Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: ExNihilo, _BataZiv_0809, anex

Shmeker

#19001 Re: Zeničani

Post by Shmeker » 03/05/2017 11:52

Jimmy McNulty wrote:Dovoljno je pogledat zaposlene po VIK-u za vrijeme njegovog mandata. I bude ti sasvim svejedno što je okončao kako je okončao. Taman da je radio za 1000 i da je 150.000 dao u dobrotvrone svrhe.
Uporedis ga sa svim direktorima Grijanja, Zenicatransa, Vrtica, Apoteka, Doma Zdravlja i vidis da je uspjesnijih od njih. Treba razdvojit kakav je bio covjek i kako je radio. VIK nije u minusu, ne uzima novac iz budzeta za razliku od ostalih JP. Sad sto uzeo toliku platu, bonus i dr. stvari govore o njegovoj ljudskosti. I ne kazem ja da je on olicenje sposobnosti vec da je u moru totalnih idiota on znao i povuc neki pametan potez.

Opet i neki NO je izglasao taj bonus pa niko ne spominje ni te ljude.

Casual's

#19002 Re: Zeničani

Post by Casual's » 03/05/2017 12:06

Shmeker wrote:
Uporedis ga sa svim direktorima Grijanja, Zenicatransa, Vrtica, Apoteka, Doma Zdravlja i vidis da je uspjesnijih od njih. Treba razdvojit kakav je bio covjek i kako je radio. VIK nije u minusu, ne uzima novac iz budzeta za razliku od ostalih JP. Sad sto uzeo toliku platu, bonus i dr. stvari govore o njegovoj ljudskosti. I ne kazem ja da je on olicenje sposobnosti vec da je u moru totalnih idiota on znao i povuc neki pametan potez.

Konkurencija mu je ogromna. Kako će da bude u minusu živ bio ? Isto da kažeš elektroprivreda nije u minusu.
Još uvijek čekam da mi kažete koji je njegov pametni potez, obzirom da su generatori u Čajdrašu ipak uspjeh drugih osoba.
NO izglasao na njegovu preporuku. :run:

Kralj Tvrtko I.

#19003 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. » 03/05/2017 12:15

Ni ja ne vidim zašo je on toliko dobar bio....
Pokušavam skontat al ne mogu...haman sam glup.
Nije se on bez razloga samoubio....ako se i samoubio

Freamon Lester

#19004 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester » 03/05/2017 12:23

Meni zanimljivije to sto SDA nije ni slovo u javnosti pustila o tome kako zale za svojim clanom ili bar simpatizerom. Ako nista dugogodisnjim saradnikom. To o njima dovoljno govori. :izet:

muhafuca

#19005 Re: Zeničani

Post by muhafuca » 03/05/2017 12:29

Shmeker wrote:
Jimmy McNulty wrote:Dovoljno je pogledat zaposlene po VIK-u za vrijeme njegovog mandata. I bude ti sasvim svejedno što je okončao kako je okončao. Taman da je radio za 1000 i da je 150.000 dao u dobrotvrone svrhe.

kakve su ovo nebuloze ?

ko je vodovodu konkurencija u privatnom sektoru? Vodovod je monopol -sjedis odvrces i zavrces pipu i naplacujes ? Povremeno (citaj uvijek) se ugradis u budjet i uzmes ogromnu subvenciju od grada jer ti treba (izmislis neki razlog) a drzavna je firma pa ces i dobit jer ti covjek iz tvoje stranke sjedi s druge strane i odlucuje o tome hoces li dobiti ili ne.

Grijanje je ista situacija s tim da grijanje mora platiti ogroman racun za sirovinu (cumur, plin) dok vodovod nema tog troska. A i alternative se pojavile pa se raja skida s grijanja.

Zenicatransa, Vrtica, Apoteka, Doma Zdravlja - svi imaju konkurenciju u privatnom sektoru koju opet cesto drze ljudi koji su uvezani u politiku i aktivno rade na unistenju javnih firmi iz njihovog sektora za dobrobit svojih privatnih kompanija.

Da vodovod ima konkurenciju u privatnom sektoru ili da postoji alternativa (kao za grijanje) - zatvorila bi se davno ova drustvena firma.

