Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#7401 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by vjeshalica »

emigrazione wrote: 18/12/2021 21:32 Pa za njih je Alagić papak, seljak i điber bio i prije 25 godina....kakve su civilizacije nestale, a ovo nase jebeno nakaradno pleme nekako opstaje iz ko zna kojeg razloga
Samo oni nisu bili olos prije 25 godina....njima je u fundamentu biti oloscina,drustvena sljaka...zato i opstaju,ovo su njihova vremema
User avatar
juve32
Posts: 38
Joined: 02/04/2013 17:39

#7402 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by juve32 »

emigrazione wrote: 18/12/2021 21:32 Pa za njih je Alagić papak, seljak i điber bio i prije 25 godina....kakve su civilizacije nestale, a ovo nase jebeno nakaradno pleme nekako opstaje iz ko zna kojeg razloga
Nije to razlog zasto stanari nece promjenu, razlog je promjena dokumenata, zajebancije oko toga
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#7403 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by vjeshalica »

juve32 wrote: 18/12/2021 22:00
emigrazione wrote: 18/12/2021 21:32 Pa za njih je Alagić papak, seljak i điber bio i prije 25 godina....kakve su civilizacije nestale, a ovo nase jebeno nakaradno pleme nekako opstaje iz ko zna kojeg razloga
Nije to razlog zasto stanari nece promjenu, razlog je promjena dokumenata, zajebancije oko toga
:lol: kojih dOkomenata?
User avatar
juve32
Posts: 38
Joined: 02/04/2013 17:39

#7404 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by juve32 »

vjeshalica wrote: 18/12/2021 22:12
juve32 wrote: 18/12/2021 22:00

Nije to razlog zasto stanari nece promjenu, razlog je promjena dokumenata, zajebancije oko toga
:lol: kojih dOkomenata?
pitaj njih, to je navedeno kao glavni razlog kod vecine
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#7405 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by vjeshalica »

juve32 wrote: 18/12/2021 22:15
vjeshalica wrote: 18/12/2021 22:12

:lol: kojih dOkomenata?
pitaj njih, to je navedeno kao glavni razlog kod vecine
U licnoj,vozackoj adresa ne pise,ni u zdravstvenoj...u prijavnici se automatski to prepravi, mozda im ostaje saobracajna i potvrda o registraciji za vozilo....
To je seljacka izvlakusa
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#7406 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by BadBoy »

Ko još mijenja dokumente kad se preseli? :lol:
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#7407 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nivla »

ne mijenja se opstina, samo adresa, ode se u lokalno cips ured i prijavi nova adresa, otprilike 5 minuta traje promjena adrese ako je u istoj opstini
kad se mijenja opstina prebivalista, debili su donijeli da moras mijenjat i vozacku dozvolu cim zamijenis licnu, retardiran zakon jer ako je sve uvezano nema razloga da se mora vozacka mijenjati, kad mogu odmah iscitati adresu iz cips baze bilo gdje u bih
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65595
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7408 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Nek im se cips promijeni po sluzbenoj duznosti i sve ok.
morelSeLezat
Posts: 275
Joined: 24/02/2021 23:51

#7409 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by morelSeLezat »

_BataZiv_0809 wrote: 18/12/2021 23:01 Nek im se cips promijeni po sluzbenoj duznosti i sve ok.
Da li se tako mijenja i za ZK? Da li treba mijenjat kod banaka sta? Ne znam, samo pitam :mrgreen:
Ili promjena ulice stvarno samo utice na saobracajnu i vlasnicku? Sta je s racunima svim, da li stanari trebaju javiti oko tih promjena ili ce ovi nasi znati sami to uraditi? Da li se saobracajna i vlasnicka moraju odma promijeniti ili moze pri sljedecoj registraciji? Kakvi jos dokumenti postoje na koje adresa utice :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#7410 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by vjeshalica »

