Zenicka politicka scena-all about!

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
N.N.
Posts: 2995
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#1177 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Seljacki grad jebem im majku kroz majku. I jednim i drugim i nekim trecim.
Sve sto znaju je ova sprdancija i cirkus.
User avatar
Bosanski_pastuh
Posts: 58
Joined: 21/02/2022 14:40

#1180 Re: Zeničani

Post by Bosanski_pastuh »

Evo kako nastupa "zenicki" gradonacelnik i kakav je njegov odnos prema Zenici. Ovakve seljacine drze grad nesredjenim da lici na zadnju vukojebinu.

https://nkcelik.ba/kupi-ulaznicu-uclani ... 0-razloga/

"Dok nam iz drugih sredina pristižu informacije kako druge Općine i Gradovi podržavaju lokalne sportske klubove, učestvuju u izgradnji infrastrukture, ustupaju im stadione, pomažu u pronalasku sponzora, oslobađaju ih određenih troškova i naknada, lobiraju za umjene zakona, ili se čelni ljudi lokalnih samouprava ponosno učlanjuju u lokalne klubove i sjede u svečanim ložama, u Zenici je sve po starom: NK Čelik svakodnevno napreduje u svim segmentima, povećava se broj partnera i sponzora, dugovanja su iz dana u dan sve manja, a najveći uteg u procesu potpunog oporavka mu predstavlja onaj ko bi mu trebao biti najveća podrška – Gradska uprava Grada Zenica.

S današnjim danom, Gradska uprava Grada Zenica je putem kršenja Sporazuma o međusobnoj saradnji oštetila NK Čelik Zenica za iznos od 297.132,48 KM od čega glavnicu čini: 277.647,00 KM, a kamatu: 19.485,48 KM.

Kao što je od ranije poznato, sredstva od zakupnina poslovnih prostora u stadionu Bilino polje ne bi bila korištena za tekuće poslovanje nego isključivo za vraćanje dugovanja, a navedenim iznosom NK Čelik bi isplatio sva dugovanja prema preostalim licima koja nisu blokirala račun kluba, dok bi ostatak sredstava bio iskorišten za skidanje 4 blokade s glavnog klupskog računa čime bi se napravio ogroman korak ka konačnom vraćanju u potpuno zakonito poslovanje nakon gotovo 20 godina.

Glavno ročište u predmetu protiv Grada Zenica je zakazano za 23.05.2022. u 9h, kada očekujemo da ćemo putem advokatskog društva pred cijelom zeničkom i bosanskohercegovačkom javnosti odgovoriti na sve spinove koje Gradska uprava uzaludno plasira gotovo 18 mjeseci.

Za to vrijeme Grad Zenica je od NK Čelik „oteo“ gotovo 300.000 KM, pokušao prekinuti plaćanje reprograma, poslao nalog za rušenje billboarda na zapadnoj tribini, obustavio plaćanje električne energije zbog čega je došlo do isključenja struje na dijelu stadiona, odbio inicijativu za dodjelu terena za treniranje koje bi klub sagradio, po prvi put obračunao komunalnu naknadu za korištenje Bilinog polja u iznosu od 11,858.88 KM za godinu, podnio krivičnu prijavu protiv rukovodstva Čelika, a sve to kako bi klub ostao bez sredstava, dobio suspenziju za odigravanje utakmica zbog nemogućnosti isplate dugovanja ili pak kleknuo pred klupskim neprijateljima i molio za pomoć.

Ni jedno ni drugo ni treće se nije desilo, niti će se desiti, zahvaljujući upravo podršci članova, navijača, brojnih donatora i sponzora. I zato, zbog svih navedenih opstrukcija Gradske uprave, dužnost svakog Čelikovca je nastaviti pomagati voljeni klub i učestvovati u najzdravijoj lokalpatriotskoj priči u državi i šire – konačnom oporavku zeničkog simbola.

