Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
graditelj
Posts: 113
Joined: 24/01/2012 10:25

#1526 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by graditelj »

drndalo wrote:
graditelj wrote: Da sam ja kupio stan na Alipašinom prije Tibra i po cijenama koje su tad bile i ja bi se ranio, tako da ja potpuno razumjem tvju ogorčenost. Al ne gubi nadu, možda se nekad oporave cijene pa i ti se rješiš svog urbano rješenog naselja starog 50-tak godina
Znas ili nagadjas ? Kako znas kad je ko i za koje pare kupio stan ? Mozda ga je uzeo za 800/m2... Njegova stvar... U svakom slucaju, za Tibru je AP vrhunac urbanistickog planiranja, cak i sa naknadno gradjenim poslovnim zgradama. Ovdje stalno provejava da je AP dno-dna... Mozda nekome i jeste, ko je rastao u Kranjcevicevoj... A sta reci za Grbavicu i zgrade stare 70 godina, npr. vojne paviljone, u kojima je i u podne mrak, a moja bivsa kolegica je tamo kupila stan po 2800KM/m2 ? Ja bih ga tamo uzeo ali da mi ga neko da dzaba, pa da ga mogu rentati...

Ja mogu da shvatim da je nekome Tibra zbog necega bolja od necega drugog, ali to ne mijenja pricu da je na opstini Ilidza neko napravio jedno veliko sranje, koje ce se tek morati rjesavati... Zivi bili pa vidjeli... Ali ne mogu da shvatim zenu koja melo ranije na ovoj temi rece:"Ja da zivim gdje je neko drugi vec zivio?" Pa nije stan = gace uprljane tudjim bijelim pranjem koje ti moras nositi...? :? Evo uredno zivim u stanu u kojem je komsinica zivila od 1979, a ja od 2004, i slabo mi sta fali... Ni za parking se jos ne tucemo, osim kad padne snijeg kao preklani... :kiss:
Nagađam, na osnovu onoga što je napisao u svojim postovima.
Ne razumijem samo većinu forumaša na ovoj temi kojim se gadi pogledati u Tibru i koji bi gurali TNT u rektum ljudima koji su to odobrili.

Zašto ne shvatate da je Tibra ostala na 7 spratva, da ima škole i parkove, teniske terene i razmak između zgrada koji bi zadovoljavao neke vaše standarde to bi bio drugi padež. Samim tim ja i 3500 kupaca do sad, nebi mogli kupiti dole stan, već bi bili osuđeni plaćati nekadašnjih 2000KM/m2 na AP, nekim ljudima koji u svom životu nisu vidjeli ni 5000KM na kamari a kad prodaju dobijene društvene stanove gađaju se nekim ciframa, i drže lekcije o kvaliteti nekadašnje gradnje. E ja sam par puta pokušavao pregovarati sa takvima i onda otišao u tu Tibru i kupio stan. Et...
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1527 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo »

Pa dobro, kad je tako sto Tibra nije napravila fino 78 spratova tamo, pa da jos 56.000 stanovnika kupi stanove tamo ? Pa da sami kao naselje budete najveca Opstina u BiH ? Karikiram ali kontas sta te pitam ? Kada, zasto i ko ce jednom reci DOSTA, a morace jednom neko... Niko nije pricao o teniskim terenima, ali jeste o razmaku izmedju zgrada, o osnovnim stvarima koje ljudi uce na fakultetu, a zovu se urbanizam, organizacija, sadrzaji, humano stanovanje... AP nije nikada bilo pojam kvaliteta gradnje, i to su bili socijalni stanovi, sto vise stanova za sto manje para, ali su kao naselja barem bili isplanirani, to je ono sto neki od vas nece da shvate, i kada im to neko kaze kao da im je majku opsovao. Moglo se i na AP uvaliti duplo vise zgrada na istom terenu, sto nije ?

