Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#1751 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Čudna sorta »

praksima74 wrote:Zna li neko nešto više o ovom projektu? Kvalitet gradnje i sl. ; http://stanoviizvor.com/
Zna li neko koliko se kreće kvadrat ovdje?

Baš mi se sviđa raspored kod ovih manjih stanova...


Image
User avatar
amaretto
Posts: 315
Joined: 28/11/2008 13:23
Location: Sarajevo

#1752 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by amaretto »

dyanan wrote:Opet ja sa grijanjem. Interesuje me kako ostali izlaze sa racunima za grijanje u Tibrinim zgradama na Stupu, znaci jesu li to neki normalni/ocekivani iznosi, ili je situacija kao kod mene, a ona je sljedeca: racun za decembar 2013 ni manje ni vise 102,68KM :shock: Naglasavam da garasonjera ima 27m2, te da minimalno 7-8 dana mjesecno ne boravim u stanu. Sto se tice mojih navika vezano za grijanje, otprilike prosjecni potrosac, kad sam u stanu drzim na nekih 22 stepena, dok sam na poslu spustim na 19 ili 20 stepeni, a kada me nema citav dan ili nekoliko dana sputim na 17 stepeni.

Jedino sto moze imati mali uticaj je sto, bar mi se cini, nema komsija lijevo i desno od mog stana, a moze biti ni ispod, pa recimo da to doprinosi malo da je stan hladniji i da treba vise energije, međutim ovoliki iznos racuna mi zvuci normalno za 27m2.

Ima li jos neko nezadovoljan iznosom racuna?

Evo dokaza za iznos racuna :?

Image
Kod mene u C1 113KM na 39m2. Nisam gasio nikako čitav decembar, par puta sam i noću ostavio. Čini se malo puno za ovu kvadraturu al opet kontam lijekovi su skuplji a volim da je toplo u stanu. Imam kolege u A3 zgradi, na 49m2 platili za decembar 40KM. Kad dođem kod njih isključeno im grijanje a oni u kratkim majicama i fakat ugodno toplo. Da nisam bio i vidio ne bi im vjerovao.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#1753 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by L u c i f e r »

Čudna sorta wrote:
praksima74 wrote:Zna li neko nešto više o ovom projektu? Kvalitet gradnje i sl. ; http://stanoviizvor.com/
Zna li neko koliko se kreće kvadrat ovdje?

Baš mi se sviđa raspored kod ovih manjih stanova...


Image
imam filing da je žara :-?
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#1754 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by registrovana onako »

praksima74 wrote:Zna li neko nešto više o ovom projektu? Kvalitet gradnje i sl. ; http://stanoviizvor.com/
Prednosti lokacije



Glavna prednost lokacije je otvorenost terena i povezanost sa turističkim centrima (Bjelašnica i Jahorina) do kojih je potrebno 30-ak minuta vožnje.
:D
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1755 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by johntra »

mislim da ovdje neće ići više od 1.600, sve iznad bi bilo previše...koliko sam skontao danas kad sam dole prolazio, tek je iskopana rupa za temelje, tako da će proći minimum godina do završetka gradnje...
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#1756 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Pooll »

fenjer1982 wrote:@dyanan

zasto ti se 2x obracunao pdv?
Mene isto brine ovaj dupli pdv na racunu koji mu je obracunat... :roll: :roll: :roll:
graditelj
Posts: 113
Joined: 24/01/2012 10:25

#1757 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by graditelj »

Kakav dupli pdv? Sabran je pdv fiksnog i varijabilnog dijela
fenjer1982
Posts: 90
Joined: 12/12/2007 12:55
Location: sarajevo

#1758 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by fenjer1982 »

zbuni me vrijednost varijabilnog dijela sa pdv = fiksni + var bez pdv , pa sam zbog toga mislila da je dodan treci pdv ponovo na varijabilni dio.
= -čitaj kao priblizno jednako :)
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#1759 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Pooll »

fenjer1982 wrote:zbuni me vrijednost varijabilnog dijela sa pdv = fiksni + var bez pdv , pa sam zbog toga mislila da je dodan treci pdv ponovo na varijabilni dio.
= -čitaj kao priblizno jednako :)
I mene ovo priblizno jednako 'ponese' :D
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#1760 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pop_corn »

Uh, sad ste me pravo zabrinuli sa tim računima.
Mi smo prije 7 dana dobili ključeve (C2), juče termostat postavljen a do tad redijatori radili na max. U stanu haos hladno, doduše nema nikoga ispod, iznad i pored nas ali još + vani je toplo, nema mraza. Večeras smo ostavili na 20 stepeni pa ćemo vidjeti kako će biti sutra. Prema ovim vašim računima, ako nastavimo ovako, doći će nam 200 KM :-?

