Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: ExNihilo, _BataZiv_0809, anex

dezurni_ucenik

#6401 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik » 25/05/2015 10:40

Warashii wrote:
dezurni_ucenik wrote: Ljutimo se kad nam Evropljani govore da smo narod sa najnizim IQ u Evropi a vjecito kukamo kako nam je lose, kako nas kradu.Samo mi nije jasno kako svaki put SDA pobjedi onda...
A opet radosti nikad kraja kad glasaš za nekog drugog i taj pobjedi SDA pa onda sa njima udje u koaliciju. Vjerujem da bi tako bilo u većini slučajeva. Izbori i ovakav sistem kod nas su ka...a.
Nema nikakve šanse da ovdje bude bolje. A sto se protesta tice pa ne ide da se za sve sto se treba rješiti protestuje. Grijanje, psi, sigurnosna situacija, zagadjenje, saobraćajna nekultura, nastimani tenderi, nastimanii oglasi za posao, male plate, nerad administracije, loše zdravstvo, bezobrazni ljekari, skup parking, korumpirana policija i sudstvo itd. itd. Narod bira vlast da bi se o ovome brinula ali kod nas to jednostavno ne ide i gotovo. Opet kažem ovaj i ovakav sistem kod nas ne ide.

Nismo mi Amerika gdje se sve svodi na dvije stranke.Kod nas cak i jedna SDA mora biti sa nekim u koaliciji.Zato nema fajde ni glasat.Glas'o za Suljagica i DF na ovim izborima.Sta ovi uradise, odose sa SDA...Zato mene vise nema na glasanjima.Jebo to.

A tuga je da covjek mora reci da je bolje bilo 97.godine nego 2015.te.

Ci-Nick

#6402 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick » 25/05/2015 13:00

Problem sigurnosti ljudi i imovine je svuda u porastu .
Čujem i u Njemačkoj masovne provale u kuće.
Zakoni su blagi i to je osnovni problem.
Dok je titina milicija pendrečila i dok je kazna za drumsko razbojništvo bila od 1 do 10 godina zatvora nije se dešavalo da kriminalci ženama trgaju torbe iz ruku ili da otimaju mobitele prijeteći nožem,..
O pljačkama prodavnica, kladionica i banaka da i ne govorimo.
A zatvori su postali pravi hoteli koje strane organizacije za zaštitu ljudskih prava stalno nadgledaju.
Nedaj bože da ponovo zapuca, to je najbolje mjesto za preživjeti i još uz to imati zagarantovana tri obroka bez ikakvog rada i truda.

Norm

#6403 Re: Zeničani

Post by Norm » 25/05/2015 14:54

Nismo mi Amerika gdje se sve svodi na dvije stranke.Kod nas cak i jedna SDA mora biti sa nekim u koaliciji.Zato nema fajde ni glasat.Glas'o za Suljagica i DF na ovim izborima.Sta ovi uradise, odose sa SDA...Zato mene vise nema na glasanjima.Jebo to.

A tuga je da covjek mora reci da je bolje bilo 97.godine nego 2015.te.
Pogresno razmisljanje i naredne izbore treba glasati ali ovaj put povedi jos 5 ljudi da glasa i kada DF bude imao dovoljno, procentualno, glasova da formira vladu sam ili da on bira s kim ide u koaliciju bit ce promjena...kao sto SDA radi 2 decenije...nije rjesenje povlacenje nego borba za bolje sutra za nasu djecu...da ne gledaju primitivce kako namecu svoje norme ponasanja...
Problem sigurnosti ljudi i imovine je svuda u porastu .
Čujem i u Njemačkoj masovne provale u kuće.
Zakoni su blagi i to je osnovni problem.
Dok je titina milicija pendrečila i dok je kazna za drumsko razbojništvo bila od 1 do 10 godina zatvora nije se dešavalo da kriminalci ženama trgaju torbe iz ruku ili da otimaju mobitele prijeteći nožem,..
O pljačkama prodavnica, kladionica i banaka da i ne govorimo.
A zatvori su postali pravi hoteli koje strane organizacije za zaštitu ljudskih prava stalno nadgledaju.
Nedaj bože da ponovo zapuca, to je najbolje mjesto za preživjeti i još uz to imati zagarantovana tri obroka bez ikakvog rada i truda.
zakoni nisu losi, ali sve nas j.ebu nehljebi iz tzv nevladinih organizacija koji prodaju muda pod bubrege, te tako cuke imaju veca prava od djece, narkomani od penzionera, ubice od zrtve...Ubica ima ljudska prava na human tretman. A zrtva?