Izvini, ali tvoje i moje platezne (ne)sposobnosti nisu i nikada nece biti osnovni razlog izgradnje stambenih kvadrata... Ja tvrdim da ti nisi od njih dobio vise od 10% jeftinije stan zbog toga sto su oni digli 16 umjesto 7 spratova... Oni su dakle napravili i prodali >100% vise stanova od prvobitne dozvole, a tebi je cijena umanjena mozda za 10-20% (da ne budem previse rigidan), sve ostalo je ostalo kao EXTRA-profit gazdi(ama) Tibre, koji su namirili one-ciji-bi-rektum-morao-zaplatiti-od strane dinamita, u opstini... Ne vidis neku disproporciju u ciframa ? Ili je Tibra socijalna organizacija pa je to napravila da bi mladi parovi bez puno para mogli kupiti stan ? Jasta, poznati altruisti... Ako je tako sto te dogradjene (socijalne) stanove nisu prodavali po nebezobraznoj cijeni (cijena kostanja izgradnje + 20% profita)? Tj. za 1000 KM ??? :run:

Cijene su svakako spale, sada se moze i puno jeftinije kupovati, ne samo zahvaljujuci Tibri koja donosi konkurenciju, ali vecina cijena je znatno pala u odnosu na prije 2 godine, sa ili bez njih... Navedoh ti primjer Vojnickog, nije reprezentativan, ali ko hoce da proda, prodaje po cijeni na kojoj se nadje s kupcem, a cijene od 2000 KM na AP su bile posljedica divljanja "Pelakusinog" vakta, koji se nikad nece vratiti. Ko sanja da ce prodati stan po te pare, ili je lud, ili mu noge smrde...
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#1528 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra »

uskrsno_respo wrote:ti i 3500 kupaca ste kupili stan dole jer niste imali dovoljno za stanove bilo gdje u starogradnji
to je cinjenica i ne moze me niko ubjediti u to da ste kupili stanove u tibri jer vam se svidjelo to
Kako nisu?
Dobrinja, Vojničko, AP, Mojmilo, Ilidža, Švrakino, Stup (ostale novogradnje), Vogošća?
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#1529 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

uskrsno_respo wrote:
graditelj wrote:
Naslovnica wrote:Kupio/kupili
Kada se Tibra još nije bila ni počela graditi.
Na svu sreću.
Možda bi kupili i tamo (dok nisu uradili sve ovo što su uradili).
Da sada kupujem stan, Tibra ne bi bila ni u kojoj opciji. Pogotovu što imam djecu.
Za samce, ili ljude koji nemaju djecu - koliko-toliko je OK, ali za porodične ljude...
Sad je malo jasnije, zašto ti Tibra smeta kad prolaziš glavnom džadom ili prema Interexu.

Da sam ja kupio stan na Alipašinom prije Tibra i po cijenama koje su tad bile i ja bi se ranio, tako da ja potpuno razumjem tvju ogorčenost. Al ne gubi nadu, možda se nekad oporave cijene pa i ti se rješiš svog urbano rješenog naselja starog 50-tak godina
pa iskreno stanovi na alipasinu su kvalitetniji nego u tim tibrinim zgradama iako su zgrade starije 40-ak godina
Ovo da su stanovi na AP kvalitetniji od Tibrinih je totalna glupost. Stanovi na AP daleko su od kvalitetnih i neuporedivi su sa bilo kakvim oblikom novogradnje.
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#1530 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Juni »

drndalo wrote:Pa dobro, kad je tako sto Tibra nije napravila fino 78 spratova tamo, pa da jos 56.000 stanovnika kupi stanove tamo ? Pa da sami kao naselje budete najveca Opstina u BiH ? Karikiram ali kontas sta te pitam ? Kada, zasto i ko ce jednom reci DOSTA, a morace jednom neko... Niko nije pricao o teniskim terenima, ali jeste o razmaku izmedju zgrada, o osnovnim stvarima koje ljudi uce na fakultetu, a zovu se urbanizam, organizacija, sadrzaji, humano stanovanje... AP nije nikada bilo pojam kvaliteta gradnje, i to su bili socijalni stanovi, sto vise stanova za sto manje para, ali su kao naselja barem bili isplanirani, to je ono sto neki od vas nece da shvate, i kada im to neko kaze kao da im je majku opsovao. Moglo se i na AP uvaliti duplo vise zgrada na istom terenu, sto nije ?