Warashii

#19006 Re: Zeničani

Post by Warashii » 03/05/2017 12:38

Vodovod :D
Dolazi racun, veci 3x od uobicajenog a trosilo se nije, ide reklamacija, nakon reklamacije dlazi racun + onaj dug.
Reklamacija uvazena nije.
Nemoj platiti sada platit ces ga kad tad jer namirit ce oni svoje sudom a tad nemas prava na zalbu niti na bilo sta.
I onda neko prica o dobrom poslovanju ovakvih firmi.

veliki_ah

#19007 Re: Zeničani

Post by veliki_ah » 03/05/2017 13:46

Shmeker wrote:

Daj ba, ne budi naivan. Ti isto neki dijasporski prvačić pa ne znaš kako ovdje stvari funkcionišu.

U zeničkom viku bi i eka bio uspješan direktor. A za 5000 plate i 150.000 bonusa ja bih izmislio da svima kući iz vodovoda dolazi mirisna topla voda i kad se s njom operu da im se odmah ćuna digne.
Prodaje s monopolom i bez konkurencije najosnovniji, a najdostupniji resurs. Tu u minusu možeš biti samo ako se baš dobro potrudiš pa da dobro opelješiš. Isto da kažeš, pa dobro Amir Zukić je dobar čovjek, al on je ipak ponekog i zaposlio i nije uzeo koliko su drugi uzimali.
NO je izglasao bonus, ali ko je taj bonus njima predložio? Te NO skupštine su uglavnom farsa koja se najčešće telefonski dešava, gdje i ne znaju o čemu glasaju, samo dok se ubiru dnevnice. Svako je tu omastio brk, al što ga je ovaj omastio to je posebna priča.

Žao mi je čovjeka i njegove porodice, niko nije zaslužio da tako skonča. Sigurno mu nije bilo lako. čim se odlučio na taj čin i ko zna šta je tu sve bilo.

kakavdanakneiskustvu

#19008 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu » 03/05/2017 14:19

Warashii wrote:Vodovod :D
Dolazi racun, veci 3x od uobicajenog a trosilo se nije, ide reklamacija, nakon reklamacije dlazi racun + onaj dug.
Reklamacija uvazena nije.
Nemoj platiti sada platit ces ga kad tad jer namirit ce oni svoje sudom a tad nemas prava na zalbu niti na bilo sta.
I onda neko prica o dobrom poslovanju ovakvih firmi.

da,bas tako

vwlover

#19009 Re: Zeničani

Post by vwlover » 03/05/2017 16:06

Jedno pitanje , naručim 3 artikla u zadnjih 4 mjeseca s ebaya. Prvi došao koštao 97 km platim postaru 7 km , drugi došao prije mjesec koštao artikal 147 km platim postaru 3.5 km ,tako on donese i kaže , sad dođe artikala koštao 94 km kaže poštar moraš platit 48 km carini , 10 % cijene to je ok kaže 17% poreza 10 km takse (taksa za Šta ? ) i još 10 za nešto boga pitaj Šta , eh pitanje je kome ću se žalit , ja ću odnjeti sve papire od banke da sam platio najjeftinije od ova 3 a najviše mi traže , ja sam ostao bez riječi ,pa kako i što , ako neko ima nešto s ovim neka mi kaže kome da odem da kažem da je ili trebalo sva tri artikla platit oko 50 km ili ni jedan a ne random koji oni odaberu da te oderu ko jarca . Pozdrav svima .

Shmeker

#19010 Re: Zeničani

Post by Shmeker » 03/05/2017 16:36

muhafuca wrote:
Shmeker wrote:

kakve su ovo nebuloze ?

ko je vodovodu konkurencija u privatnom sektoru? Vodovod je monopol -sjedis odvrces i zavrces pipu i naplacujes ? Povremeno (citaj uvijek) se ugradis u budjet i uzmes ogromnu subvenciju od grada jer ti treba (izmislis neki razlog) a drzavna je firma pa ces i dobit jer ti covjek iz tvoje stranke sjedi s druge strane i odlucuje o tome hoces li dobiti ili ne.

Grijanje je ista situacija s tim da grijanje mora platiti ogroman racun za sirovinu (cumur, plin) dok vodovod nema tog troska. A i alternative se pojavile pa se raja skida s grijanja.