bumerangss

#6404 Re: Zeničani

Post by bumerangss » 25/05/2015 15:17

Ja sam iz Sa ali u zadnjih par godina odem u Ze par puta godisnje ili makar na ZEPS tj na onaj vasar oko ZEPS-a :D i to idem s vozom onako turisticki s ruksakom na ledjima. Voz iz Sa mi krece ujutru u 7 a dodjem u Ze oko pola 10 a navece se vratim kuci oko 21h... i odusevljen sam Zenicom i zenicanima, gostoprimljivi su, susretljivi... makar zenske, jer izbjegavam zaustaviti nekog krupnog zenicanina, sta znam mozda je vatreni celika ili je neki na dopustu iz KPZ :D pa rekoh da me ne prepozna da sam rodjeni Sa po naglasku pa da me ne nalema :lol: jos sam plavi manijak :wink:
cim izadjem iz voza, setam po Kamberovica polju i po Djananovic TC jel se tako zove :D nakupujem se svega po malo jer ste dosta jeftiniji od Sa i najedem se i napijem, iz kafica u restoran pa u cevabdjinicu pa malo setam uz Bosnu da potrosim te kalorije pa opet u kafic pa u restoran pa u voz i kuci. Bude mi fino, fizicki se umorim ali se psihicki odmorim a uzivam jer znam da sam u svojoj zemlji i da pare ostavljam svom narodu (patriota sam :bih: )
Bio sam tacno prije mjesec i to isao jaranu u posjetu u bolnicu i to mi je bio prvi put da se odmaknem od centra grada... vidi se na meni da sam bio "stranac" jer stalno zapitkivam, cak sam u vozu pitao neku zenu da li mi je blize da izadjem iz voza stanicu prije Zenice jer trebam u Kantonalnu bolnicu u naselju Crkvice? Zena se nasmijala, vidim da sam se provalio :D ali sta cu kad ne znam! Objasni mi ona da izadjem u Ze i odmah preko puta željeznicke stoji bus za bolnicu. i tako sam i uradio, presao cestu, vidim stanicu, narod ceka i pitam njih jel ovdje stoji bus za bolnicu, jeste. ali vidim da taxisti stalno stanu i pitaju hocel ko do bolnice za 1,5KM i tako primi par musterija (Sa taxisti to nikad ne bi uradili) ali ja nisam htjeo jer hocu da se vozim busom i stvarno brzo dodje moderan dobar bus i vidim da putnici prislanjaju valjda iskaznice nekoj spravici pored vozaca, valjda elektronski detektor kako se vec zove i zapisti kao na kasi :D dosta ste moderniji od naseg GRAS-a! Ja kupio kartu, dao 5km a voac mi vrati 4km i vidim na karti da je cijena samo marka :shock: a u Sa je 1,60KM a usluga mnogo losija i busevi su u Sa dosta losiji 15ak god stari, donirani iz Turske :cry:
Helem, dodjem i u bolnicu i tu sam pozitivno iznenadjen ljubaznoscu doktora i sestara. kad sam se vracao opet busom, pitam vozaca je li bus ide do zeljeznicke stanice, kaze da ali kruzi i sva sreca sto je kruzio jer sam vidio jos Zenice, dosta nekih uredjenih kruznih tokova, prosao sam iza stadiona, vidio stare zgrade, crkvu, kladionice kao u Sa :mrgreen:... uglavnom sve cisto, lijepo... zenicani sve vam je za pohvalu :thumbup:
Imam zelju da dodjem i da turisticki obidjem univerzitet, zeljezaru i KPZ :skoljka:

Not My Idea

#6405 Re: Zeničani

Post by Not My Idea » 25/05/2015 15:26

aj,kako je lijepo tako nesto procitat, svaka cast, bas si me obradovao :)

u zeljezaru neces moci uc,kao ni u zatvor..

