Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

P308

#1501 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 » 15/11/2013 18:35

Maybach wrote:Ima li ko od ovih ljudi iz novogradnje problema sa vlagom,kondenzom na prozorima i slicnim nerviranjem?I gdje kupit odvlazivac/isusivac zraka u sarajevu da nije 600km i da radi posao?
Nema, svi imaju idelane stanove i zive u elitnim i luksuznim zgradama gdje je to nemoguce da se dogodi.

Salu na stranu, vec se ovdje pisalo o vlagi u stanovima (doduse rijetki, ostali su ih pljuvali kako to nije istina). U Conradu (Interes-Pofalici) imas taj aparat koji kosta izmedju 100 i 150KM i dosta dobro radi. :)

Ove BNX-ove slike su u najmanju ruku sokantne.

Naslovnica

#1502 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Naslovnica » 16/11/2013 09:56

Još gore izglda kada se vidi uživo, kada se prođe između tih zgradurina...
A oni nastavljaju da grade, i raja nastavlja da kupuje.
Odron.

sinuhe

#1503 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sinuhe » 16/11/2013 10:11

Grozno. :shock: Hoce li ih iko zaustaviti? :lol: Bez ikakve mjere i nadzora.

Nahla12

#1504 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Nahla12 » 16/11/2013 10:59

...
Last edited by Nahla12 on 17/11/2013 13:37, edited 4 times in total.

Nahla12

#1505 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Nahla12 » 16/11/2013 11:01

..
Last edited by Nahla12 on 17/11/2013 13:38, edited 1 time in total.

OldMayor

#1506 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by OldMayor » 16/11/2013 19:29

Bio sam ja u Tibri, stanovi su na prvu super i ok. Haustor prostran, sve uredno, cisto. Ovdje niko ne govori o tome, nego je rijec o nabacanim zgradama koje unistavaju urbani izgled grada. Ko to ne vidi, sta mu ja mogu. Znaci ne radi se o tome jesu li stanovi kvalitetni ili ne, za to me boli briga, nego o vanjskom izgledu koji se moze samo u Kini vidjet.

Jbt, najlakse je misliti na sebe, meni je dobro i boli me qrac. A sta sutra sa djetetom? Pa ko ce pustit dijete napolje pored glavne saobracajnice? Gdje je skola? Parkovi? Igralista? Tibra obecava li obecava, a svako zna da ce on gdje god vidi travku, stavit temelj.

Prazna je livada bila, moglo se veoma lijepo naselje napraviti, sa parkovima, setalistem, nizim zgradama bolje rasporedjenim, ali jok bosnjo ce za marku rodjenu mater prodat.

Nisu kupci, nisu stanari, pa nije cak ni investitor kriv...kriv je onaj ko je dao potpis da se ono moze izgraditi. Jer je i Tibra planirao 5 spratova ili 6 ne znam ni sam, to mu je bilo na stranici sve vrijeme, dok nije izganjao dozvolu.

johntra

#1507 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by johntra » 16/11/2013 22:30

Naslovnica wrote:Još gore izglda kada se vidi uživo, kada se prođe između tih zgradurina...
Odron.
pobijmo vlasnike stanova u Tibri zajedno sa psima lutalicama...komentar ti je za rubrike glupost dana...

Juni

#1508 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Juni » 17/11/2013 00:43

johntra wrote:
Naslovnica wrote:Još gore izglda kada se vidi uživo, kada se prođe između tih zgradurina...
Odron.
pobijmo vlasnike stanova u Tibri zajedno sa psima lutalicama...komentar ti je za rubrike glupost dana...
komentar mu je sasvim na svom mjestu.

P308

#1509 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 » 17/11/2013 01:46

OldMayor wrote:Bio sam ja u Tibri, stanovi su na prvu super i ok. Haustor prostran, sve uredno, cisto. Ovdje niko ne govori o tome, nego je rijec o nabacanim zgradama koje unistavaju urbani izgled grada. Ko to ne vidi, sta mu ja mogu. Znaci ne radi se o tome jesu li stanovi kvalitetni ili ne, za to me boli briga, nego o vanjskom izgledu koji se moze samo u Kini vidjet.

Jbt, najlakse je misliti na sebe, meni je dobro i boli me qrac. A sta sutra sa djetetom? Pa ko ce pustit dijete napolje pored glavne saobracajnice? Gdje je skola? Parkovi? Igralista? Tibra obecava li obecava, a svako zna da ce on gdje god vidi travku, stavit temelj.