Izvini, ali tvoje i moje platezne (ne)sposobnosti nisu i nikada nece biti osnovni razlog izgradnje stambenih kvadrata... Ja tvrdim da ti nisi od njih dobio vise od 10% jeftinije stan zbog toga sto su oni digli 16 umjesto 7 spratova... Oni su dakle napravili i prodali >100% vise stanova od prvobitne dozvole, a tebi je cijena umanjena mozda za 10-20% (da ne budem previse rigidan), sve ostalo je ostalo kao EXTRA-profit gazdi(ama) Tibre, koji su namirili one-ciji-bi-rektum-morao-zaplatiti-od strane dinamita, u opstini... Ne vidis neku disproporciju u ciframa ? Ili je Tibra socijalna organizacija pa je to napravila da bi mladi parovi bez puno para mogli kupiti stan ? Jasta, poznati altruisti... Ako je tako sto te dogradjene (socijalne) stanove nisu prodavali po nebezobraznoj cijeni (cijena kostanja izgradnje + 20% profita)? Tj. za 1000 KM ??? :run:
Cijene su svakako spale, sada se moze i puno jeftinije kupovati, ne samo zahvaljujuci Tibri koja donosi konkurenciju, ali vecina cijena je znatno pala u odnosu na prije 2 godine, sa ili bez njih... Navedoh ti primjer Vojnickog, nije reprezentativan, ali ko hoce da proda, prodaje po cijeni na kojoj se nadje s kupcem, a cijene od 2000 KM na AP su bile posljedica divljanja "Pelakusinog" vakta, koji se nikad nece vratiti. Ko sanja da ce prodati stan po te pare, ili je lud, ili mu noge smrde...
:thumbup: za cijeli post, a posebno boldirano
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#1531 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

uskrsno_respo wrote:tjesite se

pa sada su tibrini na nivou alipasinskih od prije 5-10 godina a da ne pisemo koliko su te zgrade stare
Nemamo se šta tješiti . Prva stvar je da u stanovima na AP nema ni jedan pravi ugao. Stanovi slagani od gotovih betonskih ploča k'o lego kockice da sad ne nabrajam i dalje. Nema šanse da se može porediti AP stanovi sa bilo kojom novogradnjom. E sad prednost je parkovi, škole itd.
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#1532 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra »

Respo jarane ne znam šta je problem. Ti se tješiš izgleda time što pljuješ po Tibri. Kvalitet Tibre je puno bolji od AP-a, znam, bio-vidio spostvenim očima. Ali AP nije nikakvo mjerilo kvaliteta gradnje, već je neko rekao da su to socijala stanovi.
Ljudi bi radije ovo za milju i po i nije stvar nikakvog snobizma:

Image

nego ovo:

Image
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#1533 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

Ma ne zna niko kakav je horor od gradnje AP dok ne pokuša odraditi montiranje laminata ili parketa sa lajsnama. Da ne pričamo o termalnim izolacijama a zvučne su u svakoj zgradi iste. Jedino se na zvučne izolacije žale ovi što živjeli u kući pa sad kupili stan.
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#1534 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

uskrsno_respo wrote:nigdje nisam rekao da je ap mjerilo gradnje u svijetu ili bilo gdje
u ova 2 konkretna slucaja jeste

pitas da li bi uzeo nesto od ova 2 primjera a razlika je 40 godina?
zapitaj se kako ce ono izgledati za 40 godina pa ces sam dobiti odgovor na ono na sta aludiram
Ma nisi u pravu drug nikako, ne širi dezinformacije. AP je odličan primjer horor gradnje. Ovdje su se makar poštovali nekakvi standardi u gradnji. Jedino što je ovo frankenštajn gradnja, zgrade jedne do druge bez dovoljno prakinga i parkova.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1535 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo »

gidra wrote: Ljudi bi radije ovo za milju i po i nije stvar nikakvog snobizma:

Image
De odvadi malo majke ti. Hoces mi reci da je u Tibri ovo kupatilo "standardna oprema" za 1500/m2 ? De provjeri pa mi javi... Jest, al u panjevima... Kod ove druge slike kupatila sa AP, sve stoji, ali kada kupujes ovakvo kupatilo, onda korigujes cijenu ugradjujuci rekonstrukciju istog... Bar sam ja to tako radio... Pa sam ga napravio po svom ukusu...

