Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
lissics
Posts: 502
Joined: 09/08/2018 06:29

#5476 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by lissics »

van Basten wrote: 06/02/2020 00:28
nekome wrote: 05/02/2020 23:11 Jesu li poceli prodavati lamelu A u dijamantu?
Vidio sam 2-3 manja stana u ponudi, cijenu lupili 2.500 po kvadratu. Cudno mi je nesto oko te lamele, skoro da su zavrsili vanjske radove a ponuda stanova na kapaljku. Doduse, ogradjujem se da 10ak dana nisam provjeravao oglase na olx.
Kad sam pricao sa agentom cinilo mi se da ne zure. Nece da obara cijenu, prate kako trziste reaguje.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5477 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo »

noviclan wrote: 06/02/2020 04:55
NediM17 wrote: 05/02/2020 21:29
bilic wrote: 05/02/2020 20:08
Ja kako sam čuo do sada.
Ispod 50 m2 stan kvadrat 2050 KM
Iznad 50 m2 stan kvadrat 1950 KM
To mi nešto skupo .
Ako želiš idi direktno u kancelarije Tibre . Mislim da su iznad Binga
I vidi cijene .
Kancelarije su im s ledja one prve zgrade u bulevaru. Ta cijena za B lamelu od 1950 isla je u startu bez ikakvog cjenkanja, pri rezervaciji trebalo dati 10%, sve što preko daš imaš 3% popusta. Garažno mjesto kad kupuješ uz stan nije preskupo, oko 800 KM po kvadratu. Kad su me svlačili u potok kažu požurite, C lamela će biti skuplja, kontam kome više, how yes no. Bio sam skoro čučno, recimo u subotu gledao sa ženom i sinom, rezervisao do ponedjeljka kontajuči da uplatim skoro 90% od pune cijene i sreća da je prenoćilo dvije noći. Dragi Bog mi vratio pamet, te srećom odustanem od tog životnog zajeba. Ono izgleda hi tech, lanci, katanci, laserski zraci ali zamisli provesti život u onom prknu. :-)
P.S.
Sad mi naumpade ja sam gledao A 4,5,6 i ovo gore napisano vrijedi za A, za B ne znam.
Gdje je sta najjeftinije u skladu sa kvalitetom da se utrose novci iz dijaspore
U Jajcu... :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#5478 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by tempuser »

drndalo wrote: 06/02/2020 06:57
noviclan wrote: 06/02/2020 04:55
Gdje je sta najjeftinije u skladu sa kvalitetom da se utrose novci iz dijaspore
U Jajcu... :mrgreen:
I za Vareš kažu da je povoljan!
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#5479 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by made_in_sarajevo »

moje misljenje da tibra ne ceka nista, nego im nema ko kupit. ustvari cekaju ipak, kad ce opet novi val kupovine :mrgreen: . zakasnili su i dok su ovo napravili veneto se zavrsio, dijamant sad zavrsava lamelu A i tako je gotov skroz, miljacka nabila u ono prkno bruku zgrada i sve raje sto bi u tibri uzela zavrsila vamo.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#5480 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

made_in_sarajevo wrote: 06/02/2020 11:21 moje misljenje da tibra ne ceka nista, nego im nema ko kupit. ustvari cekaju ipak, kad ce opet novi val kupovine :mrgreen: . zakasnili su i dok su ovo napravili veneto se zavrsio, dijamant sad zavrsava lamelu A i tako je gotov skroz, miljacka nabila u ono prkno bruku zgrada i sve raje sto bi u tibri uzela zavrsila vamo.
Sva okolo naselja što si nabrojao nisu ni blizu količine stanova koje je Brajoković prodao.
Tibra Buća Potok
Tibra 1
Tibra 2
Nova Otoka
Bulevar

.
On je spustio cijene stanova U SARAJEVU prije 7..8 godina...
A sad ih diže . ... :-) :-) :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24850
Joined: 08/09/2005 20:08

#5481 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Dize cijenu stanova izgradnjom novih?
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#5482 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by made_in_sarajevo »

bilic wrote: 06/02/2020 11:32
made_in_sarajevo wrote: 06/02/2020 11:21 moje misljenje da tibra ne ceka nista, nego im nema ko kupit. ustvari cekaju ipak, kad ce opet novi val kupovine :mrgreen: . zakasnili su i dok su ovo napravili veneto se zavrsio, dijamant sad zavrsava lamelu A i tako je gotov skroz, miljacka nabila u ono prkno bruku zgrada i sve raje sto bi u tibri uzela zavrsila vamo.
Sva okolo naselja što si nabrojao nisu ni blizu količine stanova koje je Brajoković prodao.
Tibra Buća Potok
Tibra 1
Tibra 2
Nova Otoka
Bulevar