Iz inata prema svima koji nam podmeću noge, iz ljubavi prema Čeliku!"
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#1181 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Bosanski_pastuh wrote: 11/04/2022 13:54 Evo kako nastupa "zenicki" gradonacelnik i kakav je njegov odnos prema Zenici. Ovakve seljacine drze grad nesredjenim da lici na zadnju vukojebinu.

https://nkcelik.ba/kupi-ulaznicu-uclani ... 0-razloga/

"Dok nam iz drugih sredina pristižu informacije kako druge Općine i Gradovi podržavaju lokalne sportske klubove, učestvuju u izgradnji infrastrukture, ustupaju im stadione, pomažu u pronalasku sponzora, oslobađaju ih određenih troškova i naknada, lobiraju za umjene zakona, ili se čelni ljudi lokalnih samouprava ponosno učlanjuju u lokalne klubove i sjede u svečanim ložama, u Zenici je sve po starom: NK Čelik svakodnevno napreduje u svim segmentima, povećava se broj partnera i sponzora, dugovanja su iz dana u dan sve manja, a najveći uteg u procesu potpunog oporavka mu predstavlja onaj ko bi mu trebao biti najveća podrška – Gradska uprava Grada Zenica.

S današnjim danom, Gradska uprava Grada Zenica je putem kršenja Sporazuma o međusobnoj saradnji oštetila NK Čelik Zenica za iznos od 297.132,48 KM od čega glavnicu čini: 277.647,00 KM, a kamatu: 19.485,48 KM.

Kao što je od ranije poznato, sredstva od zakupnina poslovnih prostora u stadionu Bilino polje ne bi bila korištena za tekuće poslovanje nego isključivo za vraćanje dugovanja, a navedenim iznosom NK Čelik bi isplatio sva dugovanja prema preostalim licima koja nisu blokirala račun kluba, dok bi ostatak sredstava bio iskorišten za skidanje 4 blokade s glavnog klupskog računa čime bi se napravio ogroman korak ka konačnom vraćanju u potpuno zakonito poslovanje nakon gotovo 20 godina.

Glavno ročište u predmetu protiv Grada Zenica je zakazano za 23.05.2022. u 9h, kada očekujemo da ćemo putem advokatskog društva pred cijelom zeničkom i bosanskohercegovačkom javnosti odgovoriti na sve spinove koje Gradska uprava uzaludno plasira gotovo 18 mjeseci.

Za to vrijeme Grad Zenica je od NK Čelik „oteo“ gotovo 300.000 KM, pokušao prekinuti plaćanje reprograma, poslao nalog za rušenje billboarda na zapadnoj tribini, obustavio plaćanje električne energije zbog čega je došlo do isključenja struje na dijelu stadiona, odbio inicijativu za dodjelu terena za treniranje koje bi klub sagradio, po prvi put obračunao komunalnu naknadu za korištenje Bilinog polja u iznosu od 11,858.88 KM za godinu, podnio krivičnu prijavu protiv rukovodstva Čelika, a sve to kako bi klub ostao bez sredstava, dobio suspenziju za odigravanje utakmica zbog nemogućnosti isplate dugovanja ili pak kleknuo pred klupskim neprijateljima i molio za pomoć.

Ni jedno ni drugo ni treće se nije desilo, niti će se desiti, zahvaljujući upravo podršci članova, navijača, brojnih donatora i sponzora. I zato, zbog svih navedenih opstrukcija Gradske uprave, dužnost svakog Čelikovca je nastaviti pomagati voljeni klub i učestvovati u najzdravijoj lokalpatriotskoj priči u državi i šire – konačnom oporavku zeničkog simbola.

Iz inata prema svima koji nam podmeću noge, iz ljubavi prema Čeliku!"
Ova dva boldirana dijela su prevazna. Ne samo da krsi sporazum koji je potpisao, vec aktivno radi na tome da sabotira rad kluba. Tip se ne smiruje. Ja ne znam koji mu je krc?! Ustvari znam, radi se o zaprdjenoj seljacini koja ne moze da podnese da se negdje njegova ne pita ili da mu neko usproturijeci.

Opet kazem, ovi ljudi rade lavovski posao u klubu, pogotovo uzimajuci aktivno sabotiranje od strane grada.

