Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#6301 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kataklinger »

Bosanac sa dna kace wrote: 21/11/2020 12:10
Haris.ba wrote: 20/11/2020 19:09 Benis. Oni su preuzeli zgradu od trecih i zavrsili i prodaju. Zgrada bliza pruzi zeljeznickoj. Odvojen projekt i nema veze sa drugim projektom. Oko 2700 kvadrat.
Strašno! :o
Kod Benisa u toj zgradi na D.Malti kvadrat kosta 2600KM. Ostala su mu jos 3 neprodata stana na 7. odnosno zadnjem spratu. I to dva po 67m2 sa strana i jedan u sredini od 79m2 i to na strani koja gleda u Klas. Znam jer sam se ja raspitivao i isao gledati. Problem tih stanova (ujedno i razlog sto se do sad nije prodalo) jest sto su uknjizeni kao jedan stan od cca 210m2 i to vam naravno nece odmah reci dok ne potrosite svojih pola sata-sat vremena da ostavite sve obaveze i odete na lice mjesta. Da li je tu planirao neki penthouse ili sta vec, pa se skontao da se sjebao i pregradio prostor po uzoru na stanove na donjim spratovima ne znam, ali znam da ih sad pokusava prodati odvojeno, tj kao jedan dio u okviru tih cca 210m2. Zamisli kazes kupio sam stan tj jedan dio velikog stana od 220m2, pa se poslije zaebavaj sa ZK uredom oko re-uknjizbe. Jos lola trazi 2600KM, em nije etazirano kao cjelina em zadnji sprat. Ali da je kvalitet jest, haustor oblozen kamenom a zidovi kulirom, sobna vrata su predobra, PVC stolarija Rehau, veliki prozori sa 3 komore (bez ugradjenih roletni nazalost). I prednost je sto imas samo jednog eventualno dvoicu komsija u predulazu (5 stanova po spratu, s jedne strane 2 a s druge 3). Prije da ce prodati sve zajedno kao cjelinu nego ovako kao odvojene stanove. Samo jos da nadje nekog ko ce mu dat pola miliona za to :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6302 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

Kataklinger wrote: 23/11/2020 03:11
Bosanac sa dna kace wrote: 21/11/2020 12:10
Haris.ba wrote: 20/11/2020 19:09 Benis. Oni su preuzeli zgradu od trecih i zavrsili i prodaju. Zgrada bliza pruzi zeljeznickoj. Odvojen projekt i nema veze sa drugim projektom. Oko 2700 kvadrat.
Strašno! :o
Kod Benisa u toj zgradi na D.Malti kvadrat kosta 2600KM. Ostala su mu jos 3 neprodata stana na 7. odnosno zadnjem spratu. I to dva po 67m2 sa strana i jedan u sredini od 79m2 i to na strani koja gleda u Klas. Znam jer sam se ja raspitivao i isao gledati. Problem tih stanova (ujedno i razlog sto se do sad nije prodalo) jest sto su uknjizeni kao jedan stan od cca 210m2 i to vam naravno nece odmah reci dok ne potrosite svojih pola sata-sat vremena da ostavite sve obaveze i odete na lice mjesta. Da li je tu planirao neki penthouse ili sta vec, pa se skontao da se sjebao i pregradio prostor po uzoru na stanove na donjim spratovima ne znam, ali znam da ih sad pokusava prodati odvojeno, tj kao jedan dio u okviru tih cca 210m2. Zamisli kazes kupio sam stan tj jedan dio velikog stana od 220m2, pa se poslije zaebavaj sa ZK uredom oko re-uknjizbe. Jos lola trazi 2600KM, em nije etazirano kao cjelina em zadnji sprat. Ali da je kvalitet jest, haustor oblozen kamenom a zidovi kulirom, sobna vrata su predobra, PVC stolarija Rehau, veliki prozori sa 3 komore (bez ugradjenih roletni nazalost). I prednost je sto imas samo jednog eventualno dvoicu komsija u predulazu (5 stanova po spratu, s jedne strane 2 a s druge 3). Prije da ce prodati sve zajedno kao cjelinu nego ovako kao odvojene stanove. Samo jos da nadje nekog ko ce mu dat pola miliona za to :D
zgrada ima jedan potencijalni "issue" - između nje i Klasa-a prolazi Sjevena longitudinala i zgrada će ostati "odsječena" između pruge i ceste... kome ovo ne smeta super
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6303 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

VladaFBiH wrote: 23/11/2020 10:17

zgrada ima jedan potencijalni "issue" - između nje i Klasa-a prolazi Sjevena longitudinala i zgrada će ostati "odsječena" između pruge i ceste... kome ovo ne smeta super
pa kad dodje do toga napravice se prikljuĆak ko za onu zgradu kod stupske petlje :evil:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6304 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nosara »

Pa ne prolazi tuda logitulala?

