Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dostavljac
Posts: 316
Joined: 15/06/2015 21:22

#5951 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dostavljac »

Nešto ne mogu da skontam kako malta complex ima dobro uradjen stan tipa od 70 do 80 kvadrata mislim tipa dva kupatila raspored dobar spavacih, djecijih soba, ostava itd... i ne ide izgradnja zgrade, kao kod ovih novih zgrada tipa bulevar veneto dijamant...dok kod tih navedenih zgrada stanovi tih kvadrata uopce nije iskorišteno kako treba...kako tipa te nove zgrade nisu na taj fazon išle... ?
lissics
Posts: 502
Joined: 09/08/2018 06:29

#5952 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by lissics »

To mogu stanovi po coskovima. U Bulevaru su na coskovima OK, ostali stanovi su bas mali
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#5953 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by alica.k »

U Bulevaru su meni stanovi imali bas nekakav tunel osjecaj. Dugi stanovi a uski, jedva svjetla. Osim po coskovima.
lissics
Posts: 502
Joined: 09/08/2018 06:29

#5954 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by lissics »

alica.k wrote: 13/08/2020 11:36 U Bulevaru su meni stanovi imali bas nekakav tunel osjecaj. Dugi stanovi a uski, jedva svjetla. Osim po coskovima.
Da, tako je u vecini stanova koji nisu na coskovima. Sarajevo Tower je takodjer primjer. Sobe stanova u sredini su kao vagoni.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5955 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by liaar »

Nina stan (tu sam uzeo) je ista stvar. Spavaća 2.40m širine, dnevni boravak 2.80m širine, a baš dugi stanovi.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#5956 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kataklinger »

liaar wrote: 13/08/2020 13:32 Nina stan (tu sam uzeo) je ista stvar. Spavaća 2.40m širine, dnevni boravak 2.80m širine, a baš dugi stanovi.
Ja gledao stan u Dijamantu, duzina spavace 4.5m a sirina 2.7m........kad skontas da je dimenzija madraca 160x200 + barem 5cm ivice od kreveta iznad glave, znaci da dodje duzina kreveta min 205cm, i ostane ti 60ak cm prostora da prodjes kraj kreveta sto je poprilicno tijesno. I to u najboljem slucaju. Sve vise i vise ove novogradnje forsiraju "hodnik" sobe...isti slucaj u Venetu, soba slicnih dimenzija, mozda cak i gore. Malo duza a manje sirine.
Jedino je BenisDOO imao koliko toliko bolje sobe, barem su cetvrtaste ali s druge strane izgubi u dnevnom dosta prostora. I kod Benisa u svim zgradama su hodnici ogromni, po 7-8m2....Platis stan 2500-2600KM po kvadratu kod Benisa, ispada da das skoro 20 milja samo na hodnik :/

Isao gledat davno u Novoj OtoKi, stan 84m2, ocekivao cetverosoban stan (3 sobe + ddnevni) i nadao se da ce imati i mali toalet od barem 2 kvadrata (nisam imao specifikacije stana unaprijed vec preko poznanika)....dodjem kad ono dnevni i kuhinja preko 40 kvadrata, dvije sobe spicene skroz a kupatilo jedva 4 kvadrata, identicno kao u garsonjerama u NO, toaleta naravno nema. Hodnik poprilicno velik...Ko je lud dat 250 hiljada za 84 kvadrata i dobijes 2 sobe i dnevni koji je sam za sebe kao jednosoban stan.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#5957 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kataklinger »

Kataklinger wrote: 13/08/2020 16:02
liaar wrote: 13/08/2020 13:32 Nina stan (tu sam uzeo) je ista stvar. Spavaća 2.40m širine, dnevni boravak 2.80m širine, a baš dugi stanovi.
Ja gledao stan u Dijamantu, duzina spavace 4.5m a sirina 2.7m........kad skontas da je dimenzija madraca 160x200 + barem 5cm ivice od kreveta iznad glave, znaci da dodje duzina kreveta min 205cm, i ostane ti 60ak cm prostora da prodjes kraj kreveta sto je poprilicno tijesno. I to u najboljem slucaju. Sve vise i vise ove novogradnje forsiraju "hodnik" sobe...isti slucaj u Venetu, soba slicnih dimenzija, mozda cak i gore. Malo duza a manje sirine.
Jedino je BenisDOO imao koliko toliko bolje sobe, barem su cetvrtaste ali s druge strane izgubi u dnevnom dosta prostora. I kod Benisa u svim zgradama su hodnici ogromni, po 7-8m2....Platis stan 2500-2600KM po kvadratu kod Benisa, ispada da das skoro 20 milja samo na hodnik :/

Isao gledat davno u Novoj OtoKi, stan 84m2, ocekivao cetverosoban stan (3 sobe + ddnevni) i nadao se da ce imati i mali toalet od barem 2 kvadrata (nisam imao specifikacije stana unaprijed vec preko poznanika)....dodjem kad ono dnevni i kuhinja preko 40 kvadrata, dvije sobe spicene skroz a kupatilo jedva 4 kvadrata, identicno kao u garsonjerama u NO, toaleta naravno nema. Hodnik poprilicno velik...Ko je lud dat 250 hiljada za 84 kvadrata i dobijes 2 sobe i dnevni koji je sam za sebe kao jednosoban stan.

