Najveca Dzezva na Svijetu

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Ti i Ja
Posts: 10
Joined: 27/04/2006 20:34
Location: zenica
Contact:

#1 Najveca Dzezva na Svijetu

Post by Ti i Ja »

Image[/img]

Vispak Visoko je kod Kamenitog mosta, u bivšoj Gafurovićevoj mesnici, otvorio treći bh. caffee shop, nakon Sarajeva i Visokog. Kao promicija, jučer je postavljena najveća džezva na svijetu, koja je ušla u Ginisovu knjigu rekorda, a osvježenje na plus 35 tu je potražio i prvi čovjek Zenice, načelnik Husejin Smajlović.
http://dzonlic.blogspot.com

Interesantno, zar ne?
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#2

Post by genija »

:-) Svasta, sad mi je krivo sto nisam u ze, volila bih to vidjeti. Pogledajte Smajlovica, hehe. Strava.
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#3

Post by nesvrstan »

Kad smo kod te dzezve, ja imam sasvim drugačiji komentar.

TO JE POTPUNI PROMAŠAJ I VELIKA GREŠKA !

Prvo i prvo, svako ko je vidio to bure, a zaista je riječ o običnom buretu sa pipom u dnu (!) mora zaključiti da tu nema nimalo umjetničke vrijednosti i nečega što bi išlo u prilog promocije čuvenih i originalnih bosanskih (bašćaršijskih) kazandžija.
Drugo, to predstavlja potpuno obezvređivanje i šprdnju sa jednim od najvećih bosanskih marketinško-turističkih elementa, a u ovom slučaju je riječ o kahvi sa kockom u originalnom servisu.

Ovo me potpuno podsjeća na jedan drugi pogrešan poduhvat - najvećoj tahan halvi, koju svake godine na ZEPSU cijepa i dijeli narodu Nijagara iz Zenice.
JA kad vidim taj prizor, meni se tahan halva zgadi, pogotovo kad vidim kako to one drvosječe rade - cjepaju je i tovare ko da je kakav građevinski materijal a ne jedan od najoriginalnijih naših proizvoda, poput kahve s kockom.

KAD STE VIDJELI DA SE AUSTRIJANCI TAKO ODNOSE PREMA SVOJIM MOCART KUGLAMA ?!

Ne, oni su od komadića čokolade napravili nacionalni identitet i jako dobro paze da ga ne devalviraju. Oni to skupo prodaju i poklanjaju samo u specijalnim prilikama. Svaka im čast.

Dakle, ja bih radije da čujem da se, makar u onih par BH aviona, servira bosanska kahva i rahat lokum, nego sto slusam o ovim glupim poduhvatima.
Muatez
Posts: 108
Joined: 09/03/2006 20:32

#4

Post by Muatez »

nesvrstan wrote:Kad smo kod te dzezve, ja imam sasvim drugačiji komentar.

TO JE POTPUNI PROMAŠAJ I VELIKA GREŠKA !

Prvo i prvo, svako ko je vidio to bure, a zaista je riječ o običnom buretu sa pipom u dnu (!) mora zaključiti da tu nema nimalo umjetničke vrijednosti i nečega što bi išlo u prilog promocije čuvenih i originalnih bosanskih (bašćaršijskih) kazandžija.
Drugo, to predstavlja potpuno obezvređivanje i šprdnju sa jednim od najvećih bosanskih marketinško-turističkih elementa, a u ovom slučaju je riječ o kahvi sa kockom u originalnom servisu.

Ovo me potpuno podsjeća na jedan drugi pogrešan poduhvat - najvećoj tahan halvi, koju svake godine na ZEPSU cijepa i dijeli narodu Nijagara iz Zenice.
JA kad vidim taj prizor, meni se tahan halva zgadi, pogotovo kad vidim kako to one drvosječe rade - cjepaju je i tovare ko da je kakav građevinski materijal a ne jedan od najoriginalnijih naših proizvoda, poput kahve s kockom.

KAD STE VIDJELI DA SE AUSTRIJANCI TAKO ODNOSE PREMA SVOJIM MOCART KUGLAMA ?!

Ne, oni su od komadića čokolade napravili nacionalni identitet i jako dobro paze da ga ne devalviraju. Oni to skupo prodaju i poklanjaju samo u specijalnim prilikama. Svaka im čast.

Dakle, ja bih radije da čujem da se, makar u onih par BH aviona, servira bosanska kahva i rahat lokum, nego sto slusam o ovim glupim poduhvatima.
De objasni ako je vec nazivas buretom sa pipom,kako bi se onda sipala ta kafa da nema pipe?

Lokum u avionu?....Pa ti si gori od onog bengazija!!!!
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#5

Post by genija »

:) :) :)

A baklava?

