bomba

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
koop
Posts: 263
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#1 bomba

Post by koop »

Bez teksta sam. Da li neko zna ove momke? Jesu li ok, kao sto pise ispod?
U koje doba dana se ovo desilo? :x

Povrijeđeno sedam policajaca i tri mladića
Armin Mujkić, Samir Šišić

06.08.2007 20:46

ZENICA - Zeničani Pero Čolić, Damir Mlivić i još jedan mladić preksinoć su povrijeđeni kada je Jasmin Đ. (25), navijač Željezničara, vraćajući se sa utakmice iz Žepča, a prolazeći kroz Zenicu, bacio bombu na teren za mali fudbal.


Na terenu je u tom trenutku bilo dvadesetak mladića, a geleri su lakše povrijedili Čolića i Mlivića, koji su nakon ukazane pomoći u zeničkoj bolnici otpušteni na kućno liječenje, dok identitet trećeg lica, koje je takođe lakše povrijeđeno, nije poznat.

"Sve se odigralo vrlo brzo. Čuli smo zvuke auto-sirena i galamu, nešto su psovali. Bilo je više vozila, među kojim i taj bijeli golf. Shvatili smo da se radi o navijačima 'Želje', međutim nismo očekivali da će uraditi takvo što. Eksplozija se dogodila pola metra od terena. Tako da je prava sreća da više ljudi nije povrijeđeno i da se sve završilo sa lakšim povredama", kaže Senad Mušinović, koji je u trenutku eksplozije sa tribina gledao drugove kako igraju fudbal.

Bomba je bačena iz bijelog golfa (053–M-660), koji se kretao u pravcu Sarajeva i koji se na kratko zaustavio na magistralnom putu. Svjedoci tvrde da su iz vozila istrčala dva mladića, od kojih je jedan bacio bombu.

U saradnji sa kolegama iz MUP-a Srednjobosanskog kantona, zenička policija kod Kiseljaka je otkrila počinioce ovog nedjela. Potvrđeno je da se radi o navijačima sarajevskog kluba koji su išli sa utakmice Žepče - Željezničar. Uhapšeni su Emil V. (23), Jasmin Đ. (25), Mirnes T. (25), Adnan P.(52) i Kenan B. (19), svi iz Sarajeva.

Tokom kriminalističke obrade policijski službenici otkrili su da je bombu bacio Jasmin Đ, a protiv kojeg će biti pokrenut krivični postupak. Među grupom mladića koji su ludom srećom prošli nepovrijeđeni je i Jasmin Duvnjak, zastupnik u parlamentu FBiH, koji nam je potvrdio da je od siline eksplozije na kontejnerima koji se nalaze uz igralište, pričinjena velika materijalna šteta.

Svoj izliv bijesa navijači Željezničara počeli su neposredno pred fudbalsku utakmicu u Žepču, gdje su uoči, kao i na kraju utakmice, lakše povrijedili četiri policajca. Policajac Mato Antunović je završio na Urgentnom odjelu Kantonalne bolnice Zenica s povredama oka. Željezničarovi "manijaci" utrčavali su na teren, jedan je udario i domaćeg golmana zbog čega je utakmica prekinuta, a na travnjak je bačen i jedan nož. I fudbaleri Željezničara su, prema policijskom saopštenju, sprečavali ovlaštene službenike u vršenju dužnosti.

Policija je saopštila, da su igrači Omer Joldić, Amir Spahić i Semir Štilić, tom prilikom povrijedili trojicu pripadnika MUP-a Zeničko-dobojskog kantona. Amir Spahić, međutim, tvrdi suprotno.

"Policajac je krenuo da me udari udari u glavu, ali me spasio saigrač Samir Bekrić. Povukao me prema sebi i umjesto u glavu, dobio sam udarac u ruku. Oni bi trebalo da love kriminalce, a ne da tuku fudbalere. Nije istina da sam udario policajca i nanio mu tjelesne povrede. To se lako može provjeriti. Kamere su snimale sve što se dešavalo na terenu i može se vidjeti ko je koga udario", decidan je Spahić, dodavši da je do gužve došlo u trenutku kada su on i saigrači zamolili policajce da navijača koji je ušao na teren vrate na tribine.

Opljačkali prodavnicu
Zenička policija imala je pune ruke posla i s pijanim navijačima Željezničara, koji su takođe pri povratku sa utakmice iz Žepča, u naselju Donja Vraca, upali u trgovačku radnju "Sena".

Oni su od prodavačice oteli veću količinu alkoholnih pića i prehrambenih artikala, nakon čega su se uputili u pravcu Zenice, odnosno Sarajeva.