Mislim stavis sliku novog Mercedesa E-klase pored slike starog Yuge, ne navodeci cijene, i to je kao poredjenje...??? :run:
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#1536 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra »

@drndalo
Ovo su slučajne slike sa Pika.
jeste, ovakva su sva kupatila(znači standardna oprema), samo nekima je manja nekima veća kvadratura.
Ako mi ne vjeruješ otvori Pik i gledaj i to sve za milju i po.

Što se tiče AP-a ovakva su kupatila u starogradnji i takva im je cijena 1400-1500 KM.
Renoviran stan sa ovakvim kupatilom kao kod Tibre bi bio puno puno više od te milje i po na AP-u.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1537 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo »

Izvini, ali sumnjam da daska sa ugradjenim peracem bulje spada u serijsku opremu... Mozda sam nepovjerljiv, ali me zivot naucio...

Ti zapeo da je cijena na AP 1400-1500 i bog. Pa to ko izbroji sada nije normalan. Sve preko 1200 je san, zato ovi sto traze vise sanjaju te sume vec godinama... A za tu razliku u cijeni se svasta moze uraditi...

Opet ponavljam, svako sebi bira po ukusu i mogucnostima, ali nazalost, opstinari i Tibra ce se za par godina skloniti iz domasaja, a raji ostaju problemi kojih sada mozda i nisu svjesni...
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#1538 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

drndalo wrote:Izvini, ali sumnjam da daska sa ugradjenim peracem bulje spada u serijsku opremu... Mozda sam nepovjerljiv, ali me zivot naucio...

Ti zapeo da je cijena na AP 1400-1500 i bog. Pa to ko izbroji sada nije normalan. Sve preko 1200 je san, zato ovi sto traze vise sanjaju te sume vec godinama... A za tu razliku u cijeni se svasta moze uraditi...

Opet ponavljam, svako sebi bira po ukusu i mogucnostima, ali nazalost, opstinari i Tibra ce se za par godina skloniti iz domasaja, a raji ostaju problemi kojih sada mozda i nisu svjesni...
Vjerov'o ti ili ne ali kupatila ovakva dolaze u svim tibrinim stanovima. Ovo je standardna oprema.
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#1539 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kosato »

ma kako god okrenes svako svoje pa svoje....ja zivim u AP kao podstanar u 33m2 mogu reci da mi je predobro, od promjena u stanu samo je stolarija odradjena...a zidovi i parketi i kupatilo i kuhinja i hodnik je u starijem izdanju ali kvalitetnom nema sta...tibra ko tibra..novo nece nista da ulaze hoce sve na gotovo...zato se masovno i kupuje...ali ja u trgu nezavisnosti imam park pred prozorom i nema mu kraja u mjerama kosarka nogomet djece na izvoz svi se lijepo igraju em se auto moze parkirati...dok vi toga dole nemate....

danas sutra kad bi kupovao radije bi ovdje kupio gdje jesam....nego dole...i cak da me izadje vishe nego sto treba...za renoviranje....

p.s. ulaz do mene...covjek prodao stan od 65 m2 po 1200 KM prodao ga u roku dva dana .....
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#1540 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

Kosato wrote:ma kako god okrenes svako svoje pa svoje....ja zivim u AP kao podstanar u 33m2 mogu reci da mi je predobro, od promjena u stanu samo je stolarija odradjena...a zidovi i parketi i kupatilo i kuhinja i hodnik je u starijem izdanju ali kvalitetnom nema sta...tibra ko tibra..novo nece nista da ulaze hoce sve na gotovo...zato se masovno i kupuje...ali ja u trgu nezavisnosti imam park pred prozorom i nema mu kraja u mjerama kosarka nogomet djece na izvoz svi se lijepo igraju em se auto moze parkirati...dok vi toga dole nemate....

danas sutra kad bi kupovao radije bi ovdje kupio gdje jesam....nego dole...i cak da me izadje vishe nego sto treba...za renoviranje....

p.s. ulaz do mene...covjek prodao stan od 65 m2 po 1200 KM prodao ga u roku dva dana .....

