Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

gidra

#1101 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra » 13/10/2013 23:36

Black swan wrote:Ako su pametni remiza bi trebala u hrasnicu...ravno i nidje nista
Ništa od toga. Misliš da ne bi bilo ništa da nije vodozaštitna zona? :D

Država

#1102 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Država » 13/10/2013 23:38

missko wrote:Stvarno izgleda nekako ruzno ono tipicno Kineska gradnja ko da nas je milion jbt
Još malo pa će nas biti...

P308

#1103 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 » 14/10/2013 01:11

Skyfox wrote:zato i jeste tako niska cijena. Zgrada je renovirana (jedan dio jos uvijek renoviraju) pristojno, i ne prodaju je kao novogradnju. Cak je poprilicno stanova vec i prodano... Bio sam ja danas i razgovarao sa arhitekticom vezano za nove zgrade. Pokazala mi je plan po kojem ce u narednih 5g biti izgradeno 5 novih zgrada, najvisa od 9 spratova. U sredini ce biti zelena povrsina i parking. Naselje ogradeno a cijene naravno vece od ove renovirane zgrade ali opet prihvatljive za tu lokaciju.
Odmah pored krece izgradnja Bauh definitivno naredne godine. I to ce vjerovatno popraviti trenutnu sliku lokacije koja je sada realno poljana sa rusevinama.
Navodno je u planu i da se izmjesti remiza...
A kada pocinje gradnja ovih zgrada? Svidja mi se kombinacija boja.

johntra

#1104 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by johntra » 14/10/2013 10:27

StupskaBitanga wrote:Gdje na tom lokalitetu postoji najbliža OS, Vrtić i sl ustanove?
AP ili Boljakov potok...AP je ipak prihvatljivija opcija, jer je bliže i ima se kuda doći normalnim putem...do Boljakovog se ipak malo teže dolazi, preko šina i kroz Haliloviće...

johntra

#1105 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by johntra » 14/10/2013 10:29

Qler wrote:
Kakva niska cijena?! 1450KM za ono? Ja onda imao kancelariju od 2007. do polovine ove godine, i vjeruj mi ono nije zgrada za stambenog prostora. Sta god da joj rade. Ono je pravljeno za kancelariju u doba komunizma. Losi zidovi, lose izolacije, lose sve... i jos traze 1450KM :) dobro su spustili, trazili su prvo 1600KM :)
i meni je ovo smiješno isto...ne znam kako neko ondje misli živiti, niti ima balkona, niti išta...mislim da je bilo bolje da su ono obnovoli ko kancelarijske prostore, pa prodavali ili izdavali firmama...

Qler

#1106 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Qler » 14/10/2013 10:32

johntra wrote:
Qler wrote:
Kakva niska cijena?! 1450KM za ono? Ja onda imao kancelariju od 2007. do polovine ove godine, i vjeruj mi ono nije zgrada za stambenog prostora. Sta god da joj rade. Ono je pravljeno za kancelariju u doba komunizma. Losi zidovi, lose izolacije, lose sve... i jos traze 1450KM :) dobro su spustili, trazili su prvo 1600KM :)
i meni je ovo smiješno isto...ne znam kako neko ondje misli živiti, niti ima balkona, niti išta...mislim da je bilo bolje da su ono obnovoli ko kancelarijske prostore, pa prodavali ili izdavali firmama...

Ono su i izdavali firmama, bilo je puno firmi, i onda su u nazad par godina poceli polako da otkazuje najmove, ciste kancelarije, ja sam prvo bio na 3. spratu, pa na 1., pa na 2. pa opet na 3. me vratili. Sve sto su pravili oni razmjestaje, prazidjivali salone... U onaj unipromet ne udje 10 ljudi dnevno, a oni nisu znali sta da rade, pa svako par mjeseci sve sruse unutra i ponovo sele i prave.. Da bi na kraju skontali da im je izgleda najbolje to u stanove prepraviti i prodati. A vala 1400KM za ono je pre pre previse. 900KM maximalno ono vrijedi.

StupskaBitanga

#1107 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga » 14/10/2013 10:38

Memić najavljuje 40000 stanovnika
Memić: Projekt Nove Ilidže vrijedan dvije milijarde KM

Načelnik Općine Ilidža Senaid Memić najavljuje projekt Nove Ilidže, a što pdorazumijeva izgradnju modernog naselja u ovoj općini.

