Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#42651 Re: Zeničani

Post by doff »

Ne komentarišem politiku, ali ste svi šutjeli kad je SDA ugasila onakve košarkašice koje su region osvajale, pa košarkaše, pa rukometaše...

HARAM IM BILO!
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#42652 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ma sta ce nam sport, otvoreni su ponovo nargila barovi. Neka se "napusaje" omladina.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3253
Joined: 28/01/2012 11:38

#42653 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Throttle wrote: 30/05/2020 18:46 Ne valja ti komparacija. Kako je bilo prve 3 utakmice? Sad ispada ja nesto branim Fudu al ti tvrdis da je bila dobra ekipa al Fudo zahebo za licencu pa ispali? Kurko. Ispali bi svakako, samo je ovo sa licenciranjem dodatna pizdarija. Posto ti bolje pratis, koliko sezona se bore za opstanak?
Kazem, Fudo je obecao rijesit dugove i probleme. Nije. Tu nema dileme.
Al ispada po pisanju da je on stajao izmedju stativa i primao golove. Nije stimalo nista ni na terenu.
Šefe, NK Čelik nije neka privatna piljara s kojom gradska uprava nema nikakve veze. Grad, a time SDA i Fuad Kasumović nose glavnu odgovornost za stanje u klubu. Karcinom zvani SDA je 20 godina sistematski uništavao klub koristeći ga za praonicu para.
FK je na vlast došao uz pomoć navijača i simpatizera Čelika nudeći pomoć klubu, da bi po dolasku na vlast okrenuo priču za 180.
On je inzistirao na dovođenju Turčina kriminalca, dok je NGG nudio alternativna rješenja s drugim investitorima međutim on je gurao svoje. Reprogram duga je uskratio NGGu, a dao Turčinu.
Što se tiče ispadanja. Ne ispada Čelik zbog manjka bodova iz odigranih utakmica, nego oduzimanjem 3 boda kojima je kažnjen zbog nesiplaćenih obaveza uoči neodigrane utakmice protiv Želje.
Dosta vas na ovom forumj imate stav da je Čelik odvojena priča od grada i od politike, a on je zapravo svih ovih godina talac te iste politike.
Throttle
Posts: 12941
Joined: 10/06/2016 12:35

#42654 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Znaci, da je treci odozdo, to bi bilo ok? Nevezano za ispadanje sad, jel tome treba tezit? Biti bod ili dva iznad crvene zone iz sezone u sezonu? Kako rekoh, igra nije ok i to je problem, isto kao i administrativni za koji je kriv Fudo.
User avatar
N.N.
Posts: 3005
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#42655 Re: Zeničani

Post by N.N. »

doff wrote: 30/05/2020 19:07 Ne komentarišem politiku, ali ste svi šutjeli kad je SDA ugasila onakve košarkašice koje su region osvajale, pa košarkaše, pa rukometaše...

HARAM IM BILO!
Nije to bas tako,

Arnel Kalusic je ispred SDA (valjda je u SDA, nemam pojma)i Opcine Ze bio zaduzen za sport, gurao kosarkasice kada su igrale protiv Partizana i Milice Dabovic, te tu regionalnu ligu koju spominjes.
Tada je budzet kosarkasica bio oko milion KM.
Kada se kasnije otkrilo sta su radili i kolike pare obrnuli, tada su i cucnule. Zena kosarkasica mu imala platu kao Stilic u Zelji jbte :mrgreen:

Rukometasi, Pane Skrbic nije izlazio iz kancelarije rahmetli Huse. Pare i pare su i rukometasi dobili. Dovodili Zlatka Saracevica sa 7 milja mjesecnom platom, 90% tima igraca iz Srbije dovodili, hranarine, stanarine je valjalo placati.
Problem sa rukometom je bio sto je Pane Skrbic htio sve sam. Finansije, sve on.
Zasto mislis da se RK i raspao i podijelio na Celik i Celik Junior !?
Junior sada vode Dzeno Film i Vlado Sedmerac.

I td td.

