Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: ExNihilo, _BataZiv_0809, anex

channel10

#37651 Re: Zeničani

Post by channel10 » 02/11/2019 16:01

muhafuca wrote:
channel10 wrote:Kakav nam je kvalitet zraka :shock: ? Sta ovo ovako smrdi (nesto kiselo u pm)?
ma to sad od kupusa vjerovatno

ljudi zimnicu prave i tako to

dobar je zrak
Ma odlican :thumbup:

notsure

#37652 Re: Zeničani

Post by notsure » 02/11/2019 16:32

https://www.zenicablog.com/preminuo-dug ... petanovic/

Je li neko možda pročitao šta je Suljo sam o sebi napisao na svom (unaprijed pripremljenom) nadgrobnom spomeniku na Prašnicama?
Spomenik tamo stoji već godinama, ondje blizu česme.

moet-perignon

#37653 Re: Zeničani

Post by moet-perignon » 02/11/2019 17:55

notsure wrote:https://www.zenicablog.com/preminuo-dug ... petanovic/

Je li neko možda pročitao šta je Suljo sam o sebi napisao na svom (unaprijed pripremljenom) nadgrobnom spomeniku na Prašnicama?
Spomenik tamo stoji već godinama, ondje blizu česme.

mozda je bilo iracionalno, ali svi mi imamo tu neku borbu sa onim sto je iza zivota. tako da je taj "pripremljeni" spomenik bio njegov vid borbe ili preispitivanja, i to treba postovati i razumijevati kao ljudski cin.
nemam pojma ko je bio sudija, ali ga razumijem.

kamberovica polje

#37654 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje » 03/11/2019 23:13

Izgleda da su i Čeliku dani odbrojani.

Freamon Lester

#37655 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester » 03/11/2019 23:39

kamberovica polje wrote:Izgleda da su i Čeliku dani odbrojani.
I vrijeme mu je bilo...

kamberovica polje

#37656 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje » 03/11/2019 23:42

Freamon Lester wrote:
kamberovica polje wrote:Izgleda da su i Čeliku dani odbrojani.
I vrijeme mu je bilo...
Klub je nažalost već jedno duže vrijeme praonica para za SDA.
Bolje se časno ugasiti nego gledati ovo mučenje i poniženje od raznoraznih selendri sa po 1000 stanovnika.

Nivelacija

#37657 Re: Zeničani

Post by Nivelacija » 04/11/2019 00:05

Ko dovede ovog sarlatana iz Turske prije 2 godine varajući zeničane nekim epitetom investitor? Zar nije Čelik spasen ?

Ja_Ja

#37658 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja » 04/11/2019 00:58

fOdo će to srediti, i ovih par na forumu što su prosipali šuplju u taj vakat. Da je NGG-u ostavio klub ovako ljudi bi ga 10 puta bolje vodili, al valjalo je lopovluke prikrivat za lijeka im trebalo.

Freamon Lester

#37659 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester » 04/11/2019 03:41

Ja_Ja wrote:fOdo će to srediti, i ovih par na forumu što su prosipali šuplju u taj vakat. Da je NGG-u ostavio klub ovako ljudi bi ga 10 puta bolje vodili, al valjalo je lopovluke prikrivat za lijeka im trebalo.
NGG nije imao nikakve sanse samo iz jednog razloga, a to je sto SDA kriminalni klan i njihovi pajtosi nisu to htjeli finansirati. Da bi klub funkcionirao mora biti neki sponzor i sl. Pogotovo kad se dodje u situaciju da se izvlace nekakvi ugovori potpisani sa xy igracima i sl. NGG bi radio casno i posteno ali bili bi rastjerani onog momenta kad bi klub ispao u nizi rang sto bi se objektivno desilo zbog finansija.

Dakle SDA ga je ubila, a SDA isprdak u obliku Fude ga je samo ovjerio metkom u celo. I to je to.

I na kraju nema nikakve kriticne mase da pokrene bilo sta. Ovako kako Celik ugase, ugasice bilo sta i opet ce narod samo slegnuti ramenima.