Ne da Dilba imanje ispod 2 mil. provjereno, tako da to morete samo sanjat. :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6305 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

nosara wrote: 23/11/2020 12:44

Ne da Dilba imanje ispod 2 mil. provjereno, tako da to morete samo sanjat. :D
:lol: :lol: :lol:
prodjoh jucer,vidim da je neka nova kapija,vrijednost je vjerovatno rapidno porasla ..
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6306 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nosara »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/11/2020 13:20
nosara wrote: 23/11/2020 12:44

Ne da Dilba imanje ispod 2 mil. provjereno, tako da to morete samo sanjat. :D
:lol: :lol: :lol:
prodjoh jucer,vidim da je neka nova kapija,vrijednost je vjerovatno rapidno porasla ..
:lol:

Sve radi promisljeno. Stari lisac.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6307 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

nosara wrote: 23/11/2020 12:44 Pa ne prolazi tuda logitulala?

Ne da Dilba imanje ispod 2 mil. provjereno, tako da to morete samo sanjat. :D
eh, u ovom slučaju se i ne pita ako budu tako željeli - ulazak u posjed pa nek se sudi ako nije zadovoljan sa procjenom + što na tom imanju ne možeš ništa praviti zbog RP-a tako da baš i ne vrijedi previše kao poljoprivredno zemljište :)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#6308 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Bosanac sa dna kace »

VladaFBiH wrote: 23/11/2020 10:17zgrada ima jedan potencijalni "issue" - između nje i Klasa-a prolazi Sjevena longitudinala i zgrada će ostati "odsječena" između pruge i ceste... kome ovo ne smeta super
to znaci da bi buka pod prozorom bila non stop. Ja stvarno ne znam kako neko moze dati 2700 maraka za ono u Novoj Otoci, avaj naAlipasinom Mostu, preko puta Veneta, a ispod prozora mu i trmavaj i sve non stop bruji... :o
User avatar
geralt
Posts: 5199
Joined: 14/09/2017 12:45

#6309 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by geralt »

Uz stan gratis dobijes neprocjenjivi uzitak tutnjanja voza pod prozorom vikendom u pola 8 ujutro :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#6310 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Bosanac sa dna kace »

geralt wrote: 24/11/2020 11:08Uz stan gratis dobijes neprocjenjivi uzitak tutnjanja voza pod prozorom vikendom u pola 8 ujutro :D
Koji užitak!
Pa to niđe na svijetu nema!
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#6311 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by DoradO »

aaa nevjerovatno koliko raje brine za nas elitu u Novoj Otoci, Veneto nešto nije na glasu (avaj :lol: ) na Alipašinom mostu - sad sam uvrijeđen

samo da se oglasim, da kažem da smo zaista dobro, da smo navikli na vozove i tramvaje jer isti bruje i trube i od Velešića preko Koševskog do Obale, pa se navikneš kao Dobrinja i Ilidža na avione, Breka i Podhrastovi na grasove traktore

gruhne ponekad neki eksploziv ali ništa neobično za cijeli grad :lol:

imamo u krugu do 50m, da ne kažem u zgradi, par frizerskih salona, par stomatoloških ordinacija, dijagnostičkih laboratorija, granapa, zelenara, marketa, pizzerija, buregdžinica, poznatijih pekara, kafana, dom zdravlja, banka, tramvaji i komercijale... i baloon land :D

pjehe nam je odnedavno neki najveći tržni centar i najmodernije kino

kad odem u goste i svjetlo mi se u haustoru ne upali automatski - ne bude mi dobro :lol: :D

ljeto/zima, napolju kijamet, iz stana liftom do garaže, orilo-gorilo dole je +15 stepeni... bem ti voz koji čujem nekad jednom mjesečno...moožda

malo je sad poskup kvadrat, ali mi, elita, koji smo platili 2.000,00 se ne bunimo previše :bih:
User avatar
ps5
Posts: 262
Joined: 12/10/2020 22:11

