Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

maxell_sarajevo

#1551 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by maxell_sarajevo » 17/11/2013 20:51

Imam stan na AP (Semira Frašte, plavi neboder), razlika u visini između dva zida je 12cm.Muku mucili kad smo mijenjali unutrasnju i vanjsku stolariju i naravno kad smo zavjese kupovali.

@drndalo
Svako kupatilo u Tibiri je ovako opremljeno samo su drugacije boje plocica.

@Respo
Vecinom pises gluposti, znam da ti je tesko zivjeti u stanu od 40m2 koji je pun vlage i kome je kuhinja odmah pored ulaznih vrata :-) ali ne brini manje vise svi stanovi na Cengic Vili imaju taj problem.

drndalo

#1552 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo » 17/11/2013 20:53

Ovo za WC solju nisam znao, i cudim se jos uvijek. :cry:

Sto se ostalog tice, fuseraja u gradnji ima svuda (ne brinite, ceka i vas u narednim godinama), posebno na AP, ali tu dodjemo do toga jel ti bitniji otvoren pogled i svjetlo ili ugao od 93 stepena umjesto 90... Meni je bilo lako kada sam kupovao, nije bilo nikakve Tibre, a stan u komsiluku sam mogao dohvatiti, sa svim manama koje sam znao, pa sam se prema tome ponasao...

Edit: Sto se liftova tice, odrzavanje ili neodrzavanje ih drzi... Nemoj misliti da su vasi super samo zato sto su novi. Nece dugo biti novi. Cijev kod komsije ? Cijevi bi trebale izdrzavati bez problema 100 godina, ali ako se desi, desi se... Sto se i kod vas moze desiti... Ne mislis valjda da je sve i jedan spoj novih plasticnih cijevi tamo odradjen 100% ispravno ? Za te stvari postoji osiguranje imovine, pa ako sta bude, jeste sranje, ali se sanira...

Ja se zaista trudim da ne pljujem po stanarima (osim po rjesenjima koja su tamo provedena), duplom spratnoscu, i mogucnoscu da opstina to halali... Mislim, znam za slucajeve zmirenja na dozidjivanje 1, pa i 2 sprata vise, ali na spratnost x2, ne.... I nije to vasa krivica, vi birali i odabrali, nego onih koji ce biti na Bahamima kada vas pocnu glave boliti...

cpu_fan

#1553 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan » 17/11/2013 21:06

Kosato wrote:
cpu_fan wrote:
Kosato wrote:ma kako god okrenes svako svoje pa svoje....ja zivim u AP kao podstanar u 33m2 mogu reci da mi je predobro, od promjena u stanu samo je stolarija odradjena...a zidovi i parketi i kupatilo i kuhinja i hodnik je u starijem izdanju ali kvalitetnom nema sta...tibra ko tibra..novo nece nista da ulaze hoce sve na gotovo...zato se masovno i kupuje...ali ja u trgu nezavisnosti imam park pred prozorom i nema mu kraja u mjerama kosarka nogomet djece na izvoz svi se lijepo igraju em se auto moze parkirati...dok vi toga dole nemate....

danas sutra kad bi kupovao radije bi ovdje kupio gdje jesam....nego dole...i cak da me izadje vishe nego sto treba...za renoviranje....

p.s. ulaz do mene...covjek prodao stan od 65 m2 po 1200 KM prodao ga u roku dva dana .....

Imam i ja stan tu u komsiluku pa se ne može porediti sa novogradnjom. i k'o god da je kupio taj stan po toj cijeni izaće ga da je mogao kupiti novi. Jedino ako neće ništa ulagati u njega. A pretpostavljam da ne znaš koja je muka kad kreneš sa restauracijom stana na AP. Nije to što je staro nego što je čitavo naselje napravljeno na fušeraju.

