Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Kopp
Posts: 48
Joined: 06/09/2022 13:15

#8276 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kopp »

nlt wrote: 10/09/2022 12:31 Ja mislim da u Sarajevu više nema normalnog mjesta za kuću napraviti
Sve je to po sistemu kuća uz kuću, možeš sa krova na krov preskočiti, ograde su na cesti, o parkingu da ne govorim.
Po meni bi idealno bilo da je sljedeći komšija nekih 500 do 1 000 metara udaljen. Uz kuću da imam šadrvan, zidani roštilj, vinovu lozu ispod koje se može isto sjediti :D , nekoliko voćki, ko voli i malo bašte za svoje potrebe, garažu odvojenu od kuće za makar 2 vozila, čitav posjed ograđen itd itd...
Bazen :-)
Ovo se u Sarajevu nema gdje napraviti. Možda tek negdje u Tarčinu
Tome u Sarajevu i nije mjesto. To se pravi van gradova.
lissics
Posts: 501
Joined: 09/08/2018 06:29

#8277 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by lissics »

begluci wrote: 09/09/2022 12:15
acuupo wrote: 09/09/2022 10:46

Boljih ulaganja u sta,daj nam primjer 🙂
u investiciono zlato!
Zlato je losa investicija uvijek bila. Čovjek pita za bolja, a ne lošija ulaganja
Sid the sloth
Posts: 2816
Joined: 30/01/2013 15:56

#8278 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Sid the sloth »

A sta misle dobiti ovi koji bi pravili kucu u ravnici u Sarajevu ako se prica o zdravlju i cistom zraku? Opet si u zagadjenom zraku, opet ne mozes citavu zimu izaci prosetati, sta je konkretno prednost osim sto ti komsija nije nad glavom?
Ima li neki dio grada do kojeg se moze autom zimi a da nije u smogu? Kakav je Sedrenik?

Npr :D
https://www.olx.ba/artikal/43350668/tot ... tari-grad/
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8279 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

ne setaju svi ,pogotovo neki ne vole setati po zimi snijegu i kisi ...meni smog na smeta,cijeli zivot sam u smradu.
smeta mi brdo,selendra,makadam, slajdranje,nedostatak prostora,parkinga,seljacine da mi gledaju u tanjir i disu za vratom...
Sid the sloth
Posts: 2816
Joined: 30/01/2013 15:56

#8280 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Sid the sloth »

Nije ni meni smetao smog dok djecu nisam dobio i malo vise poceo razmisljati o zdravlju. Kad se malo pogleda koliku stetu cini organizmu izlaganje smogu svake godine, bukvalo covjek samo ceka kad ce dobiti rak. Da ne kazem sta cini djeci i njihovom organizmu.
citroen xm
Posts: 18112
Joined: 17/04/2012 22:57

#8281 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by citroen xm »

Kad mi se šeta sjednem u auto i za 15 minuta sam u prirodi van smoga. I taj smog je 2 mjeseca godišnje. Svaki dan se patiti po 2 sata u prevozu zbog posla da bi izbjegao smog, neka hvala.

Odeš iz vukojebine na posao u smogu si 8 sati, djeca u školu 8 sati u smogu... Jedino ako posle posla svi šetate non stop do kreveta.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8282 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

Sid the sloth wrote: 11/09/2022 12:55 Nije ni meni smetao smog dok djecu nisam dobio i malo vise poceo razmisljati o zdravlju. Kad se malo pogleda koliku stetu cini organizmu izlaganje smogu svake godine, bukvalo covjek samo ceka kad ce dobiti rak. Da ne kazem sta cini djeci i njihovom organizmu.
ja sam ga udahnuo 70-ih sigurno mnogo vise nego sadasnja djeca,tako da ti suplja ne pije vode.svi mi cekamo rak s obzirom kakva govna jedemo zadnjih 20 godina ,smog je najmanji problem ...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#8283 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by moonca »

Da, pobjechi od smoga. a u kuchi, i u prisustvu djece pushe, bar 12 sati dnevno..
User avatar
_Reds_
Posts: 9362
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#8284 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _Reds_ »

Ja da se mogu organizovati, rado bih zivio na planini.
Sid the sloth
Posts: 2816
Joined: 30/01/2013 15:56

