Demonstracije u Mostaru ???

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#26 Re: Demonstracije u Mostaru ???

Post by anais_nin »

a Mostar spava :roll:
TM1987
Posts: 153
Joined: 06/05/2007 13:15

#27 Re: Demonstracije u Mostaru ???

Post by TM1987 »

Budi(te) se
suncandan
Posts: 356
Joined: 16/02/2008 14:44
Location: Mostar - Sarajevo

#28 Re: Demonstracije u Mostaru ???

Post by suncandan »

Mozda ljudi ne koriste internet.

Mozda treba nekim drugim putem pokusati.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#29 Re: Demonstracije u Mostaru ???

Post by uvjek dobar gost »

Ako nije problem podijelite koji letak ili nešto slično...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#30 Re:

Post by mostarac »

anais_nin wrote:OKC Abrasevicu proslijedjene informacije :D od srca se nadam da ce nesto biti pokrenuto :D puno se vise trese kad se trese sirom drzave :D


a voljela bih da mi ovi "pravi mostarci" daju tacnu definiciju po cemu se prepozna jedan "pravi mostarac" :? je l to ono koliko ti je generacija babine i majkine loze rodjeno i odraslo na podrucju mostara? :D

jer za nas neke malo starije mostarac je uvijek bio svako ko boravi, zivi, dise u Mostaru i cije srce kuca za taj grad, onaj ko mu je ikad ista poklonio, ko je u njemu ostavio djelic sebe,, ko za njega stvara ili je stvarao nesto lijepo, makar se to stvaranje odnosilo na humor

:D
e ovo vala nije tacno :D
jedini koji je od mostaraca prihvacen svim srcem kao svoj i kao mostarac a da mu loza ne vuce u mostarsku praistoriju je Miso Maric, koji se cak nije ni rodio u Mostaru. A kod ovih ostalih je bilo onako pokusaja i kao prihvaceni su, al ono kao posmatraci :D
Mostarci Vahu nisu nikad prihvatili ko svog, a ne nesto drugo. A Dzemi Bijedicu se isto znalo spomenuti Gacko :D Ja ne kazem da je ovo lijepo i pozitivno i dobro, jer nije, ali vala ako se negdje tesko prihvataju ljudi kao svoji onda je to u Mostaru. Moglo ti je srce sto godina lupat ko bubanj za Mostar, al ako ti se cukundedo nije rodio tu vazda si ostao seljak (Nevesinjac, Gacanin, Podvelezac, Skutor i slicno )
Ono to je stvarno stanje stvari i ne treba bjezat od toga. Mostar je takav i sta ces mu sad :D

A sto se tice protesta: Mislim da u Mostaru nije moguce skupiti 1.000 ljudi na protestima bilo koje vrste, pa taman kad bi im za to davao i 100 eura po satu. Nemoguca misija a zasto i kako ne pitajte. Dao bi se na tu temu napisat ozbiljan naucni rad.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#31 Re: Re:

Post by anais_nin »

mostarac wrote: e ovo vala nije tacno :D
jedini koji je od mostaraca prihvacen svim srcem kao svoj i kao mostarac a da mu loza ne vuce u mostarsku praistoriju je Miso Maric, koji se cak nije ni rodio u Mostaru. A kod ovih ostalih je bilo onako pokusaja i kao prihvaceni su, al ono kao posmatraci :D
Mostarci Vahu nisu nikad prihvatili ko svog, a ne nesto drugo. A Dzemi Bijedicu se isto znalo spomenuti Gacko :D Ja ne kazem da je ovo lijepo i pozitivno i dobro, jer nije, ali vala ako se negdje tesko prihvataju ljudi kao svoji onda je to u Mostaru. Moglo ti je srce sto godina lupat ko bubanj za Mostar, al ako ti se cukundedo nije rodio tu vazda si ostao seljak (Nevesinjac, Gacanin, Podvelezac, Skutor i slicno )
Ono to je stvarno stanje stvari i ne treba bjezat od toga. Mostar je takav i sta ces mu sad :D