"Policija je uhapsila Ernada B, Seada Č, Damira M, Damira A, Mirzu Š, Željka M, Mirsada K, Mateja P. i Mirzu M, sve iz Sarajeva", rekao je Senaid Hasić, portparol MUP-a ZDK.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2

Post by mIRCerka »

ok, za granape se zna, uvijek zaplate...izlozi, tramvaji, busevi...
na to smo navikli...
da policajac tuce fudbalera??? nidje veze....

da debil baca bombu???????????

pa ne znam kako da su zenicani docekali navijace zelje (a uvijek docekaju kamenovanjem prijevoznih sredstava) mislim da kasikara nije odgovor na to...fuj...
koop
Posts: 263
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#3

Post by koop »

u sustini nista nije ok; niti bacanje kamenica i nozeva na teren, niti tuca igraca navijaca i policajaca.

Ali ovo za bombu, stvarno nemogu da vjerujem.

Sto je najgore, taj malonogomentni teren je dio gradskog parka, zato sam i pitao u koja doba dana se ovo desilo; park je pun djece, familija koji se setaju...ovo je mogla biti prava katastrofa.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#4

Post by atko »

Ode ovo sve u tri lijepe pm

Odavno sam dao crveni karton bh fudbalu


Na terenu petorazredni igraci, klubove 'vode' prvorazredni kriminalci na tribinama kreteni napuseni, nacionalisti fasisticki ...


Tuzno :(
Will Nix
Posts: 35
Joined: 12/07/2007 01:34
Location: -=Zenica=-

#5

Post by Will Nix »

Nakon bombe neka im je bog na pomoci,nece ovo na dobro ko' da gledam.Ovim aktom stvari prelaze na veci nivo.....zalosno.
loli
Posts: 49
Joined: 03/02/2007 23:08

#6

Post by loli »

Ljudi ba, sve ja mogu da razumijem. Navijaci ko navijaci, pa znate i sami dinamo-hajduk ili zvezda-partizan, ili ... Ali ono sto je suludo u svemu ovome. Pa oni su ladno stali i frljaknuli bombu na igraliste gdje ljudi igraju mali fudbal. Onako, ajd valja se. I taj tip ima 25 godina, zreo covjek.
Majke mi, neznam kamo putuje ovaj voz, al bogami nece daleko
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#7

Post by Citizen-X »

Ja juce ostavih post na drugu temu, pa mi sjedose za vrat kako nemam ja pojma sta je navijanje, kako ovo kako ono bla bla... Tuga!

*ebo te i navijanje i bhfudbal ako kosta ijednog zivota...

Kretenima nije mjesto ni na planini a kamo li na stadionima!
Ilija_Cvorovic
Posts: 153
Joined: 25/12/2006 22:08

#8

Post by Ilija_Cvorovic »

Kao neko ko je iz Zenice, siguran sam da Manijacima Robijasi nece ostati duzni.
koop
Posts: 263
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#9

Post by koop »

toga se i bojim.

Iskreno me vise (k'o sto neko rece) zaboli za sve nazovi "navijace" ovog tipa. Sto se mene tice, poslje svake utakmice ih trebaju zakljucati na stadionu, pa brate ako si radi toga dos'o na utakmicu, a imas kretena istomisljenika na drugoj strani, bujrum, rokajte se dok ne crknete.

Al' zivi bili klonite se drugih ljudi koje zaboli za vase divljnje.

Navijanje, moj, k****.
loli
Posts: 49
Joined: 03/02/2007 23:08

#10

Post by loli »

Ama to i jeste problem. Sada ce, znaci, prilikom povratka iz Sarajeva, za koju hevtu, neka budala stati onako usput nedje i frljaknut dvije bombe, da se zna ko je veci mangup
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#11

Post by Citizen-X »

Kao drugi neko ko je iz Zenice, ne bih volio da to zaplati nevina glava koja blage veze nema s tim, a koja ce vjerovatno da ispati ovaj idiotizam - nazalost...


Nema potrebe a taj majmun koji je bacio granatu njega bi u najboljem slucaju trebalo pohranit u ZOO vrt pa mu bacat banane da doFaca...
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#12

Post by seljak_cojek »

Kao neko treći ko je iz zenice mogu reći: Jebo vas više i fudbal i navijači i navijačke grupe. Pa ide li iko više na utakmicu da GLEDA igru ili samo da se sukobi sa protivničkim navijačima. Ili da polupa izloge. Ili da kamenuje vozila. Pa dokle više. :(
rihakm
Posts: 204
Joined: 04/05/2007 23:00
Location: Land of the Blind

#13

Post by rihakm »

Jebo idiote...treba im dozivotnu zabranu na disanje dati...a sta drugo ocekivati od zeljini idiota...cast (normalnim) pojedincima kojih je zaista premalo...
Homer_Simpson
Posts: 206
Joined: 03/07/2007 10:15

#14

Post by Homer_Simpson »

Postali smo Irak :-?

Fudbal,navijaci :? liga :?


Da dodam : U BiH treba donijet zakon kojim se zabranjuje svaki vid igranja fudbala/nogometa i svaki vid navijanja za neki klub :P
Last edited by Homer_Simpson on 07/08/2007 21:36, edited 3 times in total.
Silver_surfer
Posts: 42
Joined: 21/06/2007 21:40

#15

Post by Silver_surfer »

ma dokle god nasi politicari budu samo koristili nacionalizam i rasizam na tribinama za svoje proklete politicke kampanje nas sport ce da bude jedna velika bruka!!!