Zenicatransa, Vrtica, Apoteka, Doma Zdravlja - svi imaju konkurenciju u privatnom sektoru koju opet cesto drze ljudi koji su uvezani u politiku i aktivno rade na unistenju javnih firmi iz njihovog sektora za dobrobit svojih privatnih kompanija.

Da vodovod ima konkurenciju u privatnom sektoru ili da postoji alternativa (kao za grijanje) - zatvorila bi se davno ova drustvena firma.
Cuj nebuloze? Haj ti meni reci kako vrtici pored subvencija od grada i vlastitih objekata imaju visu cijenu od privatnih? Ja samo kazem da i pored svih mogucnosti koje se nude direktorima na takvim mjestima obicno sve firme idu u minus. Pa eto apoteke su sve u svojim objektima, imaju galenski labaratorij i opet su u zestokom minusu.

I da je tako jednostavno kao sto kazes odvrni-zavrni pipu ne bi u Sarajevu bile redukcije. Na kraju krajeva i EP je monopolist pa sa svim tim silnim budzetom nisu izgradili ni tu jednu jebenu MHC u cijeloj BiH. Iako imaju preko milijardu km prihode i dalje stoje na zaostavstini iz Titinog doba. Mogli su vala razmislit i da koji vjteropark izgrade ali ni to se nije desilo.

Pa neko bi i od Celika nesto napravio za ovih 25 godina da je bio polunormalan. Celik je imao stadion na upravljanje, poslovne prostore na raspologanju, novac od grada, jedini vrijedan pomena fudbalski klub u gradu i na kraju minus 14 000 000 km.

Fulate poentu s tim sto mi implicirate da ga ja dozivljavam kao nekog vizionara, aman zaman strucnjaka itd. Ja ga samo posmatram kroz konkurenciju, a nisam ja kriv sto su takvi retardi u njegovoj konkurenciji. Firma nije u minusu i to je nevjerovatan uspjeh za bilo kojeg SDA "vizionara". I jos jednom nisam ja kriv sto je njegova konkurencija takva.

veliki_ah

#19011 Re: Zeničani

Post by veliki_ah » 03/05/2017 16:42

vwlover wrote:Jedno pitanje , naručim 3 artikla u zadnjih 4 mjeseca s ebaya. Prvi došao koštao 97 km platim postaru 7 km , drugi došao prije mjesec koštao artikal 147 km platim postaru 3.5 km ,tako on donese i kaže , sad dođe artikala koštao 94 km kaže poštar moraš platit 48 km carini , 10 % cijene to je ok kaže 17% poreza 10 km takse (taksa za Šta ? ) i još 10 za nešto boga pitaj Šta , eh pitanje je kome ću se žalit , ja ću odnjeti sve papire od banke da sam platio najjeftinije od ova 3 a najviše mi traže , ja sam ostao bez riječi ,pa kako i što , ako neko ima nešto s ovim neka mi kaže kome da odem da kažem da je ili trebalo sva tri artikla platit oko 50 km ili ni jedan a ne random koji oni odaberu da te oderu ko jarca . Pozdrav svima .
Djaba ćeš se žalit.. To ti je tako, lutrija. Oni random odaberu koji paket otvore i onda procijene koliko košta i koliko ćeš carine i poreza platiti. Također, plaćaš i otvaranje paketa.. Ima posebna tema za te ebay narudžbe, pa čitaj malo.

Freamon Lester

#19012 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester » 03/05/2017 16:56

vwlover wrote:Jedno pitanje , naručim 3 artikla u zadnjih 4 mjeseca s ebaya. Prvi došao koštao 97 km platim postaru 7 km , drugi došao prije mjesec koštao artikal 147 km platim postaru 3.5 km ,tako on donese i kaže , sad dođe artikala koštao 94 km kaže poštar moraš platit 48 km carini , 10 % cijene to je ok kaže 17% poreza 10 km takse (taksa za Šta ? ) i još 10 za nešto boga pitaj Šta , eh pitanje je kome ću se žalit , ja ću odnjeti sve papire od banke da sam platio najjeftinije od ova 3 a najviše mi traže , ja sam ostao bez riječi ,pa kako i što , ako neko ima nešto s ovim neka mi kaže kome da odem da kažem da je ili trebalo sva tri artikla platit oko 50 km ili ni jedan a ne random koji oni odaberu da te oderu ko jarca . Pozdrav svima .
Imas temu na ovom forumu gdje se ljudi bave samo carinom. Napisi tamo sta si narucio i objasni. http://forum.klix.ba/carina-u-bih-t80533s3850.html
Mozda ti neko pomogne.