Prazna je livada bila, moglo se veoma lijepo naselje napraviti, sa parkovima, setalistem, nizim zgradama bolje rasporedjenim, ali jok bosnjo ce za marku rodjenu mater prodat.

Nisu kupci, nisu stanari, pa nije cak ni investitor kriv...kriv je onaj ko je dao potpis da se ono moze izgraditi. Jer je i Tibra planirao 5 spratova ili 6 ne znam ni sam, to mu je bilo na stranici sve vrijeme, dok nije izganjao dozvolu.
slazem se...sve bi to potpuno drugacije izgledalo da je napravljeno onako kako je zamisljeno, sa 5 ili 6 spratova...

Naslovnica

#1510 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Naslovnica » 17/11/2013 10:21

johntra wrote:
Odron.
Ti ubijaj koga hoćeš, ja ne vidim razloga zašto bih ja nekoga ubio, ne znam čemu takva reakcija!?
Ne vidim razloga zašto bi moj komentar završio u rubrici "Glupost dana"?!
Svaka čast svakome ko se odlučio da tamo kupi stan, želim im sve najbolje (zaista), ali ono što se tamo radi je strašno sa urbanističkog stajališta (i sa svakog drugog).
Svaki put kada prođem pored Tibre (bilo glavnom džadom ili prema Interexu), kažem sebi - hvala Bogu što ne živim ovdje. A da apsurd bude veći, živim na Alipašinom. Ako meni sa Alipašinog ona Tibra predstavlja to što predstavlja, mogu misliti kako sve to izgleda ovima koji žive u relativno "elitnijim" dijelovima Sarajeva, koji su, koliko-toliko, urbanistički pozitivno riješeni.
Međutim, obzirom da je Tibra na teritoriji općine Ilidža, ništa me ne čudi. :thumbup:

gidra

#1511 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra » 17/11/2013 10:25

Naslovnica wrote:
johntra wrote:
Odron.
Ti ubijaj koga hoćeš, ja ne vidim razloga zašto bih ja nekoga ubio, ne znam čemu takva reakcija!?
Svaka čast svakome ko se odlučio da tamo kupi stan, želim im sve najbolje (zaista), ali ono što se tamo radi je strašno sa urbanističkog stajališta (i sa svakog drugog).
Svaki put kada prođem pored Tibre (bilo glavnom džadom ili prema Interexu), kažem sebi - hvala Bogu što ne živim ovdje. A da apsurd bude veći, živim na Alipašinom. Ako meni sa Alipašinog ona Tibra predstavlja to što predstavlja, mogu misliti kako sve to izgleda ovima koji žive u relativno "elitnijim" dijelovima Sarajeva, koji su, koliko-toliko, urbanistički pozitivno riješeni.
Međutim, obzirom da je Tibra na teritoriji općine Ilidža, ništa me ne čudi. :thumbup:
Jesi li kupio ti taj stan svojim novcem na Alipasinom ili ti ga je dedo/otac dobio pa ti naslijedio?

Naslovnica

#1512 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Naslovnica » 17/11/2013 10:33

Kupio/kupili
Kada se Tibra još nije bila ni počela graditi.
Na svu sreću.
Možda bi kupili i tamo (dok nisu uradili sve ovo što su uradili).
Da sada kupujem stan, Tibra ne bi bila ni u kojoj opciji. Pogotovu što imam djecu.
Za samce, ili ljude koji nemaju djecu - koliko-toliko je OK, ali za porodične ljude...

mumy

#1513 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mumy » 17/11/2013 10:54

Toliko su dobre da po marindvoru otpadaju balkoni...daj ba odvadite malo

Naslovnica

#1514 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Naslovnica » 17/11/2013 10:59

mumy wrote:Toliko su dobre da po marindvoru otpadaju balkoni...daj ba odvadite malo
A ti sa Marindvora su tek paćenici svoje vrste.
Tolike pare za zgradu od blata i trske...
8-) :lol: :lol:

johntra

#1515 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by johntra » 17/11/2013 11:12

Naslovnica wrote:
pa sa tom zadnjom riječju si sve rekao...stavio su istu ravan Tibru i kupce, a pošto vidim da se ovdje Tibra naziva svim i svačim, ispada da su i njegovi kupci takvi...razumijem da je nekome teško skontati zašto je dole kupio stan, ali indirektno ili direktno, kao što neki rade, nazivati te ljude glupima ili bilo kako drugo, malo je neumjesno, zar ne?

graditelj

#1516 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by graditelj » 17/11/2013 11:16

Naslovnica wrote:Kupio/kupili
Na svu sreću.
Da sada kupujem stan, Tibra ne bi bila ni u kojoj opciji. Pogotovu što imam djecu.
Za samce, ili ljude koji nemaju djecu - koliko-toliko je OK, ali za porodične ljude...
Sad je malo jasnije, zašto ti Tibra smeta kad prolaziš glavnom džadom ili prema Interexu.