Warashii

#6406 Re: Zeničani

Post by Warashii » 25/05/2015 16:16

Norm wrote:Ljudi moji, shvatite kako hocete ali nije normalno u 21 vijeku, u zemlji koja kao koraca ka Europskoj uniji, u zemlji gdje je rat stao prije 20, hej 20 godina, to je jedna generacija, ovakva letargija na sve sto nam se desava...nepismenost, neprosvjecenost, zaostalost, umjerena retardiranost??? Sta je s nama?
21 vijek nema grijanja, cuke nas ganjaju na svakoj raskrsnici, max. domet je 14 kruznih tokova...u Zenici, a ovo se odnosi na sve narode u jbn BiH...nisam ni ja lumen, ali kontam neke stvari, ako ne ide, ma mijenjaj, i oni losi, idemo dalje...ali konstantno, svaki svoga bira, zdravstvo u kurcu, sigurnosna situacija u k.urcu, skolstvo u k.urcu...a uvrijedi nas kada objave rezultate o nasoj 'inteligenciji'...
Pazite ne kritikujem ja samo stanje u MOM gradu, nego generalno, pa jbt dijete treba ici u Mostar na ekskurziju a mene strah da ga pustim u vezi nedavnih desavanja u tom gradu, kamenjanje maturanata...omladina...dijete ne zna, nek slucajno ode u 'dio gdje ne treba' i belaj...a Srecko ce reci da ce istraga biti sveobuhvatna...j.ebo sve to...Sta je to s nama???
Sve je to tako drug ali de skontaj, mada vjerujem da znaš i sam, koliko glasova vladajuće partije imaju iz BHtelekoma, EP, administracije, suda, zdravstva itd. koji su ih lično uhljebili tamo, ne reže se grana na kojoj sjediš. Koje crne promjene i glasanja.

Freamon Lester

#6407 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester » 25/05/2015 16:25

Taksi ti je kod nas standardna tarifa po gradu 1.5 KM. Ljudi ih cesto koriste jer taj autobus kojim si isao ide svakih pola sata.

Zeljezaru i KPZ ne mozes obici ali mozes se popeti na neko od okolnih brda (Crkvicko odmah iznad bolnice i Krc iznad KP Doma) pa ces imati fin pogled na te objekte.

A to sto si odusevljen cistocom grada, ljubaznoscu doktora i sestara u bolnici to tebi godi zagadjen zrak. :lol:

A sto se tice da ce ti neko nesto uraditi zbog naglaska ili zbog toga sto si iz Sa nemas brige. Naravno nemoj zalutati oko stadiona kad Zeljo igra pa pitati "pasa moj" gdje se ovdje karte kupuju. :D

lokalni_razdjevicar

#6408 Re: Zeničani

Post by lokalni_razdjevicar » 25/05/2015 16:28

zenica je teška zabit i bolje je se zivjelo prije 10 god. tuga i čemer na svakom koraku

Eborg

#6409 Re: Zeničani

Post by Eborg » 25/05/2015 17:20

Rastemo, borimo se, ne predajemo se! ;)

Nadzorni odbor podržao prijedlog novog statuta

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#6410 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 » 25/05/2015 17:44

bumerangss wrote:Ja sam iz Sa ali u zadnjih par godina odem u Ze par puta godisnje...:

Bujrum ti nama uvijek :thumbup:

ExNihilo
Nindža revizor

#6411 Re: Zeničani

Post by ExNihilo » 25/05/2015 17:59

bumerangss wrote:Ja sam iz Sa ali u zadnjih par godina odem u Ze par puta godisnje ili makar na ZEPS tj na onaj vasar oko ZEPS-a :D i to idem s vozom onako turisticki s ruksakom na ledjima. Voz iz Sa mi krece ujutru u 7 a dodjem u Ze oko pola 10 a navece se vratim kuci oko 21h... i odusevljen sam Zenicom i zenicanima, gostoprimljivi su, susretljivi... makar zenske, jer izbjegavam zaustaviti nekog krupnog zenicanina, sta znam mozda je vatreni celika ili je neki na dopustu iz KPZ :D pa rekoh da me ne prepozna da sam rodjeni Sa po naglasku pa da me ne nalema :lol: jos sam plavi manijak :wink:
cim izadjem iz voza, setam po Kamberovica polju i po Djananovic TC jel se tako zove :D nakupujem se svega po malo jer ste dosta jeftiniji od Sa i najedem se i napijem, iz kafica u restoran pa u cevabdjinicu pa malo setam uz Bosnu da potrosim te kalorije pa opet u kafic pa u restoran pa u voz i kuci. Bude mi fino, fizicki se umorim ali se psihicki odmorim a uzivam jer znam da sam u svojoj zemlji i da pare ostavljam svom narodu (patriota sam :bih: )
Bio sam tacno prije mjesec i to isao jaranu u posjetu u bolnicu i to mi je bio prvi put da se odmaknem od centra grada... vidi se na meni da sam bio "stranac" jer stalno zapitkivam, cak sam u vozu pitao neku zenu da li mi je blize da izadjem iz voza stanicu prije Zenice jer trebam u Kantonalnu bolnicu u naselju Crkvice? Zena se nasmijala, vidim da sam se provalio :D ali sta cu kad ne znam! Objasni mi ona da izadjem u Ze i odmah preko puta željeznicke stoji bus za bolnicu. i tako sam i uradio, presao cestu, vidim stanicu, narod ceka i pitam njih jel ovdje stoji bus za bolnicu, jeste. ali vidim da taxisti stalno stanu i pitaju hocel ko do bolnice za 1,5KM i tako primi par musterija (Sa taxisti to nikad ne bi uradili) ali ja nisam htjeo jer hocu da se vozim busom i stvarno brzo dodje moderan dobar bus i vidim da putnici prislanjaju valjda iskaznice nekoj spravici pored vozaca, valjda elektronski detektor kako se vec zove i zapisti kao na kasi :D dosta ste moderniji od naseg GRAS-a! Ja kupio kartu, dao 5km a voac mi vrati 4km i vidim na karti da je cijena samo marka :shock: a u Sa je 1,60KM a usluga mnogo losija i busevi su u Sa dosta losiji 15ak god stari, donirani iz Turske :cry:
Helem, dodjem i u bolnicu i tu sam pozitivno iznenadjen ljubaznoscu doktora i sestara. kad sam se vracao opet busom, pitam vozaca je li bus ide do zeljeznicke stanice, kaze da ali kruzi i sva sreca sto je kruzio jer sam vidio jos Zenice, dosta nekih uredjenih kruznih tokova, prosao sam iza stadiona, vidio stare zgrade, crkvu, kladionice kao u Sa :mrgreen:... uglavnom sve cisto, lijepo... zenicani sve vam je za pohvalu :thumbup:
Imam zelju da dodjem i da turisticki obidjem univerzitet, zeljezaru i KPZ :skoljka:

Jarane, idealizira ti to do neba.

