Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#1476 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Mr.Penguin »

Stojadin wrote:evo napokon su poceli cini se (slika od prije 5-10 minuta):
Image
marka marulica :D
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1477 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by valterbranisarajevo »

Na red su došli i padinski dijelovi .... :thumbup:

User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#1478 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by cigara »

dječak sa šibicama wrote:
Comrad wrote:GRAS se izgleda opet sprema za strajk...kazu nisu im dobro studenti i vojska ocistili prugu.

:D
Sta su zahtjevi, ukinuti vojsku i univerzitet? :D

oplakah :lol: :lol:
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#1479 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by maximilijana »

Stojadin wrote:evo napokon su poceli cini se (slika od prije 5-10 minuta):
Image

kolliko ih jeeeee
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1480 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by madner »

Koji guzonja tu zivi? :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1481 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Edin H. »

madner wrote:Koji guzonja tu zivi? :D
stojadin ;-)
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#1482 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by maximilijana »

uz moju ulicu prosla grtalica (nakon sto hitna danas nije mogla proci) jeeeeeeeee i nek je zatrpala jos vise papcima koji nisu htjeli ocistit ispred ulaza :D
sutra napokon normalan silazak :thumbup: :thumbup: :thumbup:
valjda ce sad i smece odnijet :D
Stojadin
Posts: 556
Joined: 22/06/2011 20:33

#1483 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Stojadin »

madner wrote:Koji guzonja tu zivi? :D
:? :D
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#1484 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Ambrozija »

maximilijana wrote:uz moju ulicu prosla grtalica (nakon sto hitna danas nije mogla proci) jeeeeeeeee i nek je zatrpala jos vise papcima koji nisu htjeli ocistit ispred ulaza :D
sutra napokon normalan silazak :thumbup: :thumbup: :thumbup:
valjda ce sad i smece odnijet :D
Kod nas su jucer svo smece ocistili!
Walter76
Posts: 323
Joined: 05/09/2011 23:54

#1485 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Walter76 »

Stojadin wrote:evo napokon su poceli cini se (slika od prije 5-10 minuta):
Image
Ovo ti je reci organizacija rada, vise od 80% stoji i gleda dok drugi rade. Svaka cast poslovodji, bas ih je rasporedio...
:|
User avatar
BegA_
Posts: 4029
Joined: 28/02/2011 21:28
Location: Kod amidze Vincenta

#1486 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by BegA_ »

Posto me raspametise svi svojim prognozama, najbolje bi bilo da znam: Hocel' biti jos lopatanja ili ne? :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1487 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by muha_sa »

BegA_ wrote:Posto me raspametise svi svojim prognozama, najbolje bi bilo da znam: Hocel' biti jos lopatanja ili ne? :D
ako padne novi snijeg hoce :D ako ne padne nece :D
User avatar
BegA_
Posts: 4029
Joined: 28/02/2011 21:28
Location: Kod amidze Vincenta

#1488 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by BegA_ »

muha_sa wrote:
BegA_ wrote:Posto me raspametise svi svojim prognozama, najbolje bi bilo da znam: Hocel' biti jos lopatanja ili ne? :D
ako padne novi snijeg hoce :D ako ne padne nece :D
Hvala Muha na konkretnom odgovoru! :D :D
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#1489 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Reglan »

Ma rijesi se motike predji na narkotike. :D
User avatar
holowey
Posts: 8439
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1490 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by holowey »

Dozer wrote:
Ateista wrote: Pa nek je ciste sami, i ja sam ispred svoje firme morao cistiti snijeg... :-)
Opaa, brale...i firma se ima,a :-D
I ja sam ispred garaze, pa mi se mamlaz uredno parkirao...ne mogu da vjerujem sta ljudi sebi dopustaju... Pa, mmj, prostor ispred garaze nije javni parking, pa da se uvalis nekome ko je ocistio, nego prostor ispred garaze namijenjen ulasku i izlasku!
Cekao sam majmuna 1h (izvinjenje pravim majmunima), naranvo nije se pojavio...a mozda je i sreca sto nije, jer bi mu vilica na -18 ciknula k'o ledenica... :x :x
mozda nije znao da se garaza koristi :D

takav izgovor sam ja dobio jedne prilike :-)
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#1491 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by udrch »

Ne mogu da vjerujem da pojedinci ovdje kritikuju komunalce..pa imate li vi oči..ljudi nisu ni prestajali odvoziti smeće..znate li vi da svakom kontejneru da bi prišli prvo moraju očistiti snijeg..za ulicu za koju im je trebao jedan dan da odvezu smeće sad im treba najmanje pet..
Pola grada nije još očistilo snijeg ispred svoga ulaza ili oko svoga auta, ali vama smetaju komunalci koji nisu odvezli smeće iz prenatrpanog grada..
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1492 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by muha_sa »

