Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
housewife
Posts: 112
Joined: 09/03/2005 09:31
Location: BiH

#1 Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by housewife »

".....Prema informaciji dobijenoj od Alise Varupe, portparola Općinskog suda u Zenici, sud je utvrdio da je tužena Općina Zenica odgovorna jer je šteta nastala usljed pojave klizišta, koje je aktivirano izvođenjem radova, koji su se odvijali bez datog odobrenja za gradnju, a da stručne službe Općine Zenica nisu spriječile takvu gradnju, odnosno da su za gradnju u području "Pečuj", gdje je nastalo klizište, izdale urbanističku saglasnost....."
http://www.sarajevo-x.com/clanak/080924134

Kako će sada reagovati "naš načelnik"?
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#2 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by trinaesti »

platice nasim parama :)
pojilo
Posts: 22
Joined: 16/08/2006 10:51

#3 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by pojilo »

mal razmislih pa reko da izmjenim ovaj post...nije huso kriv...al u svako slucaju neka plati to opcina tako i treba...
Last edited by pojilo on 25/09/2008 15:30, edited 1 time in total.
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#4 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by Epitop »

pojilo wrote:Hvala Huso!
Druže to je zaostavština Zakira Pašalića, a ne Husina.
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#5 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by slavemaster »

upravo to hjetoh rec....huso samo placa tudje greske....ne huso nego svi mi....
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#6 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by dr.iver »

ma gdje ce huso bit za nesto kriv
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#7 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by jefferson »

Koliko ja znam to je maslo Zakira Pasalica!
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#8 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by dr.iver »

mrske komunjare, treba ih pobiti sve
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#9 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by Epitop »

dr.iver wrote:mrske komunjare, treba ih pobiti sve
Jel' tebi Huso nešto lično smeta pa uvjek pljuješ po njemu? Treba priznati da i on ima loših poteza. Nadam se da čemo dočekati vrijeme da se i to preispita, a ne kao ti ako neko pljune na cesti kriv Husein Smajlović.
housewife
Posts: 112
Joined: 09/03/2005 09:31
Location: BiH

#10 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by housewife »

Huso je mogao još prije 4 godine zaustaviti gradnju objekta bez građevinske dozvole. Takvi objekti se,inače ruše. (Pokušaj sada negdje na nekoj zelenoj površini napraviti garažu tek tako). U Općini postoji Služba za urbanizam, šef te službe je potpisao Urbanističku saglasnost (a ne načelnik općine). Hoće li iko biti otpušten i smijenjen?
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#11 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by Hare_ze »

Bezgresni Huso. Spasitelj Zenice, reci nesto protiv njega znaci biti spaljen na lomaci. Ili zavrsiti na giljotini na nasem trgu od milion i po KM koji izgleda kao da je star - najmanje 20 godina, a izgradjen prosle godine. Imamo luksuzni hotel i centar koji zjape prazni, a Mobilmedia i Tehnomag ozbiljno razmisljaju da se isele iz trgovackog centra zbog previsokih kirija (Bananovicev harac). Direktor luksuznog hotela je sin doticnog Bananovica koji ne zna dvije postene sastaviti a hoda u trenerci po luksuznom hotelu, koji je naravno prazan jer je nocenje skuplje nego u Hiltonu. Treba li dodati da je to sve omogucio bezgresni Huso, dao opstinske pare jaranu (koji je bio na rubu bankrota) da sebi napravi imperiju koju je prodao Konzumu (jedva cekam da se to formalizuje pa da pljunem u lice svima koji su govorili "neka to pravi covjek iz Zenice", da dodam isti taj "covjek iz Ze" koji je u ratu ukrao kamion banana, stoga su banane i zvanicni logo). Da ne spominjem kako je Bezgresni trubio kako su ugradjeni filteri u zeljezari, kako zagadjenje nije opasno kad ono - 30 prijava federalne komisije. A i bez prijava mi je dosta kada ujutro pogledam auto koje je prenocilo na cesti a ne njemu sloj crne prasine. Ima tu jos milion stvari, ali ne bih da pretjerujem, da me ne spale javno na trgu A.Izetbegovica.
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#12 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by trinaesti »

ima tu istine Hare!
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#13 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by Gandalf »

