Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Najopasniji kvart u Sarajevu je

Dobrinja
23
10%
Švrakino
18
8%
Alipašino
53
22%
Pofalići
3
1%
Bistrik/Vratnik
12
5%
Briješće / Boljakov/ Buća potok
11
5%
Grbavica
8
3%
Ilidža
13
5%
Centar
6
3%
Cijeli grad je opasna zona
91
38%

Total votes: 238

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

#51 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by chuchumbamayumbe » 06/03/2012 14:41

krompir i riza wrote:
vratnik wrote:Nadam se da nije ova iz onog vica o babi sa crnim i bijelim ovcama. :D

A prije je carsija vazila za sredinu u kojoj se prodaju cigle, hoteli, Vjecnice.
Osnovni krivci su needuciranost (strasno mi idu na zivce ovi "ngo intelektualci" koji otkriju neku stranu rijec koju mogu zapamtiti (empatija, needuciranost, elokventnost :D ) i onda ih ima u svakoj recenici.. Meni je zao sto nisam dovoljno educiran da vam elokventnije kazem da serete k'o foka.

PS: pa ni ngo vise ne ostavljate mladim.. :-)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
Popravi mi dan, Azizinog mi rahmeta!
:thumbup:

Troll_Happens

#52 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by Troll_Happens » 06/03/2012 15:29

Yahel wrote:I evo...svakodnevnica

http://www.sarajevo-x.com/vijesti/crna- ... /120306048

Jedan od komentara na clanak je "To je onaj bunar sto je napado policiju i psovao na slucajevimax!!!"

Naravno ne mora znaciti da je taj komentar tacan (jer zaista ne gledaju mi se horori na tv-u)...ali ako jeste..

Zasto je ta osoba uopste bila na slobodi... nego da naravno uzme pusku i ubije nekoga...
a da se on nakon psovanja i napada na policiju, proveo sa DEBELOM novcanom i zatvorskom kaznom... vjerovatno bi druga prica bila...
na onom videu su dva lika. Bunar je onaj sto iz auta izlazi zamotan i sto iz celije prijeti i psuje,,,

Pasiflora
Been thanked: 1 time

#53 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by Pasiflora » 06/03/2012 15:34

Yahel wrote:
dviceps wrote:dila :D
Mora se od necega zivjeti :)

@Pasiflora
Ne krece se zena puno, samo pa haustoru :-D
Kada je kupovala stan, tu je bilo najeftinije (valjda zbog tih natpisa) :D .... a ona inace ne zna citati :lol:
:lol: :lol: :thumbup:

NekoIzMase

#54 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by NekoIzMase » 07/03/2012 00:26

Prosto ne mogu da vjerujem kako se niko nije usudio predložiti da stanovnici naselja "opasnih po život" budu žigosani radi lakšeg prepoznavanja i identificiranja porijekla kako bi stanovnici "neopasnih naselja" pravovremeno stali u gard i znali s kakvom to bagrom imaju posla. Veoma jednostavno i ekonomično, upotrebom metode "Livestock Branding", sigurnost građana će se podići na zavidan nivo.

dragonz
Been thanked: 6 times

#55 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by dragonz » 07/03/2012 11:17

Najopasniji kvart(Opština) u Sarajevu je opština Centar i Stari grad jer tamo najviše stanuju i rade političari te poslijeratni "biznismeni" ovo dole niže Marijin dvora je puka sirotinja koja može samo da izgubi život kojeg i onako nisu vlasnici dok ovi gore FGR i urbani seljaci mogu da te liše života, egzistencije, i itd.

poznanik
Been thanked: 3 times

#56 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by poznanik » 07/03/2012 21:07

bach wrote:...Gdje su po vama najopasnija mjesta u Sarajevu ( naselja, ulice, parkovi itd)?
Korisnije za sve je potražiti odgovor na pitanje: Ko su najopasnije "Sarajlije", jer "naselja, ulice i parkovi" ne pucaju nekontrolisano uokolo, ne pljačkaju, ne ubijaju, ne dilaju drogu...kvartovi nisu problem za stanovnike Sarajeva :-)

Označimo sve kriminalce Sarajeva, bez obzira na njihove godine, na njihov status, na njihovo porijeklo, neka im referenca bude isključivo broj krivičnih djela za koje se zna ili ne zna!

