Zenicka politicka scena-all about!

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#901 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by jasko_ba »

Zaitsev wrote: 09/12/2021 11:42
jasko_ba wrote: 08/12/2021 11:18 A dobro, moraju se pravdati sredstva. FTV, BHT, na Klixu Elmedin Mehić, sve ide svojim tokom. :lol: I ovaj Pripoljac karina obicna, izvor informacija CarsijaZenica. Pretuzno :roll:
Kako vi latentni Fudini poltroni isplivate ofirno, to je čudo… Za tebe nisam toliko iznenađen, ali za Batu fakat jesam.

P.S. Pripoljac je jedan po jedan novinar u Zenici. Momka poznajem i lično. Posao obavlja profesionalno i nepristrasno. Za sve što je napisao i rekao ima dokaz. Ne mlati u prazno. Što se tiče priloga na Mreži, ponudio je i ZI-KF da kažu šta imaju, što oni naravno nisu. Kako i bi, kad im je glavni “argument”: Novalić tolike pare ukrao, respiratori, bla bla, vi Fudu hapsite zbog 4-5 miliona.

Evo fino i u detalje objašnjeno sve: https://www.zenicablog.com/dokumenti-i- ... li-eminom/

Čime vas jedna takva, nepismena, lopovska, banditska, bahata i egocentrična budala kupi? Radnim mjestom? Ili opet ide ona da je i takav bolji od bivše vl0sti…
https://www.nacional.hr/oess-zabrinut-j ... e-stranke/
Predstavnik misije Organizacije za europsku sigurnost i suradnju (OESS) za slobodu medija Harlem Désir izrazio je u petak u Sarajevu zabrinutost zbog toga što su javni RTV servisi u toj zemlji pod snažnim političkim utjecajem.
Radio televizija Republike Srpske (RTRS) pod snažnim utjecajem vladajućeg Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorada Dodika, a Federalna Radiotelevizija pod utjecajem Stranke demokratske akcije (SDA) Bakira Izetbegovića.

Ovo je tekst iz 2018. godine. Stanje je trenutno gore, pogotovo ako uzmes u obzir da su poklopili i Klix i Oslobodjenje i Slobodnu Bosnu, nesto sto prije nisi mogao nikako zamisliti. Tu se ubjedljivo najvise izdvaja FTV. Zenicki novinari i saradnici su sami krivi sto su odabrali da budu dio te igre. Onaj prilog na Mrezi bi u Sjevernoj Koreji odradili realnije. Mali milion "seminara" poput ove slike dole gdje se organizuje stanje na terenu, to je svakoj budali jasno.
Image
Glasao sam za SDP i Babajica, ako isti odluci da ide za gradonacelnika, dobice moj glas opet. Ne radim u Zenici, nemam nikakve koristi od Fude.
A odjebat će se konacno i vjecna koalicija SDA i A-SDA već naredne godine, sta mislis zbog cega su sada krenuli u sve ili nista? Znaju da im je ovo posljednja sansa i sve ce iskoristiti da zadrze stanje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#902 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

Zaitsev wrote: 09/12/2021 11:42 Kako vi latentni Fudini poltroni isplivate ofirno, to je čudo… Za tebe nisam toliko iznenađen, ali za Batu fakat jesam
Smanji malo ribu sa etiketiranjem, prike :roll:

Sta si onda ti kad ti samo neciji "latentni" poltroni smetaju, ali ne i očigledni poltroni druge strane?
:-?
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#903 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Zaitsev »

_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2021 13:38
Zaitsev wrote: 09/12/2021 11:42 Kako vi latentni Fudini poltroni isplivate ofirno, to je čudo… Za tebe nisam toliko iznenađen, ali za Batu fakat jesam
Smanji malo ribu sa etiketiranjem, prike :roll:

Sta si onda ti kad ti samo neciji "latentni" poltroni smetaju, ali ne i očigledni poltroni druge strane?
:-?
Ma ne smeta meni ništa. Samo se nanerviram kad tako hinjski laprdate. Kao objektivno pišete, a svaku prilikicu koristite da, sa takvom žustrinom, branite ono što slijepo zastupate. Neshvatljivo mi je da ijedan čovjek sa gramom mozga može braniti Fudu ili SDA. Još mi je apsurdnije da ako nisi za jedno od to dvoje, automatski si za ono drugo. Pocrkali svi u zatvoru, od kriminalca Šerifa Patkovića, preko Fude, Drine pa do Konakovića i Izetbegovića, Novalića. Ista banda koja ima identičan modus operandi, a to je da dok jebu narod, oni se što više okoriste. Jebe se njima, a i tebi i jasku i sličnima, što ljudi odoše, što je penzija 380 KM, plata 500 KM. Vi ste se “snašli”, vama je dobro. I ko hoće da se isto tako “snađe” neka ne bude Fudo, nego SDA, i obratno. Grad propadao 25 godina pod SDA, došao Fudo, grad i dalje propada. Ali nek nije samo SDA više. Jebem vam logiku!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#904 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

Zaitsev wrote: 09/12/2021 13:53 Ma ne smeta meni ništa. Samo se nanerviram kad tako hinjski laprdate. Kao objektivno pišete, a svaku prilikicu koristite da, sa takvom žustrinom, branite ono što slijepo zastupate. Neshvatljivo mi je da ijedan čovjek sa gramom mozga može braniti Fudu ili SDA. Još mi je apsurdnije da ako nisi za jedno od to dvoje, automatski si za ono drugo. Pocrkali svi u zatvoru, od kriminalca Šerifa Patkovića, preko Fude, Drine pa do Konakovića i Izetbegovića, Novalića. Ista banda koja ima identičan modus operandi, a to je da dok jebu narod, oni se što više okoriste. Jebe se njima, a i tebi i jasku i sličnima, što ljudi odoše, što je penzija 380 KM, plata 500 KM. Vi ste se “snašli”, vama je dobro. I ko hoće da se isto tako “snađe” neka ne bude Fudo, nego SDA, i obratno. Grad propadao 25 godina pod SDA, došao Fudo, grad i dalje propada. Ali nek nije samo SDA više. Jebem vam logiku!
Opet ti kazem, na najgoru SDA propagandu nisi reagovao, a reagujes kad se neko drugi drzne da istu prokomentarise. Sta nam to govori?

I nisi upravu za mene. Ja se nisam "snasao" uz pomoc politike, nego uprkos politici. Da nisam, bilo bi mi šprehenzi dojč kao i svima. A ni to jos nije iskljuceno.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8230
Joined: 25/05/2013 23:49

#905 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by apsidejzi »

Sta tuzilastvo navodi kao razlog za pritvor Fude? Nisam pratio zadnjih dana desavanja tako da mi je promaklo ovo. Mislim, razumijem da je optuzen, da mu se sudi, ali obicno se za ovakve stvari brani sa slobode. Pretpostavljam da je u pitanju moguci uticaj na svjedoke i unistavanje dokaza, al onda opet kontam ne moze ni to biti jer vec vjerovatno sve imaju.

Fakat bi glupo bilo da ga drze cisto iz politickih razloga jer ce im se to samo odbiti o glavu. Sad ce dobiti auru "pacenika" sto takvi likovi idealno znaju iskoristiti.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#906 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Zaitsev »

_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2021 14:06
Zaitsev wrote: 09/12/2021 13:53 Ma ne smeta meni ništa. Samo se nanerviram kad tako hinjski laprdate. Kao objektivno pišete, a svaku prilikicu koristite da, sa takvom žustrinom, branite ono što slijepo zastupate. Neshvatljivo mi je da ijedan čovjek sa gramom mozga može braniti Fudu ili SDA. Još mi je apsurdnije da ako nisi za jedno od to dvoje, automatski si za ono drugo. Pocrkali svi u zatvoru, od kriminalca Šerifa Patkovića, preko Fude, Drine pa do Konakovića i Izetbegovića, Novalića. Ista banda koja ima identičan modus operandi, a to je da dok jebu narod, oni se što više okoriste. Jebe se njima, a i tebi i jasku i sličnima, što ljudi odoše, što je penzija 380 KM, plata 500 KM. Vi ste se “snašli”, vama je dobro. I ko hoće da se isto tako “snađe” neka ne bude Fudo, nego SDA, i obratno. Grad propadao 25 godina pod SDA, došao Fudo, grad i dalje propada. Ali nek nije samo SDA više. Jebem vam logiku!
Opet ti kazem, na najgoru SDA propagandu nisi reagovao, a reagujes kad se neko drugi drzne da istu prokomentarise. Sta nam to govori?