Imam i ja stan tu u komsiluku pa se ne može porediti sa novogradnjom. i k'o god da je kupio taj stan po toj cijeni izaće ga da je mogao kupiti novi. Jedino ako neće ništa ulagati u njega. A pretpostavljam da ne znaš koja je muka kad kreneš sa restauracijom stana na AP. Nije to što je staro nego što je čitavo naselje napravljeno na fušeraju.
Last edited by cpu_fan on 17/11/2013 20:46, edited 1 time in total.
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#1541 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

uskrsno_respo wrote:
cpu_fan wrote:Ma ne zna niko kakav je horor od gradnje AP dok ne pokuša odraditi montiranje laminata ili parketa sa lajsnama. Da ne pričamo o termalnim izolacijama a zvučne su u svakoj zgradi iste. Jedino se na zvučne izolacije žale ovi što živjeli u kući pa sad kupili stan.
ja ti opet govorim poredis gradnju od prije 40 godina i sada
ova sadasnja gradnja je odron u odnosu na ovu s alipasina
kad su sada mogu porediti onda zamisli sta je ap bilo kad se izgradilo
i bas me zanima kako ce izgledati tibrine zgrade kad za 40 godina budes htio ugradjivati kevlarski pod sa hiper nekim lajsnama
A šta prije 40 godina je standard bio da nema pravog ugla ?
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#1542 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kosato »

cpu_fan wrote:
Kosato wrote:ma kako god okrenes svako svoje pa svoje....ja zivim u AP kao podstanar u 33m2 mogu reci da mi je predobro, od promjena u stanu samo je stolarija odradjena...a zidovi i parketi i kupatilo i kuhinja i hodnik je u starijem izdanju ali kvalitetnom nema sta...tibra ko tibra..novo nece nista da ulaze hoce sve na gotovo...zato se masovno i kupuje...ali ja u trgu nezavisnosti imam park pred prozorom i nema mu kraja u mjerama kosarka nogomet djece na izvoz svi se lijepo igraju em se auto moze parkirati...dok vi toga dole nemate....

danas sutra kad bi kupovao radije bi ovdje kupio gdje jesam....nego dole...i cak da me izadje vishe nego sto treba...za renoviranje....

p.s. ulaz do mene...covjek prodao stan od 65 m2 po 1200 KM prodao ga u roku dva dana .....

Imam i ja stan tu u komsiluku pa se ne može porediti sa novogradnjom. i k'o god da je kupio taj stan po toj cijeni izaće ga da je mogao kupiti novi. Jedino ako neće ništa ulagati u njega. A pretpostavljam da ne znaš koja je muka kad kreneš sa restauracijom stana na AP. Nije to što je staro nego što je čitavo naselje napravljeno na fušeraju.

sta ja znam onda...ne kontam te sta mislis u fuseraju ? krivo nesto ? kolko ja znam barem tako svi pricaju da starija gradnja stanova je kvalitetnija od novih jer se u novim zgradama sve zuri nema vremena ni za susit zato vlada vlaga---
graditelj
Posts: 113
Joined: 24/01/2012 10:25

#1543 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by graditelj »

drndalo wrote:Izvini, ali sumnjam da daska sa ugradjenim peracem bulje spada u serijsku opremu... Mozda sam nepovjerljiv, ali me zivot naucio...

Ti zapeo da je cijena na AP 1400-1500 i bog. Pa to ko izbroji sada nije normalan. Sve preko 1200 je san, zato ovi sto traze vise sanjaju te sume vec godinama... A za tu razliku u cijeni se svasta moze uraditi...

