Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

corsa

#2151 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by corsa » 21/05/2014 09:37

alphonse kauders wrote:
navedeni wrote:
maxell_sarajevo wrote:Ja sam uselio u tibrinu zgradu dva mjeseca nakon sto je stan zavrsen, evo vec dvije godine tu zivim i nema nikakvih problema sa vlagom iako je stan na posljednjem spratu.
Znao sam da se moze pojaviti vlaga i zato sam svaki dan dva puta dnevno otvarao sve prozore u stanu na 5min i svaku noc mi u dn.boravku bude otvoren prozor.
Samo u BiH ljudi mogu asocirati tibrine zgrade kao gradnja lose kvalitete i sranje, to su oni koji kod roditelja zive jos ili nikad nisu kupili ni biciklo, to su odlicno stanovi, i takva gradnja postoji u svakoj drzavi na svijetu, i vrijednost im moze samo rasti, jeftinije je radi lokacije, ali kao i svaki grad na svijetu i Sarajevo se siri, i da je bar vise tih zgrada i naselja
Naselje Tibra je urbicid i sramota i za Opštinu Ilidža i za grad Sarajevo. Nedostatak parkinga, mjesta za školu/obdanište, zelene površine, supermarketa, igrališta, udaljenost od gradskog prijevoza, blizina zgrada, prenatrpanost, gradnja sumnjive kvalitete (ovo ćemo saznati tek kroz 5-10 godina), prekoračenje dopuštene visine gradnje (umjesto 7, izgrađeno je 13. spratova, načelnik Memić to nije spriječio, što je za zatvora), kršenje građevinskih standarda, nerijetki nedostatak kulture ponašanja stanovništva - sve su ovo razlozi i vjerovatni preduslovi za stvaranje geta, ma Švrakino iz najgorih vremena mu neće biti ni do koljena, pa o nekom rastu cijena nekretnina na tom mjestu teško da može biti govora.

Ovo je jednostavno humanitarno naselje, za one koji hoće pod svaku cijenu svoj stan, ali nemaju dovoljno para za neki normalan, pa se tješe tim što jeftino plaćaju novogradnju.

Slažem se - sve je tu novo, ne treba ulaganja, ponešto je čak i prihvatljivog kvaliteta - ali razgledajte malo oko sebe gdje i s kakvim (i koliko) komšija živite, u šta gledate i jeste li igdje vidjeli da se s čovjekom iz zgrade prekoputa može haman rukovati.

Sreća jedina što se uvijek nađe neko da i ovo kupi, pa će se vjerovatno moći izvući prodajom 60%-70% plaćene cijene, ali o nekom rastu cijena (osim možda nekom globalnom) ovih nekretnina teško da može biti govora.
Ja zivim u Tibri i jesam htio svoj stan, a za bolji nisam imao para. Ne vidim u cemu je tu problem? Sto se tice kvalitete gradnje ja sam za sada zadovoljan, a zivim tu preko dvije godine. A za sve ostalo, mislim sto se geta i komsiluka tice, se u potpunosti slazem i toga me je najvise strah. Kada skontam gdje ce mi dijete odrastati... :-)

alphonse kauders

#2152 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by alphonse kauders » 21/05/2014 10:28

corsa wrote:

Ja zivim u Tibri i jesam htio svoj stan, a za bolji nisam imao para. Ne vidim u cemu je tu problem? Sto se tice kvalitete gradnje ja sam za sada zadovoljan, a zivim tu preko dvije godine. A za sve ostalo, mislim sto se geta i komsiluka tice, se u potpunosti slazem i toga me je najvise strah. Kada skontam gdje ce mi dijete odrastati... :-)
Nema nikakvih problema tu - meni je drago da si uspio riješiti stambeno pitanje, ali s druge strane vidim da si realan u pogledu okruženja (ponavljam, ne sumnjam da je kvalitet gradnje koliko-toliko prihvatljiv) pa respect :thumbup:

A, moj odgovor je više dat na nerealan prikaz stvari i veličanje onakvog načina građenja.