.
On je spustio cijene stanova U SARAJEVU prije 7..8 godina...
A sad ih diže . ... :-) :-) :-)
ja govorim samo za bulevar. on dok je poceo bulevar zgrade koje sam nabrojao su uveliko bile u izgradnji ili zavrsene. zaboravio sam i meandar, unigradnja na otoci pa i tibra otoka. sve su to zgrade koje su odvukle ogroman broj kupaca od bulevera i sad ovdje za kupce ima prostora dobro se cjenkati , jer nije bas tolika frka da cim napravi sprat da ga i rasproda.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#5483 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by azdralovic »

made_in_sarajevo wrote: 06/02/2020 13:39
bilic wrote: 06/02/2020 11:32
made_in_sarajevo wrote: 06/02/2020 11:21 moje misljenje da tibra ne ceka nista, nego im nema ko kupit. ustvari cekaju ipak, kad ce opet novi val kupovine :mrgreen: . zakasnili su i dok su ovo napravili veneto se zavrsio, dijamant sad zavrsava lamelu A i tako je gotov skroz, miljacka nabila u ono prkno bruku zgrada i sve raje sto bi u tibri uzela zavrsila vamo.
Sva okolo naselja što si nabrojao nisu ni blizu količine stanova koje je Brajoković prodao.
Tibra Buća Potok
Tibra 1
Tibra 2
Nova Otoka
Bulevar

.
On je spustio cijene stanova U SARAJEVU prije 7..8 godina...
A sad ih diže . ... :-) :-) :-)
ja govorim samo za bulevar. on dok je poceo bulevar zgrade koje sam nabrojao su uveliko bile u izgradnji ili zavrsene. zaboravio sam i meandar, unigradnja na otoci pa i tibra otoka. sve su to zgrade koje su odvukle ogroman broj kupaca od bulevera i sad ovdje za kupce ima prostora dobro se cjenkati , jer nije bas tolika frka da cim napravi sprat da ga i rasproda.
a njemu je frka za pare inace pa zuri da to ode odmah...
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#5484 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by suit_up »

made_in_sarajevo wrote: 06/02/2020 13:39
bilic wrote: 06/02/2020 11:32
made_in_sarajevo wrote: 06/02/2020 11:21 moje misljenje da tibra ne ceka nista, nego im nema ko kupit. ustvari cekaju ipak, kad ce opet novi val kupovine :mrgreen: . zakasnili su i dok su ovo napravili veneto se zavrsio, dijamant sad zavrsava lamelu A i tako je gotov skroz, miljacka nabila u ono prkno bruku zgrada i sve raje sto bi u tibri uzela zavrsila vamo.
Sva okolo naselja što si nabrojao nisu ni blizu količine stanova koje je Brajoković prodao.
Tibra Buća Potok
Tibra 1
Tibra 2
Nova Otoka
Bulevar

.
On je spustio cijene stanova U SARAJEVU prije 7..8 godina...
A sad ih diže . ... :-) :-) :-)
ja govorim samo za bulevar. on dok je poceo bulevar zgrade koje sam nabrojao su uveliko bile u izgradnji ili zavrsene. zaboravio sam i meandar, unigradnja na otoci pa i tibra otoka. sve su to zgrade koje su odvukle ogroman broj kupaca od bulevera i sad ovdje za kupce ima prostora dobro se cjenkati , jer nije bas tolika frka da cim napravi sprat da ga i rasproda.
Ne znam šta bih ti rekao za cjenkanje, ja sam tačno godinu prije završetka uzeo stan koji mi je odgovarao uz napomenu da su samo dva sprata ostala dostupna. Prodaje se to vrlo brzo vjeruj, dosta kolega mog uzrasta hvali onakav projekat jer je moderan, dobro opremljen i ima blizu autoput, većina nas vozi auto tako da je svejedno je li 5 ili 10 tramvajskih stanica od "centra" ili uopšte nema stanice.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#5485 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by made_in_sarajevo »

ma samo kazem moje misljenje. on jest uzeo lopatom da mu sad nije bas hica da mora prodati u roku 2 mjeseca, ali isto tako ne ide mu bas ni da stoji :mrgreen: . zgrada ko zgrada i naselje se cini OK, sad kvalitet radova i materijala cujem da kazu da je dosad najbolje od tibre ali eto, vicemo kad se usele i uselite :mrgreen:
ado_7
Posts: 131
Joined: 22/11/2010 21:21

#5486 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ado_7 »