trinaesti wrote:ima tu istine Hare!
Slažem se - mi smo primitivan narod koji mora u nešto vjerovati da ne bi totalno pukli - zato imamo kult ličnosti i svijet nam je uvijek crno - bijel , kod nas nema drugih boja i nijansi - uvjerenje da je jedna osoba skroz super - ultra - fenomenalno - fantastična a neka druga suštinsko zlo , omogućava našem narodu da nekako pregura još jedan dan - jer tako je i najjednostavnije - kad imaš nekog superheroja koji će ti riješti sve životne probleme , a onda imaš i supernegativca po kojem ćeš bacat kleve jer on ti je i stvorio sve životne probleme .
Tako naš narod pojednostavljuje život , bez mnogo razmišljanja , pa umjesto da živi život , narod ga životari .
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#14 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by Hare_ze »

Sinoc malo gledao sjednicu OV Zenica, pa ono je smijesno ko nas predstavlja. A vala ni kandidati na izborima nisu nista bolji...stvarno je tesko biti optimista.
User avatar
kozolec
Posts: 525
Joined: 13/08/2008 14:00

#15 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by kozolec »

Hare-ze,

svaka čast tvom postu. Potpora s moje strane 100%. Vrijeme u kojem živimo je nažalost takvo, da nam samo ovakvi tajkuni i bratsko jaranske veze i vezice neopaženo prolaze mimo javnosti. Građenje objekata poput hotela, i kamenog spavača je zaslužilo osudu zeničke javnosti u svakom smislu riječi, a pobjedu u sporu nad Opstinom na veliko pozdravljam! Nadam se, da ćemo kao građani isto tako stati jednog dana i za svoja prava. Barem što se have tiče, jer ovo što nam rade niti na ijednom sudu neće moći zastarati. Unatoč blamažama lokalne politike, uvijek će se naći zagovornici oli ti poltroni vladajućih struktura velikodušno braneći njihove ideale. Sramota građana Zenice je još veća zato što urbane strukture šute i stime daju više manevarskog prostora napumpanim hoštaplerskim slugama strateško bitnog nam d.o.o.-a....Mittala!
sretno!
Lord Give Me A Sign
Posts: 47
Joined: 09/07/2008 14:46

#16 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by Lord Give Me A Sign »

ma sta to vi imate protiv Huse, on je podigao nas grad na noge :lol: , udisemo cist zrak radi njega,povecao je broj korisnika narodne kuhinje, hej pa jos kameni spavac smo dobili pa sta hocete vise :lol: :lol: :lol:

tako ti je to Hare, kazes nesto protiv Huse kao da si u vrijeme Cezara u Rimu rekao nesto protiv samog Cezara :shock:
a vidim ovde i druga Kozoleca ;-)

is it a bird?is it a plane? No it`s a hero from Zenica, HUSO :lol: :lol: :lol:
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#17 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by Hare_ze »

Najjaca mi je ona kad kazes nekome kako je ukradeno nesto. Ma hajd' sta ima veze sto je ukrao, dao je i narodu (nesto se spominjalo slicno i za rahmetli Hadzipasica). Ko da covjek ne prima platu i to dobru da ova opstina funkcionise dobro.
Lord Give Me A Sign
Posts: 47
Joined: 09/07/2008 14:46

#18 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by Lord Give Me A Sign »

cuo sam i to vise puta, "ma krali su i oni prije njega" :roll:
sve je to ista stoka kriminalna, posteniji su pravi kriminalci i lopovi od njih koji neskrivaju svoju "profesiju"
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#19 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by Hare_ze »

Veceras se zadesio na skupu SDP-a, sasvim slucajno, kad tamo narodnjaci pice i to neka pjevaljka boze sacuvaj. Fakat se nema za koga glasati. Zalosno.
housewife
Posts: 112
Joined: 09/03/2005 09:31
Location: BiH

#20 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by housewife »

Ovdje se govori o tome kako su odgovorni u Općini Zenica dozvolili gradnju ogromnog objekta bez građevinske dozvole, a posljedica toga je bila da su ljudi izgubili krov nad glavom. Od našeg novca će se platiti velika odšteta. Hoće li iko odgovarati?