Kad već pišem na ovoj temi da javim da je stan lijepo urađen. Do sad nismo naletili na zamjerku. S obzirom na to da je masa stanova, djeluje mi relativno mirno.
dyanan
Posts: 28
Joined: 16/10/2009 21:27

#1761 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dyanan »

fenjer1982 wrote:@dyanan

zasto ti se 2x obracunao pdv?
Nije dva puta obracunato, iako na prvu tako izgleda...
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#1762 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by macmoodan »

B1 - 27 m2, kad sam uselio zatekao sam 7 rebara niskog radijatora, smrzavao se, onda mi tibrasi dodali jos dva rebra (vise nije moglo stati zbog orjentacije radijatora), i dalje se smrzavao i onda sam platio nesto preko 100km firmi metal-as (oni su proizvodjaci radijatora) da ugrade 8 rebara 120cm visine. Nisam se vise smrzavao, ali nije bilo ni vruce. Racuni tih par mjeseci su se kretali izmedju 70 i 100 km. To je bilo prosle zime, od tada su se komsije uselile, zgrada se tokom ljeta "ugrijala" :roll: , ove zime mi je cesto otvoren prozor jer se ne moze opstat, racuni oko 40km.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#1763 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by kockica_kockica »

dyanan wrote:Opet ja sa grijanjem. Interesuje me kako ostali izlaze sa racunima za grijanje u Tibrinim zgradama na Stupu, znaci jesu li to neki normalni/ocekivani iznosi, ili je situacija kao kod mene, a ona je sljedeca: racun za decembar 2013 ni manje ni vise 102,68KM :shock: Naglasavam da garasonjera ima 27m2, te da minimalno 7-8 dana mjesecno ne boravim u stanu. Sto se tice mojih navika vezano za grijanje, otprilike prosjecni potrosac, kad sam u stanu drzim na nekih 22 stepena, dok sam na poslu spustim na 19 ili 20 stepeni, a kada me nema citav dan ili nekoliko dana sputim na 17 stepeni.

Jedino sto moze imati mali uticaj je sto, bar mi se cini, nema komsija lijevo i desno od mog stana, a moze biti ni ispod, pa recimo da to doprinosi malo da je stan hladniji i da treba vise energije, međutim ovoliki iznos racuna mi zvuci normalno za 27m2.

Ima li jos neko nezadovoljan iznosom racuna?

Evo dokaza za iznos racuna :?

Image
Meni je doslo 38 KM na 27 m2
Meni uglavnom stoji na 20 stepeni, ali u decembru sam pojacavala grijanje na 27 stepeni s vremena na vrijeme.

Ne razumijem kako ti tako veliki racun. Mozda da odes do njih i vidis kako je dosao tako veliki racun.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1764 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

a iz Tibre suklja li ili suklja crni dim. Vjerovatno jos papu nisu izabrali
User avatar
Di Canio
Posts: 120
Joined: 07/10/2013 10:08

#1765 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Di Canio »

Ja se iskreno ne mogu nacuditi ovim iznosima racuna...nisam jos nikako upalio grijanje u toku ove zime, a u stanu sam uvijek u kratkim rukavima.
User avatar
amaretto
Posts: 315
Joined: 28/11/2008 13:23
Location: Sarajevo

#1766 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by amaretto »

Di Canio wrote:Ja se iskreno ne mogu nacuditi ovim iznosima racuna...nisam jos nikako upalio grijanje u toku ove zime, a u stanu sam uvijek u kratkim rukavima.
Zato što je izolacija između stanova loša a stanovi desno i lijevo od mene su prazni, a prazan je i stan ispod.
Najveći zid u dnevnom boravku koji dijelim sa neuseljenim stanom na ćošku zgrade je izuzetno hladan stoga to utiče i na temperaturu u mom stanu i da bi održao pristojnu temperaturu držim grijanje non-stop uključeno.
User avatar
Svicko
Posts: 307
Joined: 19/09/2007 15:30

#1767 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Svicko »

Ja sam u B1 zgradi, stan 60m2, zadnja 2 mjeseca računi su bili 72 i 75 KM.