#8285 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Sid the sloth »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/09/2022 13:06
Sid the sloth wrote: 11/09/2022 12:55 Nije ni meni smetao smog dok djecu nisam dobio i malo vise poceo razmisljati o zdravlju. Kad se malo pogleda koliku stetu cini organizmu izlaganje smogu svake godine, bukvalo covjek samo ceka kad ce dobiti rak. Da ne kazem sta cini djeci i njihovom organizmu.
ja sam ga udahnuo 70-ih sigurno mnogo vise nego sadasnja djeca,tako da ti suplja ne pije vode.svi mi cekamo rak s obzirom kakva govna jedemo zadnjih 20 godina ,smog je najmanji problem ...
Nije bas uporedivo 70-ih i sad. Imas 100x vise auta a samim time i cestica od dizela koje ne mogu nigdje jer su zarobljene u smogu. Isto tako puno vise lozista. A to suplja, sumnjam da si neki strucnjak kao i ja, procitaj koju o tome.
Sid the sloth
Posts: 2816
Joined: 30/01/2013 15:56

#8286 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Sid the sloth »

_Reds_ wrote: 11/09/2022 13:26 Ja da se mogu organizovati, rado bih zivio na planini.
To mozes sam ili ako ste samo ti i zena. Cim imas djecu nema od planine nista, sto zbog stalnih posjeta doktorima, sto zbog druzenja s drugom djecom i jos milion drugih razloga.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16282
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#8287 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sime_cipol »

Sid the sloth wrote: 11/09/2022 13:35
bitanga_sa_otesa wrote: 11/09/2022 13:06

ja sam ga udahnuo 70-ih sigurno mnogo vise nego sadasnja djeca,tako da ti suplja ne pije vode.svi mi cekamo rak s obzirom kakva govna jedemo zadnjih 20 godina ,smog je najmanji problem ...
Nije bas uporedivo 70-ih i sad. Imas 100x vise auta a samim time i cestica od dizela koje ne mogu nigdje jer su zarobljene u smogu. Isto tako puno vise lozista. A to suplja, sumnjam da si neki strucnjak kao i ja, procitaj koju o tome.
Jesi li ikad vidio crni snijeg? Ja poslije rata nikad, prije rata bio redovna pojava. Kukate na današnji smog, prije rata je znalo po mjesec da ne vidis sunce. Danasnje Sarajevo je Vlašić u odnosu na ono prije rata sto se tiče kvalitete zraka.
User avatar
Truba
Posts: 81730
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8288 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/09/2022 13:06
Sid the sloth wrote: 11/09/2022 12:55 Nije ni meni smetao smog dok djecu nisam dobio i malo vise poceo razmisljati o zdravlju. Kad se malo pogleda koliku stetu cini organizmu izlaganje smogu svake godine, bukvalo covjek samo ceka kad ce dobiti rak. Da ne kazem sta cini djeci i njihovom organizmu.
ja sam ga udahnuo 70-ih sigurno mnogo vise nego sadasnja djeca,tako da ti suplja ne pije vode.svi mi cekamo rak s obzirom kakva govna jedemo zadnjih 20 godina ,smog je najmanji problem ...
Prije se umiralo nije znalo od cega
A sada dijagnostika imenuje bolesti i dan smrti

Takodjer gotovo sve najcesce bolesti su nestale ili svedene na minimum jedino ostaje ta bolest na tri slova naziv za 300 400 slicnih oboljenja
User avatar
_Reds_
Posts: 9362
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#8289 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _Reds_ »

Sid the sloth wrote: 11/09/2022 13:36
_Reds_ wrote: 11/09/2022 13:26 Ja da se mogu organizovati, rado bih zivio na planini.
To mozes sam ili ako ste samo ti i zena. Cim imas djecu nema od planine nista, sto zbog stalnih posjeta doktorima, sto zbog druzenja s drugom djecom i jos milion drugih razloga.
Ma mozes, ako ti se poklapa posao (imaš većinom reki remote posao), i ako djeca idu u OS.

Gore trunutno imas prevoz u skolu, prijatelji mi gore prakticno zive. Po djecu im dodje kombi ujutro, i popodne vrate.


@sime_cipol za znači da je ova priča laž ? Koridori, klnici, palci. Nemamo vode, a 70-80% izgube od izvorišta do kupca i slično?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8290 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

Sid the sloth wrote: 11/09/2022 13:35

Nije bas uporedivo 70-ih i sad. Imas 100x vise auta a samim time i cestica od dizela koje ne mogu nigdje jer su zarobljene u smogu. Isto tako puno vise lozista. A to suplja, sumnjam da si neki strucnjak kao i ja, procitaj koju o tome.
ja sam magistar forumske mudologije za demagogiju.... nadji podatke o zagadjenju 1978. pa onda 2018., pa nam ovdje postavi da vidimo razliku .
da si sta procitao znao bi da smog i zagadjenje ima veze s autima jedno 10%, s cumurom i lozenjem je bio problem ...napisao ti je sime cipol o crnom snijegu kojeg se i ja sjecam u sarajevu kad sam bio mali i da se nije moglo disati napolju koliko je bazdilo na cumur....da se sjecas toga ne bi pisao gluposti.ili se nisi rodio u sarajevu ili si premlad....
User avatar
_Reds_
Posts: 9362
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#8291 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _Reds_ »