@liaar Jesi li mogao uglaviti spavacu u 2.4m sirine?
lissics
Posts: 502
Joined: 09/08/2018 06:29

#5958 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by lissics »

Bilo bi lijepo kad bi po RP bilo zadato da zgrade recimo moraju biti max 30x20m u osnovi. Četiri stana po spratu. Tako bi sve bilo TOP.

I kvadrat 5,000/m2 :D
User avatar
dostavljac
Posts: 316
Joined: 15/06/2015 21:22

#5960 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dostavljac »

:? 9
benzapen wrote: 13/08/2020 22:59 Novogradnja na Grbavici https://www.olx.ba/artikal/39352985/grb ... a-tempera/
Nije ni skupo, mogao je lakše na 4 tisuće zaokružiti... ali opet ce da se proda.. 🙂
kindlas
Posts: 479
Joined: 14/11/2017 17:54

#5961 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by kindlas »

Na “Grbavici” !
benzapen
Posts: 115
Joined: 03/04/2008 15:21

#5962 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by benzapen »

kindlas wrote: 13/08/2020 23:22 Na “Grbavici” !
Jok eto nije "Grbavica
https://novosarajevo.ba/sluzba-za-poslo ... rbavica-i/
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#5963 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by noviclan »

Je li neko obratio paznju kako je nikla zgrada-kuca-objekAt kod "cenga" klizista od zeljinog stadiona sa umjetnom podlogom prema "pilicima"
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#5964 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kataklinger »

Pitanje iz usluge za kolegu (a ni ja mu nisam znao reci jer nemam pojma o Tibri):

Gledao je konkretno ovaj stan: https://www.olx.ba/artikal/37122876/pro ... kona-stup/

Obzirom da je 63m2 i ima 2 balkona, a ova pocetna cijena od 109 000KM se jos moze korigovati dodatno, ispada da je pravo dobar deal. Uzimajuci u obzir da dobije kuhinju, ugradbene plakare i jos neke elemente....Ima li neko vise info o ovoj Tibri kod Gazproma? Na stranu sto je urbicid, ali kakva je gradnja, kvaliteta, prednosti, mane i konkretno zna li neko vise za ovaj stan? Stan se navodno prodaje podugo. Ja jedino sto znam je da se nekad davno pricalo o tome da neke Tibra zgrade tonu....
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5965 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by liaar »

Kataklinger wrote: 13/08/2020 16:03
Kataklinger wrote: 13/08/2020 16:02
liaar wrote: 13/08/2020 13:32 Nina stan (tu sam uzeo) je ista stvar. Spavaća 2.40m širine, dnevni boravak 2.80m širine, a baš dugi stanovi.
Ja gledao stan u Dijamantu, duzina spavace 4.5m a sirina 2.7m........kad skontas da je dimenzija madraca 160x200 + barem 5cm ivice od kreveta iznad glave, znaci da dodje duzina kreveta min 205cm, i ostane ti 60ak cm prostora da prodjes kraj kreveta sto je poprilicno tijesno. I to u najboljem slucaju. Sve vise i vise ove novogradnje forsiraju "hodnik" sobe...isti slucaj u Venetu, soba slicnih dimenzija, mozda cak i gore. Malo duza a manje sirine.
Jedino je BenisDOO imao koliko toliko bolje sobe, barem su cetvrtaste ali s druge strane izgubi u dnevnom dosta prostora. I kod Benisa u svim zgradama su hodnici ogromni, po 7-8m2....Platis stan 2500-2600KM po kvadratu kod Benisa, ispada da das skoro 20 milja samo na hodnik :/

Isao gledat davno u Novoj OtoKi, stan 84m2, ocekivao cetverosoban stan (3 sobe + ddnevni) i nadao se da ce imati i mali toalet od barem 2 kvadrata (nisam imao specifikacije stana unaprijed vec preko poznanika)....dodjem kad ono dnevni i kuhinja preko 40 kvadrata, dvije sobe spicene skroz a kupatilo jedva 4 kvadrata, identicno kao u garsonjerama u NO, toaleta naravno nema. Hodnik poprilicno velik...Ko je lud dat 250 hiljada za 84 kvadrata i dobijes 2 sobe i dnevni koji je sam za sebe kao jednosoban stan.