I nisi upravu za mene. Ja se nisam "snasao" uz pomoc politike, nego uprkos politici. Da nisam, bilo bi mi šprehenzi dojč kao i svima. A ni to jos nije iskljuceno.
Ma ne bih ni sad reagovao da me nisi baš ti, forumaš kojeg i čije pisanje cijenim, iznenadio sa svojim pro-fudinim postom. Na to “snalaženje” sam više mislio generalno. Izvini ako sam te uvrijedio. I molim te ne pokušavaj to “ako nisi za SDA ništa, odmah si njihov”. Svima, od čistačice do GO SDA ne želim ništa lijepo. Isto kao svima od portira, preko vijećnika pa do Fude. Nisu izuzetak ni svi koji su za glas ili zbog podobnosti i poslušnosti došli do radnog mjesta.

Grad u kojem sam rođen, u kojem su mi preci rođeni i odrasli - propada. Ko je kriv? Svi, od 1995. na ovamo koji su mogli mijenjati, a zbog ličnih interesa nisu. Zato im jebem svima od-do.
Last edited by Zaitsev on 09/12/2021 14:28, edited 1 time in total.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#907 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Ja_Ja »

apsidejzi wrote: 09/12/2021 14:14 Sta tuzilastvo navodi kao razlog za pritvor Fude? Nisam pratio zadnjih dana desavanja tako da mi je promaklo ovo. Mislim, razumijem da je optuzen, da mu se sudi, ali obicno se za ovakve stvari brani sa slobode. Pretpostavljam da je u pitanju moguci uticaj na svjedoke i unistavanje dokaza, al onda opet kontam ne moze ni to biti jer vec vjerovatno sve imaju.

Fakat bi glupo bilo da ga drze cisto iz politickih razloga jer ce im se to samo odbiti o glavu. Sad ce dobiti auru "pacenika" sto takvi likovi idealno znaju iskoristiti.
Naveli su da ostaje u pritvoru da ne bi uticao na svjedoke jer navodno nisu svi ispitani.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3574
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#908 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by anex »

Aferim @Zaitsev

Znaći nije samo Fudo kriv za grad nego svi od 1995 pa do danas. To je to...Kad to pojedinci shvate biće nam bolje...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#909 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

Zaitsev wrote: 09/12/2021 14:26

Ma ne bih ni sad reagovao da me nisi baš ti, forumaš kojeg i čije pisanje cijenim, iznenadio sa svojim pro-fudinim postom. Na to “snalaženje” sam više mislio generalno. Izvini ako sam te uvrijedio. I molim te ne pokušavaj to “ako nisi za SDA ništa, odmah si njihov”. Svima, od čistačice do GO SDA ne želim ništa lijepo. Isto kao svima od portira, preko vijećnika pa do Fude. Nisu izuzetak ni svi koji su za glas ili zbog podobnosti i poslušnosti došli do radnog mjesta.

Grad u kojem sam rođen, u kojem su mi preci rođeni i odrasli - propada. Ko je kriv? Svi, od 1995. na ovamo koji su mogli mijenjati, a zbog ličnih interesa nisu. Zato im jebem svima od-do.
Ma sve ok :thumbup:

Ja i ne krijem da sam glasao za Fučeta i da ću to činiti dok su mu god jedina alternativa likovi a la Nezir Federooooooocija Pivic, Ekrem Ćosić, Šerif Patković, Emina Tufekčić ili oni ljigavci iz KBZ.

