Zenicka politicka scena-all about!

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dembele
Posts: 2737
Joined: 19/06/2014 09:15

#376 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by dembele »

Ma zaslužio je Fudo robiju samo zbog višestrukog podizanja cijene usluga VIK.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#377 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote: 02/12/2021 17:08 :lol: :lol:

Ti si gori od onih sa snimka za koje govoris da trebaju izumrijeti.
Seljacka, konzervativna, turbo-vjerska, koruptivno-kriminalna, politika tvoje SDA nema nikakve sanse. Jedino je pitanje koliko cete nam vremena ukrasti. I ovaj Kasumovic je vase govno, vi ste ga izasrali.

Nasa stranka ima dobar plan. Rekli su nema sa SDA, apsolutna crvena linija. I toga se nepokolebljivo drze. :thumbup: A za rusenje SDA se uzimaju otpaci iste koji nemaju ni pribliznu moc. Zato imamo kolosalan uspjeh u Sarajevu, premijera i nacelnika Centra.

Isto napraviti za naredne izbore, preuzeti odredjene poluge moci i mijenjati stvari. Od kljucne vaznosti je vezanje za zapadne drzave. Tamo traziti jaku podrsku kako bi se lomio nacionalisticko-konzervativno-vjerski sistem vrijednosti u drustvu. Svakako su u Njemackoj pobijedili lijevi, liberali i zeleni. To se mora iskoristiti.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5613
Joined: 04/08/2020 19:22

#378 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by -Chesterfield- »

Nivelacija wrote: 02/12/2021 17:08 :lol: :lol:

Ti si gori od onih sa snimka za koje govoris da trebaju izumrijeti.
:-)

Ma ovaj Kiki nije normalan.
Samo zato što neko glasa za određenu političku partiju, on mu želi smrt.

Pa kod mene u porodici haman niko nije glasao za istu stranku. Znači ja bih trebao poželjeti smrt bratu, sestri..?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65932
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#379 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

kuglanje_ze wrote: 02/12/2021 16:34
_BataZiv_0809 wrote: 02/12/2021 16:28 Bila su samo 2 izbora, svidjalo se to nekome ili ne.
Možda jesu, ali ja ne bih ni uz jedan stavio X.
Ne dozvoljava mi kućni odgoj
Zato fini i uljudni ljudi poput tebe budu ispuseni ko mustikla kad udju u politiku.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#380 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Kikibombona »

giannibelif wrote: 02/12/2021 16:59 Nemoj porediti Zenicu i Centar-Sarajevo. Dijametralno suprotne sredine. Na teritoriju Centra se u samom Sarajevu uvijek bilo jako teško doseliti, tu se nalaze najveće državne institucije, centrale i kancelarije jakih
domaćih i stranih privatnih kompanija, tamo živi najpismeniji procenat stanovništva u Bosni i Hercegovini,
intelektualna krema društva glavnog grada, najskuplji je kvadrat stana u državi i na kraju tamo te kao komšiju niko ne pita kako se zoveš. Lijevo orijentisane stranke su tamo uvijek dobro prolazile, osim na predzadnjem izbornom ciklusu kada su izbacili svi po jednog svog kandidata i naravno svi i bili poraženi.
Sve tacno.

Ali NS opet nikad ne bi pobijedila da nije napravila strateski savez sa SDP, NiP i Hadzibajricem. Cak mislim da je NiP u centru uzeo vise glasova od NS. A pogledaj sta je Mandic uradio dziberu Ajandzicu. Ponizio ga. To je bi bilo moguce bez pomoci Konakovica.

Mudrom politikom se moze puno napraviti.

...

NS i SDP bi mogli ostvariti jak rezultat da se udruze, animiraju ugledne gradjane da se prikljuce, te obavezno sklope savez sa nekom konzervativnom strankom. Narod masovnije izadje glasati kada vidi da opcija koju preferiraju ima snagu i sansu za pobjedu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#381 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Kikibombona »

-Chesterfield- wrote: 02/12/2021 17:21
Nivelacija wrote: 02/12/2021 17:08 :lol: :lol:

Ti si gori od onih sa snimka za koje govoris da trebaju izumrijeti.
:-)

Ma ovaj Kiki nije normalan.
Samo zato što neko glasa za određenu političku partiju, on mu želi smrt.