Pozdrav!

johntra

#2153 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by johntra » 21/05/2014 13:05

I ja ću možda skoro u geto i Memić će mi biti načelnik.. :D

corsa

#2154 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by corsa » 21/05/2014 13:36

Jarane, vidjet ces New Alipasino! :mrgreen: Lijepa Malta i Hrasno, vjeruj mi. :wink:

johntra

#2155 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by johntra » 21/05/2014 13:43

Ma sve znam, ali moranje ne pita, jbga...Tješim se da je blizu tramvajska stanica... :lol:

corsa

#2156 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by corsa » 21/05/2014 14:02

E sto jes', jes'! :D

neki

#2157 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki » 21/05/2014 15:50

Alipasino je Beverly Hills za onaj golubarnik

ismb

#2158 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ismb » 21/05/2014 16:03

alphonse kauders wrote: Nedostatak parkinga, mjesta za školu/obdanište, zelene površine, supermarketa, igrališta, udaljenost od gradskog prijevoza, blizina zgrada, prenatrpanost, gradnja sumnjive kvalitete (ovo ćemo saznati tek kroz 5-10 godina), prekoračenje dopuštene visine gradnje (umjesto 7, izgrađeno je 13. spratova, načelnik Memić to nije spriječio, što je za zatvora), kršenje građevinskih standarda, nerijetki nedostatak kulture ponašanja stanovništva - sve su ovo razlozi i vjerovatni preduslovi za stvaranje geta, ma Švrakino iz najgorih vremena mu neće biti ni do koljena, pa o nekom rastu cijena nekretnina na tom mjestu teško da može biti govora.
Ovo je jednostavno humanitarno naselje, za one koji hoće pod svaku cijenu svoj stan, ali nemaju dovoljno para za neki normalan, pa se tješe tim što jeftino plaćaju novogradnju.
Slažem se - sve je tu novo, ne treba ulaganja, ponešto je čak i prihvatljivog kvaliteta - ali razgledajte malo oko sebe gdje i s kakvim (i koliko) komšija živite, u šta gledate i jeste li igdje vidjeli da se s čovjekom iz zgrade prekoputa može haman rukovati.
Sreća jedina što se uvijek nađe neko da i ovo kupi, pa će se vjerovatno moći izvući prodajom 60%-70% plaćene cijene, ali o nekom rastu cijena (osim možda nekom globalnom) ovih nekretnina teško da može biti govora.
OK, idemo redom, ali hajde da uporedimo sa, recimo, gornjim Ciglanama, recimo ulica Avde Hume, gdje su cijene nekretnina više od 2500 KM.
Nedostatak parkinga - ako ga nađeš na gorenavedenoj adresi, osim na trotoaru, javi se (ako treba broj, obrati se na pp), inače ne laži;
Mjesta za školu/obdanište - navedi ga na gorenavedenoj lokaciji, a ako se misliš praviti pametan, navedi jedno dijete koje smije ići samo u najbližu školu na Gorici
Zelene površine - nema ih, a ja te molim da ne bude argument "pa šta želiš u epicentru (?!)" - naravno, ovo je priča ako si iz Sarajeva (valjda jesi, inače bi bilo idiotski pričati na temi novogradnja u Sarajevu)
Supermarketa - osim, znači "nekakvog" Binga (ne, nema šminke od Mercatora) i 4-5 granapa, mesnice Mujanić - nema baš ništa. S druge strane, u navedenom epicentru se nema gdje nedjeljom kupiti NIŠTA poslije 11 ujutro, osim ako se ne mislite verati stepenicama kao divokoze, ili koristiti lift (GRAS majka)
Igrališta - navedi ga na Ciglanama
Udaljenost od gradskog prijevoza - za razliku od ovog, kakvog-takvog, tramvajskog prijevoza s stanicom Stup (sve u ravnici) - molim te, ali zbilja te molim, da mi navedeš kako, osim osobnih vozila, idu ljudi do ulice Avde Hume (elitne Ciglane, 2500+ KM) - odgovor a) pa uz Odobašinu (Krajišku); b) uz Tepebašinu (srećom, tu je policija); c) uz brojne stepenice koje imaju više od 500 stuba
Blizina zgrada - o ovome barem se ne trebaju trošiti riječi, osobito u "užoj" gradskoj jezgri
Prenatrpanost - odgovor iznad, ili misliš da je sada ovaj "Dvor" ili tako to obogatio gradsku jezgru s novim parkom s hortenzijama
Gradnja sumnjive kvalitete - naravno, komentar si dao u zagradi. MOLIM TE, daj nam i predskazanje za 2015-tu (ova je već svakako loša) - vidi se da si verziran u predskazivanju, pa da mi budale barem neke koristi od toga imamo.
Prekoračenje... - Stojim iza ovoga, apsolutno si u pravu, treba krivično goniti one koji su dali dozvolu (ne sekiraj se, imaju ovi dozvolu - kako, heh...), a ako je imaju :run:
Kršenje građevinskih standarda - to, naravno i očigledno, možeš dokazati. Ako ne možeš - opet ona naša stara "j..o svoju mater, vidi jada kako pravi, a ja ništa"
Nerijetki nedostatak kulture ponašanja stanovništva - tokom nekoliko mjeseci života na prije navedenoj lokaciji su se mom mlađem djetetu od 11 godina desila 2 otimanja mobitela uz prijetnju oružjem (poznati počinioci - "susjedi" s Gorice - policija utvrdila). Niti jedan stan na istoj lokaciji nije ostao a da nije bio "poharan" - nikom ništa, to je "epicentar".
O ponašanju ovdje ću se tek uvjeriti (mada nije riječ o Tibri, iako smo ista lokacija - oni bez lifta :evil: ), mada moram naglasiti da uz izuzetan promet, nevjerojatan opseg radova koji se izvode u okolici, novopridošle stanare - od januara do danas niti najmanji incident nisam vidio. Znači, govoreći o kulturi, a osobito u ovom naselju - ipak se primijeti da su8 daaaleko najnekulturniji, može se reći čak i kompleksaši - oni koji na ovom forumu prezentiraju sebe, i to u najboljem svjetlu - jadove, smradove, paušalce.
O tome koliko neko ima ili nema novce, da li je neko pravio po svom ukusu ili ne, živi li u getu (još jednom baba Vanga - pa kako bezobrazan se treba biti i za to) ili ne - nekom drugom prilikom.
Molio bih navedenog forumaša da odgovori (ako ga je sram može i na pp) s dokazima o tome gdje živi, gdje se rodio (pošto očito pati od tih kompleksa), te da nam prikaže fotografijama svoju okolinu (dakle, ne svoja 4 zida).
U suprotnom,
O.....