Da se razumijemo odmah-ne valjaju ni jedni ni drugi, ali su meni, dakle MENI jedni ipak bolji od drugih. Sto ne znaci da valjaju.

Kad se pojavi alternativa sa realnim šansama a la Tomašević i "Možemo", prvi cu glasati za njih.

Ali nece se pojaviti jer svako normalan posten i sposoban bjezi iz politike ili bira liniju manjeg otpora.

Ne kazem za sebe da sam ista od toga, ali evo i ja sam izabrao liniju manjeg otpora. I imam vise prijatelja u Bavarskoj nego u Zenici.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#910 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Ja_Ja »

Moram da iznesem jedno porazavajuce zapazanje iz proteklih par dana. Nivo podjele koju su SDA i Kasumovic napravili u gradu je nevjerovatan. Komsija na komsiju udara, brat na brata, socijalne mreze vrve od djelidbe stajalista i agitiranja. Zenica danas je raj za drustvene psihologe koji mogu da sjede u foteljama i samo posmatraju kako im se jedan kvalitetan naucni rad, pa gotovo sam pise.

U svemu tome vidim dvije veoma porazavajuce spoznaje, koje kao Zenicanin jos ne mogu da prihvatim otvoreno. Prva je potpuno odsustvo rezonovanja ili kriticke argumentacije od strane gradjana, politicara, ali i intelektualaca. Kriminal se kriminalom opravdava, necasne radnje jednog se ne brane argumentima da to nije uradjeno vec da je neko drugi uradio gore ili vise. Brane se pozicije svoje interesne grupe po svaku cijenu a najvise po cijenu generalnog/drustvenog dobra. Jednostavno zajednicki interes cijelokupne zajednice kao i da ne postoji. Druga spoznaja je da je grad u puno vecem problemu nego sto sam i sam predpostavljao. Neki marginalni likovi (intelektualno i u svakom drugom smislu) vode procese za koje nemaju kapacitet. Slika grada je par krezubih likova a mediji nam agituju po carsiji i uzimaju izjave samo da bi kreirali javno mijenje onim izjava koje podrzavaju pozicije svojih nalogodavaca.

Ako i kada dodje normalna vlast, gradu ce trebati 10 godina samo da se postavi na tvornicke postavke i da kazemo evo sad smo na nuli i moze biti samo bolje.
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#911 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by skoronikako »

Ja_Ja wrote: 09/12/2021 14:50 Neki marginalni likovi (intelektualno i u svakom drugom smislu) vode procese za koje nemaju kapacitet.
Pretpostavljam da ovdje mislis na ZI. Dokazali su da su totalno nesposobni i da im je vrhunac svega plakati i govoriti "Fudo". Umjesto da pokazu da su bolji od SDA tako sto ce se jos vise aktivirati i raditi u okviru uloga za koje su dobili glasove, oni prijete time da ce se sve ugasiti zato sto nema jednog covjeka.

Od onog Fuadovog slogana "sposobni, a ne podobni" smo dosli do "podobni, a ne sposobni".
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#912 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Zaitsev »

skoronikako wrote: 09/12/2021 15:10
Ja_Ja wrote: 09/12/2021 14:50 Neki marginalni likovi (intelektualno i u svakom drugom smislu) vode procese za koje nemaju kapacitet.
Pretpostavljam da ovdje mislis na ZI. Dokazali su da su totalno nesposobni i da im je vrhunac svega plakati i govoriti "Fudo". Umjesto da pokazu da su bolji od SDA tako sto ce se jos vise aktivirati i raditi u okviru uloga za koje su dobili glasovei, oni prijete time da ce se sve ugasiti zato sto nema jednog covjeka.