Upravu si, Nesvrstan, ali ovo je bar start ja mislim. Zenica je postala mnogo ljepsa sa izgradnjom i novim objektima, pa eto nesto pokusavaju da uljepsaju centar sa tom atrakcijom..
Ti i Ja
Posts: 10
Joined: 27/04/2006 20:34
Location: zenica
Contact:

#6

Post by Ti i Ja »

Ja mislim da je to malo nerealisticno nesrvstan, jer se do Bosne uvjek putuje veoma kratko i zasto bi ista servirali osim pica, a dzezvica i rahat lokum su neprakticni za serviranje u avionu :)
Samo znam na sta ziljate, i ja mislim da bi bilo ljepo da Zenica bude poznata po necemu drugom osim KPDoma.
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#7

Post by winetou »

Podvig bosanske hi-tech industrije. Jos samo zdrava hrana i seoski turizam da krenu :-)
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#8

Post by genija »

turizam vec postoji u Sarajevu, Mostaru, Neumu....
samo ze nije jos ostvarila to, a i kako bi-recimo putevi za Smetove su katastrofalni, tesko je doci do Vranduka, a organizacija 0 !
Nigdje nema informacije, direkcije, nesto stabilno da uputi ljude, organizuje izlete, i slicno sto bi Zenici vrlo dobro prijalo.
Sam Vranduk je preljep samo kad sam ja bila zadnji put....
prvo nema prevoza dobrog, drugo jedva neko doso da mi
otvori vrata, nema nikakvog stabilnog sistema ko ji bi to odrzavao i profitirao kako treba..
adisio
Posts: 232
Joined: 19/04/2006 20:51

#9

Post by adisio »

nesvrstan wrote:Kad smo kod te dzezve, ja imam sasvim drugačiji komentar.

TO JE POTPUNI PROMAŠAJ I VELIKA GREŠKA !

Prvo i prvo, svako ko je vidio to bure, a zaista je riječ o običnom buretu sa pipom u dnu (!) mora zaključiti da tu nema nimalo umjetničke vrijednosti i nečega što bi išlo u prilog promocije čuvenih i originalnih bosanskih (bašćaršijskih) kazandžija.
Drugo, to predstavlja potpuno obezvređivanje i šprdnju sa jednim od najvećih bosanskih marketinško-turističkih elementa, a u ovom slučaju je riječ o kahvi sa kockom u originalnom servisu.

Ovo me potpuno podsjeća na jedan drugi pogrešan poduhvat - najvećoj tahan halvi, koju svake godine na ZEPSU cijepa i dijeli narodu Nijagara iz Zenice.
JA kad vidim taj prizor, meni se tahan halva zgadi, pogotovo kad vidim kako to one drvosječe rade - cjepaju je i tovare ko da je kakav građevinski materijal a ne jedan od najoriginalnijih naših proizvoda, poput kahve s kockom.

KAD STE VIDJELI DA SE AUSTRIJANCI TAKO ODNOSE PREMA SVOJIM MOCART KUGLAMA ?!

Ne, oni su od komadića čokolade napravili nacionalni identitet i jako dobro paze da ga ne devalviraju. Oni to skupo prodaju i poklanjaju samo u specijalnim prilikama. Svaka im čast.

Dakle, ja bih radije da čujem da se, makar u onih par BH aviona, servira bosanska kahva i rahat lokum, nego sto slusam o ovim glupim poduhvatima.
Evo odlican primjer naseg mentaliteta. Nema stvari na ovom dunjaluku a da ti ga on nestavi u negativnom kontest.
A boze dragi jesmo cudan narod.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#10

Post by pirmin »

Podrzavam svaku korisnu i originalnu ideju ali ovo mi lici na americki cirkus,sto vece to bolje.
Potpuno nepotrebno al`eto. :)
londza
Posts: 52
Joined: 05/07/2006 04:04
Location: Zenica

#11

Post by londza »

Bravo Adisio..

Mentalitet je jedino kod Bosanaca..Sve bih tjeli da imaju a nece prst da
pokrenu..

Ehh nemoze tako, Austrijanci imaju dobar nacionalni identitet ali i jesu
ga zaradili!
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#12

Post by genija »

Hajte ljudi, sta ste se usutili, zar nema te misljenja i tema uvezi nase Zenice!? Probudi te seee.......
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#13

Post by nesvrstan »

genija wrote:Hajte ljudi, sta ste se usutili, zar nema te misljenja i tema uvezi nase Zenice!? Probudi te seee.......
Ovo je samo jos jedna potvrda koliko nam nedostaje Bengazi.

A covjek nam se lijepo ponudio, ali mi nismo spremni za Bengazija, sto u prevodu znaci nismo spremni za budjenje.
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#14

Post by genija »

ma koga sisa za ovog bengazija, ja hocu da pricam o ze a ne njemu...zar nevidite da je odvalio davnih dana....svasta :?
Ti i Ja
Posts: 10
Joined: 27/04/2006 20:34
Location: zenica
Contact:

#15

Post by Ti i Ja »

:sleep: ...toliko za bengazija
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#16

Post by nesvrstan »

genija wrote:ma koga sisa za ovog bengazija, ja hocu da pricam o ze a ne njemu...zar nevidite da je odvalio davnih dana....svasta :?
Pa pricajte ko vam brani.