Meni koliko se cini carina se placa na posiljke vrijednosti preko 50% i postarinu placenu u inostranstvu. Tako da je moguce da ti je vrijednost posiljke i postarina preko 50 KM. Placas 10% carine na ukupnu vrijednost, 10 KM placas za otvaranje posiljke sto su pregledali i onda na sve skupa PDV. Uglavnom vidi na ovoj gore temi za preciznije informacije.
Last edited by Freamon Lester on 03/05/2017 17:56, edited 1 time in total.

vwlover

#19013 Re: Zeničani

Post by vwlover » 03/05/2017 17:17

Ma gdje tu logika ,kako nas narod šuti i trpi dok ga hebu, znači u Bosni kupiš artikal koji košta 100 km Al ga platiš 148 km i kaže kako da smo siromašni , pa ja ovo neću ni preuzeti nego kad odem na more vani kupit ću i neću više nikad u životu kupit nešto Bosansko, danas je sve prešlo svoje granice , prije par mjeseci sam se ovdje žalio na zdravstvo ,pa na akcize kako su nam fini putevi koje plaćamo na gorivu i ekologija na registracija sad i ovo s carinom, definitivno se ne može živit ovdje . Što me još više ljuti imam dokaz koliko sam platio Al Djaba kad oni "procjene " .

Ja_Ja

#19014 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja » 03/05/2017 17:18

Freamon Lester wrote:
Imas temu na ovom forumu gdje se ljudi bave samo carinom. Napisi tamo sta si narucio i objasni. http://forum.klix.ba/carina-u-bih-t80533s3850.html
Mozda ti neko pomogne.

Meni koliko se cini carina se placa na posiljke vrijednosti preko 50% i postarinu placenu u inostranstvu. Tako da je moguce da ti je vrijednost posiljke i postarina preko 50%. Placas 10% carine na ukupnu vrijednost, 10 KM placas za otvaranje posiljke sto su pregledali i onda na sve skupa PDV. Uglavnom vidi na ovoj gore temi za preciznije informacije.
Pao mu grah da mu otvore posiljku i urade slobodnu procjenu i po tome i naplacuju. To samo kod nas ima. Kao sto rece, na temi o carini ima tona korisnih informacija pa nek tabiri.

Casual's

#19015 Re: Zeničani

Post by Casual's » 03/05/2017 17:20

To ti je sasvim normalno, nemaš se šta žaliti. Od hiljadu artikala može ti se potrefit da ti jedan carine, a isto tako mogu ti cariniti 999 a jedan ne.

veliki_ah

#19016 Re: Zeničani

Post by veliki_ah » 03/05/2017 17:52

To sto su ti naplatili znaci da drzava funkcionise, a to sto nisu, znaci da ne. Znaci, pobrkao si stvari.
Ne mozes nesto kupiti, a da za to drzavi ne platis porez i carinu. To sto kod nas sistem ne radi je druga stvar. A treca je da to djaba placas jer od drzave nemas nikakve fajde.
Al to je taj kapitalizam sa demokratijom na nivou srednjeg vijeka.

vwlover

#19017 Re: Zeničani

Post by vwlover » 03/05/2017 19:44

Prvo , daj uvedi cijene za sve da se zna kad se narucuje sta se placa , narucio jedan dao 7 km , ok , narucio drugi dao 3.5 km , ok , narucio treci jos jeftiniji trebam dat skoro 50 km , pa kako , cuj eto nekad radi nekad ne radi , sta je ovo , Uganda ?
Drugo , otvaranje paketa 10 km + 10 km taksa , cega ba , pa imas platu , i sta je ta taksa , placam topal vjetar ? Porez i 10% nisam nista rekao ,cak sta vise sam ostavio 30 km za 17 km poreza jer je skoro 100 km i 10 % tj 10 km vrijednosti , to uredu , svaka drzava ima porez i to mi je ok , al otvaranje paketa random choose , pa jel imas platu ? cime otvaras paket velicine pesnice, u pitanju je sat , da neki ne bi mislili da je nesto vece pa eto treba vremena da se otvori paket , totalna zajebancija od drzave , nema smisla ni uredjenja , nema pravila , znaci kako te potrefi , ako te ocarini nahebo si ako ne onda si dobro prosao . Treba da bude jedno pravilo i znaci tako da bude uvijek ,i kad fino narucujes da znas ,100 km artikal od prilike jos 50 km drzavi i cao , a ne ako ako