Od onog Fuadovog slogana "sposobni, a ne podobni" smo dosli do "podobni, a ne sposobni".
Samo što nisu dobili glasove…
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#913 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by skoronikako »

Mislio sam primarno na vijecnike koji su izabrani ispred ZI i njihovu nesposobnost samostalnog rada i razmisljanja.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#914 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Zaitsev »

_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2021 14:47
Zaitsev wrote: 09/12/2021 14:26

Ma ne bih ni sad reagovao da me nisi baš ti, forumaš kojeg i čije pisanje cijenim, iznenadio sa svojim pro-fudinim postom. Na to “snalaženje” sam više mislio generalno. Izvini ako sam te uvrijedio. I molim te ne pokušavaj to “ako nisi za SDA ništa, odmah si njihov”. Svima, od čistačice do GO SDA ne želim ništa lijepo. Isto kao svima od portira, preko vijećnika pa do Fude. Nisu izuzetak ni svi koji su za glas ili zbog podobnosti i poslušnosti došli do radnog mjesta.

Grad u kojem sam rođen, u kojem su mi preci rođeni i odrasli - propada. Ko je kriv? Svi, od 1995. na ovamo koji su mogli mijenjati, a zbog ličnih interesa nisu. Zato im jebem svima od-do.
Ma sve ok :thumbup:

Ja i ne krijem da sam glasao za Fučeta i da ću to činiti dok su mu god jedina alternativa likovi a la Nezir Federooooooocija Pivic, Ekrem Ćosić, Šerif Patković, Emina Tufekčić ili oni ljigavci iz KBZ.

Da se razumijemo odmah-ne valjaju ni jedni ni drugi, ali su meni, dakle MENI jedni ipak bolji od drugih. Sto ne znaci da valjaju.

Kad se pojavi alternativa sa realnim šansama a la Tomašević i "Možemo", prvi cu glasati za njih.

Ali nece se pojaviti jer svako normalan posten i sposoban bjezi iz politike ili bira liniju manjeg otpora.

Ne kazem za sebe da sam ista od toga, ali evo i ja sam izabrao liniju manjeg otpora. I imam vise prijatelja u Bavarskoj nego u Zenici.
Ti tvoje demokratsko pravo koristi kako god želiš. Ja ti odgovorno tvrdim da postoji alternativa. Jebe nas samo što su ljudi zadrti i nenormalno plitki. Nema empatije, zdravog razuma… Ljudi su umislili da se moraju strpati u neki tor. Ne moraju. Alternativa je građanski neposluh. Konstantno mijenjanje vodeće strukture Grada. Svake 4 godine. Nažalost, generacije će proći dok ovce ne shvate da vlast MORA biti u službi građana i grada, a ne obratno. Ipak, put od milion kilometara počinje jednim malim korakom. To je suština. Treba POKUŠAVATI, konstantno mijenjati svijest tih ljudi, nikako birati strane i pravdati floskulu “manje zlo”…
User avatar
apsidejzi
Posts: 8230
Joined: 25/05/2013 23:49

#915 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by apsidejzi »

Zaitsev wrote: 09/12/2021 15:25 Ti tvoje demokratsko pravo koristi kako god želiš. Ja ti odgovorno tvrdim da postoji alternativa. Jebe nas samo što su ljudi zadrti i nenormalno plitki. Nema empatije, zdravog razuma… Ljudi su umislili da se moraju strpati u neki tor. Ne moraju. Alternativa je građanski neposluh. Konstantno mijenjanje vodeće strukture Grada. Svake 4 godine. Nažalost, generacije će proći dok ovce ne shvate da vlast MORA biti u službi građana i grada, a ne obratno. Ipak, put od milion kilometara počinje jednim malim korakom. To je suština. Treba POKUŠAVATI, konstantno mijenjati svijest tih ljudi, nikako birati strane i pravdati floskulu “manje zlo”…
Tako to na zapadu funkcionise i takav oblik demokratije se pokazao kao najbolji oblik organizacije drustva koje mozemo napraviti. Nije idealno naravno, ali je najbolje sto mozemo ponuditi s obizrom na sve okolnosti.