Cinjenica je da u lamelama A i B ima jos vrlo malo stanova na prodaju (bar sto se tice direktno od tibre)
Mozda ima neko od izvodjaca radova da prodaje...
Sto se tice lamele C, kako sam shvatio, oni ih zovu "premium stanovi" u brosuri (sta god to znacilo), gdje bi vjerovatno trebali biti bolji materijali ugradjeni (tu se vjerovatno radi o unutrasnjem uredjenju), pa moguce da je to razlog za visu pocetnu cijenu.
Ipak ne znam bas da je ona lokacija pogodna za "premium stanove"...
U principu naci ce kupce i po toj cijeni, ima uvijek dijaspore :) :bih:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#5487 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

suit_up wrote: 06/02/2020 13:58
Ne znam šta bih ti rekao za cjenkanje, ja sam tačno godinu prije završetka uzeo stan koji mi je odgovarao uz napomenu da su samo dva sprata ostala dostupna. Prodaje se to vrlo brzo vjeruj, dosta kolega mog uzrasta hvali onakav projekat jer je moderan, dobro opremljen i ima blizu autoput, većina nas vozi auto tako da je svejedno je li 5 ili 10 tramvajskih stanica od "centra" ili uopšte nema stanice.
istina, ovo ti nije važno dok ne dobiješ dijete a onda ti postaje važno da li imaš parkić, vrtić, školu, gdje prošetati,...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#5488 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Thorgerson »

suit_up wrote: 06/02/2020 13:58 Ne znam šta bih ti rekao za cjenkanje, ja sam tačno godinu prije završetka uzeo stan koji mi je odgovarao uz napomenu da su samo dva sprata ostala dostupna. Prodaje se to vrlo brzo vjeruj, dosta kolega mog uzrasta hvali onakav projekat jer je moderan, dobro opremljen i ima blizu autoput, većina nas vozi auto tako da je svejedno je li 5 ili 10 tramvajskih stanica od "centra" ili uopšte nema stanice.
Ne razumijem ovo oko autoputa.

Autoput je sad pristupacan ako gledamo od Alipasinog - Dobrinje do Stupa. Za sekundu si na Stupskoj i furas dalje. Misilm, ispade eto ovaj Bulevar poseban po tom pitanju - mislim da nije.

Stan se kupuje u zivotu jednom - dvaput. Govorim o prosjecnom BH gradjaninu.

Dakle, to je stvar koju ces koristiti narednih 20-25 godina minimalno.

Ti mozda nisi ozenjen, nemas djecu - trenutno. Mislis li imati zenu, djecu u narednih 10 godina, 5, 15? Nebitno. Strpati djecu u onaj geto je zlocin. Najbliza skola ti je na Dobrinji, Ilidzi. Jel to normalno? Isto tako i parkić, igraliste - zaboravi. Setaliste? Da, imas krasno setaliste pored ceste gdje prolazi stotine hiljada automobila dnevno i tutnji tramvaj.

Da, mozes razmisljati i na nacin, ma ajde sigurno ce biti skola. Tako su razmisljali oni koji se uselise u tibru 2010, 2012 ili 2014. Evo prodje otad 10 bajrama, a skole nigdje.

Tako da uopste ne mogu da skontam taj sklop ljudi koji kupuje stanove po tim naseljima. One koji investiraju - shvatam. One koji kupe sebi stan za neki porodicni zivot...te ne kontam.
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#5489 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by suit_up »

Rekoh ranije da živim u kući i da je ovo investicija, a spomenuo sam neke razloge zbog kojih je poznanicima interesantno naselje.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5490 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Hajvan »

Thorgerson wrote: 06/02/2020 16:01
suit_up wrote: 06/02/2020 13:58 Ne znam šta bih ti rekao za cjenkanje, ja sam tačno godinu prije završetka uzeo stan koji mi je odgovarao uz napomenu da su samo dva sprata ostala dostupna. Prodaje se to vrlo brzo vjeruj, dosta kolega mog uzrasta hvali onakav projekat jer je moderan, dobro opremljen i ima blizu autoput, većina nas vozi auto tako da je svejedno je li 5 ili 10 tramvajskih stanica od "centra" ili uopšte nema stanice.
Ne razumijem ovo oko autoputa.

Autoput je sad pristupacan ako gledamo od Alipasinog - Dobrinje do Stupa. Za sekundu si na Stupskoj i furas dalje. Misilm, ispade eto ovaj Bulevar poseban po tom pitanju - mislim da nije.

Stan se kupuje u zivotu jednom - dvaput. Govorim o prosjecnom BH gradjaninu.

Dakle, to je stvar koju ces koristiti narednih 20-25 godina minimalno.

Ti mozda nisi ozenjen, nemas djecu - trenutno. Mislis li imati zenu, djecu u narednih 10 godina, 5, 15? Nebitno. Strpati djecu u onaj geto je zlocin. Najbliza skola ti je na Dobrinji, Ilidzi. Jel to normalno? Isto tako i parkić, igraliste - zaboravi. Setaliste? Da, imas krasno setaliste pored ceste gdje prolazi stotine hiljada automobila dnevno i tutnji tramvaj.

