Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#26 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by Troll_Happens »

dingosp0 wrote:
Jedan001 wrote:
dingosp0 wrote:BBI je sada postao parking za elitu ...
2 puta do sada u zadnje 2-3 sedmice dao sam 8-10KM za parking u BBIu ... i to ne ukupno vec iz dva puta po 8-10km...
vise i ne parkiram u BBiu jer fkt mi se ne daje po 8km+ za parking..
sada kad idem u grad kruzim po gradu dok ne nadjem neko prazno mjesto ...
ima iznad sebilja po 2KM sat... dodjes oko 19:00 das onom liku 2KM.. on ode u 20:00 kuci... budes koliko hoces..
najgore sto tu stane oko 10tak auta..
onda ima na skenderiji po 1KM... i to je ok...ali opet moras pjehe ili tramvajem 2-3 stanice...

Ima li jos kakvih mjesta...za 1KM ili za dz :D

STA RECI? KOJU POSLUGU PORATI?
prosetaj buraz nece ti noge otpasti od skenderije do sebilja.. nisi se rodio u autu ko sto neko rece i ne moras u kafanu uci sa autom... sto ne mogu ppk-a do juce hodati nisu znali a danas ne izlaze iz kola :x
nije problem u hodanju pasa... kao sto sam naveo vec parkiram na sknd. vidim nisi ni citao..
problem je sto nemas gdje parkirati.. tema je vezana za to... ne gdje mogu parkirati da sto manje hodam...
:thumbup:
procitao sam zato sam i rekao opaska je isla ne zato sto parkiras tamo nego da te mrzi od tamo pjesaciti pa trazis drugu alternativu. Ili plati pa se klati ili hodaj trece alternative nema... :run:
User avatar
zgiba
Posts: 569
Joined: 05/09/2003 00:00

#27 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by zgiba »

Ateista wrote:
zgiba wrote:
dingosp0 wrote:BBI je sada postao parking za elitu ...
2 puta do sada u zadnje 2-3 sedmice dao sam 8-10KM za parking u BBIu ... i to ne ukupno vec iz dva puta po 8-10km...
vise i ne parkiram u BBiu jer fkt mi se ne daje po 8km+ za parking..
sada kad idem u grad kruzim po gradu dok ne nadjem neko prazno mjesto ...
ima iznad sebilja po 2KM sat... dodjes oko 19:00 das onom liku 2KM.. on ode u 20:00 kuci... budes koliko hoces..
najgore sto tu stane oko 10tak auta..
onda ima na skenderiji po 1KM... i to je ok...ali opet moras pjehe ili tramvajem 2-3 stanice...

Ima li jos kakvih mjesta...za 1KM ili za dz :D

STA RECI? KOJU POSLUGU PORATI?
Za te pare koje das za parking mozes se komotno voziti i taksijem :-)
Nije isti cejf kad te neko vozi i kad ti vozis - neuporedivo. :D
E pa svaki cejf kosta :P
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#28 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by Comrad »

Ne kontam svrhu ove teme.

Kao prvo ovo za BBI djelimicno nije tacno. Cijena parkinga od 8h do 20h jeste 2KM. Gdje u centru grada jos mozes parkirati ispod 2KM u sred bijela dana? Plus garaza sa sigurnosnim kamerama, fino izadjes iz auta, u lift i ko dingospo. :D

Od 20h je 1KM - ako ti to nije povoljno, e onda jbg brate, fino ti ljudi rekose. Parkiraj na skenderiji i prosetaj malo.
Nedjeljom cijeli dan je 1KM parking. Poslije ponoci pola marke.

Dakle, ti si ostavljao auto po 4-5 sati u garazi. Da si ga ostavio i na otvorenom parkingu, gdje bi ti kisnulo, snijeg padao po njemu, isto bi platio. E sad ako ti se da zezati i traziti te neke divlje parkinge, je druga stvar.