Pa DM je to otpjevao ;)
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#8292 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

Sid the sloth wrote: 11/09/2022 12:42 A sta misle dobiti ovi koji bi pravili kucu u ravnici u Sarajevu ako se prica o zdravlju i cistom zraku? Opet si u zagadjenom zraku, opet ne mozes citavu zimu izaci prosetati, sta je konkretno prednost osim sto ti komsija nije nad glavom?
Ima li neki dio grada do kojeg se moze autom zimi a da nije u smogu? Kakav je Sedrenik?

Npr :D
https://www.olx.ba/artikal/43350668/tot ... tari-grad/
Vogošča je zanimljiva .
Još kad tunel prodze .... ihhh :izet:
Sid the sloth
Posts: 2816
Joined: 30/01/2013 15:56

#8293 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Sid the sloth »

sime_cipol wrote: 11/09/2022 13:40
Sid the sloth wrote: 11/09/2022 13:35

Nije bas uporedivo 70-ih i sad. Imas 100x vise auta a samim time i cestica od dizela koje ne mogu nigdje jer su zarobljene u smogu. Isto tako puno vise lozista. A to suplja, sumnjam da si neki strucnjak kao i ja, procitaj koju o tome.
Jesi li ikad vidio crni snijeg? Ja poslije rata nikad, prije rata bio redovna pojava. Kukate na današnji smog, prije rata je znalo po mjesec da ne vidis sunce. Danasnje Sarajevo je Vlašić u odnosu na ono prije rata sto se tiče kvalitete zraka.
To sto si vidio crni snijeg ne mora znaciti da je zrak bio zagadjeniji. Bukvalno su mjerenja stetnih cestica iz godine u godinu sve gora i zagadjenje je sve vece zbog auta + lozenja uglja a prije je bio samo ugalj.
bitanga_sa_otesa wrote: 11/09/2022 13:46
Sid the sloth wrote: 11/09/2022 13:35

Nije bas uporedivo 70-ih i sad. Imas 100x vise auta a samim time i cestica od dizela koje ne mogu nigdje jer su zarobljene u smogu. Isto tako puno vise lozista. A to suplja, sumnjam da si neki strucnjak kao i ja, procitaj koju o tome.
ja sam magistar forumske mudologije za demagogiju.... nadji podatke o zagadjenju 1978. pa onda 2018., pa nam ovdje postavi da vidimo razliku .
da si sta procitao znao bi da smog i zagadjenje ima veze s autima jedno 10%, s cumurom i lozenjem je bio problem ...napisao ti je sime cipol o crnom snijegu kojeg se i ja sjecam u sarajevu kad sam bio mali i da se nije moglo disati napolju koliko je bazdilo na cumur....da se sjecas toga ne bi pisao gluposti.ili se nisi rodio u sarajevu ili si premlad....
Pa i ja sam otprilike tako nesto, zato sam napisao da nisi strucnjak kao ni ja ali mozes procitati kao i ja.
Auto nema veze sa kolicinom smoga i koliko ce cesto se pojaviti, pojavljuje se zbog magle a ne zbog auta. Problem je sto zbog magle sva zagadjenja ostaju u kotlini a sad je puno vise stetnih emitera nego sto je bilo 70-ih, tad je samo ugalj bio problem a sad imas sigurno isto ako ne i vise lozaca uglja + auta cije zagadjenje u slucaju smoga ostaje u kotlini i to udisemo.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8294 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

Sid the sloth wrote: 11/09/2022 18:17

Pa i ja sam otprilike tako nesto, zato sam napisao da nisi strucnjak kao ni ja ali mozes procitati kao i ja.
al ti ne citas i neces da citas.... vec sam ti napisao ,ja sam to izguglao prije 5-6 godina i stavljao na temu sto je bila,ovo cega sad bude 900-1200
70-ih godina nije silazilo ispod 1500...
tuitamo
Posts: 388
Joined: 14/04/2013 00:35

#8295 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by tuitamo »

Zna li se sta o
https://successo.ba/objekat/armonia/ ?

