Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#39401 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

To za zapošljvanje Fudinih jursnika se apsolutno slazem. Evo Zuban i ona plavka Jasna su najbolji dokazi. Studenti propaliteti koje je Dofu uvalio na izmisljenje pozicije zbog dizanja ruku.Ali isto tako dragi moj Casuals nabroj sva zaposljavanja po INZ-u, transfer onog sa trznice u INZ, pa da ne nabrajam dalje. Pola SDA jursnika je utociste naslo u INZ-u, nema jednog jedinog covjeka koji nije SDA, a da radi u institiutu. Napisi malo i o zaposljavanjima na UNZE i sl...Niko nije cist, odnosno sve je to u pet deka.

Rjesenje Zenicatransa jeste njegovo slanje u stecaj, uspostavljanje prijevoza po principu JPP-a , uz osiguravanje mehanizma kontrole cijene karata. A na kraju neka se prepusti privatniku da odreduje cijenu, ako nema drugog rjesenja.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3265
Joined: 28/01/2012 11:38

#39402 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Opet se ovdje spominje Huso kao da je neki svetac. :-)
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#39403 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Distortion wrote: 04/01/2020 23:49
Ja sam samo rekao cinjenice koje znaju svi. Covjek kupio zemlju po niskoj cijeni, imao pare da kupi i mogao je pretpostaviti da je ta zona atraktivna za buducu poslovnu zonu. Ja sam samo naveo razloge zasto ga boli za Zenicom. Dakle, rekao sam da ima interesa zbog zemlje koju je kupio i koju pretvara u gradjevinsko zemljiste. Sticajem okolnosti kuca (gdje zivi) mu je preko puta tog zemljista.

Nisam ja nista rekao da ti mi govoris da nisam normalan. To je vec vrijedjanje i izbjegavaj taj nacin razgovara.

Mene hvala Bogu placa privatnik kod kojeg radim i nikad nisam imao dodira s bilo kojom strankom. Taman posla jos da pisem za pare za Fudu. :mrgreen:

Fudo ce uvjeren sam ovaj grad jos vise dignuti ka boljem jer je dugo godina bio zapusten zahvaljujuci SDA. Zenica je dugo godina bila u drugom planu dok su drugi gradovi napredovali na ekonomskom i privrednom planu.

Cuj i da vas placaju da pisete :D

Ja rekoh na pocetku argumente koji ne idu u prilog Kasumovicu a dobih replike samo zato sto sam dodao da ovo "ko koga sprijecava da kupuje zemlju". Lik odavno ima kucu preko puta te zemlje gdje zivi. Kupio je jer je skonto da ce vrijedit vise. Samo sam odgovorio na pitanje nekog ko je rekao "zasto bi ga bolio za Zenicom"? U tom kontektstu je moj odgovor.
Kakve crne cinjenice, to sto ti radis se zove “spin”. Prvo napravis tvrdnju da je nesto opste poznato (iako nije), onda ubacis malo logicne istine poput prvog dijela druge recenice (da je imao pare), I onda pokrenes masineriju lazi; kako je npr. mogao predpostaviti da ce zemljiste biti atraktivno, istovremeno odbijajuci dodati tome da se njegova predpostavka bazira na tome da ima poluge izvrsne vlasti u svojim rukama i da je ON kreirao odluke poput: 1. Proglasenja tog zemljista perspektivnim mijenjanjem namjene od poljoprivrednog u gradjevinsko, 2. Donosenja odluke da lokacija postaje poslovna zona, I 3. Donosi odluku da se iskoriste drustveni resursi za pripremu lokacije za poslovnu zonu. To nisu predpostavke jarane koje se bave trivijalnim mogucnostima, to su konkretni koraci izabranog politicara koji koristi svoju poziciju sa sticanje protupravne dobiti. Radi se o kriminalnim djelu.

Samim tim kako si napisao predhodni post dalo se zakljucit da mislis da su ti ssagovornici idioti poput onih koji se loze na fb grupe Salivenog i Carsije pa samim tim i moj komentar o nenormalnom ponasanju.