Pa kod mene u porodici haman niko nije glasao za istu stranku. Znači ja bih trebao poželjeti smrt bratu, sestri..?
Boze sacuvaj, taman posla da obicnim i postenim ljudima zelim smrt. Nigdje to nisam napisao. Smrt zelim banditima koji su opljackali narod. Konkretno, napisao sam za Fuada Kasumovica, sto se mene tice moze crknuti kao pas. Ne bi ga zalio niti jednu sekundu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65932
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#382 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

kuglanje_ze wrote: 02/12/2021 16:50 Previše ti pažnje posvećuješ procentima, a premalo ideologiji. Ne možeš biti liberal ili ljevičar, a glas davati desničarima jer su "manje zlo".
Samo procenti se pikaju. Za ideale ginu budale. Trebamo doseci taj civilizacijaski nivo da se bavimo ideologijama.
giannibelif wrote: 02/12/2021 16:59 Nemoj porediti Zenicu i Centar-Sarajevo. Dijametralno suprotne sredine. Na teritoriju Centra se u samom Sarajevu uvijek bilo jako teško doseliti, tu se nalaze najveće državne institucije, centrale i kancelarije jakih
domaćih i stranih privatnih kompanija, tamo živi najpismeniji procenat stanovništva u Bosni i Hercegovini,
intelektualna krema društva glavnog grada, najskuplji je kvadrat stana u državi i na kraju tamo te kao komšiju niko ne pita kako se zoveš. Lijevo orijentisane stranke su tamo uvijek dobro prolazile, osim na predzadnjem izbornom ciklusu kada su izbacili svi po jednog svog kandidata i naravno svi i bili poraženi.
I toj intelektualnoj kremi sa Šipa, Kromolja, Gorice, Crnog Vrha je do jucer nacelnik bio ona lopina iz Rogatice, za kojeg je KF, ovakav kakav je, Henri Kisindzer.
kuglanje_ze
Posts: 642
Joined: 17/02/2020 11:29

#383 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 02/12/2021 17:21
kuglanje_ze wrote: 02/12/2021 16:34

Možda jesu, ali ja ne bih ni uz jedan stavio X.
Ne dozvoljava mi kućni odgoj
Zato fini i uljudni ljudi poput tebe budu ispuseni ko mustikla kad udju u politiku.
Zato se fini i uljudni ne bave politikom. Ja pokušao, vidio da ne znam i završio.

Kiki druže, čisto informativno, NS i SDP u Zenici teško da će ikad zajedno nastupiti. Previše je tu razlika među ljudima unutar stranaka, a to su i prošli lokalni izbori pokazali.
giannibelif
Posts: 1961
Joined: 28/01/2017 22:11

#384 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by giannibelif »

Napisao sam baš kako je i došao na poziciju Ajnadžić. Kompletna ljevica je imala po jednog svog kandidata, mislim da je bilo čak četiri kandidata plus jedan nezavisni.A prije njega su načelnici bili iz SDP-a, Bećirević i Marković.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65932
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#385 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

giannibelif wrote: 02/12/2021 17:44 Napisao sam baš kako je i došao na poziciju Ajnadžić. Kompletna ljevica je imala po jednog svog kandidata, mislim da je bilo čak četiri kandidata plus jedan nezavisni.A prije njega su načelnici bili iz SDP-a, Bećirević i Marković.
Znam ja vrlo dobro kako je dosao Ajnadzic. A znam da mu jr Becirovic prepustio vodjenje opstine u zadnjoj godini svog mandata. Kako je intelektualna elita to dozvolila da svako ima svog kandidata, to je pravo pitanje.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#386 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Tempo »