Da sam ja kupio stan na Alipašinom prije Tibra i po cijenama koje su tad bile i ja bi se ranio, tako da ja potpuno razumjem tvju ogorčenost. Al ne gubi nadu, možda se nekad oporave cijene pa i ti se rješiš svog urbano rješenog naselja starog 50-tak godina

Naslovnica

#1517 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Naslovnica » 17/11/2013 11:35

Meni Tibra nimalo ne smeta, zaboli me za Tibru dokle god ja nemam drugog izbora nego da živim tamo. Tek tada bih se zabrinuo.
Ja sam svoje pare halalio, nemam nikakvih problema s tim. Da je Tibra izgrađena onako kako je trebalo biti po planu, i ja bih razmislio o stanu na toj lokaciji. Sva sreća pa sam svoju stambenu situaciju riješio tada (kada nije bilo Tibre), pa se nisam zajebao i povjerovao pričama kakvo će to naselje da bude (mnogo drugačije od ovoga što je sada na terenu).
Što se tiče mog stana, sasvim solidan za pare koje sam tada izletio. Obzirom da sam odrastao na AP, poznajem sve, nisam imao nikakvih problema ili predrasuda da kupim ovdje stan.
@johntra, zaista izvini ako si pomislio da mislim da su ljudi koji su kupili stanove u Tibri paćenici, nisam to mislio. Mislio sam na ove na MD koji plaćaju 3k i više po kvadratu. Ljudi u Tibri bi vjerovatno najradije kupili stan na elitnoj lokaciji, tip-top, sa lijepim pogledom, i za 3k po kvadratu, ali se ne može. Jbga.
Ali da me neko ubjeđuje da je Tibra kao naselje mjesto ugodnog življenja, da nije nakaradno, da nije urbanistička nula, to malo teže.

Naslovnica

#1518 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Naslovnica » 17/11/2013 12:11

Genije wrote:ne kontam što ljudi sve shvataju lično
i meni je tibra katastrofa, išao sam i gledao stanove
jednom rječju - URBICID
što ne znači da imam išta protiv bilo koga ko je dole kupio
a kome smeta tuđe mišljenje ne treba čitati tuđa mišljenja po forumu
i mirna bosna :)
Slažem se.
:thumbup:

drndalo

#1519 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo » 17/11/2013 13:06

graditelj wrote: Da sam ja kupio stan na Alipašinom prije Tibra i po cijenama koje su tad bile i ja bi se ranio, tako da ja potpuno razumjem tvju ogorčenost. Al ne gubi nadu, možda se nekad oporave cijene pa i ti se rješiš svog urbano rješenog naselja starog 50-tak godina
Znas ili nagadjas ? Kako znas kad je ko i za koje pare kupio stan ? Mozda ga je uzeo za 800/m2... Njegova stvar... U svakom slucaju, za Tibru je AP vrhunac urbanistickog planiranja, cak i sa naknadno gradjenim poslovnim zgradama. Ovdje stalno provejava da je AP dno-dna... Mozda nekome i jeste, ko je rastao u Kranjcevicevoj... A sta reci za Grbavicu i zgrade stare 70 godina, npr. vojne paviljone, u kojima je i u podne mrak, a moja bivsa kolegica je tamo kupila stan po 2800KM/m2 ? Ja bih ga tamo uzeo ali da mi ga neko da dzaba, pa da ga mogu rentati...

Ja mogu da shvatim da je nekome Tibra zbog necega bolja od necega drugog, ali to ne mijenja pricu da je na opstini Ilidza neko napravio jedno veliko sranje, koje ce se tek morati rjesavati... Zivi bili pa vidjeli... Ali ne mogu da shvatim zenu koja melo ranije na ovoj temi rece:"Ja da zivim gdje je neko drugi vec zivio?" Pa nije stan = gace uprljane tudjim bijelim pranjem koje ti moras nositi...? :? Evo uredno zivim u stanu u kojem je komsinica zivila od 1979, a ja od 2004, i slabo mi sta fali... Ni za parking se jos ne tucemo, osim kad padne snijeg kao preklani... :kiss:

uskrsno_respo

#1520 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by uskrsno_respo » 17/11/2013 13:19

graditelj wrote:
Naslovnica wrote:Kupio/kupili
Na svu sreću.
Sad je malo jasnije, zašto ti Tibra smeta kad prolaziš glavnom džadom ili prema Interexu.

