Oprez ljudi

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#26 Re: Oprez ljudi

Post by dječak sa šibicama »

Cuj nedaju stanari :lol:

Pa policiju im dovesti, i onda neka kaze "ne mozes uci". Mada, poznavajuci nase ljude, oni ce i na policiju dici ruku, uostalom ko da bi krivicno odgovarao :roll:

Danas policajcu mozes sapku skinuti iz zeze, nikom nista. Nekad davno bi ti bubrege odbio samo da pomislis nesto takvo.

Nas narod je stvoren za diktaturu :D

Pa jel ono, to koje neda uci u stan da se skinu ledenice, jel ono konta da danas sutra njegovo dijete ili brat ili muz, zena, sestra, sta bilo, moze izgubiti glavu od tih ledenica.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#27 Re: Oprez ljudi

Post by zambaklija »

dječak sa šibicama wrote:Cuj nedaju stanari :lol:

Pa policiju im dovesti, i onda neka kaze "ne mozes uci". Mada, poznavajuci nase ljude, oni ce i na policiju dici ruku, uostalom ko da bi krivicno odgovarao :roll:

Danas policajcu mozes sapku skinuti iz zeze, nikom nista. Nekad davno bi ti bubrege odbio samo da pomislis nesto takvo.

Nas narod je stvoren za diktaturu :D

Pa jel ono, to koje neda uci u stan da se skinu ledenice, jel ono konta da danas sutra njegovo dijete ili brat ili muz, zena, sestra, sta bilo, moze izgubiti glavu od tih ledenica.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

haj da jošTe majo palamudim....ođer je to propisima urađeno:npr. ima propis da se kod padavina ili poledice ,put,trotuar u dužini kuće mora držati slobodnim od prvog dana padavina najkasnije do 9h izjutra,u slučaju da se to neobavi dolazi gradska služba i ispostavlja račun i globu,u slučaju ledenica eto vatrogasaca i računa....al ko šo reče samo palamudim....
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#28 Re: Oprez ljudi

Post by Reglan »

Danas prolazim pored McD i 5 metara ispred mene pade sa zgrade komad leda,sigurno precnika pola metra.Pade frajeru ispred nogu,covjek se skamenio,ne moze da se pomjeri.Sreca pa me zadrza semafor kod parkuse.Ono da je nekoga pogodilo bilo bi posla za Bakije ili Jedilere. :(
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#29 Re: Oprez ljudi

Post by Skyfox »

misaoni wrote:

Ovdje fakat treba uhapsiti i upravitelja i stanare!

Pa covjece mogu ih slomiti korz prozore..
Ispod su parkirani auti, mozda ne ispred ove zgrade ali ispred moje jesu. Danima gledaju ledenice i ne micu aute. Sveke godine bude slupano jedno auto. Ove godine dva i to u momentu dok je vlasnik cistio. Jedva zivu glavu izvukao.
To ipak treba napraviti organizovano. Ograditi dio ispred zgrade trakom, skloniti auta i ljude i tek onda poceti sa uklanjanjem snijega i ledenica.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#30 Re: Oprez ljudi

Post by zambaklija »

Image :lol: :lol: :lol:
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#31 Re: Oprez ljudi

Post by vnm »

Skyfox wrote:Danima gledaju ledenice i ne micu aute.
tri dana poslije velikog snijega su ove ledenice na slici vec bila povelike, sidjem da ocistim auto, skontam da je jedan komsija bacao sa i oko svojeg auta direktno ispred mojeg a drugi koji stoji u sredini parkinga isto napravio poveliku hrpu koja bi mi smetala da izadjem.
ljutim se kratko pa skontam da barem ovi iz sredine nemaju gdje drugo sa snijegom osim ispred auta gdje meni smeta ili iza auta gdje njima smeta da izadju.
krenem da lopatam, nekako uspijem da pomjerim auto naprijed toliko da mu ledenice ne prijete. prodje par dana zvoni komsija kaze hajmo cistiti navodno ce doci policija da se ruse ledenice. tad su bile mnogo manje od ovih. ja sidjem opet lopataj na -15°, poslije jedno pola sata skontam da nema nista od te policije, nema veze ocistim oko auta pomjerim ga naprijed koliko moze. izaci svakako ne bi mogao jer su dijelovi parkinga bili ocisceni do dna a onda ide jedan dio gdje ima utabanog snijega 30cm, a izmedju toga nigdje prelaza. mozda da svi vozimo neko terensko vozilo. slomim drsku lopate sa kojom smo lomili led. skontam da nemam gdje s njim i da ga uspijem izvuci.