#6312 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ps5 »

Ja ne znam gdje stanuju ovi što im u Sarajevu nije buka pod prozorom non-stop? Poljine možda?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6313 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

geralt wrote: 24/11/2020 11:08 Uz stan gratis dobijes neprocjenjivi uzitak tutnjanja voza pod prozorom vikendom u pola 8 ujutro :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6314 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mk ultra »

ps5 wrote: 25/11/2020 19:53 Ja ne znam gdje stanuju ovi što im u Sarajevu nije buka pod prozorom non-stop? Poljine možda?
Ima ima, samo nas mrze brdzani :lol:


Bilo mi je smijesno neki danu kasindolskoj zrakom vođena voda, mislim jeste privremeno ali nisam ovo jos vidio :mrgreen:

Image

Image

Image
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#6315 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Gray »

Bosanac sa dna kace wrote: 24/11/2020 09:14
VladaFBiH wrote: 23/11/2020 10:17zgrada ima jedan potencijalni "issue" - između nje i Klasa-a prolazi Sjevena longitudinala i zgrada će ostati "odsječena" između pruge i ceste... kome ovo ne smeta super
to znaci da bi buka pod prozorom bila non stop. Ja stvarno ne znam kako neko moze dati 2700 maraka za ono u Novoj Otoci, avaj naAlipasinom Mostu, preko puta Veneta, a ispod prozora mu i trmavaj i sve non stop bruji... :o
Samo možda 15-20% stanova gleda prema glavnoj ulici, ostatak gleda na drugu stranu ili je u zgradama iza, ja nikada nisam čuo tramvaj npr ni auta sa glavne ulice.
User avatar
ps5
Posts: 262
Joined: 12/10/2020 22:11

#6316 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ps5 »

mk ultra wrote: 25/11/2020 21:44
ps5 wrote: 25/11/2020 19:53 Ja ne znam gdje stanuju ovi što im u Sarajevu nije buka pod prozorom non-stop? Poljine možda?
Ima ima, samo nas mrze brdzani :lol:


Bilo mi je smijesno neki danu kasindolskoj zrakom vođena voda, mislim jeste privremeno ali nisam ovo jos vidio :mrgreen:
Živiš haman na terminalu aerodroma i tvrdiš da nemaš buke :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6317 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mk ultra »

ps5 wrote: 25/11/2020 22:23
mk ultra wrote: 25/11/2020 21:44
ps5 wrote: 25/11/2020 19:53 Ja ne znam gdje stanuju ovi što im u Sarajevu nije buka pod prozorom non-stop? Poljine možda?
Ima ima, samo nas mrze brdzani :lol:


Bilo mi je smijesno neki danu kasindolskoj zrakom vođena voda, mislim jeste privremeno ali nisam ovo jos vidio :mrgreen:
Živiš haman na terminalu aerodroma i tvrdiš da nemaš buke :lol:
Ne zivim tu, na drugoj sam lokaciji, u Novom Gradu :bih:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6318 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Chmoljo »

Navikne se covjek na sve. Jedno vrijeme, odmah poslije rata, zivio u TMP, dakle zgrade iza Moja banka, Alipasino. Tad nije bilo nista od toga izgradjeno. U stvari tek se zakopavalo za gradjevonu gdje je sad Porsche.

Bila stara stolarija, i cuti tramvaj u pet ujutro nije bilo nista strasno. U stvari, ako ga ne cujem, zabrinem se dje je, da mu nije sta bilo...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#6319 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Poslije buke tramvaja ide prica kako nijedna novogradnja nije kvalitetna ko prije rata. :run:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6320 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Chmoljo »

ma realno, i kada čovjek kupi starogradnju, ulupa u nju para da izađe ko i novogradnja. evo vlastiti primjer je takav.

mene su druge stvari odbijale od novogradnje: tipa da su uglavnom u pitanju naselja bez riješene prateće infrastrukture, da su zgrade smještene na mjestima gdje je neizvjesno šta će sve okolo niknuti u narednih 5-10 godina, da mi većina lokacijski nisu odgovarala, da su to mahom objekti sa ogromnim brojem stambenih jedinica, osim onih dole po Stupu što se prave, ali mi je tu lokacija očajna.

da se ko ne nađe uvrijeđen, lokacija MENI nije odgovarala. nekome je možda odlična zbog blizine posla ili nečeg drugog.
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#6321 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nepass1 »