To racubi bi se po automatizmu trebali promjeniti jer nece ih dostavljati ili vrsiti obracune na nepostojecim adresama
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#7411 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by vjeshalica »

nivla wrote: 18/12/2021 22:58 ne mijenja se opstina, samo adresa, ode se u lokalno cips ured i prijavi nova adresa, otprilike 5 minuta traje promjena adrese ako je u istoj opstini
kad se mijenja opstina prebivalista, debili su donijeli da moras mijenjat i vozacku dozvolu cim zamijenis licnu, retardiran zakon jer ako je sve uvezano nema razloga da se mora vozacka mijenjati, kad mogu odmah iscitati adresu iz cips baze bilo gdje u bih
To je relativno, prebivaliste i boraviste nije isto.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7412 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Chmoljo »

morelSeLezat wrote: 18/12/2021 23:16
_BataZiv_0809 wrote: 18/12/2021 23:01 Nek im se cips promijeni po sluzbenoj duznosti i sve ok.
Da li se tako mijenja i za ZK? Da li treba mijenjat kod banaka sta? Ne znam, samo pitam :mrgreen:
Ili promjena ulice stvarno samo utice na saobracajnu i vlasnicku? Sta je s racunima svim, da li stanari trebaju javiti oko tih promjena ili ce ovi nasi znati sami to uraditi? Da li se saobracajna i vlasnicka moraju odma promijeniti ili moze pri sljedecoj registraciji? Kakvi jos dokumenti postoje na koje adresa utice :mrgreen:
ZK sam, banka dovoljno je odnijeti CIPS uvjerenje koje si prethodno promijenio, nebitno je li preseljenje ili mijenjanje ulice, komunalije same mijenjaju, za saobraćajnu i vlasničku ne znam. znam da treba malo više vremena za saobaćajnu i vlasničku kada se opština promijeni jer se tada mora mijenjati i lična i vozačka.

inače, nema gužve na ličnim tako da...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24407
Joined: 08/09/2005 20:08

#7413 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Nedavno sam mijenjao adresu. Sreca da je u istoj opcini. Osim sto me je radnica na salteru napravila budalom sa pogresnim informacijama pa se oduzilo na 3 dana.

Nego, morao sam donijeti zk (redovnim putem cekanje cca. 2-3 sata u redu ispred suda), i onda otici izvaditi rodne i vjencani u opcinu.
Nije mi dala vise od dvije cips prijave po osobi, kaze idi vrati se u opcinu kopiraj i ovjeri u opcini cips ako ti fali - ispred opcine red 50 metara (rijesio na drugi nacin).

I kada sam konacno zavrsio tu proceduru (moraju svi punoljetni licno doci na salter), onda sam morao ici u banku, bh telecom, i u poreznu upravu za promjenu na poreznoj kartici. (a prije toga se od poslodavca mora obezbjediti original porezna kartica da bi se odnijela u poreznu)
Porezna bude sutradan, moras licno doci. Tri dana sa posla idi mijenjaj adresu.

Plus, ima problem sa zk izvadkom. U zk izvadku te novogradnje 100% nece pisati adresa nova. Onda moras ici u mjesnu zajednicu i traziti potvrdu o adresi da bi teta u cipsu mogla sravniti vlasnika stana sa adresom stana.

Da mi kazu ide tvoje ime na ulicu ja bih rekao neka hvala. Necu da mijenjam dokumente.
noviclan
Posts: 10807
Joined: 31/10/2013 06:48

#7414 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by noviclan »

Chmoljo wrote: 19/12/2021 00:28
morelSeLezat wrote: 18/12/2021 23:16

Da li se tako mijenja i za ZK? Da li treba mijenjat kod banaka sta? Ne znam, samo pitam :mrgreen:
Ili promjena ulice stvarno samo utice na saobracajnu i vlasnicku? Sta je s racunima svim, da li stanari trebaju javiti oko tih promjena ili ce ovi nasi znati sami to uraditi? Da li se saobracajna i vlasnicka moraju odma promijeniti ili moze pri sljedecoj registraciji? Kakvi jos dokumenti postoje na koje adresa utice :mrgreen:
ZK sam, banka dovoljno je odnijeti CIPS uvjerenje koje si prethodno promijenio, nebitno je li preseljenje ili mijenjanje ulice, komunalije same mijenjaju, za saobraćajnu i vlasničku ne znam. znam da treba malo više vremena za saobaćajnu i vlasničku kada se opština promijeni jer se tada mora mijenjati i lična i vozačka.

inače, nema gužve na ličnim tako da...
Super neka nam iz opcine na novu adresu posalju cips (mozda tri-cetiri primjerka) kako bi dalje obavijestili druge o nametnutoj promjeni
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#7415 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by made_in_sarajevo »