Ali dzaba, ne umijete. A kad se pojavi neko ko umije, poput Bengazija, onda ste svi protiv njega jer je Bengazi jedna zenicka spigla, a mi zenicani ne volimo da se vidimo kakvi smo.

Ma nema od ovog zenickog foruma nista bez Bengazija i to je jedna PORAZNA CINJENICA.

Evo mene ste vec stavili na crnu listu samo zato sto sam jedan od rijetkih koji je stao na njegovu stranu i sto i sam imam kriticki stav prema zenickim budalastinama. Ali jok, vi hocete Muateza.

Pa eto vam ga, hajte razbacite pametnu pricu, ko vam brani.

Ja i Bengazi vam necemo smetati.
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#17

Post by genija »

nesvrstan wrote: Pa pricajte ko vam brani.

Ali dzaba, ne umijete. A kad se pojavi neko ko umije, poput Bengazija, onda ste svi protiv njega jer je Bengazi jedna zenicka spigla, a mi zenicani ne volimo da se vidimo kakvi smo.

Ma nema od ovog zenickog foruma nista bez Bengazija i to je jedna PORAZNA CINJENICA.

Evo mene ste vec stavili na crnu listu samo zato sto sam jedan od rijetkih koji je stao na njegovu stranu i sto i sam imam kriticki stav prema zenickim budalastinama. Ali jok, vi hocete Muateza.

Pa eto vam ga, hajte razbacite pametnu pricu, ko vam brani.

Ja i Bengazi vam necemo smetati.
Kad je to bengazi otvorio ikakvu pametnu temu? Citala sam neke njegove zadnje postove i "vase", i mogu zakljuciti da je bilo koji forum bolji bez njega...
Ti i Ja
Posts: 10
Joined: 27/04/2006 20:34
Location: zenica
Contact:

#18

Post by Ti i Ja »

genija wrote:
nesvrstan wrote: Pa pricajte ko vam brani.

Ali dzaba, ne umijete. A kad se pojavi neko ko umije, poput Bengazija, onda ste svi protiv njega jer je Bengazi jedna zenicka spigla, a mi zenicani ne volimo da se vidimo kakvi smo.

Ma nema od ovog zenickog foruma nista bez Bengazija i to je jedna PORAZNA CINJENICA.

Evo mene ste vec stavili na crnu listu samo zato sto sam jedan od rijetkih koji je stao na njegovu stranu i sto i sam imam kriticki stav prema zenickim budalastinama. Ali jok, vi hocete Muateza.

Pa eto vam ga, hajte razbacite pametnu pricu, ko vam brani.

Ja i Bengazi vam necemo smetati.
Kad je to bengazi otvorio ikakvu pametnu temu? Citala sam neke njegove zadnje postove i "vase", i mogu zakljuciti da je bilo koji forum bolji bez njega...
:lol: Joj, pa o cemu (kome) mi raspravljamo..zasto je vama (nesvrstan) toliko stalo do bengazija :?

Njegove ankete i zafrkavanje osoba je jedna od "zenickih budalestina"... a ne na sta vi (nesvrstan) mislite. Na onim temama gdje se on prosipa i lupa svasta nisam uopste tjela ucestvovati. On ima toliko pameti i obraza kao zaba dlaka................
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#19

Post by Bobi »

Hajd malo da prichamo o...Minnesoti...:D...koliko zenichana zhivi tamo... :-) ?
Ti i Ja
Posts: 10
Joined: 27/04/2006 20:34
Location: zenica
Contact:

#20

Post by Ti i Ja »

Sasvim malo :roll: ....sto, ko je iz mn?
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#21

Post by maccarona »

ja evo cijelo vrijeme necu da idem na ovu temu :oops: kontam najveca DZENAZA na svijetu :-) :-) :-) reko nemoj tuzno sigurno :roll:

a ono dzezva :roll:

jesam corava :roll:
Ti i Ja
Posts: 10
Joined: 27/04/2006 20:34
Location: zenica
Contact:

#22

Post by Ti i Ja »

maccarona wrote:ja evo cijelo vrijeme necu da idem na ovu temu :oops: kontam najveca DZENAZA na svijetu :-) :-) :-) reko nemoj tuzno sigurno :roll:

a ono dzezva :roll:

jesam corava :roll:
:-D Ma to je moja krivica..
Ja imam ogromnu nostalgiju da
odem u ze i sjedim u nasim kaficima..
londza
Posts: 52
Joined: 05/07/2006 04:04
Location: Zenica

#23

Post by londza »

i ja isto,, kafica u ruku i mozak na pasu :-)
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#24

Post by Stitch__ »

samo da dodam , tu dzezvu je napravio nasir jabucar sa bascarsije :D a sasvim slucajno se obrela u zenici :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#25

Post by Bobi »

Stitch__ wrote:samo da dodam , tu dzezvu je napravio nasir jabucar sa bascarsije :D a sasvim slucajno se obrela u zenici :D
Mahnuli je... :lol:
Post Reply