Nekako mi 4k za ovu lokaciju na Sipu mnogo. Pored su vec dvije zgrade. Ne mogu pronaci o kojim projektima se tu radilo.
Sid the sloth
Posts: 2816
Joined: 30/01/2013 15:56

#8296 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Sid the sloth »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/09/2022 18:30
Sid the sloth wrote: 11/09/2022 18:17

Pa i ja sam otprilike tako nesto, zato sam napisao da nisi strucnjak kao ni ja ali mozes procitati kao i ja.
al ti ne citas i neces da citas.... vec sam ti napisao ,ja sam to izguglao prije 5-6 godina i stavljao na temu sto je bila,ovo cega sad bude 900-1200
70-ih godina nije silazilo ispod 1500...
Nesto mi je tesko povjerovati da se mjerio kvalitet zraka i to bas na isti nacin da se obracunavao u vrijeme kad se azbest jos uvijek masovno koristio u gradnji. Moguce da grijesim ali cisto sumnjam.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8297 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

Sid the sloth wrote: 11/09/2022 19:10

Nesto mi je tesko povjerovati da se mjerio kvalitet zraka i to bas na isti nacin da se obracunavao u vrijeme kad se azbest jos uvijek masovno koristio u gradnji. Moguce da grijesim ali cisto sumnjam.
i dalje sumnjaj i lupaj gluposti a nemoj procitati nista sem foruma i jutuba kao i svi milenijalsi.mjerilo se svasta i prije tvog i mog rodjenja samo je manje podataka ali se mogu naci.
kakve veze ima azbest sa lozenjem cumura,kad su sve kotlovnice u sarajevu bile na mazut ili cumur,u svakoj privatnoj kuci se lozio cumur,nije bilo plina ....
Sid the sloth
Posts: 2816
Joined: 30/01/2013 15:56

#8298 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Sid the sloth »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/09/2022 19:17
Sid the sloth wrote: 11/09/2022 19:10

Nesto mi je tesko povjerovati da se mjerio kvalitet zraka i to bas na isti nacin da se obracunavao u vrijeme kad se azbest jos uvijek masovno koristio u gradnji. Moguce da grijesim ali cisto sumnjam.
i dalje sumnjaj i lupaj gluposti a nemoj procitati nista sem foruma i jutuba kao i svi milenijalsi.mjerilo se svasta i prije tvog i mog rodjenja samo je manje podataka ali se mogu naci.
kakve veze ima azbest sa lozenjem cumura,kad su sve kotlovnice u sarajevu bile na mazut ili cumur,u svakoj privatnoj kuci se lozio cumur,nije bilo plina ....
Azbest sam spomenuo u smislu svjesnosti o stetnim stvarima, nesto mi ne djeluje da su 70-ih bas bili toliko svjesni i zabrinuti za zagadjenje kao sto su danas da bi vrsili ista ili bar slicna mjerenja.
U svakoj privatnoj kuci se tada lozio cumur i opet ako uporedis ukupan broj kuca koji je postojao tad u Sarajevu manji je nego broj kuca koje loze cumur danas.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8299 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

Sid the sloth wrote: 11/09/2022 19:29


U svakoj privatnoj kuci se tada lozio cumur i opet ako uporedis ukupan broj kuca koji je postojao tad u Sarajevu manji je nego broj kuca koje loze cumur danas.
lupetas, jer nemas pojma koliko je kuca sruseno da bi se napravila neka naselja koja nisu postojala 70-ih,svaka skola je imala kotlovnicu na cumur,svaka firma,u sred grada u firmi dom bila kotlovnica na cumur ,bilo je tu velikih firmi poput vmc,pretis,zica,energoinvest ....gora sam ja budala sto objasnjavam i natezem se s debilima koji nisu svjesni svoje nesvijesti,aj poyyy
Sid the sloth
Posts: 2816
Joined: 30/01/2013 15:56

#8300 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Sid the sloth »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/09/2022 19:38
Sid the sloth wrote: 11/09/2022 19:29


U svakoj privatnoj kuci se tada lozio cumur i opet ako uporedis ukupan broj kuca koji je postojao tad u Sarajevu manji je nego broj kuca koje loze cumur danas.
lupetas, jer nemas pojma koliko je kuca sruseno da bi se napravila neka naselja koja nisu postojala 70-ih,svaka skola je imala kotlovnicu na cumur,svaka firma,u sred grada u firmi dom bila kotlovnica na cumur ,bilo je tu velikih firmi poput vmc,pretis,zica,energoinvest ....gora sam ja budala sto objasnjavam i natezem se s debilima koji nisu svjesni svoje nesvijesti,aj poyyy
Kako kulturno objasnjavas bolje da uplacujes u pomozi.ba te pare koje bacas na internet.
Post Reply