Troll_Happens

#57 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by Troll_Happens » 07/03/2012 21:21

poznanik wrote:
bach wrote:...Gdje su po vama najopasnija mjesta u Sarajevu ( naselja, ulice, parkovi itd)?
Korisnije za sve je potražiti odgovor na pitanje: Ko su najopasnije "Sarajlije", jer "naselja, ulice i parkovi" ne pucaju nekontrolisano uokolo, ne pljačkaju, ne ubijaju, ne dilaju drogu...kvartovi nisu problem za stanovnike Sarajeva :-)

Označimo sve kriminalce Sarajeva, bez obzira na njihove godine, na njihov status, na njihovo porijeklo, neka im referenca bude isključivo broj krivičnih djela za koje se zna ili ne zna!

to sam ja mislio ali bi admin zacas zatvorio... ime prezime i slike... pa da svako zna kad vidi nekog takvog na ulici da se odmah hvata sto motke sto nekog oruzija...
ali tesko da to moze zaziviti i da se ovde postira...
zato u americi ima stranica na kojoj sama policija postavlja poznate face... :run:

Tahta

#58 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by Tahta » 10/03/2012 12:23

kad ima ovakvih tabli u sred grada što nebi bilo i nekih drugih ioavako je sve ovo jedan veliki cirkus

Image

M!R$0

#59 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by M!R$0 » 10/06/2012 15:03

Neznam ja toliko al sam cuo da nasljea koja pripadaju Novom Gradu nr.Buca Potok tancije zvani-buca City ludi pravo i da se redovno nesto desava zanimljivo..... :evil: :evil: :evil: :evil:

dottore

#60 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by dottore » 10/06/2012 20:53

Buća City, Anex, Švrakino :thumbup: :thumbup:

whats up

#61 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by whats up » 10/06/2012 22:57

alipasino broklyn pa vi pricajte sta hocete

sicktouch1

#62 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by sicktouch1 » 12/06/2012 15:34

hahah, država nam je uređena nema šta. I šta ja imam od toga što mi na nekom znaku piše da je naselje opasno -.-"? pa neće me naselje napasti, već wannabe klošari :S ja živim na dobrinji već 7 godina, živjela sam i na AP-u i Švrakinu pa mi se nikad ništa nije desilo. Više me strah proći kroz neke uličice u centru grada. ovo je fkt čista glupost :roll:

Raska

#63 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by Raska » 16/06/2012 11:30

Alipašino i to onaj dio oko pijace? Samo gluhi su noćas spavali.
Samo da pitam da li je iko noćas spavao, evo jutros do 3 h iz one kafane preko puta pijace drmalo, orilo, gorilo od muzikem, galame i vike.
Policija dolazila, isključe i stišaju muziku, pa čim policija ode opet po istom. U neko doba iz vana ušli u zatvoreni dio objekta vjerovatno im vruće pa otvore vrata. I tako do 3 h.

Upozorenja od strane gradjana i policije kako vidimo ne daju rezultate?????

EricTheodor

#64 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by EricTheodor » 16/06/2012 19:41

Edin H. wrote:Al' su ovi novost otkrili, Svrakino je uvijek bilo opasan dio grada, prije svega zbog velike sirotinje i nezaposlenosti.
To je bilo nekad. Sad je opasno zbog sve veceg prisustva sandzaklija koji ne prezaju ni od cega samo da dodju do love, an najnasilniji su prema zenama ili kad su u grupi.

EricTheodor

#65 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by EricTheodor » 16/06/2012 19:43

Raska wrote:Alipašino i to onaj dio oko pijace? Samo gluhi su noćas spavali.
Samo da pitam da li je iko noćas spavao, evo jutros do 3 h iz one kafane preko puta pijace drmalo, orilo, gorilo od muzikem, galame i vike.
Policija dolazila, isključe i stišaju muziku, pa čim policija ode opet po istom. U neko doba iz vana ušli u zatvoreni dio objekta vjerovatno im vruće pa otvore vrata. I tako do 3 h.

Vjerovatno drotovi tamo ponekad besplatno žderu, pa zažmire na pozive građana. Šta ćeš, kad ih možeš kupiti za pivu i ćevape.Šljam ljudski!!!!!

EricTheodor

#66 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by EricTheodor » 16/06/2012 19:45

poznanik wrote:

Na toj listi bi uglavnom bili sandzaklije i drotovi.

zipoo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

#67 Re: Anketa: Najopasniji dijelovi Sarajeva

Post by zipoo » 18/06/2012 01:11

EricTheodor wrote:
Raska wrote:Alipašino i to onaj dio oko pijace? Samo gluhi su noćas spavali.

Vjerovatno drotovi tamo ponekad besplatno žderu, pa zažmire na pozive građana. Šta ćeš, kad ih možeš kupiti za pivu i ćevape.Šljam ljudski!!!!!
Zaboravio si reci da su drotovi sandzaklije...
M!R$0 wrote:Neznam ja toliko al sam cuo da nasljea koja pripadaju Novom Gradu nr.Buca Potok tancije zvani-buca City ludi pravo i da se redovno nesto desava zanimljivo..... :evil: :evil: :evil: :evil:
Zivim u BP i nista mi se lose nije desilo, ima losih ljudi(kao i u svakom dijelu grada), ali vise je onih dobrih ljudi. Samo su ovi losiji glasniji(kao npr. juce)

Post Reply