@liaar Jesi li mogao uglaviti spavacu u 2.4m sirine?
Nekako, zid lijevo od vrata 150cm, a krevet 160cm :D

Viri 10cm ali ne smeta u prolazu, čak i sa štenderom prođem rasklopljenim. Lakše nam bilo napraviti tako (po dužini sobe), nego okretati krevet po širini sobe, jer bi ostalo 30-40cm max za prolaz, a to je prolazak guzicom uz zid, što je realno nemoguće.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5966 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Qler »

Moj brat je imao tamo stan, manji.. i on kaze da nije lose u zgradi. Ali je pobjegao odatle jer je zivot katastrofa u tom naselju... urbicid, geto, kriminal... nedostatak osnovnog sadrzaja za normalan zivot (nema skole za djecu, nema parka, nema parkinga, nema nista osim binga, kladionica i kafana...)
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5967 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mk ultra »

gledao sam ja i dječije sobe 180x220... čpajz...
i kad mu kažeš, naljuti se, ko šta hoćeš, soba
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5968 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by liaar »

Ovdje gdje sam ja, je ok poprilično. Parkinga ima (nema dovoljno za sve, ali ima, nije ni zgrada popunjena tako da je za sad OK). Kvaliteta izrade srednja žalost. Jedan mali granap do zgrade, najbliže prodavnice UTD Best u Izvoru i Mercator kod pekare Euro i Mercator kod Unitrade-a na glavnoj.

Komšiluk je užas pogotovo u zgradi, stoka sa svih strana. Jedni jednu noć odvrnu Jane i Stoje do 3 ujutru, drugu noć bula odvrne ilahije i kaside do 3 ujutru.
Ta ista bula zaljeva auta redovno na parkingu jer ne možeš objasniti da se balkon ne pere ako su auta ispod, sa druge strane džungla na balkonu, zaljeva cvijeće i opere auta usput, blatnjavom vodom naravno. Prosipa se brašno, prašina, mrve, nokti, hljeb sa balkona, nevjerovatno, čovjek bi rekao da su ti ranije živjeli u pećini.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5969 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bitanga_sa_otesa »

to su novi graDŽani :lol:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#5970 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Gray »

Kataklinger wrote: 13/08/2020 16:02
liaar wrote: 13/08/2020 13:32 Nina stan (tu sam uzeo) je ista stvar. Spavaća 2.40m širine, dnevni boravak 2.80m širine, a baš dugi stanovi.
Ja gledao stan u Dijamantu, duzina spavace 4.5m a sirina 2.7m........kad skontas da je dimenzija madraca 160x200 + barem 5cm ivice od kreveta iznad glave, znaci da dodje duzina kreveta min 205cm, i ostane ti 60ak cm prostora da prodjes kraj kreveta sto je poprilicno tijesno. I to u najboljem slucaju. Sve vise i vise ove novogradnje forsiraju "hodnik" sobe...isti slucaj u Venetu, soba slicnih dimenzija, mozda cak i gore. Malo duza a manje sirine.
Jedino je BenisDOO imao koliko toliko bolje sobe, barem su cetvrtaste ali s druge strane izgubi u dnevnom dosta prostora. I kod Benisa u svim zgradama su hodnici ogromni, po 7-8m2....Platis stan 2500-2600KM po kvadratu kod Benisa, ispada da das skoro 20 milja samo na hodnik :/

Isao gledat davno u Novoj OtoKi, stan 84m2, ocekivao cetverosoban stan (3 sobe + ddnevni) i nadao se da ce imati i mali toalet od barem 2 kvadrata (nisam imao specifikacije stana unaprijed vec preko poznanika)....dodjem kad ono dnevni i kuhinja preko 40 kvadrata, dvije sobe spicene skroz a kupatilo jedva 4 kvadrata, identicno kao u garsonjerama u NO, toaleta naravno nema. Hodnik poprilicno velik...Ko je lud dat 250 hiljada za 84 kvadrata i dobijes 2 sobe i dnevni koji je sam za sebe kao jednosoban stan.
250 je previše, ali mislim da je to nerealna cijena, ja sam prije 4 godine kupio u NO upravo takav stan sa nekih 83-84 kvadrata, oko1 60 hiljada, ima kupatilo oko 5-6 kvadrata (ne znam tačno), mali toalet od 2 kvadrata, i tri (doduše dvije i po, jer je jedna oko 7 kvadrata) sobe, dnevni boravak, kuhinja i trpezarija zajedno oko 40-ak kvadrata, pkus 3 balkona, ali mi smo kupili u izgradnji pa smo sami sebi određivali raspored.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#5971 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mali Ninja »

liaar wrote: 14/08/2020 10:48 Ovdje gdje sam ja, je ok poprilično. Parkinga ima (nema dovoljno za sve, ali ima, nije ni zgrada popunjena tako da je za sad OK). Kvaliteta izrade srednja žalost. Jedan mali granap do zgrade, najbliže prodavnice UTD Best u Izvoru i Mercator kod pekare Euro i Mercator kod Unitrade-a na glavnoj.