sta ja znam onda...ne kontam te sta mislis u fuseraju ? krivo nesto ? kolko ja znam barem tako svi pricaju da starija gradnja stanova je kvalitetnija od novih jer se u novim zgradama sve zuri nema vremena ni za susit zato vlada vlaga---
Pa ta tvoja zgrada je haman sva napravljena od siporexa, a baci pogled na zgrade prekoputa , te visoke, pa vidi kako je svaki stan sastavljan od gotovih betonskih blokova , k'o lego kockice. I naravno prati liniju kako je sve krivo.

cpu_fan

#1554 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan » 17/11/2013 21:09

Najgori su ovi pljuvaći što veze nemaju sa građevinom a od alata najteže što su digli je kompjuterski miš i oni počnu pametovati kako je novogradnja zlo. Ma AP je najveći zločin u gradnji na ovim prostorima.
Last edited by cpu_fan on 17/11/2013 21:10, edited 1 time in total.

graditelj

#1555 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by graditelj » 17/11/2013 21:10

drndalo wrote:Ovo za WC solju nisam znao, i cudim se jos uvijek. :cry:

Sto se ostalog tice, fuseraja u gradnji ima svuda (ne brinite, ceka i vas u narednim godinama), posebno na AP, ali tu dodjemo do toga jel ti bitniji otvoren pogled i svjetlo ili ugao od 93 stepena umjesto 90... Meni je bilo lako kada sam kupovao, nije bilo nikakve Tibre, a stan u komsiluku sam mogao dohvatiti, sa svim manama koje sam znao, pa sam se prema tome ponasao...

Edit: Sto se liftova tice, odrzavanje ili neodrzavanje ih drzi... Nemoj misliti da su vasi super samo zato sto su novi. Nece dugo biti novi. Cijev kod komsije ? Cijevi bi trebale izdrzavati bez problema 100 godina, ali ako se desi, desi se... Sto se i kod vas moze desiti... Ne mislis valjda da je sve i jedan spoj novih plasticnih cijevi tamo odradjen 100% ispravno ? Za te stvari postoji osiguranje imovine, pa ako sta bude, jeste sranje, ali se sanira...

Ja se zaista trudim da ne pljujem po stanarima (osim po rjesenjima koja su tamo provedena), duplom spratnoscu, i mogucnoscu da opstina to halali... Mislim, znam za slucajeve zmirenja na dozidjivanje 1, pa i 2 sprata vise, ali na spratnost x2, ne.... I nije to vasa krivica, vi birali i odabrali, nego onih koji ce biti na Bahamima kada vas pocnu glave boliti...
Sve OK ne kažem ti da pljuješ. Samo raspravljamo o našem izboru stanova u Tibri.

Vjeruj ima stanova sa otvorenim pogledom i dobrim rasporedom. Čak je većina takvih. Naravno ima i onih za koje se raja kači koji gledaju drito u komšije.

Takođe ja tvrdim da kvalitet gradnje, standard i materijali u Tibri nisu ni sekunde slabiji od zgrade UNIPROMET kod Merkatora, koja je prodavana kao super kvalitetna i premium klasa. Ali ono je valjda bilo urbanistički planirano i sve po PS-u, po kriterijim forumaša.

EDIT: Za liftove se slažem, ali zar misliš da su kvalitetniji i sigurniji ti stari od ovih novih, i da je na AP održavanje kvalitetnije od održavanja novoh u Tibri. Staro je staro, i vjerovatnoća kvarova je neuporediva.
Al' opet ima ljudi koji tvrde da je Golf dvojka bolji izbor od novog Hyundaija, jer je to švabo napravio
Last edited by graditelj on 17/11/2013 21:14, edited 1 time in total.

trotroan

#1556 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by trotroan » 17/11/2013 21:12