- To će biti moderno naselje za 40.000 stanovnika, koje će se prostirati na desnoj obali rijeke Željeznice od termalne Rivijere do entitetske linije u Vojkovićima. vrijednost projekta je oko dvije milijarde, a za ovo ulaganje je zainteresirano više investitora. Samo zemljište će moći da se proda za 40 miliona KM i time će općina Ilidža konačno moći otkupiti cijelu vodozaštitnu zonu, legalizovati bespravno izgrađene objekte i konačno riješiti ove duogodišnje probleme, kazao je Memić Oslobođenju.
Već je urađen idejni projekat, a Općinsko vijeće je dalo saglasnost da se nastavi sa daljim aktivnostima.Investitorima će se ponuditi uređene parcele sa cjelokupnom inforastrukturom i potrebnim dozvolama.

drndalo

#1108 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo » 14/10/2013 12:04

gidra wrote:
Black swan wrote:Ako su pametni remiza bi trebala u hrasnicu...ravno i nidje nista
Jah, srecom nema nista bespravno izgradjeno u vodozastitnoj zoni... :evil: :evil: :run:

StupskaBitanga

#1109 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga » 14/10/2013 12:11

danas sam prošao pored Žice-Uniprometa to Miljacka kao naselje. Hoće li onu isto zgradu do te zgrade pretvoriti u stambenu ili?

Naslovnica

#1110 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Naslovnica » 14/10/2013 13:02

Ma ja, legalizovati objekte na vodozaštitnoj zoni?!
FUJ!
StupskaBitanga wrote:Memić najavljuje 40000 stanovnika
Memić: Projekt Nove Ilidže vrijedan dvije milijarde KM

Načelnik Općine Ilidža Senaid Memić najavljuje projekt Nove Ilidže, a što pdorazumijeva izgradnju modernog naselja u ovoj općini.

- To će biti moderno naselje za 40.000 stanovnika, koje će se prostirati na desnoj obali rijeke Željeznice od termalne Rivijere do entitetske linije u Vojkovićima. vrijednost projekta je oko dvije milijarde, a za ovo ulaganje je zainteresirano više investitora. Samo zemljište će moći da se proda za 40 miliona KM i time će općina Ilidža konačno moći otkupiti cijelu vodozaštitnu zonu, legalizovati bespravno izgrađene objekte i konačno riješiti ove duogodišnje probleme, kazao je Memić Oslobođenju.
Već je urađen idejni projekat, a Općinsko vijeće je dalo saglasnost da se nastavi sa daljim aktivnostima.Investitorima će se ponuditi uređene parcele sa cjelokupnom inforastrukturom i potrebnim dozvolama.

Comrad

#1111 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Comrad » 14/10/2013 13:14

Meni je ova legalizacija objekata nesto najsmjesnije sto sam cuo.

Jbt ljudi prije 70 godina skontali da se tu NE BI TREBALO praviti nista - jer pijemo vodu iz te zemlje, e onda dodje bosnjo i pukne temelje, hebe mu se, moze mu se, sad je to njegova zemlja. I onda dodju nacelnicima, malo ih podmazu i to se legalizuje.

Ili ucrta se trasa puteva od prije 50 godina sa planovima povezivanja naselja, rjesvanja guzvi itd, ali jok to za bosnju ne vazi, pa nije se on borio za ovu zemlju da mu neko nesto brani.

Kakva crna legalizacija, ako je nesto zabranjeno, zabranjeno je. :-) :?

Ali dobro su oni to skontali, ko vele zabranit cemo, a ko plati njemu necemo i mirna bosna. Koliko su love tu naklepali, sami bog zna.

Naslovnica

#1112 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Naslovnica » 14/10/2013 13:45

Dobijaju glasove na osnovu obećanja vezanih za legalizaciju.
Banda kriminalna.

gidra

#1113 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra » 14/10/2013 14:08

drndalo wrote:
gidra wrote:
Jah, srecom nema nista bespravno izgradjeno u vodozastitnoj zoni... :evil: :evil: :run:
vodozaštitna zona je vodozaštitna ali eto to su ipak kuće koje su na 300 do 500 kvadratnih metara, a za remizu bi trebalo haman pola onog "praznog" polja iskoristiti između SK i Hrasnice :D

Skyfox

#1114 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Skyfox » 14/10/2013 18:28

Qler wrote:
Nisam zainteresovan za tu zgradu pa nisam ni ulazio. Iz vana mi se cini OK ali definitivno je losija u poredenju sa novogradnjom. Grijanje nece biti toplane vec na struju, nedostatak balkona i mala kvadratura. Medjutim koliko sam vidio dok sam bio tamo interes kupaca definitivno postoji...