Mislim, jebe mi se za SDA, ja pricam za eru rahmetli Huse.
Pare su imali i dobijali svi kolektivi.
Sada sto smo mi lopovska nacija, sto sve pokradesmo,to je druga stvar.
Fudo je sada zavrnuo pipu i nema niko.
Uzdravlje.
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#42656 Re: Zeničani

Post by doff »

N.N. wrote: 30/05/2020 22:04
Nije to bas tako,

Arnel Kalusic je ispred SDA i Opcine Ze bio zaduzen za sport, gurao kosarkasice kada su igrale protiv Partizana i Milice Dabovic, te tu regionalnu ligu koju spominjes.
Tada je budzet kosarkasica bio oko milion KM.
Kada se kasnije otkrilo sta su radili i kolike pare obrnuli, tada su i cucnule.

Rukometasi, Pane Skrbic nije izlazio iz kancelarije rahmetli Huse. Pare i pare su i rukometasi dobili. Dovodili Zlatka Saracevica sa 7 milja mjesecnom platom, 90% tima igraca iz Srbije dovodili, hranarine, stanarine je valjalo placati.
Problem sa rukometom je bio sto je Pane Skrbic htio sve sam. Finansije, sve on.
Zasto mislis da se RK i raspao i podijelio na Celik i Celik Junior !?
Junior sada vode Dzeno Film i Vlado Sedmerac.

I td td.

Mislim, jebe mi se za SDA, ja pricam za eru rahmetli Huse.
Pare su imali i dobijali svi kolektivi.
Sada sto smo mi lopovska nacija, sto sve pokradesmo,to je druga stvar.
Fudo je sada zavrnuo i nema niko.
Uzdravlje.
Pa eto i dok su imali lovu, neko je hajrovo a sport ugašen. Kroz sportske kolektive su se budzetski novci prali, a saučesnik je bio onaj ko ih je i davao.

I NK Čelik je dobijao pare pa su 20 godina na infuziji. Zna se ko je sjedio u Upravi, ko ih je postavljao...
User avatar
N.N.
Posts: 3005
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#42657 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Zato sam ti napisao, mi smi lopovski narod, generalno gledajuci.
Ne krade samo ko nema priliku.
Pare su imali svi kolektivi, rezultate vidimo. Uvijek je neko sa strane hajrovao.

Imas dvije strane,
Kada su dobijali pare, bio je po neki bljesak.
Kosarkasice i Partizan u Areni.
Rukometasi i ulazak u PL, kao i turniri sa respektabilnim ekipama i repkama koje su pravili.
Sada se posvadjali i nema nicega.
I td.

I sada ova strana, nema para i snalazite se.
Vidjet cemo da li ce ovo dati neki rezultat. Osim gasenja nekog kolektiva.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3253
Joined: 28/01/2012 11:38

#42658 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Throttle wrote: 30/05/2020 21:58 Znaci, da je treci odozdo, to bi bilo ok? Nevezano za ispadanje sad, jel tome treba tezit? Biti bod ili dva iznad crvene zone iz sezone u sezonu? Kako rekoh, igra nije ok i to je problem, isto kao i administrativni za koji je kriv Fudo.
Kada su uprava, finansije i organizacija na nivou, igra i sipadanje su najmanji problem.
Te igrače, koji igraju za kurac, je doveo lažni investitor kojeg je doveo Fuad Kasumović. Šta ti tu nije jasno?
Osim toga, sve i da smo bili iznad jebene crte opet nam ro kurca ne bi značilo jer nismo dobili licencu za iduću godinu zbog dugova koje je, gle čuda, Turčin nastavio gomilat.
doff
Posts: 2328
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#42659 Re: Zeničani

Post by doff »

Zato sam ja napisao haram im bilo, zna se ko su ti što su pokrali, oni isti koji su se borili da se iz budžeta prebace sredstva kao za sport. Kakav crni sport, ko da je seljačinama bilo do sporta. Isto kao što im je sad u ovoj situaciji stalo do respiratora :oops:
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#42660 Re: Zeničani

Post by phillie »

Sto se tice Celika, u Zenici nema nevinih. Poceo sam pisati duzi post, ali nemam vise stomak za to, pa ga obrisah.
SVI SMO KRIVI I SVI BI TREBALI ODGOVARATI ZBOG CELIKA.
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#42661 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Fuad je u dva navrata ostetio ovaj klub. Prvi put kada je kao predsjednik kluba napravio minus od 1.5 miliona maraka. Drugi put kada je kao gradonacelnik odbio potpisati reprogam i time podrzati klub i napore NGGa.

