Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#1277 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by frfi. »

ja sam bas gledala u basti da se nije puno snijega zadrzalo na granama drveca-valjda jer je sav lagan i suh-prosli snijeg kad je pao-mozda ukupno nekih 30ak cm, puno vise je ostalo i zalijepilo se na drvece... mozda zato nije bilo vecih belaja-jer ako se snijeg zadrzi na grani=> polomi granu=> grana padne na dalekovod=>ptica odleti=>nestane struje u gradu :-D :-D
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#1278 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Koshpa »

Evo na Kosevskom 2 momka idu od vrata do vrata i nude usluge ciscenja auta,ulica itd... :thumbup:
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#1279 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by frfi. »

Mr. Brightside wrote:ups :roll:

Image
:shock: :? :-)

a gdje nalazis ove slike, svegat' :-D :-D
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#1280 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Mr. Brightside »

na nasem studentskom portalu etf.ba :D :lol:

i meni ga zao :cry: :lol:
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#1281 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by frfi. »

hej ba to sam 3 puta posjetila nakon prve godin e :lol: sad cu morat, zaintrigir'o si me :D :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1283 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by PipiDugaDevetka »

Društvo |Objavljeno 07.02.2012. u 12:35 Podijeli1663
Otac jednogodišnjih blizanaca
Iz Kaknja autostopom došao čistiti snijeg u Sarajevu za 10 KM
Otac jednogodišnjih blizanaca, sina i kćerke, Adis Imširović iz Kaknja već dva dana dolazi u Sarajevo kako bi čisteći snijeg zaradio nešto novca da prehrani suprugu i djecu.
Piše: N. J.

Adis Imširović (Foto: Aida Džaferović/Sarajevo-x.com)

Adisa je u Sarajevo natjerala krajnja nevolja, jer već dugo ne može naći posao u Kaknju, iako je spreman raditi sve.

"Došao sam autostopom jučer iz Kaknja, kako bih ovdje zaradio nešto novca čisteći snijeg. Čistim prilaze zgradama, automobile, sve što treba. Auto čistim od snijega za 10 KM. Ipak, ne mogu reći da ima posla, jučer sam zaradio jedva 20 KM", kazao nam je Adis.

Kako nije imao gdje prenoćiti u Sarajevu, jučer se vratio u Kakanj, a jutros je ponovo došao, također stopirajući. S porodicom u Kaknju živi u jednoj sobici na željezničkoj stanici, a supruga ne može raditi jer mora čuvati djecu, uz to je i bolesna.

Svi koji žele angažovati Adisa mogu ga pozvati na broj 063/233-395.
(Sarajevo-x.com)
Javio se direktno u program Radio FBiH Adis, pa kaže da su se njega odrekli njegovi roditelji, a punac i punica svoje kćerke jer se udala za muslimana. Supruga mu je pravoslavna Srpkinja.
:(
User avatar
Better Man
Posts: 16739
Joined: 01/10/2006 20:10

#1284 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Better Man »

Ma, treba zatvoriti sve ulice u Sarajevu za sva vozila izuzev gradskog saobraćaja, taxi službi, hitne pomoći, policije i drugih službi spašavanja i to sve dok je vanredna situacija, kako bi se moglo normalno čistiti i uklanjati snjeg sa ulica! Oni koji ne bi poštovali odluku isključiti iz saobraćaja i naplatiti minimalno 500 KM kazne!
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1285 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Nisrin »

Better Man wrote:Ma, treba zatvoriti sve ulice u Sarajevu za sva vozila izuzev gradskog saobraćaja, taxi službi, hitne pomoći, policije i drugih službi spašavanja i to sve dok je vanredna situacija, kako bi se moglo normalno čistiti i uklanjati snjeg sa ulica! Oni koji ne bi poštovali odluku isključiti iz saobraćaja i naplatiti minimalno 500 KM kazne!
:thumbup:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1286 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by PipiDugaDevetka »