johntra

#2159 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by johntra » 21/05/2014 16:27

Sad mi je malo lakše... :D
Zezam se, sada će reći da te dvije lokacije nikako nisu usporedive...

ismb

#2160 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by ismb » 21/05/2014 16:39

johntra wrote:Sad mi je malo lakše... :D
Zezam se, sada će reći da te dvije lokacije nikako nisu usporedive...
:D
Ma, naravno da nisu usporedive lokacije. Ona tamo vrijedi 2500+ KM :zzzz:
Bez zezanja, ja sam dijete Grbavice (preciznije Kovačića - početak Lenjinove (Grbavičke)), i imam malo više para nego što misli onaj nadobudni, bahati, niko-kao-ja picopijevac, koji misli da je dovoljno paušalno nabacati neke ocjene, te da svi "klape ušima".
Glupan prepotentni

Hajvan

#2161 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Hajvan » 21/05/2014 18:35

ismb wrote:...
Supermarketa - osim, znači "nekakvog" Binga (ne, nema šminke od Mercatora) i 4-5 granapa, mesnice Mujanić - nema baš ništa. S druge strane, u navedenom epicentru se nema gdje nedjeljom kupiti NIŠTA poslije 11 ujutro, osim ako se ne mislite verati stepenicama kao divokoze, ili koristiti lift (GRAS majka)

POZITIVA, MRTVA!

drago mi je da nema Serkatora i uzmimekonzume

pop_corn

#2162 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pop_corn » 21/05/2014 21:39

Samo da potvrdim sve što je forumaš ismb napisao.
Tu smo od januara, i ma koliko teško "protiv tibrašima" bilo, apsolutno nikakvu zamjerku nemamo! Fkt mi ne bi teško bilo da napišem ej, raja zeznuli smo se.....
Rođena i odrasla u Starom Gradu, prethodnih 12 godina provela u Novom Sarajevu. Znam, friško je, tek smo par mjeseci tu, sad za sad sve 5.