Neko je napisao da star stan nisu gaće koje se ne mogu oprat( ili tako nešto ) i da je bolji stari stan od ovoga u Tibri. Ja se ne slažem s tim, moj rođak ima stan na Alipašinom polju i kad pogledam njegovo kupatilo i one prozore, ma neuporedivo..... još je ovaj njegov stan na A polju dobro očuvan ali to se ne može nikako uporediti s mojim stanom u Tibri....sva kupatila u Tibri izgledaju kao ona gore na slici, samo boju pločica biraš sam, veličinu pločica biraš i u kuhinji, čak biraš kako će ti postaviti parket ( riblja kost ili ravni )..... ali ima nešto što me jako razočaralo u Tibri a to je ona obećana zelena površina između zgrada, mada je bila ljetos jedna zelena površina na kojoj je pisalo KISELJAK ( eto ipak nisu slagali :D )..... ja ne živim u svom stanu ali sam bio dva puta po 5 dana u njemu...... stan je u zgradi B1 na Stupu i gleda u dvorište, i baš kad sam zadnji put bio tamo padala je kiša, bilo je tamno i ispred sebe sam vidio samo beton, beton, beton....jer s prozora vidim sve tri zgrade odjednom, gledam u visinu i vidim malo neba.... dolje vidim tri djevojčice od 5-6 godina kako se igraju oko auta, ustvari pokušavaju se igrat i to mi je nekako bilo tužno.... parkiro sam auto malo dalje od zgrade jer sam zakasnio parkirat, gledao sam s prozora da neko ode ali uzalud i taman kad sam dočekao brzo sam otrčao do auta ali neko je bio brži, izgleda da i drugi dežuraju na prozoru očekujući prazno mjesto za auto.....kad su nam u Tibri slagali za tu zelenu površinu između zgrada što nam bar nisu dali povoljniju cjenu parkirnog mjesta u garaži, još su nam uzeli i ono malo parkirnog mjesta ispred zgrada i dali onima sa poslovnim prostorima.....

drndalo

#1557 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo » 17/11/2013 21:16

Naravno da nije Unipromet bio urbanisticki planiran, ali on je na konto lokacije bolje prosao, mada meni nije ni tamo jasno ko je dao onolike pare za onu "premium" gradnju...?

AP najveci zlocin ? Vidis, ja upravo isto mislim o Tibri i jos ponekim lokacijama, koje su opet toliko manje od Tibre da ona upada najvise u oci... Kao sto rekoh ranije, bezlicna komunisticka gradnja, naspram bezlicne kinesko-kapitalisticke gradnje... Ne znas sta je gore, saka u lijevo oko, ili desno...

Poredjenje Golfa 2 i novog Hyundai-a nije bas najsretnije... Mozda kada bi uveo u racunicu jos neke parametre... Jer ne zaboravi da tog Hyundai-a trenutno parkiras na livadi, i da za 10 godina od njega nece ostati nista, jer je na mokroj travi... Nema veze sa proizvodjacem, svabom, korejcem, ima veze sa bosancem koji ocekuje ako ga je novog kupio a ne mora na servis, i odrzavanje...
ali ima nešto što me jako razočaralo u Tibri a to je ona obećana zelena površina između zgrada, mada je bila ljetos jedna zelena površina na kojoj je pisalo KISELJAK ( eto ipak nisu slagali
E za te stvari u normalnim drzavama neko dobije dinamit u ....... Nema gradit 'nako visak spratova, zgrada, lagati za slobodan prostor, nemati parkinga... Naravno, mi nismo normalna zemlja, i ljudi se moraju snalaziti, pa onda izmedju 2 zla biraju manje.... :skoljka:

nosara

#1558 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nosara » 17/11/2013 21:28

cpu_fan wrote:Najgori su ovi pljuvaći što veze nemaju sa građevinom a od alata najteže što su digli je kompjuterski miš i oni počnu pametovati kako je novogradnja zlo. Ma AP je najveći zločin u gradnji na ovim prostorima.
AP prezivjelo, bez ikakvih posljedica, crnogorskih 7 rihtera, onakav rat, nove "sugradjane"... A kad je pravljeno, vodilo se racuna o svim aspektima modernog zivota tog vremena... SVIM aspektima...

Sad izgleda ko kurac sa onim nacickanim poslovnim zgradama na nekadasnjim zelenim povrsinama, a jedva odolijeva ljudskom papanluku i nebrizi novih "sarajlija"...