Ci-Nick

#37660 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick » 04/11/2019 06:59

Toliko simpatizera Čelika a nikom nije palo na pamet da je Čelik osuđen na propast već samim svojim pravnim statusom, kao udruženje građana.
Uprave se smjenjivale, izvukao je (sebi,..) koliko je ko mogao a dugovi su rasli.
Da se preoblikovao u doo ili dd još prije 15 ili 20 godina, slika bi bila potpuno drugačija.

Oi

#37661 Re: Zeničani

Post by Oi » 04/11/2019 07:06

Nije sve gotovo! Uvijek se moze peticija pokrenuti ispred Beogradjanke...

Casual's

#37662 Re: Zeničani

Post by Casual's » 04/11/2019 08:15

Neka gasi materi po vakufu

Nivelacija

#37663 Re: Zeničani

Post by Nivelacija » 04/11/2019 09:35

Jedini grad na Balkanu koji nema prvoligaša ni u jednom sportu. Seljacka, nazadna, pisljiva, nesposobna Zenica.

Zamisli apsurda u Čelikov stadion se u proteklih 20 dana ulozilo 160 000 KM a Čelik suspendovan radi 70 000 KM.

Kome prave stadion? Sugavoj reprezentaciji? Treba dosljacima na funkcijama reci da je ovaj stadion napravljen za Čelik a ne za reprezentaciju i da ako Čelik ne bude igrao nece ni menadjerska lopovska reprezentacija.

Tempo

#37664 Re: Zeničani

Post by Tempo » 04/11/2019 09:49

Oi wrote:Nije sve gotovo! Uvijek se moze peticija pokrenuti ispred Beogradjanke...
kolac za celika

clio_dci120

#37665 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 » 04/11/2019 09:59

Ci-Nick wrote:Toliko simpatizera Čelika a nikom nije palo na pamet da je Čelik osuđen na propast već samim svojim pravnim statusom, kao udruženje građana.
Uprave se smjenjivale, izvukao je (sebi,..) koliko je ko mogao a dugovi su rasli.
Da se preoblikovao u doo ili dd još prije 15 ili 20 godina, slika bi bila potpuno drugačija.
To na sto se pozivas nije bilo moguce tada, a ni sada...svakako se trebao mjenjati zakonski okvir da se omoguci privatizacija u sportu.
Ali mogla su prodati upravljacka prava, te na taj nacin izvrsiti "privatizaciju". Ne znam da li bi to bilo moguce sada, nekome za marku ponuditi, pa sta uradi.

Evo moj prijedog je neka Fudo proda Perci upravljacka prava, a onda bi taj menaĐer mogao dovesti Vrsu koji bi zabijao za Celik i Celik bi ponovo bio sampiJon. :D
Nivelacija wrote:Jedini grad na Balkanu koji nema prvoligaša ni u jednom sportu. Seljacka, nazadna, pisljiva, nesposobna Zenica.

Zamisli apsurda u Čelikov stadion se u proteklih 20 dana ulozilo 160 000 KM a Čelik suspendovan radi 70 000 KM.

Kome prave stadion? Sugavoj reprezentaciji? Treba dosljacima na funkcijama reci da je ovaj stadion napravljen za Čelik a ne za reprezentaciju i da ako Čelik ne bude igrao nece ni menadjerska lopovska reprezentacija.
Naivas Zenicu pisljivom, smrdljivom i nazadnom, a dosao si ovdje iz Travnika?
A reprezentacije ove zemlje kakva god da je, ne moze biti sugava ;-)

Kralj Tvrtko I.

#37666 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. » 04/11/2019 10:09

U dva dana će biti ugašena 2 simbola grada...Rudnik i Čelik...
:(

Ci-Nick

#37667 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick » 04/11/2019 10:26

clio_dci120 wrote:
Ci-Nick wrote:Toliko simpatizera Čelika a nikom nije palo na pamet da je Čelik osuđen na propast već samim svojim pravnim statusom, kao udruženje građana.
To na sto se pozivas nije bilo moguce tada, a ni sada...svakako se trebao mjenjati zakonski okvir da se omoguci privatizacija u sportu.
Ali mogla su prodati upravljacka prava, te na taj nacin izvrsiti "privatizaciju". Ne znam da li bi to bilo moguce sada, nekome za marku ponuditi, pa sta uradi.