Ajatolah_ wrote: 18/12/2021 21:31
made_in_sarajevo wrote: 18/12/2021 21:23

Do 12h mrzim sebe, od 12h cijeli svijeti.
Pa ljudima smeta to što je odluci prethodila anketa na kojoj je 85% ljudi bilo protiv. Zašto je onda rađena ikakva anketa, ako će rezultat biti ignorisan?
Ne spominjem ja mjenjanje ulice nego dezurnog pametologa koja moze zajedno pod ruku sa zahiragicem, a inace joj je neki dedo zivio u inat kuci garant, pa zato ljude koji zive u novogradnji naziva dosljacima, seljacima, itd. Jos suze nije obrisala sto su je mrsnuli sa konkursa za policiju, a kad ovoliko mrzi sviju zamisli samo kakva bi tek policajka bila
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#7416 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by vjeshalica »

made_in_sarajevo wrote: 19/12/2021 07:43
Ajatolah_ wrote: 18/12/2021 21:31
Pa ljudima smeta to što je odluci prethodila anketa na kojoj je 85% ljudi bilo protiv. Zašto je onda rađena ikakva anketa, ako će rezultat biti ignorisan?
Ne spominjem ja mjenjanje ulice nego dezurnog pametologa koja moze zajedno pod ruku sa zahiragicem, a inace joj je neki dedo zivio u inat kuci garant, pa zato ljude koji zive u novogradnji naziva dosljacima, seljacima, itd. Jos suze nije obrisala sto su je mrsnuli sa konkursa za policiju, a kad ovoliko mrzi sviju zamisli samo kakva bi tek policajka bila
Koji tebe kompleksi prase u zivotu kad raspravljas o davnim proslim vremenima...kakav zahiragic kakve gluposti, i sto se tice njega njemu i zahvalite jer da njega nema ne bi bili tu gdje jeste 8-)
Ti mu posebno zahvali,glavna ti je uloga srat po policiji jer nisi uspio,pocev od trazenja posla sekJuritija,policije pa do primanja samara za kriminal,i naso se nekome nesto pricat.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#7417 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Dosadno mii »

juve32 wrote: 18/12/2021 22:00
emigrazione wrote: 18/12/2021 21:32 Pa za njih je Alagić papak, seljak i điber bio i prije 25 godina....kakve su civilizacije nestale, a ovo nase jebeno nakaradno pleme nekako opstaje iz ko zna kojeg razloga
Nije to razlog zasto stanari nece promjenu, razlog je promjena dokumenata, zajebancije oko toga
Pa to.
Svako bi isto rekao da hoce njegovu ulicu da mijenjaju.
Sto nisu o nazivu razmisljali kad su dozvolili gradnju ti iz opstine
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7418 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by foxlife »

ma glupost je uopste stavljati imena ulica po politicarima vodjama vojnim ovim onim
da smo pametni pa da ulice nazovemo po zivotinjama biljakama i sl ne bi se niko imao buniti a sto ovaj sto ne moze onaj a sto moze onaj itd
mozda znanstvenici i sl sto se tice ljudi ostalo neka budu dio istorije kojoj pripadaju a ne kao nazivi ulica
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#7419 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by jasib »

addem wrote: 18/12/2021 17:28
jasib wrote: 17/12/2021 07:56

Nije pitanje ko će živjeti u ovom objektu "Roof gardens" na Trebeviću, nego kako se dobija građevinska dozvola za gradnju ovakvog objekta usred šume. Zar nije Trebević zaštićeno područje, park prirode, ili nije...

Znači li ovaj objekat da svaki skorojević, kad mu se nadigne i poželi Sarajlijama uzimati novac na ovakvim i sličnim projektima, da može odabrati lokaciju usred šume, na oranici, na livadama i pašnjacima, i započeti gradnju staništa snobovima, unatoč pravilima i propisima prostornih planova?
Ovo je istocno sarajevo. Republika sumska. I tu cd bogatuni da zive nije to pravljeno za sirotinju sto radi od 8 do 17.
Gdje su sada "eko", "zelena" udruženja, Anes Podić i ostali, koji stalno uzbunjuju javnost ugroženim ekološkim sistemom u BiH :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24407
Joined: 08/09/2005 20:08