subota prije tri dana, pogledam napolje, vidim opasno toplo. skontam da se ispred lorisa oslobodilo nekoliko mjesta da bi mogao tamo da parkiram. izadjem, prokopam se do sredine sa ovim komsijom koji je parkiran do mene, snijeg tezak ko kamen.
sad je belaj sto vlasnika auta koja stoje u sredini nema ili su sami kuci sa malom djecom. hajde iskopamo i trece auto od komsije koji jedva hoda, sta ce on kopati dobro ga je uspio ikako ocistiti.

okruglo 14 dana poslije velikog snijega izlazim sa parkinga. :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#32 Re: Oprez ljudi

Post by O'zone »

vnm wrote:
Skyfox wrote:Danima gledaju ledenice i ne micu aute.
tri dana poslije velikog snijega su ove ledenice na slici vec bila povelike, sidjem da ocistim auto, skontam da je jedan komsija bacao sa i oko svojeg auta direktno ispred mojeg a drugi koji stoji u sredini parkinga isto napravio poveliku hrpu koja bi mi smetala da izadjem.
ljutim se kratko pa skontam da barem ovi iz sredine nemaju gdje drugo sa snijegom osim ispred auta gdje meni smeta ili iza auta gdje njima smeta da izadju.
krenem da lopatam, nekako uspijem da pomjerim auto naprijed toliko da mu ledenice ne prijete. prodje par dana zvoni komsija kaze hajmo cistiti navodno ce doci policija da se ruse ledenice. tad su bile mnogo manje od ovih. ja sidjem opet lopataj na -15°, poslije jedno pola sata skontam da nema nista od te policije, nema veze ocistim oko auta pomjerim ga naprijed koliko moze. izaci svakako ne bi mogao jer su dijelovi parkinga bili ocisceni do dna a onda ide jedan dio gdje ima utabanog snijega 30cm, a izmedju toga nigdje prelaza. mozda da svi vozimo neko terensko vozilo. slomim drsku lopate sa kojom smo lomili led. skontam da nemam gdje s njim i da ga uspijem izvuci.

subota prije tri dana, pogledam napolje, vidim opasno toplo. skontam da se ispred lorisa oslobodilo nekoliko mjesta da bi mogao tamo da parkiram. izadjem, prokopam se do sredine sa ovim komsijom koji je parkiran do mene, snijeg tezak ko kamen.
sad je belaj sto vlasnika auta koja stoje u sredini nema ili su sami kuci sa malom djecom. hajde iskopamo i trece auto od komsije koji jedva hoda, sta ce on kopati dobro ga je uspio ikako ocistiti.

okruglo 14 dana poslije velikog snijega izlazim sa parkinga. :)
Ti si barem izašao ja još uvjek pokušavam da skontam koja hrpa snijega je u stvari moje auto :? :?
User avatar
eltroxin
Posts: 2060
Joined: 30/08/2009 23:35

#33 Re: Oprez ljudi

Post by eltroxin »

Svi koji nastradaju sami su krivi. Nemaju potrebe da izlaze, a ako bas imaju nesto za obaviti onda neka salju svoju djecu. A ako nemaju nasljednike o tome su trebali misliti prije. Onda neka salju komsije, ako su u dobrim odnosima s njima. A ako nisu, o tome su trebali voditi racuna prije. Ili tako nekako.... :-)
Car Jashim
Posts: 7
Joined: 21/02/2012 00:13

#34 Re: Oprez ljudi

Post by Car Jashim »

jezivo!
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#35 Re: Oprez ljudi

Post by Edin H. »

eltroxin wrote:Svi koji nastradaju sami su krivi. Nemaju potrebe da izlaze, a ako bas imaju nesto za obaviti onda neka salju svoju djecu. A ako nemaju nasljednike o tome su trebali misliti prije. Onda neka salju komsije, ako su u dobrim odnosima s njima. A ako nisu, o tome su trebali voditi racuna prije. Ili tako nekako.... :-)
Dobro si ti to iskombinirao :dance:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#36 Re: Oprez ljudi

Post by O'zone »

Edin H. wrote:
eltroxin wrote:Svi koji nastradaju sami su krivi. Nemaju potrebe da izlaze, a ako bas imaju nesto za obaviti onda neka salju svoju djecu. A ako nemaju nasljednike o tome su trebali misliti prije. Onda neka salju komsije, ako su u dobrim odnosima s njima. A ako nisu, o tome su trebali voditi racuna prije. Ili tako nekako.... :-)
Dobro si ti to iskombinirao :dance:
Kao da je Kerumova sestra :mrgreen:
User avatar
eltroxin
Posts: 2060
Joined: 30/08/2009 23:35