Ove nove zgrade tek treba da se zaljuljaju (kad-tad) a sto se tice infrastrukture, tu su, 90%, vec u slobodnom padu, jer se gradi papanski, bez smisla, nerezonski, taman po mjeri novih "sarajlija"... Za ovo...

Image

...bi kod partizana projektant proplakao... :-)

VjecitiStudent

#1559 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VjecitiStudent » 17/11/2013 21:43

nosara wrote: Image
Ovdje taman ima mjesta za visoku garažu :D

mali_balon

#1560 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mali_balon » 17/11/2013 21:48

VjecitiStudent wrote:
nosara wrote: Image
Ovdje taman ima mjesta za visoku garažu :D
Ovdje pravo zanimljivo izaci malo na blakon :D i mahalanje :izet: :D

nosara

#1561 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nosara » 17/11/2013 21:49

Ja ne bih ovdje kupi stan da je 100 maraka kvadrat... Ovo je ispod svake razine... Jebes plocice u kupatilu, to mozes promijeniti svake godine... :-)

I jos u tom predgradju (haman selo) nemaju gdje parkirat jer je investitor kupio zemljiste u promil... :lol:

VjecitiStudent

#1562 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VjecitiStudent » 17/11/2013 21:54

mali_balon wrote:
VjecitiStudent wrote: Ovdje taman ima mjesta za visoku garažu :D
Ovdje pravo zanimljivo izaci malo na blakon :D i mahalanje :izet: :D
Još kad kone počnu da prave mostove između balkona :D

rimac

#1563 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by rimac » 17/11/2013 22:03

Tibra pravi srednje kvalitetne stanove. Bez rasprave.

Tibra pravi glupost praveći veliki broj spratova i ne ostavljajući razmak između zgrada, praveći zelene površine i površine za igrališta, odmor.... To još čudnije što cijena zemljišta koje oni dolje plaćaju je smiješna, nije ni dvadeseti dio onog što bi trebali plaćati za zemljšte na kojem grade dvadeset spratova. Ne razumijem njihovu logiku.

VjecitiStudent

#1564 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VjecitiStudent » 17/11/2013 22:10

rimac wrote:Tibra pravi srednje kvalitetne stanove. Bez rasprave.

Tibra pravi glupost praveći veliki broj spratova i ne ostavljajući razmak između zgrada, praveći zelene površine i površine za igrališta, odmor.... To još čudnije što cijena zemljišta koje oni dolje plaćaju je smiješna, nije ni dvadeseti dio onog što bi trebali plaćati za zemljšte na kojem grade dvadeset spratova. Ne razumijem njihovu logiku.
Privatniku je samo do profita, a posao i odgovornost općine i kantona je da prave urbanističke planove i u skladu s njima izdaju dozvole.

P308

#1565 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 » 17/11/2013 22:12

Dobro je respo napisao, porediti AP koje je staro 40 godina sa naseljem koje je izgradjeno u u 21. stoljecu :-)
nosara wrote:
cpu_fan wrote:Najgori su ovi pljuvaći što veze nemaju sa građevinom a od alata najteže što su digli je kompjuterski miš i oni počnu pametovati kako je novogradnja zlo. Ma AP je najveći zločin u gradnji na ovim prostorima.
AP prezivjelo, bez ikakvih posljedica, crnogorskih 7 rihtera, onakav rat, nove "sugradjane"... A kad je pravljeno, vodilo se racuna o svim aspektima modernog zivota tog vremena... SVIM aspektima...

Sad izgleda ko kurac sa onim nacickanim poslovnim zgradama na nekadasnjim zelenim povrsinama, a jedva odolijeva ljudskom papanluku i nebrizi novih "sarajlija"...

Ove nove zgrade tek treba da se zaljuljaju (kad-tad) a sto se tice infrastrukture, tu su, 90%, vec u slobodnom padu, jer se gradi papanski, bez smisla, nerezonski, taman po mjeri novih "sarajlija"... Za ovo...