Ovo sto kiki prica je potpuno suvislo i racionalno. Vjerovatno ne znate da opozicione stranke kad nastupe u jednoj koloni u pravilu dobiju 5% vise glasova nego kad nastupaju svaka za sebe. Ja sam za razliku od kikija ideoloski optetecen, ali bi glasao za hitlera u cijem izbornom programu je bombardovanje zenice samo ako je to protiv bilo koje nacionalisticke stranke. Protivno svom stavu, kojeg sam upravo opisao, nisam glasao za kasumovica, samo zbog straha da ce biti i dalje sa njima. Da sam znao da ce ovako zaratiti, glaso bi za njega sa dvije ruke. Inace, taj strah od istih mi je trauma iz djetinjstva, kada sam na prvim poslijeratnim izborima glasao za silajdzica. Sad bi najradije sam sebi otkino ruku koja ga je zaokruzila.
kuglanje_ze
Posts: 642
Joined: 17/02/2020 11:29

#387 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 02/12/2021 17:48
giannibelif wrote: 02/12/2021 17:44 Napisao sam baš kako je i došao na poziciju Ajnadžić. Kompletna ljevica je imala po jednog svog kandidata, mislim da je bilo čak četiri kandidata plus jedan nezavisni.A prije njega su načelnici bili iz SDP-a, Bećirević i Marković.
Znam ja vrlo dobro kako je dosao Ajnadzic. A znam da mu jr Becirovic prepustio vodjenje opstine u zadnjoj godini svog mandata. Kako je intelektualna elita to dozvolila da svako ima svog kandidata, to je pravo pitanje.
Tako što su sve osim intelektualna elita.
Skup nafuranih likova bez dana radnog staža u realnom sektoru (čast pojedincima) koji misle da su najpametniji na svijetu. Prvo se ne mogu sami sa sobom dogovoriti, a onda s nekim drugim.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#388 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 02/12/2021 17:42Kiki druže, čisto informativno, NS i SDP u Zenici teško da će ikad zajedno nastupiti. Previše je tu razlika među ljudima unutar stranaka, a to su i prošli lokalni izbori pokazali.
A mislis da se u Sarajevu gotive?

Poznato je da Sabina Cudic, kao ni pola NS-a, ne moze smisliti Konakovica. Vise od pola NiP-a, a u njihovim redovima ima i vehabija, smatraju da su NS-ovci kjafiri. Vjerujem da isto tako ima dosta animoziteta sa SDP-ovcima.

Ali, to je politika, koja nikad nije isla u korak sa moralom i principima.

...

Nasa stranka se opet dobre drzi. Guraju svoje, drze se osnovnih principa.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65932
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#389 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

Nemaju NS i NiP taj kapacitet ovdje. Sto ne znaci da ga necr imati, ali sad za sad u vlast mogu samo kao Fudini trabanti.
kuglanje_ze
Posts: 642
Joined: 17/02/2020 11:29

#390 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by kuglanje_ze »

Kikibombona wrote: 02/12/2021 17:54
kuglanje_ze wrote: 02/12/2021 17:42Kiki druže, čisto informativno, NS i SDP u Zenici teško da će ikad zajedno nastupiti. Previše je tu razlika među ljudima unutar stranaka, a to su i prošli lokalni izbori pokazali.
A mislis da se u Sarajevu gotive?

Poznato je da Sabina Cudic, kao ni pola NS-a, ne moze smisliti Konakovica. Vise od pola NiP-a, a u njihovim redovima ima i vehabija, smatraju da su NS-ovci kjafiri. Vjerujem da isto tako ima dosta animoziteta sa SDP-ovcima.

Ali, to je politika, koja nikad nije isla u korak sa moralom i principima.

...

Nasa stranka se opet dobre drzi. Guraju svoje, drze se osnovnih principa.
Ama vjeruj mi, bio sam, vidio sam, ne znas ni 5%. Misliš da znaš, ali ne znaš, ne možeš ni prefpostaviti.
Nije za foruma, možda jednom na kafi, ako imaš želju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#391 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Kikibombona »

_BataZiv_0809 wrote: 02/12/2021 18:01 Nemaju NS i NiP taj kapacitet ovdje. Sto ne znaci da ga necr imati, ali sad za sad u vlast mogu samo kao Fudini trabanti.
Mislio sam na kanton, daleko su izbori za grad.