Bio grobar kluba sa SDA, ostao grobar kluba "nezavisan".

P.s. pogledajte pismo Robijasa i ko im je dao odgovor.
dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#42662 Re: Zeničani

Post by dert »

doff wrote: 30/05/2020 22:32 Zato sam ja napisao haram im bilo, zna se ko su ti što su pokrali, oni isti koji su se borili da se iz budžeta prebace sredstva kao za sport. Kakav crni sport, ko da je seljačinama bilo do sporta. Isto kao što im je sad u ovoj situaciji stalo do respiratora :oops:
:thumbup: :thumbup:
Throttle
Posts: 12941
Joined: 10/06/2016 12:35

#42663 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Sta je bilo s klupama s Uglovnice? :roll:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#42664 Re: Zeničani

Post by avenija »

Image

Laž !
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#42665 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Otvorilo se 5-6 novih. :mrgreen:
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#42666 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Throttle wrote: 31/05/2020 15:56 Sta je bilo s klupama s Uglovnice? :roll:
Kolko su vrijedile možda su se ispalile zajedno sa Space X raketom
Bolonjeze
Posts: 214
Joined: 08/01/2018 19:19

#42667 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

Ovo što je fudo uradio sa Čelikom za par godina će se desiti i sa gradom Zenicom. Njemu novac nama kolaps. Ovo sa Čelikom je samo preview onoga što dolazi.
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#42669 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Je li sad zvanično nemamo ni jednog premijerligaša u ekipnim sportovima osim ragbija?

Evropski grad.
User avatar
Casual's
Posts: 5726
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#42670 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Too kroljuu crkoo
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2630
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#42671 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Imaju jos djevojke u kosarci i ja mislim da je to to. Hajde jos jedno mjesec dva dana pa cemo malo dublje da razglabamo ovdje gdje smo bili tik nakon lokalnih izbora 2016 godine a gdje smo pred ove izbore. Mislim da smo prema svih parametrima nazadovali bar 10-15 godina, ali cemo mi to malo razbiti u detalje i dati mozda i nekoj opoziciji (ako se ko probudi do tada) materijala.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#42672 Re: Zeničani

Post by avenija »

Koliko moras biti losa stranka da ne iskoristis najlosijeg gradonacelnika u historiji i najvece nazadovanje Zenice vjerovatno izuzev rata u historiji.
Nevjerovatno slaba i unistena SDA stranka. Ove ostale ni ne racunam SDP je poklopljen i kupljen, ostali ne postoje, SBB se ugasio a ostali su minorni svakako pa nazalost i Snaga Centra koja je obecavala. Jos 4 godine iste lokalne vlasti Zenica nece prezivjeti u to sam siguran.

Grad bez kluba u najjacem rangu u bilo kojem sportu konacno 2020 godine.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42673 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bilo je samo pitanje kad, a bolje je bilo da se ovo desilo i prije 5 ili 10 godina, ranije bi se povukla crta. Dolazi sve na naplatu, a Čelik nisu mogle spasiti ni lijepe želje ni ogromna ljubav i energija NGG. Može se neko ljutiti koliko hoće, ali od ljubavi se ne živi....

Odluka nije konačna, ali ako bude iz lige ispade klub sa tradicijom, a ostaju neke Tuzle sitiji, Doboji Kaknji, uz svo dužno poštovanje...a mi ispadamo sa nekim klubom iz etno sela.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#42674 Re: Zeničani

Post by avenija »

Lijep pogled na Zenicu iz Sarajeva hehe
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#42675 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

avenija wrote: 01/06/2020 17:58 Koliko moras biti losa stranka da ne iskoristis najlosijeg gradonacelnika u historiji i najvece nazadovanje Zenice vjerovatno izuzev rata u historiji.
Nevjerovatno slaba i unistena SDA stranka. Ove ostale ni ne racunam SDP je poklopljen i kupljen, ostali ne postoje, SBB se ugasio a ostali su minorni svakako pa nazalost i Snaga Centra koja je obecavala. Jos 4 godine iste lokalne vlasti Zenica nece prezivjeti u to sam siguran.

Grad bez kluba u najjacem rangu u bilo kojem sportu konacno 2020 godine.
:thumbup: :thumbup:
Post Reply