Image

:shock: Grozno! Cini mi se da nije ovoliko lose uzivo :D

graditelj

#1566 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by graditelj » 17/11/2013 22:16

nosara wrote:Ja ne bih ovdje kupi stan da je 100 maraka kvadrat... Ovo je ispod svake razine... Jebes plocice u kupatilu, to mozes promijeniti svake godine... :-)

I jos u tom predgradju (haman selo) nemaju gdje parkirat jer je investitor kupio zemljiste u promil... :lol:
Svaka čast tebi i ostalim partizanima, koji mogu i imaju love kupiti gdje im je volja. Moderni neki partizani i socijalisti.

StupskaBitanga

#1567 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga » 17/11/2013 22:21

Tibra asocira na zgrade u indijskim filmovima

trotroan

#1568 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by trotroan » 17/11/2013 22:26

P308 wrote:Dobro je respo napisao, porediti AP koje je staro 40 godina sa naseljem koje je izgradjeno u u 21. stoljecu :-)
nosara wrote:

Image

:shock: Grozno! Cini mi se da nije ovoliko lose uzivo :D
nažalost jeste, još kad pogledaš odozdo vidiš samo beton, sve to izgleda malo depresivno.... tih dana kad sam ja tamo bio bilo je oblačno pa je sve izgledalo još gore, pomislio sam kako će neko možda skočiti s vrha zgrade jer mi je tako nekako to izgledalo.....možda što živim i radim na mjestu gdje stalno vidim zelenilo, svjetlo, djecu kako se sretno igraju, širok prostor itd. pa mi sve to u Tibri tako turobno izgleda.....

uskrsno_respo

#1569 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by uskrsno_respo » 17/11/2013 23:14

maxell_sarajevo wrote:
@Respo
Vecinom pises gluposti, znam da ti je tesko zivjeti u stanu od 40m2 koji je pun vlage i kome je kuhinja odmah pored ulaznih vrata :-) ali ne brini manje vise svi stanovi na Cengic Vili imaju taj problem.
meni uopste nije tesko zivjeti jer mi ne treba veci ne patim od tih gluposti bar me ti znas
kad mi bude trebalo imam opciju za veci stan u blizini i to je to ;)

sto se tice svih tih "problema" rijesio sam ih i prozori i vlaga i kupatilo bukvalno sve renovirali

jbg nisam ja kriv sto si se odselio odavde
a vjerovatno ste prodali stan ako je bio vas pa za razliku kupili u tibri pa vam ostalo da opremite stan

to dovoljno govori koliko je c vila "bolja" bez obzira sto su zgrade stare 50 i vise godina
ok doduse tu ulogu igra i lokacija

uskrsno_respo

#1570 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by uskrsno_respo » 17/11/2013 23:20

graditelj wrote:
drndalo wrote:Ovo za WC solju nisam znao, i cudim se jos uvijek. :cry:

Sve OK ne kažem ti da pljuješ. Samo raspravljamo o našem izboru stanova u Tibri.

Vjeruj ima stanova sa otvorenim pogledom i dobrim rasporedom. Čak je većina takvih. Naravno ima i onih za koje se raja kači koji gledaju drito u komšije.

Takođe ja tvrdim da kvalitet gradnje, standard i materijali u Tibri nisu ni sekunde slabiji od zgrade UNIPROMET kod Merkatora, koja je prodavana kao super kvalitetna i premium klasa. Ali ono je valjda bilo urbanistički planirano i sve po PS-u, po kriterijim forumaša.

EDIT: Za liftove se slažem, ali zar misliš da su kvalitetniji i sigurniji ti stari od ovih novih, i da je na AP održavanje kvalitetnije od održavanja novoh u Tibri. Staro je staro, i vjerovatnoća kvarova je neuporediva.
Al' opet ima ljudi koji tvrde da je Golf dvojka bolji izbor od novog Hyundaija, jer je to švabo napravio
fazon je sto to nije hyundai nego geely great wall i slicne marke

nosara

#1571 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nosara » 18/11/2013 08:44

graditelj wrote:
nosara wrote:Ja ne bih ovdje kupi stan da je 100 maraka kvadrat... Ovo je ispod svake razine... Jebes plocice u kupatilu, to mozes promijeniti svake godine... :-)

Svaka čast tebi i ostalim partizanima, koji mogu i imaju love kupiti gdje im je volja. Moderni neki partizani i socijalisti.
Ne kontam...?