Da sam ja kupio stan na Alipašinom prije Tibra i po cijenama koje su tad bile i ja bi se ranio, tako da ja potpuno razumjem tvju ogorčenost. Al ne gubi nadu, možda se nekad oporave cijene pa i ti se rješiš svog urbano rješenog naselja starog 50-tak godina
pa iskreno stanovi na alipasinu su kvalitetniji nego u tim tibrinim zgradama iako su zgrade starije 40-ak godina

P308

#1521 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 » 17/11/2013 13:26

AP je planski gradjeno naselje i nikako se ne moze porediti sa urbicidom zvanim Tibra.

gidra

#1522 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra » 17/11/2013 13:32

P308 wrote:AP je planski gradjeno naselje i nikako se ne moze porediti sa urbicidom zvanim Tibra.
Ja bih ipak dao milju i po za novogradnju u Tibri, nego na ono bezlično komunističko sranje zvano AP.
A cijena im je tu negdje u 5 deka.

drndalo

#1523 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo » 17/11/2013 13:46

Posteno, to je pitanje zelja i ukusa, kao i ocekivanja o buducnosti ulaganja... I kao i sve ostalo radi se o kompromisu lokacije, kvaliteta, velicine, cijene, itd... Ko ima da sve to zadovolji na kamari, napravi vilu od 720 m2 na Poljinama, ili jos bolje u Cannes-u...

Ja bi opet prije dao slicne pare za bezlicnu komunisticku gradnju na AP, nego za bezlicnu kinesko-kapitalisticku gradnju u Tibri... Ali to sam ja. A visak spratnosti u Tibri se mogao lako rijesiti kad je trebalo, guranjem stapina dinamita u anus onoga ko je potpisao onakav izgled naselja... Da je naselje stalo na 6 spratova, izgledalo bi puno bolje, i bilo puno humanije. Ovako cemo vidjeti za 5-6 godina ustanke stanovnistva zbog raznih stvari, pocevsi o vrtica, skola, parkova, parkinga... Zivi bili pa vidjeli...

gidra

#1524 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra » 17/11/2013 14:02

drndalo wrote:Posteno, to je pitanje zelja i ukusa, kao i ocekivanja o buducnosti ulaganja... I kao i sve ostalo radi se o kompromisu lokacije, kvaliteta, velicine, cijene, itd... Ko ima da sve to zadovolji na kamari, napravi vilu od 720 m2 na Polinama, ili jos bolje u Cannes-u...
Hiljadu ljudi, hiljadu ćudi, želja i ukusa...
Kao što rekoh prije bih kupio u Tibri nego na AP, presudilo bi to što je novogradnja i što volim miris novog, i lično smatram da je bolje dati 1.5k za novo nego za zgradu staru 40 godina. Zbog toga bih istrpio problem parkinga i nedostatka popratnih sadržaja, ali ne bih nazivao glupanima nekoga ko je za svoj novac odlučio šta je za njega najbolje u skladu sa njegovim finansijskim mogućnostima pa bilo da je uzeo stan u Tibri, AP, Cigalanama, Centru etc.
Vjerovatno ima tu i ljudi koji su krvavo svoj novac zaradili, a nisu dobili niti mogli naslijediti stan, i sada njima srati za Tibru fakat ne ide.

drndalo

#1525 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo » 17/11/2013 14:06

Niko nikoga nije nazvao glupanom, bar ja nisam... Ja shvatam ljude, ali shvatam i da neki majmuni (uz isprike majmunima) bezobrazno iskoristavaju ovu ljudsku potrebu, i zelju ljudi da budu prvi koji su prdnuli u tom stanu (ukoliko to majstor za vrijeme izgradnje vec nije uradio)... A ja mislim da se npr, na AP za slicnu lovu moze uzeti veci stan... I nisu ni svi dobri, ima i ovdje raznih rasporeda i spratnosti... Znam za kumovog kolegu koji je prije 2 mjeseca na Vojnickom platio m2 1300 KM... Meni je to ipak pametnije nego 1500 u Tibri, ali ko misli da je Tibra bolja, ja to postujem...

Post Reply