Evo moj prijedog je neka Fudo proda Perci upravljacka prava, a onda bi taj menaĐer mogao dovesti Vrsu koji bi zabijao za Celik i Celik bi ponovo bio sampiJon. )
Moglo je, trebali su se dogovoriti svi klubovi da nema lige, ni igranja bez novog zakona o sportu i mogućnosti da se sportski klubovi registruju kao društva ograničene odgovornosti i dioničarska društva.
Jer koliko je meni poznato udruženja građana su neprofitne organizacije pa ne smiju ni ostvarivati dobit, tako da ne vidim nikakve logike za ulaganje kapitala ni u udruženja ni u upravljačka prava.
Kapitalizam ne poznaje takve zajebancije,.

clio_dci120

#37668 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 » 04/11/2019 10:48

Ci-Nick wrote:
clio_dci120 wrote:

Evo moj prijedog je neka Fudo proda Perci upravljacka prava, a onda bi taj menaĐer mogao dovesti Vrsu koji bi zabijao za Celik i Celik bi ponovo bio sampiJon. )
Moglo je, trebali su se dogovoriti svi klubovi da nema lige, ni igranja bez novog zakona o sportu i mogućnosti da se sportski klubovi registruju kao društva ograničene odgovornosti i dioničarska društva.
Jer koliko je meni poznato udruženja građana su neprofitne organizacije pa ne smiju ni ostvarivati dobit, tako da ne vidim nikakve logike za ulaganje kapitala ni u udruženja ni u upravljačka prava.
Udruzenja gradjana mogu ostvarivati prihode, iako su neprofitne organizacije.
Mislim, vidim da si razumio na sta sam mislio, ali evo moglo se i ranije uraditi nesto po pitanju tzv. "privatizacije", po uzoru na FK Sarajevo. Zbog cega nije, da li bi bilo interesanata, to je vec druga prica.

Naravno da je SDA godinama izvlacila pare i unistavala Celik, ali i Fudo je mogao pronaci boljeg investitora, a ne tog nekakvog Turcina. Koliko sam upratio cijeli proces dovodjenja Turcina u klub, kao i prenosa upravljackih prava obavijen je veom tajnosti, kazu da je citav ugovor jedna strana a4 papira. Zadnji ekser jeste zakucao Dofu, koji je na sanerski nacin pokupio glasove. Sada neka on i onaj Zuban vijecnik izadju pred navijace i objasne sta su uradili to.

Ci-Nick

#37669 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick » 04/11/2019 11:09

clio_dci120 wrote:
Ci-Nick wrote:
clio_dci120 wrote:

Udruzenja gradjana mogu ostvarivati prihode, iako su neprofitne organizacije.
Mislim, vidim da si razumio na sta sam mislio, ali evo moglo se i ranije uraditi nesto po pitanju tzv. "privatizacije", po uzoru na FK Sarajevo. Zbog cega nije, da li bi bilo interesanata, to je vec druga prica.

Naravno da je SDA godinama izvlacila pare i unistavala Celik, ali i Fudo je mogao pronaci boljeg investitora, a ne tog nekakvog Turcina. Koliko sam upratio cijeli proces dovodjenja Turcina u klub, kao i prenosa upravljackih prava obavijen je veom tajnosti, kazu da je citav ugovor jedna strana a4 papira. Zadnji ekser jeste zakucao Dofu, koji je na sanerski nacin pokupio glasove. Sada neka on i onaj Zuban vijecnik izadju pred navijace i objasne sta su uradili to.
Mogu ostvariti prihode ali ne smiju ostvarivati dobit,..ili bolje rečeno ne smiju isplaćivati dobit, a ne investira se vlastiti novac zbog prihoda udruženja nego zbog dobiti,..

clio_dci120

#37670 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 » 04/11/2019 11:30

U upravnom sam odboru neprofitne organizacije koja ostvaruje dobit, ne prihode.