Kupovinom stanova u ovakvim zgradama ohrabrujete ulagace da spustaju kriterije... Ovo na slici su sve, defakto, podrumski stanovi, izuzev ovih na samom vrhu... Da se zadrzimo na tome, da ne sirimo pricu o infrastrukturi koje nema...

gidra

#1572 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra » 18/11/2013 09:22

nosara wrote:
graditelj wrote:

Ne kontam...?

Kupovinom stanova u ovakvim zgradama ohrabrujete ulagace da spustaju kriterije... Ovo na slici su sve, defakto, podrumski stanovi, izuzev ovih na samom vrhu... Da se zadrzimo na tome, da ne sirimo pricu o infrastrukturi koje nema...
Pa nisu svi stanovi koji su u ovoj "rupi" npr. pogledaj slike na prethodnim stranicama od forumaša bilic, kod njega je baš ekstra pogled. Ovi stanovi sa ove slike koliko ja imam informaciju su išli puno ispod 1.5k KM.
Ja kada pričam o Tibri mislim na stanove sa otvorenim pogledom a ne ove tunelske da se razumijemo :D .

maxell_sarajevo

#1573 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by maxell_sarajevo » 18/11/2013 09:28

uskrsno_respo wrote:
maxell_sarajevo wrote:
@Respo
meni uopste nije tesko zivjeti jer mi ne treba veci ne patim od tih gluposti bar me ti znas
kad mi bude trebalo imam opciju za veci stan u blizini i to je to ;)

sto se tice svih tih "problema" rijesio sam ih i prozori i vlaga i kupatilo bukvalno sve renovirali

jbg nisam ja kriv sto si se odselio odavde
a vjerovatno ste prodali stan ako je bio vas pa za razliku kupili u tibri pa vam ostalo da opremite stan

to dovoljno govori koliko je c vila "bolja" bez obzira sto su zgrade stare 50 i vise godina
ok doduse tu ulogu igra i lokacija
Lokacija gdje sam zivio je bila fenomenalna, sve blizu, a otisao sam samo zbog petog sprata (nema lifta), krova koji prokisnjava i vlage koje se nisam mogao rijesiti, eno jedan nas poznanik je stavio stiropor sa unutrasnje strane da pokusa da je eliminise.
Parama od stana na c.vili u Tibri sam dobio 10m2 veci stan u koji nisam imao nikakvih ulaganja, osim kuhinje.
Tibra mi sluzi samo da prespavam jer svo slobodno vrijeme sam na c.vili :D
Pozz

graditelj

#1574 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by graditelj » 18/11/2013 09:40

nosara wrote:
Ne kontam...?

Da, ohrbrujemo korumpirane političare da izdaju dozvole, i gladne kapitalističke investitore (iz tamo nekog Kiseljaka) da prave rupe od stanova po Sarajevu u kojima ćemo mi nove sarajlije da provedemo ostatak života.
A sve to je dio zavjere da sjebemo autohtone Sarajlije, da oborimo cijene njihovih viskoko kvalitetnih stanova na elitnim lokacijama, i da nemogu da lagodno žive od rentanja kojekakvih memljivih podruma.

nosara

#1575 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nosara » 18/11/2013 09:51

graditelj wrote:
nosara wrote:
Ne kontam...?

Da, ohrbrujemo korumpirane političare da izdaju dozvole, i gladne kapitalističke investitore (iz tamo nekog Kiseljaka) da prave rupe od stanova po Sarajevu u kojima ćemo mi nove sarajlije da provedemo ostatak života.
A sve to je dio zavjere da sjebemo autohtone Sarajlije, da oborimo cijene njihovih viskoko kvalitetnih stanova na elitnim lokacijama, i da nemogu da lagodno žive od rentanja kojekakvih memljivih podruma.
Ma ako vam je ovo dobro, samo bujrum... Dapace... :wink:

Post Reply