#37 Re: Oprez ljudi

Post by eltroxin »

Edin H. wrote:
eltroxin wrote:Svi koji nastradaju sami su krivi. Nemaju potrebe da izlaze, a ako bas imaju nesto za obaviti onda neka salju svoju djecu. A ako nemaju nasljednike o tome su trebali misliti prije. Onda neka salju komsije, ako su u dobrim odnosima s njima. A ako nisu, o tome su trebali voditi racuna prije. Ili tako nekako.... :-)
Dobro si ti to iskombinirao :dance:
Nisam ja nego Nevenka Becic,
http://audioboo.fm/boos/658336-kerumova ... splicanima
:lol:
User avatar
Manic Psycho
Posts: 1178
Joined: 09/11/2011 12:32

#38 Re: Oprez ljudi

Post by Manic Psycho »

nemaju samo dvije ulice u sarajevu, nek ljudi idu malo i drugim ulicama. gdje ne prijeti da ti padne sta sa krova na glavu :D
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#39 Re: Oprez ljudi

Post by Mikado »

Image

http://www.sarajevo-x.com/vijesti/saraj ... /120221149

2 puta u jednom danom pukom srećom nije izgubljen ljudski život, a po količini snijega koja još uvijek prijeti sa krovova pitanje je ako se vlast ne uključi u rješevanje ovog problema hoće li neko sljedeći ko se nađe u sličnoj situaciji imati ovakvu sreću.
User avatar
shecher
Posts: 381
Joined: 26/01/2012 21:29
Location: na raskrsnici

#40 Re: Oprez ljudi

Post by shecher »

u Sarajevu se čisti samo kad se mora (da ne bi platili kaznu i kako bi izašli do radnje, auta...) Toliki narod u SA može pojesti ono snijega. ulice su katastrofa. dolazim barem jednom sedmično u SA, vjerujte mi da su mnoga sela bolje očišćena. Ko da su svi negdje van grada. Lično sam gledao kad djevojčicu pogodi ledenica ispod oka u obraz dolje na M. dvoru. S druge strane te zgrade ima ledenica po 2 metra. Od predsjedništva do čaršije užas hodati. Zanatlije, trgovci bacaju snijeg na sred ulice "da se ugazi".
convict
Posts: 2996
Joined: 10/02/2008 01:20

#41 Re: Oprez ljudi

Post by convict »

Hvala Bogu pa bar školu odgodiše, valjda će se malo popraviti situacija narednih par dana
User avatar
shecher
Posts: 381
Joined: 26/01/2012 21:29
Location: na raskrsnici

#42 Re: Oprez ljudi

Post by shecher »

convict wrote:Hvala Bogu pa bar školu odgodiše, valjda će se malo popraviti situacija narednih par dana
snijeg od 80 cm parališe kanton 2 sedmice. :shock:
User avatar
Manic Psycho
Posts: 1178
Joined: 09/11/2011 12:32

#43 Re: Oprez ljudi

Post by Manic Psycho »

shecher wrote:
convict wrote:Hvala Bogu pa bar školu odgodiše, valjda će se malo popraviti situacija narednih par dana
snijeg od 80 cm parališe kanton 2 sedmice. :shock:
da naravno, svake godine pada snijeg od 80-100 cenata i zadrzava se 15 dana. mislim ono kako vise nisu navikli na snijeg od 2 metra u gradu :-)
liberty02
Posts: 4122
Joined: 14/02/2012 19:32

#44 Re: Oprez ljudi

Post by liberty02 »

shecher wrote:u Sarajevu se čisti samo kad se mora (da ne bi platili kaznu i kako bi izašli do radnje, auta...) Toliki narod u SA može pojesti ono snijega. ulice su katastrofa. dolazim barem jednom sedmično u SA, vjerujte mi da su mnoga sela bolje očišćena. Ko da su svi negdje van grada. Lično sam gledao kad djevojčicu pogodi ledenica ispod oka u obraz dolje na M. dvoru. S druge strane te zgrade ima ledenica po 2 metra. Od predsjedništva do čaršije užas hodati. Zanatlije, trgovci bacaju snijeg na sred ulice "da se ugazi".
ovo je stvarno tuzno
semso_bonaparte
Posts: 308
Joined: 01/04/2011 09:27

#45 Re: Oprez ljudi

Post by semso_bonaparte »

http://www.sarajevo-x.com/vijesti/saraj ... /120221118#

Bacanje pogleda u vis :D
Je li ovo u nadrealistima bilo.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#46 Re: Oprez ljudi

Post by Comrad »

Ma ljudi mi smo rupetina i to je cinjenica. Raja iz inostranstva pita sta je to bilo, pa reko pao metar snijega, kazu pa? I fakat i jest tako, svi se ibretimo ko da nam je prosjecna godisnja temperatura 30°.