A sto se tice protesta: Mislim da u Mostaru nije moguce skupiti 1.000 ljudi na protestima bilo koje vrste, pa taman kad bi im za to davao i 100 eura po satu. Nemoguca misija a zasto i kako ne pitajte. Dao bi se na tu temu napisat ozbiljan naucni rad.
zajedljivih ljudi je uvijek bilo i bice :) koliko god mi mislili da smo posebni, to nije nesto specificno samo za Mostar :) oni koji namjeravaju ujest, pronace nesto da shuknu i "najrodjenijem" mostarcu....u mom prisustvu niko nikad nije tako govorio o Dzemi Bijedicu, kao ni o Roku Markovini ili Aci Nikolicu :) i da Vaha je toliko neprihvacen da je zavrsio i u pjesmi o Mostaru i Starom mostu :) Dzeminoj porodici mozda nije bilo lako doci i zivjeti u Mostar, na "doshle" se gledalo s podozrenjem, ali cisto sumnjam da je to nesto tipicno za Mostar....zato je danas mnogima Dzema automatska asocijacija na Mostar :)

mozda su razliciti krugovi ljudi u kojima se krecemo ili krugovi ljudi u kojima smo odrasli....ali dobro se sjecam da je Roku Markovini rodjenom u Lumbardi, na Korculi dodjeljena nagrada Mostarca godine nekad neposredno pred rat :)

i koliko znam, mostarci su najcesce povlacili kartu seljaka, kad im neko ne pashe....pa makar on bio rodjen i odgojen u mostaru....ako im stane na zub, bio bi on seljak samo zbog tog kako se ceslja :D tj uvijek su lose prolazili oni napuhani i ufurani koji su se ponasali kao da su bolji od drugih...njima se uvijek nalazilo nesto za pripisati :) ali opet ni po tome nismo specificni...to je boljka mnogih gradova i gradica juga :)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#32 Re: Re:

Post by anais_nin »

mostarac wrote: A sto se tice protesta: Mislim da u Mostaru nije moguce skupiti 1.000 ljudi na protestima bilo koje vrste, pa taman kad bi im za to davao i 100 eura po satu. Nemoguca misija a zasto i kako ne pitajte. Dao bi se na tu temu napisat ozbiljan naucni rad.
ovo se slazem :roll: :( samo ova flegmaticnost je nastupila u poslijeratnom periodu....nekad prije smo bili i te kako spremni da protestujemo :roll:
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#33 Re: Demonstracije u Mostaru ???

Post by Vasa Kisa »

Majke ti okle sad tebe da ti ono zastupaš Mostar ovdje,a milijardu kilometara si od njega? čovjekova skoro svaka je tačna, osim ovo za Mišu Marića koji može stati u one dosadne floskule poput Neretve, behara, proljeća i Veleža...

aj dimi majke ti
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#34 Re: Re:

Post by mostarac »

anais_nin wrote:
mostarac wrote: e ovo vala nije tacno :D
jedini koji je od mostaraca prihvacen svim srcem kao svoj i kao mostarac a da mu loza ne vuce u mostarsku praistoriju je Miso Maric, koji se cak nije ni rodio u Mostaru. A kod ovih ostalih je bilo onako pokusaja i kao prihvaceni su, al ono kao posmatraci :D
Mostarci Vahu nisu nikad prihvatili ko svog, a ne nesto drugo. A Dzemi Bijedicu se isto znalo spomenuti Gacko :D Ja ne kazem da je ovo lijepo i pozitivno i dobro, jer nije, ali vala ako se negdje tesko prihvataju ljudi kao svoji onda je to u Mostaru. Moglo ti je srce sto godina lupat ko bubanj za Mostar, al ako ti se cukundedo nije rodio tu vazda si ostao seljak (Nevesinjac, Gacanin, Podvelezac, Skutor i slicno )
Ono to je stvarno stanje stvari i ne treba bjezat od toga. Mostar je takav i sta ces mu sad :D