Komšiluk je užas pogotovo u zgradi, stoka sa svih strana. Jedni jednu noć odvrnu Jane i Stoje do 3 ujutru, drugu noć bula odvrne ilahije i kaside do 3 ujutru.
Ta ista bula zaljeva auta redovno na parkingu jer ne možeš objasniti da se balkon ne pere ako su auta ispod, sa druge strane džungla na balkonu, zaljeva cvijeće i opere auta usput, blatnjavom vodom naravno. Prosipa se brašno, prašina, mrve, nokti, hljeb sa balkona, nevjerovatno, čovjek bi rekao da su ti ranije živjeli u pećini.
Nisi ni ti ništa bolji cim svaku pokrivenu ženu zoveš bulom.
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#5972 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Mate_Miso_Kovac »

Stari dobri dzokeri kad nemas nista pametno reci, pa udaris jal "vidi ti glave" jal "islamofob" argument i šatro zakuco diskusiju i zavrsio raspravu 8) :evil:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66196
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5973 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Moj komsiluk ispade zlatan :run:
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5974 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by liaar »

mali Ninja wrote: 14/08/2020 12:36
liaar wrote: 14/08/2020 10:48 Ovdje gdje sam ja, je ok poprilično. Parkinga ima (nema dovoljno za sve, ali ima, nije ni zgrada popunjena tako da je za sad OK). Kvaliteta izrade srednja žalost. Jedan mali granap do zgrade, najbliže prodavnice UTD Best u Izvoru i Mercator kod pekare Euro i Mercator kod Unitrade-a na glavnoj.

Komšiluk je užas pogotovo u zgradi, stoka sa svih strana. Jedni jednu noć odvrnu Jane i Stoje do 3 ujutru, drugu noć bula odvrne ilahije i kaside do 3 ujutru.
Ta ista bula zaljeva auta redovno na parkingu jer ne možeš objasniti da se balkon ne pere ako su auta ispod, sa druge strane džungla na balkonu, zaljeva cvijeće i opere auta usput, blatnjavom vodom naravno. Prosipa se brašno, prašina, mrve, nokti, hljeb sa balkona, nevjerovatno, čovjek bi rekao da su ti ranije živjeli u pećini.
Nisi ni ti ništa bolji cim svaku pokrivenu ženu zoveš bulom.
Nije ni bula, nego seljanka ortodoksna. Je l' ok tako, ili sam uvrijedio Allaha ?
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#5975 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by NediM17 »

Kataklinger wrote: 14/08/2020 10:15 Pitanje iz usluge za kolegu (a ni ja mu nisam znao reci jer nemam pojma o Tibri):

Gledao je konkretno ovaj stan: https://www.olx.ba/artikal/37122876/pro ... kona-stup/

Obzirom da je 63m2 i ima 2 balkona, a ova pocetna cijena od 109 000KM se jos moze korigovati dodatno, ispada da je pravo dobar deal. Uzimajuci u obzir da dobije kuhinju, ugradbene plakare i jos neke elemente....Ima li neko vise info o ovoj Tibri kod Gazproma? Na stranu sto je urbicid, ali kakva je gradnja, kvaliteta, prednosti, mane i konkretno zna li neko vise za ovaj stan? Stan se navodno prodaje podugo. Ja jedino sto znam je da se nekad davno pricalo o tome da neke Tibra zgrade tonu....
Kad iz te kvadrature izbijes balkone dodjes na cca 55 kvadrata. Ok, balkoni su dobra stvar, vidjeli smo u onom lockdownu, tesko je bilo onome ko ni balkona nije im'o. Ovo je kvadratura za solidan dvosoban stan, ali eto, vidio sam ja i trosobnih sa 45 kvadrata. :-) I ta kuhinja i plakari vrijede par hiljada.
Treba vidjeti 'dje je gazdi zapelo, je li to vec poceo pad cijena ili ima neki drugi razlog za prodaju. Provjeriti papire obavezno, je li stan pod teretom kakvim.
Tibra je twilight zone, bez ljute nevolje ja ne bih.
Post Reply