P308

#2163 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 » 21/05/2014 23:02

Aha, s tim da su Ciglane izgradjene proslog stoljeca a Tibra ovog, tj. nije jos uvijek ni zavrsena a nema nista :D

Alhemicarkaa

#2164 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Alhemicarkaa » 22/05/2014 08:32

ismb wrote:
alphonse kauders wrote: Nedostatak parkinga, mjesta za školu/obdanište, zelene površine, supermarketa, igrališta, udaljenost od gradskog prijevoza, blizina zgrada, prenatrpanost, gradnja sumnjive kvalitete (ovo ćemo saznati tek kroz 5-10 godina), prekoračenje dopuštene visine gradnje (umjesto 7, izgrađeno je 13. spratova, načelnik Memić to nije spriječio, što je za zatvora), kršenje građevinskih standarda, nerijetki nedostatak kulture ponašanja stanovništva - sve su ovo razlozi i vjerovatni preduslovi za stvaranje geta, ma Švrakino iz najgorih vremena mu neće biti ni do koljena, pa o nekom rastu cijena nekretnina na tom mjestu teško da može biti govora.
OK, idemo redom, ali hajde da uporedimo sa, recimo, gornjim Ciglanama, recimo ulica Avde Hume, gdje su cijene nekretnina više od 2500 KM.
Nedostatak parkinga - ako ga nađeš na gorenavedenoj adresi, osim na trotoaru, javi se (ako treba broj, obrati se na pp), inače ne laži;
Mjesta za školu/obdanište - navedi ga na gorenavedenoj lokaciji, a ako se misliš praviti pametan, navedi jedno dijete koje smije ići samo u najbližu školu na Gorici
Zelene površine - nema ih, a ja te molim da ne bude argument "pa šta želiš u epicentru (?!)" - naravno, ovo je priča ako si iz Sarajeva (valjda jesi, inače bi bilo idiotski pričati na temi novogradnja u Sarajevu)
Udaljenost od gradskog prijevoza - za razliku od ovog, kakvog-takvog, tramvajskog prijevoza s stanicom Stup (sve u ravnici) - molim te, ali zbilja te molim, da mi navedeš kako, osim osobnih vozila, idu ljudi do ulice Avde Hume (elitne Ciglane, 2500+ KM) - odgovor a) pa uz Odobašinu (Krajišku); b) uz Tepebašinu (srećom, tu je policija); c) uz brojne stepenice koje imaju više od 500 stuba
Blizina zgrada - o ovome barem se ne trebaju trošiti riječi, osobito u "užoj" gradskoj jezgri
Prenatrpanost - odgovor iznad, ili misliš da je sada ovaj "Dvor" ili tako to obogatio gradsku jezgru s novim parkom s hortenzijama
Gradnja sumnjive kvalitete - naravno, komentar si dao u zagradi. MOLIM TE, daj nam i predskazanje za 2015-tu (ova je već svakako loša) - vidi se da si verziran u predskazivanju, pa da mi budale barem neke koristi od toga imamo.
Prekoračenje... - Stojim iza ovoga, apsolutno si u pravu, treba krivično goniti one koji su dali dozvolu (ne sekiraj se, imaju ovi dozvolu - kako, heh...), a ako je imaju :run:
Kršenje građevinskih standarda - to, naravno i očigledno, možeš dokazati. Ako ne možeš - opet ona naša stara "j..o svoju mater, vidi jada kako pravi, a ja ništa"
Nerijetki nedostatak kulture ponašanja stanovništva - tokom nekoliko mjeseci života na prije navedenoj lokaciji su se mom mlađem djetetu od 11 godina desila 2 otimanja mobitela uz prijetnju oružjem (poznati počinioci - "susjedi" s Gorice - policija utvrdila). Niti jedan stan na istoj lokaciji nije ostao a da nije bio "poharan" - nikom ništa, to je "epicentar".
O ponašanju ovdje ću se tek uvjeriti (mada nije riječ o Tibri, iako smo ista lokacija - oni bez lifta :evil: ), mada moram naglasiti da uz izuzetan promet, nevjerojatan opseg radova koji se izvode u okolici, novopridošle stanare - od januara do danas niti najmanji incident nisam vidio. Znači, govoreći o kulturi, a osobito u ovom naselju - ipak se primijeti da su8 daaaleko najnekulturniji, može se reći čak i kompleksaši - oni koji na ovom forumu prezentiraju sebe, i to u najboljem svjetlu - jadove, smradove, paušalce.
O tome koliko neko ima ili nema novce, da li je neko pravio po svom ukusu ili ne, živi li u getu (još jednom baba Vanga - pa kako bezobrazan se treba biti i za to) ili ne - nekom drugom prilikom.
Molio bih navedenog forumaša da odgovori (ako ga je sram može i na pp) s dokazima o tome gdje živi, gdje se rodio (pošto očito pati od tih kompleksa), te da nam prikaže fotografijama svoju okolinu (dakle, ne svoja 4 zida).
U suprotnom,
O.....
Pretjera ga vala. što se tiče marketa, produži ulicom Hakije Kulenovic, imaš dežurni market (ne moraš ići stepenicama). Pored Binga imaš i Konzum i Amko, u krugu od 100 m sva tri.
Prevoz, pa ima linija 16 b, volj ti po ravnom do Dežurnog marketa, volj ti niz stepenice do stanice pijaca Ciglane, koju si isto zaboravio pomenuti.
Nije istina da nema stana koji nije obijen.
Parking jeste ogroman problem na gornjim ciglanama, ali neuporedivo je to da ti do BBI treba 15 minuta pjehe, a da te taksi košta do centra 3-4 KM. Sjećam se ko djevojka, pa zalomiš do kasno, nema prevoza gradskog više, mene taksi dođe 3 km, prijateljicu sa Dobrinje oguli, a kad sam imala pratnju bez problema pjehe se vratiš. Kad su koncerti - pljuneš do Zetre.
Igralište? Pa eno ga na donjim Ciglanama, malo prije Binga, a imaš i veliko i lijepo igralište ispod Austrijske kuće.

