama kao i Eisenbahn koji posluje u Austriji, Njemačkoj i Švici.

Jeo sam pizzu u Corneru, meni bolja nego i u Caballu i u Fratelliju.
Sa srecom.
Jimmy McNulty
Čiča Gliša

#44797 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Također ako ima omladine željne posla preporučio bih im da završe kurs za manevristu, košta 750 KM, a Mittalu stalno trebaju i primaju ih često.

Na birou ih skoro i nema kao i mašinovođa.
avenija

#44798 Re: Zeničani

Post by avenija »

Bolonjeze

#44799 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

Raja, treba li se raditi korona test prilikom ulaska u Srbiju?
Ja_Ja

#44800 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Nivelacija wrote: 20/08/2020 13:14 Kiki je hvalio ovu Melihu, hmmm odlicno redanje stvari.
Meni ne smetaju gej parade, a musliman sam. Neki bi cak rekli i da praktikujem vjeru. Nemam problema da ti ljudi kao punoljetne osobe imaju ista prava koja imam i ja sa svojom suprugom. Sta mene briga sta oni rade izmedju svoja cetri zida sve do onog momenta do kojeg to ostaje izmedju njihova cetri zida, istog sam misljenja i za zajednica muskarca i zene. Ako je parada tu da se ukaze na probleme te zajednice bujrum. Ako je tu da se koristi za pervezivne namjene, onda ne. Cinjenica je da ce mo kao drzava morati kako se krecemo prema EU da sihronizujemo svoje zakone sa zakonima EU pa i da damo odredjena prava toj zajednici bez obzira ko bio na vlasti.
Locked