Da su napravili nesto kao sto ima na zapadu - studio aprtman (da li to uopste postoji kod nas?). Hale pretvorene u stanove. Velika i jeftina kvadratura, veliki prozori u bivsim industrijskim cetvrtima. Mladima je to ok za pocetak. I ja bih zrtvovao balkon, nedostatak lifta i jos neke stvari da za povoljnu cijenu mozes dobiti nekih 150-200 kvadrata.
A u kakvim rusevinama ljudi sve zive vjerujem da ce uspjeti prodati stanove :-?

Skyfox

#1115 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Skyfox » 14/10/2013 18:31

P308 wrote:
A kada pocinje gradnja ovih zgrada? Svidja mi se kombinacija boja.
[/quote]

nekad iza NG, planiraju nekih 5 zgrada, i svake godine po jednu ce praviti. Imas ih na Fejsu, koliko znam oficijelna stranica im ne radi...

neki

#1116 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki » 14/10/2013 18:44

johntra wrote:
StupskaBitanga wrote:Gdje na tom lokalitetu postoji najbliža OS, Vrtić i sl ustanove?
AP ili Boljakov potok...AP je ipak prihvatljivija opcija, jer je bliže i ima se kuda doći normalnim putem...do Boljakovog se ipak malo teže dolazi, preko šina i kroz Haliloviće...
Nije prihvatljivo ni sa jednog aspekta za djecu osnovnoskolskog uzrasta u urbanoj sredini da putuju do skole 1,5 kilometar i pri tome pretrcavaju cestu sa 6 (8) traka.
Najbliza je OS na Cengic Vili ali i ona potpuno neprihvatljiva. Lokacija na kojoj se ovaj geto planira graditi nema nikakve osnovne drustvene sadrzaje, niti su prema regulacionom planu ikakvi predvidjeni...svako mijenja RP onako kako mu treba, sa iskljucivom zeljom za sto vecim koeficijentom izgradjenosti i to iskljucivo sadrzaja koji ostvaruju profit.
Sarajevo dozivljava urbanisticki sunovrat...prezivljavamo definitivno najsumorniji period u razvoju ovog grada, gori i od kraljevine SHS

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1117 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by KatarinaKosaca » 14/10/2013 18:47

Skyfox wrote:Da su napravili nesto kao sto ima na zapadu - studio aprtman (da li to uopste postoji kod nas?).
Puna Tibra :D
Skyfox wrote:Hale pretvorene u stanove. Velika i jeftina kvadratura, veliki prozori u bivsim industrijskim cetvrtima. Mladima je to ok za pocetak. I ja bih zrtvovao balkon, nedostatak lifta i jos neke stvari da za povoljnu cijenu mozes dobiti nekih 150-200 kvadrata.
A u kakvim rusevinama ljudi sve zive vjerujem da ce uspjeti prodati stanove :-?
Ako ide na nisku cijenu po kvadratu, prodaće. Tibra je stotine i stotine stanova prodavala kao kifle, jer su tad bili najpovoljniji po cijeni. Mislim da su se za***bali sa prvom zgradom koja je išla na nešto veću luksuziju i jedva su je rasprodali, sad idu na jeftinoću. Iako sam i ja skeptična što se tiče same zgrade i prepravke iste.

Skyfox

#1118 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Skyfox » 14/10/2013 18:52

par mojih poznanika koji su kupili stanove u tibri ih hvale (vjerovatno bih i ja da tamo kupim) malo ko ce priznati da nije zadovoljan pa makar... Cijena isto govori za sebe. nekih 40 kvadrata za malo vise od 60 000KM, nije ni za ocekivati neki luksuz...

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1119 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by KatarinaKosaca » 14/10/2013 18:58

Skyfox wrote:par mojih poznanika koji su kupili stanove u tibri ih hvale (vjerovatno bih i ja da tamo kupim) malo ko ce priznati da nije zadovoljan pa makar... Cijena isto govori za sebe. nekih 40 kvadrata za malo vise od 60 000KM, nije ni za ocekivati neki luksuz...
Neće nitko kudit svoje auto i svoju kuću. Ako imaš financijskih mogućnosti, zaobiđi.. :D Juče mi iskoči struja pri upaljenom bojleru i pečnici :lol: :lol: . Kako smo rijetko tu, gledam u osigurače, svi gore, kad treba sanići, izvaditi ključić i dole podići osigurač. Kao kupili one najjeftinije, ako hoćeš sam sebi ugradiš za 7 stoja i nema frke, pa kao svi naučili da kad upale fen isključe bojler i tako redom :stidljiv:

VjecitiStudent

#1120 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VjecitiStudent » 14/10/2013 19:06

KatarinaKosaca wrote:
Skyfox wrote:par mojih poznanika koji su kupili stanove u tibri ih hvale (vjerovatno bih i ja da tamo kupim) malo ko ce priznati da nije zadovoljan pa makar... Cijena isto govori za sebe. nekih 40 kvadrata za malo vise od 60 000KM, nije ni za ocekivati neki luksuz...
Neće nitko kudit svoje auto i svoju kuću. Ako imaš financijskih mogućnosti, zaobiđi.. :D Juče mi iskoči struja pri upaljenom bojleru i pečnici :lol: :lol: . Kako smo rijetko tu, gledam u osigurače, svi gore, kad treba sanići, izvaditi ključić i dole podići osigurač. Kao kupili one najjeftinije, ako hoćeš sam sebi ugradiš za 7 stoja i nema frke, pa kao svi naučili da kad upale fen isključe bojler i tako redom :stidljiv:
Rekao bih da nije do osigurača, već do tipa ugovora potpisanog sa EP. Osigurač je tu samo da kontroliše ugovor, tj. maksimalno isporučenu snagu.

drndalo

#1121 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo » 14/10/2013 19:24

gidra wrote:
drndalo wrote: Jah, srecom nema nista bespravno izgradjeno u vodozastitnoj zoni... :evil: :evil: :run:
vodozaštitna zona je vodozaštitna ali eto to su ipak kuće koje su na 300 do 500 kvadratnih metara, a za remizu bi trebalo haman pola onog "praznog" polja iskoristiti između SK i Hrasnice :D
Da vodozastitna je vec desetljecima, pa se nakotilo samo oko 3000-4000 kom. x tih tvojih sitnih 300-500m2...

gidra

#1122 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra » 14/10/2013 20:32

drndalo wrote:
gidra wrote:
drndalo wrote: Jah, srecom nema nista bespravno izgradjeno u vodozastitnoj zoni... :evil: :evil: :run:
Da vodozastitna je vec desetljecima, pa se nakotilo samo oko 3000-4000 kom. x tih tvojih sitnih 300-500m2...
pa i nije baš 3 hiljade. Nema puno bespravnih kuća u Sokolović Koloniji, 300-400 u vrh glave. Bespravno je samo ono što je poslije rata niklo uz Hrasničku cestu. Veliki dio SK i Kovača je izgrađen davno prije rata.

Svicko

#1123 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Svicko » 14/10/2013 20:52

KatarinaKosaca wrote:
Katarina, pojma ti o životu nemaš.
Što je još gore, neki će pročitati ove tvoje nebuloze i steći pogrešan dojam.
To što si ti neandertalka koja ne zna izračunati potrošnu snagu svojih aparata pa kupiti sebi osigurač sa većom vatažom, ukoliko je isti potreban - to je tvoj problem, a ne Tibre ili ovoga ili onoga.

U potpisu - ponosan vlasnik prelijepog stana sa prelijepim pogledom u Tibri

macmoodan

#1124 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by macmoodan » 14/10/2013 21:12

Svicko, to što si ti neandertalac koji ne zna da postoje dvije tarife i da niža podrazumijeva isporuku nedovoljne količine snage za istovremen rad bojlera, šporeta i veš mašine i što pojma nemaš za šta služi osigurač - to je tvoj problem.

U potpisu - ponosan vlasnik prelijepog stana sa prelijepim pogledom u Tibri

bilic

#1125 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic » 14/10/2013 21:57

hahahahahaha HAHHAHAAAAA

JA SLUCANO RADIM NA TIM SATOVIMA OD STRUJE U EDS...
ZNACI UPLATITE 1150 KM I dobijete brojilo sa limitacijom od 4,2 KW. to je rerna i usisivac .... i gotovo

ako hocete vecu snagu u kilovatima uplatite prikljucak struje 1650 KM PA DOBIJETE oko 7 kw ...
Nego svi su se zaletili i uplatili najjjjjmanje. Sto je Stevan iz Tibre trebao da Vam naglasi...
On je radio za kupce uplate po zeljama a nije im objasnio , a RAJA KO RAJA daj najjjjeftinije ....JBG

Post Reply