Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#6351 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by alica.k »

Grof wrote: 24/01/2021 22:09 Je li iko gledao ove stanove? Zna li se ko je investitor?

https://www.olx.ba/artikal/39267813/nov ... 8m2-otoka/

Ono što je velika mana je blizina pijace, ostalo mi se (bar na slikama) čini dosta korektno.
Ja sam gledala stanove u Adi ,(izmedju ostalog i ovaj stan), mada realno nisam bas imala para da ga tada kupim (bio je skuplji).

Onako, stanovi tuneli, svjetla malo, a najvise me odbio parking, tj nedostatak istog igdje u okolici, osim ako necu da iznajmim od njih...
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#6352 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by starii »

Juče gledam na HRT da je sada u Zagrebu kod novogradnje glavni papir od statičara i kakva je statika zgrade, neće niko da kupi stan bez toga.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#6353 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by yasaq »

starii wrote: 25/01/2021 07:36 Juče gledam na HRT da je sada u Zagrebu kod novogradnje glavni papir od statičara i kakva je statika zgrade, neće niko da kupi stan bez toga.
pa svaka zgrada mora imati papir statičara odnosno projekat !?
maxell_sarajevo
Posts: 2221
Joined: 08/02/2008 19:19

#6354 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by maxell_sarajevo »

Grof wrote: 24/01/2021 22:09 Je li iko gledao ove stanove? Zna li se ko je investitor?

https://www.olx.ba/artikal/39267813/nov ... 8m2-otoka/

Ono što je velika mana je blizina pijace, ostalo mi se (bar na slikama) čini dosta korektno.
E čuj naselje Otoka :-) :-)
User avatar
sime_cipol
Posts: 16291
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#6355 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sime_cipol »

Meni je lokacija OK, ali kao kupca bi me najviše brinulo sta ce se tu napraviti u roku 10 godina, a bojim se da ce biti zgradurine, gdje ce ova zgrada ostati okružena i bez sunca.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#6356 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by uvijekIInikadI »

Sta je to sto je na toj lokaciji OK? Dijamant otiso pod oblake, N otoka ko malo deblje hurmasice, dimnjak toplana umalo ne postade munara bez dzamije, capital Tower, pijaca svijet za sebe ..... Ili možda misliš na udaljenost do grada i tvojih adresa koje koristis, poso, skola, bazen, ....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6357 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Lokacija u smislu tacke u gradu je ok. Mikrolokacija je horor.
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#6358 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Grof »

uvijekIInikadI wrote: 25/01/2021 20:23 Sta je to sto je na toj lokaciji OK? Dijamant otiso pod oblake, N otoka ko malo deblje hurmasice, dimnjak toplana umalo ne postade munara bez dzamije, capital Tower, pijaca svijet za sebe ..... Ili možda misliš na udaljenost do grada i tvojih adresa koje koristis, poso, skola, bazen, ....
Zato sam i pitao. Nisam trenutno u Sarajevu pa da odem na lice mjesta i pogledam. Čak i ovako mi se zgrada čini dosta "zagušenom" od okolnih objekata, a da ne pričam da mi na prvu pada blizina pijace i svega što se oko te pijace događa. Tako da rađe :run:
Iako mi je projekt kao projekt skroz ok, nije velika zgrada, raspored stanova je solidan.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6359 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Pijaca se navodno ukida
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#6360 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by vanjki »

_BataZiv_0809 wrote: 25/01/2021 21:28 Pijaca se navodno ukida
Ovo govore kao sto su rekli da ce ulica Dzemala Bijedica biti gotova za godinu.Nevjerujem da ce pijaca ubrzo otici
User avatar
mk ultra
Posts: 19515
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6361 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mk ultra »

Pijaca je u tom statusu zadnjih 10 god
User avatar
sime_cipol
Posts: 16291
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#6362 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sime_cipol »

uvijekIInikadI wrote: 25/01/2021 20:23 Sta je to sto je na toj lokaciji OK? Dijamant otiso pod oblake, N otoka ko malo deblje hurmasice, dimnjak toplana umalo ne postade munara bez dzamije, capital Tower, pijaca svijet za sebe ..... Ili možda misliš na udaljenost do grada i tvojih adresa koje koristis, poso, skola, bazen, ....
_BataZiv_0809 wrote: 25/01/2021 21:07 Lokacija u smislu tacke u gradu je ok. Mikrolokacija je horor.
Vidis kako je Bata razumio, a to sam i ja rekao. U budućnosti ce ta mala zgrada biti non stop u hladu dok niknu svi neboderi okolo.
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#6363 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by NediM17 »

Gledam maloprije "Izvor" na Stupu, ono gdje izgidose oni radnici, "zidjaju" onu novu zgradu, vec prvi sprat. Kako su naguzili ove stanare iz prve zgrade. A ne kontam ko ce im sad kupiti ove stanove u novoj zgradi sto ce gledati u prvu zgradu, viris komsiji u tanjir. :-)
Aequus
Posts: 242
Joined: 04/05/2019 11:55