Primjer koliko preuvelicavate, cijena karte u cinema city je 6 KM, film nek pocne u 21h, traje 2h to je 2KM parkinga. :roll:

Da je parking skup za nas standard, jeste. Da ga ima malo u centru, ima. Da te neko tjera da ides sami centar grada sa autom, ne tjera. Imas na 1km-2km od centra grada brdo javnih parking prostora.
Last edited by Comrad on 05/01/2012 11:52, edited 1 time in total.
User avatar
6.april
Posts: 820
Joined: 12/10/2011 09:50

#29 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by 6.april »

Kako se računa popust u BBIu sa ulaznicom iz Cineme.
Ja nikako ne mogu da im "provalim" sistem.
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#30 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by branimir stulic »

Gunduliceva - 1 km, Obala - kod vijecnice- - sa lijeve strane - 1 km, kod Doma policije - 1 km, kod Vrazove - besplatno, V. Perica - 1 km, kod Galije - iza Cobanije dzamije ima pasaz - besplatno (ako ima mjesta)....u Vancasevoj - besplatno, kod buregdzinice Dervoz - besplatno.......itd itd.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#31 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by Troll_Happens »

dingosp0 wrote:
lara b. wrote:jooooj katastrofe na ovim temama :x
meni nije jasno zasto uopste dajete komentare ako vas ta tema ne zanima :-) :-)
sada treba komantarisati pokretaca teme...odakle je, sto ce mu auto, zasto ne proseta, jel gospodin ili nije... :lol:
pa zato sto su ti bosnjaci takvi.... svaki je strucnjak za sve moguce teme..
oni koji nemaju auta se javljaju za setanje, tramvaj... isti ti da imaju auto spavali bi u njemu :D
ne radi se o tome jel neko ima ili nema ja prvi koji ga imam ne parkiram ispred kafica nego na to predivdjeno mjesto ili zavisno od potrebe, ali nisam invalid ko "vecina" tu ne mislim na tebe nego globalno gledamo na naciju nasu invalide sa atrofiranim misicima... onda se poslije pitaju sa 25 god vec ide kod ljekara problem ovaj problem onaj...
kako zivis to ti se odrzava na zdravlja... svako je lud ko misli da moze zajebat organizam... vratice mu on kad tad...ali to je druga thema sad.. ne bih dalje razvodnjavao... :mrgreen:
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#32 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by dingosp0 »

Comrad wrote:Ne kontam svrhu ove teme.

Kao prvo ovo za BBI djelimicno nije tacno. Cijena parkinga od 8h do 20h jeste 2KM. Gdje u centru grada jos mozes parkirati ispod 2KM u sred bijela dana? Plus garaza sa sigurnosnim kamerama, fino izadjes iz auta, u lift i ko dingospo. :D

Od 20h je 1KM - ako ti to nije povoljno, e onda jbg brate, fino ti ljudi rekose. Parkiraj na skenderiji i prosetaj malo.
Nedjeljom cijeli dan je 1KM parking. Poslije ponoci pola marke.

Dakle, ti si ostavljao auto po 4-5 sati u garazi. Da si ga ostavio i na otvorenom parkingu, gdje bi ti kisnulo, snijeg padao po njemu, isto bi platio. E sad ako ti se da zezati i traziti te neke divlje parkinge, je druga stvar.

Primjer koliko preuvelicavate, cijena karte u cinema city je 6 KM, film nek pocne u 21h, traje 2h to je 2KM parkinga. :roll:

Da je parking skup za nas standard, jeste. Da ga ima malo u centru, ima. Da te neko tjera da ides sami centar grada sa autom, ne tjera. Imas na 1km-2km od centra grada brdo javnih parking prostora.
dobro sve to stoji :)
samo sto sam ja u BBIu dolazio prije 8...
npr od 12 do 17-18...
:thumbup:
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#33 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by dingosp0 »