Ne znam ko je kriv, evo svi hvalisaju RAD da je dobro odradio, iako mislim da smo po 100-ti put zimu docekali nespremni, neka ko prica sta hoce. Znas gdje zivis, znas kad ce i koliko ce ti snijega napadati i opet opsti haos.

I nas glavni i osnovni problem je sto sto nista ne radimo preventivno, sve cekamo da se nesto desi i onda se trazi rjesenje. Od toga nema nista.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#47 Re: Oprez ljudi

Post by Comrad »

Manic Psycho wrote:
shecher wrote:
convict wrote:Hvala Bogu pa bar školu odgodiše, valjda će se malo popraviti situacija narednih par dana
snijeg od 80 cm parališe kanton 2 sedmice. :shock:
da naravno, svake godine pada snijeg od 80-100 cenata i zadrzava se 15 dana. mislim ono kako vise nisu navikli na snijeg od 2 metra u gradu :-)
Ovo nije nikakvo opravdanje, ne pada svage godine snijeg od 100cm, ali svake godine padne snijeg. Nekad je 30cm, nekad 50cm, ali uvijek nas iznenadi, bez obzira koliko da padne.

Totalna neorganizovanost, neznanje, opsti haos. Al to smo mi, umjesto da se pripremimo kao da ce mu pasti 2m snijega, razmisljamo upravo tako kao i ti i kontamo ma gdje ce to kod nas.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#48 Re: Oprez ljudi

Post by ladyblue18 »

Hajmo opet pljuvati malo jer nisu pripremljeni na snijeg od metar, a u Americi ako padne 10cm zatvaraju se aerodromi i nista nije u stanju raditi, ali jok hajmo pljuvati malo jos na koga nismo pljunuli jer trebaju u po dana u po noci da se izboresa metrom snijega. Predlazem uvodjenje olimpijske discipline, hvatanje pahulja u letu.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#49 Re: Oprez ljudi

Post by strong69 »

Jutros oko 2h obrusila se ogromna kolicina snijega sa jedne kuce u nasoj ulici i blokirala je. Vlasnik kuce se nije potrudio ni da skine snijeg sa krova a ni da jutros izade da nam pomogne da ocistimo to. Cistila smo nas trojica sat vremena a prikljucilo nam se jos nevoljnika koji su kasnili na posao.

Ocekujem da snijeg padne sa jos 2 kuce pored ove ciji vlasnici takoder nisu ocistili krov. Dok neko ne izgubi glavu ozbiljnost ove situacije se nece shvatiti. Postao je rulet hodati po gradu bas kao za vrijeme rata kada smo granatirani...
ladyblue18 wrote:Hajmo opet pljuvati malo jer nisu pripremljeni na snijeg od metar, a u Americi ako padne 10cm zatvaraju se aerodromi i nista nije u stanju raditi, ali jok hajmo pljuvati malo jos na koga nismo pljunuli jer trebaju u po dana u po noci da se izboresa metrom snijega. Predlazem uvodjenje olimpijske discipline, hvatanje pahulja u letu.
Snijeg je pao 04.02.2012. Danas je 22.02.2012. Ne vidim da se situacija popravila, naprotiv, jos je opasnija i gora. Ulice jos nisu prosirene, pjesaci hodaju tim ulicama jer trotoari UGLAVNOM nisu rascisceni, snijeg pada sa krovova, zivoti ljudi su u opasnosti. U Sarajevu je zima pola godine i mi smo nepripremljeni i za 20 cm i za 100 cm snijega. Imao sam mnogo raumijevanja za situaciju oko ciscenja grada ali gubim strpljenje. Firma u kojoj radim iz dana u dan pravi gubitke jer ni do dan danas ne mozemo doci do odredenih dijelova grada i isporuciti robu. Postaje frustrirajuce da skoro 20 dana nakon padavina grad jos ne funkcionise.
Last edited by strong69 on 22/02/2012 09:00, edited 1 time in total.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#50 Re: Oprez ljudi

Post by Skyfox »

Ona zezancija sa basanjem pogleda u vis dobiva sasavim novi smisao. Spasava zivot!
Post Reply