Daj nam konkretno nabroj sta se u Zenici napravilo u zadnje 3+ godine sto je cini boljim mjestom za zivljenje nego sto je bila? Hajde da vidimo i da napravimo disekciju tih fudinih zasluga jednom za svagda!
User avatar
Casual's
Posts: 5735
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#39404 Re: Zeničani

Post by Casual's »

clio_dci120 wrote: 05/01/2020 14:40 To za zapošljvanje Fudinih jursnika se apsolutno slazem. Evo Zuban i ona plavka Jasna su najbolji dokazi. Studenti propaliteti koje je Dofu uvalio na izmisljenje pozicije zbog dizanja ruku.Ali isto tako dragi moj Casuals nabroj sva zaposljavanja po INZ-u, transfer onog sa trznice u INZ, pa da ne nabrajam dalje. Pola SDA jursnika je utociste naslo u INZ-u, nema jednog jedinog covjeka koji nije SDA, a da radi u institiutu. Napisi malo i o zaposljavanjima na UNZE i sl...Niko nije cist, odnosno sve je to u pet deka.

Moj komentar je čisto bio reakcija na njegovo da je uveo transparentnost. Nije, naprotiv - nastavio je raditi kako se radilo, a možda i gore. Bez obraza, bez stida.
tap3ah75
Posts: 5994
Joined: 07/09/2009 14:14

#39405 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Ima li u ZE u palačikarnici NJAM NJAM kafe za popiti?
Kod nas oni otvorili radnju a nema kafe za uz palačinak.
User avatar
Distortion
Posts: 2851
Joined: 08/09/2007 19:56

#39406 Re: Zeničani

Post by Distortion »

@Casual's
Slazem se da je bilo takvih zaposljavanja poslusnika koji su morali biti nagradjeni. To je bilo za ocekivat i s tim se ne slazem ali ocito je taj neki krug ljudi morao biti nagradjen kao sto svi rade. To ne znaci da ja to podrzavam. Ja nisam za takva zaposljavanja i ne slazem se s tim potezima. Vidim da si upucen u te detalje (ja nisam jer ne pratim dovoljno ko radi u Gradakoj upravi). Sve to godinama radi SDA i svi sute, niko se ne buni.

@Ja_ja
Ovo vezano za kupovinu zemlje i taj interes da se ta zemlja pretvori u gradjevinsku, to sam rekao da je jedan od razloga zasto mu je ta funkcija bitna (interes jasan, ne branim ga u tom kontekstu). Ne sumnjam da mu SDA nece napakovat neku optuznicu za to kad dodje vrijeme. Svako ko je kriv nek odgovara jednako. Cinjenica je da Fudo mnogo zna i raspolaze sa informacijama dok je bio u SDA.
Sad da nabrajam sta je uradio za 3+ godine pozitivno za Zenicu ne ide drug. Ima on svoje u sluzbi pa nek pisu rezime sta se sve uradilo. Da nabrajam po forumu Casuals bi me opet optuzio da dobijam pare. :-D
User avatar
Casual's
Posts: 5735
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#39407 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kad sam ja nekog optužio da dobija pare od pisanja na ovom forumu? Osim Smarta možda?
Slobodno ispiši, da napokon vidimo šta je to krolj uradio.
Ja ću na svaku tu stavku napisati koja je malverzacija oko toga, ko je dobar, i naravno da li je to tuđi projekat. :D
Shmeker
Posts: 244
Joined: 17/09/2011 15:39

#39408 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

Ja ne znam što svi Casual's optužuju da je za SDA. Vratite se na stranice kada su bili opći izbori i vidjet ćete kako je pisao protiv SDA.

Čovjek samo govori da je Fujdo isto govno kao i SDA, što je apsolutno istina.

Sjetite se kako je onomad Bakir u Zenici rekao da je Fujdi odgovarala SDA kada je trebao dobit dozvole za gradnju pumpi.

I jedni i drugi se obogatili na retardiranom narodu a sada putem budžetskih para plaćaju ljudske odrone u vidu lažnih profila da narodu serviranju "istinu".