belfy

#6412 Re: Zeničani

Post by belfy » 25/05/2015 18:11

de ba Ex mozda se covjek zaljubio kod nas. ljubav sve to uljepsa, pa mu jos jeftino izlasci dodju. kud ces bolje. :) samo da je fino ovako nesto procitati od nekoga sa strane - jeste vala. ja bi mu ponudio obilazak zeljezare, samo sto vec rekose iznad - tesko. i sam sam se par puta pitao koja je procedura da neko nesto slicno zatrazi. znam samo da svake godine imaju studentske ture. nisam do sada vidio, niti cuo za drugacije. a KPD mu je najlakse obici ako skrivi stogod vece, samo sto ti "obilasci" nesto duze traju, pa ljudima dosadi valja. :D

ExNihilo
Nindža revizor

#6413 Re: Zeničani

Post by ExNihilo » 25/05/2015 18:39

Hajde, sve mogu shvatiti, ali ovo za ljubazne doktore i sestre nikako. :D

Ma Zenica dobro dođe kao psihoterapija nakon života u užurbanom gradu, jer je atmosfera letargična i potencijalno smirujuća. Ali, ako si predugo tu, onda te baš ta ista karakteristika počne pritiskati.

Not My Idea

#6414 Re: Zeničani

Post by Not My Idea » 25/05/2015 18:55

jbg,zavisi na koga je naletio. susrela sam se s nemalim brojem doktora i sestara u zivotu, dobar dio je ziva stoka al ih stvarno ima i sokirajuce ljubaznih i susretljivih

Mustang1

#6415 Re: Zeničani

Post by Mustang1 » 25/05/2015 18:57

Ma zaljubio se covjek 1000 % :D Meni je nekad u skolskim danima i Kakanj bio vrh :D :oops:

Nego ima li one sto je stan trazila na mjesec dana ? :D

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#6416 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 » 25/05/2015 18:59

ExNihilo wrote:Hajde, sve mogu shvatiti, ali ovo za ljubazne doktore i sestre nikako. :D

Ma Zenica dobro dođe kao psihoterapija nakon života u užurbanom gradu, jer je atmosfera letargična i potencijalno smirujuća. Ali, ako si predugo tu, onda te baš ta ista karakteristika počne pritiskati.
Uvijek ima pozitivnih izuzetaka. Kod nas nema sistema i sve se svodi na pojedinacne slucajeve dobre volje, koji znaju dati nadu da nije sve otilo u Honduras (još).

A ovo boldano primjecujem i ja na sebi, ali bas sto kazes, brzo se zasitim.

bumerangss

#6417 Re: Zeničani

Post by bumerangss » 25/05/2015 21:11

Mustang1 wrote:Ma zaljubio se covjek 1000 % :D Meni je nekad u skolskim danima i Kakanj bio vrh :D :oops:

Jao ljudi pa vjerujte mi sve sto kazem je tako! Meni je Travnik beze, Sarajevo je bosanski lonac-nema sta nema, sandja, turaka, kineza... Tuzla mi je onako... foliraju se a nemaju zasto, Mostar i cijela Hercegovina ah ta politika kao i Bl i vecina RS-a... u Neumu se osjecam kao stranac iako placam KM-ovima a ne kunama i iako nije roming nego nas BHTelekom ali osjetis da nisi dobro dosao... da apartmandzije jedva cekaju da mi vide ledja... najbolje bi bilo da platim a da uopste ne udjem u apartman... doduse takvi su i sarajevski taxisti i oni bi da im date cenera a da i ne udjete u auto a ako i udjes odmah te opominje da mu nogama ne isprljas auto jer je tek iz praone, da ne lupas vratima jer jos nije otplatio kredit za auto, da ne otvaras prozor jer je ga bole zubi... :mrgreen: da ne duzim, vi ste nekako lezerni, zivite svoj zivot, ne osjetim nikakvu napetost, nisam naisao ni na kog namrgodjenog... meni stvarno bude super :thumbup:

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#6418 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 » 25/05/2015 21:37

bumerangss wrote: Jao ljudi pa vjerujte mi sve sto kazem je tako! Meni je Travnik beze, Sarajevo je bosanski lonac-nema sta nema, sandja, turaka, kineza... Tuzla mi je onako... foliraju se a nemaju zasto, Mostar i cijela Hercegovina ah ta politika kao i Bl i vecina RS-a... u Neumu se osjecam kao stranac iako placam KM-ovima a ne kunama i iako nije roming nego nas BHTelekom ali osjetis da nisi dobro dosao... da apartmandzije jedva cekaju da mi vide ledja... najbolje bi bilo da platim a da uopste ne udjem u apartman... doduse takvi su i sarajevski taxisti i oni bi da im date cenera a da i ne udjete u auto a ako i udjes odmah te opominje da mu nogama ne isprljas auto jer je tek iz praone, da ne lupas vratima jer jos nije otplatio kredit za auto, da ne otvaras prozor jer je ga bole zubi... :mrgreen: da ne duzim, vi ste nekako lezerni, zivite svoj zivot, ne osjetim nikakvu napetost, nisam naisao ni na kog namrgodjenog... meni stvarno bude super :thumbup:
Hvala tebi na tako lijepim rijecima i bujrum uvijek :thumbup:

Sto se tice obilaska zeljezare i tvorzaša, tu sam nemocan, ali ako ti se obilaze kafane, tu sam skoro pa svemoguc :lol: :sax:

bumerangss

#6419 Re: Zeničani

Post by bumerangss » 25/05/2015 23:31

Mustang1 wrote:Ma zaljubio se covjek 1000 % :D Meni je nekad u skolskim danima i Kakanj bio vrh :D :oops:

Nisam u skolskim danima, nego u kasnim dvadesetim :mrgreen: prosao me pubertet i cvrsto stojim na zemlji jer mi je testosteron i adrenalin na vrhuncu pa mozda zbog toga i zelim da obidjem KPD da vidim profile problematicnih tipova iako ja nisam takav :run:
A sto se tice doktorice i sestre jesu me pozitivno iznenadile, ne zato sto smo iz slicne branše, nego na Koševu sestra nema kad da razgovara sa pacijentovom posjetom i pri tome bude ljubazna, stalozena... kao da se znamo 100godina i kad sam je upitao mogu li razgovarati s nadleznim doktorom u vezi zdravstvenog stanja mog druga (koji je iz Visokog i bio je teze bolestan a losijeg je materijalnog stanja i nema bas neke rodbine koja bi ga pripazila) ona me odvela u ljekarsku sobu i rekla mi da ce odmah potraziti doktoricu koja se za par minuta i pojavila... da ne duljim i ne iznosim previse privatnosti ni zbog pacijenta a ni zbog doktorice, ugvlavnom nakon ugodnog razgovora i svog njenog truda da mi objasni stanje, sta kako bi trebalo, sta bi moj jaran trebao jesti a sta ne... makar na Kosevu je obicaj da se takav dr "zakiti" makar petobankom ako vec nisi donio "ceker" i ja, ipak je ona zensko pa da ne bi ispalo da je pipam nisam htjeo da joj fesliju guram u djep nego sam stavio na kompjuterski sto i rekao joj "doktorice nisam imao kad da vam kupim bombonjeru pa molim vas evo popite kafu i hvala vam" a ona "ma kakvi ni govora..." i odmah sam izasao iz ljekarske sobe i posao prema izlazu a ona je pojurila zamnom govoreci "stanite molim vas" a ja nisam htjeo da stanem jer sam predpostavio sta je. Zena je isla zamnom do ulaznih vrata i gurnula mi fesliju u djep i rekla mi "to vise nikad nemojte uraditi ako mislite da i dalje komuniciramo, ovo je moj posao za koji sam placena" a ja :shock: a na Kosevu doktor kaze "ma nisi ba treb'o al' eto kad si vec... ma bice sve to dobro nista se ti ne brini, dovidjenja i vidimo se opet" :run:

phillie

#6420 Re: Zeničani

Post by phillie » 26/05/2015 00:02

Jarane, da ja tebe pitam, u kojoj si ti Zenici bio? :mrgreen: jos reci da te ni cuke nisu napale :D

pumica

#6421 Re: Zeničani

Post by pumica » 26/05/2015 00:15

phillie wrote:Jarane, da ja tebe pitam, u kojoj si ti Zenici bio? :mrgreen: jos reci da te ni cuke nisu napale :D
I dzamije zaslijepile :-D