NiP ce biti jak kao zemlja u ZDK. Konakovic je na turbo pogon, siri organizaciju. Bice jaci od SDP u ZDK. E tu je sansa za NS, da u kantonu dobiju neko jako ministarstvo. Tu moc mogu koristiti da jacaju poziciju u Zenici za lokalne izbore.

Recimo, NS u Kaknju ima super ekipu. Ne znam zasto je u Zenici tako lose. Cini mi se da su u Kaknju uzeli 8-9% glasova. :thumbup:
zona072
Posts: 125
Joined: 01/12/2018 01:21

#392 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by zona072 »

Ja sam mišljenja da treba davati glas onome koje kvalitetan, bezobzira iz koje stranke dolazi. Npr. Ako je opcija Kenan Uzunović i Malik Ejubović onda glasam kako bi glaso svaki profesor iz gimnazije. Dakle, struka kvalitet, a ne da u vijeću sjedit neko ko je do jučer držo bikove (nemam ništa protiv stočarstva), ali mislim da nije okej da neko takav sjedi.
I svake 4 godine promjena, nema zadržavanja nikog više od 4 godine. Pogotovo mi se povraća kad neko uzme 33 hiljade glasova na onakvu izlaznost, kao da je svetac a ne običi seljak koji ima problema sa samoglasnicima.
Išlo mi je na živce favoriziranje Huse kao sveca, tako mi ide na živce i ne ide u glavu da ovaj papak uspio uzet 33 hiljade glasova. Ali to u Zenici nekako tradicija postala da se od jednog gradonačelnika pravi svetac.
Dakle nije bitna stranka, bitan je kvalitet kadra i moralni i profesionalni.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#393 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 02/12/2021 18:11Ama vjeruj mi, bio sam, vidio sam, ne znas ni 5%. Misliš da znaš, ali ne znaš, ne možeš ni prefpostaviti.
Nije za foruma, možda jednom na kafi, ako imaš želju.
Sve se prevazidje ako su ljudi iole normalni. Ako se radi o kretenima, onda jebaji ga, nema pomoci.

A moze caj ili piva kada se vrnes iz voljenog sehera, pa cemo sudariti misljenja. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65932
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#394 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

Kikibombona wrote: 02/12/2021 18:12
_BataZiv_0809 wrote: 02/12/2021 18:01 Nemaju NS i NiP taj kapacitet ovdje. Sto ne znaci da ga necr imati, ali sad za sad u vlast mogu samo kao Fudini trabanti.
Mislio sam na kanton, daleko su izbori za grad.

NiP ce biti jak kao zemlja u ZDK. Konakovic je na turbo pogon, siri organizaciju. Bice jaci od SDP u ZDK. E tu je sansa za NS, da u kantonu dobiju neko jako ministarstvo. Tu moc mogu koristiti da jacaju poziciju u Zenici za lokalne izbore.

Recimo, NS u Kaknju ima super ekipu. Ne znam zasto je u Zenici tako lose. Cini mi se da su u Kaknju uzeli 8-9% glasova. :thumbup:
Ja govorim za grad. Zadnja 2 izborna ciklusa su pokazala da ta urbano-liberalna prica (tako da je nazovemo) ima 6-7 hiljada glasaca, otprilike ono sto je Snaga Centra privukla, a sto je kasnije otislo kod Fude, a prije glasalo za Husu a ne i za SDA (zbog cega je isti bio dobro jaci od sopstvene stranke).

SDA ima 15-tak hiljada svojih uhljeba i ovih botčina što ih šalju po kifle i ostalo ti je KF.