Nažalost u Ze nema alternative i sasvim je svejedno ko dobije naredne izbore.
clio_dci120
Posts: 3121
Joined: 17/07/2012 09:25

#39409 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Da Distortion, napisi molim te sta je to Fudo dobro uradio, nabroj taksativno, ruku na srce, svasta nesto je imao namjeru, ali nije zavrsio. I ja mogu pricati da bi ebao Flasu Rakije, ali dok joj ne stavim, nisam je ebo. Kontas?!
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#39410 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Iskreno, ne osjeti se razlika izmedju njeg i SDA kad je u pitanju svakodnevni zivot. Cak, nije bas popularno misljenje, imam osjecaj da je gore.

On radi stvari koje mu donose lahke poene i sto se vide. Pored toga, nije ucinio mnogo toga da se zivot gradjana olaksa i poboljsa. Vrhunac mu je Summer fest ili Adventure, a to pored svih problema koje imamo, nije dovoljno. Doduse projekt utopljavanja je dobar. Grijanje mu je nametnuto, radilo bi se i bez njeg.
Throttle
Posts: 13001
Joined: 10/06/2016 12:35

#39411 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ma i to utopljavanje ide presporo, ako cemo iskreno...
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#39412 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Shmeker wrote: 05/01/2020 17:27 Ja ne znam što svi Casual's optužuju da je za SDA.
:lol: Pa koji qrac ovoliko ubise po forumima, jebo ih je Fudo za sva vremena. A ove ublehase ostale da ne spominjem, taj da ode u Finsku, pametavao bi koliko je lose tamo. :D
To im jedino i preostaje, ovo sto su radili skoro 20 godina, vise nikad nece imati takvu priliku. Znaju i sami da su popusili. Nije samo u pitanju Zenica, dovoljno je vidjeti njihovu borbu za Sarajevo. A ova manje opstine oko Zenice da ne govorim, tako neka ide ovako. :izet:
User avatar
Casual's
Posts: 5735
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#39413 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Fudo je naš!

Image

Kaki mozgovi :mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#39414 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

hebo vas fudo,kakva su ovo srca :shock:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#39415 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Casual's wrote: 05/01/2020 19:20 Fudo je naš!

Image

Kaki mozgovi :mrgreen:
Svako ko napusti ovo dobije kredibilitet.
User avatar
Casual's
Posts: 5735
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#39416 Re: Zeničani

Post by Casual's »

_BataZiv_0809 wrote: 05/01/2020 19:28
Svako ko napusti ovo dobije kredibilitet.
smiješno
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#39417 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote: 05/01/2020 19:28
Casual's wrote: 05/01/2020 19:20 Fudo je naš!

Image

Kaki mozgovi :mrgreen:
Svako ko napusti ovo dobije kredibilitet.
:shock:
zajebavas?
User avatar
Casual's
Posts: 5735
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#39418 Re: Zeničani

Post by Casual's »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#39419 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ne zajebavam :run:

I SKJ su srusili njeni dojucerasnji clanovi, tako ce biti i sa SDA.
Shmeker
Posts: 244
Joined: 17/09/2011 15:39

#39420 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

jasko_ba wrote: 05/01/2020 19:14
Shmeker wrote: 05/01/2020 17:27 Ja ne znam što svi Casual's optužuju da je za SDA.
:lol: Pa koji qrac ovoliko ubise po forumima, jebo ih je Fudo za sva vremena. A ove ublehase ostale da ne spominjem, taj da ode u Finsku, pametavao bi koliko je lose tamo. :D
To im jedino i preostaje, ovo sto su radili skoro 20 godina, vise nikad nece imati takvu priliku. Znaju i sami da su popusili. Nije samo u pitanju Zenica, dovoljno je vidjeti njihovu borbu za Sarajevo. A ova manje opstine oko Zenice da ne govorim, tako neka ide ovako. :izet:
Čovjeku je vjerovatno muka od ovih malih poltrona koji su zatrovali sve društvene mreže pišući hvalospjeve o SDA isprdku. Činjenica je da iza profila Salyven stoje ljudi koje je Fujki postavio na budžet a oni od naših para pljuju konkurenciju.

