Diplomatski skandal u Mostaru

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
User avatar
ja_sarajevo
Posts: 390
Joined: 25/05/2003 00:00
Location: Sarajevo

#1 Diplomatski skandal u Mostaru

Post by ja_sarajevo »

Diplomatski skandal tokom posjete Gašparoviča Mostaru


Izvjesni Kačić predsjedniku Slovačke objasnio da je Stari most "pao od posljedica rata"

Gradonačelnik Ljubo Bešlić i predsjedavajući Predsjedništva BiH Ivo Miro Jović uopće nisu reagirali na tu izjavu


Jučerašnju posjetu predsjednika Republike Slovačke Ivana Gašparoviča Mostaru obilježio je diplomatski skandal u kojem je predsjednik ove prijateljske zemlje bukvalno izmanipuliran od predstavnika Gradske uprave Mostara.
Tokom obilaska Starog mosta i stare jezgre Mostara, izvjesni Branimir Brana Kačić, namještenikprotokola Gradske uprave, a kojeg gradonačelnik Ljubo Bešlić angažira po potrebi prilikom dolaska stranih delegacija, objašnjavaoje Gašparoviču detalje iz prošlosti grada na Neretvi.

Bio oštećen

Između ostalog,na Starom mostu, bez imalo ustezanja i srama, a što je zabilježeno i kameramaTV Mostar, Kačić je rekao:
- Za vrijeme rata Stari most je bio dosta oštećen... Da bi na kraju pao od posljedica rata...
Kačić se nije udostojio objasniti predsjedniku Slovačke da Stari most nije pao sam, od pukih oštećenja nepoznatog porijekla, već da je srušen i da je rušenje posljedica granatiranja jedinica Hrvatskog vijeća odbrane s obližnjeg brda.
U trenutku dok je ovaj namještenik govorio predsjedniku Slovačke Bešlić i predsjedavajući Predsjedništva BiH Ivo Miro Jović uopće nisu reagirali.

Ćorić će reagirati

Na očitu podvalu smijehom je reagirao snimatelj TV Mostar Eldin Palata, koji je, da ironija bude veća, autor snimka granatiranja i rušenja Starog mosta.
Predsjednik Gradskog vijeća Mostar Murat Ćorić potvrdio je u izjavi za naš list da je Gradska uprava bila domaćin predsjedniku Gašparoviču prilikom obilaska Starog mosta. Obećao je da će već danas reagirati povodom ovog slučaja.
- Nisam bio na Starom mostu, ali ukoliko je bilo ko to uradio, što ću provjeriti, zaslužuje sankcije zbog iskrivljivanja činjenica. Svako ko na ovaj način iskrivljuje historijske činjenice ne može obavljati posao koje se tiče objašnjavanja nekih historijskih događaja, apogotovo kad su u pitanju međunarodne delegacije. Jer takav stav pojedinca može se protumačiti kao zvaničan stav vlasti Mostara. Odgovorni za ovaj događaj, a to je Kačić, zaslužuje sankcije i ja ću na tome insistirati - kazao je Ćorić.

F. VELE



Bešlić: Čovjek zna engleski

- Ta situacija je ovako malo bezveze. Branimir Kačić još nema zvaničnu funkciju u Gradskoj upravi. Čovjek zna engleski jezik, pa tako radi u tom protokolu. Nisam siguran da li je to Branimir svjesno ili nesvjesno rekao, ali sigurno je da je predsjednik Slovačke Gašparovič otišao iz Mostara s potpunom informacijom o sudbini Starog mosta. Mislim da nema razloga za bilo kakav skandal, jer smo predsjedniku kasnije pokazali slike srušenog Starog mosta, a dio slika smo mu i poklonili - kazao je Bešlić za "Dnevni avaz".
silentbob
Posts: 1295
Joined: 04/10/2005 11:21
Location: sarajevo

#2

Post by silentbob »

a ja ne mogu da vjerujem da medju citavom svitom koja ih je pratila nije bio ni jedan Mostarac pa da kaze u oci onom supku da laze i da su Most srusile ustase i da to isto tako kaze i onom Slovaku....i onom jovicu....mater mu jebem,cuj od posljedica rata...
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#3 Re: Diplomatski skandal u Mostaru

Post by blue_sky »

.
Last edited by blue_sky on 09/10/2009 22:57, edited 1 time in total.
bosniak.m
Posts: 363
Joined: 21/04/2009 00:56
Location: BiH

#4 Re: Diplomatski skandal u Mostaru

Post by bosniak.m »

blue_sky wrote:Pa ne znam koga to cudi sto pomenuta gospoda to nije dematovala,pa to je prica koju upravo oni pricaju.
Baš tako...
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#5 Re: Diplomatski skandal u Mostaru

Post by Lesli Eldridž »

BiH je skandal od države... :D
Silkwood
Posts: 178
Joined: 28/12/2008 11:05

#6 Re: Diplomatski skandal u Mostaru

Post by Silkwood »

blue_sky wrote:Pa ne znam koga to cudi sto pomenuta gospoda to nije dematovala,pa to je prica koju upravo oni pricaju.
Ako nisi primjetio, odgovaraš na post star 4 godine. :-)
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#7 Re: Diplomatski skandal u Mostaru

Post by Toto »

Silkwood wrote:
blue_sky wrote:Pa ne znam koga to cudi sto pomenuta gospoda to nije dematovala,pa to je prica koju upravo oni pricaju.
Ako nisi primjetio, odgovaraš na post star 4 godine. :-)
skandal na sa-x :D :D :D
nemoj mu zamjeriti tek je uso u diplomatiju :lol: :lol:
prvi post pa odmah na mostarske skandale
Životinjić
Posts: 153
Joined: 08/10/2008 10:05

#8 Re: Diplomatski skandal u Mostaru

Post by Životinjić »

Zar je pao od posljedica mira, prelaska prekobrojnih turista preko njega?
Evo sedmi put čitam i nema ništa skandalozno. Nama je skandalozno sve što se dogodi. Knjigu u ruke!
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#9 Re: Diplomatski skandal u Mostaru

Post by Amazonka27 »

...
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#10 Re: Diplomatski skandal u Mostaru

Post by blue_sky »

Silkwood wrote:
blue_sky wrote:Pa ne znam koga to cudi sto pomenuta gospoda to nije dematovala,pa to je prica koju upravo oni pricaju.
Ako nisi primjetio, odgovaraš na post star 4 godine. :-)
Eto ne primjetih dok me ti nisi uputio,bas ti hvala.A jesi ti primjetio da su isti ti ljudi i danas u toj istoj Gradskoj Upravi,i pricaju istu tu pricu,koju niko ne demantuje?
Post Reply