A za ovo sto je Mittal uradio neko mora krivicno odgovarati. Ljudi hladno iskljucili grijanje eto kao navodno zato sto su neki finci dosli da rade nesto na toplani. Ono bas nigdje veze.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3216
Joined: 28/01/2012 11:38

#1182 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Ja_Ja wrote: 11/04/2022 20:10
Bosanski_pastuh wrote: 11/04/2022 13:54 Evo kako nastupa "zenicki" gradonacelnik i kakav je njegov odnos prema Zenici. Ovakve seljacine drze grad nesredjenim da lici na zadnju vukojebinu.

https://nkcelik.ba/kupi-ulaznicu-uclani ... 0-razloga/

"Dok nam iz drugih sredina pristižu informacije kako druge Općine i Gradovi podržavaju lokalne sportske klubove, učestvuju u izgradnji infrastrukture, ustupaju im stadione, pomažu u pronalasku sponzora, oslobađaju ih određenih troškova i naknada, lobiraju za umjene zakona, ili se čelni ljudi lokalnih samouprava ponosno učlanjuju u lokalne klubove i sjede u svečanim ložama, u Zenici je sve po starom: NK Čelik svakodnevno napreduje u svim segmentima, povećava se broj partnera i sponzora, dugovanja su iz dana u dan sve manja, a najveći uteg u procesu potpunog oporavka mu predstavlja onaj ko bi mu trebao biti najveća podrška – Gradska uprava Grada Zenica.

S današnjim danom, Gradska uprava Grada Zenica je putem kršenja Sporazuma o međusobnoj saradnji oštetila NK Čelik Zenica za iznos od 297.132,48 KM od čega glavnicu čini: 277.647,00 KM, a kamatu: 19.485,48 KM.

Kao što je od ranije poznato, sredstva od zakupnina poslovnih prostora u stadionu Bilino polje ne bi bila korištena za tekuće poslovanje nego isključivo za vraćanje dugovanja, a navedenim iznosom NK Čelik bi isplatio sva dugovanja prema preostalim licima koja nisu blokirala račun kluba, dok bi ostatak sredstava bio iskorišten za skidanje 4 blokade s glavnog klupskog računa čime bi se napravio ogroman korak ka konačnom vraćanju u potpuno zakonito poslovanje nakon gotovo 20 godina.

Glavno ročište u predmetu protiv Grada Zenica je zakazano za 23.05.2022. u 9h, kada očekujemo da ćemo putem advokatskog društva pred cijelom zeničkom i bosanskohercegovačkom javnosti odgovoriti na sve spinove koje Gradska uprava uzaludno plasira gotovo 18 mjeseci.

Za to vrijeme Grad Zenica je od NK Čelik „oteo“ gotovo 300.000 KM, pokušao prekinuti plaćanje reprograma, poslao nalog za rušenje billboarda na zapadnoj tribini, obustavio plaćanje električne energije zbog čega je došlo do isključenja struje na dijelu stadiona, odbio inicijativu za dodjelu terena za treniranje koje bi klub sagradio, po prvi put obračunao komunalnu naknadu za korištenje Bilinog polja u iznosu od 11,858.88 KM za godinu, podnio krivičnu prijavu protiv rukovodstva Čelika, a sve to kako bi klub ostao bez sredstava, dobio suspenziju za odigravanje utakmica zbog nemogućnosti isplate dugovanja ili pak kleknuo pred klupskim neprijateljima i molio za pomoć.

Ni jedno ni drugo ni treće se nije desilo, niti će se desiti, zahvaljujući upravo podršci članova, navijača, brojnih donatora i sponzora. I zato, zbog svih navedenih opstrukcija Gradske uprave, dužnost svakog Čelikovca je nastaviti pomagati voljeni klub i učestvovati u najzdravijoj lokalpatriotskoj priči u državi i šire – konačnom oporavku zeničkog simbola.

Iz inata prema svima koji nam podmeću noge, iz ljubavi prema Čeliku!"
Ova dva boldirana dijela su prevazna. Ne samo da krsi sporazum koji je potpisao, vec aktivno radi na tome da sabotira rad kluba. Tip se ne smiruje. Ja ne znam koji mu je krc?! Ustvari znam, radi se o zaprdjenoj seljacini koja ne moze da podnese da se negdje njegova ne pita ili da mu neko usproturijeci.

Opet kazem, ovi ljudi rade lavovski posao u klubu, pogotovo uzimajuci aktivno sabotiranje od strane grada.