#6364 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Aequus »

NediM17 wrote: 26/01/2021 13:45 Gledam maloprije "Izvor" na Stupu, ono gdje izgidose oni radnici, "zidjaju" onu novu zgradu, vec prvi sprat. Kako su naguzili ove stanare iz prve zgrade. A ne kontam ko ce im sad kupiti ove stanove u novoj zgradi sto ce gledati u prvu zgradu, viris komsiji u tanjir. :-)
Prave oni iza jos jednu (cesta prema bojniku) ista situacija kao i prema glavnoj, na 5 m od druge zgrade, ali su dosli Bgm do 5-6 sprata sa ab radovima 🙄
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6365 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Sve ce se to rasprodati ako vec nije.
noviclan
Posts: 10941
Joined: 31/10/2013 06:48

#6366 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by noviclan »

Doobra stara dijaspora :kiss:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4462
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6367 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

NediM17 wrote: 26/01/2021 13:45 Gledam maloprije "Izvor" na Stupu, ono gdje izgidose oni radnici, "zidjaju" onu novu zgradu, vec prvi sprat. Kako su naguzili ove stanare iz prve zgrade. A ne kontam ko ce im sad kupiti ove stanove u novoj zgradi sto ce gledati u prvu zgradu, viris komsiji u tanjir. :-)
realno, ako je neko pogledao projekt zgrade znao je šta može očekivati + valjda kod novogradnje obavezno pogledaš i RP da vidiš šta je planirano pod prozorom :)
splinter
Posts: 7440
Joined: 08/10/2011 12:28

#6368 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by splinter »

VladaFBiH wrote: 27/01/2021 09:29
NediM17 wrote: 26/01/2021 13:45 Gledam maloprije "Izvor" na Stupu, ono gdje izgidose oni radnici, "zidjaju" onu novu zgradu, vec prvi sprat. Kako su naguzili ove stanare iz prve zgrade. A ne kontam ko ce im sad kupiti ove stanove u novoj zgradi sto ce gledati u prvu zgradu, viris komsiji u tanjir. :-)
realno, ako je neko pogledao projekt zgrade znao je šta može očekivati + valjda kod novogradnje obavezno pogledaš i RP da vidiš šta je planirano pod prozorom :)
Teško da kod nas narod gleda RP, a nekad je i teško doći do istih. Masa je popušila na tu foru.
Ali ono dole je baš patologija, ne znam kolika je tačno udaljenost od objekata, ali ono je haman prozor uz prozor. Zar nije bilo jednostavnije kupiti zamljište pa onda praviti normalno zgrade, red njih ili nešto tako? Na kraju bi se dobilo još i više stambenih jedinica.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#6369 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 26/01/2021 13:45 Gledam maloprije "Izvor" na Stupu, ono gdje izgidose oni radnici, "zidjaju" onu novu zgradu, vec prvi sprat. Kako su naguzili ove stanare iz prve zgrade. A ne kontam ko ce im sad kupiti ove stanove u novoj zgradi sto ce gledati u prvu zgradu, viris komsiji u tanjir. :-)
Isto kao Tibra, samo niže meščini.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#6370 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by breuer »

dakle, tip ti proda stan u novoj zgradi, hajmo reč čak i solidnoj i onda ti "metne" istu takvu ispred nosa

ne zna čovjek dal plakat il se smijat...
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#6371 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Rijeka_snova »

Živjela sam u Izvoru cca godinu dana i sad zivim par godina u Novoj Otoci i generalno, zvucna izolacija je mnogo bolja u Novoj Otoci, u Izvoru se sve živo čulo, kao da sam imala citavu familiju sa mnom da živi, narocito u hodniku se čulo. Ostalao (kvalitet unutrašnje stolarije, parketa, kupatilskih elemenata) je meni licno bio bolji u Izvoru. Jedan veliki manjak je sto su se pojavili žohari u kuhinji par dana prije nego sam se iselila (bas me je bilo strah da ih ne prenesem sa stvarima u novi stan). Samo u kuhinji kod kuhinjskih elemenata. Pretpostavljam da su dolazili kroz odvode i cijevi. U Novoj Otoci mnogi imaju problema sa mravima, ja ne zasad.

Na drugu stranu lokacija, Izvor i taj dio Stupa mi je totalno bezveze bio za zivot, ne bih nikad odabrala sa familijom da zivim dolje. Nista skoro nema blizu, da je pod nogu, za sve moras ili autom ili tramvajem. Sve je bas podaleko pjeske.