Jedan001 wrote:
dingosp0 wrote:
lara b. wrote:jooooj katastrofe na ovim temama :x
meni nije jasno zasto uopste dajete komentare ako vas ta tema ne zanima :-) :-)
sada treba komantarisati pokretaca teme...odakle je, sto ce mu auto, zasto ne proseta, jel gospodin ili nije... :lol:
pa zato sto su ti bosnjaci takvi.... svaki je strucnjak za sve moguce teme..
oni koji nemaju auta se javljaju za setanje, tramvaj... isti ti da imaju auto spavali bi u njemu :D
ne radi se o tome jel neko ima ili nema ja prvi koji ga imam ne parkiram ispred kafica nego na to predivdjeno mjesto ili zavisno od potrebe, ali nisam invalid ko "vecina" tu ne mislim na tebe nego globalno gledamo na naciju nasu invalide sa atrofiranim misicima... onda se poslije pitaju sa 25 god vec ide kod ljekara problem ovaj problem onaj...
kako zivis to ti se odrzava na zdravlja... svako je lud ko misli da moze zajebat organizam... vratice mu on kad tad...ali to je druga thema sad.. ne bih dalje razvodnjavao... :mrgreen:
pa jeste, kod nas raja krene u granap... 500m ide autom...
ja nisam takav...
idem s autom jedino u grad ili kad idem na duze destinacije...
jednostavno necu da s peglam po tramvajem, troli... busu ...
ko bi?
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#34 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by karanana »

branimir stulic wrote:Gunduliceva - 1 km, Obala - kod vijecnice- - sa lijeve strane - 1 km, kod Doma policije - 1 km, kod Vrazove - besplatno, V. Perica - 1 km, kod Galije - iza Cobanije dzamije ima pasaz - besplatno (ako ima mjesta)....u Vancasevoj - besplatno, kod buregdzinice Dervoz - besplatno.......itd itd.
ne bi parkiro kod galije i na onom ostrvu kod politickih nauka da oni meni plate.
tu ako ti ne obiju auto, odmah u sedam brace i ostavi dvije-tri marke.
imaju ona dvojica-trojica iz onih baraka tu operiraju a ima jos nekih tamo iza.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#35 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by roki »

dingosp0 wrote:BBI je sada postao parking za elitu ...
2 puta do sada u zadnje 2-3 sedmice dao sam 8-10KM za parking u BBIu ... i to ne ukupno vec iz dva puta po 8-10km...
vise i ne parkiram u BBiu jer fkt mi se ne daje po 8km+ za parking..
sada kad idem u grad kruzim po gradu dok ne nadjem neko prazno mjesto ...
ima iznad sebilja po 2KM sat... dodjes oko 19:00 das onom liku 2KM.. on ode u 20:00 kuci... budes koliko hoces..
najgore sto tu stane oko 10tak auta..
onda ima na skenderiji po 1KM... i to je ok...ali opet moras pjehe ili tramvajem 2-3 stanice...

Ima li jos kakvih mjesta...za 1KM ili za dz :D

STA RECI? KOJU POSLUGU PORATI?
Plati pa se klati
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#36 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by holowey »

karanana wrote:
branimir stulic wrote:Gunduliceva - 1 km, Obala - kod vijecnice- - sa lijeve strane - 1 km, kod Doma policije - 1 km, kod Vrazove - besplatno, V. Perica - 1 km, kod Galije - iza Cobanije dzamije ima pasaz - besplatno (ako ima mjesta)....u Vancasevoj - besplatno, kod buregdzinice Dervoz - besplatno.......itd itd.
ne bi parkiro kod galije i na onom ostrvu kod politickih nauka da oni meni plate.
tu ako ti ne obiju auto, odmah u sedam brace i ostavi dvije-tri marke.
imaju ona dvojica-trojica iz onih baraka tu operiraju a ima jos nekih tamo iza.
na parkingu na ostrvu kod politickih nauka sam parkirao dvije godine, svaki radni dan... dva puta mi se desilo da mi na parkingu udare/ogrebu auto, likovi koji naplacuju parking su obadva puta zapisali tablice i zvali policiju... nikad mi niko nije obio auto...
samo je caka bila, ja njima dam unaprijed osam maraka za cijeli dan, s tim da oni napisu samo jednu cedulju, ostatak zadrze sebi a auto mi drze na oku...zadovoljni oni, zadovoljan ja...
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#37 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by pajero »

Fino meni das 5KM i parkiras citav dan na Bascarsiji...2min od Sebilja. :-D

Auto je generalno postalo potreba jer stalno nesto "moras hitno zavrsiti". Cim ti je hitno moras negdje i parkirati. Sve zauzeto, skupo...ali sve je bolje od 40KM za MUP!
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25810
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#38 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by BHF_Manijak »

Ma ima mjesta, samo treba malo prohodati(provozati), recimo ona ulica kod bivseg Hayata(kod Vijecnice) uvijek skoro ima mjesta a nije zabrana parkiranja koliko znam, ili recimo kod Inat kuce isto tako ima mjesta...
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#39 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by Truba »

činjenica je da bi svi bili gospoda a ne bi niko da plaća
također je činjenica da nam treba nekoliko parking na 5 katova da pokrije sve potrebe :mrgreen:
s druge strane mora se nešto izgubiti... ako ne želiš platiti onda malo dalje parkiraj :cry:
User avatar
6.april
Posts: 820
Joined: 12/10/2011 09:50

#40 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by 6.april »

Vrlo je čudno da niko kod nas nije došao na ideju da postavi montažni parking.