Hajde iskreno odgovori da ti neko ponudi stan u Avde Hume dzabe i iste kvadrature u tibri dzabe koji bi uzeo (pod uslovom da ne možeš prodati već moraš tu živjeti)?

Da se razumijemo, daleko su Ciglane od idealnog, ali porediti ih sa Tibrom je niđe veze.

I ne živim na Ciglanama više, ali sam živjela dugi niz godina i imam još uvijek prijatelja tamo, tako da sa sigurnošću znam da nisu svi stanovi obijeni.

Qler

#2165 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Qler » 22/05/2014 08:50

Meni nikad nece biti jasno sto su ciglane toliko skupe. Losa gradnja, losa infrastruktura, lose sve brate.. I brdo, i oronulo... ne znam... Nikad gore ne bih ni gledao stan. Memli mi nekako..

nosara

#2166 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nosara » 22/05/2014 09:01

Ne mogu da vjerujem da neko jos uvijek hvali ovo...

Image

Image

:lol:

corsa

#2167 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by corsa » 22/05/2014 09:02

Ja sam cijeli zivot zivio na Malti, i sada kada sam preselio u Tibru jos vise volim Maltu. Ponavljam, gradnja je ok, sto se tice prodavnica i to je u redu. Ali struktura stanovnistva je odron. Mjake mi, nije mi jednostavno u bilo koje doba dana i noci prolaziti kroz "centar" naselja gdje su oni kafici i kladinoice sa bradatim glavonjama.
Plus, nema noci da ujutro ne vidim razbijeno staklo na parkingu ili policiju kako zapisuje da je opet nekome auto ukradeno, ali hajde, to se desava i u drugim dijelovima grada. Uglavnom, nadam se da cu otici iz Tibre prije nego mi dijete odraste, a sto se mene tice, za sada se moze tripiti.

corsa

#2168 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by corsa » 22/05/2014 09:04

nosara wrote:Ne mogu da vjerujem da neko jos uvijek hvali ovo...