Živjela sam i u novijim zgradama na Gornjim Pofalicima (gdje se autobus okreće) i bilo je ok. Kad si mnogo mlad ne primjecujes stvari pa mi je tako to sve gore ostalo u ok sjecanju :lol:


Dojam novogradnje iz prve ruke.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4462
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6372 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

splinter wrote: 27/01/2021 09:38
VladaFBiH wrote: 27/01/2021 09:29
NediM17 wrote: 26/01/2021 13:45 Gledam maloprije "Izvor" na Stupu, ono gdje izgidose oni radnici, "zidjaju" onu novu zgradu, vec prvi sprat. Kako su naguzili ove stanare iz prve zgrade. A ne kontam ko ce im sad kupiti ove stanove u novoj zgradi sto ce gledati u prvu zgradu, viris komsiji u tanjir. :-)
realno, ako je neko pogledao projekt zgrade znao je šta može očekivati + valjda kod novogradnje obavezno pogledaš i RP da vidiš šta je planirano pod prozorom :)
Teško da kod nas narod gleda RP, a nekad je i teško doći do istih. Masa je popušila na tu foru.
Ali ono dole je baš patologija, ne znam kolika je tačno udaljenost od objekata, ali ono je haman prozor uz prozor. Zar nije bilo jednostavnije kupiti zamljište pa onda praviti normalno zgrade, red njih ili nešto tako? Na kraju bi se dobilo još i više stambenih jedinica.
svaki investitor mora imati isti i ako ti ga ne želi dati samo ti se sve kaže a dodatno su svi dostupni na netu (stara vlast nije dala da se objavljuju promjene ali su sa tadašnjom 6orkom sve do tada usvojene promjene objavljene)... kada daješ tolike pare neznanje te, na žalost, ne opravdava jer ovdje govorimo o životnoj ušteđevini ili skoro pa doživotnom kreditu i sve trebaš 3x provjeriti prije nego što daš pare
splinter
Posts: 7440
Joined: 08/10/2011 12:28

#6373 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by splinter »

VladaFBiH wrote: 27/01/2021 13:07
splinter wrote: 27/01/2021 09:38
VladaFBiH wrote: 27/01/2021 09:29

realno, ako je neko pogledao projekt zgrade znao je šta može očekivati + valjda kod novogradnje obavezno pogledaš i RP da vidiš šta je planirano pod prozorom :)
Teško da kod nas narod gleda RP, a nekad je i teško doći do istih. Masa je popušila na tu foru.
Ali ono dole je baš patologija, ne znam kolika je tačno udaljenost od objekata, ali ono je haman prozor uz prozor. Zar nije bilo jednostavnije kupiti zamljište pa onda praviti normalno zgrade, red njih ili nešto tako? Na kraju bi se dobilo još i više stambenih jedinica.
svaki investitor mora imati isti i ako ti ga ne želi dati samo ti se sve kaže a dodatno su svi dostupni na netu (stara vlast nije dala da se objavljuju promjene ali su sa tadašnjom 6orkom sve do tada usvojene promjene objavljene)... kada daješ tolike pare neznanje te, na žalost, ne opravdava jer ovdje govorimo o životnoj ušteđevini ili skoro pa doživotnom kreditu i sve trebaš 3x provjeriti prije nego što daš pare
Pa eto sam si odgovorio
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4462
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6374 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

splinter wrote: 27/01/2021 13:10
VladaFBiH wrote: 27/01/2021 13:07
splinter wrote: 27/01/2021 09:38
Teško da kod nas narod gleda RP, a nekad je i teško doći do istih. Masa je popušila na tu foru.
Ali ono dole je baš patologija, ne znam kolika je tačno udaljenost od objekata, ali ono je haman prozor uz prozor. Zar nije bilo jednostavnije kupiti zamljište pa onda praviti normalno zgrade, red njih ili nešto tako? Na kraju bi se dobilo još i više stambenih jedinica.
svaki investitor mora imati isti i ako ti ga ne želi dati samo ti se sve kaže a dodatno su svi dostupni na netu (stara vlast nije dala da se objavljuju promjene ali su sa tadašnjom 6orkom sve do tada usvojene promjene objavljene)... kada daješ tolike pare neznanje te, na žalost, ne opravdava jer ovdje govorimo o životnoj ušteđevini ili skoro pa doživotnom kreditu i sve trebaš 3x provjeriti prije nego što daš pare
Pa eto sam si odgovorio
zato sam i napisao ali je investitor morao imati isti i treba ti ga dati ako tražiš
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#6375 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 »

Naslovnica wrote: 27/01/2021 09:59
NediM17 wrote: 26/01/2021 13:45 Gledam maloprije "Izvor" na Stupu, ono gdje izgidose oni radnici, "zidjaju" onu novu zgradu, vec prvi sprat. Kako su naguzili ove stanare iz prve zgrade. A ne kontam ko ce im sad kupiti ove stanove u novoj zgradi sto ce gledati u prvu zgradu, viris komsiji u tanjir. :-)
Isto kao Tibra, samo niže meščini.

Meni se cini da je razmak izmedju zgrada manji nego kod Tibre :shock: Ja sam mislio da ce na onom prostoru ispred zgrade napraviti neki parkic a oni ni manje ni vise nego zgradurinu.
Jedino ih izvlaci sto zgrade ovako estetski izgledaju 10 puta bolje nego Tibra (osim Bulevara i Nove Otoke) ali je ono bas strasno.
Post Reply