Iako je sada toplo, ovih dana, tražit ću da mi ugrade dodatne radijatore (male zamijene velikima u dnevnoj) jer imam samo 11 rebara ukupno na prostoriju od 24 m2. Nije da mi treba trenutno toplije, sasvim se OK može ugrijati stan većinom vremena, ali normalna temperatura mi je neki maximum, danas sutra kada dođe bebač ne bih da rizikujem, nije to to ako naštimam na 24 stepena da radijatori rade cijeli dan jer ne mogu da postignu tu temperaturu.
balooon
Posts: 114
Joined: 10/02/2010 19:56

#1768 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by balooon »

ako mi moze neko reci,kolike su u prosjeku cijene stanova koje ste placali,da li je ona 1500 na licu mjesta kako sam cuo ili cak i nize.. i da li je ova navedena cijena garaze fiksno 7000 km ili se i tu daje neki popust mozda...hvala
dyanan
Posts: 28
Joined: 16/10/2009 21:27

#1769 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dyanan »

Ocigledno je onda stvar u tome da li komsije oko vas griju ili ne griju stanove, ne vidim nikakvo drugo pravilo da neko za 30m2 plati 100KM a neko za 60m2 70KM. Sto opet naravno nije normalno, jer od kosmija zavisi da li cete platiti 50 ili 100KM za mjesec...

Isto bi bilo onda i ostalima koji trenutno placaju manje ako im se recimo kosmije odsele :roll:
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#1770 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Čudna sorta »

L u c i f e r wrote:
Čudna sorta wrote:
praksima74 wrote:Zna li neko nešto više o ovom projektu? Kvalitet gradnje i sl. ; http://stanoviizvor.com/
Zna li neko koliko se kreće kvadrat ovdje?

Baš mi se sviđa raspored kod ovih manjih stanova...


Image
imam filing da je žara :-?
Sad sam ja zvala, 1.800,00 KM je kvadrat sa PDV-om.
balooon
Posts: 114
Joined: 10/02/2010 19:56

#1771 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by balooon »

ako mi mozete reci iz prve ruke koliko ste placali stanove i garazu u tibri po kvadtratu..
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#1772 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by maxell_sarajevo »

Ja ne znam kako Vam dolaze tako veliki racuni.
Evo meni stan 57m2 i racun za decembar 67KM, zivim na zadnjem spratu i griju me komsije samo sa dvije strane, a i svaku noc prozor u dnevnom boravku bude otvoren.Temp. u stanu je uvijek 22-24 stepena.

Image
dyanan
Posts: 28
Joined: 16/10/2009 21:27

#1773 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dyanan »

maxell_sarajevo wrote:griju me komsije samo sa dvije strane, a i svaku noc prozor u dnevnom boravku bude otvoren.
Pa o tome ti govorim, tebe griju komsije sa dvije strane, vise i ne mozes imati jer je s trece strane hodnik, a cetvrta je vanjski zid gdje je balkon. Bar kod mene je takav raspored. To sto nemas gore nikog vjerovatno nema toliki uticaj, mozda je izolacije gore dobra sta znam. Ja nemam komsiju ni sa jedne strane, a ni ispod, u stanovima ocigledno niko ne zivi. I to je recept za 103 KM za 27m2. Moguće naravno i da mjerač utroška nije ispravan ali cisto sumnjam...
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#1774 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by L u c i f e r »

Čudna sorta wrote: Sad sam ja zvala, 1.800,00 KM je kvadrat sa PDV-om.
pretpostavljao sam tako nešto :)
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1775 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by johntra »

Preskupo za taj dio grada...
Post Reply