Image

Image

:lol:
Ja ne pricam o ovoj Tibri, ja sam u onoj kod Gazprom-a. Ova je jos gora.

pikado

#2169 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pikado » 22/05/2014 10:21

Prije svega da kazem sam i sam u potrazi za stanom i da Tibra ne dolzi u obzir je smatram da je preskupa za ono sta nudi.
za mene je dosta prihvatljivije kupiti stan na A.P. pa ga renovirati,ili kupiti vec renoviran,opet je jeftinije od tibre. A zivis u bolje organizovaom naselju.

nije me strah Tibrinog "geta" ala Svrakino, Alipasino...jer geto a A.p. i Svrakinom su 80tih stvorili vecinom ljudi kojima su ti stanovi dodjeljeni i njihova djeca,ljudi koji nisu imali sredjen i organizovan zivot, ko zna za izraze "naselje solidarnosti" i "sadaka city".
znaci tu su naseljeni grubo receno, socijalni slucajevi i dosta njih nikada nije uspjelo organizovati svoje zivote . Geto je bio neminovan.

Kako sada to porediti sa Tibrom u koju useljavaju, usudicu se reci najuspjesniji i najamiciozniji mladi ljudi ovoga grada, jer nije lahko uzeti kredit 60 000....100 000KM, prije tridesete, ili u ranim tridesetim, a to je populacija koja uglavnom naseljava Tibru. Dakle samostalni, vrijedni, mladi i hrabri... kakav sam i sam. 8-) :izet:

Isto tako ni Alipasino nije vise geto, socijala prodaje stanove vec godinama i ide prema periferiji grada ili "uzbrdo", na padinske dijelove grada. A u njihove stanove dolaze ljudi koji bolje stoje na finansijskom planu i sredenijih zivota.

dabarizmabra

#2170 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dabarizmabra » 22/05/2014 10:54

pikado wrote:Kako sada to porediti sa Tibrom u koju useljavaju, usudicu se reci najuspjesniji i najamiciozniji mladi ljudi ovoga grada, jer nije lahko uzeti kredit 60 000....100 000KM, prije tridesete, ili u ranim tridesetim, a to je populacija koja uglavnom naseljava Tibru. Dakle samostalni, vrijedni, mladi i hrabri... kakav sam i sam.
:-D

Potpisujem, tako je, mada ima i drugi par rukava...

U Tibru najvecim procentom dolaze mladi ljudi, uglavnom zaposleni po drzavnim institucijama, bankama i dobrim firmama, ali i kriminalci koji svoj ilegalno zaradjeni novac "peru" kroz stanove (sto se narocito vidi u profilu zakupaca i kupaca poslovnih prostora).

Treca kategorija su stariji ljudi, kojima djeca kupe stan da im oslobode svoju nekretninu, kao i cetvrta kategorija-dijaspora, koja je znacajan kupac, rekao bih barem 1/3 stambenog fonda u Tibri, sto je i razlog da je dosta stanova prodato a neuseljeno.

U pravu si, u Tibir nema socijale, jer socijala nema 50 000 + KM da kupi stan.

U sustini, ovi stanovi su ok solucija kao stanovi u kojima su ljudi koji rade, dodju kuci oko 17 h, ujutro ponovo na posao i tako u krug.

Za setnju u zelenilu, blizu je Ilidza.

Realni problemi su -nedostatak parkinga, nedostatak skole i obdanista, nedostatak parka i mjesta za siguran boravak i igru djece.

johntra

#2171 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by johntra » 22/05/2014 11:01

Evo ja nisam nikakva elita, niti nikakav super uspješni, ambiciozni, mladi čovjek, nego prosječan građanin ove zemlje...i zajedno sa suprugom mogu sebi priuštiti 500 KM mjesečno kredita, a nemamo neke ekstra plate...vjerujem da je većina takvih dole, ali i da ima ljudi koji rade u državnim i jakim privatnim firmama, pa im nije problem plaćati i veću ratu kredita...htjeli vi to priznati ili ne, Tibra je ubjedljivo najpovoljnija novogradnja u gradu, a sve ostale kritike se mogu uzeti u obzir....

graditelj

#2172 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by graditelj » 22/05/2014 11:31

Ja sam takođe od januara dole, još uvijek imam osjećaj da sam dobio puno više nego sam platio. Pročitao sam prije kupovine kompletnu temu, sve postove koji govore protiv Tibre po dva puta i opet odlučio dole da kupim. I za sad sam prezadovoljan.