BegA_ wrote:
muha_sa wrote:
BegA_ wrote:Posto me raspametise svi svojim prognozama, najbolje bi bilo da znam: Hocel' biti jos lopatanja ili ne? :D
ako padne novi snijeg hoce :D ako ne padne nece :D
Hvala Muha na konkretnom odgovoru! :D :D
:-D
ma ja, samo se mojne sekirat :-) kako nam je tako nam je--ako padne mi opet lopate u šake i vozdra :D bar sad imamo lopata a ne ko prvo jutro--ja izašo na metar snijega sa onom malom kucnom i metlicom :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1493 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by muha_sa »

udrch wrote:Ne mogu da vjerujem da pojedinci ovdje kritikuju komunalce..pa imate li vi oči..ljudi nisu ni prestajali odvoziti smeće..znate li vi da svakom kontejneru da bi prišli prvo moraju očistiti snijeg..za ulicu za koju im je trebao jedan dan da odvezu smeće sad im treba najmanje pet..
Pola grada nije još očistilo snijeg ispred svoga ulaza ili oko svoga auta, ali vama smetaju komunalci koji nisu odvezli smeće iz prenatrpanog grada..
:thumbup:

trebamo cekat da nam neko drugi oslobodi prilaze kontejnerima a mi ko hadže da sjedimo i guzove grijemo :-)
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#1494 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Comrad »

starii wrote:Image
http://img850.imageshack.us/slideshow/w ... opata1.jpg

trebao bi betmen za ove sto su sarajlije od skora napraviti jednu ovakvu brosuru
Mislis da ove stare sarajlije svi lopataju, jest moj djavo. Nema tu nikakve veze, u mom ulazu su lopatali i stare i nove sarajlijce. Ako je neko uhljup, on ce bit uhljup i u Becu i u Sarajevu, a i na selu.
User avatar
Ateista
Posts: 46573
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1495 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Ateista »

Dozer wrote:
Ateista wrote: Pa nek je ciste sami, i ja sam ispred svoje firme morao cistiti snijeg... :-)
Opaa, brale...i firma se ima,a :-D
I ja sam ispred garaze, pa mi se mamlaz uredno parkirao...ne mogu da vjerujem sta ljudi sebi dopustaju... Pa, mmj, prostor ispred garaze nije javni parking, pa da se uvalis nekome ko je ocistio, nego prostor ispred garaze namijenjen ulasku i izlasku!
Cekao sam majmuna 1h (izvinjenje pravim majmunima), naranvo nije se pojavio...a mozda je i sreca sto nije, jer bi mu vilica na -18 ciknula k'o ledenica... :x :x
Ma ne mislim moja kao da sam vlasnik, nego ona u kojoj radim. :D

Sve razumijem, vanredno je stanje i ljudi se svakako snalaze, ali osnova kulture je ne zagraditi nikog da ne moze da izadje. Ako je vec frka da bas nema nigdje drugo, neka bar ostavi broj telefona da ga mozes nazvati da se pomjeri, a ne tako, boli ga neka stvar, nek je on sebi nasao mjesto.

I ja sam imao slicnu situaciju, onaj dan kad sam ocistio auto i prolaz, na samom izlazu je stajao neki terenac, nekoliko sati.
Posto nisam trebao odmah izaci nego samo cistio za sutra, cekao sam da vidim hoce li se skloniti, i da nije zvao bih mu policiju da ga odvuce pauk. Nekoliko sati se patio da otkopam auto i onda mi treba da ne mogu izaci zbog papka...
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#1496 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Mr.Penguin »

Stojadin wrote:evo napokon su poceli cini se (slika od prije 5-10 minuta):
Image
evo i kod mene ciste ima ih 14 :thumbup:
T8
Posts: 204
Joined: 10/05/2006 23:50

#1497 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by T8 »

muha_sa wrote:
udrch wrote:Ne mogu da vjerujem da pojedinci ovdje kritikuju komunalce..pa imate li vi oči..ljudi nisu ni prestajali odvoziti smeće..znate li vi da svakom kontejneru da bi prišli prvo moraju očistiti snijeg..za ulicu za koju im je trebao jedan dan da odvezu smeće sad im treba najmanje pet..
Pola grada nije još očistilo snijeg ispred svoga ulaza ili oko svoga auta, ali vama smetaju komunalci koji nisu odvezli smeće iz prenatrpanog grada..
:thumbup:

trebamo cekat da nam neko drugi oslobodi prilaze kontejnerima a mi ko hadže da sjedimo i guzove grijemo :-)
u vogosci (gdje je najvise dosljaka) vecina kontejnera je bila oslobodjena vec prvi dan od strane stanara, prije par dana je smece odvezeno
User avatar
Filter
Posts: 8045
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#1498 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Filter »

oko muzicke, bogoslovije i hajduk veljkove (bivsa) tu kao da ziv rob ne zivi.
sto je grtalica nekad u petak/subotu sklonila tako je i ostalo :-) :-)
o smetlju ne treba ni pricati. treba prazan kamion da ono odnese, a kerovi razvlace i razvlace
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1499 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by wewa »

Filter wrote:oko muzicke, bogoslovije i hajduk veljkove (bivsa) tu kao da ziv rob ne zivi.
sto je grtalica nekad u petak/subotu sklonila tako je i ostalo :-) :-)
o smetlju ne treba ni pricati. treba prazan kamion da ono odnese, a kerovi razvlace i razvlace
i tako vec 30 godina...
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1500 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Dozer »

mozda nije znao da se garaza koristi :D
takav izgovor sam ja dobio jedne prilike :-)
Ma ja, eto, ja ocistio ispred garaze 'nako, da se divim kako lijepo izgleda snjezni tunel :)

@ateista
Zvao ja muriju, da dodje pauk, ali paukovi su dodijeljeni zimskoj sluzbni na upravljanje. Pa sam zvao i zimsku sluzbu, ali od pauka nista, tako da slobodno ne racunas na to ako se opet desi.
Cak sam od murije trazio i da mi daju njegov broj telefona, preko tablica, i zove me covjek nakon parm inuta i kaze - stvarno mi je zao, ali tog vozila nema u sistemu?!
Post Reply