Opet ponavljam, svako sebi bira po ukusu i mogucnostima, ali nazalost, opstinari i Tibra ce se za par godina skloniti iz domasaja, a raji ostaju problemi kojih sada mozda i nisu svjesni...
Druže, otiđi u Tibru pa pogledaj kupatla, ufati za česmu pa probaj hoćel se sve raspast, provjeri radijatore, provjeri stolariju, pogledaj sobna vrata, vjeruj iznenadićeš se. Na ovoj temi dežurni pljuvači su stvorili dojam da je to dole k'o u Kandaharu, i ja sam mislio dok nisam otišao.

Nakon toga otiđi s nekim majstorom u taj stan od jarana na Vojničko i traži predračun za nešto slično ovome.

Zaključit ćeš vjeruj isto k'o i ja.

A to je da je stanogradnja na Vojničkom dosta skuplja, i nako ulupanih krvavo zarađenih 100milja komšiji iznad pukne cijev jer je stara 40godina, i svako jutro kreneš na posao u liftu koji je isto tako star 40 godina.

Inače malo je neravnopravna rasprava, jer sve dosta izgleda jednostavnije kad gledaš sa strane, tj. kad ne tražiš da kupiš stan. Jer "lako je tuđim k.... po žari mlatit"
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#1544 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by maxell_sarajevo »

Imam stan na AP (Semira Frašte, plavi neboder), razlika u visini između dva zida je 12cm.Muku mucili kad smo mijenjali unutrasnju i vanjsku stolariju i naravno kad smo zavjese kupovali.

@drndalo
Svako kupatilo u Tibiri je ovako opremljeno samo su drugacije boje plocica.

@Respo
Vecinom pises gluposti, znam da ti je tesko zivjeti u stanu od 40m2 koji je pun vlage i kome je kuhinja odmah pored ulaznih vrata :-) ali ne brini manje vise svi stanovi na Cengic Vili imaju taj problem.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1545 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo »

Ovo za WC solju nisam znao, i cudim se jos uvijek. :cry:

Sto se ostalog tice, fuseraja u gradnji ima svuda (ne brinite, ceka i vas u narednim godinama), posebno na AP, ali tu dodjemo do toga jel ti bitniji otvoren pogled i svjetlo ili ugao od 93 stepena umjesto 90... Meni je bilo lako kada sam kupovao, nije bilo nikakve Tibre, a stan u komsiluku sam mogao dohvatiti, sa svim manama koje sam znao, pa sam se prema tome ponasao...

Edit: Sto se liftova tice, odrzavanje ili neodrzavanje ih drzi... Nemoj misliti da su vasi super samo zato sto su novi. Nece dugo biti novi. Cijev kod komsije ? Cijevi bi trebale izdrzavati bez problema 100 godina, ali ako se desi, desi se... Sto se i kod vas moze desiti... Ne mislis valjda da je sve i jedan spoj novih plasticnih cijevi tamo odradjen 100% ispravno ? Za te stvari postoji osiguranje imovine, pa ako sta bude, jeste sranje, ali se sanira...

Ja se zaista trudim da ne pljujem po stanarima (osim po rjesenjima koja su tamo provedena), duplom spratnoscu, i mogucnoscu da opstina to halali... Mislim, znam za slucajeve zmirenja na dozidjivanje 1, pa i 2 sprata vise, ali na spratnost x2, ne.... I nije to vasa krivica, vi birali i odabrali, nego onih koji ce biti na Bahamima kada vas pocnu glave boliti...
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#1546 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

Kosato wrote:
cpu_fan wrote:
Kosato wrote:ma kako god okrenes svako svoje pa svoje....ja zivim u AP kao podstanar u 33m2 mogu reci da mi je predobro, od promjena u stanu samo je stolarija odradjena...a zidovi i parketi i kupatilo i kuhinja i hodnik je u starijem izdanju ali kvalitetnom nema sta...tibra ko tibra..novo nece nista da ulaze hoce sve na gotovo...zato se masovno i kupuje...ali ja u trgu nezavisnosti imam park pred prozorom i nema mu kraja u mjerama kosarka nogomet djece na izvoz svi se lijepo igraju em se auto moze parkirati...dok vi toga dole nemate....

danas sutra kad bi kupovao radije bi ovdje kupio gdje jesam....nego dole...i cak da me izadje vishe nego sto treba...za renoviranje....

p.s. ulaz do mene...covjek prodao stan od 65 m2 po 1200 KM prodao ga u roku dva dana .....