Casual's

#19018 Re: Zeničani

Post by Casual's » 03/05/2017 20:21

vwlover wrote:Prvo , daj uvedi cijene za sve da se zna kad se narucuje sta se placa , narucio jedan dao 7 km , ok , narucio drugi dao 3.5 km , ok , narucio treci jos jeftiniji trebam dat skoro 50 km , pa kako , cuj eto nekad radi nekad ne radi , sta je ovo , Uganda ?
Drugo , otvaranje paketa 10 km + 10 km taksa , cega ba , pa imas platu , i sta je ta taksa , placam topal vjetar ? Porez i 10% nisam nista rekao ,cak sta vise sam ostavio 30 km za 17 km poreza jer je skoro 100 km i 10 % tj 10 km vrijednosti , to uredu , svaka drzava ima porez i to mi je ok , al otvaranje paketa random choose , pa jel imas platu ? cime otvaras paket velicine pesnice, u pitanju je sat , da neki ne bi mislili da je nesto vece pa eto treba vremena da se otvori paket , totalna zajebancija od drzave , nema smisla ni uredjenja , nema pravila , znaci kako te potrefi , ako te ocarini nahebo si ako ne onda si dobro prosao . Treba da bude jedno pravilo i znaci tako da bude uvijek ,i kad fino narucujes da znas ,100 km artikal od prilike jos 50 km drzavi i cao , a ne ako ako
Jaruga, odi i plati onda carinu za ostale pakete ako će ti biti lakše. Nije to baš random otvaranje već na velikom broju pakiranja kinezi označe gift i to manje otvaraju, tako su prolazile i stvari vrijednosti od 1000 KM... ali tema je Zeničani.

channel10

#19019 Re: Zeničani

Post by channel10 » 03/05/2017 20:37

vwlover wrote:Prvo , daj uvedi cijene za sve da se zna kad se narucuje sta se placa , narucio jedan dao 7 km , ok , narucio drugi dao 3.5 km , ok , narucio treci jos jeftiniji trebam dat skoro 50 km , pa kako , cuj eto nekad radi nekad ne radi , sta je ovo , Uganda ?
Vjerovatno si novi u svemu tome pa ti jos uvijek nije jasno da si u svemu tome dobro prosao. Trebao si na svaki naruceni artikal platiti sve dadzbine drzavi. Otidji na preporucenu temu pa malo procitaj sta i kako to sve ide.

zigubigule

#19020 Re: Zeničani

Post by zigubigule » 03/05/2017 21:12

koje sve teretane zenica ima osim dva elita?
preporuka osim elita?
cijene?
hvala

sheikh

#19021 Re: Zeničani

Post by sheikh » 03/05/2017 22:33

Imaš u Ekranu solidnu teretanu.

gentoo
System

#19022 Re: Zeničani

Post by gentoo » 04/05/2017 13:58

Sto ono Fude nema na komemoraciji ? :shock: :evil:

avenija

#19023 Re: Zeničani

Post by avenija » 04/05/2017 14:22

Posao: radna pozicija Call operater na projektu Vodafone – Zbog proširenja poslovanja u Zenici za vodeću njemačku kompaniju na području telekomunikacija, Vodafone, tražimo veći broj call operatera koji će vršiti obavještavanje postojećih klijenata Vodafone-a.

Prijave nam šaljite na: [email protected]

Jimmy McNulty
Čiča Gliša

#19024 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty » 04/05/2017 15:16

Znate li nekog da otkupljuje bicikla?

Imam solidan bike, ali treba u njega uložit cca 50-ak maraka, a htio sam sebi kupit novi.. :)

cvijet s reverom

#19025 Re: Zeničani

Post by cvijet s reverom » 04/05/2017 16:24

gentoo wrote:Sto ono Fude nema na komemoraciji ? :shock: :evil:
Bio na proslavi dana Opstine Stari Grad.

Post Reply