Ja sam jos od afere Celik shvatio da je Zenica najvise koristi imala onda kada se Fudo borio za broj vijecnickih pozicija. Cim je dobio pozicije, otislo je sve u vraga. Opustio se i umislio da je sada krOlj. ne mora vise nista da radi. SDA ga je opstruirala i da bi narodu "pokazao" koliko su oni losi, on je davao dosta gradu. Nakon zadnjih izbora usredocio se na sela i okolne gradove jer je zinuo na Kanton. Grad nije dovoljan da se osvoji kanton.

I tu lezi trik demokratije. Sad mora spasti da osjeti kako pobjeda ne znaci vjecna vlast. To je beskonacna borba.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#916 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Ja_Ja »

Klasicni problem tranzicijskog drustva u kojem ostajemo cini mi se vjecno, jer nismo u stanju da promijenimo svijest. Evo i ovdje se prica o tome da su samo "dvije" opcije bile na izborima. A u sustini pored te dvije opcije svaka druga je bila bolja, bas zbog toga da im se dokaze da nisu vijecni. No nasa svijest jos nije na tom nivou da mi mozemo kazniti bahato ponasanje. Rijecnikom naseg gradonacelnika; ja kada cujem da neko u vlasti kaze, MI SMO DALI, ili JA SAM TO URADIO, licno se najezim. Ne postoji mrva svijesti prema glasacima, pa da se umjesto toga kaze, VRATILI smo narodne pare kroz te i te projekte, ISPUNILI smo zahtjeve te i te mjesne zajednice, URADILI smo ono sto nam je OBAVEZA pozicijom koju obnasamo...ali jok! Ja, pa ja. Kao da im je babo budzete u naslijedstvo ostavio kao i JP.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#917 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

Imali smo 2016. opciju u koju je neko ulupao par stotina hiljada maraka sopstvenog kapitala. I sta bi?

7 milja glasova plafonjera.

Znajuci to, pricati o sasama Britvara, Sanji i kompanije je smijesno.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#918 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Zaitsev »

_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2021 17:44 Imali smo 2016. opciju u koju je neko ulupao par stotina hiljada maraka sopstvenog kapitala. I sta bi?

7 milja glasova plafonjera.

Znajuci to, pricati o sasama Britvara, Sanji i kompanije je smijesno.
I opet dolazimo do priče o ovcama, svijesti i sl. Vernes Menzilović - 3000 glasova, Adnan Šut - 3300 glasova, Elmin Šabanović - 3500 glasova, Halil Arnaut - 3700 glasova.

Boris Britvar + Sanja Renić - 2370 glasova.

Je l to stvarno volja naroda? Realna slika?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#919 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

Zaitsev wrote: 09/12/2021 20:01
_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2021 17:44 Imali smo 2016. opciju u koju je neko ulupao par stotina hiljada maraka sopstvenog kapitala. I sta bi?

7 milja glasova plafonjera.

Znajuci to, pricati o sasama Britvara, Sanji i kompanije je smijesno.
I opet dolazimo do priče o ovcama, svijesti i sl. Vernes Menzilović - 3000 glasova, Adnan Šut - 3300 glasova, Elmin Šabanović - 3500 glasova, Halil Arnaut - 3700 glasova.

Boris Britvar + Sanja Renić - 2370 glasova.

Je l to stvarno volja naroda? Realna slika?
Ocigledno jeste. Gdje je otislo 7000 Vračetovih glasača? Nek je 2000 za 4 godine otislo u Njemacku i nije glasalo, gdje je onih 5 milja?
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#920 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Zaitsev »

_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2021 20:04
Zaitsev wrote: 09/12/2021 20:01

I opet dolazimo do priče o ovcama, svijesti i sl. Vernes Menzilović - 3000 glasova, Adnan Šut - 3300 glasova, Elmin Šabanović - 3500 glasova, Halil Arnaut - 3700 glasova.

Boris Britvar + Sanja Renić - 2370 glasova.