Ja kad sam u gradacackoj stanovao svaku noc sam cuo turiranje motora po glavnoj.
Najgore mi je bilo u ilije engela, drugi sprat prozor gleda na trolejbusku. Ujutro u 6 si budan, nikad se nisam navikao. Presao u sg, daleko od vecih saobracajnica, ali cujem komsiju kad pjevusi pod tusem.
E sad u novogradnji nista ne cujem, kad zatvoris prozore kao da si njem. Svi zvukovi nestanu.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#6322 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Bosanac sa dna kace »

Gray wrote: 25/11/2020 21:59
Bosanac sa dna kace wrote: 24/11/2020 09:14
VladaFBiH wrote: 23/11/2020 10:17zgrada ima jedan potencijalni "issue" - između nje i Klasa-a prolazi Sjevena longitudinala i zgrada će ostati "odsječena" između pruge i ceste... kome ovo ne smeta super
to znaci da bi buka pod prozorom bila non stop. Ja stvarno ne znam kako neko moze dati 2700 maraka za ono u Novoj Otoci, avaj naAlipasinom Mostu, preko puta Veneta, a ispod prozora mu i trmavaj i sve non stop bruji... :o
Samo možda 15-20% stanova gleda prema glavnoj ulici, ostatak gleda na drugu stranu ili je u zgradama iza, ja nikada nisam čuo tramvaj npr ni auta sa glavne ulice.
Nekom najprostijom logikom, trebalo bi biti najmanje 20%, ako je zgrada pravougaona pravilna kocka...kakovecbi....ako jesve po ps onda je nekih 25% :P
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#6323 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Gray »

Pa zato sto ne računaš a) da zgrada nije pravougaona nego na L, b) da Nova Otoka ima 4 zgrade od kojih je samo jedna pored glavne ulice a ostale su iza nje i ne gledaju direktno na klavnu ulicu.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#6324 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by azdralovic »

Bosanac sa dna kace wrote: 26/11/2020 21:19
Gray wrote: 25/11/2020 21:59
Bosanac sa dna kace wrote: 24/11/2020 09:14
to znaci da bi buka pod prozorom bila non stop. Ja stvarno ne znam kako neko moze dati 2700 maraka za ono u Novoj Otoci, avaj naAlipasinom Mostu, preko puta Veneta, a ispod prozora mu i trmavaj i sve non stop bruji... :o
Samo možda 15-20% stanova gleda prema glavnoj ulici, ostatak gleda na drugu stranu ili je u zgradama iza, ja nikada nisam čuo tramvaj npr ni auta sa glavne ulice.
Nekom najprostijom logikom, trebalo bi biti najmanje 20%, ako je zgrada pravougaona pravilna kocka...kakovecbi....ako jesve po ps onda je nekih 25% :P
9/28 stanova gleda prema cesti u zgradi sto je do ceste i 7 penthouse-a...
Eto i to sam vam rijesio
siimee
Posts: 142
Joined: 25/06/2012 19:28

#6325 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by siimee »

Nakon dugooo dugooo razgledanja svih stanova novogradnje u Sarajevu (barem ovih sto su dostupni), kupih i ja stan u Dijamantu na Otoci i na prvu sam poprilicno iznenadjen kvalitetom izgradnje.

Radijatori Vaillant, stolarija Saplast, trokomorna stakla, bojler Končar (posto je centralno jbg), ostavljen kabal u kuhinji za LED rasvjetu, spojen na prekidac za svjetlo, u svakoj sobi posebna uticnica za ethernet kabal ostavljena (meni jako bitno), debela blinda vrata sa 5 kljuceva i majstor kljucem, solje sa bideom i jos mnogo takvih "sitnica" o kojim na prvu mozda i nisam razmisljao. Grijanje zavrnuto skroz, a u stanu 19 stepeni sto znaci dobra izolacija. Sto mi se mozda malo manje svidja je klima VOX, doce i Mitsubitshi na red nekad :lol: Sto na prvu nisam vidio, na drugu me jos vise odusevilo, samo me zeza to sto ne znam jel mi u stanu lamelni parket 14mm kao u specifikaciji, ili je tarket, ili je to ustvari isto :zoka:

Ako ko moze pomoci da odgonetnem ovo i preporuciti nekoga za brusenje/lakiranje sjajnim lakom, bio bih mu mnogo zahvalan.

Image
Post Reply