Imam i ja stan tu u komsiluku pa se ne može porediti sa novogradnjom. i k'o god da je kupio taj stan po toj cijeni izaće ga da je mogao kupiti novi. Jedino ako neće ništa ulagati u njega. A pretpostavljam da ne znaš koja je muka kad kreneš sa restauracijom stana na AP. Nije to što je staro nego što je čitavo naselje napravljeno na fušeraju.

sta ja znam onda...ne kontam te sta mislis u fuseraju ? krivo nesto ? kolko ja znam barem tako svi pricaju da starija gradnja stanova je kvalitetnija od novih jer se u novim zgradama sve zuri nema vremena ni za susit zato vlada vlaga---
Pa ta tvoja zgrada je haman sva napravljena od siporexa, a baci pogled na zgrade prekoputa , te visoke, pa vidi kako je svaki stan sastavljan od gotovih betonskih blokova , k'o lego kockice. I naravno prati liniju kako je sve krivo.
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#1547 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by cpu_fan »

Najgori su ovi pljuvaći što veze nemaju sa građevinom a od alata najteže što su digli je kompjuterski miš i oni počnu pametovati kako je novogradnja zlo. Ma AP je najveći zločin u gradnji na ovim prostorima.
Last edited by cpu_fan on 17/11/2013 21:10, edited 1 time in total.
graditelj
Posts: 113
Joined: 24/01/2012 10:25

#1548 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by graditelj »

drndalo wrote:Ovo za WC solju nisam znao, i cudim se jos uvijek. :cry:

Sto se ostalog tice, fuseraja u gradnji ima svuda (ne brinite, ceka i vas u narednim godinama), posebno na AP, ali tu dodjemo do toga jel ti bitniji otvoren pogled i svjetlo ili ugao od 93 stepena umjesto 90... Meni je bilo lako kada sam kupovao, nije bilo nikakve Tibre, a stan u komsiluku sam mogao dohvatiti, sa svim manama koje sam znao, pa sam se prema tome ponasao...

Edit: Sto se liftova tice, odrzavanje ili neodrzavanje ih drzi... Nemoj misliti da su vasi super samo zato sto su novi. Nece dugo biti novi. Cijev kod komsije ? Cijevi bi trebale izdrzavati bez problema 100 godina, ali ako se desi, desi se... Sto se i kod vas moze desiti... Ne mislis valjda da je sve i jedan spoj novih plasticnih cijevi tamo odradjen 100% ispravno ? Za te stvari postoji osiguranje imovine, pa ako sta bude, jeste sranje, ali se sanira...

Ja se zaista trudim da ne pljujem po stanarima (osim po rjesenjima koja su tamo provedena), duplom spratnoscu, i mogucnoscu da opstina to halali... Mislim, znam za slucajeve zmirenja na dozidjivanje 1, pa i 2 sprata vise, ali na spratnost x2, ne.... I nije to vasa krivica, vi birali i odabrali, nego onih koji ce biti na Bahamima kada vas pocnu glave boliti...
Sve OK ne kažem ti da pljuješ. Samo raspravljamo o našem izboru stanova u Tibri.

Vjeruj ima stanova sa otvorenim pogledom i dobrim rasporedom. Čak je većina takvih. Naravno ima i onih za koje se raja kači koji gledaju drito u komšije.

Takođe ja tvrdim da kvalitet gradnje, standard i materijali u Tibri nisu ni sekunde slabiji od zgrade UNIPROMET kod Merkatora, koja je prodavana kao super kvalitetna i premium klasa. Ali ono je valjda bilo urbanistički planirano i sve po PS-u, po kriterijim forumaša.