Kakve veze ima pjevaljka na predizbirnom skupu? Kako se to uopšte može upoređivati?
Hare_ze
Posts: 292
Joined: 13/06/2008 12:38
Location: Zenica
Contact:

#21 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by Hare_ze »

housewife wrote:Ovdje se govori o tome kako su odgovorni u Općini Zenica dozvolili gradnju ogromnog objekta bez građevinske dozvole, a posljedica toga je bila da su ljudi izgubili krov nad glavom. Od našeg novca će se platiti velika odšteta. Hoće li iko odgovarati?

Kakve veze ima pjevaljka na predizbirnom skupu? Kako se to uopšte može upoređivati?
Oprosti, otisli smo u nekoliko gornjih postova totalno u offtopic. Pa je stoga i ovaj moj zadnji post takav - offtopic.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#22 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by belfy »

@housewife,
zasto samo stavljas vijest kao temu? zar ne bi bilo lijepo vidjeti i tvoje misljenje o temi? komentare na samu vijest mozemo dati i ispod same vijesti na portalu. da bih podstakao diskusiju pokusacu ovako sa par pitanja:
1. da li podrzavas podnosice tuzbe i zasto?
2. cija je ovo greska (tvoje misljenje)?
3. kako bi opstina trebala postupiti?
4. kako bi mi trebali reagovati?
5. kako ces ti reagovati?
nadam se da cemo ovako krenuti prema konstruktivnoj prici, a ne pljuvanju ili hvali unedogled ponaosob.
housewife
Posts: 112
Joined: 09/03/2005 09:31
Location: BiH

#23 Re: Općina Zenica izgubila spor protiv stanovnika naselja Pečuj

Post by housewife »

Primjedba se prihvata :) .

Naravno da podržavam podnosioce tužbe - ljudima su srušene kuće zbog bespravne gradnje onog ogromnog objekta. Općina Zenica je izdala urbanističku saglasnost za taj objekat. Time je potvrdila da je gradnja objekta u skladu sa svim planskim dokumentima i uslovima koji su utvrđeni za prostor gdje će se graditi.
Nakon pribavljanja urbanističke saglasnosti Investitor je bio dužan da radi projekat, i eventualno pribavlja razne druge saglasnosti koje mu propiše Općina u Urbanističkoj saglasnosti.
Po prikupljanju svih potrebnih saglasnosti, zajedno sa nalazima ispitivanja, projektom itd. podnosi se zahtjev za izdavanje građevinske dozvole. Gradnja bez građevinske dozvole je strogo zabranjena po Zakonu:

".... građevinski inspektor rješenjem naređuje investitoru da o svom trošku izvrši uklanjanje građevine ili njezinog dijela ili posljedica izvršenih zahvata u prostoru i uspostavi prvobitno stanje ako se:
1) gradnja vrši ili je izvršena bez odobrenja za gradnju;...."


zatim:

"...Odgovorna osoba u pravnoj osobi koja ima svojstvo investitora kaznit će se kaznom zatvora u trajanju od jedne do tri godine ako bez odobrenja za gradnju pristupi :
1)gradnji nove građevine,
2)dogradnji postojeće građevine,
3)nadogradnji postojeće građevine,
4)vršenju drugih zahvata većeg obujma kojima se može ugroziti život i zdravlje ljudi, materijalna dobra, susjedni objekti, sigurnost prometa i dr.


(ZAKON O PROSTORNOM PLANIRANJU I KORIŠTENJU ZEMLJIŠTA NA RAZINI FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE)

Pokušaj, na primjer, napraviti malo garaže negdje na zelenoj površini - vidjećeš šta će biti... Kako je Općina bila "ćorava" na gradnju onolikog objekta? Zašto se nije poštovao Zakon?
Na kraju,sud je rekao svoje - nebitno je da li ja podržavam podnosioce tužbe i smatram li da je Općina kriva. Činjenica je da će se zbog propusta (blago rečeno) odgovornih u Općini Zenica potrošiti naš novac za nadoknadu štete ljudima (a od tog novca se mogao asfaltirati neki put, rekonstruisati neka škola, ....). Pa, valjda bi neko zbog toga trebao biti kažnjen? (A čisto sumnjam da će biti...)

Šta ću ja uraditi? Ja ću izaći na izbore...
Post Reply