@zona072 dakle tebi je prihvatljiviji LJEKAR kojem ni afere Respiratori i Sebijina diploma nisu upalile alarm. Ponavljam-Ljekar.
zona072
Posts: 125
Joined: 01/12/2018 01:21

#395 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by zona072 »

@_BataZiv_0809

Ja se samo vodim ovim što si ti napisao da ne treba gledati na ideologiju pri izboru ili ipak treba, ne znam malo si kontradiktoran ili ja ne razumijem. Da, ljekar uvijek ispred čovjeka za kopir aparatom. :D
scarr
Posts: 489
Joined: 28/01/2019 23:34

#396 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by scarr »

Kikibombona wrote: 02/12/2021 18:12
_BataZiv_0809 wrote: 02/12/2021 18:01 Nemaju NS i NiP taj kapacitet ovdje. Sto ne znaci da ga necr imati, ali sad za sad u vlast mogu samo kao Fudini trabanti.
Mislio sam na kanton, daleko su izbori za grad.

NiP ce biti jak kao zemlja u ZDK. Konakovic je na turbo pogon, siri organizaciju. Bice jaci od SDP u ZDK. E tu je sansa za NS, da u kantonu dobiju neko jako ministarstvo. Tu moc mogu koristiti da jacaju poziciju u Zenici za lokalne izbore.

Recimo, NS u Kaknju ima super ekipu. Ne znam zasto je u Zenici tako lose. Cini mi se da su u Kaknju uzeli 8-9% glasova. :thumbup:
Lose je zbog Sanje Renić, eto zbog koga i čega
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65932
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#397 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

zona072 wrote: 02/12/2021 18:23 @_BataZiv_0809

Ja se samo vodim ovim što si ti napisao da ne treba gledati na ideologiju pri izboru ili ipak treba, ne znam malo si kontradiktoran ili ja ne razumijem. Da, ljekar uvijek ispred čovjeka za kopir aparatom. :D
Govorio sam za antiSDA politicki spektar. Oni samo mogu pobijediti procentima, tj. vezanim zastavama.

Dakle ljekar bez osjecaja za ljudskost. Pa dobro nije da ih nije bilo kroz istoriju :thumbup:
zona072
Posts: 125
Joined: 01/12/2018 01:21

#398 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by zona072 »

_BataZiv_0809 wrote: 02/12/2021 18:28
zona072 wrote: 02/12/2021 18:23 @_BataZiv_0809

Ja se samo vodim ovim što si ti napisao da ne treba gledati na ideologiju pri izboru ili ipak treba, ne znam malo si kontradiktoran ili ja ne razumijem. Da, ljekar uvijek ispred čovjeka za kopir aparatom. :D
Govorio sam za antiSDA politicki spektar. Oni samo mogu pobijediti procentima, tj. vezanim zastavama.

Dakle ljekar bez osjecaja za ljudskost. Pa dobro nije da ih nije bilo kroz istoriju :thumbup:
Malo pretjerano ali hajd dobro.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#399 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Kikibombona »

zona072 wrote: 02/12/2021 18:23 @_BataZiv_0809

Ja se samo vodim ovim što si ti napisao da ne treba gledati na ideologiju pri izboru ili ipak treba, ne znam malo si kontradiktoran ili ja ne razumijem. Da, ljekar uvijek ispred čovjeka za kopir aparatom. :D
Svako ima pravo na ideologiju. Postujem postenog desnicara iako sam ideoloski na suprotnoj strani.

Medjutim, sta misliti o covjeku koji je clan SDA, stranke koja je opljackala narod i drzavu?

Ja mislim da tu covjeka nema, da su posrijedi mutni interesi, jer zasto bi iko posten usao u SDA????

...

Lopovske stranke ciljano forsiraju umiljate ljude kako bi maskirali Novalica, Sarajlica, Osmicu i hiljade drugih koji u pozadini rasturaju drzavu.

Glas za nekakvog pitomog doktora daje sansu SDA lopovu da zasjedne u neko javno preduzeće i zajedno sa ostatkom kriminalne organizacije pocini opstu pljacku. Dakle, taj doktor dodje kao ikebana ozbiljnim mafijasima.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#400 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Nivelacija »



:mrgreen:
Post Reply