A za ovo sto je Mittal uradio neko mora krivicno odgovarati. Ljudi hladno iskljucili grijanje eto kao navodno zato sto su neki finci dosli da rade nesto na toplani. Ono bas nigdje veze.
Ma primitivni brđanski inat, svojstven onima koji žive u zabačenim vukojebinama na nadmorskom visinama iznad 500 m. Da mu život ovisi o spašavanju Čelika, taj bi rađe krepo nego ga spasio.
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#1185 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Throttle »

Smaji Doglod zapaljeno auto :roll:
User avatar
Casual's
Posts: 5713
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#1186 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Casual's »

Throttle wrote: 16/05/2022 17:27 Smaji Doglod zapaljeno auto :roll:
Sam ga sebi kresn'o. Kazu da je osiguran. :lol:
kuglanje_ze
Posts: 628
Joined: 17/02/2020 11:29

#1187 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by kuglanje_ze »

-Chesterfield- wrote: 16/05/2022 13:34 https://www.zenicablog.com/sanja-renic- ... 5rOIdhuZJs

Gdje će se skrasiti? Zna li se šta?
Kod Fude
User avatar
Casual's
Posts: 5713
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#1188 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Casual's »

Sad kad se predizborni asfalt podigne :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 31999
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1189 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Bobi »

kuglanje_ze wrote: 17/05/2022 14:14
-Chesterfield- wrote: 16/05/2022 13:34 https://www.zenicablog.com/sanja-renic- ... 5rOIdhuZJs

Gdje će se skrasiti? Zna li se šta?
Kod Fude
Pa logično, karijerista :D, kao svugdje, ko se ne namiri mijenja dres :D.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58447
Joined: 03/08/2010 19:04

#1190 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by kakavdanakneiskustvu »

on je za nju fašista,oreda mnom ga tako nazvala
Bobi
Forum administrator
Posts: 31999
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1191 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Bobi »

kakavdanakneiskustvu wrote: 17/05/2022 16:19 on je za nju fašista,oreda mnom ga tako nazvala
:D ako je istina...zaboravila je ona vec :D. Hajd vidit cemo :D.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58447
Joined: 03/08/2010 19:04

#1192 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by kakavdanakneiskustvu »

istina je,ovo što napisah
kuglanje_ze
Posts: 628
Joined: 17/02/2020 11:29

#1193 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by kuglanje_ze »

kakavdanakneiskustvu wrote: 17/05/2022 16:19 on je za nju fašista,oreda mnom ga tako nazvala
Šta ti je za mene rekla?
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#1194 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Ja_Ja »

Casual's wrote: 17/05/2022 15:41 Sad kad se predizborni asfalt podigne :mrgreen:
Bogami se podize. Ljudi se sprdaju sa vremenom i debljinom predizbornog asfalta po Zenici.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1195 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by channel10 »

Throttle wrote: 16/05/2022 17:27 Smaji Doglod zapaljeno auto :roll:
Ciji je ono on? Fudin ili SDA?
User avatar
gentoo
Posts: 3226
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#1196 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by gentoo »

Pa ona je bila sa Fudom cijelo vrijeme od kako je usla u GV. Dizati ruku protiv Celika gdje ti je otac postao legenda samo zato sto je Fudo protiv Celika..

Ovo je samo izmjena u 80-toj minuti, Fudi treba iskusan veznjak sa iskustvom u kantonu pred izbore.. :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1197 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by channel10 »

Ja_Ja wrote: 17/05/2022 17:34
Casual's wrote: 17/05/2022 15:41 Sad kad se predizborni asfalt podigne :mrgreen:
Bogami se podize. Ljudi se sprdaju sa vremenom i debljinom predizbornog asfalta po Zenici.
Hvala Bogu pa se podigao na Mokusnicama i u Strosmajerovoj. Valjda ce ih sad.uraditi..
User avatar
Casual's
Posts: 5713
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#1198 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Casual's »

Sanja je mozda i gora od Fude. Ovaj je ojebina, a ona false flag.
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#1199 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Oi »

https://nkcelik.ba/grad-duzan-celiku-31 ... 60-000-km/

Znaci, veliki dio sredstava koji je trebao ici sportskim klubovima, Fuad trosi na troskove svojih uhljeba u JP za sportske terene.

Ekonomski strucnjak... :mrgreen:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#1200 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Ja_Ja »

Oi wrote: 20/05/2022 11:25 https://nkcelik.ba/grad-duzan-celiku-31 ... 60-000-km/

Znaci, veliki dio sredstava koji je trebao ici sportskim klubovima, Fuad trosi na troskove svojih uhljeba u JP za sportske terene.

Ekonomski strucnjak... :mrgreen:
Ma boli Fudu peta, on ce izaci na sjednici vijeca i reci da je i to za sport (da se malo nadomaklo za naknade za treniranje ili nesto slicno), mulci u vijecu ce klimati glavom kao i do sada i problem rijesen.
Post Reply