Da, mozes razmisljati i na nacin, ma ajde sigurno ce biti skola. Tako su razmisljali oni koji se uselise u tibru 2010, 2012 ili 2014. Evo prodje otad 10 bajrama, a skole nigdje.

Tako da uopste ne mogu da skontam taj sklop ljudi koji kupuje stanove po tim naseljima. One koji investiraju - shvatam. One koji kupe sebi stan za neki porodicni zivot...te ne kontam.

jel i za ove zgrade vazi isto?

Image


gospoda koja zivi u tim stanovima i parkir se dje joj je qurcu cejf, stopirala je izgradnjju podzemne garaze. jel i to ok u strogom centru drzave? jel ovaj dole javasluk na slici OK?

Image
grozdana
Posts: 137
Joined: 07/09/2018 07:46

#5491 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by grozdana »

Treba ove iz Rogatice namiriti nemogu ljudi na NOVU ilidžu daleko je to od grada.
Naseli hin u centar
Pojašnjenje stare Sarajlije znaju da je ovuda prolazila tramvajska pruga ,uz prugu biila aleja ,vlasnik zemljišta bila država. A sad odjednom se pojavio neki vlasnik .treba pogledati u katastar pa vidjeti kad je to otkupljeno i ko je to prodao i za koliko
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5492 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Hajvan »

ko sto je i tebe naselilo odnekud…so what??


da i ja bidnem otrovan
User avatar
nepass1
Posts: 9699
Joined: 06/07/2017 07:35

#5493 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nepass1 »

Ucini mi se nik gorazdana :D
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#5494 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

dr_arsla wrote: 06/02/2020 18:59
grozdana wrote: 06/02/2020 17:27 Treba ove iz Rogatice namiriti nemogu ljudi na NOVU ilidžu daleko je to od grada.
Naseli hin u centar
Pojašnjenje stare Sarajlije znaju da je ovuda prolazila tramvajska pruga ,uz prugu biila aleja ,vlasnik zemljišta bila država. A sad odjednom se pojavio neki vlasnik .treba pogledati u katastar pa vidjeti kad je to otkupljeno i ko je to prodao i za koliko
Većina zemlje je na Opstini ili na Zavodu za Izgradnju, par malih parcelica je na ovoj firmi Palace. :D
Piše obratno . 3 duluma prodali a ostalo 800 m2 Opštine
Taman za zelenila i ceste a možda i kružni stane.
Jbg
Marija Grin Tover stiže na Marin Dvor
.
.

.Općina Centar: Mi nismo prodali zemljište na Marijin Dvoru, manjinski smo vlasnici
http://www.klix.ba/clanak/200206155
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#5495 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by noviclan »



Spavas li mirno tihomire brajkovicu
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#5496 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Thorgerson »

Hajvan wrote: 06/02/2020 16:23 jel i za ove zgrade vazi isto?

Image
Ove stvari ne mozes porediti.

Ovo je centar grada i logicno je da ce centar ovako izgledati. Dakle, u bilo kojem gradu, ako hoces da zivis u samom centru, moras biti spreman na to da ce ti saobracajnice biti logicno pred nosom, da je gužva i haos.

Ja ovdje govorim o predgradju, suburb gdje se bulevar i nalazi. Izvini, ali to nigdje nisam. Da se zgrada nabije tik do ceste sa 6 traka, tramvaja ida to tušiš kao neko rezidencijalno naselje sa izuzetnom kvalitetom života (njihove riječi). :lol:

U normalnim gradovima ovakve parcele su predvidjene za poslovne prostore, salone itd. Pa onda red šumice, parkova i tek onda dolaze zgrade.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5497 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Hajvan »

stambena zgrada sa fotke je urbanisticka greska, kao i opisane Tibre

to je poenta.

:)


za “normalne” gradove se slazem, al je Sarajvo sve samo ne to :lol:
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#5498 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

Hajvan wrote: 07/02/2020 15:08 stambena zgrada sa fotke je urbanisticka greska, kao i opisane Tibre

to je poenta.

:)


za “normalne” gradove se slazem, al je Sarajvo sve samo ne to :lol:
Nekad je i Marin Dvor bio kraj grada a iza želježnička stanica .
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#5499 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5500 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo »

Hajvan wrote: 07/02/2020 15:08 stambena zgrada sa fotke je urbanisticka greska, kao i opisane Tibre

to je poenta.

:)


za “normalne” gradove se slazem, al je Sarajvo sve samo ne to :lol:
Stambena zgrada sa slike je napravljena barem 20-40 godina prije drugih zgrada sa slike... Pametnom dosta...

Ili smo trebali poravnati ove zgrade, i stanare poslati u Tibru Hrasnica, a vodje posadit Fahrin Ski toranj 1&2...?
Post Reply