#7420 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

jasib wrote: 19/12/2021 12:08 Gdje su sada "eko", "zelena" udruženja, Anes Podić i ostali, koji stalno uzbunjuju javnost ugroženim ekološkim sistemom u BiH
Hahahahahahahaha
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#7421 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by made_in_sarajevo »

vjeshalica wrote: 19/12/2021 09:24
made_in_sarajevo wrote: 19/12/2021 07:43

Ne spominjem ja mjenjanje ulice nego dezurnog pametologa koja moze zajedno pod ruku sa zahiragicem, a inace joj je neki dedo zivio u inat kuci garant, pa zato ljude koji zive u novogradnji naziva dosljacima, seljacima, itd. Jos suze nije obrisala sto su je mrsnuli sa konkursa za policiju, a kad ovoliko mrzi sviju zamisli samo kakva bi tek policajka bila
Koji tebe kompleksi prase u zivotu kad raspravljas o davnim proslim vremenima...kakav zahiragic kakve gluposti, i sto se tice njega njemu i zahvalite jer da njega nema ne bi bili tu gdje jeste 8-)
Ti mu posebno zahvali,glavna ti je uloga srat po policiji jer nisi uspio,pocev od trazenja posla sekJuritija,policije pa do primanja samara za kriminal,i naso se nekome nesto pricat.
Kao prvo fasistima kao zahiragicu ja nemam sta zahvaliti. Majcina strana Milosa Obilica poslije Kotromaniceva, oceva strana dosli iz Prozora kad je Rama pustena. Jebiga ja se ne stidim za razliku od tebe gdje ti je pradedo zivio u inat kuci garant.

Sto se tice kompleksa jedino si ti sa kompleksima i jedino ti ovdje sve redom mrzis i pljujes. O tome da je serem po policiji prestao davno, da trazim posao sekjuritija nikad, da pucam samare kriminalcima vrlo rad daj mi vlast pa da vidis. Prije tebe pokusao u policiji i okreno se privatluku i zamisli ali tesko ti mozes dobaciti dotle iz privatluka digao kredit i kupio sebi stan u Tibri da sam precizan. Nesto kad pogledam kulturu vecine komsija sigurno nisu sljakali od nekud. Onih par su ko i ti, cim oci otvori jebe boga, majku i mrzi sve redom pocevsi od sebe.

Jedino gdje ja imam komplekse i gdje se palim su sda i fasisti, a tvoje razmisljanje nije daleko od njih.

Uzivaj sa mrznjom i kad vidim tvoj post povraca mi se od muke i mrznje. Foe je zakon, a sad pljuj i dalje i budi svakom loncu poklopac. 8-)
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#7422 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by BadBoy »

foxlife wrote: 19/12/2021 11:25 ma glupost je uopste stavljati imena ulica po politicarima vodjama vojnim ovim onim
da smo pametni pa da ulice nazovemo po zivotinjama biljakama i sl ne bi se niko imao buniti a sto ovaj sto ne moze onaj a sto moze onaj itd
mozda znanstvenici i sl sto se tice ljudi ostalo neka budu dio istorije kojoj pripadaju a ne kao nazivi ulica
Samo američki sistem: prva, druga, treća, 57. itd.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#7423 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by foxlife »

BadBoy wrote: 19/12/2021 14:50
foxlife wrote: 19/12/2021 11:25 ma glupost je uopste stavljati imena ulica po politicarima vodjama vojnim ovim onim
da smo pametni pa da ulice nazovemo po zivotinjama biljakama i sl ne bi se niko imao buniti a sto ovaj sto ne moze onaj a sto moze onaj itd
mozda znanstvenici i sl sto se tice ljudi ostalo neka budu dio istorije kojoj pripadaju a ne kao nazivi ulica
Samo američki sistem: prva, druga, treća, 57. itd.
ma moze i tako samo da odjebu vise sa ovim e ovaj valja ovaj ne valja
benzapen
Posts: 113
Joined: 03/04/2008 15:21

#7424 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by benzapen »

General Alagić je zaslužio svojim djelima da dobije ulicu u Sarajevu. I to puno važniju nego neki komadić ulice na Alipašinom mostu. Da nije bilo Alagića i takvih poput njega sada bi se ta ulica zvala spasovdanska, đenerala sratka ili takvog nekakvog genocidnog naziva.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4366
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#7425 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

ing-ecc wrote: 18/12/2021 17:14 Ima li neki RP za ovo podrucje? Ide li cesta od Merkatora negdje ovde, od M Marulica pa nanize?
ima, tu prolazi Sjeverna longitudinala (nastavak od Mercatora)
Post Reply