A jedan wrote:
PipiDugaDevetka wrote: pa kaže da su se njega odrekli njegovi roditelji, a punac i punica svoje kćerke jer se udala za muslimana. Supruga mu je pravoslavna Srpkinja. :(
jao sta nam religija uradi :( :( :(
Kaže da žive u nekom tuđem stanu u željezničkoj stanici Ilijaš (Nisam dobro čuo, pa nisam siguran je li stanica Ilijaš ili Kakanj).
Hendrix
Posts: 4101
Joined: 27/02/2004 00:00

#1287 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Hendrix »

Nije ovaj jadan čovjek jedini koji je došao u Sa da nešto zaradi, juče sam gledao na TvSa isto momka iz Zenice koji je isto došao da čisti ne bi li zaradio šta, dok se u isto vrijeme gospoda ne diže iz stanova ( čast izuzecima) i čeka da im neko očisti.

Jebiga neko borda u parkuši povazdan pa na fejs odma da se objavi, a neko iz Kaknja stopa da bi čistio snijeg i prehranio porodicu...to je taj bosanski duh, nema dalje.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1288 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by O'zone »

Morma kritikovati koordinatore čišćenja grada. Juče su pripadnici sudske policije i SIPE očistili plato ispred Ustavnog suda FBiH dovoljno da sva vozila i osoblje mogu prići ali danas je već angažovana teška mehanizacija da slučajno ne bi ostala gomila snijega ispred zgrade

Image

U isto vrijeme ne postoji trotoar od mosta na Skenderiji prema Marijin dvoru i pješaci idu šinama a kad tramvaj naiđe bacaju se u snijeg

Image

Trotoar u ulici Terezije je samo jedna prtina

Image

Ulica prema Alipašinoj džamiji skoro pa svedena na jednu traku putnici čekaju trolu na samom kolovozu

Image
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#1289 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Troll_Happens »

Nisu mi jasni ovi kreteni koji po svaku cijenu hoce i koriste auto. Nema gdje da ga parkira ali dzaba hajvani moraju ici. Ljubo Beslic svaka mu cast dao punu zabranu i samo po dzepu ukoliko se pojavi a da nije policija hitna ili vatrogasci. Sad dosla grtalica da cisti plato ne moze od papaka koji su blokirali ulaz i sjede po kaficima. :x
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#1290 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by slobodni armirach »

mocni 'ekonomski' Mostar nije mogao da se sabere za bagere, iz Zenice otisle tri grtalice da im pomognu.

Ponasaju se ko da su Maldivi a ne Mostar, isto da snijega vidjeli nisu.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1291 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by vjesticanametli »

Nisrin wrote:
Better Man wrote:Ma, treba zatvoriti sve ulice u Sarajevu za sva vozila izuzev gradskog saobraćaja, taxi službi, hitne pomoći, policije i drugih službi spašavanja i to sve dok je vanredna situacija, kako bi se moglo normalno čistiti i uklanjati snjeg sa ulica! Oni koji ne bi poštovali odluku isključiti iz saobraćaja i naplatiti minimalno 500 KM kazne!
:thumbup:
ok ali onda treba da proglase i neradni dan jer ja nikako ne mogu doci na posao ako ne idem autom a poslodavca to bas nije briga.............ako su vama poslovi pred nosom meni moj nije
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#1292 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Ambrozija »

vjesticanametli wrote:
Nisrin wrote:
Better Man wrote:Ma, treba zatvoriti sve ulice u Sarajevu za sva vozila izuzev gradskog saobraćaja, taxi službi, hitne pomoći, policije i drugih službi spašavanja i to sve dok je vanredna situacija, kako bi se moglo normalno čistiti i uklanjati snjeg sa ulica! Oni koji ne bi poštovali odluku isključiti iz saobraćaja i naplatiti minimalno 500 KM kazne!
:thumbup:
ok ali onda treba da proglase i neradni dan jer ja nikako ne mogu doci na posao ako ne idem autom a poslodavca to bas nije briga.............ako su vama poslovi pred nosom meni moj nije
Niko ne razumije nikoga :(
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1293 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by vjesticanametli »

ama razumijem vjeruj mi i sutra planiram bar dvoje povesti sa stanice jer 3 ide sa mnom ..........idemo 1 autom da ne bi isli sa 3 auta ali ne mozes ti nesto proglasiti a izrabljivaci ne daju slobodno i moras ici...........moja firma nije takva ali ima takvih i ja tamo imam parking i ne smetam nikom ko zeli da cisti ali tamo niko ne cisti vec mi sami i zato mi ne proglasavajte nista............pa nije london :D
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#1294 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by slobodni armirach »

kako se cisti snijeg sa ulica
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#1295 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by slobodni armirach »



koji bezobrazluk, jos i po noci rade :D
u ovoj nasoj primorskoj zemlji sa 6438 km morske obale ovakav vid rada je nezamisliv

Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#1296 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Ambrozija »

vjesticanametli wrote:ama razumijem vjeruj mi i sutra planiram bar dvoje povesti sa stanice jer 3 ide sa mnom ..........idemo 1 autom da ne bi isli sa 3 auta ali ne mozes ti nesto proglasiti a izrabljivaci ne daju slobodno i moras ici...........moja firma nije takva ali ima takvih i ja tamo imam parking i ne smetam nikom ko zeli da cisti ali tamo niko ne cisti vec mi sami i zato mi ne proglasavajte nista............pa nije london :D
Ovo da niko ne razmije nikoga sam rekla u tvoju korist jer te ja shvatam u potpunosti, vjeruj mi!
User avatar
hypko_nurko
Posts: 2385
Joined: 28/12/2011 13:54

#1297 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by hypko_nurko »

slobodni armirach wrote:

koji bezobrazluk, jos i po noci rade :D
u ovoj nasoj primorskoj zemlji sa 6438 km morske obale ovakav vid rada je nezamisliv

poredjenje ti je, ono bas. kanada VS bosna i hercegovina ili norveska vs bih. tamo gdje im je snijeg stalno i gdje su navikli na snjezne oluje i smetove za razliku od nas. i plus jos puno bogatije i organizovanije zemlje od nase. i nesto se pitas kako se cisti snijeg
User avatar
Better Man
Posts: 16739
Joined: 01/10/2006 20:10

#1298 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Better Man »

vjesticanametli wrote:
Nisrin wrote:
Better Man wrote:Ma, treba zatvoriti sve ulice u Sarajevu za sva vozila izuzev gradskog saobraćaja, taxi službi, hitne pomoći, policije i drugih službi spašavanja i to sve dok je vanredna situacija, kako bi se moglo normalno čistiti i uklanjati snjeg sa ulica! Oni koji ne bi poštovali odluku isključiti iz saobraćaja i naplatiti minimalno 500 KM kazne!
:thumbup:
ok ali onda treba da proglase i neradni dan jer ja nikako ne mogu doci na posao ako ne idem autom a poslodavca to bas nije briga.............ako su vama poslovi pred nosom meni moj nije
Nije ni meni posao pred nosom i sigurno mi je dalje do posla nego tebi.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#1299 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by Troll_Happens »

vjesticanametli wrote:
Nisrin wrote:
Better Man wrote:Ma, treba zatvoriti sve ulice u Sarajevu za sva vozila izuzev gradskog saobraćaja, taxi službi, hitne pomoći, policije i drugih službi spašavanja i to sve dok je vanredna situacija, kako bi se moglo normalno čistiti i uklanjati snjeg sa ulica! Oni koji ne bi poštovali odluku isključiti iz saobraćaja i naplatiti minimalno 500 KM kazne!
:thumbup:
ok ali onda treba da proglase i neradni dan jer ja nikako ne mogu doci na posao ako ne idem autom a poslodavca to bas nije briga.............ako su vama poslovi pred nosom meni moj nije
Pa i ne treba da ides na posao dok se snijeg ne ocisti i ne uspostavi normalna kominikacija. Znaci umjesto olovke i papira da se latis lopate ne samo ti nego svako ko radi da se sve ocisti. Ovako mozemo srati do maja i cekati sunce da otopi.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1300 Re: Počistite li ikad ispred kućnog praga?

Post by vjesticanametli »

ja i

ja sam dala svoj doprinos i nije lijepo reci nekom da sere pa me preskoci ubuduce molim te
ja na posao zelim da idem i ici cu a ti radi sta hoces pa eto i iskoristi ovo vrijeme i vadi se da ne ides
Post Reply