Ni jedan od velikih minusa koji se ovdje navode nisu izraženi kao što se ovdje piše, osim škole, al dok nama bude trebala škola ja ću kredit vratit

Ni jednom mi se nije desilo da nemam gdje parkirat ispred zgrade, nekad je malo teže al uvijek ima nekakvo mjesto. I još nešto što je meni bilo bitno kod tog parkinga je da postoji opcija da se taj problem riješi efikasno i trajno. Petnaestak milja u džep i rješiš pitanje parkinga za sva vremena.
Takođe, struktura stanovništva (osim onog spornog kafića) meni nije ni najmanje problematična, i ništa gora od npr. Trga Heroja. Svi ljudi s kojima sam se vozio u liftu i koje viđam ispred zgrade su meni sasvim sasvim OK komšije. Ljudi koje srećem u mesnicama, granapima, Bingu, cvjećari, onom restoranu, onaj što prodaje voće i ostali s kojima kontaktiram su bitno drugačijeg oblika glave od onih trojice četvorice iz bašte na parkingu, mada ni protiv njih nemam ništa.
I još nikad nisam vidio razbijeno staklo na autu.

Još da se otvori buregdžinica sa dobrom pitom i babo ruč'o potkorica

alphonse kauders

#2173 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by alphonse kauders » 22/05/2014 11:50

ismb wrote:

U suprotnom,
O.....
Očekivao sam neko demantovanje onoga o čemu sam pisao o Tibri, a dobio usporedbu sa Ciglanama (btw. naseljem u kojem ti je svaki vitalni infrastrukturni objekat u gradu 15-ak minuta hoda) koju ja nisam ni spomenuo niti se izjašnjavao o istoj. Uostalom, Alhemičarka je već odgovorila.

Što se tiče mojih kompleksa (otkud sada ovo?) i dijela grada u kojem živim - ja zaista ne smatram da trebam išta dokazivati, ali kada već pitaš - živim u planski izgrađenom naselju i garantujem da kada otvorim prozor mogu vidjeti i sunce i nebo i zelenilo, za razliku od značajnog broja stanovnika Tibre.

Topla preporuka - popričati malo sa arhitektama, građevincima i inspektorima na temu građevinskih i urbanističkih standarda u kontekstu Tibre;

a, btw. za čašćenje ("kompleksaš", "jadov", "smrad", "paušalac", "picipijevac", "glupan prepotentni"), mogu samo navesti :sax: :thumbup: :thumbup: :hajmooo:

nosara

#2174 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nosara » 22/05/2014 11:56

alphonse kauders wrote:
Očekivao sam neko demantovanje onoga o čemu sam pisao o Tibri, a dobio usporedbu sa Ciglanama (btw. naseljem u kojem ti je svaki vitalni infrastrukturni objekat u gradu 15-ak minuta hoda) koju ja nisam ni spomenuo niti se izjašnjavao o istoj. Uostalom, Alhemičarka je već odgovorila.

Što se tiče mojih kompleksa (otkud sada ovo?) i dijela grada u kojem živim - ja zaista ne smatram da trebam išta dokazivati, ali kada već pitaš - živim u planski izgrađenom naselju i garantujem da kada otvorim prozor mogu vidjeti i sunce i nebo i zelenilo, za razliku od značajnog broja stanovnika Tibre.

Topla preporuka - popričati malo sa arhitektama, građevincima i inspektorima na temu građevinskih i urbanističkih standarda u kontekstu Tibre;

a, btw. za čašćenje ("kompleksaš", "jadov", "smrad", "paušalac", "picipijevac", "glupan prepotentni"), mogu samo navesti :sax: :thumbup: :thumbup: :hajmooo:
Imas dobre zivce... Otresanje na nivou... :D

pikado

#2175 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pikado » 22/05/2014 12:00

a skola je svakako u planu da se pravi,cak je moguce a e 1.osnovna sa Ilidze prebaci ondje kod Tibre, jer sva ilidzanska naselja sada imaju po skolu (Butmir,Osijek,Otes,...) u Pejtonu skola moze primiti dijecu iz Luzana,i centra Ilidze.... tako da bez skole ostaje samo Stup (Tibra i "energoinvest") a potrebna je...
Jos kad se uzme u obzir lokacija skole na Ilidzi medju oim kafanama, plus atraktivna lokacija, mislim da je logicno da izmjeste skolu.
Mada nama logika nje jaca strana.

Post Reply