Ali nebitno sada, slazem se sa tobom da je davno trebalo omogucit privatizaciju u sportu.

EDIT: vidim da si spomenuo isplacivanje dobiti, u tome je stvar kod neprofitnih org. Mozes ostvariti dobit, ali "izvlaci" se na druge nacine. Inace, da nije tako, sutra bi 85% neprofitnih org. bilo ugaseno, ostali bi samo ovi istinski dijabeticari, slijepi/slabovidni, oboljeli od raznih bolesti i sl.

skoronikako

#37671 Re: Zeničani

Post by skoronikako » 04/11/2019 11:43

Freamon Lester wrote:
Ja_Ja wrote:fOdo će to srediti, i ovih par na forumu što su prosipali šuplju u taj vakat. Da je NGG-u ostavio klub ovako ljudi bi ga 10 puta bolje vodili, al valjalo je lopovluke prikrivat za lijeka im trebalo.
NGG nije imao nikakve sanse samo iz jednog razloga, a to je sto SDA kriminalni klan i njihovi pajtosi nisu to htjeli finansirati. Da bi klub funkcionirao mora biti neki sponzor i sl. Pogotovo kad se dodje u situaciju da se izvlace nekakvi ugovori potpisani sa xy igracima i sl. NGG bi radio casno i posteno ali bili bi rastjerani onog momenta kad bi klub ispao u nizi rang sto bi se objektivno desilo zbog finansija.
Nije bilo ni potrebe da ga isti finansiraju. Plan je bio raditi sa 800 clanova, prikupljati te "nezavisne" sponzore i izvrsiti restrukturiranje omladinskog pogona. Jedini kljuc svemu je bio reprogram koji bi snosio Grad.

Fuad nije dozvolio da se reprogram potpise jer prema statutu u klub nije mogao uci Perco zbog toga sto je menadzer igracima.

Uostalom, NGG je nekad pred skupstinu rekao da i oni imaju svog "investitora" odnosno osobu iz Austrije koja je bila spremna pomoci klubu, ali samo u slucaju reprograma, sto se nije dogodilo.

kamberovica polje

#37672 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje » 04/11/2019 11:55

Jedini nezavisni sponzor u gradu ti je MIttal, a oni ne posluju s onim koji su im na crnoj listi.

Casual's

#37673 Re: Zeničani

Post by Casual's » 04/11/2019 12:37

skoronikako wrote: Uostalom, NGG je nekad pred skupstinu rekao da i oni imaju svog "investitora" odnosno osobu iz Austrije koja je bila spremna pomoci klubu, ali samo u slucaju reprograma, sto se nije dogodilo.
Azmir Husić, Čizmo i Austrijanac su htjeli u klub samo uz uslove koje su nudili Turčinu.
Fuad je jedini gurao Turčina.

skoronikako

#37674 Re: Zeničani

Post by skoronikako » 04/11/2019 12:40

kamberovica polje wrote:Jedini nezavisni sponzor u gradu ti je MIttal, a oni ne posluju s onim koji su im na crnoj listi.
Ima dovoljno drugih(iz drugih gradova) koji se mogu "nagovoriti" da budu sponzori pozitivne price o Celiku. Socios model, clanovi, posjeta, pozitivna atmosfera. Sve to ima svoju vrijednost.

Nazalost, to su sad sve pretpostavke, a jedno vrijeme je bila realnost.

@Casual's Bice da se ne mozes dobro dogovoriti sa tim ljudima.

notsure

#37675 Re: Zeničani

Post by notsure » 04/11/2019 13:16

https://www.zenicablog.com/saopcenje-za ... la-babino/
Naglasio je uspjeh Stranke u donošenju Skupštinske Odluke o legalizaciji bespravno izgrađenih objekata na području Zeničko-dobojskog kantona od koje će najveće koristi imati obični mještani koji nisu mogli zbog raznih birokratskih prepreka legalno izgraditi kuće na svojoj babovini.
Ono ministar s babom ode u Babino da legalizuje babovinu. Blago nama.

Post Reply