ExNihilo
Nindža revizor

#6422 Re: Zeničani

Post by ExNihilo » 26/05/2015 00:32

Bizarro Zenica :D :D

bumerangss

#6423 Re: Zeničani

Post by bumerangss » 26/05/2015 08:19

phillie wrote:Jarane, da ja tebe pitam, u kojoj si ti Zenici bio? :mrgreen: jos reci da te ni cuke nisu napale :D
U jednoj jedinoj Zenici :bih: a sto se tice cuka i tu ste bolji od Sa, jer sam kod vas sreo po nekog usamljenog dok su u Sa u coporima i kad te oni napadnu, budes zahvalan Bogu sto si izvukao zivu glavu i prosao sa par ujeda i dosao u hitnu da ti to previju i primis antitetanus a nisi zavrsio na plasticnoj hirurgiji :D

Norm

#6424 Re: Zeničani

Post by Norm » 26/05/2015 09:28

bumerangss wrote:

Nisam u skolskim danima, nego u kasnim dvadesetim :mrgreen: prosao me pubertet i cvrsto stojim na zemlji jer mi je testosteron i adrenalin na vrhuncu pa mozda zbog toga i zelim da obidjem KPD da vidim profile problematicnih tipova iako ja nisam takav :run:
A sto se tice doktorice i sestre jesu me pozitivno iznenadile, ne zato sto smo iz slicne branše, nego na Koševu sestra nema kad da razgovara sa pacijentovom posjetom i pri tome bude ljubazna, stalozena... kao da se znamo 100godina i kad sam je upitao mogu li razgovarati s nadleznim doktorom u vezi zdravstvenog stanja mog druga (koji je iz Visokog i bio je teze bolestan a losijeg je materijalnog stanja i nema bas neke rodbine koja bi ga pripazila) ona me odvela u ljekarsku sobu i rekla mi da ce odmah potraziti doktoricu koja se za par minuta i pojavila... da ne duljim i ne iznosim previse privatnosti ni zbog pacijenta a ni zbog doktorice, ugvlavnom nakon ugodnog razgovora i svog njenog truda da mi objasni stanje, sta kako bi trebalo, sta bi moj jaran trebao jesti a sta ne... makar na Kosevu je obicaj da se takav dr "zakiti" makar petobankom ako vec nisi donio "ceker" i ja, ipak je ona zensko pa da ne bi ispalo da je pipam nisam htjeo da joj fesliju guram u djep nego sam stavio na kompjuterski sto i rekao joj "doktorice nisam imao kad da vam kupim bombonjeru pa molim vas evo popite kafu i hvala vam" a ona "ma kakvi ni govora..." i odmah sam izasao iz ljekarske sobe i posao prema izlazu a ona je pojurila zamnom govoreci "stanite molim vas" a ja nisam htjeo da stanem jer sam predpostavio sta je. Zena je isla zamnom do ulaznih vrata i gurnula mi fesliju u djep i rekla mi "to vise nikad nemojte uraditi ako mislite da i dalje komuniciramo, ovo je moj posao za koji sam placena" a ja :shock: a na Kosevu doktor kaze "ma nisi ba treb'o al' eto kad si vec... ma bice sve to dobro nista se ti ne brini, dovidjenja i vidimo se opet" :run:
...izvini ali ti si iz Sa. isto kao sto sam i ja...

Not My Idea

#6425 Re: Zeničani

Post by Not My Idea » 26/05/2015 09:30

@bumerangss, da slucajno nisi bio na Neurologiji? :)

Post Reply