Koja je to sad razlika od SDA botova koji su dobili poslove u javnim preduzecima i koji pljuju po njemu?


Ono što je trebalo biti neka alternativa u vidu NS je sahranjeno sa Sanjom Renic. Stala je uz Fudu kada je prvi put trebalo da se raspravlja o reprogramu za NK Čelik.

Iako joj je kolega Gratz i sam najviše zaslužan za izmjene zakona koji je to omogućio.

Nada i iskra za Zenicu su bili momci i projekat NGG. Tu je bilo toliko pozitivne energije, ideja, entuzijazma koji je mogao pokrenuti grad u drugom smjeru. Nažalost majmun iz Vakufa je seljačkim fintama sjebao ideju i doveo certificirane kriminalce u klub (trenutno tri osuđenika rade u klubu).


I opet okay je kad ljudi podržavaju Fjudu ali vrijedja inteligenciju kada ga neko predstavlja kao neku alternativu SDA.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#39421 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Slazem se! Nemam ni ja nikakvih problema da neko nekom podrsku iskazuje. Svi imamo pravo da to radimo ali ne zelim da stojim mirno dok me neko laze, i utjerava u laz prezentujuci informacije koje nisu tacne, ili neke “alternativne” cinjenice koje nisu cinjenice uopste. Zbog toga sam i insistirao da branioci lika i djela gospon gradonacelnika obrazloze te promjene, ili projekte zbog kojih nam je toliko bolje. Ja ih ne vidim a volio bih da ih vidim. Dovoljno volim svoj grad da bez obzira koliko se neslagao ideoloski sa nekim uvijek bi bio spreman da prihvatim i pohvalim dobre rezultate. I u tu svrhu navodim da je asfaltiranje puteva dobra odluka, da je pocetak rada na rijesavanju problema grijanja dobra odluka, ali osim tih par pokrenutih i jos ne zavrsenih projekata mi nemamo nista vise konkretnog u gradu a izgubili smo gotovo 3 i po godine zivota i desetine miliona maraka budjetskih sredstava.

Za Zenicatrans ga i ne krivim, meni su za ZT svi krivi, od vlasti pa do konduktera. Sami kondukteri su u zadnjih 25 godina pokrali citav dug ZT. Tako da mi i nije bas nesto pretjerano zao tih i takvih ljudi i preduzeca.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#39422 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Meni najvise smeta to sta god da uradi nikakvog estetskog smisla, sve sto uradi i sto ima dobar nijet izgleda kao da je u Pristini 1990 godine.
Evo zbog toga je upravo i studengrad propao ali bukvalno sve od igralista do mostova koji NIKADA nisu prosvjetlili u punom kapacitetu iako smo ih skupo platili. Uostalom vidio sam sliku koja to najbolje prikazuje bukvalno u svim sferama mogucim je ovakvo stanje sada i prije 4 godine. Kada vec nemas apsolutno nijedan projekat daj odrzavaj na zavidnom nivou to sto imamo.

Image
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#39423 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote: 05/01/2020 19:45 Ne zajebavam :run:

I SKJ su srusili njeni dojucerasnji clanovi, tako ce biti i sa SDA.
almy se ne slaze :wink:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#39424 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ne ide nista preko noci, ali osjete se vjetrovi promjene koji su krenuli puhati.

Izbori su se vec odavno poceli dobijati na antisda retorici, a oni sve teze okupljaju parlamentarne vecine i sve skuplje placaju papke preletace. A koliko jucer su sami od sebe imali dovoljno ruku da rade sta su htjeli :wink:

Drugi mandat uz vijecnike sa svoje liste su skroz neka druga matematika. Gradonacelnik bez sigurne podrske u vijecu je kao bokser kome je jedna ruka u gipsu protiv zdravog protivnika.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#39425 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

ljudino ali pricas o najgorem sto je sda imala
Post Reply