A sto se tice protesta: Mislim da u Mostaru nije moguce skupiti 1.000 ljudi na protestima bilo koje vrste, pa taman kad bi im za to davao i 100 eura po satu. Nemoguca misija a zasto i kako ne pitajte. Dao bi se na tu temu napisat ozbiljan naucni rad.
zajedljivih ljudi je uvijek bilo i bice :) koliko god mi mislili da smo posebni, to nije nesto specificno samo za Mostar :) oni koji namjeravaju ujest, pronace nesto da shuknu i "najrodjenijem" mostarcu....u mom prisustvu niko nikad nije tako govorio o Dzemi Bijedicu, kao ni o Roku Markovini ili Aci Nikolicu :) i da Vaha je toliko neprihvacen da je zavrsio i u pjesmi o Mostaru i Starom mostu :) Dzeminoj porodici mozda nije bilo lako doci i zivjeti u Mostar, na "doshle" se gledalo s podozrenjem, ali cisto sumnjam da je to nesto tipicno za Mostar....zato je danas mnogima Dzema automatska asocijacija na Mostar :)

mozda su razliciti krugovi ljudi u kojima se krecemo ili krugovi ljudi u kojima smo odrasli....ali dobro se sjecam da je Roku Markovini rodjenom u Lumbardi, na Korculi dodjeljena nagrada Mostarca godine nekad neposredno pred rat :)

i koliko znam, mostarci su najcesce povlacili kartu seljaka, kad im neko ne pashe....pa makar on bio rodjen i odgojen u mostaru....ako im stane na zub, bio bi on seljak samo zbog tog kako se ceslja :D tj uvijek su lose prolazili oni napuhani i ufurani koji su se ponasali kao da su bolji od drugih...njima se uvijek nalazilo nesto za pripisati :) ali opet ni po tome nismo specificni...to je boljka mnogih gradova i gradica juga :)
Ne znam mozda se nismo kretali u istim krugovima, al ovo ti je ovako. ono mogao je Roko dobiti sto plaketa i nagrada, al... zna se u Mostaru. Jos jednom ponavljam to je losa osobina, al prisutna i bogami sam ja masu puta cuo onu Dzema Gacanin, a Vaha je usao u pjesmu o Mostaru koju nije pisao Mostarac :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#35 Re: Demonstracije u Mostaru ???

Post by anais_nin »

Vasa Kisa wrote:Majke ti okle sad tebe da ti ono zastupaš Mostar ovdje,a milijardu kilometara si od njega? čovjekova skoro svaka je tačna, osim ovo za Mišu Marića koji može stati u one dosadne floskule poput Neretve, behara, proljeća i Veleža...

aj dimi majke ti

ne zastupam ja nikoga osim sebe.....ocigledno da svako od nas ima svoju sliku Mostara i mostaraca....ti imas pravo na svoje misljenje, ja imam pravo da se ne slazem sa istim.... :)

iako sam u zemlji indijanaca, nemam obicaj koristiti dimne signale za komunikaciju.... :) rijeci su mi jos uvijek dovoljne :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#36 Re: Re:

Post by anais_nin »

mostarac wrote: Ne znam mozda se nismo kretali u istim krugovima, al ovo ti je ovako. ono mogao je Roko dobiti sto plaketa i nagrada, al... zna se u Mostaru. Jos jednom ponavljam to je losa osobina, al prisutna i bogami sam ja masu puta cuo onu Dzema Gacanin, a Vaha je usao u pjesmu o Mostaru koju nije pisao Mostarac :D

ja sam izgleda u zivotu imala srecu da budem okruzena nekim malo manje zajedljivim ljudima :) i jako sam zahvalna na tome :)
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#37 Re: Demonstracije u Mostaru ???

Post by Vasa Kisa »

mostarac stipu anaisku i njenu shuplju i demagogiju...da je prava mostarka, srce bi joj bilo u torontu a prkno u Mostaru...tipichna dijasporska shuplja...

dje ti je slezena kad ti je srce u Mo?
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#38 Re: Demonstracije u Mostaru ???

Post by anais_nin »

Vasa Kisa wrote:mostarac stipu anaisku i njenu shuplju i demagogiju...da je prava mostarka, srce bi joj bilo u torontu a prkno u Mostaru...tipichna dijasporska shuplja...

dje ti je slezena kad ti je srce u Mo?

ma stipu mene, ja sam vazda bila "kriva" mostarka :D
a inace ovo je tema o demonstracijama u mostaru (i nepostojanju istih), nije tema o anais_nin i lokaciji njene pozadine :)
Post Reply