Zauzima isti prostor a dobije se na spratnosti i mjestima.

Image
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#41 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by StupskaBitanga »

6.april wrote:Vrlo je čudno da niko kod nas nije došao na ideju da postavi montažni parking.

Zauzima isti prostor a dobije se na spratnosti i mjestima.

Image
ima ovo u Beogradu
User avatar
6.april
Posts: 820
Joined: 12/10/2011 09:50

#42 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by 6.april »

Znam, tamo sam i ja vidjela.
Vrlo praktično.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#43 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by StupskaBitanga »

6.april wrote:Znam, tamo sam i ja vidjela.
Vrlo praktično.
Zeleni Venac ako me sjećanje naselja dobro služi
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#44 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by black »

Image

:mrgreen:
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#45 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by logme »

Svako jutro dolazim autom na posao u strogi centar, fazon je doći 15-tak minuta ranije i naravno malo se zavući po sokacima, da se otkriju dobre lokacije. U posljednje 2 godine platio sam 4 kazne za nepropisno parkiranje, mislim da nije puno.
Naveče je još lakše, većina parkinga se naplaćuje samo do 20:00 sati.
Doduše često mi kažu da sam rođen pod sretnom zvijezdom, kako se pojavim tako ispadne jedno slobodno mjesto :D , ali ne mislim da je neki preveliki problem naveče parkirati auto u Sarajevu.
Ne volim plaćati parking iz jednostavnog razloga što su cijene previsoke, a niko ti ne garantuje nadoknadu štete ako se autu nešto desi.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25810
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#46 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by BHF_Manijak »

Sad mi naumpade, jos imas parking mjesta kod Careve dzamije, opet ne znam je li zabrana ili nije, ali ljudi masovno parkiraju... :mrgreen: Takodjer i duz Obale, prije Careve dzamije.
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#47 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by swatch »

BHF_Manijak wrote:Sad mi naumpade, jos imas parking mjesta kod Careve dzamije, opet ne znam je li zabrana ili nije, ali ljudi masovno parkiraju... :mrgreen: Takodjer i duz Obale, prije Careve dzamije.
duz obale je parking regulara i tu se naplacuje... sto se tice "parkinga" pored careve dzamije, to je ulica i zna se sta ide kad se parkira na ulici :-)
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#48 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by logme »

swatch wrote:
BHF_Manijak wrote:Sad mi naumpade, jos imas parking mjesta kod Careve dzamije, opet ne znam je li zabrana ili nije, ali ljudi masovno parkiraju... :mrgreen: Takodjer i duz Obale, prije Careve dzamije.
duz obale je parking regulara i tu se naplacuje... sto se tice "parkinga" pored careve dzamije, to je ulica i zna se sta ide kad se parkira na ulici :-)
Duz obale OK, ali mislim da nigdje pauk ne dolazi tako često kao u onu ulicu pored Careve džamije
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#49 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by xamp »

Koliko sam cuo da je sad 3KM u BBI preko dana... A sto se tice besplatnog parkiranja, ima dobra dobrih lokacija ispred zgrada ali ne bih ih otkrivao (manje mjesta meni da parkiram:) 8)
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#50 Re: Grad, Parking, lova... raspad sistema: gdje parkirati??

Post by dingosp0 »

6.april wrote:Vrlo je čudno da niko kod nas nije došao na ideju da postavi montažni parking.

Zauzima isti prostor a dobije se na spratnosti i mjestima.

Image
ko ima love da ulozi u izgradnji parking garaza moze da s obogati...
samo da napravis na AP, Otoci i Hrasnom garaze...
da zivis ko beg ...
Post Reply