Treba nama zakon ko u engleskoj pa kad budale kao ove sto su bacile bombu dobiju 10 godina zatvora ii 2-3 godine za utrcavanje na teren i sl. izgrede onda ce da se svi smire...nece tada biti ovog... Opali budali samar takav da se vise nemoze dici pa ce se druge budale opametiti! :x :x :x
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#16

Post by Majstorinho »

Sve je ovo zalosno.Ovo je prvi put da cujem da su navijaci bacili bombu.Ali moj vam je savjet svima vama da fino sutra budete pored malih ekrana i da gledate jedan nas tim u evropi.A to je Sarajevo.To ce bit pravi fudbal,pred pravim navijacima.Bodrimo bordo...A ovi koji mogu da idu na tekmu,IDITE I NEMOJTE DA VAM BUDE ZAO PARA ZA KARTU :D Ja imam kartu,i boli me briga. :lol:
Will Nix
Posts: 35
Joined: 12/07/2007 01:34
Location: -=Zenica=-

#17

Post by Will Nix »

Majstorinho wrote:Sve je ovo zalosno.Ovo je prvi put da cujem da su navijaci bacili bombu.Ali moj vam je savjet svima vama da fino sutra budete pored malih ekrana i da gledate jedan nas tim u evropi.A to je Sarajevo.To ce bit pravi fudbal,pred pravim navijacima.Bodrimo bordo...A ovi koji mogu da idu na tekmu,IDITE I NEMOJTE DA VAM BUDE ZAO PARA ZA KARTU :D Ja imam kartu,i boli me briga. :lol:
Hocemo,vrijedi jer ne bacate bombe okolo,igrate fudbal! Sretno i donesite pobjedu :)
Homer_Simpson
Posts: 206
Joined: 03/07/2007 10:15

#18

Post by Homer_Simpson »

hajd dobro,posljednji uspjesi nove reprzentacije i FK Sarajeva su za pohvalu i malo popravljaju sliku (najvise zahvaljujuci entuzijazmu pojedinaca koji su oblucili da idu protiv svih i svega)... (pitanje je dokle ce i oni trajati - ja bi volio sto duze...)

ALI

"premijer liga" i fudbalski savez su cista glupost,to treba batalit...

Klubovi koje vode nestrucni profiteri,fudbaleri koji se valjaju po terenu i svadjaju sa sudijama koji su unaprijed placeni,"publika" koja se 70% sastoji od pubertetlija i idiota,pa demolira ono malo sto se ko lafo usmika kao znak progresa :)

i sa druge strane...

Jel ikome proslo kroz glavu da se ta grupa idiota vozala pola Bosne,u pijanom stanju,u autu noseci bombu i jos pri tome opljackavsi granap ???
A policijske patrole na svakih par kilometara pogotovo oko Begovog Hana "paze na red"... :shock: pa takvi eto prolaze pored tebe dok se vozikas ovim bosanskim selistima pretenciozno nazvanim gradovima...

Eee majko...jedno je sigurno,bakljade i kamenice u prevazidjene,pa ko je jos glup da ide na utakmicu "premijer lige" nek izvoli...nit se mozes nagledat fudbala,nit navijanja,al zato...

(ipak otidjite sutra na Kosevo - to je Liga prvaka :-) ,nije Premijer liga)
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#19

Post by nineac »

Ma super, i onda se neko pita kako nas ostatak svijeta svrstava u divljake!
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#20

Post by Citizen-X »

Majstorinho wrote:Sve je ovo zalosno.Ovo je prvi put da cujem da su navijaci bacili bombu.Ali moj vam je savjet svima vama da fino sutra budete pored malih ekrana i da gledate jedan nas tim u evropi.A to je Sarajevo.To ce bit pravi fudbal,pred pravim navijacima.Bodrimo bordo...A ovi koji mogu da idu na tekmu,IDITE I NEMOJTE DA VAM BUDE ZAO PARA ZA KARTU :D Ja imam kartu,i boli me briga. :lol:
Neka i od tebe nesto pametno!
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#21

Post by metal_rules_cura »

Jos jedan dokaz sta navijanje kod nas predstavlja. Jasno je da i u tome treba postojati barem mrvica kulture, ali kako mi nemamo onu opcu, a pritom je jasno da vecina ovdasnjih navijaca svoje frustracije izbacuje na terenu onda je sve receno. Valjda je ta bomba trebala biti nesto simbolicno? :D
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#22

Post by Mislilac »

Da je moguće samo tu silnu energiju preusmjeriti u nešto konkretnije, pozitivnije, konkretnije...

Gdje su te radne akcije...

Tito, da si barem malo živ.... :sad:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#23

Post by sulesavic »

Mislilac wrote: Tito, da si barem malo ¾iv.... :sad:
"kud nisi ¾ivio barem 200 godina..."
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#24

Post by amrino »

"Tito- vrati nam se"- narod

"Nisam lud!"- Tito :D
Post Reply