Je l to stvarno volja naroda? Realna slika?
Ocigledno jeste. Gdje je otislo 7000 Vračetovih glasača? Nek je 2000 za 4 godine otislo u Njemacku i nije glasalo, gdje je onih 5 milja?
Evo, na ovoj temi nas je barem 15ak. Zamolio bih da ako iko poznaje ili je ikad čuo za nekog od ovih gore pobrojanih sa preko 3k glasova da napiše. To nije realna slika. Realna slika je da izađe kloc Pašalić (3800 glasova) za govornicu u GV i kaže: “Ja dok sam bio u SDA, ja sam učestvovao u dopisivanju glasova i izbornoj krađi.”
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#921 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

Zaitsev wrote: 09/12/2021 20:16 Evo, na ovoj temi nas je barem 15ak. Zamolio bih da ako iko poznaje ili je ikad čuo za nekog od ovih gore pobrojanih sa preko 3k glasova da napiše. To nije realna slika. Realna slika je da izađe kloc Pašalić (3800 glasova) za govornicu u GV i kaže: “Ja dok sam bio u SDA, ja sam učestvovao u dopisivanju glasova i izbornoj krađi.”
Nismo mi mjerodavni ni reprezentativni.

Nisam cuo za njih, logicno, ali jesam za Sanjina Aldobasica i za Kenu Uzunovica.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#922 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Zaitsev »

_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2021 20:20
Zaitsev wrote: 09/12/2021 20:16 Evo, na ovoj temi nas je barem 15ak. Zamolio bih da ako iko poznaje ili je ikad čuo za nekog od ovih gore pobrojanih sa preko 3k glasova da napiše. To nije realna slika. Realna slika je da izađe kloc Pašalić (3800 glasova) za govornicu u GV i kaže: “Ja dok sam bio u SDA, ja sam učestvovao u dopisivanju glasova i izbornoj krađi.”
Nismo mi mjerodavni ni reprezentativni.

Nisam cuo za njih, logicno, ali jesam za Sanjina Aldobasica i za Kenu Uzunovica.
Kenu kao političara ili?

O Sanjinu bih svašta imao napisati. U SCu, koji je tada bio super priča, osvojio je nešto manje od 900 glasova i dobio mandat. Na ovim izborima, dobio je 3200 glasova. Kako?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#923 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

Zaitsev wrote: 09/12/2021 20:49
O Sanjinu bih svašta imao napisati. U SCu, koji je tada bio super priča, osvojio je nešto manje od 900 glasova i dobio mandat. Na ovim izborima, dobio je 3200 glasova. Kako?
2016. je bio samo profesor tjelesnog, Izin mali, trener, a 2020. je ipak imao izgradjen imidz, barem ljudima poput mene koji prate vijece. A i lista na kojoj je bio je razorila.

Nego gdje ti nas vodis? Ka prici da su izbori pokradeni?
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#924 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by Zaitsev »

_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2021 20:55
Zaitsev wrote: 09/12/2021 20:49
O Sanjinu bih svašta imao napisati. U SCu, koji je tada bio super priča, osvojio je nešto manje od 900 glasova i dobio mandat. Na ovim izborima, dobio je 3200 glasova. Kako?
2016. je bio samo profesor tjelesnog, Izin mali, trener, a 2020. je ipak imao izgradjen imidz, barem ljudima poput mene koji prate vijece. A i lista na kojoj je bio je razorila.

Nego gdje ti nas vodis? Ka prici da su izbori pokradeni?
Sanjin izgradio imidž u Vijeću? Jesmo li pratili isto Vijeće?
Sve i jedni do sad su pokradeni, pa tako i ovi. Nema se tu šta voditi. Samo sad u malo većoj mjeri.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#925 Re: Zenicka politicka scena-all about!

Post by _BataZiv_0809 »

Zaitsev wrote: 09/12/2021 21:00 Sanjin izgradio imidž u Vijeću? Jesmo li pratili isto Vijeće?
Sve i jedni do sad su pokradeni, pa tako i ovi. Nema se tu šta voditi. Samo sad u malo većoj mjeri.
U vecoj mjeri nego 2016?

Kad se do sutradan lafo nisu prebrojale vrece? Pa SDA skoci na 11 vijecnika sto nema nikakve logike.

Ali dzabe laprdamo, niko od nas nije prijavio CiK-u.
Post Reply