EDIT: Za liftove se slažem, ali zar misliš da su kvalitetniji i sigurniji ti stari od ovih novih, i da je na AP održavanje kvalitetnije od održavanja novoh u Tibri. Staro je staro, i vjerovatnoća kvarova je neuporediva.
Al' opet ima ljudi koji tvrde da je Golf dvojka bolji izbor od novog Hyundaija, jer je to švabo napravio
Last edited by graditelj on 17/11/2013 21:14, edited 1 time in total.
trotroan
Posts: 15
Joined: 01/05/2013 00:04

#1549 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by trotroan »

Neko je napisao da star stan nisu gaće koje se ne mogu oprat( ili tako nešto ) i da je bolji stari stan od ovoga u Tibri. Ja se ne slažem s tim, moj rođak ima stan na Alipašinom polju i kad pogledam njegovo kupatilo i one prozore, ma neuporedivo..... još je ovaj njegov stan na A polju dobro očuvan ali to se ne može nikako uporediti s mojim stanom u Tibri....sva kupatila u Tibri izgledaju kao ona gore na slici, samo boju pločica biraš sam, veličinu pločica biraš i u kuhinji, čak biraš kako će ti postaviti parket ( riblja kost ili ravni )..... ali ima nešto što me jako razočaralo u Tibri a to je ona obećana zelena površina između zgrada, mada je bila ljetos jedna zelena površina na kojoj je pisalo KISELJAK ( eto ipak nisu slagali :D )..... ja ne živim u svom stanu ali sam bio dva puta po 5 dana u njemu...... stan je u zgradi B1 na Stupu i gleda u dvorište, i baš kad sam zadnji put bio tamo padala je kiša, bilo je tamno i ispred sebe sam vidio samo beton, beton, beton....jer s prozora vidim sve tri zgrade odjednom, gledam u visinu i vidim malo neba.... dolje vidim tri djevojčice od 5-6 godina kako se igraju oko auta, ustvari pokušavaju se igrat i to mi je nekako bilo tužno.... parkiro sam auto malo dalje od zgrade jer sam zakasnio parkirat, gledao sam s prozora da neko ode ali uzalud i taman kad sam dočekao brzo sam otrčao do auta ali neko je bio brži, izgleda da i drugi dežuraju na prozoru očekujući prazno mjesto za auto.....kad su nam u Tibri slagali za tu zelenu površinu između zgrada što nam bar nisu dali povoljniju cjenu parkirnog mjesta u garaži, još su nam uzeli i ono malo parkirnog mjesta ispred zgrada i dali onima sa poslovnim prostorima.....
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1550 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo »

Naravno da nije Unipromet bio urbanisticki planiran, ali on je na konto lokacije bolje prosao, mada meni nije ni tamo jasno ko je dao onolike pare za onu "premium" gradnju...?

AP najveci zlocin ? Vidis, ja upravo isto mislim o Tibri i jos ponekim lokacijama, koje su opet toliko manje od Tibre da ona upada najvise u oci... Kao sto rekoh ranije, bezlicna komunisticka gradnja, naspram bezlicne kinesko-kapitalisticke gradnje... Ne znas sta je gore, saka u lijevo oko, ili desno...

Poredjenje Golfa 2 i novog Hyundai-a nije bas najsretnije... Mozda kada bi uveo u racunicu jos neke parametre... Jer ne zaboravi da tog Hyundai-a trenutno parkiras na livadi, i da za 10 godina od njega nece ostati nista, jer je na mokroj travi... Nema veze sa proizvodjacem, svabom, korejcem, ima veze sa bosancem koji ocekuje ako ga je novog kupio a ne mora na servis, i odrzavanje...
ali ima nešto što me jako razočaralo u Tibri a to je ona obećana zelena površina između zgrada, mada je bila ljetos jedna zelena površina na kojoj je pisalo KISELJAK ( eto ipak nisu slagali
E za te stvari u normalnim drzavama neko dobije dinamit u ....... Nema gradit 'nako visak spratova, zgrada, lagati za slobodan prostor, nemati parkinga... Naravno, mi nismo normalna zemlja, i ljudi se moraju snalaziti, pa onda izmedju 2 zla biraju manje.... :skoljka:
Post Reply